Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21-03-2016, 18:14   #1
 
Tadeus's Avatar
 
[Vortex SF] Perła w koronie
Vortex

Perła w koronieStary, trzeszczący upiornie, przerobiony na prom frachtowiec przedarł się wreszcie przez upstrzoną jedynie nielicznymi szarawymi chmurkami stratosferę Medeny i ustabilizował wysokość nad labiryntem skalnych, zapylonych kanionów. Świat, który zobaczyli przez brudne iluminatory nie prezentował się zbyt okazale. Były to głównie nieskończone połacie piasku i kamieni, udekorowanych tu i ówdzie kępkami szarawej rachitycznej roślinności. Gdzieś w oddali w niebo sięgały masywne łańcuchy ostrych szczytów, gdzie indziej rozciągała się nieskończona, idealnie płaska równina, przypominająca ziemskie wyschnięte słone jeziora. Powietrze nad nią migotało od żaru. Gdy spojrzało się uważniej, dało się dostrzec, że miejscami skały układały się w różne egzotyczne formacje, nawisy i kolumny, których fantazyjne kształty łatwo pobudzały wyobraźnię

Na szczęście, wszystko wskazywało na to, że ich cel był już całkiem blisko. Na horyzoncie przed nimi widać było bijące w niebo słupy dymu i zniekształcone gorącym powietrzem zarysy chaotycznych zabudowań, gdzieś pod nimi wiła się między skałami droga.


Promem podróżowali już trzy dni, co samo z siebie było nie lada przeżyciem. W ciasnym przedziale osobowym stłoczono prawie 20 osób. Śmierdziało potem, olejem maszynowym i... psem. Rosły dziadyga z egzotycznie splątaną brodą siedzący z tyłu przedziału trzymał bowiem na kolanach brązowego, okropnie skudlonego psa. Najwyraźniej zwierzę również niezbyt dobrze znosiło podróż, bowiem facet wstawał już chyba ze dwudziesty raz, wyprowadzając je z wyraźną rezygnacją do znajdującej się przy maszynowni toalety.

Turbulencje znowu wstrząsnęły pokładem. W otwartym kokpicie połączonym z przedziałem pasażerskim jedynie krótkim korytarzem rozbrzmiały znowu ostrzegawcze sygnały, które pilot, podobnie jak wiele razy poprzednio, zupełnie zignorował. Najwyraźniej związane były z fabrycznymi parametrami bezpieczeństwa, które nijak się miały do obecnego wykorzystania statku. Ale obecne turbulencje na planecie i tak nie mogły się równać z kosmicznymi, których wcześniej doświadczali.

Wydawało się, że odkąd opuścili Wyspę Duncana - ostatni w miarę cywilizowany punkt w tej przestrzeni, w obszary wywołujące turbulencje wlatywali praktycznie co parę godzin. Pewnie dlatego przy każdym fotelu zamiast malutkiej plastikowej rączki widzianej zazwyczaj w liniowcach przyspawany był masywny stalowy uchwyt, na którym można było powiesić się całą masą ciała i do którego można było przypiąć swój dobytek. Najwyraźniej osobnego przedziału bagażowego nie było, zapewne dlatego, że ludzie w tych stronach nie lubili spuszczać swojego dobytku z oczu. Z pręta korzystali nie raz, gdy statek wpadał w pola groźnych fenomenów kosmicznych z których słynęła Konfederacja. Po wnętrzu rzucało nimi iście jak lalkami, za co częściowo odpowiedzialne były pewnie też słabe stabilizatory starego nieserwisowanego poprawnie wehikułu, którym przyszło im podróżować. Fotele do podłogi starej ładowni przymocowane były mało stabilnie, a w tych nielicznych, które miały pasy, te często się zacinały.

