Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-08-2016, 21:27   #1
 
Michajasz's Avatar
 
[Autorski/fantasy/storytelling] Oculum Mundi: Marchia Północy

Czołem.

Niniejszym rozpoczynam rekrutację do sesji pod mało mówiącym tytułem Oculum Mundi: Marchia Północy.

Świat Oculum Mundi jest uniwersum związanym z medieval fantasy, a zatem mamy tutaj do czynienia z mieczem, magią, odchyłami rasowymi w postaci stworów tudzież ras rozumnych (elfy i krasnoludy). Miejscem akcji sesji będzie Marchia Północna Cesarstwa Ingradyjskiego, która jest teatrem walk z barbarzyńcami. Na limes (granicę z Barbaricum) ściągają wszelkiej maści szaleńcy lub śmiałkowie poszukujący zarobku, sławy albo odkupienia przewinień.

Początkowe fazy sesji będą ściśle związane z życiem obozu wojskowego. Rzecz to jasna i wiadoma, że nie brak tam żołdaków, szeregowych, oficerów, ale i wszelkiej maści ciur obozowych, handlarzy, duchownych et cetera, et cetera… Przy tworzeniu postaci polecałbym zachowywać względną ostrożność ponieważ nieznajomość uniwersum (rzecz to jasna) może okazać się szkodliwą. Realia otaczającego postaci świata będę szerzej opisywał w postach stosując się do profesji, wykształcenia, wiedzy danej jednostki. Mimo to nie narzucam żadnych ograniczeń i jeśli uznam przed rozpoczęciem sesji, że postać powinna wiedzieć „coś” to z pewnością zdradzę szczegóły graczowi we wiadomości prywatnej.

Duchowość poddanych cesarza Rispodelha II (bo takowoż władca Świętego Cesarstwa Ingradyjskiego się nazywa) jest związana z głęboko zakorzenionym politeizmem. W skład panteonu legalnych religii (wyznanie inne niż oficjalna dziesiątka plus Eo są zakazane) wchodzą:

1. Firen (Ion): bogini ogniska domowego, rodziny, miłości międzypokoleniowej
2. Jurastion(Nomos): bóg prawa, sprawiedliwości i nauki
3. Belladon(Polemo): bóg wojny, gniewu, konfliktu, a także strategii
4. Pryter(Omorf): bóg piękna, miłości cielesnej i sztuki
5. Druzen(Clero): bóg radości, trunków, jadła i zabawy
6. Jokhon(Desos): bóg przyrody, dzikiej natury, patron zwierząt i stworzeń leśnych
7. Hilen(Irie): bogini zdrowia, narodzin, pomyślności i życia
8.Tradar(Eporio): bóg handlu, pieniędzy, szczęścia i rzemiosła
9. Ado(Thalsa): bogini mórz, rzek, jezior, wiatru, ale też gniewu i kapryśności
10. Wals(Kydiel): bóg śmierci, podziemi, surowców naturalnych i snów, a także magii
11. Eo: opiekun wszystkich ludzi, bóstwo nadrzędne panteonu, stwórca świata i ludzi

W nawiasach wpisano nazwy bóstw, które obowiązują w południowych krajach cesarstwa. Krasnoludy oczywiście posiadają swój, odrębny system religijny, który sprowadza się raczej do czczenia pamięci o przodkach. Elfy zaś pozostają ateistami uważającymi religie za emanacje energii magicznej. Skoro doszliśmy do tematu magii należy wiedzieć, że jest ona zakazana na terenie Cesarstwa Ingradyjskiego. Wiąże się to z sekretnym pobieraniem nauk cosmos magic u różnorakich mistrzów i niesamowitym zagrożeniem ze strony wszelkiej maści władz.

O samym świecie, jak widać, nie rozpisałem się zanadto. Esencję uniwersum potencjalni gracze będą mogli poznać podczas rozgrywki. Jednakże z kronikarskiego obowiązku udostępniam mapę i kalendarium państwa Ingradyjskiego, w którym będzie się działa akcja sesji.

Mapa: https://drive.google.com/file/d/0B1i...ew?usp=sharing

Kalendarium (wersja alfa): https://drive.google.com/file/d/0B1i...ew?usp=sharing

Osobom, które zdecydują się na uczestnictwo w sesji polecam i rekomenduję przejrzenie ostatnich wydarzeń/lat ze świata. W kwestii rozeznania, a jakże.

Ilu graczy jest potrzebnych?

Prowadząc sesje te na żywo te onForum uznaję formułę 4+1 za najrozsądniejszą. Czterech graczy moi mili i nie mili.

