Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20-05-2017, 19:12   #1
 
Ranghar's Avatar
 
[SF] Transformers: Gwiezdna Flota


Wszechświat nawiedzili metalowi tytani wielkości planet. Dysponowali oni potężnymi mocami, ale nie mogli dojść do porozumienia w jakim celu je wykorzystać. Kłótnie przerodziły się w spory, które przeszły w otwartą wojnę. Wojna powoli wyniszczyła tytanów do tego stopnia, że zostało tylko dwóch ścierających się ze sobą w mrokach kosmosu. Walczyli ze sobą, aż do utraty sił. Gdy z nich całkowicie opadli obaj zapadli w sen. Trwająca wieki hibernacja oddaliła ich od siebie, ciała powoli przekształciły się w planety. Z czasem na planetach zaczęło pojawiać się życie.
Primus podczas leczniczego snu zaczął tworzyć na powierzchni swego ciała istoty podobne do siebie. Pokojową rasę Transformerów starającą się znaleźć sposób na pokonanie złego tytana – Unicrona. Ten podczas swego snu też nie próżnował i stworzył podstępną rasę Quintessons. Gadzie roboty odnalazły dzieci Primusa i osiedliły się na ich planecie. Podstępne kreatury podbiły sąsiadów programując ich i przerabiając wobec własnych zachcianek. Po wielu latach niewoli grupa gladiatorów wszczęła bunt, a wraz z nimi inne grupy. Po latach wyniszczającej wojny udało się przepędzić Quintessonów z powierzchni Primusa. Niestety wszelkie archiwa podtrzymujące pamięć poprzednich generacji została zniszczona, a wszelka wiedza o Primusie wymazana. Wyzwoloną planetę nazwano Cybertronem w ramach uznania dla wielkich zasług młodego przywódcy gladiatorów - Megatrona. Sporo wojowników domagało się tego, aby to on został przywódcą planety. Ten jednak odmówił, bo nie wyobrażał siebie w roli głowy całej rasy. Powstała rada, która miała kierować losami rodaków. W jej skład wchodził między innymi Alpha Trion, Vector Sigma, Orion Pax, Megatron , Starscream, Shockwave. Początkowo nowe życie układało się wszystkim pomyślnie lecz wieczne spory w podgrupach społecznych przekładały się na odmienne cele członków rady. Wojownicy chcieli ścigać Quintessonów, których uważano teraz za stwórców rasy w poszukiwaniu odpowiedzi na liczne pytania i upewnienie się, że nie wrócą z większa armią. Myśliciele zaś preferowali skupić się na pozostawionych artefaktach i podążać za odkrytymi wskazówkami w głąb Cybertronu w poszukiwaniu odpowiedzi. Różnice doprowadziły do rozłamu w radzie. Megatron publicznie ogłosił, że ma dość decepcji panującej w radzie i zamierza wyruszyć ze swoimi zwolennikami w pościg za stwórcami. W odpowiedzi Orion Pax (przyszły Optimus Prime) nie zgodził się na utworzenie się takiej autonomicznej grupy. Tak zrodziła się wojna domowa, która doprowadziła Cybertron do głodu energetycznego, a Primusa wprowadziła w letarg na pograniczu śmierci i życia. Wielu neutralnych mieszkańców wsiadło w arki i odleciało w poszukiwaniu nowego domu. Na planecie zostały już jedynie Autoboty toczące bój z Decepticonami. Optimus wyruszył ze swoją grupą na poszukiwanie surowców, jednak Megatron go dogonił i oba pojazdy w wyniku uszkodzeń rozbiły się na Ziemi. Minęły długie lata nim obie grupy się przebudziły i rozpoczęły wojnę na nowo. Minęły kolejne długie lata nim Autoboty i ziemianie przepędzili Decepticonów z Układu Słonecznego i Przestrzeni Cybertronu.

