Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13-11-2017, 11:22   #1
 
Tom Atos's Avatar
 
[Śródziemie] Zielona Księga Marchii Wschodniej


Zielona Księga Marchii Wschodniej


Myśl przewodnia:

„— Czyżby ten sam Gandalf, z którego namowy wiele spokojnych chłopców i dziewcząt ruszyło w świat po szaleńcze przygody, zaczynając od łażenia po drzewach, a kończąc na podróżowaniu na gapę statkami pływającymi między tym a Drugim Brzegiem? Słowo daję, życie było wtedy wcale zabaw... to znaczy, chciałem powiedzieć, że w swoim czasie narobiłeś niemało zamieszania w tej okolicy.” - J.R.R. Tolkien „Hobbit, czyli tam i z powrotem”.


*****


Wrzesień 1300 roku według rachuby Shire był wyjątkowo ciepły, a lato nie zamierzało jeszcze odchodzić wróżąc obfite zbiory. Faktycznie gałęzie drzew uginały się od owoców, a pola hobbitów pełne było różnorakich plonów. Urodzaj zapowiadał obfite posiłki, aż do wiosny. Co napawało serca hobbitów niewysłowioną słodyczą.
Po ciężkim dniu pracy mały ludek zwykł był odpoczywać wśród pobratymców przy kufelku piwa i fajeczce. Nie inaczej było Nad Wodą „Pod Zielonym Smokiem”. Gospoda była raczej odwiedzana przez młodsze pokolenie hobbitów, jednakże wśród bywalców można było spotkać nieco bardziej szacownych przedstawicieli miejscowej społeczności, jak i gości z dalszych stron Shire, a nawet krasnoludy. Gospodarz pan Largo Chubb, oraz jego dwie urodziwe córki Kamelia i Róża dokładali starań, by gościom niczego nie brakowało. Największą popularnością cieszyło się ważone przez samego gospodarz piwo. Ciemne, pieniste i o delikatnym posmaku rozmarynu, a także smażone z kawałkami boczku i pieczarkami ziemniaki. Danie proste, lecz smakowite.

Goście ze względu na łaskawość pogody siedzieli głównie przy otwartych oknach. Niemal wszystkie miejsca przy stołach były zajęte. Przy jednym z nich, nakrytym czystym kraciastym obrusem i z wazonikiem polnych kwiatów pośrodku, siedziało dwóch hobbitów pałaszujących ze smakiem kolację.
- Mówię Ci Posco, że wyniknie z tego bieda. – perorował młody Dudo Bracegirdle do swojego przyjaciela po przełknięciu kęsa strawy i odłożeniu widelca. - Stary pan Isengar nie powinien zadawać się z tym cudzoziemcem. Odkąd wyprowadził się z Wielkich Smajalów z biegiem lat dziwaczeje coraz bardziej. Wiem co mówię, bo od pięciu lat jest naszym sąsiadem.
- Przesadzasz Dudo. Ten duży człowiek wygląda całkiem sympatycznie. Starszy pan z długą brodą, laską i wielgachnym kapeluszem. Pewnie przyjechał na urodziny Pana Isengara. Przecie to już za parę dni. Które to już będą? Dziewięćdziesiąte? –
spytał Posco Tunelly sięgając po kufel.
- Dziewięćdziesiąte pierwsze. Nie mówiłbyś o tym cudzoziemcu „sympatyczny”, gdyby na ciebie spojrzał, tak jak na mnie spod tych swoich krzaczastych brwi. Aż mnie ciarki przeszły. – plecami Dudo wstrząsnął dreszcz. Nie przeszkodziło mu to jednak w dalszym posiłku, do którego z zapałem powrócił

Jego kompan zaśmiał się zupełnie lekceważąc obawy przyjaciela. Klepnął Dudo po ramieniu i odparł wesoło:
- Dajże już spokój. Lepiej napij się piwa, a jak tam twoja kapusta. Słyszałem, że liszki pojawiły się na twoim polu.

Dudo podskoczył jak oparzony. Co? Liszki u niego? Kto rozsiewał takie podłe plotki? Pewnie ten wredny Sandyman.


*****


Słowo się rzekło, a kobyłka u płota. Zachęcony wynikami sondy http://lastinn.info/sondy-rekrutacyj...-powrotem.html (Śródziemie, czyli tam, ale czy z powrotem?) postanowiłem zaprosić Was moi drodzy do przygody w świecie Śródziemia. Na początku muszę wyjaśnić, że gramy tylko i wyłącznie z metra ciętymi niziołkami.