Rasa, profesje, preferowane zajęcia postaci

Zważywszy na charakter świata OM, dominujący w nim rasizm, pogardę dla inności i brutalność zalecałbym graczom odgrywanie ludzkich postaci. Oczywiście nie będę boczył się i obrażał, gdy ktoś zdecyduje się na grę elfem lub krasnoludem. Standardowy opis postaci powinien zamykać się w następujących podpunktach:

Imię i ewentualne nazwisko:
Rasa:
Wiek:
Wygląd zewnętrzny:
Mocne strony, umiejętności i zdolności:
Słabe strony:
Rodzina, koneksje, powiązania:
Wyposażenie:

Termin zakończenia rekrutacji

Rekrutację zakończę, gdy zbiorę minimum interesujących postaci
Sposób prowadzenia sesji i jej częstotliwość
Z racji prowadzenia dorosłego i nudnego życia przepełnionego mazią o nazwie Brakulum Czasulum przewidują posty co trzy, cztery dni. Liczę na pomysłowość i kreatywność graczy zważywszy na przyjętą formułę storytellingu.

Zakończenie sesji

Sesja jest nielimitowana czasem.

Dziękuję za uwagę.
 
__________________
Kiedy ci smutno i nudno troszeczkę
Wsadź se granat między nogi
I wyciągnij zawleczkę.
Michajasz jest offline  
Stary 01-08-2016, 21:52   #2
 
pawelczas's Avatar
 
Podpułkownik Christoffer Wagner zgłasza się do służby!
 
pawelczas jest offline  
Stary 05-08-2016, 11:12   #3
 
Kata's Avatar
 
Sesja może być ciekawa, ale ja grywam tylko elfkami.. nie wiem czy przetrwam sama w obozie wojskowym...!
 
__________________
In the misty morning, on the edge of time
We've lost the rising sun
Kata jest offline  
Stary 05-08-2016, 12:06   #4
 
Googolplex's Avatar
 
Pytania (bo czego więcej można się po mnie spodziewać):
Pierwsze. Jak zaawansowana i powszechna jest magia w tym świecie?

Drugie. Czy bogowie manifestują się, odpowiadają na modlitwy, w jakikolwiek inny bezpośredni sposób dają dowód swego istnienia?

Trzecie. Medieval to dość szerokie pojęcie jeśli idzie o technologię wytwarzania uzbrojenia. Z czym więc mamy do czynienia na polu walki? Głównie interesuje mnie czy zbroja płytowa jest dostępna i czy pojawia się broń palna.

Czwarte. Rasy nieludzkie są suwerenne czy stanowią cześć ludzkiego cesarstwa? Jeśli są suwerenne to jakie łączą ich państwa stosunki z cesarstwem i innymi państwami? A jeśli podległe to jakie mają prawa, jak doszło do ich przyłączenia?
 
__________________
De mortuis crepitus
Aberdonensis de furor
Infernus irae!
Then they died
Googolplex jest offline  
Stary 06-08-2016, 23:11   #5
 
Michajasz's Avatar
 
Cytat:
Napisał Kaitlin Zobacz post
Sesja może być ciekawa, ale ja grywam tylko elfkami.. nie wiem czy przetrwam sama w obozie wojskowym...!
Wystarczy to porównać do gry na najwyższym poziomie trudności

Cytat:
Napisał Googolplex Zobacz post
Pierwsze. Jak zaawansowana i powszechna jest magia w tym świecie?
Magia jest powszechnym zjawiskiem istniejącym w świadomości ludzi i nieludzi. Uprawianie magii jest powszechnie zakazane i ścigane z urzędu (gorliwość funkcjonariuszy uzależniona jest od kraju Cesarstwa Ingradyjskiego). W księstwach południowych państwa drobnym magikom na ulicach miast w zasadzie nic nie grozi (sztuczki iluzjonistyczne, drobne pokazy magii). Na północy, czyli w miejscu początkowym sesji, drobne przejawy praktykowania magii są tępione na równi ze stonką.

Magię przede wszystkim uprawiają naukowcy. Powszechnie uważa się, że uczeni państwa ingradyjskiego użytkują cosmos magic, lecz jest to przesada. Sztuka magiczna nie ma w zasadzie żadnych ograniczeń i nie sprowadza się do jednej dziedziny (zdarza się, że osoba względnie uczciwa i moralna bawi się w wolnych chwilach i po cichu nekromancją).

Cytat:
Napisał Googolplex Zobacz post
Drugie. Czy bogowie manifestują się, odpowiadają na modlitwy, w jakikolwiek inny bezpośredni sposób dają dowód swego istnienia?
Pytanie w zasadzie zahacza o temat magii. Oficjalnie kapłani leczą bądź czynią cuda z mocy nazywanej Łaską (bogów). Według nauczania legalnych kościołów państwowych nie jest to magia, a dary boskie (analogicznie magia jest darami demonów i diabłów).

Łaska jest magią, ot po prostu. Wiedzą to elfowie choć nie przyznają tego otwarcie. Podobnie uważają niektórzy naukowcy/magowie, lecz wysuwanie tego rodzaju tez publicznie szkodzi zdrowiu. Tego rodzaju cuda zdarzają się niezwykle rzadko i nie są "błogosławieństwami" znanych z innych uniwersum tudzież settingów.

