Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28-04-2017, 18:29   #1
 
Amon's Avatar
 
Reputacja: 23936 Amon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputację
[Wampir] Zła Baśń

Chłód, jaki nadchodzi gdy słońce znika za linią horyzontu wybudza cię ze snu. Pod ciemniejącym niebem wciąż jeszcze jest dość widno jednak ludzie powoli kończą już swoje codzienne sprawy i przezornie szukają schronienia przed nocą, która jest czasem złych duchów i drapieżników.
Takich jak ty.


Żerujesz na ludzkiej słabości i naiwności by pożywić się krwią swojej ofiary. Skradasz się za jej plecami, gdy wychodzi z oberży, nachodzisz gdy śpi we własnym domu. Udajesz towarzysza w nocnych rozbojach i złodziejstwie lub może udajesz kochanka.
Może nawet nie udajesz.

Żyjesz jak zwierze, dnie spędzasz w suchej studni, czy dziupli starego dębu. Albo też żyjesz jak Pan, w domostwie śmiertelników, których oczarowałeś, uczyniłeś swymi sługami.

Jesteś wampirem za sprawą innego wampira. Może nigdy nie dane ci było go poznać? Uważasz siebie za pomiot Szatana, przeklętego przez Boga. Albo bogów… jeśliś Prus lub Litwin. Może to wcale nie przekleństwo? może to dar?
Jeśli jednak, dane ci było spędzić nieco czasu z istotą, która uczyniła cię tym kim jesteś, ta mogła opowiedzieć ci o biblijnym Kainie, jego grzechu i klątwie.

Istniejesz na tyle długo by wiedzieć, że nie zestarzejesz się nigdy i nie dotknie cię żadna choroba.
Nawet Wielki pomór.


Zaraza, która zalała ponoć cały świat, całkowicie wyniszczyła ludzi z miejsca w którym żyjesz. I choć tobie taka śmierć nie jest straszna, to sama twoja odporność na pomór zaczyna zwracać na ciebie uwagę. Na zarazę nikt nie znalazł do tej pory lekarstwa, wszyscy bardziej zainteresowani są raczej szukaniem winnych. Na przykład żydów, heretyków, sodomitów, tylko kwestia czasu aż trop trafi na ciebie.


Musisz opuścić te strony, jeśli nie z obawy przed prześladowaniem, to po prostu dlatego, że nie ma już ludzi których krwią można by się pożywiać.


Przemierzasz liczne ziemie w poszukiwaniu schronienia, nie jest to jednak proste. Grody które stoją otwarte, są wyludnione, zwłoki mieszkańców zalegają wszędzie. Osiedla nie dotknięte jeszcze pomorem, rzadko wpuszczają obcych. Może dopiero wtedy, uświadamiasz sobie, że istot twojego rodzaju jest więcej i zazdrośnie bronią one dostępu do swoich domen. Ci nieumarli są potężniejsi od ciebie i poczytujesz za wielką łaskę fakt iż pozwolili ci czmychnąć zachowując żywot.

Szukasz więc dalej, każdej nocy narażając się na wykrycie przez śmiertelnych bądź istoty straszniejsze jeszcze od ciebie, jak choćby wilkołaki, do których należą leśne ostępy. Zresztą wszystkie złe duchy, diabły i wiedźmy, które czyhają na człowieka nocną porą w odludnych miejscach, mogą zagrozić również i tobie.


W końcu, droga zaprowadza cię do Księstwa Mazowieckiego i jego stolicy - Płocka. Gdy udaje ci się przedostać, do tego zacnego grodu, który zamieszkuje ponoć pięć tysięcy dusz, z radością uświadamiasz sobie, że nie rezyduje tu żaden wampir na tyle stary i władny, aby móc przywłaścić sobie całe miasto. Jesteś tylko ty i kilku podobnych tobie uchodźców.

Miasto wolne jest od zarazy.
Jest bezpiecznie, jest spokojnie
I tylko…
ten wiatr.Cześć
Jest to rekrutacja do storytelingowej sesji wampira, której miejscem akcji jest czternastowieczny Płock.
Ilość graczy jaką jestem w stanie ogarnąć wynosi cztery.
Na zgłoszenia poczekam do połowy maja.

A teraz, kiedy już napisałem wszystko co miałem do napisania, zacznę się powtarzać:

Sesja jest storynetlingowa i mechaniki używam jedynie intuicyjnie, no chyba, że gracze chcą się zwalczać wzajemnie. Celem sesji jest przede wszystkim stworzenie ciekawej historii i zabawa przy tym.

Trzymamy się ducha epoki, jest rok mniej więcej 1350. Mogę wydłużyć czy skrócić wiek jakiś npc, bo prawda historyczna nie będzie nam przeszkadzać w grze, jednak jeśli gracz chce jakiś npc stworzyć, powinien mnie spytać o tą osobę.

