Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-10-2015, 18:48   #1
 
hesmeron's Avatar
 
W Listeńskich Szeregach- Rekrutacja[Autorski, Drużynowa]

O Terchenach
Terchenami nazywamy dawnych mieszkańców wyspy bo choć nie znamy ich wizerunku ani język to wiemy, że istnieli na pewno. Zostawili po sobie bowiem liczne kopalnie i wspaniałe miast pokrywające blisko jedną czwartą wyspy. Po sobie zostawili także tkwiące w głębokich tuneleach artefakty.
O wyspie
Endarul jest wyspą o powierzchni około 0,5mln kilometrów kwadratowych i gęsto zamieszkaną przez trzy Wielkie Rasy. Zamieszkują ją one od czasu przemieszczenia gdy to wojownicy walczący na Wzgórzu Tysi.ąca Głazów w jednym błysku na tereny te zostali przeniesieni. Tegj nocy na niebie powitały ich obce gwiazddy. Najgorsze jednak było to, że wyspa stała się dla nich więzieniem. Staki owiem które próbowały oddalić się zbytni od brzegu znikały w dość efektownym błysku ognia. Z czsem jednak Trzy Rasy do tego też się przyzwyczaiła a oto opis mieszkańców wyspy. Są to:

-As'ael- zwani potocznie kotołakami gdyż do kotów bardzo podobni. Populacja ich nie przekracza dwieście tysięcy osobników. Żyją skryci w gęstwinach leśnych a i są długowieczni niesłychanie. Umieją widzieć w ciemności i słuch mają wyśmienity i skradać się świetnie umieją. Nikt tak nie oswaja zwierząt jak oni i tak celnie z łuku nie strzela. Ponadto mają oni empatię wyjątkowo dużą i przeczucia mocne czasem wręcz do telepatii albo wizji podobne. Mają też tę umiejętność, że gdy wezmą zioło do eki od razu jego właściwości znają. Mówi się jedna, że gdy takiego kotołaka z lasu wyjmiesz to długo nie pożyje jeno umrze z tęsknoty.