Ludzkość dzięki technologii Transformerów sięgnęła gwiazd i wraz z nimi skolonizowała nowe planety. Wraz z poszerzającym się terytorium pojawili się nowi i starzy wrogowie. Unicron rosnący w siły podczas leczniczego snu przejął kontrolę na Decepticonami, którym zsyła nowych żołnierzy i moce do podboju. Z mroków kosmosu wyłonili się też Quintessoni w swoich wiertło statkach. Pozostawieni na pastwę losu przez Unicrona stworzyli na nowo własną cywilizację i kult wielbiących ich niewolników. Podczas dalszych eksploracji pojawił się sygnał, który przejął kontrolę nad wszystkimi Transforemerami , które miały coś w sobie z trybu zwierzęcego, potwora lub innej bestii. Ich połączone siły utworzyły rój potworów pustoszących światy. Odkryte zostały również planety skolonizowane przez dawnych uciekinierów z Cybertronu.

Wśród nich są Lithianie zdolni do produkowania potomstwa w sposób naturalny. Andellrianie odziani w zbroje Pretenderów. Junkioni pod przewodnictwem Wreck-Gara, plemię wyścigowych Transformerów. Łatwo można ich zranić w walce, ale prawie niemożliwe jest ich zabicie, póki istnieją metalowe części i złom wokół nich szybko się odbudują. Czy Microni, którzy byli zmuszeni budować swoją kolonię z własnych ciał i z czasem zredukowali swoje kształty do tych odpowiadających ludzkim. Nebulon, który stał się militarną potęgą dzięki technologii Masters jest w stanie wojny z Autobotami i Decepticonami. Mszczą się za zniszczenie dawnej wiedzy, surowców i ojczyzny.

Autoboty wraz ze sprzymierzeńcami utworzyli wspólne organizacje. Jedną z nich jest Gwiezdna Flota. Kadeci tej grupy prowadzą szybkie akcje rozpoznawcze i ratownicze w granicach sojuszu. Tak się właśnie złożyło, że grupa kadetów odbywała trening na pasie asteroid na Zewnętrznych Rubieżach, gdy otrzymali sygnał SOS od Blastera. Wracał jako przedstawiciel misji dyplomatycznej, gdy jego prom został zestrzelony i rozbił się na jednym z księżyców skolonizowanych przez ziemian. Stacja górnicza na księżycu nie reaguje na sygnał wywoławczy. Świeży kadeci Gwiezdnej Floty są najbliższą jednostką sojuszu. Pada rozkaz przerwania ćwiczeń i podjęcia niezwłocznie misji ratunkowej.


Witam w rekrutacji do przygód w świecie Transformers. Jest to historia alternatywna najbardziej pokrewna do tej z G1. Rasy żyjące w kosmosie prowadzą ze sobą nieustające wojny niczym w Warhammerze 40 000. Gwiezdna Flota złożona w większości z Transformerów i ziemian interweniuje w różnych zakątkach kosmosu z nadzieją zakończenia trwających od wieków konfliktów.

Do wojaczki potrzebuje od 1 do 6 graczy, którzy wcielą się w bardziej lub mniej klasyczne typy postaci. Wstępnie gracze będą mieli tydzień na odpis oraz MG parę dni na napisanie posta. Jednak w trakcie przygody czas ten może stać się bardziej dynamiczny, gdy będziemy szybciej się wyrabiać. Przygoda będzie miała charakter uproszczonego turowo-taktycznego rpg z mapami, podobnie jak w przygodach w Mysti i będzie równie ciężka i niebezpieczna.
Statystyki postaci i broni, nawet gdy są wysokie mają szanse spudłować lub zadać małe obrażenia jeśli kości są wam nieprzychylne. Jak zawsze jest wysoka szansa okaleczeń i umieralności postaci, ale nagrody za właściwe odgrywanie postaci są warte zachodu. Postacie będą zdobywać poziomy doświadczenia, nowsze bronie, gadżety, pancerze. Co jakiś czas będzie można zmienić swój alt na inny pojazd lub go rozbudować.
Na karty postaci czekam do końca 28.05.17. Chciałbym mieć w drużynie po jednym przedstawicielu z danej klasy postaci. Przechodzą karty, które będą dobrze wypełnione, a postacie w opisach będą ciekawe, ale nie przegięte. Co jakiś czas na pewno będziemy korzystać z doca by rozpisać jakiś dialog, wspólną akcję lub przeprowadzić zakupy i level up.


