lastinn

lastinn (http://lastinn.info/)
-   Archiwum rekrutacji (http://lastinn.info/archiwum-rekrutacji/)
-   -   [MAFIA] Politycznie niepoprawni (http://lastinn.info/archiwum-rekrutacji/17379-mafia-politycznie-niepoprawni.html)

sunellica 04-10-2017 10:14

[MAFIA] Politycznie niepoprawni
 

UWAGA!
Temat ten nie powstał, by naśmiewać się z czyichkolwiek upodobań religijnych czy politycznych.
Autorka spisując poniższą rekrutację nie miała w zamierzeniu żadnych ukrytych podtekstów, ani odnośników do ad persona. Żadna flaga, godło lub hymn nie zostały w żaden sposób nieodpowiednio wykorzystane lub spreparowane. (Dużo tych żaden.)
Cały pomysł oparty jest na stereotypowych memach, luźno podchodzących do tematu aktualnej lub przeszłej polityki (widełki czasowe około 20 lat! brałam co mi się podobało), które można znaleźć w internecie.
Uprzejmie proszę, by przyszli gracze oraz czytelnicy po pierwsze pamiętali o niełamaniu 9 punktu regulaminu, a po drugie do całej gry podeszli z dystansem i traktowali nazwy państw jako wymyśloną i speronifikowaną postać fantasy.
Jeśli:
a) obawiacie się, że treść mojego posta może w jakiś sposób was mierzić, proszę nie czytajcie go dalej,
b) zdenerwowaliście się tuż po przeczytaniu całości, chcę was za to przeprosić.
Moim założeniem było rozbawić, a nie denerwować i prowadzić do kłótni.
Dziękuję sunellica.
Witam we wspaniałej rekrutacji, kolejnej wspaniałej odsłony wspaniałej gry ze wspaniałymi graczami!


Założenia gry:
Jako MG losuję każdemu rolę (które są opisane niżej), są one tajne i nikomu nie możecie jej zdradzić publicznie. Tyczy się to wątku sesyjnego jak i komentarzy lub PW.
Jest jednak jeden wyjątek, jeśli zostaniecie złapani przez Rosję, która zapyta się was kim jesteście MOŻECIE LUB NIE odpowiedzieć zgodnie z prawdą, skłamać lub odmówić wypowiedzi.
Po rozlosowaniu przybieracie swoje „przebranie”, które zgłaszacie jako chęć do gry. (Patrz niżej: Karta Postaci)
Akcja gry toczy się na międzynarodowym EXPO w futurystycznej Japonii - gdzie hostem będzie Hatsune Miku.

Akcja gry toczy się na międzynarodowym EXPO w futurystycznej Japonii - gdzie hostem będzie Hatsune Miku. Waszym celem jest w miarę uczciwe zdobycie głównej wygranej, podczas gdy kilka znudzonych maruderów postanawia wywołać III wojnę światową ;)

Tematem przewodnim każdej wystawy są PIENIĄDZE. Pamiętajcie, jak to w polityce bywa, wszystkie chwyty dozwolone, a wyborcy się nie liczą!

* Zadaniem „podobno tych dobrych” jest wyeliminowanie złych postaci; w tym przypadku będzie to cała trójca mafii.
* Zadaniem „podobno tych złych” jest wyeliminowanie miasta (neutralnych nie trzeba).
* Zadaniem Australii jest dotrwanie do samego końca.

Niektóre państwa mają ukryty cel, dzięki któremu wygrywają nawet, jeśli ich frakcja polegnie.

Pamiętajcie, że przypisane wam role będą losowane, jeśli więc chcecie zagrać którymś z państw - a nie zostanie wam przydzielone, lub nie lubicie, któregoś z nich - a akurat padnie na was i zrezygnujecie z tego powodu z gry… nie zgłaszajcie się w ogóle.

