Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14-01-2018, 18:06   #1
 
Mroku's Avatar
 
[WFRP 2ed.] Liczmistrz


10 Brauzeit 2510,
Reikland, ImperiumZapomniany przez samego Morra cmentarz, dwie godziny od Ubersreiku. Mrok, pływająca między nogami mgła. Wiedzieli, na co się piszą, robili to od dawna i to dawało im żyć. Sprawiało, że mieli czym zapłacić za żarcie i morze piwa, które otępiało. Pozwalało zapomnieć o okropieństwach, których się dopuszczali. Kolejne zlecenie było jedynie rutyną. Pod osłoną nocy zakradli się na cmentarz we trójkę, wiedząc, co muszą zrobić. Uwe i Heinrich kopali, Jens stał z latarnią nakrytą materiałem i wsłuchiwał się w ciszę nocy, obserwując okolicę pogrążoną w mroku. Mannslieb oświetlał ponure konary drzew, które wyciągały ku niemu swoje gałęzie, niczym ramiona jakichś prastarych istot, ale zdążył się już do tego przyzwyczaić.

A przynajmniej tak sobie wmawiał.

Nie lubił kraść zwłok z grobów, ale musiał za coś żyć. Morr kiedyś mu wybaczy. Musi, wiedząc, że Jens nie miał innego wyboru. Nagle preszył go zimny, przenikający do kości wiatr. To było coś innego, niż zwykle, Jens o tym wiedział. Czuł to. Jakby sama śmierć dotknęła jego duszy. Klepnął kopiącego w ziemi Heinricha w ramię.
- Musimy iść, coś jest nie tak - powiedział, związanym strachem głosem.
- Pojebało cię? Jeszcze chwila i się dokopiemy do trumny, potem cyk twardziela i pięćdziesiąt karli naszych - mruknął w odpowiedzi Heinrich, dobrze zbudowany, poorany bliznami mężczyzna.
- Mówiłem, żeby go nie wciągać w robotę - rzucił Uwe, krępy blondyn o twarzy mordercy. - Ledwo coś usłyszy i już sra po gaciach.
- Nie sram, po prostu dzisiaj...


Jens urwał, słysząc ponury trzask. Uwe i Heinrich też musieli go usłyszeć, gdyż patrzyli po sobie, jakby w nikłym świetle padającym na ich twarze próbowali znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Hałasy dochodzące z cmentarza stawały się coraz wyraźniejsze. Na domiar złego, usłyszeli paskudne rzężenie. Jakby ktoś był ranny i potrzebował pomocy.
Jens poświecił latarnią, jednak nikogo nie zobaczył. Wiedział jednak, że mrok kryje jakieś postaci. Czuł to całym sobą.
- Nie wiem, jak wy, ale ja stąd spierdalam - rzucił podenerwowany Jens.
- To wypierdalaj - odburknął Heinrich. - Jutro cię znajdę i dostaniesz taki wpierdol, że...

Nie dokończył, gdyż padł pod naporem ciała, które rzuciło się na niego do rozkopywanego grobu. Jens nie zamierzał stać i patrzeć, co się stało, zwłaszcza, że zewsząd otaczały go chrapliwe, nienaturalne głosy. Zostawiając Uwe w dole, rzucił się biegiem do głównej alejki cmentarza, po chwili słysząc agonalny krzyk towarzysza.

Przełknął nerwowo ślinę, marząc, by tylko znaleźć się jak najdalej od ziemi umarłych. Nie dane mu było wybiec na ścieżkę prowadzącą do wyjścia z cmentarza. Ziemia wokół niego zaczęła trząść się i zapadać, spod niej wystrzeliły ręce, niczym jakieś upiorne kwiaty, a w moment później zaczęły wyłazić ubłocone truchła. Gdy porywacz zwłok biegł, krzycząc wniebogłosy, coś złapało go za nogę.

Wyrżnął o chłodną ziemię i poczuł palący ból, gdy brudne zęby nieumarłej kobiety zacisnęły się na jego łydce. Wyszarpnął się, rozdzierając sobie spodnie i pobiegł na oślep przed siebie. Przebił się przez jakieś chaszcze i stanął przed wiekową kryptą. Serce waliło mu jak oszalałe. Odwrócił się i dostrzegł dwa biegnące w jego stronę monstra. Paskudny charkot przerywały agonalne krzyki, wiedział, że to Uwe i Heinrich. Za plecami miał granitową ścianę. Był w pułapce. Trząsł się ze strachu. Umysłem starał się znaleźć jakąś szansę, by wyjść z tego cało.

