Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31-01-2018, 21:36   #1
Dział Fantasy
 
Avitto's Avatar
 
[WFRP 1.ed] Bracia krwi 2

Wiktor i Josef obserwowali uspokajających się towarzyszy z wysokości, ukryci na najwyższej gałęzi pobliskiego dębu. Domyślenie się, że ich dusze chwilowo mogą swobodnie pływać w powietrzu zajęło im raptem kilka chwil szybko więc zajęli się podglądaniem wciąż żyjących. W milczeniu. Każdy z nich chciał zagaić rozmowę ale przeważało uczucie skrępowania i niepewność. Do czasu, gdy tuż ponad kurhanem pojawiła się nieznajoma postać. Mimo iż półprzezroczysta i podświetlona białą poświatą na pierwszy rzut oka była dojrzałym, brodatym mężczyzną w bogato zdobionym pancerzu. Widmo wzleciało na wysokość zajętej, przez nowe dlań dusze dwójki chwatów, gałęzi i otworzyło usta.
- Jestem Sigmar Unberogen. Dzielnieście sobie poczynali tam, w dole! Wasze przymioty, godne prawdziwych wojowników, na pewno niedługo zostaną docenione. Wkraczacie do innego królestwa niż to, które znaliście do tej pory.
Widmo pozostało jeszcze przez chwilę w towarzystwie dwóch dusz, po czym zabrało się w drogę powrotną do kurhanu. Tuż przed zupełnym zniknięciem pod powierzchnią kopca rzucił krótko za plecy:
- Śmierć godna bohatera, coś takiego, tutaj!

Podmuch wiatru z północy rozwiał włosy Gerharta, który do spółki z Emmerichem zbierał opał w świetle jedynej pochodni – zabranej pospiesznie z wnętrza kurhanu by nie spędzać w jego wnętrzu ani jednej chwili więcej niż to konieczne. Przedmioty z tajemniczymi symbolami oraz ciało Hansa miały pozostać w jednej z komór na zawsze. Dokładnie tyle, ile rdzy i robactwu zajmie przerobienie wszystkiego na pył i nawóz.
Albrecht nie poruszał się. Zapłakał. Powiało z południa, a z wiatrem do jego uszu dotarło coś jak westchnienie.
- Śmierć godna bohatera...
Nie zapytał reszty czy słyszeli. Nie chciał ich straszyć ponownie tego czarnego dnia.

Prowizoryczne opatrunki ozdabiały trzech z czterech chwatów. Dwaj pozostali spoczywali niepochowani na trawie. Noc była pochmurna i przez to podwójnie ciemna, rozświetlało ją jedynie płonące ognisko. Na skraju widoczności spoczywał także wzięty jeniec. Był spokojny, obejmował ramionami własne kolana i wpatrywał się w żar. Zebrane wilcze uszy śmierdziały na kilka kroków dalej. Podobnie jak wszystkie pozostałe zwłoki, a tych wokół walało się niemało.

Z czasem niektórzy zaczęli przysypiać owinięci w koce. Wiele czynności organizacyjnych po prostu zostawili sobie na rano. Albrecht ocknął się i rozejrzał wkoło.
- Zachary?
Rekrutacja trwa do: 24:00 8.02.2018
Planowany start gry: 11.02.2018
Ilość miejsc przy stole: 5

Zapraszam do kontynuacji Warhammerowego klasyka! Gra zmieni nieco charakter względem poprzedniej części na bardziej egzystencjalny. Rekrutacja mogłaby się wydawać niepotrzebna, ale jeśli jesteś zainteresowany – czytaj dalej. Wszystko się wyjaśni. Partnerki i partnerów do gry wybiorę według własnego widzimisię spośród otrzymanych zgłoszeń. Jest możliwość wystartowania w innej niż pierwsza kolejce postów.


Konkurs KP

Każdy gracz, który brał udział w „Braciach krwi” i przeżył do końca gry ma zapewnione miejsce w tej sesji – o ile zgłosi gotowość do dalszej gry! O pozostałe miejsca może powalczyć każdy z odpowiednim zapasem chęci do gry.

Dotychczasowe postaci:
Proszę o wydanie przyznanych PD – naniesione zmiany w dotychczasowych KP będą w zupełności wystarczające, proszę je tylko zaznaczyć kolorem.

