Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14-07-2016, 11:33   #1
 
Hawkeye's Avatar
 
[ASOIAF] Fortunes of War

Cześć.

Chciałem zaprosić was na nietypową rekrutację. Dlaczego nietypową przekonacie się za chwilę. Dawno nie prowadziłem, ani nie grałem nic na Lastinnie, nadeszła chyba odpowiednia pora aby to zmienić. Zapraszam was do zapoznania się z nią i składania zgłoszeń.

Wstęp


Nie tym razem . Jeżeli ktoś chce przekonać się jak piszę zapraszam was do przeczytania którejś z moich przygód, w którą grałem lub prowadziłem. Przekonacie się tam czy odpowiada wam mój styl pisania.

Co?

Co tak naprawdę chcę wam zaprezentować, bo do tej pory tego nie wyjawiłem. Otóż przygodę w świecie Pieśni Lodu i Ognia Georga R.R Martina. Chwila, chwila ... jaka przygoda? Jaki scenariusz ... I tutaj zaczyna się pewna atypowść tej rekrutacji. Otóż dużo będzie zależało od graczy, tego co ustalimy sobie z osobami, które się dostaną. Sporo ostatnio grałem na żywo w sesje bez scenariusza i tutaj chciałbym dokonać pewnego połączenia, próby odnalezienia złotego środka.

Otóż ta opowieść będzie miała pewną myśl przewodnią. Jaka to będzie? Rodzina i przetrwanie ...

Gramy rodem, rodziną. Żyjącej i rządzącej w nieprzyjaznej dla siebie okolicy, gdyż w przeszłości stanęła po przeciwnej stronie barykady, niż ich sąsiedzi. Rodziny, która obecnie znalazła się w trudnej sytuacji po śmierci poprzedniej głowy tego rodu, który powstrzymywał jej wrogów.

To tyle, albo aż tyle. Jakie było to wydarzenie? Może Bunt Roberta, może Taniec ze Smokami, albo coś zupełnie innego. To będzie jeden z elementów, który omówię z graczami.

Ten świat będzie żył i tak ... będzie przeciwko wam (przynajmniej częściowo), dlatego musicie mieć świadomość, że granie PvP może skutkowć upadkiem całego rodu. Będziecie musieli współpracować, aby przetrwać ... ale ... Jak to zrobicie, w jaki sposób to osiągniecie, jak pokonacie waszych wrogów ... To wszystko będzie zależało od was.

Jakich graczy szukam?


Specyfika sesji oznacza, że szukam graczy proaktywnych. Nie czekających, aż MG wymyśli im jakiś scenariusz (Udajcie się do Królewskiej Przystani, gdzie ukrywa się szpieg), ale sami będą dążyć do rozwiązania problemów, jakie się pojawią.

Oczywiście nie trzeba wspominać, że szukam też graczy solidnych. Chcę podkreślić, że zamierzam doprowadzić tą sesję do końca. Liczę na to, że gracze pomogą mi doprowadzić tą sesję do końca.

Kilka rzeczy technicznych

Termin odpisów: Raz na 5 dni (możemy go ewentualnie zmniejszyć do 4, jeżeli gracze się zgodzą). W dialogu raz na 3 dni (nie będę używał gdoca do prowadzenia dużych dialogów. Moim zdaniem wyłącza to osoby, które np. pracują itp.). Specyfika PBFów oznacza to, że sesje i tak toczą się długo. Nie zamierzam prowadzić tej samej przygody przez 7 lat . Termin odpisów powinien oznaczać, że skończymy ją w rozsądnym czasie.

Długość postów? Rozsądnie. Jeżeli lubicie się rozpisywać i piszecie ciekawie, spoko mi to nie przeszkadza. Jeżeli wolicie pisać mniej. Też proszę. Myślę, że generalnie minumum to na tak zwany "avatar". Natomiast jeżeli w dialogu zdarzy się jedna linijka, to nic złego się nie stanie.

Rzuty kostką: Będą. Większość wykonam ja przed ekranem. Czasami może poproszę was o rzucenie w postcie.

System


Skorzystamy z A Song of Ice and Fire RPG. W rozsądnym zakresie. Sam będę uczył się tego systemu. Nie wykluczam, że dokonam sporych zmian, aby pasował do specyfiki gry w PBFie. Ma on jednak wiele ciekawych elementów (jak np. system tworzenia rodu), z których zamierzam skorzystać.

Kryteria Przyjęcia


Czego od was chcę:

1) Ogólnej koncepcji postaci (pamiętajcie, że nie znamy szczegółów kiedy i gdzie do końca gramy). Będziecie grupką szlachciców czy to rodziną czy osobami, które służą rodowi graczy, to już zależy od was. Jedyne zastrzeżenie jest takie, że pozycja głowy rodu będzie zajęta przez NPC. Czy dziedzic będzie graczem czy NPC, to już ustalimy wspólnie.

