Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-07-2017, 12:18   #1
 
Mi Raaz's Avatar
 
[Dark Ages: Inquisitor] W imię Boga (18+)

Cytat:
2 lipca Roku Pańskiego 1250

Wasza Ekscelencjo,

Mija trzeci tydzień odkąd dotarłem pod dach braci naszych Dominikanów w civitate Plocensi. Miasto samo rozdarte jest nadal. Trzy lata niespełna minęły odkąd najazd z północy zdziesiątkował ludność. Próżno szukać pośród tych ludzi kogoś, kto nie stracił bliskich w czasie tej niesprawiedliwej wojny. Lud tutaj to wszak Krześcijanie, jednak znać po nich, że w obliczu klęski głowy swe odwracają od Boga i składają ofiary złotym cielcom. Jako ich dziadowie i pradziadowie. Toteż ponoć od wigilii św. Jana Chrzciciela dzieją się tu rzeczy, jednoznacznie mieniące się dziełem złego. Ponoć okoliczne lasy opuściła zwierzyna, jednak nocami słychać wycie, jakoby wilków. Choć wielem podróżował, to gwarantuję Ekscelencjo, że do wilków owo wycie nie podobne. Bardziej mi się widzi ogar piekielny, lub inny pomiot szatański.
Jeden myśliwy lokalny szukając skór jelenich ponoć widział bestię na własne oczy. Opisał mi ją, a ja stworzyłem dzięki łasce Pańskiej rycinę bestii.
Nie godzi się, co by prawy chrześcijanin owego ogara piekielnego utrafił. Wszak on duszę niewinną do piekła porwać gotów. Toteż ja, jako leciwy już sługa zwracam się do Was Ekscelencjo, przyślijcie mi do pomocy innych. Bo Psy Pańskie głośno szczekają, lecz miast ruszyć do lasu wolą jeno modły wznosić i heretyków szukać pośród owiec chrystusowych.

Wasz uniżony sługa
Walter Weismuth.

Kim zagracie?

Poszukuję czwórki inkwizytorów chcących zapolować na piekielnego ogara. Początkujących (akolitów). Mechanicznie postać wg. podręcznika Dark Ages: Inquisitor. Nie wymagam znajomości świata. Wampirzych klanów, wilkołaczych plemion czy innych cudów związanych ze Światem Mroku. Wasze postaci jako akolici i tak nie miałyby dostępu do takiej wiedzy. Jeżeli ktoś ma dobry koncept postaci, a nie da rady samodzielnie wypełnić mechanicznie karty, to w ramach wyjątku mogę pomóc. Dopuszczam też opcję, że ktoś kompletnie nowy zagra jako uczeń kogoś “doświadczonego”. Wtedy zgadajcie się w parze i skontaktujcie ze mną. Dopuszczam maksymalnie jedną kompletnie nową osobę, bo to nie są warsztaty.

Historia ma zawierać podstawowe informacje o Waszych postaciach. Od Was zależy co tam wrzucicie, żeby mnie zachęcić. Ja muszę tam mieć jedno z poniższych:
  1. Jak wyglądał pierwszy kontakt postaci ze zjawiskami nadnaturalnymi?
  2. Jak objawił jej się Bóg?
  3. Jak pierwszy raz zamanifestowało się Błogosławieństwo i Klątwa? [Dotyczy tylko postaci, które się na to zdecydują]

Czas i miejsce akcji, czyli co muszę wiedzieć i jak wiele mogę światotworzyć?

Akcja ma miejsce w roku 1250, na terenie Księstwa Mazowieckiego, w mieście Płocku.
Rządzi Siemowit, który w mieście ma swój pałac, jednak rzadko w nim rezyduje. Nie wymagam od Was wiedzy historycznej o dziejach Polski. Wymagam aby wszystkie postaci były spoza Płocka. Oczywiście możecie grać postaciami z Polski. Np. Archidiecezja Gnieźnieńska była dość mocno rozbudowana. W okolice Krakowa Jaksa Gryfita sprowadził Bożogrobców, także jest w kim wybierać. Mazowsze raczej bym unikał, choć jestem otwarty na propozycję. Możecie tworzyć postaci pochodzące z całego chrześcijańskiego świata. Historia Inkwizycji cienia jest całkowicie fikcyjna, a tereny dzisiejszej Polski nie są zbyt szczegółowo opisane w podręcznikach WoDa. Zresztą i tak będę od nich odbiegał. Dlatego macie naprawdę duże pole do popisu. Przy czym w większości przypadków to skąd jesteście nie będzie wpływać na grę.

Czy są jakieś ograniczenia?

Cechy pozycji. Wybieracie dowolnie z puli, ale będą omawiane ze mną oddzielnie już po zaakceptowaniu zgłoszenia (po zakończeniu rekrutacji).

Czy będą jakieś autorskie zmiany?