Karta Postaci: (Szczegółowe opisy pozycji pod KP)

Imię:
Płeć:
Główna funkcja: (Z myślą o wykonywaniu jakiego zawodu zostałeś zbudowany, np. Policjant, Strażak, Ochroniarz, Szpieg, Usługi Transportowe, Budowlaniec, Wynalazca, itp.
Grupa: ( Czy przed wstąpieniem do akademii należałeś do jakiejś sub grupy, np. Protectoboty, Rescue Patrol, Triggerboty, Air Patrol, Astro Squad, Throttleboty, Aerialboty. Jeśli nie, wpisujesz Autoboty.
Klasa: (Zwiadowca, Strzelec, Medyk, Naukowiec, Taktyk, Technomancer)
Motto: (reguła, którą przestrzegasz i kierujesz się w życiu)
Biografia: (Historia postaci, jej charakter i opis świata pochodzenia)
Bronie: Przeważnie jakaś jedna broń dająca jakiś charakterystyczny efekt niż obrażenia. Np. Oślepienie, paraliż, osłabienie pancerza, rakieta ziemia powietrze,
Zdolności: Jedna zdolność aktywna lub pasywna, wodoszczelność, dron z kamerą, gaśnica w nadgarstku lub sieć, ponad przeciętna siła, szybkość, inteligencja, widzenie w ciemności, itp.
Słabości: (Im bardziej potężna postać tym większe ma słabości i zaburzenia. Np. Byle postrzał w rękę zawsze sprawi, że ta odpadnie. Potrafisz szybko jeździć , ale twoje opony szybciej pękają. Zmieniasz się w stanowisko bojowe, ale jesteś podatniejszy na korozję i rdzę osłabiające ruch lub pancerz. Wszelkie lęki przed wysokością, wodą itp.
Alt: (Opis pojazdu i jego możliwości)
Avatary: (ładne rysunki na portrety postaci w formie robota i pojazdu, do wykorzystania w mapach)

A teraz trochę większy opis każdego punktu w KP:

1 Imiona niech będą wpisane po angielsku w klimacie kreskówki.

2 Płeć, żeńskie boty występują rzadziej, ale nie są unikalnym widokiem

3 Główna funkcja to przeważnie cel w którym zostałeś przebudowany z cywilnego powszechnego modelu. Wyznacza też początkową karierę i pewne bonusy dla postaci.

4 Grupa, nie daje bezpośrednio przynależności do danej sub-grupy, np. nie tworzysz gestalta z innymi Arielobotami czy Protectobotami, ale jesteś członkiem honorowym, którym brał udział w misjach przy ich boku i traktują cię jak swojego. Jeśli nie należysz do jakieś sub grupy jesteś po prostu Autobotem i znasz kilku uniwersalnych towarzyszy broni.

5 Klasy:

Zwiadowca – Jesteś mini botem wzrostu Bumblebee, Brawna, Gearsa, itp. Mniejsze i zwinniejsze ciało pozwala lepiej się ukryć i zostać dłużej niezauważonym przez wroga. Preferujesz walkę bronią białą i wspomagasz się pistoletami, jesteś dobrym pilotem własnego altu, jak i wszelkich maszyn. Za alt preferujesz małe, zwinne lub szybkie pojazdy. Przeważnie 1 – 2 osobowe samochody sportowe, wozy z bagażnikiem na sprzęt, motocykle, małe odrzutowce, motorówki, mały prom lub starsze modele pojazdów nierzucające się w oczy. Twoją funkcją jest zbieranie i przechwytywanie informacji, śledzenie wroga lub szybka i cicha eliminacja jego zwiadowców.

Strzelec – Wojownik typowej postury Sideswipe, Sunstreakera, Jazza itp. Współpracuje ze zwiadowcami, którzy zaznaczają mu większe cele lub zaznaczają słabe punkty. Trzyma się na dystans waląc seriami z ciężkich karabinów, wyrzutni lub dział. Potrafi obsługiwać wszelką broń w pojazdach i wykorzystać elementy terenu, w którym walczy na swoją korzyść. Preferuje alty 2- 4 osobowe, samochody, myśliwce, helikoptery, motocykle, dżipy, pojazdy wojskowe, statki, itp.