Cytat:
Napisał Googolplex Zobacz post
Trzecie. Medieval to dość szerokie pojęcie jeśli idzie o technologię wytwarzania uzbrojenia. Z czym więc mamy do czynienia na polu walki? Głównie interesuje mnie czy zbroja płytowa jest dostępna i czy pojawia się broń palna.
Chciałoby się rzec, że mamy do czynienia z technologią XV w. w Europie. Zbroje płytowe, półpłytowe, łuskowe itd. - są.

Broń prochowa (samopały, muszkiety, arkebuzy itd.) nie istnieje.

Cytat:
Napisał Googolplex Zobacz post
Czwarte. Rasy nieludzkie są suwerenne czy stanowią cześć ludzkiego cesarstwa? Jeśli są suwerenne to jakie łączą ich państwa stosunki z cesarstwem i innymi państwami? A jeśli podległe to jakie mają prawa, jak doszło do ich przyłączenia?
Sesja będzie ograniczała się do państwa ingradyjskiego. Wspominiane będą i państwa ościenne oraz tzw. Barbaricum (obszar zamieszkały przez "ludy niecywilizowane"). Można je porównać do Prusów, Jadźwingów (plemion nadbałtyckich).

Sytuacja elfów i krasnoludów w Cesarstwie Ingradyjskim nie jest jednoznaczna. Na ogół są tolerowane i zgodnie z cesarskim prawem mają możliwość osiedlania się w miastach (w specjalnie wyznaczonych do tego dzielnicach). Co jakiś czas pojawiają się specjalne edykty (głównie w czasie wojen) pozwalające elfom i krasnoludom zakupywać i nosić broń. W trakcie sesji taki edykt obowiązuje. O suwerenności jednak nie ma mowy.

Do ostatniego pogromu doszło, gdy elfowie odmówili składania ofiar bogom po wygranej wojnie o Klejnot Południa (patrz: Kalendarium). Mówiąc najogólniej elfy i krasnoludy przez stulecia były szykanowane i rugowane z ich ziem. Skala rasimu w państwie ingradyjskim jest niesamowicie rozwinięta, co najlepiej uwidacznia się w kwestii rozwiązywania sporów (te najczęściej posiadają ekonomiczny charakter). Elfy i krasnoludy nie posiadają realnego wpływu na politykę, choć często są głównymi ofiarami w sporach wewnątrz państwowych. Wyjątek stanowi Najjaśniejsza Republika Modris, która będąc republiką kupiecką, daje nieludziom możliość brania udziału w głosowaniach przy wyborze nowego doży (tylko człowiek może zostać dożą Modris).

Polityka rasowa państw ościennych Cesarstwa Ingradyjskiego jest podobna.
 
__________________
Kiedy ci smutno i nudno troszeczkę
Wsadź se granat między nogi
I wyciągnij zawleczkę.
Michajasz jest offline  
Stary 07-08-2016, 01:05   #6
 
Googolplex's Avatar
 
Czy słusznie rozumuję przyrównując magów cesarstwa do państwowych alchemików znanych z Fullmetal Alchemist? Oczywiście nie mam tu na myśli sposobu działania samej magii lecz organizację.
 
__________________
De mortuis crepitus
Aberdonensis de furor
Infernus irae!
Then they died
Googolplex jest offline  
Stary 07-08-2016, 01:39   #7
 
Michajasz's Avatar
 
Wybacz, nie sprecyzowałem:

Magowie nie tworzą zwartej organizacji lub instytucji. Nauczanie najczęściej bywa prowadzone w tajemnicy i przeważnie jest horrendalnie drogie. Od tej reguły, rzecz to jasna i oczywista, zdarzają się wyjątki. W przeszłości funkcjonowały szkoły (nazywane Akademiami), które zajmowały się szkoleniem użytkowników magii. Miejsca te zostały pozamykane (tu polecam kalendarium).

Co istotne: choć magia, według prawa, jest zakazana, choć niektórzy liberalni książęta wykorzystują magów w charakterze doradców. Nieoficjalnie. Naukowiec rezydujący na dworze magnata najczęściej objęty jest patronatem, zaś prawdziwy charakter jego pracy obłożony jest tajemnicą.

Ze względu na skrytość i represje prawne, magowie nie prowadzą otwartych dysput. Wymiana wiedzy zachodzi najogólniej podczas spotkań jednostek lub grup czarodziei. Magowie nie posiadają również osobistych aspiracji politycznych. Nie próbują również w sposób zorganizowany wpływać na państwo.

Co więcej: magiem może zostać każdy. O ile ma wystarczające środki/szczęście na naukę i znajomości. Zupełnie jak u nas lekarze i prawnicy.
 
__________________
Kiedy ci smutno i nudno troszeczkę
Wsadź se granat między nogi
I wyciągnij zawleczkę.
Michajasz jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:19.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168