Brzmi fajnie?

Jak nie to dziękuję za uwagę, a hobbitofili zapraszam dalej.

Historia nasza zaczyna się, gdy Bilbo Baggins jest 10 letnim dzieciakiem, nie przewiduję jego udziału w przygodzie, ale jeśli ktoś z graczy będzie chciał zajść do Pagórka, to oczywiście tam go spotka.

Czego potrzebuję? Karty. Jakiej? Niziołkowej. W ogóle mechanika będzie prościacka. Co nie znaczy, że nie będzie można zostać ciężko okaleczonym, czy nawet zginąć. Hłe, hłe,hłe. Jak to było?

„zwrot kosztów podróży zapewniamy w każdym przypadku; koszty pogrzebu — jeśli okaże się to konieczne i nie będzie załatwione inaczej — ponosimy my lub nasi przedstawiciele”. Właśnie.

Jeśli ktoś zna moje poprzednie sesje, to łatwo się zorientuję, że lubię sesje detektywistyczne, ale nie tym razem. Żadnych skomplikowanych intryg. Obiecuję.

Mechanikę biorę z Oka Yrrhedesa, bo MERP- owska jest koszmarna.
A zatem poproszę taką kartę:

Imię i nazwisko:

Wiek: 25 – 35 lat do wyboru.

Wygląd: każdy jakoś wygląda, choć wygląd niektórych jest nie do przyjęcia.

Rodzina: nawet sierota jak Frodo, ma krewnych. Nie oszczędzajcie mnie, nawet stryjeczne babki przyjmę z radością. Z założenia jesteście singlami, ale jeśli ktoś chce zwiać od małżonki/a i gromadki dzieciaków, to jego wola.

Historia postaci: z jakich okolic shire pochodzicie, kim dla Waszych postaci jest imć Isengar Tuk.
Jesteście prostymi hobbitami, nawet w Brie nie byliście.

Cechy:

Kondycja (K) 2k6+10
Jest to stan psychofizyczny bohatera. Rany i kontuzje zmniejszają ją, a magiczne leki, odpoczynek itp. podnoszą ją. Kondycja nie może w normalnych warunkach wyjść powyżej poziomu wyjściowego. Kiedy spadnie poniżej zera bohater umiera.

Siła (S) 1k6+4
Jest to siła fizyczna. tym większa tym większa szansa na powodzenie testu z nią związaną np: podniesienie kraty, wywarzenie drzwi itp.

Zręczność (Z) 1k6+7
Określa umiejętność wspinania się, pływania, operacji manualnych, strzelania z łuku, szybkości reakcji, biegania itd.

Inteligencja (I) 1k6+6
Jest umiejętnością negocjacji, targowania się, logicznego myślenia, analizowania, także wiedzy na różne tematy np: biologii, chemii, geografii, językoznastwa itp.

Walka (W) (S + Z) : 2
Umiejętność walki wręcz. Ma kluczowe znaczenie w rozstrzyganiu starć. Jest średnią siły i zręczności.

Cechy losujecie sami. Taki mały teścik na uczciwość.

Umiejętności: co tylko chcecie, ale ja zatwierdzam.

Ekwipunek: jak wyżej, z maleńkim zastrzeżenie, żadnej broni poważniejszej niż proca i nóż kuchenny.

Na starcie kasiory macie tyle ile dżentelmeni, czyli „w ilości wystarczającej”. Sponsoring i takie tam. Ale to Śródziemie, więc czego ze sobą nie weźmiecie, to potem będzie ciężko. Najbliższy hipermarket jest dopiero w Valinorze.

Co jeszcze …

System odpisywania: gracze 5 dni, miszczu 3.

Rekrutka stoi do końca miesiąca.

Przyjmę 2-6 graczy.

Świat bardziej przypomina Hobbita niż Władcę Pierścieni.

A właśnie. Pytanie z sondy na ile trzeba znać Śródziemie.

Trzy rozdziały z Prologu „Władcy Pierścieni”, czyli „W sprawie hobbitów”, „O fajkowym zielu” i „O ustroju Shire’u” starczy.

Opieramy się głównie na tłumaczeniu Pani Marii Skibniewskiej.

Googledoc nie mówię nie, ale raczej nie będzie potrzebny.

Jak czegoś nie objaśniłem nie wahajcie się pytać.