Cytat:

Napisał Nami
Zasady ogólne rozgrywki:
1. Ponieważ nie toleruję lurkowania, wymagam 1 posta na 24h. Nie uważam, by było to zbyt wiele, gdyż rozgrywka jest dynamiczna, a napisanie 3-5 zdań, zajmuje kilkanaście minut.
2. W przypadku nie spełnienia punktu 1, po 24h osoba dostaje żółtą kartkę i dodatkowe 12h na napisanie posta. Jeśli post się nie ukaże w wyznaczonym terminie, następuje tzw nagła śmierć. Kończy się Faza Dnia i następuje Faza Nocy. Jeśli jednak zagrożony zdąży, następnym razem umiera natychmiast po 24h. Nie ma już dodatkowych 12h. Naturalnie można uniknąć groźby modkilla, jest to banalne - wystarczy do mnie napisać, że się nie zdąży.
3. Nie wolno ujawniać swojej roli czy dawać do zrozumienia, że posiada się jakąś rolę, moc.
4. O wszelkich nieobecnościach (wyłączając nagłe wypadki) informujemy tylko i wyłącznie w Komentarzach, tak by każdy gracz o tym wiedział.
5. Zabronione jest porozumiewanie się drogami prywatnymi.
6. Mafia ma absolutny zakaz pisania na czacie mafijnym w Fazie Dnia. Od tego macie wyłącznie Fazę Nocy.
7. Do linczu dochodzi w Fazie Dnia, gdy kandydat zbierze wymaganą liczbę głosów, zostaje on wtedy zlinczowany w przeciągu 12h lub natychmiast, jeśli następuje koniec Fazy Dnia (to oznacza tyle, że nie przedłużamy Dnia; gdy ten się kończy, a ilość głosów się utrzymuje, następuje lincz)
8. Swoje Nocne Akcje wysyłacie do mnie na PW, oczywiście. Nie można wykonywać danej akcji, jeśli wylosowana postać nie posiada tejże umiejętności (czyli na przykład: Niemcy nie będzią obserwować, czy ktoś kogoś odwiedza).
9. Jeśli umrzecie, dostajecie linka do czatu dla trupków. Mimo to, zezwalam pisanie w komentarzach. Nie widzę problemu, by pisać sobie "ot tak". Jedyne, co będzie karane, to przekazywanie w komentarzach istotnych informacji, których jako osoby nieżyjące, nie macie prawa przekazać bezpośrednio, a jedynie jeśli nawiąże z wami kontakt Watykan.

Dodatek do zabawy:

Death Note (Notatka Mordercy): Wraz z podaniem mi nocnej akcji, jeśli polega ona na zabiciu kogoś, dopuszczam dodanie takiej krótkiej notki. Tutaj niby nie narzucę wielkiego ograniczenia, po prostu sama uznam, co jest widoczne, a co zachlapane krwią i nie do odczytu. Im dłuższa wiadomość, tym mniej informacji będzie czytelnych.


Zabijam Bolka
DN: Cisza Twej krtani, jest dla mnie poezją.Jeśli morderstwo się nie powiedzie, DN również nie będzie ukazany.


Karta Postaci:
Wasze zgłoszenia przyjmuję w tym temacie, ostrzegam, że nie mam obowiązku przyjmować wszystkich jak leci i nie muszę się z tego powodu usprawiedliwiać. Na moim względzie jest by wszyscy dobrze się bawili w przyjemnej atmosferze.
Waszym zadaniem jest wymyślić jak najlepsze przebranie. To może być cokolwiek… od buraka, maskotkę reklamy, znaną postać… po zwierzaka, siłę natury, UFO, bohatera komiksu, itp.

Imię/Nazwisko/Pseudonim:
Awatar: szerokość max 200
Krótki Opis: Wystarczy jedno zdanie.


Państwa:
Ułożone w kolejności alfabetycznej. Jak widzicie, nie zaznaczyłam kto należy do jakiej frakcji, tego dowiecie się podczas wystartowania sesji, gdzie w komentarzach zostaną zamieszczone podpowiedzi co do ról (JAWNE nie martwcie się). Ot stwierdziłam, że mała niespodzianka się wam należy (a tak na prawdę, to nie chce mi się pisać długiej rekrutacji) :>

1. Australia - Wojny? Kataklizmy? Zarazy? Kłótnie, ploteczki, stypy, zdrady, imprezy… Nas to nie dotyczy. Koniec świata w sumie także, bo znajdujemy się daleko poza nim. Róbta więc co chceta i dajta naszym kangurowym burgerom spokój. A… i to nie prawda, że u nas wszystko chce nas zabić. Booo takie światło słoneczne mamy takie samo jak wszędzie.
Co? Że dziura ozonowa? To nie u nas, to u tych owczarzy za miedzą.