Płock, czyli miejsce akcji, jest stolicą Księstwa Mazowieckiego, którego władcą jest Bolesław III. Bolesław jest lennikiem Czech, co zabezpiecza go przed Państwem krzyżackim oraz Królestwem Polskim.
Przyjmujemy, że w mieście istnieje już trochę kamiennej zabudowy, jednak wciąż przeważają budowle drewniane.
Biskupem płockim jest Klemens Pierzchała, wojewodą Dadźbóg herbu Junasza.

Ilość wampira w wampirze:
Ilość informacji jaką postać gracza wie o byciu wampirem i wampirzej społeczności jest wprost proporcjonalna do kropek w okultyzmie. Żeby wiedzieć o istnieniu różnych klanów, znać ich nazwy, słyszeć o Kainie i rozumieć znaczenie pokoleń, trzeba mieć około czterech kropek. Bez posiadania żadnej kropy, postać nie wie nawet, że może tworzyć ghule.
Dlatego też wzór karty
https://docs.google.com/document/d/1...0nn23A6jbUMaLs
jest wielce uproszczony, jeśli chcecie umieścić tam więcej informacji, jeśli macie pomysł na swój wiek i pokolenie napiszcie do mnie swoje pomysły. Mam wizję ile lat i jakie pokolenie mogłyby wasze postacie mieć, ale nie napiszę tego tutaj, potargujcie się o to prywatnie.
Jeśli przyglądaliście się uważnie, zauważyliście że nie musicie rodzielać atrybutów czy zdolności w trzech kategoriach, po prostu rozdajecie punkty w nawiasach wedle uznania.
Wady i zalety? nie ma limitu, tak długo jak za punkty zdobyte na wadach kupuje się tylko zalety a nie atrybuty czy zdolności.
Pozycji wasze postacie nie mają na starcie, bo są w okolicy nowe. Trzeba fabularnie złapać. Jeśli zaś chodzi o pokolenie, jakoś się dogadamy.

Cel gry.
Tłem dla dobrej zabawy jest sytuacja w jakiej znalazły się postaci graczy:
Znaleźliście się w Płocku, który nie tylko jest wolny od wielkiego pomoru, ale i wampirzego suwerena. Czy stworzycie koterię? pozabijacie się o władzę nad grodem? a może rzeczywistość nie jest tym czym wydaje się być?

Pozdrawiam
 
__________________
Our obstacles are severe, but they are known to us.
Amon jest offline  
Stary 28-04-2017, 18:39   #2
 
hen_cerbin's Avatar
 
Reputacja: 70241 hen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputację
Wow. Aż człowiek ma ochotę sobie przypomnieć wampira.
 
__________________
Aktywność ograniczona.
Ostatni: kiedy dacie radę
Hakon, pi0t, Gob1in, Stalowy
hen_cerbin jest offline  
Stary 28-04-2017, 18:52   #3
 
Okaryna's Avatar
 
Reputacja: 10578 Okaryna ma wspaniałą reputacjęOkaryna ma wspaniałą reputacjęOkaryna ma wspaniałą reputacjęOkaryna ma wspaniałą reputacjęOkaryna ma wspaniałą reputacjęOkaryna ma wspaniałą reputacjęOkaryna ma wspaniałą reputacjęOkaryna ma wspaniałą reputacjęOkaryna ma wspaniałą reputacjęOkaryna ma wspaniałą reputacjęOkaryna ma wspaniałą reputację
Count me in *u*
 
__________________
Once upon a time...
Okaryna jest offline  
Stary 28-04-2017, 19:00   #4
Konto usunięte
 
brody's Avatar
 
Reputacja: 4827 brody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputację
Wstępnie jestem zainteresowany, ale najpierw garść pytań.
- tempo sesji?
- doc, czy tylko forum?
- nietypowe klany, linie, czy tylko podstawka?
- masz jakąś linię fabularną, czy liczysz tylko na graczy i ich inwencję?
- inni nadnaturalni będą w sesji, czy to sesja tylko o wąpierzach?
- połączenie czterech niezależnych postaci w coś na kształt sfory to karkołomne zadanie, tym bardziej, że nie ma jakiegoś punktu zaczepienia? Jak to widzisz?

Na razie tyle. Zapewne będzie więcej. Choć to w sumie zależy od tego jakie padną odpowiedzi.
 