Medyk – Poświęciłeś się medycynie ucząc się jakie części wyróżniają was jako żywe mechanizmy od bezdusznych maszyn i dronów. Zajmujesz się leczeniem organizmów mechanicznych i organicznych. W sytuacjach bojowych leczach towarzyszy stymulantami, a tych w stanie krytycznym odwozisz w swoim alcie do bazy na stół operacyjny. Nie jesteś stworzony do walki, ale potrafisz unieszkodliwić przeciwnika trucizną lub wirusami o różnych efektach. Jako alt preferujesz duże pojazdy transportowe, dostawcze, holownicze mieszczące w sobie od 2 – 6 osób lub leżącego TFa standardowych rozmiarów.

Naukowiec – O ile medyk zajmuje się leczeniem ożywionej materii, to ty preferujesz tą milczącą. Konstruujesz i naprawiasz wszelki sprzęt mechaniczny, w tym pojazdy, wieżyczki i działka. Poznajesz zastosowanie gadżetów i wrogiej technologii by w końcu móc samemu z niej korzystać. Wolisz działać na tyłach grupy, chyba że dana sytuacja wymaga twojej interwencji. Preferujesz 2 osobowe pojazdy ratownicze lub budowane do usuwania zagrożeń w postaci pożarów lub brył gruzów przygniatających cywilów.

Taktyk – Przeważnie dowódcy mniejszych sub grup lub doradcy. Przeważnie postury Optimusa, Ultra Magnusa, itp. Charyzmatyczni dowódcy wyciągający żołnierzy z szoku i paniki. Posiadają uniwersalną wiedzę z każdej dziedziny co pozwala im asystować w operacjach medycznych, projektach naukowych lub wspomóc wojowników kolejnym źródłem ostrzału. Preferowane alty to duże pojazdy ratownicze, budowlane, ciężarówki, transportowe lub pojazdy specjalistyczne lub bazy. Jeśli zdecydujesz się na tryb bazy to może być coś w rodzaju polowego laboratorium, małego lotniska, bunkra itp. W tej postaci większość twojej świadomości przechodzi do ciała Micromastera wielkości człowieka. W tej postaci masz też tryb alternatywny tematyczny do trybu bazy, jest to pojazd bezzałogowy.

Technomancer – Grupa nielicznych Transformerów z mocami płynącymi z Iskry Primusa. Są to enigmatyczne postacie, futurystyczni wizjonerzy wyprzedzający swoją epokę i artyści wyrażający się magią. Posiadają oni czary dające chwilowe efekty oddziałujące na drużynę lub wroga. Poszukują artefaktów i wiedzy pozwalających na wzmocnienie mocy lub nauczenie się nowych zaklęć. Preferują przeważnie tryby bardzo futurystyczne, eksperymentalne lub hybrydowe

6 Motto to fraza lub ideologia, którą się kierujecie. Może wam pomóc w pewnych sytuacjach, a w innych zaszkodzić.

7 Biografia to historia waszej postaci. Tu chciałbym opis czy pochodzicie z Cybertronu, Ziemi, czy z jakieś koloni. Jeśli pochodzicie z jakieś koloni to nazwać ją sensownie i opisać czy jest to bardziej świat prymitywny, sportowców, wojskowych, naukowców, przemysłowo-usługowy, rozkoszy, wiedzy itp. Nie macie dostępu do technologii gestaltów, pretenderów i innych dziwactw. Charaktery też poproszę jakieś sensowe, by dobrze się czytało bez żadnych złoczyńców, sadystów, mścicieli i sarkazmów.

8 Bronie: Podstawowe bronie dostaniecie w sesji, tutaj proszę wymyślić broń lub gadżet, pomagające wam bardziej w trybie pojazdu. Np. race oślepiające przeciwnika, zmylające rakiety na podczerwień, wylewanie plamy oleju, przebijanie opon, armatki wodne, itp

9 Zdolności dostaniecie płynące z klasy postaci lub altu. Więc tu poproszę jedną płynąca z waszej głównej funkcji pod, którą zostaliście zaprojektowani.

10 Słabości ma prawie każda postać, tak aby balansowały wasze mocne strony.

11 Alty niech nawiązują do wybranej klasy i funkcji. Podać opis możliwości i osiągów w tym trybie. Później postaram się to rozpisać na zdolności i moce.

12 Avatary robota i pojazdu niech będą typowo Autobockie, pamiętać, że mają mało typowo bojowych pojazdów, a bardziej cywilne lub specjalistyczne.