Nowe postaci:
Postać w całości losowana i rozwinięta do drugiej profesji + 200PD do wydania. Zainteresowanym przypominam, że Łaska Shallyi w tej edycji nie istnieje.
Jeśli masz chęć na profesję z oficjalnego dodatku – zapytaj. Znajdziemy kompromis.

KP proszę przysyłać przez PW w formie „gotowej” (link do gdoca, pliku czy jak komu wygodnie) – to znaczy, że musi być w niej mechanika dla mnie plus historia (maksymalnie ½ A4). Uprzedzam z tego miejsca, że z wybranymi graczami będę rozmawiał i wspólnie dopiszemy ostatni fragment historii postaci, by dobrze ją osadzić w fabule gry.

Ekwipunek (z głównego podręcznika rozdział 7) limitowany jedynie logiką oraz punktami obciążenia. Ekwipunek pozostały (przedmioty duże gabarytowo, nietypowe, sentymentalne) do uzgodnienia – proszę opisać w KP.

PP ustalam na start na 1. Nie ma litości.


Mechanika

Jako gracz z mechanicznych rzeczy musisz zrobić prawidłowo KP i wyczuć kiedy jest ostatnia szansa, żeby zdążyć użyć Punktu Przeznaczenia.
Rzuty po mojej stronie. Będę je opisywał w spojlerku dokładnie tak, jak to robię w innych moich sesjach. Dla precyzji: opisywał będę tylko rzuty BG – testy NPC są tajne.

Standardową mechanikę urozmaicać będą następujące dodatki:
1) niezastąpiony "Alcohol & Tobacco Expansion" autorstwa Jackdays'a w wersji z 2012 roku. Podgląd zasad dla 1.ed po polsku tutaj;
2) precyzujący walki „Tnij i rąb” z „Potępieńca”;
3) czyniący BG spore straty „Pancerz też czuje” z „Księgi wiedzy tajemnej”;
4) rozszerzający efekty opieki medycznej „Czy doktor jest w domu” z „Księgi wiedzy tajemnej”.
Jeśli zastosuję jeszcze jakieś dodatki to na pewno ich efekty nie będą dotyczyć BG.

Dodatkową mechanikę – odzwierciedlającą zmęczenie psychiczne i szok, w jakim są chwaci z „Braci krwi” – prezentuję poniżej.
Po zdarzeniach w kurhanie Sigmara Unberogena ciężko wrócić do normalnego życia. W skutek przeżyć wewnętrznych związanych z tamtymi wydarzeniami każdy BG zamyśla się i zacina – musi wykonać test SW w każdej sytuacji, gdy chce podjąć jakieś działanie nie będące reakcją na sytuację zagrożenia. Niezależnie od wyniku testu ma ujemny modyfikator -10 do wszystkich testów w ciągu pierwszej doby i każdej kolejnej, w której nie powiedzie się test SW.
Czyli będę turlał, czy ktoś wstał lewą nogą, tak w skrócie. Negatywnym konsekwencjom można jednak przeciwdziałać, w końcu w żałobie nikt nie powinien być sam. Wymagane do tego jest – ot zaskoczenie – poświęcenie czasu przez inną osobę, nie będącą pod wpływem negatywnych konsekwencji żałoby (inny BG lub BN). Za składny i klimatyczny post opisujący jak jeden człowiek pomaga drugiemu poukładać myśli i pozbierać się do działania ujemny modyfikator do wszystkich testów zostaje zdjęty na okres jednej doby, dalej jednak wymagany jest test SW by zareagować od razu, a nie z opóźnieniem (nie dłuższym niż dziesięć sekund).


Tło

Zagramy w roku 2510 kalendarza Imperium. Tłem jest stirlandzka puszcza, która oddziela BG od celu ich podróży – miasta Wurtbad. Droga wiedzie od jednej wsi do drugiej wzdłuż rzeki Teufel, północnego dopływu Averu. Jest lato, wieśniacy uwijają się przy sianokosach. Wieje i praży. Nadchodzi Święto Zbiorów.

Czym zajmowali się dotychczasowi bohaterowie tej opowieści można poczytać tutaj. Choć w sumie nie każda zgłoszona postać będzie miała świadomość tych wydarzeń... Może lepiej nie psuć sobie niespodzianki?


