Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19-11-2017, 00:28   #1
 
Prince_Iktorn's Avatar
 
Reputacja: 5091 Prince_Iktorn ma wyłączoną reputację
[SW Bestie&Barbarzyńcy] Fortuna i Sława - Rekrutacja uzupełniająca...Prawdą jest, mój Książę, że imperia i królestwa są jak ludzie. Młode, silne, rozwijają się. Z czasem dojrzewają, zwalniają, dopada je znudzenie, stagnacja. Gdy dobiegają starości, tracą wigor i stają się łatwym celem dla tych młodych, sinych i pełnych ambicji. Gdy horda Valków najechała Imperium Faberterry, niewielu było w stanie uwierzyć w powagę zagrożenia. Lata później mieszkańcy dawniej potężnego Imperium patrzyli na krainy, które niegdyś były cześcią tego najpotężniejszego państwa świata, a za ich życia zyskały niezależność. Nowe państwa rodziły się wtedy na gruzach starego Imperium, w krwi i w bólu. Były to czasy zwątpienia, czasy strachu i wojny, choć także, o dziwo, nadziei. Były to czasy bestii, czasy barbarzyńców...
Z zapisów Lekcji Historii, ocalałych po pożarze Wielkiej Biblioteki w Syranthii


Witam wszystkich
Zgodnie z zapowiedzią, uruchamiam rekrutację dodatkową do sesji Bestii i Barbarzyńców.Z założenia sesja ta jest warsztatami, znajomość settingu jest niewymagana, znajomość mechaniki także.


Cas trwania rekrutacji: mniej niż tydzień, kończymy 24.11, 25.11 będą wyniki
Poszukiwana ilość graczy: 1 lub 2, w ostateczności 3
Mechanika: Savage Worlds, mechanika jest używana. Rzuty wykonywane będą za ekranem MG, nie bedą wklejane z kostnicy ani innych programów.
Wszystkie uwagi mechaniczne już zawarte w komentarzach do sesji (link poniżej) obowiązują.
Długość sesji: Sesja przynajmniej na razie jest jednostrzałem, ale jeśli pod koniec graczom i MG się spodoba, to nie widzę problemu aby przedłużyć granie.
Google docs: Na razie nie ma, mechnikę opisujemy w komentarzach. Chciałbym utrzymać sesję bez gdoca jak długo się da, ale jeśli będzie wielka wola, to możemy go używać.
Odpisy: 4 dni dla was, 3 dni dla mnie. W razie różnych sytuacji możemy wydłużać lub skracać.
PvP: Nie lubię.
Zgłoszenia: Zgłaszamy sięw tym temacie, kartę postaci lub historię (nie musi być długa, maksymalnie 1/2 A4) poproszę na PW.

Link do sesji:
http://lastinn.info/sesje-rpg-fantas...a-i-slawa.html
Link do komentarzy:
http://lastinn.info/komentarze-do-se...a-i-slawa.html ([Warsztaty Savage Worlds]BiB - Fortuna i Sława!)
Sama sesja zaczęła się od pytania w sondzie:
http://lastinn.info/sondy-rekrutacyj...-szuka-mg.html (Gracz szuka MG!)

Przydatne linki:
Savage Worlds jazda próbna: skrót zasad, z pomocą MG wystarczy do zrobienia postaci i grania.
http://wydawnictwogramel.pl/download/Jazda%20Probna.pdf
Fanowski dokument quickstart Beasts and Barbarians: skrót opisu świata po angielsku, sporo informacji na 2 stronach. Pewne interpretacje u mnie są inne (np. u nich Kyros bardziej przypomina Indie, a u mnie Egipt)
http://maker.e2ogame.net/download/bb_quickstart.pdf


O świecie:
Uniwersum pisane pod Sword&Sorcery. Świat na poziomie technologicznym mniej więcej starożytności, głównie w użyciu jest brąz, żelazo można zdobyć rzadko, dużą siłą są rydwany, łatwiej spotkać oszczepnika czy procarza niż łucznika (trudniej zrobić strzały) choć to też zależy od obszaru.


Główne "tematy" świata:


Ład vs Chaos – wielkie Imperia już upadły lub mocno się chwieją. Czy pomożesz im w upadku? Czy będziesz bronić cywilizacji przed bandytyzmem i potworami? Czy zdepczesz trony tego świata swoimi zakurzonymi sandałami?


