lastinn

lastinn (http://lastinn.info/)
-   Archiwum rekrutacji (http://lastinn.info/archiwum-rekrutacji/)
-   -   [ONE PIECE] Nie sprzedawajcie swych marzeń (http://lastinn.info/archiwum-rekrutacji/15503-one-piece-nie-sprzedawajcie-swych-marzen.html)

Fielus 15-09-2015 22:42

[ONE PIECE] Nie sprzedawajcie swych marzeń
 

Witajcie

Ponieważ sonda zdradziła, że znajdzie się kilku chętnych (i conajmniej jedna chętna, prawda Nami?) na kampanię po burzliwych morzach pełnych piratów i potworów, oficjalnie zaczynam już zbierać graczy, a potem co będzie, to będzie.

Jeszcze raz o tym, kogo poszukuję

Na pewno graczy pełnych entuzjazmu dla sesji, która być może nie będzie tak dynamiczna miejscami jak inne, konkurencyjne, ale miejmy nadzieję, że nadrobi to fajnymi przygodami i czasem trwania. Przekonajmy się, jak daleko dopłynie nasza załoga!

Każdemu, kto planuje się zgłosić szczerze doradzam, by przynajmniej zaczął zapoznawać się ze światem One Piece. Nie mówię, że rekrutacja jest skierowana wyłącznie do tych, którzy anime i mangę mają na bieżąco, bo widziałem już kilka razy jak ludzie bez gruntownej znajomości świata kreowali wybitne i fajne postaci. Po prostu chociaż minimalne rozeznanie w stylu co jest co i kto jest kto może być użyteczne na przyszłość.

Co ważne, poszukuję też jednego MG kooperacyjnego, by jak najbardziej zminimalizować ten brak dynamiki, o którym pisałem wcześniej. Zgłoszenie na to stanowisko proszę przemyśleć jeszcze dokładniej niż na zwykłego gracza, bo jest odpowiedzialne. I tutaj już wybitnie trzeba znać kanon.

Ilu graczy?

Do oporu! Chociaż nie, może nie aż tylu... Na początek do 8 osób. Zobaczymy ilu wytrwa. Na pewno, jeśli będzie dobrze szło, będziemy przeprowadzać dociągi graczy.

Ile trwa rekrutacja?

Dwa tygodnie, czyli do końca września. Jest to termin nieprzekraczalny, nie zamierzam przedłużać rekrutacji nawet o dzień. Tylu, ilu śmiałków się zgłosi, tylu ze świtem pierwszego października zacznie przygodę. Reszcie pozostanie wtedy czekać do ewentualnego dociągu.

Gdzie będziemy fabularnie?

Sesję planuję prowadzić równolegle z akcją serii. Załoga graczy zacznie formować się mniej więcej w tym samym czasie, w którym załoga Słomianych Kapeluszy przybyła na Dressrosę.

Karta postaci

Będzie trochę pisania, ale nie dużo mam nadzieję.
Schemat wygląda tak:

Kod:

Imiona i nazwisko:
Wiek:
Grupa krwi:
Pochodzenie: - wyspa i morze
Gatunek: - dopuszczalni są ludzie, wszystkie odmiany ryboludów i syren poza gigantycznymi, okama, amazonki Kuja i rasy z podniebnych wysp, a także zwierzęta i cyborgi.
Cele i marzenia: - to wszystko, co nas napędza.
Wygląd: - avatar poparty krótkim opisem, jeśli czegoś nie widać
Charakter: - opis zachowań w różnych sytuacjach, np "Sanji nigdy nie uderzyłby kobiety, nie przepada za Zoro ale są dobrymi przyjaciółmi."
Przeszłość: - retrosy. Nie muszą być bardzo długie, ale są dla mnie wielką pomocą przy budowaniu świata i listy NPC których możecie spotkać.
Styl walki: - opis, możliwie tak dokładny, jak się da, np "Santoryu, czyli styl walki trzema mieczami. Wymaga od użytkownika wielkiej siły i zręczności, zwłaszcza przy niektórych bardziej zaawansowanych technikach. Dwa miecze wojownik trzyma w rękach, a trzeci zaciska w zębach, co umożliwia mu wyprowadzanie szybkich kombinacji ciosów o bardzo szerokim zasięgu."
Techniki: - najfajniejsza część. Daję wam 6 "slotów" na techniki, które można zapełnić lub nie w momencie tworzenia postaci, ale nie wykorzystane miejsca przepadają z chwilą rozpoczęcia przygody. Chcę opisów działania technik razem z ich nazwami. UWAGA: technikami nie są niektóre pasywne umiejętności naszych postaci, np w przypadku Choppera była to zmiana kształtu, a w przypadku Luffy'ego rozciągliwość i odporność na prąd. Wszystkie pasywki proszę opisać pod technikami osobno.
Ekwipunek: - wszystko, co nasza postać targa na grzbiecie. Z preferowaną bronią włącznie.