2. Chiny - To nie prawda jakoby myśmy chcieli zalać wasze ziemie tanią siłą roboczą, napędzaną jedną miską ryżu dziennie. Nie szczycimy się z robienia podróbek, wyzyskiwania dzieci oraz kłócenia się z Japonią o jakieś trzy skałki na morzu. Nie wymieniamy się z Rosją i Koreą Północną żadnymi paczkami, ani choćby nawet pocztówkami z wakacji. Naszą polityką polityki jest kategoryczne łamanie wszelkich, ustanowionych na przestrzeni dziejów, praw, w tym wypadku jesteśmy w stu procentach tolerancyjni i traktujemy wszystkich jednakowo.

3. ISIS - My być kraj pełnoprawny. Ustanowiony przez jedyne słuszne i niepodwalżane prawo boskie. Wszyscy, którzy twierdzą, że to nie prawda są amerykańskimi kłamcami, grzesznikami i zasługują na wieczne potępienie w piekle!
Wszyscy z nami muszą zginąć, tak samo jak wszyscy przeciw nam!
W księdze objawionej, specjalnie zredagowanej przez naszych inicjatorów, widać czarno na czarnym, że świat należy do nas!
Oddajcie nam, dobrowolnie lub pod przymusem, swoje pieniądze i dołączcie, dobrowolnie, i, lub, nigdy, haha żartowaliśmy wasze zdanie się nie liczy, do jedynej tak wybuchowej imprezy na starym kontynencie!

4. Izrael - Ciągle czekamy na tego jedynego, ale w między czasie znaleźliśmy sobie całkiem przyjemne i zajmujące hobby - strzelanie do uciekającego celu, oraz liczenie pieniędzy.
(”Myckiii…””)
Jesteśmy pokojowo nastawionym narodem i brzydzimy się rozlewem krwi niewinnych Palestyńczyków, ale sami rozumiecie, te dzieci i kobiety na pewno chcą położyć brudne łapska na naszych hasłach do kont bankowych, naszej ziemi obiecanej i zapewne spiskują…
([i]”Skąpe czupiradła, złodzieje!”[/I)
POLSKA PRZYMKNIJ SIĘ!
…taaak więc zapewne spiskują po nocy w swoich domach ulepionych z gliny, a w meczecie odprawiają niekoszerne orgie..! Toteż sami rozumiecie, Gaza do gazu!

5. Korea Północna - Jesteśmy wspaniałym krajem Jesteśmy potężnym krajem. Jesteśmy jedynym i niepodważalnym krajem. Jesteśmy bogatym krajem. Jesteśmy światłym krajem. Jesteśmy szczęśliwym krajem. Jesteśmy wolnym krajem. Nasi władcy to bogowie. Nasza kuchnia jest najsmaczniejsza. Nasi ludzie najpracowitsi i najszczęśliwsi. Nasza technologia najnowsza i niezawodna. Nasza polityka opiekuńcza i łagodna.
Kto twierdzi, że jest inaczej, dostanie atomówką w ryj… a mamy ich 11.

6. Niemcy - Na wstępie to byśmy chcieli przeprosić. Tak, za tamto… No, wiecie... Tego tamtego... Za to, że byliśmy niegrzeczni, no wiecie sami kiedy. Nie będziemy przecież mówić głośno! Bo to wstyd i hańba. Więc może skończmy ten temat?
([i]”Oddajcie mi dziadka szwabusy!”[/i)
Weź sie Polska…
(”Szwablandy, naziole, pieruny!”)
No weź sie no…
Teraz jesteśmy potężni… I to wcale nie dlatego, że nie chcemy wypłacać reparacji! To jest tylko i wyłącznie zasługa naszych nielegalnych imigrantów, że mamy teraz co mamy!
Jesteśmy bogaci, więc jako tacy możemy narzucać innym państwom to co uważamy za słuszne.
Że co? Że trochę tak jak wtedy? A no weź… Przecież prosiliśmy, abyś o tym nie przypominał!
(”Ja tu ciągle jestem!”)