Człowiek vs Magia – do czasu gdy pierwsi kapłani kowale boga Huliana uzyskali żelazo, czarownicy i kapłani-czarnoksiężnicy rządzili jawnie lub z ukrycia, a ich władzy i mocy nikt nie podważał. Mieli oni moc czynienia magii, rzeczy niemożliwych, ale za olbrzymią cenę. I w wielu przypadkach zależało im na utrzymaniu swojej władzy. W pewnym sensie blokowali oni rozwój wiedzy ludzkości. Po co uczyć się chirirgii, leczenia, jesli możesz iść do swojej świątyni i za krwawą ofiarę uleczyć swoją ukochaną osobę? Po tworzyć lepszą broń, jeśli kapłan-mag może zakląć twoją broń lub wesprzeć cię swoją magią? Hulian poprzez swoich kapłanów dał ludziom inną drogę. Dał im narzędzia do obrony przed magią i stworami zrodzonymi z magii. Nie pragnął krwawych ofiar, jedynie tego aby ludzie sami doskonalili się i stawali się lepsi. To jest przyczyną dla której po upadku Imperium Faberterry, zwanego Imperium Żelaza, ludzkość wróciła do brązu. Otóż żelazo (i w większym zakresie stal, ale stal jest niemal nie znana) może łatwo ranić magiczne istoty odporne na brąz i naturalne materiały (kamienie, drewno itp.) a kult Hordan i inne kulty demonów nie chcą aby ludzie mieli broń mogącą łatwo ranić ich potworne sługi.


Przy czym są to moje własne wnioski odnośnie motywów świata. Nie są one opisane wprost w żadnym do tej pory wydanym podręczniku czy dodatku.


Bardzo ogólnie i pokrótce o krainach:


Imperium Faberterry – niegdyś potężne, obecnie podupadłe i dekadenckie. Wzorowane na Imperium Rzymskim, Grecji.
Tricarnia – Federacja miast-państw założona przez uciekinierów ze starożytnego Keronu, króestwa opartego na wyznawaniu demonów. Z lekkim przymrużeniem oka powiedziałbym, że wzorowana na scenie z namiotu Xerksesa z filmu "300" i armii perskiej z tego filmu
Syranthia – jest dla Imperium Faberterry tym, czym Grecja była dla Imperium Rzymskiego, centrum kultury, filozofii i wiedzy. Mają największą bibliotekę świata, Bibliotekę Syranthijską, tórej wysłannicy przemierzają świat zbierając wiedzę.
Kyros – pustynne królestwo, oparte o rolnictwo wokół oaz i wzdłuż rzek.
Sawanny Kości Słoniowej – kraje południa, królestwa czarnych barbarzyńców.
Lhobhan – tereny Jadeitowych ludzi. Piraci, triady i tongi, kung-fu wuxia mnisi podążający drogą do oświecenia itp.
Nordheim – barbarzynia Kraina olbrzymich gór, starożytnych puszcz, olbrzymich zwierząt. Stąd pochodzą najtwardsi barbarzyńcy z północy.
Lud Kurchanów – Ludzie mieszkający w ruinach starożytnych miast i grobowców jakiegoś nieznanego, pradawnego (starszego jeszcze niż Keron) imperium. Często malują i tatuują się w niebieskie wzory. Tacy trochę celtowie.
Kaledowie – Jak piktowie z opowiadań R.E. Howarda. Okrutni, oddający cześć mrocznym mocom. Kto wejdzie do ich lasów ten już nie wyjdzie. Niedostępni dla graczy.
Pigmeje – Tak jak piktowie tylko na dalekim południu i z ciemną skórą. I oni i piktowie to tak naprawdę potomkowie niewolników z Keronu którzy uciekli po upadku tego imperium.
Daleki Wschód – Valkowie. Czyli mongolska horda plus oddawanie czci demonom.
Bliższy Wschód – Ekul, Ekram, Zandor, Jalizar itd. miasta i prowincje imperium dalekie od kultury imperialnej, które dodatkowo teraz mieszają się z wpływami Valków. Najbliżej by im było do np. Armenii, Sarmacji, Rusi itp.

Edit: Pominąłem jeszcze dwie większe frakcje
Ascaia- Wyspa Amazonek. Wyspa która wieki temu słynęła z okrucieństwa mężczyzn wobec kobiet, aż pewnej nocy miarka się przebrała. Kobiety wymordowały swoich oprawców i przysięgły że nigdy nie będą poddanymi mężczyzn. Same Amazonki inspirowane serialem Xena Wojownicza Księżniczka.
Caldeia- Miasto-państwo na dalekim południu założone przez Caldeiosa, uciekiniera z Tricarnii. Główny towar eksportowy to niewolnicy i khav (silnie uzależniający narkotyk wywołujący otępienie).

Edit 2: Po poście Kerma zorientowałem się, że ominąłem jeszcze jeden region.
Rubieże-Duży obszar federacji miast-państw z jednym, Felantium, największym, które pełni rolę stolicy. Jest to obszar pomiędzy Imperium Faberterry a Nordheimem i Ziemiami Ludu Kurchanów. Tutaj wpływy i osadnictwo cywilizowanego Imperium mieszało się z barbarzyńskimi sąsiadami. Rezultatem jest niespotykana nigdzie indziej mieszanka siły i dzikości barbarzyńców z ogładą i sprytem ludzi cywilizowanych. Ze swoimi barbarzyńskimi kuzynami wcale nie żyją w zgodzie, wprost przeciwnie, często muszą odpierać najazdy. Spokojniejsze relacje mają z Imperium, dla którego są niejako buforem chroniącym ich przed najazdami.