UWAGA: Zaczynamy grę bez haki, ale dopuszczam posiadanie diabelskiego owocu. Można go wymyślić samemu, ponieważ jak wiemy, nie istnieją dwa identyczne owoce, lub wziąć jakiś owoc fabularny, jeśli jest "wolny" - tzn. jego poprzedni użytkownik zmarł i nie ma żadnych potwierdzonych informacji o nowym władającym. Jeśli ktoś będzie chciał zacząć z owocem typu logia, to też może, ale wtedy musi napisać na prawdę dobrą kartę postaci, a ilość technik zmniejszam mu o połowę.

Karty postaci proszę wysłać mi na pocztę prywatnych wiadomości.

Ankieta

Ważna sprawa. To jakby część karty postaci, ale widoczna dla wszystkich.
Wklejamy ją w temacie i równa się ona deklaracji wzięcia udziału w sesji, nawet jeśli główna karta postaci nadejdzie dopiero później.

Kod:

Gatunek: - j.w.
Czy chce być kapitanem? - jak wiadomo kapitan może być tylko jeden. Po otrzymaniu kart postaci od chętnych na to stanowisko przeprowadzę odpowiedni konkurs na to, kto nim zostanie.
Miejsce w walce: - dla ułatwienia podzielę to na kategorie: Wojownik 1 linii (np Zoro, albo Luffy - walczą z wrogiem w maksymalnym zwarciu i często "tankują" dla reszty załogi); Wojownik 2 linii (np Franky lub Robin - nie tak silni, ale na tyle mocni, by sprawdzać się w walce kontaktowej, chociaż równie skuteczni są w walce dystansowej, lub różnych cwanych sztuczkach); Strzelec (np Usopp - postać full distance, w walce wręcz mająca raczej niewielkie szanse); Wsparcie (np Nami lub Chopper - postać mająca całkiem fajny wachlarz technik, ale zawsze znajdują się lepsi w walce, czy strzelaniu od nich);
Miejsce na statku: - co postać robi poza walką. Zoro był bosmanem Luffy'ego, Trafalgar Law był lekarzem, a Robin na przykład bawiła archeologia. Co nasza postać robi, by ubogacić swoich towarzyszy?

Powyższa ankieta ma charakter luźnej deklaracji innym graczom co planujemy zrobić, chodzi o to, żeby załoga w momencie powstawania była w jakiś sposób zbalansowana.

Na pewno o czymś zapomniałem. Dajcie znać o czym?


EDIT1: Zgłoszone do tej pory ankiety:
Cytat:

Napisał Eldenir (Post 578584)
Gatunek: - Człowiek
Czy chce być kapitanem? - Nope
Miejsce w walce: - Wojownik drugiej linii
Miejsce na statku: - Lekarz

Cytat:

Napisał Dnc (Post 578408)
Gatunek: -człowiek
Czy chce być kapitanem? - nie chce, ale jak nie będzie innych dobrych wg niego kandydatów to będzie chętny
Miejsce w walce: - Logia Ziemii, tanker pierwsza linia ;)
Miejsce na statku: - Bosman! ewentualnie Nawigator

Cytat:

Napisał mr T (Post 578409)
Gatunek: - Człowiek
Czy chce być kapitanem? - Tak
Miejsce w walce: 1 linia
Miejsce na statku: Oprócz bycia kapitanem? Nawigator.

Cytat:

Napisał Vilir (Post 578647)
Gatunek: Człowiek
Czy chce być kapitanem? Nie
Miejsce w walce: Wojownik drugiej linii
Miejsce na statku: Mechanik/wynalazca

Cytat:

Napisał Mag
Gatunek: - człowiek
Czy chce być kapitanem? - nigdy
Miejsce w walce: - Strzelec
Miejsce na statku: - artylerzysta

Cytat:

Napisał andramil (Post 578968)
Gatunek: - Syren/ryboludź
Czy chce być kapitanem? - nie przeszkadza mu służyć pod komenda kogoś kogo szanuje. Startowo: nie
Miejsce w walce: - 1 bądź 2 linia (zobaczy się jak silny będzie w porównaniu do innych)
Miejsce na statku: - Kucharz


Eldenir 15-09-2015 23:30

No jak dzisiaj usiadłem do mangi to się przez długi czas oderwać nie mogłem więc mówię to z wielką dumą i radością! Zgłaszam się!