Spojrzeli na siedzącego przed nimi wąsatego, mocno otyłego faceta. Diego, bo Konfederata tak miał na imię smarkał właśnie przez palce celując śluzowych pociskiem gdzieś w przestrzeń pod siedzeniem przed sobą. To jemu powierzono zebranie ich z Wyspy Duncana i przetransportowanie bezpiecznie na Medenę, do królestwa pana tych ziem, Jacksona Verra. O samym Jacksonie nie znaleźli zbyt wiele informacji w Sieci. Żołnierz Sojuszu, bez wykształcenia, z nizin społecznych, odznaczony w czasie wojny za męstwo, później otworzył mało udaną firmę ochroniarską, aż w końcu oskarżony został o unikanie podatków i skazany na rok więzienia. Uciekł jednak kryjąc się gdzieś poza zasięgiem organów ścigania. Ale obecnie nie miało to chyba znaczenia. Wątpliwym było by pan małego królestwa chciał wracać do poprzedniego życia.

Wszyscy oni już na Wyspie Duncana namawiani byli przez Diega do zaopatrzenia się w jakąś przyboczną broń. Wąsaty Konfederata twierdził, że jej brak w tych stronach mógł prowokować do ataku szukających łatwych ofiar zbirów, więc jeśli chcieli uniknąć walki, to tym bardziej powinni mieć wielką spluwę jako odstraszacz. Im większą tym lepiej. Ogólnie Jacksonowi wyraźnie zależało na tym, by ich podróż na Madenę nie wzbudziła zbyt wielu podejrzeń i zbytnio nie odróżniali się od tłumu, toteż Diego załatwił im odpowiednie ciuchy i szkolił w miejscowych hardych powiedzonkach, z których zdecydowana większość okazała się fantazyjnymi kombinacjami słówek "putas" i "cojones" z niewielką domieszką mniej istotnych dodatków.

Oczywiście już w czasie podróży okazało się, że zabiegi były raczej przedobrzone. W samej ładowni promu dobra 1/3 podróżników zdawała się nie pasować w te strony. W rogu dla przykładu, siedziała grupa pięciu obwoźnych kultystów w długich szatach, którzy coraz to zanosili się nerwową nieskładną modlitwą, gdy nagle wstrząsało pokładem. Iście dziwna to była zbieranina, wydawało się, że gapią się nawzajem na siebie jakby spod byka i coraz to wychodzili do kibla pogadać. Równie podejrzany był mały, bladawy człowieczek w starym wysłużonym uniformie, takim jakie nosi się na przykład w fabrykach Zaibatsu. Wyraźnie widać było, że znaczek konkretnej korporacji był zerwany. Dziwny pasażer sondował otoczenie podejrzliwie i parę razy podskoczył, gdy ktoś przeciskał się koło niego, by przejść przez przedział.

No i była jeszcze dziewczynka.


Siedziała z przodu jak najbliżej kokpitu. Najwyraźniej podróżowała promem sama, wypadało mieć tylko nadzieję, że na miejscu ktoś na nią czekał, bo Medena raczej nie była dobrym miejscem dla bezbronnej młodej damy. Jej ubrania sugerowały raczej kogoś biednego, ciekawe więc było skąd uzyskała kredyty na bilet. Parę razy w czasie podróży ktoś ją zagadywał, ale odpowiedzi były zawsze bezczelne i udowadniały, że młoda dama jest Konfederatką z krwi i kości, nawet Diego w bluzgach mógłby się niejednego od niej nauczyć.

O samym zadaniu zakazano im póki co rozmawiać w miejscach, gdzie mogli być podsłuchani, ale z informacji, które zdołali wstępnie wymienić między sobą i poznać od nieznającego się zupełnie na temacie Diega mogli mieć spore szczęście. Raz, że zaliczka pięciuset kredytów otrzymana za samą podróż sugerowała, że praca wiązała się ze sporymi potencjalnymi zyskami, dwa że cała sprawa mogła okazać się wielkim naukowym odkryciem i wiązać się z niemałą sławą, a trzy że planeta, którą zaczęto kolonizować, ale porzucono mogła być dziełem jednej z wielu grup kolonizacyjnych, które w historii ludzkości zaginęły gdzieś bez wieści szukając dla siebie nowego domu. Mogły być tam jakieś artefakty z przeszłości Ziemi, które dla kolekcjonerów potrafiły być naprawdę sporo warte.

