Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18-01-2018, 13:39   #1
 
Mike's Avatar
 
Reputacja: 26126 Mike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputację
[autorski] Kasa i zadyma


Zimne piwo, ostry bigos a i służąca całkiem zgrabna była i przychylnie nastawiona. Zanosił się miły wieczór. Były też zgrzyty drobne. Służąca siostrę miała. Niestety, zziębnięty po długiej drodze, smagany północnym wichrem postanowiłem zorganizować sobie ogrzanie zimnego wyrka. Nieszczęśliwie brzydką siostrę pierwszą spotkałem. Ot parę komplementów, nic wielkiego. Niestety, ziarno na podatny grunt padło. A żeby mi jęzor usechł. Najwyraźniej bogowie postanowili sobie zakpić ze mnie. Gdy już rozmarzły mi oczy, ujrzałem anioła, drugą siostrę. Szczęściem ta siostra także przychylną się okazała. Ale jak pozbyć się tej pierwszej? Niestety jestem człowiekiem o miękkim sercu i w tak mroźną noc kobiety z łóżka nie wygonię. Ech, zdarzają się chwile, gdy człowiek sztuki cierpi dla dobra innych. Dobrze, że wystarczy zdmuchnąć świecę by cierpienia zniknęły…
- Panie grajek, po wieczerzy pograć obiecaliście. Czas tedy chyba odpowiedni.
Zaczyna się, popracować trzeba.
- Oczywiście cny gospodarzu, jeśli wszyscy są gotowi to i ja gotów jestem.
- Gotowi są
– stwierdził ponuro karczmarz - a i czasu już nadto mieli by nadziwować się jak tyle jadła mieści się w tak chudym człeku.
Nie pozostało mi nic innego jak tylko przychylić się do prośby zacnego gospodarza. Raźno ruszyłem by zająć wyznaczone mi miejsce.
- Zechcesz przepuścić mnie przyjacielu? – zagadnąłem czarno odzianego i obwieszonego orężem nieznajomego, który jak hrabia rozwaliwszy się na krześle, przejście zagradzał nogami o stół opartymi.
- Wymów magiczne słowo – rzucił ten ze złośliwym uśmieszkiem.
- Abrakadabra – rzekł zniecierpliwiony już karczmarz i kułakiem zdzieliwszy go w ucho z rumorem na podłogę posłał. Któż by spodziewał się magicznych mądrości u zarośniętego jak wilkołak karczmarza. Czarny także na zdumionego wyglądał. Nie przywykł widać do wiejskich czarowników. Nie kłopocząc się tym więcej zająłem się swoją robotą.
- Witajcie dobrzy ludzie. Dziś zawitała do was sztuka i kultura w mojej skromnej osobie. Co byście usłyszeć chcieli?
- Jak smok zgwałcił jagnie!
- Nie zgwałcił tylko zeżarł, ćwoku jeden.

- Dziadek inaczej opowiadał…
- Mordy w kubeł!
– karczmarz zaprowadził trochę dyscypliny, chwała mu za to. - A ty śpiewaj, byle obyczajne to było. Bo jak nie…
Puściwszy jego ostatnie słowa i gest mimo uszu, zasiadłem na zydlu i zwilżywszy gardło złocistym trunkiem rzekłem:
- Opowiem wam historię grupy śmiałków…
- A smok będ…
- jak się okazało kułak karczmarza i bez magicznych słów działał skutecznie nad wyraz.
- … grupy śmiałków, którzy dla złota byli gotowi zrobić wszystko.
Szmer aprobaty rozszedł się po karczmie. Nie na próżno w kolegium wbijali nam do łbów, że ludzie słuchać lubią o herosach, którzy posiadają jakieś ludzkie cechy. Najlepiej takie, które słuchacze odnaleźć mogą w sobie. Do dziś nie rozumiem, dlaczego dziekan rzucił mi się do gardła podczas egzaminu kończącego, gdy wymieniłem chciwość jako najpotężniejsze z uczuć...