7. Polska - Nic-się-nie-staoo-Polacy-nic-się-nie-staoo!
KIEDYŚ byliśmy wspaniałym krajem, który miał swoje ziemie na połowie mapy Europy. KIEDYŚ byliśmy bogaci, bogobojni, prawi, szlachetni, szanowani, waleczni i pijani… (teraz jesteśmy tylko pijani i to też nie za często bo spiryt podrożał).
Złe spiski, źli sąsiedzi i jeszcze gorsi przyjaciele spiknęli się przeciwko naszej sarmackiej potędze i długo… dłuuugo mieliśmy po tym całym kwasie kaca. Na szczęście teraz czasy się zmieniły! W końcu się pozbieraliśmy! Przejrzeliśmy na oczy, dostrzegliśmy spiski, otworzyliśmy teczki, prześledziliśmy życiorysy i... Co? Już kiedyś tak u nas było? Tak, tak, to u nas częste. Historia zatacza po raz enty koło, bo przyjemnie jest nie uczyć się na własnych błędach i ładować się w to samo koryto co jakiś czas… tak dla sportu i SPA, bo błoto podobno dobrze działa na cerę.
Masz z tym problem? Nie, to dobrze… bo wiem z kim twoja prababcia wymieniała się tazzosami z czitosów… więc uważaj… mam cie na oku.

8. Rosja - Wódkę to my opatentowaliśmy pierwsi!
(”Nie prawda, bo my!”)
I nasze jabłka lepiej smakują od Polskich…
(”Twoja stara chyba!”)
Nie ma takiej rzeczy, której byśmy nie zrobili. Nie ma takiego miejsca, którego byśmy nie zdobyli. Nie ma takiego prawa, którego byśmy nie złamali.
Jesteśmy bogaci, potężni i WIELCY! O tacy… albo i więksi!
U nas do urn chodzi, aż 152% narodu. Niewygodni ludzie są tacy mili, że sami znikają ze sfery publicznej. Ogólnie ścigamy się z tymi fajfusami z USA we wszystkich nowinkach technicznych, ale oni ograniczają się jakimś 'humanitaryzmem' i 'etyką'. Co to w ogóle za słowa? Dajcie nam tu słownik! No patrzcie! Nie ma tego w naszym języku! Jankesowa nowomoda, pfi!
I na koniec… Internet nas kocha, więc dobrze wam radzimy, zrobić to samo.

9. Szwajcaria - Kraj mlekiem i czekoladą płynący! Jesteśmy bogaci, nasi obywatele mają pozwolenie na broń, więc nie potrzebujemy waszej głupiej tradycji z puszczaniem fajerwerków na Sylwestra. Sami możemy to sobie organizować w biały dzień, ale w końcu jesteśmy poważni i zrównoważeni, więc do rozbojów z karabinami w tle tutaj nie dochodzi. A jeśli chcesz pożyczkę, czy kupić najlepszy ser, czy czekoladę... To na pewno nie patrz na tych Belgów! Wbijaj do nas i zostaw u nas oszczędności życia! Jesteśmy niezniszczalni i samowystarczalni, zupełnie jak scyzoryki!
A… i to nie prawda, że mamy u siebie depozyty największych zbrodniarzy świata. Co złego to nie my! A nawet jeśli, to jak to nam udowodnisz?