Rzucił się w bok, w cień, kryjąc za rzeźbą przedstawiająca klęczącą, marmurową figurę, która twarz ukrytą miała w dłoniach. Próbował uspokoić oddech, gdy usłyszał za sobą warknięcie. Zdążył zrobić niepełny obrót, nim brudne resztki zębisk ożywionego truposza zatopiły się w jego miękkiej szyi.

Cześć!

Jak to mówią: do trzech razy sztuka. Moje poprzednie dwie rekrutki nie wypaliły, więc spróbuję teraz z tym, w czym znam się najlepiej, czyli z Warhammerem. Chcę Wam zaproponować dość popularną w zamierzchłych czasach (ale i nadal sympatyczną oraz pozwalającą dobrze się bawić) mini-kampanię "Liczmistrz", której protoplastą była przygoda do bitewniaka pod nazwą "Terror of the Lichemaster". Kiedyś już prowadziłem ją tutaj, chociaż prowadziłem to za duże słowo - sesja padła po dwóch moich postach, z mojej winy. Tym razem jednak mam zamiar doprowadzić ją do końca, zwłaszcza, że mam czas i chęci na grę. A nieumarli, najsławniejszy nekromanta Imperium i odcięta od świata wioska w Górach Szarych to chyba odpowiednia rekomendacja, prawda?

Przygoda pochodzi z dodatku do 1. edycji WH, jednakże rozegramy ją na mechanice 2. edycji. W drużynie przydadzą się postaci walczące, potrafiące odnaleźć się w terenie, a także czarodziej - jeśli dostanę kilka kart magów, wybiorę tę najlepszą. Może przydać się również kapłan. Nie obowiązuje jednak zasada "kto pierwszy, ten lepszy", tylko konkurs kart. Jak mówi plakat zapraszający do przedsięwzięcia, przyda się zróżnicowana drużyna.

Mechanika będzie używana zakulisowo i właściwie szczątkowo, by dodać element losowy. Ważne będzie to, co gracz napisał, jego deklaracja, pomysłowość, dokładny opis działania. Punkty Przeznaczenia losuję dla Was ja, codziennie macie jednak do dyspozycji 3 Punkty Szczęścia.

Będę wymagał postów rozsądnej długości - nie za długie, nie za krótkie, optymalnie pół strony A4. No i najważniejsze jest zostawienie deklaracji, żebym wiedział, co postać robi, aby nie była zawieszona w próżni. Gra rozpocznie się 17 Brauzeita 2510, czyli grubo przed Burzą Chaosu, w Reiklandzie, na szlaku do klasztoru La Maisontaal, do którego zmierzacie z Ubersreiku, jako drużyna zainteresowana pracą dla ojca Jeana.

TECHNIKALIA:

 • Profesje: wszystkie z Księgi Zasad, do tego można korzystać z Career Compendium, Ultimate Warhammer lub TofT,
 • Rasy: wszystkie z Księgi Zasad,
 • KP ma zawierać dane osobowe, wygląd, osobowość (w kilku zdaniach, reszta zwykle wychodzi na sesji),
 • historia maksymalnie 1A4, wymienić najważniejsze momenty z awanturniczego życia,
 • ekwipunek z obu profesji, plus zestaw awanturnika i 10 koron na zakupy. Niechciane przedmioty można sprzedać za cenę z podręcznika. Ode mnie dostajecie wierzchowca gratis,
 • avatar na szerokość 200 pikseli. Preferuję rysowane, coś pod klimat WH,
 • Mechanika: druga profesja, dwa rozwinięcia. Początkowe rzuty wyglądają następująco: 17, 16, 15, 15, 14, 13, 13, 12 i przydzielacie je sobie na cechy według własnego widzimisię,
 • mechanika 2ed., stosowana w miarę potrzeby, o czym decyduje MG. Wszelkie ważne sprawy rozstrzygam wykonując testy, przy czym o tym, co jest istotne, decyduję sam. Akcje PvP rozstrzygam mechanicznie,
 • nie obliczamy mechanicznie obciążenia, byle byście nie byli obwieszeni jak choinka,
 • w czasie przygody, po każdym ukończonym rozdziale będziecie otrzymywać PD-ki, żeby podpakować bohatera,
 • nie przyjmę postaci na wskroś złych, nie potrafiących pracować drużynowo,
 • tak samo jak purystów mechaniki, powergamerów i ludzi, którzy zamiast skupić się na grze notorycznie się czegoś czepiają i próbują coś udowadniać,
CZEGO MOŻECIE SIĘ SPODZIEWAĆ:
 • ciężkiego, jesiennego klimatu gór,
 • wymagających starć i ruszenia szarymi komórkami,
 • eksploracji bardzo nieprzyjaznych terenów,
 • nieumarłych i innych ciekawych wrogów,
 • równie ciekawych BN-ów,
 • nieco dungeon crawlu,