Tak. Kilka.
1) Dostajecie ode mnie w gratisie 1 kropkę w teologii i lingwistyce (łacina). Podręcznik mówi, że inkwizytor musi to mieć. Żebyście nie tracili punktów te biorę na siebie.
2) Wady i zalety możecie wybierać ze wszystkich dostępnych podręczników oWoD. Kierujcie się przy tym logiką. Wiadomo, że nie dopuszczę obniżenia poziomu trudności skoku do umbry, ani obsługi komputerów….
3) Specjalizacje wybieracie przy 4 i 5 kropce w Zdolnościach. Nie uznaję specjalizacji w Cechach. Specjalizacje będą obniżać o 1 ST w rzutach. Również przy rzutach na trafienie. Wyjątki stanowią specjalizacje, które są szczegółowo opisane w podręcznikach (jak walka dwoma broniami, magia kołduńka itp.). Specjalizację chcę widzieć w historii postaci, ponieważ jak to napisano w podręczniku: 3 kropy to poziom najlepszego w województwie.
Czy postać się rozwinie?

Zależy to tylko od Graczy. PD będę przyznawać po zakończeniu pewnych etapów rozgrywki. Mniej więcej będzie to średnia forumowa, czyli jakieś 6-9 punktów na pół roku gry. Co innego Wasze Przeświadczenie (Conviction). Będziecie je tracić i zyskiwać nieporównywalnie szybciej niż PD, przez co wasza relacja z Bogiem będzie ewoluować. W jaką stronę? To zależy od Graczy.

Mechanika?

Pełna, ale poza sceną. Nie zobaczycie rzutów, tylko ich efekty. Deklaracje wykorzystanie Siły Woli, czy Przeświadczenia ubieracie w ładne słowa opisu + wysyłacie PW z waszymi mechanicznymi założeniami, żeby nie było niedomówień.

Gdoc?


W założeniu nie. Być może pojawi się konieczność w przypadku jakiegoś starcia, gdy będzie trzeba rozegrać całość w jednej kolejce a nie przeciągać na kilka tygodni. Jeżeli gracze będą chcieli prowadzić między sobą dialogi w gdocach, to mają wolną rękę, jednak tak długo jak to będzie możliwe będziemy gdoca unikać.

Jeszcze jakieś oczekiwania?

Wiara i stosunek do niej. To dość istotne dla Inkwizytorów. Zagracie chrześcijanami. Ale to nie jest tak, że po prostu wierzycie w Boga. Wy WIECIE, że on jest. Trochę tak, jak współczesny człowiek WIE, że istnieje coś takiego jak grawitacja. Religia jest trudnym tematem, dlatego liczę na dojrzałych graczy. Z pewnością w sesji otrzemy się o obrazę uczuć religijnych. Dlatego też sesja będzie oznaczona jako 18+. Liczę też na to, że każdy będzie zdystansowany wobec swojej postaci. Mamy się dobrze bawić, a nie chcę trwonić czasu na kłótnie między graczami, bo X chciał urwać głowę Y. Gracze to gracze. Postaci to postaci. Stosunek do religii w grze nie ma nic wspólnego ze stosunkiem do religii poza grą.

Jak często odpisy?


7 dni gracze. 7 MG. To jest górna granica. Z doświadczenia wiem, że na początku to pewnie będzie 2-3 i 2-3. 7 dla mnie, bo różnie może się dziać. Jesteśmy tylko ludźmi. Lepiej od razu postawić sobie realne założenia niż po dwóch miesiącach czekać 14 dni na posta.
Nieobecności sygnalizujemy. Każda sytuacja będzie rozpatrywana indywidualnie.

Do kiedy zgłoszenia i jak mają wyglądać?

Karty najlepiej w formie arkuszy kalkulacyjnych. Historia w gdocu. To tak na przekór temu, że ich nie lubię
Na zgłoszenia czekam do końca lipca. Sesja ruszy w pierwszym tygodniu sierpnia. Po ustaleniu szczegółów cech Pozycji z graczami.

Cytat:
Jeżeli ktoś ma problem z przejściem przez proces wypełniania karty, to zapraszam do Głębokiej Umbry (Wodowa Kartoteka - Tworzenie KP - Dark Ages Inquisitor)
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.

Ostatnio edytowane przez Mi Raaz : 27-07-2017 o 13:00.
Mi Raaz jest teraz online  
Stary 12-07-2017, 12:22   #2
Krucza
 
corax's Avatar
 
A co tam, zgłaszam się
 
corax jest offline  
Stary 12-07-2017, 12:27   #3
 
Icarius's Avatar
 
Zgłaszam się.
 
Icarius jest offline  
Stary 12-07-2017, 12:36   #4
 
Mi Raaz's Avatar
 
Fajnie. Wyślijcie historię, karty i czekajcie na wyniki rekrutacji. Życzę Wam powodzenia w rekrutacji.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest teraz online  
Stary 12-07-2017, 13:05   #5
 
Ryder's Avatar
 
Może się skuszę, nie grałem w tym systemie jeszcze, ale jest sporo czasu i powinienem zdążyć się douczyć
 
Ryder jest offline  
Stary 13-07-2017, 11:32   #6
 
Arvelus's Avatar
 
Chyba też się skuszę... ostatnio coraz bardziej się do tych systemów przekonuję =p

Jedna sprawa... nie mogę znaleźć w jaki sposób jest tu regenerowany conviction... podpowie ktoś? D=
 
Arvelus jest offline  
Stary 13-07-2017, 11:45   #7
 
Mi Raaz's Avatar
 
Cytat:
Napisał Arvelus Zobacz post
Jedna sprawa... nie mogę znaleźć w jaki sposób jest tu regenerowany conviction... podpowie ktoś? D=
W podręczniku to jest na 160 stronie.

