Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25-06-2017, 13:27   #1
 
Gienkoslav's Avatar
 
[D&D 3,5: FR Podmrok +18] Przestwór w Starym Stawie

PROLOG

_____ Wycie rozległo się tuż pod parapetem. Gdyby nie przymknięte na skobel okiennice, stwór mógłby ze spokojem wejść do pomieszczenia. A tak, pozostało mu natrętne skrobanie po zamazanym wapnem drewnie. Kto żyw w sieni ucichł, a kto spał swobodnie nawiedzony został przez majaki, zwane pośród niektórych koszmarami. Od kilku dni rutyna niemal się powtarzała. Po zmroku, nikt nie wychylał nosa. Po zmroku, "Coś" łaziło po obejściu. Po zmroku, na gościńcach ginęli ludzie. Po zmroku, rozlegał się krzyk.

* * *

_____ Zenek Beczkowiąz był bednarzem. Jednym z lepszych w swoim zawodzie. Żadna z jego dziecinek nie przeciekała, trzymała smak i aromat i odporna była na pleśnie. Wszystko w tych beczułkach przechodziło specyficznym posmakiem, nadającym charakteru i stanowiącym niewidzialny, ale wyczuwalny podpis Zenka Beczkowiąza. Fermentujące trunki w jego dziecinach to istny rarytas w okolicznych siołach. Stanowiły dumę i chlubę jego rodziny.
Teraz jednak należało spinać konie. Tarcza rozpalonego słońca przygasała znikając nieubłaganie za widnokręgiem i drzewami. Trakt choć uczęszczany, był niebezpieczny. Ciemność dopadła go gdy już widział światła rodzinnej wioski. Jeszcze krótki odcinek przez pola i będzie w domu. Jednak uśmiech zamarł mu na ustach. Za sobą usłyszał wycie.

* * *

_____ Baśka była wszystkim co znał. Była jego przyjaciółką, towarzyszką rozmów, powierniczką sekretów. Niemal całym jego światem i nigdy nie narzekała na jego humory, narzekania czy przeciwności losu. Spędzali ze sobą każdą możliwą chwilę i czuł, że go rozumie jak nikt inny. Wielkie oczy zawsze wpatrywały się w niego, zdradzając przywiązanie i pewną uległość. A może nic nie zdradzały i tylko tak sobie to wyobrażał.
Bo w zasadzie...
Baśka była...
Krową.
Łaciatą jałówką którą co dzień rano wyprowadzał i wracał wieczorami do zagrody.
A do tego była dziś jakaś taka... Martwa. I w sumie to on też. Ale nikła nić przywiązania, nagłe zakończenie żywota, a może coś niezrozumiałego, kazało mu trwać przy czterokopytnym truchle z rozszarpanym cielskiem i wyjedzonymi wnętrznościami.

* * *

_____ Na słupach wkopanych na kilku rozstajach ktoś przybił ogłoszenie.
"Starszy osady Stary Staw poszukuje najemników, którzy rozprawią się dla niego z niebezpieczna maszkarą. Dobra zapłata, zapewniony wikt, opierunek i leczenie odniesionych ran"
Detali niewiele, ale dodatkowa gotówka zawsze się przyda, czyż nie?
Pod ogłoszeniem widniała prosta mapka okolicy z naniesioną lokalizacją sioła.

][_____][_____][_____][_____][_____][_____][_____][_____][_____ Witam. Pragnę zaprosić na pierwszą sesję, którą odważyłem się poprowadzić. Może nie wygląda, ale będzie się ona odbywać w settingu Dungeons&Dragons w świecie Zapomnianych Krain. Żeby sobie ułatwić, wykorzystałem jedną z gotowych przygód, ale nie jest to do końca ta sama. Jako, że nie wiem co dziać się będzie zapobiegawczo dodałem +18, ale przecież zaglądać wam w ID nie będę. Wstępne ustalenia "techniczne" poniżej.

Zapraszam 3-4 graczy przy czym nie zamykam sztywno tego przedziału.

Gra nie będzie jakoś mocno skupiać się na mechanice, ale gdy trzeba to trzeba.

Z początku się mega chce pisać dlatego przyjmijmy, że jedna kolejka na tydzień. Ja odpisuję w weekendy, wy męczycie się w tygodniu (chyba ze komuś praca nie pozwala to dać znać). I pozwalam na kilka odpisów w kolejce, więc możecie kilkukrotnie strzelić posta jak czujecie wenę itp.
Niech tylko nie będzie jeden tuż pod drugim i miło by było gdyby był dłuższy niż avatar. Taki przyzwoity jeden akapit. Do dialogów będzie doc albo komentarze. Jeszcze nie zdecydowałem. Proszę również o sygnały w przypadku wszelkiego rodzaju obsuwy.