10. USA - MURRRIKA!
Do tej pory myśleliśmy, że jesteśmy jedynym na świecie takim krajem, gdzie teorie spiskowe cieszą się większym powodzeniem od religii, jedzenia i seksu razem wziętych. Niestety w swojej głupocie prześcignęła nas Polska
(”Przymknij się dziadu!”)
wynajdując teorię o zmechanizowanej brzozie, posadzonej przez Lenina, która granatnikiem strąca samoloty z nieba.
(”Sam jesteś teorią!”)
PRZESTAŃ SIĘ WTRĄCAĆ!
(”Nie, dopóki nie zniesiesz nam wiz!”)
Ekhm.
Chapeau bas dla tego kraju, tymczasem trzymamy się ostatniego tytułu jaki nam pozostał, czyli: Niepowtarzalni (wcale nie grubi) Prezydenci. Mieliśmy białych, mieliśmy czarny…ego a teraz chwalimy się pomarańczowym. Jak widać, nie dyskryminujemy człowieka z powodu koloru skóry, a od rozmiaru portfela.

11. Watykan - Państwo kościelne. Uniżeni słudzy boży. Stolica Apostolska. Kolebka chrześcijaństwa. Święci i czyści. Skromni. Nieskalani... Miłosierni.
WW TIMES donosi: „Nowotwory Watykanu", "Watykan niedyskretnie", "Tajne akta Watykanu", "Watykan - mroczna historia światowej potęgi", "Rodzina Borgiów”, „Mafia różańcowa”

Piusie… przestań pić i proszę mi tu pozamiatać. Pod dywan? Nie tam się już nie mieści, masz tu klucze do archiwum, tam i tak nikt nie zagląda.
EUROPA TIMES donosi: ”Kolejne protesty przeciwko napływającym uchodźcom”, „Grecy postanawiają zbudować mur na wodzie”, „Ceny wina podrożały!”, „Afera aborcyjna w Pierdziszewie”, „Rosja znów zapiła na śmierć homoseksualistów…”
Co oni znowu odwalają?! Dawajcie mi tu papiery! Przyszykujcie gołębie! Musimy się wtrącić w politykę innych państw, bo najwyraźniej nie wiedzą jak rządzić, to nasz święty obowiązek jako sługów bożych!

12. Węgry - Kraj który leczo! Nie, wcale nie kopnęliśmy się z tym zdaniem. My naprawdę leczo! Leczo wszędzie! Leczo to życie, leczo to skarb, leczo to my! Kiedyś byliśmy w związku małżeńskim z Austrią i byliśmy naprawdę potężni, ale po rozwodzie i latach długów jakoś nam się tak mniej powo… Znaczy nie! Dalej jesteśmy potężni i wszyscy muszą się z nami liczyć! Nie wpuścimy do siebie żadnych imigrantów! Żadnych papuasów, ani ciapatych! To my dyktujemy tu prawo. A prawem jest leczo! Żadna Unia Europejska nie będzie nam mówić jak mamy żyć i co robić z naszym leczo!

13. Wielka Brytania - Zanim się przedstawimy, pozwolicie, że zaparzymy imbryczek herbaty.
To takie takie niegrzeczne i ordynarne rozpoczynać z kimś znajomość, nie wypijając z nim filiżanki Ahmada.
Jesteśmy unitarnym państwem wyspiarskim o bogatej historii i kulturze. Możemy pochwalić się licznymi podbojami, oraz wielostronicowymi ploteczkami na temat nowego członka rodziny królewskiej, przy czym od razu chcielibyśmy zdementować plotkę, jakoby księżna Kate została zainspirowana polskim programem 500+.
Naszym drugim ulubionym daniem (zaraz po tikka masala) jest fish and chips.
Excuse us. Pan Bond na linii?
Proszę nam wybaczyć, to takie niegrzeczne! Ale sami rozumiecie... To pan Bond...
Tak? Tak… taaak. Co znowu Francuzi?! Te żabojady… znaczy! To bardzo niestosowne z ich strony. Dziękuję panie Bond za informację…
Ekhm, na czym skończyliśmy? Może dolać herbatki?