Zgłaszajcie się i zadawajcie trapiące was pytania.
 

Ostatnio edytowane przez Ranghar : 21-05-2017 o 13:06.
Ranghar jest offline  
Stary 21-05-2017, 11:47   #2
Adi
 
Adi's Avatar
 
Nie lubię grać facetami, ale spróbujmy. Zgłaszam się KP na dniach
 
__________________
I am a Gamer. Not, because i don't have a life. But because i choose to have Many.
GG 53887240
Adi jest offline  
Stary 21-05-2017, 11:58   #3
 
Draugdin's Avatar
 
Wstępnie zgłaszam się gdyż rekrutacja wygląda bardzo solidnie i z przyjemnością siądę do stworzenia karty postaci. Oczywiście jeżeli na tak rozbudowaną rekrutację dajesz miesiąc jak się domyślam, bo w innym przypadku dziś był by ostateczny termin ich nadsyłania zgłoszeń.
 
__________________
There can be only One Draugdin!

We're fools to make war on our brothers in arms.
Draugdin jest offline  
Stary 21-05-2017, 13:13   #4
 
Ranghar's Avatar
 
Na rekrutkę daję tydzień czasu, po tym czasie zobaczę co będę miał z KP. Jak będę miał materiał na ciekawą drużynę to ruszę z przygodą, jak nie to poczekam kolejny tydzień.
 
Ranghar jest offline  
Stary 21-05-2017, 13:29   #5
Mag
 
Mag's Avatar
 
Na moje KP możesz liczyć
Zabiorę się za nie jak tylko się ogarnę z moim spadkiem formy w pisaniu...
 
__________________
"Just remember, there is a thin line between being a hero and being a memory"

Gram jako: Irya, Marion, Venora, Riva, Lyn i Ursula
Mag jest teraz online  
Stary 21-05-2017, 13:43   #6
 
Autumm's Avatar
 
Jak duża znajomość settingu jest wymagana? Wystarczy informacja z rekrutki, czy trzeba więcej się dowiedzieć?
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!
Autumm jest offline  
Stary 21-05-2017, 15:10   #7
 
Draugdin's Avatar
 
Cytat:
Napisał Autumm Zobacz post
Jak duża znajomość settingu jest wymagana? Wystarczy informacja z rekrutki, czy trzeba więcej się dowiedzieć?
W sumie dobre pytanie bo ja temat Transformers to znam w sumie jedynie z tych filmów fabularnych
 
__________________
There can be only One Draugdin!

We're fools to make war on our brothers in arms.
Draugdin jest offline  
Stary 21-05-2017, 15:46   #8
 
Ranghar's Avatar
 
Takie klimaty.
https://www.youtube.com/watch?v=AGrKfQ9Ss7w&t=37s
i takie
https://www.youtube.com/watch?v=n4YQsWZ_LNQ

Warto obejrzeć Transformers Animated Movie z 1986 roku. Jest poprawiona wersja HD wydana na 30 lecie. Wydarzenia w niej nie są wiążące z przygodą, ale pojawia się wiele postaci, które przewiną się w misjach, włącznie z Unicronem i innymi kosmicznymi rasami. Dobra okazja zobaczyć możliwości postaci, ich gadżety, formy pojazdów i sposób bycia oraz czemu wersja filmowa z aktorami jest tak znienawidzona
 

Ostatnio edytowane przez Ranghar : 21-05-2017 o 17:14.
Ranghar jest offline  
Stary 21-05-2017, 18:30   #9
 
Dragor's Avatar
 
Wreszcie rpg z tf! Wyśle kartę najszybciej jak się da.
 
__________________
Gallifrey Falls No More!
Dragor jest offline  
Stary 21-05-2017, 20:01   #10
 
Slan's Avatar
 
Hmm Brzmi ciekawie, jako maluch oglądałem Kilka odcinków starej serii i ten długometrażowy.
Tylko z drugiej strony zdecydowanie wolę filmy, zwłaszcza pod względem estetycznym... hmmm. Pomyślę.
 
__________________
Myśl tysiąckrotna to tysiąckroć powtórzone kłamstwo.
Myśl jednokrotna, to niewypowiedziana prawda...
Cisza nastanie.
Awatar Rilija
Slan jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:51.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168