Dnc 15-09-2015 23:57

nie zdażyłem się wypowiedzieć w ankiecie ale też jestem chętny na granie

mam pare przemyśleń:
- ogólnie jestem chętny! :D
- gramy w docu czy na forum? jeśli na tym pierwszym to muszę spasować bo nie pasuje mi gdy nadaktywni gracze są premiowani
- co ile odpis?
- mam problem ze spamiętaniem wszystkich imion drugoplanowych i nazw geograficznych, np. teraz jestem prawie na bieząco z mangną
jestem gdy sa na wyspie gdzie Domingo przejął władzę i stworzył tą ptaisą klatkę, zaraz po walkach na arenie jak ruszyli walczyć z D i jego ekipą ale za choelere nie mogę sobie przypomieć nazwy wysyp


więc będę potrzebował lekkiego przypomnienie w końcu tę magnę czytam juz 7 lat :P
akcja sesji ma się dziać po wielkie wojnie z marynarką?
po śmierci Ace'a?na razie to tyle zaraz wrzucę tą ankietę ;)

EDIT:
@UP
jak czytasz od początku to za nic w świecie nie czytaj moich spoilerów zwłaszcza tego drugiego!!!!111oneone

poza tym polecam bo to jedna z lepszych mang jakie miałem okazje czytać ;)

EDIT2:
zagrałbym postacią z Logią Ziemii, wchodzi taka w grę? pytam się bo możliwe że była taka na kartach mangi ale nie przypominam sobie
MG pomoże przy wymyslaniu technik by nie były zbyt wypaśne?

i jeszcze jedno MG wiesz że taki sandbox w świecie One Piecie to bedzie wymagało od Ciebie strasznie dużych przygotowań? :)

EDIT 3 (ostatni):

Gatunek: -człowiek
Czy chce być kapitanem? - nie chce, ale jak nie będzie innych dobrych wg niego kandydatów to będzie chętny
Miejsce w walce: - Logia Ziemii, tanker pierwsza linia ;)
Miejsce na statku: - Bosman! ewentualnie Nawigator


PS
"normalne" życie na statku też będziemy ogrywać? bo przydałaby się do tego dodatkowo wiedza, posiadasz taką? :)

Turin Turambar 16-09-2015 00:00

Gatunek: - Człowiek
Czy chce być kapitanem? - Tak
Miejsce w walce: 1 linia
Miejsce na statku: Oprócz bycia kapitanem? Nawigator.

Kartę kompletną prześlę jeszcze w tym tygodniu.

Pytanie, którego nie rozwinąłem w trakcie sondy:
Przedstawiony świat będzie tak jak w mandze, czyli wesoło z poważnymi momentami, czy będzie z tego bardziej mroczna niż przedstawiona przez Odę-sensei przygoda?

Pytanie drugie:
Proszę rozwinąć definicję "MG kooperatywny". Co należałoby do jego obowiązków, itp?

Fielus 16-09-2015 16:58

Cytat:

Napisał Dnc (Post 578408)
mam pare przemyśleń:
- ogólnie jestem chętny! :D
- gramy w docu czy na forum? jeśli na tym pierwszym to muszę spasować bo nie pasuje mi gdy nadaktywni gracze są premiowani
- co ile odpis?

Planuję grać na forum i tylko na forum. Sesje w docu może mają pewien klimat i swobodę, ale - tutaj masz rację - często wybija się jeden, lub dwóch takich graczy, którzy są hiperaktywni i to głównie oni są odpowiedzialni za długość późniejszych wpisów. Chciałbym, żeby wszyscy udzielali się mniej więcej równomiernie, co nie oznacza oczywiście, że będzie przysługiwał tylko jeden wpis każdemu pomiędzy jednym a drugim wpisem MG. Jakoś trzeba prowadzić rozmowy.
Co ile odpis - graczy, czy mój? Chyba mój, bo graczy to w granicach rozsądku. Czasami wystarczy jeden, a czasami trzeba będzie dać kilka, żeby wyczerpać temat. Mój, jak sądzę będzie pojawiał się przynajmniej raz w tygodniu, częściej w razie potrzeby lub rzadziej, jeśli temat będzie wymagał większego przegadania pomiędzy postaciami.