Tyle tytułem wstępu.
Nie będę ukrywał, żem bezczelnie zerżnął wstęp z innej mojej sesji. Na szczęście z innego forum, to nie wszyscy się połapią
Ostatnio zainspirował mnie post Panicza z koncertu życzeń sesyjnych:

Zagrałbym w jakąś przygodową, czy przygodową-kryminalną, jakkolwiek to lokować, lekko postmodernistyczną fantastykę na mechanice DD (może być 5)/PF, albo WFRP.
Taką, że jest klasyczna żwawa zabawa, mogą być i epickie huśtawki nad jeziorem lawy czy pojedynki na kruszejącej lodowej skarpie, ale temat nie jest epicki. Nie chodzi o ratowanie świata czy zamkniętą w czarnej twierdzy księżniczkę, która przywróci pokój między narodami.
Nie high fantasy w fabule czy celach, ale już w sztafażu - czemu nie?
Nie grimdark i żywoty rybaków, ale świat z dżumą, rasistowskim pokazywaniem elfów palcami i bez supermarketów z bronią +1 na wagę.
Nie rycerscy bohaterowie i antybohaterowie o pięknych, ale znękanych duszach, ale nie, że zaraz ogrillony barbarzyńcy i śmieszki z wyrzynania miasteczek.
Nie elfia czarodziejka 1 poziomu Mialee i hobbit-złodziej Bilbo Bagosz, ale też nie jakieś wypocone konstrukty studentów scenopisarstwa z historią chorób rodzinnych i wykresami do motywacji, czemu mój dzisiejszy bohater jest chaotyczny neutralny, chociaż chodził do kościoła.
Swashbuckling, ale bez groteski - z fanfaronadą i wygłupami, jak to się zdarzy każdemu pyszałkowi po wódce. Za to z konsekwencjami po zabawie.
Awanturnictwo, poszukiwanie przygód, włóczęgostwo, wichrzycielstwo, wtykanie nosa nie w swoje sprawy, "lepiej się stąd zabieraj gnojku". Niekoniecznie w wersji oczyszczania kolejnych kwadratów w lochu/zamczysku/katakumbach/jaskiniach/lesie/górach/mieście/<blank_template#> z potworów i lootu.
Z poczuciem humoru, ale nienachalnym. Bez satyry i polskich kabaretów.
Ale by było wtedy.


Powyższy cytat bliski jest memu sercu. No może z wyjątkiem mechaniki.
Dlatego zamiast czekać aż ktoś ogłosi rekrutę wziąłem się do roboty.
Przy okazji postanowiłem wypróbować autorską mechę. A w zasadzie psełdomechę
Ostrzegam, że pisana jest językiem dosyć niskich lotów i może urazić co wrażliwsze duszyczki. Brak w niej też poprawności politycznej i równouprawnienia.
https://docs.google.com/document/d/1...it?usp=sharing
W zasadzie cały wysiłek to przeczytanie i sklecenie karty. Potem sam sobie już poradzę z tym.

Świat gry
Standardowy świat fantasy, gdzie ludzie są większością i okazują swą wyższość innym rasom. Magiczne graty nie walają się po drogach, a czarodziejów też nikt nie lubi, bo to sucze syny są.

Karty
Wystarczy naszkicować kilkoma zdaniami postać. Myślę, że w większości przypadków wystarczy użyć atutów z psełdomechy by opisać herosa.

Ilu graczy
Sześciu to max. Choć kiedy to ja musiałem ostatnio wyganiać ludzi z rekruty :P

Do kiedy
Krótka piłka, co powiecie na start w środę?
To jak ze sprzedażą ubezpieczeń, trzeba wcisnąć szybko zanim klient się połapie, że mu to niepotrzebne.
Jak się szybko zbierze ekipa to i wcześniej możemy zacząć, nawet w poniedziałek.