Tempo gry: 5 dni dla Was, 2 dla mnie.
Media: bez google doca, gra tylko na forum, choć nikomu nie zabraniam go używać indywidualnie według potrzeb. Oprócz komentarzy otwarty zostanie wątek z materiałami, gdzie będą opisane miejsca, NPC itd.
Ilość miejsc przy stole: 4-6.
Termin nadsyłania kart: 28.01.2018, północ. Tylko na PW, preferuję google docks.

Pozdrawiam i zapraszam, a jeśli są jakieś pytania, z chęcią odpowiem

ZGŁOSZENIA:

- Douko Rebikov, człowiek, weteran (Feniu, KP kompletna)
- Dieter Krankbaum, człowiek, łowca wampirów (Ronin2210, KP kompletna)
- Viktoria Wilenborg, człowiek, sierżant (Hakon, KP kompletna)
- Pierre-André Gouffran, człowiek, rycerz królestwa (Carnal Grief, KP kompletna)
- Ludo Kołodziej, niziołek, łowca wampirów (pi0t, KP kompletna)
- Bardak Gurazsson, krasnolud, zabójca olbrzymów (Gob1in, KP kompletna)
- Vincent Hartstein, człowiek, cyrulik (Porando, KP prawie kompletna)
- Bianca Schmidt, człowiek, czarodziejka ognia (Layla, KP kompletna)
- Félix von Vessel, człowiek, zwadźca (Kerm, KP kompletna)
 

Ostatnio edytowane przez Mroku : 28-01-2018 o 19:03. Powód: zmiana w technikaliach odnośnie ekwipunku i dopisek odnośnie nadesłanych KP.
Mroku jest offline  
Stary 14-01-2018, 19:23   #2
 
Feniu's Avatar
 
To ja się zgłaszam po raz kolejny do Twojej rekrutacji.
Pierwsza profesja kompletna? Z drugiej dwa rozwinięcia, dobrze rozumiem?
 

Ostatnio edytowane przez Feniu : 14-01-2018 o 19:38.
Feniu jest offline  
Stary 14-01-2018, 19:31   #3
 
ShrekLich's Avatar
 
Ostatnio zgłosiłem się już do 2 sesji,tylko że jedna zaczyna się dopiero w lutym i to jeszcze nie wiem,czy się do niej dostane,toteż zastanawaim się nad nadesłaniem KP,problem jest taki,że uniwersum WH jest mi kompletnie obce. Orientuje się mniej więcej,o czym ono jest,jednak nie grałem w nic,nie oglądałem czy czytałem. Dlatego mam pytanie do autora,czy znajomość uniwersum jest w jakimś stopniu istotna? (nie mówie tu o tworzeniu postaci,bo tego mogę się nauczyć,w końcu jest pełno poradników na tym forum,chodzi mi o znajomość uniwersum).
 
ShrekLich jest offline  
Stary 14-01-2018, 20:23   #4
 
Mroku's Avatar
 
Cytat:
Napisał Feniu Zobacz post
Pierwsza profesja kompletna? Z drugiej dwa rozwinięcia, dobrze rozumiem?
Dokładnie tak, Feniu. Czekam na kartę

ShrekLich
, wybacz, ale wolę ludzi, którzy mają jakiekolwiek pojęcie o uniwersum, w którym grają.
 
Mroku jest offline  
Stary 14-01-2018, 20:50   #5
 
Googolplex's Avatar
 
Mroku jakiego podejścia do rozgrywki oczekujesz od graczy:
 • radosnego rzucania się z bronią na przeciwnika?
 • ostrożnego badania każdego kroku który wykonają?
 • poświęcania swych towarzyszy by ratować własną skórę?
 • heroicznego poświęcania się dla dobra ogółu?
 • jeszcze czegoś innego?