__________________
Konto usunięte na prośbę użytkownika.
brody jest offline  
Stary 28-04-2017, 19:35   #5
 
fujiyamama's Avatar
 
Reputacja: 1266 fujiyamama ma z czego być dumnyfujiyamama ma z czego być dumnyfujiyamama ma z czego być dumnyfujiyamama ma z czego być dumnyfujiyamama ma z czego być dumnyfujiyamama ma z czego być dumnyfujiyamama ma z czego być dumnyfujiyamama ma z czego być dumnyfujiyamama ma z czego być dumnyfujiyamama ma z czego być dumnyfujiyamama ma z czego być dumny
Chcę! Spodziewaj się mojej karty.
 
fujiyamama jest offline  
Stary 28-04-2017, 19:59   #6
 
Amon's Avatar
 
Reputacja: 23936 Amon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał brody Zobacz post
- tempo sesji?
To naprawde zależy od graczy i ich ilości. Ja mogę nie mieć czasu codziennie, ale raz, dwa razy na tydzień raczej zawsze.
Cytat:
Napisał brody Zobacz post
- doc, czy tylko forum?
doc
Cytat:
Napisał brody Zobacz post
- nietypowe klany, linie, czy tylko podstawka?
Co tam mi sprzedacie, tak jak napisałem odnośnie okultyzmu, w dużym stopniu od samego gracza zależy ile mitologii świata mroku w tej sesji jest. Ludzie epoki naprawdę mało wiedzieli na temat świata dookoła oraz samych sobie, a przecież prawa fizyki działały tak samo jak teraz. Tak też widzę świat wod’a, jeśli za życia ktoś był cyganem, spędził te dwadzieścia lat w cyrku, teraz jest wampirem przez jakieś sześćdziesiąt, czyli dłużej niż najstarsi ludzie żyją, może mieć cztery kropy w jakiejś dyscyplinie, ale czy wie o wszystkich klanach? o przepowiedniach i historii?
Nie musi, a w niektórych przypadkach, nie może.
Cytat:
Napisał brody Zobacz post
- masz jakąś linię fabularną, czy liczysz tylko na graczy i ich inwencję?
Świat żyje własnym życiem i są pewne wydarzenia, które graczy doświadczą. Są też takie, których mogą nigdy nie zauważyc.
Cytat:
Napisał brody Zobacz post
- inni nadnaturalni będą w sesji, czy to sesja tylko o wąpierzach?
Jest możliwe wszystko, co mieści się w strachliwej wyobraźni człowieka średniowiecza. Czy też wampira.
Cytat:
Napisał brody Zobacz post
- połączenie czterech niezależnych postaci w coś na kształt sfory to karkołomne zadanie, tym bardziej, że nie ma jakiegoś punktu zaczepienia? Jak to widzisz?
Punktem zaczepienia jest przestrzeń życiowa jaką zajmują. Miasto wydaje się idealne, ale czy postacie mogą pozwolić sobie na więcej nieumarłych uchodźców takich jak oni?
To na przykład.

I tak, postacie graczy są świadome swojej wzajemnej obecności w mieście na początku rozgrywki.
 
__________________
Our obstacles are severe, but they are known to us.
Amon jest offline  
Stary 28-04-2017, 21:06   #7
 
Eleishar's Avatar
 
Reputacja: 3558 Eleishar ma wspaniałą reputacjęEleishar ma wspaniałą reputacjęEleishar ma wspaniałą reputacjęEleishar ma wspaniałą reputacjęEleishar ma wspaniałą reputacjęEleishar ma wspaniałą reputacjęEleishar ma wspaniałą reputacjęEleishar ma wspaniałą reputacjęEleishar ma wspaniałą reputacjęEleishar ma wspaniałą reputacjęEleishar ma wspaniałą reputację
You have my sword
A co z historią postaci?
 
__________________
Nieważne kto śmieje się ostatni, grunt żebym był to ja.
Eleishar jest offline  
Stary 28-04-2017, 21:23   #8
 
Amon's Avatar
 
Reputacja: 23936 Amon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Eleishar Zobacz post
You have my sword
A co z historią postaci?
Historia służy do tego, co chcecie mi sprzedać. Co chcecie by się wydażyło, oraz do wyjasnienia ewentualnych wyborów w waszej karcie. Nie musicie się specjalnie rozpisywać, a jesli ja będę potrzebował wyjaśnień, poinformuje was o tym.
 
__________________
Our obstacles are severe, but they are known to us.
Amon jest offline  
Stary 28-04-2017, 23:56   #9
 
Arvelus's Avatar
 
Reputacja: 5884 Arvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputację
Ok. I like it.
Fajny wstępniak do sesji
Myślę nad kandydowaniem.

Pytanie: Bez backgroundów gramy?
Merity? Flawy?

Zawsze sprawiało mi sporą frajdę kombinowanie z nimi D=
 

Ostatnio edytowane przez Arvelus : 29-04-2017 o 00:56.
Arvelus jest offline  
Stary 29-04-2017, 12:50   #10
Konto usunięte
 
brody's Avatar
 
Reputacja: 4827 brody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputację
Lubię "Mroczne Wieki", ale po uzyskanych odpowiedziach, ja jednak podziękuję.
Powodzenia
 
__________________
Konto usunięte na prośbę użytkownika.
brody jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:37.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169