Inne
Zabawa bez doca, odpisy pchające sesje naprzód, mam nadzieję 2-3 razy w tygodniu.
 
Mike jest offline  
Stary 18-01-2018, 14:27   #2
 
Panicz's Avatar
 
Reputacja: 990 Panicz jest godny podziwuPanicz jest godny podziwuPanicz jest godny podziwuPanicz jest godny podziwuPanicz jest godny podziwuPanicz jest godny podziwuPanicz jest godny podziwuPanicz jest godny podziwuPanicz jest godny podziwuPanicz jest godny podziwuPanicz jest godny podziwu
Mecha jednak by mnie cieszyła, gdyby była... Ale gdzie znajdę kogoś innego, kto tak jak Mike się orientuje w temacie kandelabrowych koziołków i innych gimnastyk?

Zatem zgłaszam się chętnie, pewnie przy weekendzie coś wymodzę. Zmieszałbym magię z tym wuefem, ale z szybkiego przeglądu doca wychodzi, że magik ma kategorię D, więc pewnie zbastuję ostatecznie.
 
Panicz jest offline  
Stary 18-01-2018, 14:37   #3
 
Mike's Avatar
 
Reputacja: 26126 Mike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputację
Nie rezygnuj, wszak nie musisz kończyć hogwartu by magicmisilem z podskoku rypnąć.
Może po znajomości i za flaszkę coś tam się da zrobić. Tylko dyskretnie, żeby inni się nie skapli!
 
Mike jest offline  
Stary 18-01-2018, 15:25   #4
Konto usunięte
 
Carnal Grief's Avatar
 
Reputacja: 3244 Carnal Grief ma wspaniałą reputacjęCarnal Grief ma wspaniałą reputacjęCarnal Grief ma wspaniałą reputacjęCarnal Grief ma wspaniałą reputacjęCarnal Grief ma wspaniałą reputacjęCarnal Grief ma wspaniałą reputacjęCarnal Grief ma wspaniałą reputacjęCarnal Grief ma wspaniałą reputacjęCarnal Grief ma wspaniałą reputacjęCarnal Grief ma wspaniałą reputacjęCarnal Grief ma wspaniałą reputację
Podoba mi się koncepcja, no i że bez google docka, więc postaram się coś podesłać. Za chwilę wezmę się za obczajkę dokumentu.
 
Carnal Grief jest offline  
Stary 18-01-2018, 16:13   #5
 
Komtur's Avatar
 
Reputacja: 15748 Komtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputację
Masz moje piąchy, być może niedzielnego karateki.

Edit: O co kaman z poziomami czarów? Można je wykupić kilka razy?
 
__________________
"Kto się wcześniej z łóżka zbiera, ten wcześnie umiera" - Mag Rincewind
W orginale -"Early to rise, early to bed, makes a man healthy, wealthy and dead."

Torchbearer dla opornych. Ostatnia edycja 29.05.2017.

Ostatnio edytowane przez Komtur : 18-01-2018 o 16:44.
Komtur jest offline  
Stary 18-01-2018, 17:09   #6
 
Mike's Avatar
 
Reputacja: 26126 Mike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputację
Tak, można kilka razy. By zdobyć dostęp do "wyższych" mocy.
 
Mike jest offline  
Stary 18-01-2018, 18:48   #7
 
Komtur's Avatar
 
Reputacja: 15748 Komtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputację
A resztę talentów? Tylko jeden poziom, tak?
 
__________________
"Kto się wcześniej z łóżka zbiera, ten wcześnie umiera" - Mag Rincewind
W orginale -"Early to rise, early to bed, makes a man healthy, wealthy and dead."