Wszystko wskazywało na to, że potencjał korzyści był znaczny. Przynajmniej o ile nie przyszłoby im zginąć w tych barbarzyńskich stronach, gdzieś na końcu znanego świata.

***

Witam wszystkich serdecznie. Rekrutacja otwarta, zgodnie z zapowiedzią z następującego tematu:

http://lastinn.info/sondy-rekrutacyj...ace-opera.html (Vortexowa space opera!)

Temat przewodni - sesja kolonizacyjna. Lokalny władyka dowiedział się o nieskolonizowanej, ale częściowo sterraformowanej planecie. Chętnie by na tym zarobił i poszerzył swój zasięg wpływów, ale zupełnie się na tym nie zna, a większość jego ludzi zajęta jest konfliktami z rywalami. Potrzebuje ludzi z zewnątrz, nie powiązanych z konkurentami, specjalistów i najemników, którzy zobaczą, czy w ogóle da się bezpiecznie na tym zyskać i jeśli tak to w jaki sposób.

Materiały potrzebne do stworzenia postaci:
https://sites.google.com/site/vortexpbf/

Na jakich zasadach gramy?

- Posty najczęściej od paru do parunastu linijek, średnio na avatara.
- Kolejkę (gracze+MG) staramy się zamknąć średnio w 3 dni.
- Osoby, które się nie wyrobią, nie odczują żadnych negatywnych konsekwencji, akcja idzie dalej, a ja ich postacie prowadzę w neutralny, nie-wredny sposób.
- Po trzech dniach akcja idzie do przodu niezależnie od tego, czy wszyscy się załapią, czy nie - i znowu jest to naturalny bieg tego typu sesji, nikt nie będzie za to karany, najwyżej przegapi jakąś okazję.
- Ja rzucam i zamieszczam mechanikę w postach. Przy pechu można zginąć w męczarniach.
- Będzie to sesja kooperacyjna z otwartą mechaniką (i statami postaci widocznymi dla reszty). Oczywiście postacie mogą się nie lubić, kłócić, a może nawet dać sobie przyjacielsko po mordzie, ważne by zrobić to na tyle umiejętnie, by sytuacja nie eskalowała i nie prowadziła do trwałego rozpadu drużyny.

Czego mi trzeba?
- czterech graczy
- karty mechanicznej - 50 punktów (maksymalnie można wziąć 13 w jednej Cesze)
- z jednej strony fabularnego opisu postaci spisanego w miarę po polsku. Są ludzie, którzy potrafią świetnie opisać postać na pół strony, są tacy, którzy potrzebują więcej miejsca. Zróbcie tak, byście czuli się z tym dobrze

Z podpowiedzi. Jeśli chcecie mieć w jakiejś dziedzinie trwałe sukcesy, a nie tylko od święta, to weźcie tam przynajmniej to 7, inaczej może okazać się, że prawdziwe umiejętności waszej postaci okażą się w czasie gry dużo gorsze od waszej koncepcji

700 kredytów na zakupy. Opisana we wstępie krótka broń nie jest za darmo. Jeśli nabyliśmy, to też odejmujemy z tej sumy. Drobne klimatyczne przedmioty, przedmioty codziennego użytku, normalne ubrania, utensylia toaletowe, jedzenie i tak dalej są za darmo.

Kartę postaci poproszę na PW, do piątku do północy.
 

Ostatnio edytowane przez Tadeus : 22-03-2016 o 01:00.
Tadeus jest offline  
Stary 21-03-2016, 20:01   #2
MTM
 
MTM's Avatar
 
No wreszcie sonda przekuta na rekrutkę
Zgłaszam się, a jakże. Gorąco zachęcam też wszystkich innych do wzięcia udziału. Rozgrywka w Vortexie wypada świetnie - wiem z autopsji

Pytanko, czy ten cały Jackson Verra miałby coś przeciwko inwestorowi z Zaibatsu? Planuję zrobić kogoś z lekkimi wpływami w korporacjach i nie wiem, czy taki ktoś wpasowałby się w sytuację.
 
MTM jest offline  
Stary 21-03-2016, 20:08   #3
 
malahaj's Avatar
 
Się zgłaszam. Planuje zwiadowce skradaczo killera a co wyjdzie w praktyce, to się zobaczy.
 