14. Zjednoczone Emiraty Arabskie - Nie ma bogatszych królestw od nas. Tutaj… wszystko mamy ze złota. Hotele, samochody, klozety… nawet kobiety.
Nie jesteśmy jak inni Irakijczycy czy Iranie… nie podmywamy tyłków wodą, a podcieramy się dolarami. Tymi świeżymi - żeby nie było - prosto z drukarni… które później odsyłamy do USA, wraz z rozwodnioną ropą sprzedaną dwa razy drożej. Bo wiecie… trzeba znać się na handlu i zarabianiu pieniędzy. Robimy to od wieków… sprzedajemy i tkamy dywany. Obie umiejętności wysysamy razem z kozim mlekiem, bo u nas nawet zwierzęta znają się na rachowaniu.
Granice w większości mamy zamknięte… bo lubimy prywatność i „domowe” zacisze naszych haremów, ale nie podoba nam się, że świat zamyka się na nas… bo lubimy wyjeżdżać na wakacje i wydawać swoje złoto w pogańskich kraiczkach, zajadając się kebabem ze specjalnie zmodyfikowanej genetycznie baraniny, mającej robić wam pranie mózgów.
Naszym motto jest: Kto bogatemu zabroni?


Rekrutacja potrwa do uzyskania potrzebnej ilości graczy, czyli 14 spełniających wymagania ochotników.
Zgłoszenia:
1. Ardel - urna wyborcza
2. Ril - żyrandol z Belwederu
3. Moni - urzędniczka
4. Turin Turambar - Jakub Wędrowczyc
5. pi0t - Mordimer Madderdin
6. hen_cerbin - Emmerich Venden
7. Nami - broszka Beaty
8. Marek Rewik - …
9. Wisienki - Zatroskany obywatel

Ardel 04-10-2017 10:38

Jestem w.

http://lastinn.info/738541-post3.html

Brilchan 04-10-2017 11:02

Uważaj hiszpańskie wojsko ci postać porwie :P

Ril 04-10-2017 14:13


Imię/Nazwisko/Pseudonim: Żyrandol z Belwederu
Krótki Opis: Jest duży i błyszczący. Składa się z 5 obręczy, 80 świec, a w jego dolnej części widnieje 3600 kryształów. W XIX wieku był oświetlany gazem.

sunellica 04-10-2017 14:21

Umarłam. To chyba najpiękniejsze zgłoszenie do mafii jakie kiedykolwiek widziałam Ril xD

Moni 04-10-2017 14:28

Hmm... :/ Umiejętności są tajne? Jak tak, to Rosja jest biedna. Isis zresztą też. Ale ja się nie znam na balansie takich gier, w ostatniej mafii się tym wykazałam. Też byłam w sądzie w każdym razie, ale nie mam tam KP, więc dam ją...

Urzędniczka.

Urzędniczka, jaka jest, każdy widzi. Dba o to, aby wszystko działo się zgodnie z prawem i zasadami. W końcu groźba wybuchu wojny nie znaczy, że marmolada i dżem mają być tym samym!


Ril 04-10-2017 14:30

Dzięęęki. Trzymałem go na specjalną okazję i wydaje mi się, że oto właśnie nadeszła. :lol2:

pi0t 04-10-2017 14:43

Cytat:

Napisał sunellica (Post 744155)
Nie wolno ujawniać swojej roli czy dawać do zrozumienia, że posiada się jakąś rolę, moc.


Sunellica, ale wiesz że podałaś przynajmniej część zdolności Rosji i Watykanu? Jeśli ich teraz użyją to się zdradzą ;)
Cytat:

Napisał sunellica (Post 744155)
Jest jednak jeden wyjątek, jeśli zostaniecie złapani przez Rosję...
... nie macie prawa przekazać bezpośrednio, a jedynie jeśli nawiąże z wami kontakt Watykan.


Ostatnio kiepsko mi poszło, gra w kiepskim okresie i trochę smutno było. Ale chętnie spróbuję. Wieczorem/jutro coś wymyślę.

Turin Turambar 04-10-2017 14:56

Wchodzę w to! Piękna rekrutacja :D

Powitajcie inżyniera z gwiazdy śmierci. Art wrzucę później.

sunellica 04-10-2017 15:03

@Moni
Nie przeczytałaś chyba uważnie rekrutacji. Umiejętności są jawne, zostaną podane na początku gry w komentarzach.

@pi0t
Jak wyżej. Umiejętności są jawne i będą podane na początku sesji oraz nie są one związane z opisem krajów.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:17.

Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170