Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20-05-2017, 12:21   #1
Konto usunięte
 
Mira's Avatar
 
[Storytelling 18+] Dusze z transferu


Czy jesteśmy sami w kosmosie?
Czy istnieją we wszechświecie inne inteligentne rasy?
A jeśli tak…
Czy wiedzą o nas?
Co o nas myślą?
Czy są w stanie uratować nas przed samozagładą, do której dążymy?
A może…
Może to my jesteśmy ich ostatnią nadzieją?


[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=NfjsLmya1PI[/MEDIA]

Shibuya – chyba najbardziej znana dzielnica rozrywkowo-handlowa Japonii jak zwykle tętniła życiem małych mróweczek - tysięcy ludzi, podążających w różne strony, kierowanych przez swoje własne sprawy, a jednak wpisujących się w jeden wielki organizm Tokio – miasta, które nigdy nie usypia.

[MEDIA]https://travel.gaijinpot.com/wp-content/uploads/sites/6/2016/08/Shibuya-lead.jpg[/MEDIA]

Tego dnia jednak zdarzyło się coś niespodziewanego. Raz za razem ludzkie trybiki wybijały się z rytmu. Piesi zaczęli przystawać, pokazywać coś sobie palcami, wycelowanymi w niebo. Nie byli jednak zdziwieni, a zaciekawieni. Od rana wszak wszelkie programy informacyjne w radiu, telewizji i Internecie trąbiły o mającym nastąpić niezwykłym zjawisku - zaćmieniu Słońca – i to pełnym. Minuta po minucie, sekunda po sekundzie ciemność wypierała światło.
- Mamoooo, czy to obcy nadlatują? – zapytała mała Makoto, która akurat szla z matką do przedszkola.

Kobieta, którą dziewczynka trzymała za rękę, wydawała się przemęczona i jakby przedwcześnie postarzała w wyniku nagromadzenia trosk oraz ciężkiej pracy. Niestety, życie samotnych matek w Japonii nie było usłane różami.
- Co? – zapytała otrząsając się z własnych myśli, po czym szybko zorientowała się w sytuacji – Ach, zaćmienie… to dziś. – westchnęła i spojrzała na córkę – Nie, kochanie. To tylko planeta przysłoni na chwilę Słońce. Ale zaraz sobie pójdzie.
- I nie będzie inwazji?
– zapytała lekko rozczarowanym tonem dziewczynka.
- Nie, kochanie. Skąd w ogóle ten pomysł?
- Kenshi opowiadał o kosmicznych mackach, które łapały panie i… właśnie nie wie co dalej, bo tata zobaczył, że on nie śpi...


Japonka zagapiła się na córkę, a na jej ustach pojawił się delikatny, umęczony uśmiech.
- To chyba lepiej. – powiedziała i poprawiła spinkę na głowie Makoto, po czym dodała – Chodź, kupimy ci okulary, żebyś mogła patrzeć w Słońce i lepiej widzieć jak będzie znikało.
- Hurra!


Jak na zawołanie w okolicy pojawiło się kilku sprzedawczyków z naręczem specjalnych okularów do oglądania zaćmienia. Kobieta i dziewczynka już miały podejść do jednego z nich, gdy nagle, w pół kroku matka Makoto potknęła się i przewróciła, tracąc przytomność.
- Mamo? Maaaaamooooo!

Płacz dziecka przebił się ponad głosami rozmów przechodniów.

W środku dnia zapadła noc na niecałe dwie minuty – powodując w kilku miejscach paraliż uliczny, tylko na terenie Shibuyi doszło do 3 wypadków. Na szczęście żaden z nich nie był śmiertelny, toteż ludzie wrócili do swoich mrówczych wędrówek. Po kilku dniach zapomnieli o niezwykłym zjawisku.

I tylko kilkoro ludzi miało trwale zapamiętać ten dzień - te 103 sekundy pełnego zaćmienia. Ich życie bowiem całkiem zmieniło się od tego momentu...


Witam serdecznie wszystkich, którzy przebrnęli przez wstęp.

Rekrutacja ta jest następstwem sondy (Dusze z transferu [sonda rekrutacyjna]), którą niedawno przeprowadziłam.
Co do planowanej sesji, ciężko określić mi jej "długość", będzie to czysty storytelling, gdzie Gracze mogą kreować w pewnym stopniu tło wydarzeń, toteż tempo gry nie jest narzucone.

Klimat?
Trudno powiedzieć, bo tutaj także wiele zależy od Graczy i ich postaci. Na pewno jednak pojawią się wątki, które oznaczyłabym jako 18+ i nawet nie chodzi o jakieś wyuzdane sceny seksu (choć kto Was tam wie ), ale o ciężkie moralnie i estetycznie obrazy, których odbiór wymaga pewnej dojrzałości oraz dystansu do RPG-a.