2) Opisu jednego NPC i jednej lokalizacji (znajdującej się gdziekolwiek w Westeros). Nie koniecznie wykorzystam te rzeczy, ale pomogą mi zobaczyć, jak wy widzicie ten świat.

3) Zróbcie sobie ten test: Which 'Game of Thrones' House Are You? - Quiz - Zimbio. Po czym napiszcie mi co wam wyszło i w 5-6 zdaniach czy się z tym zgadzacie i dlaczego . Wiem, że to brzmi dość zabawnie, ale to ma mi ewentualnie pomóc dobrać drużynę, jeżeli miałbym problemy po dwóch pierwszych krokach.

Historię i Kartę stworzymy już z osobami, które się dostaną.

Termin rekrutacji


Dwa tygodnie do Czwartku 28.07. Jeżeli znajdę minumum graczy wcześniej, możliwe że skrócę ten czas (O ile osoby, które zadeklarują chęć wzięcia udziału w sesji zgodza się).


Liczba graczy


Przyjmę od 3 do 5 graczy ... Raczej nie więcej.

Koncówka

Dawno nie pisałem rekrutacji, więc jeżeli coś pominąłem proszę krzyczeć. Jeżeli macie jakieś wątpliwości pytajcie, będę starał się odpowiadać na bieżąco. Jeżeli pojawią się ważne pytania będę edytował tego posta i tworzył swego rodzaju FAQ.

Na koniec mam nadzieję, że znajdą się gracze i wspólnie stworzymy ciekawą historię. Życzę wam też powodzenia w rekrutacji ... I ...

https://www.youtube.com/watch?v=ECewrAld3zw


FAQ


Q: Czy gramy jednym rodem?

A: Tak. Wszyscy gracze będą przedstawicielami jednego rodu. Nie znaczy to jednak, że muszą być rodziną. Mogą być temu rodowi zaprzysiężeni czy to jako rycerze, szeptacze czy maester (wiem, że measter jest przypisywany do danego miejsca, ale to taki skrót myślowy).

Q: Czy koncept ma być rodzaju archetypem?

Tak. Koncept powinien być pozbawiony większości szczegółów, gdyż dopiero w późniejszym czasie poznamy miejsce i czas gry, dlatgego dobrze pomyśleć o nim, jako o swego rodzaju archetypowi. Honorowy, acz zaglądający do butelki rycerz, syn-kaleka są swego rodzaju archetypami. Dobrze jest rozwinąc je na parę zdań, abym mógł zobaczyć wasz pomysł na daną "postać".

Q: Czy w punkcie drugim mam opisać już istniejące lokację, osoby?

Nie. Chciałbym abyście opisali nowe rzeczy, ewentualnie takie, które w książce były przemilczane, albo wymienione tylko z nazwy. Opis Czarnego Zamku odpada, ale już np. jednego z innych fortów, czemu nie? Oprócz tego co pisałem wyżej, chciałbym się przekonać w jaki sposób kreujecie NPC i miejsca.

Oficjalny dokument rekrutacyjny

Jestem pod dużym wrażeniem. Gracze zrobili ogromną ilość pracy, wspólnie obmyślając ród. Nie chcę aby ich praca poszła na marne, dlatego zmieniam trochę pierwotną koncepcję rekrutacji, i w dokumencie do którego link znajdziecie poniżej znajduje się dyskusja/ustalenia dotyczące sesji. Będzie to wiążące dla każdego z graczy, dlatego proponuję zaglądnąć do niego i wziąć udział w dyskusji.

https://docs.google.com/document/d/1...DZHC2iiSk/edit
 
__________________
We have done the impossible, and that makes us mighty

Ostatnio edytowane przez Hawkeye : 16-07-2016 o 15:05.
Hawkeye jest offline  
Stary 14-07-2016, 12:31   #2
 
Cao Cao's Avatar
 
A już, myślałem że lastinn nam wymiera - a tu, wysyp ciekawych sesji Zgłaszam się. Już opracowuje, wymagane punkty.

Pozdrawiam
 
Cao Cao jest offline  
Stary 14-07-2016, 13:28   #3
 
Baird's Avatar
 
Ciekawie, zabiorę się za pisanie postaci w weekend. Najpierw muszę dać post w mojej sesji.

Taki próbny test

 
__________________
Man-o'-War Część I

Ostatnio edytowane przez Baird : 14-07-2016 o 13:33.
Baird jest offline  
Stary 15-07-2016, 07:42   #4
 
Hawkeye's Avatar
 
Pierwszy post został zedytowany o parę pytań, wątpliwości, które pojawiły się na PW. Zachęcam was do wszelkich pytań i tworzenia kart .
 