Karta postaci. Wiem, że niektórzy niemal chwilę temu tworzyli postać i mają karty już utworzone na potrzeby innej sesji. Dlatego idąc im na rękę, postacie na 4tym poziomie. Co nie oznacza odtrącenia innych. Każdy szczęściu dopomoże, każdy zagrać dzisiaj może.

Karty w postaci linku do Myth-Weavers lub bezpośrednio na mail Floki333@wp.pl ale niech będą w podobnym schemacie jak oryginalne karty do DDka. W razie problemów z tworzeniem postaci czy samą kwestią mechaniki to pytajcie. Akurat to lubię więc z chęcią pomogę.

Dopuszczam podręczniki: Gracza, Mistrza Podziemi (tylko rozdział o magicznych przedmiotach i przestiżówkach), Rasy Faerunu, Faerun: Opis Świata, a także dodatek Podmrok. Dostosowanie rasy maks +2. W przypadku wyboru atutów czy umiejętności innych niż w podręczniku Gracza, dajcie w nawiasie źródło. Nie znam wszystkiego na pamięć.

Ekwipunek za 10 000sztuk złota. Wybierajcie mądrze. Nie ograniczam ilości magicznych przedmiotów jednak chciałbym, aby w historii postaci było fabularnie opisane jak postać weszła w posiadanie tegoż przedmiotu. Ah i jak mi ktoś wystartuje bez przynajmniej 3 racji żywnościowych lub substytutem wystarczającym na 3 dni to zostanie zmuszony do żebrania, lub zdobycia dla siebie prowiantu. Dodaję tutaj możliwość skorzystania z Księgi Broni i Ekwipunku.

Historia może być w punktach jak nie potraficie jej pisać. Co ma się znaleźć w historii:
-Pochodzenie postaci (miasto, stolica, metropolia, wieś, dzicz itp);
-Zgrabne wyjaśnienie czemu taka, a nie inna profesja ("Zostałem kapłanem jak mój ojciec" też wystarczy);
-Kilka osób które utrzymują kontakt z bohaterem (mogą być krewni, mogą być przyjaciele itp);
-3 przygody, które postać przeżyła (kilka zdań o każdej z nich i jak wpłyneła na umiejętności/rozwój bohatera "Po tym rejsie Gator stwierdził, że musi nauczyć się pływać");
-Wspomniane wyżej magiczne i mistrzowskie zdobycze co przy opisie przygód można wpleść. ("To rodowa pamiątka po moim dziadku" też się nadaje);
-Jaki jest cel bohatera. Może to dziwne, ale jest to o tyle ważne, że jakoś napędza to waszą postać. Jej czyny czy działania mają jakiś cel. A mając większy cel, postać bardziej uważa na to co robi. (no chyba ze ktoś chce po prostu przeżyć przygodę, nie zabraniam )
Początek jest trochę liniowy. Zakładam, że przy wyborze ekwipunku nie będziecie szczędzić więc zostanie wam niewiele pieniądza. Jakaś krótka informacja o tym dlaczego odpowiedzieliście na ogłoszenie z przydrożnego słupa też będzie mile widziana ("Na bogów, jak ja dawno nie zaznałem kobity. To ubijanie to łatwizna, zarobie to i baba na noc się znajdzie. A może jakaś dziołcha z wdzięczności sama mi wskoczy. Heheheheh" o, takie coś może być)

Termin rekruty... Półtora tygodnia. Czyli 5.VII z rana powinienem dokonać wyboru i wam go przekazać.


Sesja w założeniu ma się przenieść do podmroku, ale start jest na powierzchni. Dlatego jako tip proponuję załatwić sobie linę i źródło światła na potem
Jak czegoś zapomniałem, coś jest niejasne, albo po prostu nie wiecie, to pytajcie.
 
Gienkoslav jest offline  
Stary 25-06-2017, 15:28   #2
 
Cedryk's Avatar
 
Ten cały Stary Staw to w którym miejscu Fearunu się znajduje?
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975
Cedryk jest offline  
Stary 25-06-2017, 18:09   #3
 
Gienkoslav's Avatar
 
A kie licho wie? :P Jako, że jesteś pierwszy, który o to zapytał możesz wybrać sobie lokacje. Taką, która pasuje do twojego konceptu postaci czy fragmentu historii. Napisz ją tylko tutaj żeby inni wiedzieli.
 