__________________
naturalne jak telekineza.
malahaj jest offline  
Stary 21-03-2016, 20:48   #4
 
Tadeus's Avatar
 
To zależy na ile umowa byłaby sensowna i na czym by polegała. Problem jest ogólnie z masowym transportem Zaibatsu <> tereny Konfederacji. W Zaibatsu po latach doświadczeń nie ma zbyt dużego zaufania do Konfederatów i pewnie nie bez powodu

Większy transport przez Konfederację to i większe szanse, że połowa konkurentów naszego watażki skapnie się o co chodzi. Poza tym są jeszcze piraci i problemy z nawigacją w kosmosie na tych terenach. Transport podwyższonego ryzyka, pewnie też spore łapówki, więc korzyści muszą być znaczne.

No i poza tym w ogóle nie wiadomo co tam czeka. Równie dobrze (jeśli mówimy o skali masowych korzyści) może tam nie być niczego, czego cywilizowanej nacji nie udałoby się znaleźć bliżej i bez aż takiego ryzyka. Dla watażki to wielka okazja, dla korporacji która robi interesy na trzydziestu światach już niekoniecznie.

Na pewno jednak przyda się jakiś organizator z głową do biznesu, nawet jeśli pomocy i wyposażenia nie trzeba będzie szukać aż tak daleko. Poza tym nawet bez umowy z konkretną korporacją (na zasadzie, że ona pomaga z kolonizacją, ale dostanie X) może organizować import potrzebnych rzeczy z Zaibatsu na zasadach normalnych zakupów i ostrożnego szmuglu.
 
Tadeus jest offline  
Stary 21-03-2016, 20:54   #5
MTM
 
MTM's Avatar
 
Hm, dobry pomysł z tym wsparciem kolonizacji.
Zrobię więc swego rodzaju przedstawiciela handlowego (z pewnymi umiejętnościami manipulacji i kradzieży), który wyceni, ile sprzętu będą potrzebować do stworzenia kolonii i spróbuje zawiązać opłacalny kontrakt, szukając tym samym nowych klientów dla swoich dostawców.
 
MTM jest offline  
Stary 23-03-2016, 15:13   #6
 
Martinez's Avatar
 
Z lekkim dystansem, ale skuszony przez MTM, przybywam. Nie znam Vortexa za bardzo jeszcze, w PBF'ach też mam słabe doświadczenie. Mogę wspomóc ekipę właściwie dowolną postacią, jeśli jakiejś brakuje. Tutaj jestem elastyczny. Lekarz, Mechanik, Najemnik, ewentualnie Pilot. Lub łączone. Gdyby padło na Pilota lub Mechanika - z początku mogę mieć problem z całą tą techniczną nomenklaturą. Potem się jakoś wyrobię. Cięgnie mnie w kierunku Unii Ludowej.
 
Martinez jest offline  
Stary 23-03-2016, 18:52   #7
 
Tadeus's Avatar
 
Widzę, że MTM nie przestaje terroryzować ludzi

A co do postaci. Ważne, by była ciekawa i tobie się nią dobrze grało. Mam za mało deklaracji, by wyrokować "czego brakuje", a w tej mechanice i tak ciężko zrobić postać, która byłaby bezużyteczna.
 
Tadeus jest offline  
Stary 23-03-2016, 19:33   #8
Konto usunięte
 
Mira's Avatar
 
Ajajajajajajaaaaaj... <wywija mackami>
Nie mam czasu!
Nie mam czasu!
Ale rozumu też, na szczęście, nie mam, więc się zgłaszam.
 
__________________
Konto zawieszone.
Mira jest offline  
Stary 23-03-2016, 20:22   #9
 
Latin's Avatar
 
Zgłaszam się, zaraz zapoznam się z Vortexem
 
Latin jest offline  
Stary 23-03-2016, 20:31   #10
 
kanna's Avatar
 
Oj Mira, Mira.. życia jeszcze nie znasz, kobieto
 
__________________
A poza tym sądzę, że Reputację należy przywrócić.
kanna jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:30.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168