Cytat:

Napisał Dnc (Post 578408)
zagrałbym postacią z Logią Ziemii, wchodzi taka w grę? pytam się bo możliwe że była taka na kartach mangi ale nie przypominam sobie
MG pomoże przy wymyslaniu technik by nie były zbyt wypaśne?

Hmmm, wiesz... Był Caribou z logią bagienną, która wyglądała i zachowywała się jak błoto i pojawił się na Dressrosie Pica z logią kamieni. Myślę, że niewiele miejsca zostało na jakąś logię stricte ziemną, więc spróbuj może pomyśleć nad czymś innym?

Cytat:

Napisał Dnc (Post 578408)
i jeszcze jedno MG wiesz że taki sandbox w świecie One Piecie to bedzie wymagało od Ciebie strasznie dużych przygotowań? :)

Spokojnie. Odrobinę zaufania. Mam trochę pomysłów na to, jak pokierować przygodą zależnie od najbardziej oczywistych decyzji graczy, ale być może okaże się, że postąpicie w jakiś sposób, którego nie przewidziałem - wtedy oczywiście będę musiał się dostosować, bo nie znoszę takiej fabuły... częściowo wolnej, która mimo że w jakiś sposób reaguje na gracza, to jednak wraca na swoje tory po krótkim czasie, jakby decyzja była nieistotna.

Cytat:

Napisał Dnc (Post 578408)
"normalne" życie na statku też będziemy ogrywać? bo przydałaby się do tego dodatkowo wiedza, posiadasz taką? :)

Można i jest to fajny smaczek, na który - jak sądzę - możemy sobie pozwolić, nawet jeśli "życie na statku" nie zawsze będzie dla wszystkich realistyczne. No ale hej, Thousand Sunny była napędzana colą!

Cytat:

Napisał mr T (Post 578409)
Pytanie, którego nie rozwinąłem w trakcie sondy:
Przedstawiony świat będzie tak jak w mandze, czyli wesoło z poważnymi momentami, czy będzie z tego bardziej mroczna niż przedstawiona przez Odę-sensei przygoda?

Ogólnie rzecz ujmując za mordkę, chciałbym znaleźć między mroczną powagą, a słoneczną komedią jakiś złoty środek. To znaczy, że pojawią się smaczki komediowe i typowe śmieszki (być może mniej niż u Ody-senseia, bo nie mam takiego talentu, ale zrobię co w mojej mocy) i poważne momenty w których decyzje jednego zaważą na losie wszystkich.

Cytat:

Napisał mr T (Post 578409)
Pytanie drugie:
Proszę rozwinąć definicję "MG kooperatywny". Co należałoby do jego obowiązków, itp?

To MG który kooperuje ze mną. MG poboczny i zapasowy, stanowiący sztab i wsparcie dla mnie, czyli MG głównego. No i czasem wrzuci posta, kiedy będę na przykład zawalony robotą i odcięty od życia prywatnego (takie rzeczy nie zdarzają się dłużej, niż tydzień, więc przez większość czasu "drugi pilot" będzie miał czas wolny.

Dnc 16-09-2015 17:10

dobra odpowiedzi mnie satysfakcjonują,
napisz proszę jeszcze o tych moich wątpliwościach geograficzno-chronologicznych (patrz spoilery)

a ja poczytam jeszscze o Logii i dam znać
owoc Ace'a jest wolny? :D

a i jeszcze jedno:
- rozumiem, że PvsP odpada ale jakis mały bunt by zmienić kapitana wchodzi w grę? wiesz nie każdy się do tego nadaje i to jest też tak, ze jaki kapitan taka załoga, on nadaje ton wszystkiemu i to jemu należy się podporządkować

Fielus 16-09-2015 17:16

Cytat:

Napisał Dnc (Post 578473)
dobra odpowiedzi mnie satysfakcjonują,
napisz proszę jeszcze o tych moich wątpliwościach geograficzno-chronologicznych (patrz spoilery)

Akcja sesji zaczyna się dziać na jednym z 4 Blue w tym samym momencie, w którym załoga Słomianego Kapelusza przybywa na Dressrosę, czyli wyspę we władaniu Doflamingo. Tak, to jest po śmierci Ace'a.

Cytat:

Napisał Dnc (Post 578473)
a ja poczytam jeszscze o Logii i dam znać
owoc Ace'a jest wolny? :D

Nie wiem, jak daleko jesteś w serii, ale zaufaj mi - nie jest wolny.