-Es'ewer- przez ludzi prostych zwane jaszczuroczłekami bo też są gadami wielkimi. W ich społeczeństwie panuje matriarchat a ich Cesarstwem rządzi Wielka Matka. Żyją oni w Klanach którym przewodzi Matka. Tak to u nich bowiem jest, że kobiety jaja składają. Jedna jest w stanie tysiące sztuk złożyć więc jedna Matka całemu klanowi przewodzi a po jej śmierci miejsce zajmuje jej córa. Mają oni na skórze pancerz mocny i krzepę mają w rękach taką, że i żeby im powalać żaden wysiłek więc są oni wojownikami świetnymi a topór ich bronią ulubioną i niemal otoczoną kultem. Populacja ich liczy niemal dwadzieścia milionów osobników.
-Z ludźmi to jest taka sprawa,że dzielę się na dwie odrębne grupy o dość zbliżonej liczebności.
+Sekerowie lub Sekerszycy(ludzie północni)- Tworzą jedno państwo tak stare, że nikt już nie pamięta kiedy powstało. Rządzi nimi Rada jarlów złożona ze wszystkich przywódców wiosek. Jarlowie są potomkami bohaterów i z tego tytułu mogą władać swoimi towarzyszami którzy składają im przysięgę wierności. Gdy zagrożony jest byt państwa Rada Jarlów powołuje Oberjarla który na okres niebezpieczeństwa posiada władzę nieograniczoną. Lud ten kocha może więc to im najbardziej ciąży uwięzienie na wyspie. Mają rozbudowany panteon bóstw. W czasie niektórych rytuałów młodzi chłopcy budują statki. Na każdą wioskę przypada co najmniej jeden szaman który dzięki ciężkiej pracy i częstokroć ryzykując życiem wydarł duchom tajemnice run. Nie ma co jednak liczyć na efektowne kule ognia i inne potężne czary. Są onne zbytnio energochłonne. Co innego sprowadzenie choroby... Ale gdy szamani zbierają się w kręgach... wtedy mogą dziać się rzeczy niezwykłe.Sekerowie są najczęściej wysokimi blondynami o niebieskiech oczach i długich brodach. Cześtokroć zdarzają się jednak też rudzi. Kochają wojnę tym bardziej, że od wielu już wieków nie mieli okazji stępić ostrzy...
+NieSekerowie( ludzie południowi)- na dobrą sprawę pozbawieni są jakiejś konkretnej religji czy kultury. Nie mają mteż rytuałłów ani zwyczajów. Nie tworzą też żadnych prawdziwych organizacji państwowch ograniczającm się do tego co mają po swojej stronie między. Trzeba nadmienić, że przez niedostatek ziem jest tego NAPRAWDĘ mało.
O Listenach
Listeny są to mieszańce człeka i kotołaka co w lasach północnych obok kotołaków usiadły. W kwestii psychicznej podobni są oni ludziom i tylko rysy mają jakby rysie a i często oczy kocie. Podobni są zaś oni kotołakom w sferze psychicznej w zamiłowaniu do lasu, rozwiniętej empatii, ciekawości, inteligencji i umiłowaniu wolności ponad wszystkie inne dobra. Prowadzą oni życie koczownicze grasując po lasach i żywiąc się jego owocami. Chodzo w grupach niż setka nie większych a co młodsi osobnicy osiadłe w gniazdach tak zwanych pędzili życie. w gniazdach – ukrytych obozach bytują. Wycinają chore drzewa i sprzedają je Jaszczuroczłekom w zamian za broń najwyższej jakości. Wszystko co posiadają zdobią długo pięknymi wzorami gdyż lubią otaczać się pięknem.
Kotołaki z Listenami prowadzą wojnę długą o leśne zasoby lecz jest to wojna dziwna bo siebie wzajem traktują z szacunkiem a nie zabijają się wzajem jeno do niewoli biorą a następnie jeńców wymieniają. Taką to wojnę prowadzą od Przemieszczenia. Bronią ich łuk i strzała. Skradają się oni tak, ze nie usłyszysz choćbyś i ucho do ziemi miał przyłożone. Znają oni lasu wszelkie tajemnice i pod nim znają tuneli sieć wielką którą się po nim przemieszczają.
Do szczególnie osobliwych należą Listeńskie stopnie. Dopiero po złożeniu przyrzeczenie Listen może pełnić funkcje i zdobywać stopnie. Wyższość setnika nad szeregowcem wcale nie jest tutaj oczywista bowiem wszystkie funkcje są sobie równe. Zostaje się setnikiem ze względu na umiejętności a nie zasługi. Wydaje rozkazy nie dlatego, że jest „ważniejszy” tylko dlatego, że zna się na rzeczy. O szacunku jakim otaczają cię Listenowie decyduje stopień jakościowy będący prawdziwym wyrazem uznania twych zasług.
Oto kim są Listenowie
Tak z grubsza będzie wyglądać świat sesji drużynowej którą zamierzam stworzyć. Fabuła opiera się na tym, że jesteście dopiero co mianowanymi pełnoprawnymi Listenami którzy służą w jednej piątce. Dostajecie rozkaz swojego pierwszego zwiadu. Tak zaczyna się wasza historia... Cel jest prosty.. PRZERZYĆ trwający rok okres próbny. Chodzi także o to by nie dać się złapać kotołkom. Jeżeli będzie trzeba was wymieniać... No cóż zdarza się , ale nie wpłynie to pozytywnie na waszą karierę. Nas koniec czeka was podsumowanie. Kto się spisał a kto był do bani. Kto awansuje a kto okryje się hańbą...
O wyspie
Endarul jest wyspą o powierzchni około 1 mln kilometrów kwadratowych i co trudne do wyobrażenia zurbanizowaną w połowie gęsto zamieszkaną przez trzy Wielkie Rasy. Zamieszkują ją one od czasu przemieszczenia gdy to wojownicy walczący na Wzgórzu Tysi.ąca Głazów w jednym błysku na tereny te zostali przeniesieni. Tej nocy na niebie powitały ich obce gwiazdy. Najgorsze jednak było to, że wyspa stała się dla nich więzieniem. Staki owiem które próbowały oddalić się zbytni od brzegu znikały w dość efektownym błysku ognia. Z czsem jednak Trzy Rasy do tego też się przyzwyczaiła a oto opis mieszkańców wyspy. Są to:

-As'ael- zwani potocznie kotołakami gdyż do kotów bardzo podobni. Populacja ich nie przekracza dwieście tysięcy osobników. Żyją skryci w gęstwinach leśnych a i są długowieczni niesłychanie. Umieją widzieć w ciemności i słuch mają wyśmienity i skradać się świetnie umieją. Nikt tak nie oswaja zwierząt jak oni i tak celnie z łuku nie strzela. Ponadto mają oni empatię wyjątkowo dużą i przeczucia mocne czasem wręcz do telepatii albo wizji podobne. Mają też tę umiejętność, że gdy wezmą zioło do ręki od razu jego właściwości znają. Mówi się jedna, że gdy takiego kotołaka z lasu wyjmiesz to długo nie pożyje jeno umrze z tęsknoty.

-Es'ewer- przez ludzi prostych zwane jaszczuroczłekami bo też są gadami wielkimi. W ich społeczeństwie panuje matriarchat a ich Cesarstwem rządzi Wielka Matka. Żyją oni w Klanach którym przewodzi Matka. Tak to u nich bowiem jest, że kobiety jaja składają. Jedna jest w stanie tysiące sztuk złożyć więc jedna Matka całemu klanowi przewodzi a po jej śmierci miejsce zajmuje jej córa. Mają oni na skórze pancerz mocny i krzepę mają w rękach taką, że i żeby im powalać dęby żaden to wysiłek więc są oni wojownikami świetnymi a topór ich bronią ulubioną i niemal otoczoną kultem. Populacja ich liczy niemal dwadzieścia milionów osobników.


-Z ludźmi to jest taka sprawa,że dzielę się na dwie odrębne grupy o dość zbliżonej liczebności.
+Sekerowie lub Sekerczycy(ludzie północni)- Tworzą jedno państwo tak stare, że nikt już nie pamięta kiedy powstało. Rządzi nimi Rada jarlów złożona ze wszystkich przywódców wiosek. Jarlowie są potomkami bohaterów i z tego tytułu mogą władać swoimi towarzyszami którzy składają im przysięgę wierności. Gdy zagrożony jest byt państwa Rada Jarlów powołuje Oberjarla który na okres niebezpieczeństwa posiada władzę nieograniczoną. Lud ten kocha może więc to im najbardziej ciąży uwięzienie na wyspie. Mają rozbudowany panteon bóstw. W czasie niektórych rytuałów młodzi chłopcy budują statki. Na każdą wioskę przypada co najmniej jeden szaman który dzięki ciężkiej pracy i częstokroć ryzykując życiem wydarł duchom tajemnice run. Nie ma co jednak liczyć na efektowne kule ognia i inne potężne czary. Są onne zbytnio energochłonne. Co innego sprowadzenie choroby... Ale gdy szamani zbierają się w kręgach... wtedy mogą dziać się rzeczy niezwykłe. Sekerowie są najczęściej wysokimi blondynami o niebieskich oczach i długich brodach. Częstokroć zdarzają się jednak też rudzi. Kochają wojnę tym bardziej, że od wielu już wieków nie mieli okazji stępić ostrzy...