Torchbearer dla opornych. Ostatnia edycja 29.05.2017.
Komtur jest offline  
Stary 18-01-2018, 19:25   #8
 
lShadowl's Avatar
 
Reputacja: 774 lShadowl jest godny podziwulShadowl jest godny podziwulShadowl jest godny podziwulShadowl jest godny podziwulShadowl jest godny podziwulShadowl jest godny podziwulShadowl jest godny podziwulShadowl jest godny podziwulShadowl jest godny podziwulShadowl jest godny podziwulShadowl jest godny podziwu
Ja mam takie pytanko. Bo obecnie tak pobieżnie prześledziłem doca z mechaniką ale w oczy rzucają mi się tylko atuty i magia.

1. Czy magię ma każdy??? Jest przymusowo do wyboru czy po prostu jest to część dla klas magicznych? Bo nie wiem czy mogę być np. łucznikiem akrobatykiem z jakąś dodatkową magią?
2. Można dowiedzieć się czegoś więcej o innych profesjach? Jakbym chciał być np. łucznikiem akrobatykiem. To mam jakieś plusy za łucznictwo, za jakiś sprzęt określony czy jest to obojętne z czego tam będę strzelał? I tylko liczą się atuty dobrze do tego dobrane?
 
lShadowl jest offline  
Stary 18-01-2018, 22:08   #9
 
Mike's Avatar
 
Reputacja: 26126 Mike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputację
Cytat:
A resztę talentów? Tylko jeden poziom, tak?
Tak. reszta po jednym poziomie.

Cytat:
w oczy rzucają mi się tylko atuty i magia.
Tu są tylko atutu Z atutów składasz postać. Dział o magii trochę się rozrósł, bo wymagał dokładniejszego opisania. Możesz być łucznikiem akrobatą, po prostu wybierasz odpowiednie atuty, a jeśli czegoś brak to zaproponuj atut, który Twoim zdaniem będzie pasował.

Cytat:
1. Czy magię ma każdy???
Nie, tylko ci co chcą.

Cytat:
2. Można dowiedzieć się czegoś więcej o innych profesjach?
Nie ma profesji ścisłe określonych jak np w dnd. Wszystko składasz z klocków.

I pytania z pw:
Cytat:
Czy można wymyślać swoje cechy dla postaci, włącznie z opisem efektu?
Tak, możesz wymyślić swoje atuty.

Cytat:
Są ograniczenia co do wieku postaci, rasy czy innych profesji?
Ograniczeniem wieku, rasy i profesji jest grywalność.
Dzieci czy ogrillony baletmistrze lekko nie wpasowują się w sesję

Cytat:
Czy można domyślać coś jeszcze do gałęzi magii?
Możesz coś wymyślić do magii, choć wydawało mi się, że jest komplet

Cytat:
Czy ekwipunek postaci ma ograniczenie?
Ekwipunek ma ograniczenie racjonalnością. Standardowo, każdy ma sprzęt do wykonywania swojej profesji. W granicach rozsądku, bo jak napiszesz że jesteś królem z wielką armią i zamkiem to nie przejdzie
Zwykły sprzęt nie daje bonusów. Więc możesz mieć konia, ale jak chcesz żeby miał bonus to musi być atut "Zajebiście szybki koń"
 
Mike jest offline  
Stary 18-01-2018, 22:29   #10
 
Dziubasinsky's Avatar
 
Reputacja: 0 Dziubasinsky ma z czego być dumnyDziubasinsky ma z czego być dumnyDziubasinsky ma z czego być dumnyDziubasinsky ma z czego być dumnyDziubasinsky ma z czego być dumnyDziubasinsky ma z czego być dumnyDziubasinsky ma z czego być dumnyDziubasinsky ma z czego być dumnyDziubasinsky ma z czego być dumnyDziubasinsky ma z czego być dumnyDziubasinsky ma z czego być dumny
Brzmi bardzo interesująco. Prawdopodobnie w weekend coś zmajstruję. Myślę o jakimś małym elfim rzezimieszku lub coś w ten deseń. Pewno przy ogarnianiu karty będę miała jakieś pytania, ale to później
 
__________________
Και εσύ με αγαπάς?
Dziubasinsky jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:46.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167