__________________
We have done the impossible, and that makes us mighty
Hawkeye jest offline  
Stary 15-07-2016, 11:13   #5
 
merill's Avatar
 
Takie coś mnie wyszło: House Stark

Pozdrawiam i zgłaszam się. merill
 
__________________
Czekamy ciebie, ty odwieczny wrogu, morderco krwawy tłumu naszych braci, Czekamy ciebie, nie żeby zapłacić, lecz chlebem witać na rodzinnym progu. Żebyś ty wiedział nienawistny zbawco, jakiej ci śmierci życzymy w podzięce i jak bezsilnie zaciskamy ręce pomocy prosząc, podstępny oprawco. GG:11844451

Ostatnio edytowane przez merill : 15-07-2016 o 11:18.
merill jest offline  
Stary 15-07-2016, 15:10   #6
 
Icarius's Avatar
 
No takie tam wspomnienie... mi z sondy wyszło że Danerys bez cycków Ponadto zapowiadał tandem ja i Asenat jako małóżonkowie. Moja lepsza połowa tych kreacji wkrótce nas zgłosi. Na razie pracujemy nad konceptem.

Wszyscy którzy chcą połączyć z nami siły prosimy o kontakt z Asenat w celu dopracowania wspólnych założeń. Poszukujemy sióstr, braci, zaprzysiężonych rycerzy, wszelakiej maści kuzynów od biedy dzieci. Nie będziemy was pewnie jakoś ograniczać wszak rodziny się nie wybiera Lepiej być z nami niż przeciw nam nawet w rekrutacji
 

Ostatnio edytowane przez Icarius : 15-07-2016 o 15:14.
Icarius jest offline  
Stary 15-07-2016, 15:20   #7
 
Asenat's Avatar
 
Pan mąż dzisiaj taki łaskawy i frywolny...

Mnie wyszło, że Nocna Straż nie poradzi sobie beze mnie. Pan mąż pewnie by sobie poradził, ale go trochę powspieram. W końcu - to mąż.


EDIT.
Icariusie, przeczyść skrzynkę proszę.
 

Ostatnio edytowane przez Asenat : 15-07-2016 o 16:01.
Asenat jest offline  
Stary 15-07-2016, 17:19   #8
 
Icarius's Avatar
 
Fajnie Cię wrobiłem nie? Też mi się podobało Mam dzis dobry humor. Skrzynka przeczyszczona. Tylko wyślij mi to jeszcze raz coś się zablokowała i nie mogę odczytać. Jak was Asenat pogoni to zgłaszanie się na moje PW
 
Icarius jest offline  
Stary 15-07-2016, 18:46   #9
 
Cao Cao's Avatar
 
uuu... z quizu wyszło; Targaryen... eh... wolałem Blackfyre... (ciekawe czy quiz dopuszcza, dopasowanie do tego domu)
 
Cao Cao jest offline  
Stary 15-07-2016, 20:32   #10
 
Fyrskar's Avatar
 
Cytat:
3) Zróbcie sobie ten test: Which 'Game of Thrones' House Are You? - Quiz - Zimbio. Po czym napiszcie mi co wam wyszło i w 5-6 zdaniach czy się z tym zgadzacie i dlaczego . Wiem, że to brzmi dość zabawnie, ale to ma mi ewentualnie pomóc dobrać drużynę, jeżeli miałbym problemy po dwóch pierwszych krokach.
Z testu wyszło mi, że jakiś krewny musi czyścić Littlefingerowi wieżę na Paluchach z owczego łajna. Wątpię, by miał coś przeciwko temu, że padło na mnie. Ja osobiście parę argumentów przeciwko bym znalazł. Nie przepadam za wilgocią tamtejszych stron.

Zareklamuję też ulubioną odtwórczynię utworów ze Świata Lodu i Ognia. (Co ostatnio przesłuchaliście?)

Cytat:
Wszyscy którzy chcą połączyć z nami siły prosimy o kontakt z Asenat w celu dopracowania wspólnych założeń. Poszukujemy sióstr, braci, zaprzysiężonych rycerzy, wszelakiej maści kuzynów od biedy dzieci. Nie będziemy was pewnie jakoś ograniczać wszak rodziny się nie wybiera Lepiej być z nami niż przeciw nam nawet w rekrutacji
Podeślę ci w prywatnej wiadomości koncept i dogadamy spójność z zamysłem Asenat i Twoim.

Kiedy już to ugadam, to wyślę to razem z opisami lokacji i postaci szacownemu mistrzowi.

Na koniec jeszcze pytanie do ogółu chętnych na grę - są jacyś chętni na zagranie spadkobiercą rodu? Myślę nad zagraniem drugim/trzecim synem, ale wolałbym, żeby prawowity dziedzic był wytworem i zabawką w rękach innego gracza.
 
Fyrskar jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:31.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172