+NieSekerowie( ludzie południowi)- na dobrą sprawę pozbawieni są jakiejś konkretnej religii czy kultury. Nie mają też rytuałów ani zwyczajów. Nie tworzą też żadnych prawdziwych organizacji państwowca ograniczając się do tego co mają po swojej stronie między. Trzeba nadmienić, że przez niedostatek ziem jest tego NAPRAWDĘ mało.
O Listenach
Listeny są to mieszańce człeka i kotołaka co w lasach północnych obok kotołaków usiadły. W kwestii psychicznej podobni są oni ludziom i tylko rysy mają jakby rysie a i często oczy kocie. Podobni są zaś oni kotołakom w sferze psychicznej w zamiłowaniu do lasu, rozwiniętej empatii, ciekawości, inteligencji i umiłowaniu wolności ponad wszystkie inne dobra. Prowadzą oni życie koczownicze grasując po lasach i żywiąc się jego owocami. Chodzą w grupach niż setka nie większych a co młodsi osobnicy osiadłe w gniazdach tak zwanych pędzili życie. w gniazdach – ukrytych obozach bytują. Wycinają chore drzewa i sprzedają je Jaszczuroczłekom w zamian za broń najwyższej jakości. Wszystko co posiadają zdobią długo pięknymi wzorami gdyż lubią otaczać się pięknem.
Kotołaki z Listenami prowadzą wojnę długą o leśne zasoby lecz jest to wojna dziwna bo siebie wzajem traktują z szacunkiem a nie zabijają się wzajem jeno do niewoli biorą a następnie jeńców wymieniają. Taką to wojnę prowadzą od Przemieszczenia. Bronią ich łuk i strzała. Skradają się oni tak, ze nie usłyszysz choćbyś i ucho do ziemi miał przyłożone. Znają oni lasu wszelkie tajemnice i pod nim znają tuneli sieć wielką którą się po nim przemieszczają.
Do szczególnie osobliwych należą Listeńskie stopnie. Dopiero po złożeniu przyrzeczenie Listen może pełnić funkcje i zdobywać stopnie. Wyższość setnika nad szeregowcem wcale nie jest tutaj oczywista bowiem wszystkie funkcje są sobie równe. Zostaje się setnikiem ze względu na umiejętności a nie zasługi. Wydaje rozkazy nie dlatego, że jest „ważniejszy” tylko dlatego, że zna się na rzeczy. O szacunku jakim otaczają cię Listenowie decyduje stopień jakościowy będący prawdziwym wyrazem uznania twych zasług.
Oto kim są Listenowie
O


Tak z grubsza będzie wyglądać świat sesji drużynowej którą zamierzam stworzyć. Fabuła opiera się na tym, że jesteście dopiero co mianowanymi pełnoprawnymi Listenami którzy służą w jednej piątce. Dostajecie rozkaz swojego pierwszego zwiadu. Tak zaczyna się wasza historia... Cel jest prosty.. PRZEŻYĆ trwający rok okres próbny. Chodzi także o to by nie dać się złapać kotołakom. Jeżeli będzie trzeba was wymieniać... No cóż zdarza się , ale nie wpłynie to pozytywnie na waszą karierę. Nas koniec czeka was podsumowanie. Kto się spisał a kto był do bani. Kto awansuje a kto okryje się hańbą...


Część mechaniczna:
Wzór KP:
Miano:
Wygląd:
Historia: Co robił przed przeczeniem, czym się interesował z kim kolegował. Czy wolał alchemię czy szermierkę.
Umiejętności: Do rozdania 10 umiejętności po każdym poziomie dostajecie jedną umiejętność. Są cztery poziomy umiejętności
1-słaby
2-średni
3-dobry
4-genialny
Poświęcając jedną umiejętność możecie wzmocnić drugą np. zamiast 10 słabych możecie zrobić 5 średnich itp.
Zdrowie: 10/10
Ekwipunek:
-Płaszcz
-Zbroja skórzana
-Nóż myśliwski
-Strzały
-Łuk
-Papier
-Rysik
Klasa:
-Dowódca
-Zwiadowca
-Zielarz-po częsci dba o pożywienie. W razie czego może kogś połatać
-Łucznik-namierzyć i zniszczyć
-Kopacz-kopacz umocni poycje, zetnie drzewo, zbuduje obóz.
Zasady
1.Odpisujemy w 3 os.
2.Nie używamy nagminnie wulgaryzmów.( jakieś kurde może się zdarzyć) ani nie zamieszczamy treści 18+
3.Piszemy klimatycznie, a posty nie są krótsze niż pięć zdań.
4.Nie tworzymy nowych zdarzeń. (np. nie możesz sobie ot tak powiedzieć „zobaczyłem chatkę i wyszedł z niej czarodziej który dał magiczny łuk”)
5.Odpisujemy regularnie co najmniej raz w tygodniu lub informujemy mnie o nieobecności. Inaczej wasza postać może zacząć tracić kończyny... Żartuje, ale na czas waszej nieobecności będzie NPC-towana.
6.Nie krzywdzimy osoby z własnej drużyny

Do sesji może przystąpić max pięć osób. Karty postaci zamieszczamy pod tematem. Po pierwsze dlatego, że i tak w grze jesteście jedną drużyną. Znacie się. po drugie do każdej klasy jest tylko jedno miejsce więc kto pierwszy ten lepszy.
 