Rozgrywka

Kwestie techniczne, być może oczywiste.
1) Awatar z portretem o szerokości 200 px – wymagane odcienie szarości w czarnej ramce (jak w „Braciach krwi”. Grafiki w postach o maksymalnej szerokości 500px – preferuję odcienie szarości.
2) Narracja trzecioosobowa. Posty wyjustowane. Dialogi od myślnika i kursywą. Myśli zaznaczacie cudzysłowem.
3) Odpisujecie w ciągu trzech dni od mojego posta rozpoczynającego kolejkę. Nie oznacza to, ze kolejka trwa trzy dni – tyle macie na reakcję zanim zacznę toczyć tę pianę z ust. Nie będę podawał terminów w komentarzach ani nigdzie indziej, bo nie umiem ich egzekwować.
4) Jak ktoś da mi znać o opóźnieniu to zaczekam ze swoim odpisem. Dłuższe nieobecności (nawet zapowiedziane) mogą szybko odbić się na postaci, gdyż sesja jest przewidziana na maksymalnie dziesięć kolejek.
5) Ze względu na tempo posty mogą być bardzo „niewielkie objętościowo”.


Zapraszam serdecznie!

Otrzymane zgłoszenia:
1) Kerm - Gerhart Luft - PD do zainwestowania!
2) hen_cerbin - Emmerich Venden - KP kompletna
3) Feniu - Ulli Gross - KP kompletna
4) Fyrskar - Albrecht Schutz - KP kompletna
5) Hakon - Bardag Bloodaxe - KP kompletna
 

Ostatnio edytowane przez Avitto : 08-02-2018 o 17:10.
Avitto jest offline  
Stary 31-01-2018, 22:00   #2
 
Feniu's Avatar
 
Fajnie, że otwarłeś rekrutacje. Pomimo iż Wiktor umarł chętnie będę kontynuował grę jeśli oczywiście się dostanę.
 
__________________
Do nowego roku nieobecny
Feniu jest offline  
Stary 31-01-2018, 22:05   #3
Dział Fantasy
 
Avitto's Avatar
 
Dzięki, że mogę na Ciebie liczyć Feniu! Mnóstwa weny życzę.
 
Avitto jest offline  
Stary 31-01-2018, 22:10   #4
 
Feniu's Avatar
 
Dzięki przyda się. Powodzenia w rekrutacji i samych dobrych wyborów.
 
__________________
Do nowego roku nieobecny
Feniu jest offline  
Stary 31-01-2018, 22:16   #5
Administrator
 
Kerm's Avatar
 
Gerhart oczywiście nie opuści kompanów
 
Kerm jest offline  
Stary 31-01-2018, 22:23   #6
 
Ronin2210's Avatar
 
Jestem zainteresowany, muszę poczytać więcej o 1 edycji i zapoznać się z niuansami poprzedniej sesji ale podoba mi się całość
 
Ronin2210 jest offline  
Stary 31-01-2018, 22:36   #7
Dział Fantasy
 
Avitto's Avatar
 
@Kerm
Dobrze, że jesteś.

@Ronin
Jeśli pojawią się jakieś pytania jestem do dyspozycji.
 
Avitto jest offline  
Stary 31-01-2018, 22:45   #8
 
Feniu's Avatar
 
Ronin i wszyscy niezdecydowani, którzy nie grali w pierwszą część zgłoście się bo warto. Czeka was wspaniała przygoda z równie wspaniałymi postaciami.
Polecam nawet kosztem tego, że sam miałbym się nie dostać.
 
__________________
Do nowego roku nieobecny
Feniu jest offline  
Stary 01-02-2018, 08:51   #9
 
hen_cerbin's Avatar
 
Polecam. Ale Emmerich miejsca nie odda. A pdki już wydane.
 
__________________
Sonda - Gobliny

Ostatni, cz. IV
Gladin, Druidh, Gob1in, Stalowy
hen_cerbin jest offline  
Stary 01-02-2018, 09:49   #10
 
Hakon's Avatar
 
Jak znajdę czas i oddadzą mi kompa z serwisu także pomyślę nad KP. Teoretycznie widzę jedno wolne miejsce
 
Hakon jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:28.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168