Regaining Conviction

A character may gain Conviction in four ways. These are detailed below.

Risking Conviction: Conviction can be gained by risking it in a roll for the use of a Blessing, be it Endowment, Holy Art or Orison. This represents the inquisitor throwing his all into a particularly critical moment in a confrontation with the enemy. If he succeeds, his Conviction grows. If he fails, it drops, as his confidence falters.

System: You may invest 1 to 3 points of Conviction in a single Blessing-related roll. Each invested point adds a die to your dice pool. If the roll succeeds, the character recovers all of the invested Conviction and gains an extra point. If it fails, she loses the invested Conviction. If the roll is a botch, she loses all her Conviction {see below for the effects of zero Conviction).

You may risk Conviction only once per scene. Example: Simpkin Cotter, an Oculus, is trying to find a werewolf that has hidden in human form among the townspeople on market day. He calls upon his Blessing of Second Sight to try to find the demon. At the moment, Simpkin has six points of Conviction. Jesse, Simpkin's player, decides to invest three Conviction points in the roll, removing them from his character sheet, knowing that Simpkin has to find the werewolf before it escapes him again. Simpkin's Perception + Wisdom give Jesse a pool of five dice, to which he adds the three Conviction dice for a total of eight. He rolls and gets four successes. Yay! Simpkin spots the werewolf hanging about the edge of the crowd and moves toward him. Jesse returns the three Conviction he risked in the roll to his sheet, along with the extra point he earned, for a new total of seven points.

Victory: Striking a blow against the enemy in God's name can, and usually does, boost an inquisitor's confidence. This has to be a clear, obvious victory, such as destroying or achieving the redemption of a creature of Satan. However, other tasks might qualify as well, depending of the inquisitor's own outlook on the situation. If the character was seeking to free a village of malign influence, then driving away a lone night beast that preyed on the inhabitants might be enough to boost his Conviction.

System: If your character achieves a convincing victory over the enemy, you may, at your Storyteller's discretion, roll the character's primary Superior Virtue + its controlling basic Virtue, against a difficulty of 7, to determine whether your character gains Conviction as a result. If the roll succeeds, she gains a point of Conviction. If it fails, nothing happens. If the roll is botched, she loses a point of Conviction; your character' confidence has obviously been shaken by what he has learned in the encounter.

Prayer: The main source of an inquisitor's commitment to his calling is his belief in God. Direct communication with the Lord, through prayer, is a powerful way of boosting his Conviction. However, ordinary prayer will not achieve it on its own. This communion needs to rake place on holy ground or jointly with a faithful and dedicated group of believers. Either method can generate enough spiritual power to renew the inquisitor' commitment to God's cause. The character may pray with other members of the Inquisition, bur may roll only as many dice as the highest Faith rating represented.

System: The inquisitor must spend an hour in prayer, with his attention fully focused. Any interruption during that hour will prevent the prayer from having the desired effect. The praying must take place on holy ground, over a holy relic, or with a flock. At the end of the hour, roll the Holy Ground rating, Holy Relic rating or the Flock rating, against a difficulty of 7. The number of successes equals the number of points of Conviction gained. Each additional hour of prayer reduces the difficulty of the roll by one, to a minimum of 3. Such prayer sessions may be attempted only once per day. For each successive day that the inquisitor attempts to pray, the difficulty of the roll increases by one to a maximum of 10. A character may never raise his Conviction higher than his Piety rating in this manner. God does not force inquisitors into Callousness.

New Story: At the start of a new story, the character's Conviction is increased to the sum of his Conscience + Faith, should it have fallen below that level at the end of the last story.
Czwartego sposobu nie planuję wdrażać, ponieważ zakładam, że sesja będzie jednostrzałem, a nie kampanią.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest teraz online  
Stary 13-07-2017, 12:57   #8
 
Caleb's Avatar
 
Fajna rekrutacja, no i Mi Raaz to człowiek na właściwym miejscu. Szkoda że znam głównie nWoD (a wolę dobrze ogarniać system, skoro to nie warsztaty) i czasu mi brak. Ale koncept zacny, życzę powodzenia.
 
Caleb jest offline  
Stary 13-07-2017, 13:49   #9
 
Eleishar's Avatar
 
Myślę że się skuszę, ale muszę najpierw nieco zgłębić system (WoDa znam dobrze, ale z Inkwizytorem nie miałem jeszcze styczności).
 
__________________
Nieważne kto śmieje się ostatni, grunt żebym był to ja.
Eleishar jest offline  
Stary 15-07-2017, 04:09   #10
 
Mi Raaz's Avatar
 
Karty wreszcie zaczęły napływać, a ja czuję się zobowiązany do pewnych wyjaśnień:

Wady (Flaws) wybieracie o łącznej wartości do 7 punktów.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest teraz online  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:20.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168