Serdecznie zapraszam.

Wszystkie złe stwory ze scenariusza już nie mogą się doczekać na włamyhobbitów prosto z kociołka.
 
Tom Atos jest offline  
Stary 13-11-2017, 14:39   #2
 
Pan Elf's Avatar
 
Jak obiecałem w sondzie - zgłaszam się!

Czy trzeba znać się na mechanice? Bo nie mam o niej zielonego pojęcia.

Czy życzysz sobie portrety postaci w formie zdjęcia czy art?
 

Ostatnio edytowane przez Pan Elf : 13-11-2017 o 21:27.
Pan Elf jest offline  
Stary 13-11-2017, 21:23   #3
 
Morfik's Avatar
 
Czekałem, czekałem i się doczekałem Również obiecałem w sondzie, więc jak najbardziej się zgłaszam. Podoba mi się bardzo to, że gdoc nie będzie potrzebny.
Pytania w sumie mam takie same jak Pan Elf. Jedno ode mnie, tak z czystej ciekawości tylko, czy ewentualnie planujesz skrócić czas rekrutacji, jakby np. udało się zebrać wcześniej grupę śmiałków?
Postać wyślę w ciągu kilku najbliższych dni
 
Morfik jest offline  
Stary 13-11-2017, 22:14   #4
 
Pan Elf's Avatar
 
Ja osobiście byłbym za zdjęciami, bo już nawet sobie znalazłem idealne. Ale nic nie sugeruję...
 
Pan Elf jest offline  
Stary 14-11-2017, 07:33   #5
 
Tom Atos's Avatar
 
Panie Elfie robisz kartę i reszta Cię nie obchodzi, cała mechanika jest po mojej stronie.

Co do awatarów, to mogą być i zdjęcia, i grafika. Byleby to co mi przyślecie z grubsza przypominało hobbita.
 
Tom Atos jest offline  
Stary 14-11-2017, 07:51   #6
 
Feniu's Avatar
 
Kusisz tą rekrutacją Chętnie pograłbym hobbitem z Shire
 
Feniu jest offline  
Stary 14-11-2017, 13:16   #7
 
Moveric's Avatar
 
Czy dla osoby, która ostatni raz grała dobre pięć lat temu znajdzie się miejsce? Czy znajdą się odporni na zgrzyty i piski nienaoliwionych, zatartych, podrdzewiałych mechanizmów oraz trybików starego gracza wymagających odrobiny naoliwienia?

Nie ukrywam, że bardzo chciałbym wziąć udział ale wypadłem RPGowego obiegu bardzo dawno temu i potrzebuję sesji, która będzie swoistego rodzaju przypomnieniem, lekkim klasykiem (bardziej systemowo niż fabularnie) i pozwoli mi się rozruszać. Przyjmiecie? Z ramionami choć na wpół otwartemi?
 
Moveric jest offline  
Stary 14-11-2017, 14:19   #8
 
Tom Atos's Avatar
 
Trzymajmy się odwiecznych praw rekrutacji. Najpierw karta, potem przyjęcie.
 
Tom Atos jest offline  
Stary 15-11-2017, 00:49   #9
 
Kris Kelvin's Avatar
 
Bardzo chętnie wyślę swoją kartę. Mam jednak kilka pytań. Czy dopuszczalne jest by postać w ogóle nie miała pojęcia kim jest Isengar Tuk? Mniej więcej jak objętościowo ma wyglądać historia postaci? I już ostatnie - rozumiem, że przygoda poniesie nasze kosmate stopy daleko za Shire?
 
Kris Kelvin jest offline  
Stary 15-11-2017, 10:21   #10
 
Tom Atos's Avatar
 
Chciałem napisać - nie, ale w zasadzie to bardziej istotne jest, aby to Isengar znał Wasze postacie. Także dopuszczam nieznajomość imć Tuka.

Długość historii - akuratna, ale błagam nie więcej jak 2 strony A4. Minimum nie określam, ale jak ktoś przyśle jedno zdanie, to niech nie ma pretensji, jak się nie dostanie.

Tak. Daleko za Shire.


Nawiązując do pewnego pytania, jakie dostałem na PW.

Można grać Brandybuckiem z Bucklandu. W takim wypadku mogliście chodzić na grzyby do Starego Lasu, ale nie za głęboko.
 

Ostatnio edytowane przez Tom Atos : 16-11-2017 o 09:23.
Tom Atos jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:34.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172