Cytat:

Napisał Dnc (Post 578473)
- rozumiem, że PvsP odpada ale jakis mały bunt by zmienić kapitana wchodzi w grę? wiesz nie każdy się do tego nadaje i to jest też tak, ze jaki kapitan taka załoga, on nadaje ton wszystkiemu i to jemu należy się podporządkować

Co do PvP, to powiem ci, że jest w pewnym stopniu dopuszczalne, na przykład w momencie werbowania do załogi, lub wcześniej (np Robin, lub Franky). Jeśli stwierdzicie załogą, że jakaś decyzja was dzieli, również możemy spróbować odegrać coś podobnego, jak pomiędzy Luffym a Usoppem na Water 7. Wolałbym jednak, żeby PvP było jak najmniej. Na prawdę, zapewnię wam przeciwników, bez paniki.

Vilir 16-09-2015 17:26

Potwierdzam swoje zainteresowanie grą, przy czym mam kilka, a w zasadzie dwa pytania:

- Jak długich odpisów oczekujesz? Wiem że nie jest to kilka linijek, ale sądziłem, że sesja rozgrywała się będzie na google docu i opierała głównie na komunikacji i interakcji między postaciami, więc jestem trochę zaskoczony jego brakiem, i po prostu chciałbym wiedzieć jaką masz wizję gry i czego od nas wymagasz :D

- Gdzie będzie zaczynała się przygoda? Nie zrobiłeś fabularnego wstępu do rekrutacji, ani nie pisałaś o tym w sondzie (jeśli tak, to przepraszam), a po prostu mnie to ciekawi :D

EDIT1: Wiem że odpowiedziałeś już na drugie pytanie, ale w chwili pisania posta tego nie zauważyłem :D

Fielus 16-09-2015 17:32

Cytat:

Napisał Vilir (Post 578475)
Potwierdzam swoje zainteresowanie grą, przy czym mam kilka, a w zasadzie dwa pytania:

- Jak długich odpisów oczekujesz? Wiem że nie jest to kilka linijek, ale sądziłem, że sesja rozgrywała się będzie na google docu i opierała głównie na komunikacji i interakcji między postaciami, więc jestem trochę zaskoczony jego brakiem, i po prostu chciałbym wiedzieć jaką masz wizję gry i czego od nas wymagasz :D

- Gdzie będzie zaczynała się przygoda? Nie zrobiłeś fabularnego wstępu do rekrutacji, ani nie pisałaś o tym w sondzie (jeśli tak, to przepraszam), a po prostu mnie to ciekawi :D

Odpisów na kilka linijek nie dyskwalifikuję, bo czasami po prostu nie da się powiedzieć więcej, ale mam nadzieję, że brak doca cię nie zraził. Powiedzmy, że na około 10 zdań minimum, a jestem pewien, że każdy będzie pisał więcej. Kiedyś nie było doca i wszystkie interakcje były w miarę sesji, więc jestem przekonany, że damy radę.

Przygoda zacznie się na jednym z 4 Blue. Nie podaję konkretów, bo to, które to będzie morze uzależniłem od tego, skąd pochodzić będą postaci graczy. Jeśli jednak oczekujesz konkretów, to na 90% nie będzie to żadna z wysp kanonicznych.

Dnc 16-09-2015 18:34

Cytat:

Napisał Fielus (Post 578474)
Akcja sesji zaczyna się dziać na jednym z 4 Blue w tym samym momencie, w którym załoga Słomianego Kapelusza przybywa na Dressrosę, czyli wyspę we władaniu Doflamingo. Tak, to jest po śmierci Ace'a.Nie wiem, jak daleko jesteś w serii, ale zaufaj mi - nie jest wolny.Co do PvP, to powiem ci, że jest w pewnym stopniu dopuszczalne, na przykład w momencie werbowania do załogi, lub wcześniej (np Robin, lub Franky). Jeśli stwierdzicie załogą, że jakaś decyzja was dzieli, również możemy spróbować odegrać coś podobnego, jak pomiędzy Luffym a Usoppem na Water 7. Wolałbym jednak, żeby PvP było jak najmniej. Na prawdę, zapewnię wam przeciwników, bez paniki.

tego podkreślonego nie zrozumiałem, jak również odnośnika do postaci którego użyłeś

co do Ace'a to już mi się przypomniało kto go ma ;)
własnie wracam do mangi bo jakimś półrocznym odpoczynku i sobie wszystko przypominam

edit:
nigdy nie grałem sesji w świecie anime/mangi więc nie wiem jak się odnajdę (zawsze grałem w typowym fantasy) ale mam nadzieję, że nie odpadnę po paru odpisach :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:01.

Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168