Gienkoslav jest offline  
Stary 25-06-2017, 18:33   #4
 
Cedryk's Avatar
 
Zatem niech będzie Dolina Lodowego Wichru, okres zimy.
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975
Cedryk jest offline  
Stary 25-06-2017, 18:42   #5
 
Gienkoslav's Avatar
 
A niech będzie :P Tylko uprzedzam, że pogoda będzie mieć wpływ na wasze działania.

A więc dla reszty chętnych. Stary Staw to sioło gdzieś u wylotu Doliny Lodowego Wichru.
Na potrzeby sesji, przyjmijmy niezaznaczone na mapie przejście przez góry przy którym owa osada się znajduje. Prowadzi ona sezonowy handel z resztą świata ale na czas zimowy trakty są prawie nieprzejezdne. Dodatkową informacją mogącą skusić śmiałków będzie fakt, że osada ma sporadyczny dostęp do bogatego złoża pewnych klejnotów. Ot jeden czy dwa szyldy górnicze, pozwalające na stosowne zaopatrzenie mieszkańców w prowiant na przetrwanie zimy.
 
Gienkoslav jest offline  
Stary 25-06-2017, 18:57   #6
 
Feniu's Avatar
 
Jaki Point buy?

Chętnie bym się pisał na tą sesje
 

Ostatnio edytowane przez Feniu : 25-06-2017 o 19:20.
Feniu jest offline  
Stary 25-06-2017, 19:05   #7
 
Cedryk's Avatar
 
Faktycznie n ie ma tego napisane. Zakładam, że 32 jak się daje w więjszosci rekrutacji.
Dodatkowe pytanie jak określamy punkty życia?
- Wszystkie kości maksymalna wartość.
- Pierwsza maks. reszta średnia z kostki.
- Pierwsza maks. reszta losowana.
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975
Cedryk jest offline  
Stary 25-06-2017, 19:22   #8
 
Gienkoslav's Avatar
 
Ah... wybaczcie. Rzeczywiście zapomniałem.
Możecie przez point buy. 32+3 chyba że chcecie zrobić jak wg podręcznika czyli rzucać kośćmi. (przy czym gratis +3 punkty też w tym wypadku będzie) :P
a co do HP. Zależy od poziomu który weźmiecie.
Przyjmuję, że do 3go na maksa, a czwarty już losowany. Tak żeby ktoś biorąc maga czy zaklinacza nie musiał obgryzać do krwi paznokci, że mu same 1 wypadnie :P
 
Gienkoslav jest offline  
Stary 25-06-2017, 19:42   #9
 
Zormar's Avatar
 
Hmmm... Widzę, że coś ostatnio Dolina Lodowego Wichru przeżywa istne oblężenie ze strony wszelkiego zła, podmrocznego zwłaszcza

Niemniej zgłaszam się. Myślę, że zrobię sobie prostego niziołka kapłana

Mam przy okazji pytanie dotyczące tych point buy, gdyż pierwszy raz spotykam się z czymś takim. Jak mam to rozumieć? Rozdajemy normalnie 32 punkty, po czym już nie patrząc na koszty dodawania kolejnych rozdajemy 3?
 
Zormar jest offline  
Stary 25-06-2017, 19:55   #10
 
Gienkoslav's Avatar
 
Masz z bazy 8 punktów. 32 jest do rozdania dodatkowo. po czym zastanawiasz się jak by tu jeszcze dopracować postać... Przypominam że od 5go poziomu można brać prestiżówki jeśli spełnia się wymagania.
No i dodajesz kolejne 3 punkty tam gdzie Ci to niezbędne żeby używać jakiegoś wyczesanego atrybutu czy broni :P

Bo przykładowo. Chcesz grać jakąś fajną rasą ale ma dość kiepskie rasowe dodatki do atrybutów żeby zagrać upragnioną klasą. Albo, że jest postać za słaba na wyczesany ekwipunek.
Więc ja jako MG postanawiam, że możecie dodać sobie dodatkowe 3 punkty do atrybutów. Jak wam się uda, możecie przekroczyć nawet liczbę 20. nie będę za to bić.

Przyda to się zwłaszcza dla tych co chcą grać silniejszymi rasami i utkną na 3cim czy 2gim poziomie rozwoju.

EDIT Taaak, krasnoludem druidem też można grać. Dopuszczam udziwnienia jeśli są fabularnie dobrze poparte. Czyli nie ma banały typu "ugryzł mnie wilkołak wiec jestem likantropem", dajcie jakiś ciekawy opis tego zdarzenia, a przymknę oko.
 

Ostatnio edytowane przez Gienkoslav : 25-06-2017 o 19:57.
Gienkoslav jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:51.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168