Ostatnio edytowane przez hesmeron : 02-10-2015 o 12:05.
hesmeron jest offline  
Stary 01-10-2015, 22:29   #2
Ryo
 
Ryo's Avatar
 
Ja nie będę dołączać się ani do wylewania "pomyj" na hesmerona ani do jego sesji.
Ja radziłabym hesmeronowi, żeby na razie rekrutował się do sesji jako gracz, a za mistrzowanie w sesjach zabrał się wtedy, kiedy nabierze więcej doświadczenia w grze [jako gracz] i dostatecznie porządnie wyszlifuje pisanie.
Zdrawiam, ~R.
 
__________________
Every time you abuse Schroedinger cat thought's experiment, God kills a kitten. And doesn't.

Na emeryturze od grania.
Ryo jest offline  
Stary 02-10-2015, 11:00   #3
-2-
 
-2-'s Avatar
 
Cytat:
Napisał Imre Voeres Zobacz post
Ciekawi mnie, w jaki sposób taka wyspa mogłaby powstać. I jak zmierzono powierzchnię.
Tanzania i tajemnice geostatystyki.
 
-2- jest offline  
Stary 02-10-2015, 11:37   #4
Adi
 
Adi's Avatar
 
Ją dam ci szansę tylko powiedz mi do kiedy trwa rekrutacja?
Wstępnie się zgłaszam.


Ravanox out
 
__________________
I am a Gamer. Not, because i don't have a life. But because i choose to have Many.
GG 53887240
Adi jest offline  
Stary 02-10-2015, 12:10   #5
 
hesmeron's Avatar
 
Rekrutacja trwa dwa tygodnie. A i dzięki za konstruktywną krytykę. Prowadziłem już sesję głównie na żywo i brałem w nich udział. Przyznam było sporo błędów, ale tam musiałem błagać ludzi o krytykę bo byli zbyt mili by by mówić mi co się im nie podoba. Już zapomniałem jak to jest gdy wylewają na ciebie pomyje Dzięki!
PS.
Co do powstania wyspy. Mówimy o fantasy. Tu jest magia, magiczne stwory, artefakty, dziwne rasy, a wy pytacie się jak mogła powstać taka wysp? Czytałem ostatnio książkę Pływająca Wyspa o charakterze fantasy. Jak myślicie ten autor to idiota bo przecież wyspy nie pływają!
 
hesmeron jest offline  
Stary 02-10-2015, 12:35   #6
Adi
 
Adi's Avatar
 
Ma jeszcze pytanie: można grać elfem? Jak tak to gram


Ravanox out
 
__________________
I am a Gamer. Not, because i don't have a life. But because i choose to have Many.
GG 53887240

Ostatnio edytowane przez Adi : 02-10-2015 o 12:44.
Adi jest offline  
Stary 02-10-2015, 12:51   #7
 
hesmeron's Avatar
 
Niestety

Niestety w tym uniwersum po pierwsze nie ma elfów po drugie jako listen z automatu grasz mieszańcem człowieka i kotołaka. To w sumie podobne. ( długowieczność, więź z naturą, zręczność, ) tylko brak szpiczastych uszu
 
hesmeron jest offline  
Stary 02-10-2015, 13:19   #8
Adi
 
Adi's Avatar
 
Dobra zgłaszam się KP spodziewaj się na PW.


Ravanox out
 
__________________
I am a Gamer. Not, because i don't have a life. But because i choose to have Many.
GG 53887240
Adi jest offline  
Stary 02-10-2015, 13:22   #9
 
hesmeron's Avatar
 
OK.. Choć jak mówiłem wolałbym w temacie.
 
hesmeron jest offline  
Stary 02-10-2015, 14:23   #10
 
Baird's Avatar
 
Wow. Ja z pewnością mówię nie. Głównie dlatego że autorskie są pełne niedomówień i ciężko się w nie wczuć, do tego poziom napisania rekrutacji aż mnie zabolał.
 
__________________
Man-o'-War Część I
Baird jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:35.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168