Kolejne pytanie odnośnie mechaniki (albo MG, zależy jak na to spojrzeć). Jesteś w stanie podpowiedzieć jakieś rozwiązania szopu który o młotkowej mechanice wie tyle, że ta istnieje i opiera się na d%?

Jeszcze jedna sprawa, jeśli historia ma być tylko na jedną stronę A4 to rozumiem, że chcesz tylko suche fakty, żadnego rozpisywania się i lania wody o tym jak to uwodziliśmy dziewice w opresji, w pień wyrzynaliśmy nadpobudliwych ojców i przed wściekłymi kapłanami czmychaliśmy? Może jednak dasz się przekonać do nieco dłuższej historyji?

I na koniec, mówiąc o "jesiennym klimacie" masz na myśli pogodę a nie klimat niesławnej "Jesiennej Gawędy" prawda? PRAWDA?! No bo ja na przykład chciałbym, by moja postać miała jakieś szanse na przeżycie, inne niż przez opuszczenie miejsca akcji przygody w pierwszym poście.
 
__________________
De mortuis crepitus
Aberdonensis de furor
Infernus irae!
Then they died
Googolplex jest offline  
Stary 14-01-2018, 21:09   #6
 
hen_cerbin's Avatar
 
Szkoda, że Braci Krwi nie dokończyliśmy wtedy. Ale Liczmistrza bym spróbował magiem albo kapłanem. [i nie mam nic przeciwko jesieni w rozumieniu imć Trzewiczka]
 
__________________
Ostatni
Proszę o odpis do.
Gob1in, Druidh, Gladin
hen_cerbin jest offline  
Stary 14-01-2018, 21:12   #7
 
ShrekLich's Avatar
 
W takim razie życzę powodzenia z sesją i miłej zabawy.
 
ShrekLich jest offline  
Stary 14-01-2018, 21:43   #8
 
Hakon's Avatar
 
Proszę i mnie wpisać na listę chętnych Jutro zabieram się za KP
 
Hakon jest offline  
Stary 14-01-2018, 22:03   #9
 
Avdima's Avatar
 
Cytat:
Napisał Googolplex Zobacz post
Kolejne pytanie odnośnie mechaniki (albo MG, zależy jak na to spojrzeć). Jesteś w stanie podpowiedzieć jakieś rozwiązania szopu który o młotkowej mechanice wie tyle, że ta istnieje i opiera się na d%?
Mogę Ci pomóc. Nie robię teraz karty do żadnej sesji, więc mam czas.

Poczynając od podstaw, kończąc na konkretnej mechanice, która interesuje postać (czarowanie, walka w zwarciu, na dystans itp). Budowanie postaci to też nie jest kosmiczny trud, najprościej będzie, jak otworzysz sobie podręcznik podstawowy na profesjach zaawansowanych i wybierzesz jakąś, która Ci się podoba, potem sprawdzisz, jakie ma profesje wejściowe i czy któraś z nich jest podstawową. Jak nie trafiłeś, to szukasz dalej

Cytat:
Napisał Googolplex Zobacz post
mówiąc o "jesiennym klimacie" masz na myśli pogodę a nie klimat niesławnej "Jesiennej Gawędy" prawda? PRAWDA?!
Miej nadzieję, że pogodę Ta Gawęda nie jest niesławna bez powodu.
 
Avdima jest offline  
Stary 15-01-2018, 07:10   #10
 
Mroku's Avatar
 
Googolplex, przygoda toczy się w wiosce Frugelhofen i okolicach, więc przyda się, żeby bohaterowie graczy byli jednak zaangażowani w to, co tam się dzieje. Na pewno będzie nieco heroicznie, ale też i dark. Co do jesieni, to chodziło mi oczywiście o pogodę, a nie serię artykułów Trzewika Mechaniką zupełnie nie musisz się przejmować bo będzie po mojej stronie, Twoim zadaniem jest tylko zrobić ją od strony bohatera (a to też jest proste, wystarczy jechać zgodnie z podręcznikiem). Zresztą, Avdima się zadeklarował, że Ci pomoże, więc problem solved. Co do historii, jeśli chcesz się rozpisać bardziej, to się rozpisz, byle to nie było 12 stron, bo raczej nie będzie mi się chciało tego czytać

hen, Hakon, właściwie liczyłem na to, że się zgłosicie Czekam na KP
 
Mroku jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:04.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172