A o co w ogóle chodzi?
Od czasu zaćmienia bohaterów sesji nawiedzają dziwne wspomnienia – wspomnienia, które na pewno nie pochodzą z ich życia, a i chyba nie są w ogóle z tego świata… Skąd się biorą? Czemu trafiły akurat do nich? Jakie informacje ze sobą niosą? I co z tą wiedzą zrobią postacie graczy? – oto nasze główne zagadnienia.

Żeby było jeszcze ciekawiej, te niezwykłe wspomnienia będę wysyłać konkretnym osobom na PW lub umieszczać w formie spojlerów (wygodniejsze dla obserwatorów sesji, ale decyzję co do formy przekazu podejmiemy już z kompletem Graczy). Nie zdziwię się wszak, jeśli niektóre postacie będą chciały coś zataić lub okłamać pozostałych. Taki słodki akcent rzeczywistości.

Co do samych wspomnień, będą one napływać do umysłów bohaterów na trzy sposoby:
1. Tak po prostu, co jakiś czas
2. Pod wpływem zdarzeń, przedmiotów, słów, które mogą je ożywiać w głowach bohaterów
3. Losowo, dzięki rzutom kostkami, tj. w każdym swoim poście Gracz będzie miał prawo rzucić k10. Wynik 1-3 oznacza, że dostanie jakieś ekstra wspomnienie.


Kim są postacie?

Styl bycia, miejsce zamieszkania, status materialny, płeć, orientacja seksualna... są mi obojętne. Macie tu pełną swobodę kreacji, przy czym pamiętajcie, by predyspozycje postaci były odzwierciedlone w ich spisach umiejętności (o tym poniżej). Jedyne co narzucam, to wiek postaci (albo 28-30 lat, albo 16-17) oraz fakt, że postać musiała urodzić się w Tokio (choć nie musi być Japończykiem) i w Tokio powinna spędzać większość swojego czasu.

Przyjmę jedną postać w wieku 16-17 lat i dwie lub trzy w wieku 28-30. Niestety, nawet przy genialnych kartach ten limit się nie zwiększy – tak ustawiony jest zarys scenariusza. Jakby co przewiduję jednak, że jeśli np. dostanę dwie genialne karty na nastolatka, to jednej osobie możliwe że powiem „sorry, na nastolatka już mam kandydata, ale jak postarzysz swojego ludka do 28 lat, to Cię wezmę” – i w drugą stronę tak samo. Więc wybierzcie grupę wiekową, która Wam po prostu bardziej pasuje.

Czego wymagam przy zgłoszeniu?
Pragnę (a jakże!) klasycznego opisu bohatera - podstawowych danych z avatarem (wystarczy fotka o szerokości minimum 200px, bo i tak będę to potem obrabiać) oraz krótkiej historii, uwzględniającej przede wszystkim obecną sytuację bohatera (gdzie pracuje/uczy się, jak i z kim mieszka, z czego żyje, jak spędza wolny czas, kto jest dla niej ważny itp.)

Do tego proszę o uzupełnienie poniższych informacji:
Przy postaciach w wieku 28-30 lat:
3 umiejętności, w których Twoja postać jest wyjątkowo dobra: (to może być wszystko np. pływanie, erudycja, kieszonkostwo, masaż tajski, granie w Heroesa)
5 umiejętności, w których Twoja postać jest niezła:
2 umiejętności, w których Twoja postać jest totalną nogą:

Przy postaciach w wieku 16-17 lat:
2 umiejętności, w których Twoja postać jest wyjątkowo dobra: (to może być wszystko np. pływanie, erudycja, kieszonkostwo, masaż tajski, granie w Heroesa III)
4 umiejętności, w których Twoja postać jest niezła:
3 umiejętności, w których Twoja postać jest totalną nogą:

Jak łatwo zauważyć, ci młodsi mają mniej cech, ale bynajmniej nie będą stratni. Jako młode, chłonne umysły dostają bonus w postaci 3 umiejętności na poziomie „niezła”, które można wybrać już w trakcie sesji, czyli np. w jakiejś sytuacji przydałoby się pływanie – deklarujecie, że Wasza postać potrafi pływać, mimo że we wcześniejszym zbiorze cech tego nie uwzględniliście, ja potwierdzam i pyk – pływa jak ryba! Jak dobrze być młodym...

Kwestie organizacyjne
Proponuję system 7 dni dla Was – 3 do 5 dla mnie na post.
Aczkolwiek terminy zamierzam ustalać po każdym poście – w zależności od tego ile macie do napisania (czasem wystarczy krótka deklaracja, dlatego nie ma sensu czekać 7 dni) oraz kiedy ja będę mogła usiąść do posta.