Zapraszam

Edit 3
Zgłoszenia:
Kerm- dosłana karta i historia
Mike- dosłana karta i historia
Slan-

 
__________________
-To, że 99% ludzi jest innego zdania niż Ty, wcale nie znaczy, że to oni mają rację.
Niestety z powodu dużego i niepodziewanego natłoku spraw zawodowych i prywatnych mogę odpisywać z opóźnieniem.

Ostatnio edytowane przez Prince_Iktorn : 21-11-2017 o 18:12. Powód: Literówki, literówki, literówki...
Prince_Iktorn jest offline  
Stary 19-11-2017, 10:24   #2
Administrator
 
Kerm's Avatar
 
Reputacja: 83582 Kerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputację
Wziąłbym Pogranicznika z Rubieży.
Pewnie lepiej by się wpasował w przygodę niż Valk z Ekul czy Zandoru
 
Kerm jest teraz online  
Stary 19-11-2017, 16:17   #3
 
Mike's Avatar
 
Reputacja: 39627 Mike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputację
Dołączył bym z chęcią
Mechanikę znam. BiB nie znam.

Jeszce nie wiem kim Choć zastanawiam się nad amazonką

Co do mechaniki to postać doświadczona?
Co robi przewaga Loincloth Hero/Bikini Heroine? Bo nazwę ma fajną

Co do długości historii to tu niema problemu, słynę ze zwięzłości
 
Mike jest offline  
Stary 19-11-2017, 16:20   #4
Administrator
 
Kerm's Avatar
 
Reputacja: 83582 Kerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Mike Zobacz post
Co robi przewaga Loincloth Hero/Bikini Heroine? Bo nazwę ma fajną
Bohater lub bohaterka z tą przewagą, otrzymuje darmowy test wyparowania po każdym ataku, który zadałby mu obrażenia.
Ale, jak sama nazwa wskazuje, nie może nosić pancerza
 
Kerm jest teraz online  
Stary 19-11-2017, 19:01   #5
 
Prince_Iktorn's Avatar
 
Reputacja: 5091 Prince_Iktorn ma wyłączoną reputację
@Kerm, @Mike
Bardzo się cieszę

@Mike
Tak, postać doświadczona.
Tak jak pisałem tu ([Warsztaty Savage Worlds]BiB - Fortuna i Sława!) są jeszcze zawady których nie przyjmuję i zawady które trzeba wybrać.
A tu ([Warsztaty Savage Worlds]BiB - Fortuna i Sława!) masz przykład jak działa ta przewaga, uratowała przed ranami postać RyldArgitha.

@Kerm
Nie krępuj się i postać zrób taką, jaką chcesz. Nie ma żadnego problemu żeby Valkijski czy Zandorski najemnik nie znalazł się w Syranthii aby nauczyć ich porządnie strzelać z łuku
 
__________________
-To, że 99% ludzi jest innego zdania niż Ty, wcale nie znaczy, że to oni mają rację.
Niestety z powodu dużego i niepodziewanego natłoku spraw zawodowych i prywatnych mogę odpisywać z opóźnieniem.

Ostatnio edytowane przez Prince_Iktorn : 19-11-2017 o 19:12.
Prince_Iktorn jest offline  
Stary 19-11-2017, 20:42   #6
 
Slan's Avatar
 
Reputacja: 6398 Slan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputację
A to twoja wersja B&B czy oficjalna?
Bo nie wiem czy zaczynać czytanie poda.
Edit już widzę
 
__________________
Who stand against dragon? In this terrible time?

Ostatnio edytowane przez Slan : 19-11-2017 o 20:46.
Slan jest offline  
Stary 20-11-2017, 11:27   #7
 
RyldArgith's Avatar
 
Reputacja: 669 RyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwu
Im więcej tym lepiej. Zapraszam.
 
RyldArgith jest offline  
Stary 20-11-2017, 20:25   #8
 
Prince_Iktorn's Avatar
 
Reputacja: 5091 Prince_Iktorn ma wyłączoną reputację
@Slan
Zawsze trochę sobie światotworzę, więc interpretacje pewnych elementów settingów mogą być inne niż w podręczniku. Ale generalnie zwykle staram sięzmieniać jak najmniej.
 
__________________
-To, że 99% ludzi jest innego zdania niż Ty, wcale nie znaczy, że to oni mają rację.
Niestety z powodu dużego i niepodziewanego natłoku spraw zawodowych i prywatnych mogę odpisywać z opóźnieniem.
Prince_Iktorn jest offline  
Stary 21-11-2017, 13:37   #9
 
Mike's Avatar
 
Reputacja: 39627 Mike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputację
Amazonka poszła do wglądu mg
 
Mike jest offline  
Stary 21-11-2017, 16:37   #10
 
Slan's Avatar
 
Reputacja: 6398 Slan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputację
Nie obiecuje, że wyślę kartę, ale zobaczę
 
__________________
Who stand against dragon? In this terrible time?
Slan jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:43.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169