Nie ma sprawy żeby czasem poprosić mnie o przesunięcie terminu – w takich sytuacjach nie robię problemu. Jeśli jednak ktoś przez 7 dni siedzi cicho, a jego post się nie pojawia – wówczas jego postaci zazwyczaj dzieje się krzywda przy moim odpisie lub… trafia w nieciekawą sytuację. Łatwiej w życiu na pewno będą miały postacie graczy terminowych, którzy też nie czekają na ostatni dzień z odpowiedzią. To taka moja forma podziękowania za zaangażowanie.

Jeżeli chodzi o Google Doc – na pewno będziemy z niego korzystać. Sesja wszak opiera się w dużej mierze na relacjach między postaciami, czyli też dialogach, dlatego chciałabym żebyście przewidzieli przynajmniej raz na te dwa-trzy dni móc zajrzeć do doca i dopisać swój fragment.

Na Wasze zgłoszenia czekam do 6.06 (wtorek), do godziny 8.00 rano. Gotowe karty przesyłajcie jako linki do dokumentu Google’a poprzez PW. Deklaracje zgłoszeń oraz pytania umieszczajcie proszę w tym temacie, żeby inni też mogli skorzystać z odpowiedzi. Jeśli zaś chodzi o jakieś bardzo tajne ustalenia albo łapówki, to zapraszam na PW.
To chyba tyle...

Życzę weny wszystkim zainteresowanym i (sz)czekam niecierpliwie


Otrzymałam pełne karty postaci od:
Ryo
Leoncoeur
Aiko
abishai
kanna
Lomir
sunellica
Kana
Amon
Krakov
 

Ostatnio edytowane przez Mira : 07-06-2017 o 08:59.
Mira jest offline  
Stary 20-05-2017, 12:58   #2
 
Autumm's Avatar
 
Czy sesja będzie zakładała/przymuszała w jakiś sposób integrację/współpracę BG w ramach "drużyny" czy będzie rozbita na pojedyncze wątki każdej postaci, które mogą (ale nie muszą) się spotkać?
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!
Autumm jest offline  
Stary 20-05-2017, 13:06   #3
Konto usunięte
 
Mira's Avatar
 
@Autumm
Hmmm powiem tak, sesja będzie dążyć do konfrontacji, aczkolwiek niekoniecznie musi tu chodzić o współpracę.
Na pewno do spotkań postaci w którymś momencie będę dążyć, ale mam nadzieję, że wyjdzie to naturalnie, jeśli postacie będą chciały wiedzieć więcej niż to, co pojawia się w ich głowach.
 
__________________
Konto zawieszone.
Mira jest offline  
Stary 20-05-2017, 14:01   #4
 
Lomir's Avatar
 
Cytat:
Napisał Mira Zobacz post
- Kenshi opowiadał o kosmicznych mackach, które łapały panie i… właśnie nie wie co dalej, bo tata zobaczył, że on nie śpi...[/i]
Typowa Mira :P

Ja się deklaruję na osobę 28-30, mam pewien zamysł, nie wiem czy fajny czy nie, ale i tak finalnie o moim zgłoszeniu zadecyduje czas - czy zdążę stworzyć KP czy nie... olaboga...
 
__________________
Może jeszcze kiedyś tu wrócę :)
Lomir jest offline  
Stary 20-05-2017, 15:43   #5
tajniacki blep
 
sunellica's Avatar
 
Deklaruję chęć na granie "28-30", oczekuj gołębia ode mnie.
 
__________________
"Sacre bleu, what is this?
How on earth, could I miss
Such a sweet, little succulent crab"
sunellica jest offline  
Stary 20-05-2017, 15:47   #6
Ryo
 
Ryo's Avatar
 
Deklaracja: 16-17.
 
__________________
Every time you abuse Schroedinger cat thought's experiment, God kills a kitten. And doesn't.

Na emeryturze od grania.
Ryo jest offline  
Stary 20-05-2017, 16:19   #7
 
Aiko's Avatar
 
Ja się deklaruje ^^
 
Aiko jest offline  
Stary 20-05-2017, 18:11   #8
 
abishai's Avatar
 
Spróbuję w przedziale 28-30 lat, bo jakiś koncept postaci już mam zarysowany
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.
abishai jest offline  
Stary 20-05-2017, 18:13   #9
 
Amon's Avatar
 
ja takoże
 
__________________
Our obstacles are severe, but they are known to us.
Amon jest offline  
Stary 20-05-2017, 18:21   #10
Konto usunięte
 
Mira's Avatar
 
Cieszam się bardzo na takie zainteresowanie i zacieram macki.

Edit: Jakby co to zgłoszenia, które otrzymałam i uznałam za pełnowartościowe, będę dopisywać w pierwszym poście. Więc jakby ktoś wysłał KP i się tam nie zobaczył w ciągu doby - proszę o ponowne info (choć raczej nie zdarza mi się gubić zgłoszeń).
 
__________________
Konto zawieszone.

Ostatnio edytowane przez Mira : 20-05-2017 o 18:25.
Mira jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:49.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168