Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-02-2018, 19:33   #1
 
GreK's Avatar
 
[Horror. Storytelling. 18+]Miasteczko Diamond Taint

Wstępniaczek do rekrutki.
Kombajn warczał niczym wściekły rottweiler, chrypliwym, nieco metalicznym głosem wydobywającym się z jego trzewi. Jakaś luźna zębatka uparcie stukała przy każdym obrocie ogromnego ślimaka. Jak prehistoryczny monumentalny gad wciśnięty w ciasny tunel, w którym mogły się minąć dwa tiry, łypiący płonącymi oczami, po którego ciele przebiegały spazmatyczne dreszcze. Z dwóch nozdrzy rzygał strumieniem wody, który z hukiem wrzynał się w ścianę, wyrywając kolejne pokłady ziemi i kamieni znikające zaraz w jego rozwartej paszczy. Drążył korytarz. Dwójka ludzi obsługująca kolosa wyglądała przy nim jak mrówki krzątające się przy dużym chrząszczu.
Kolejne stemple wspierające nowo powstały strop stawiane były za przemieszczającą się powoli maszyną przez następną grupę osób. Taśmociąg transportował surowiec do kolejnego urządzenia zwanego sitem a stąd, po oddzieleniu cennego kruszcu, jeśli taki się znalazł w tonach bezużytecznej skały, do opuszczonych już, nieeksploatowanych tuneli, by tam pozostać na wieki.
W pewnym momencie momencie potwór zakrztusił się, zawył przeciągle niczym raniony zwierz. Jeden z operatorów krzyknął coś wskazując na ścianę, lecz komunikat zginął w przeciągłym wyciu. Siła, którą trudno sobie wyobrazić poderwała kolosa kilka centymetrów w górę i rzuciła go z powrotem aż zadrżała ziemia. Z nie podpartego kawałka stropu sypnęły się odłamki skał na pracujących w dole górników. Głaz wielkości małego samochodu spadł na taśmociąg wykrzywiając go i przygniatając stojącego obok robotnika. Wszystko zasnuł kamienny pył.
***
“Z ostatniej chwili…”
Regionalny program został przerwany przez wstawkę Diamond Taint News. Opalona speakerka w schludnej garsonce uśmiechała się sztucznie czytając tekst z promptera.
“W kopalni zanotowano kolejne tąpnięcie. Urządzenia zarejestrowały wstrząsy o sile 3 stopni w skali Richtera. Kierownik grupy geologicznej, pani Suzan Black mówi o pracach prowadzonych przez doświadczony zespół na trzecim poziomie. Wstrząs spowodował zasypanie chodnika a kontakt radiowy został przerwany. Na pomoc zasypanym pracownikom wyruszyła...”

Kilka słów wstępu.
Z czym do ludzi?
Witam w rekrutacji do sesji w klimacie horroru. Pierwszej takiej w moim wydaniu, ale nie pierwszej w życiu. Warto tutaj dodać, że swego czasu scenariusz do sesji budowałem z Autumm. Będzie to, jak zwykle u mnie, storytelling z niewielką domieszką mechaniki. Turlać będę sporadycznie, jeśli w ogóle.
Z racji tego, że będzie to horror przewiduję zejścia śmiertelne. Osoby źle znoszące śmierć swojej postaci, proszone są o nie branie udziału w rekrutacji.
Osoby, które będą dopytywać później “dlaczego akurat ja?” - podobnie.
Aczkolwiek nie jest to survival, nie zakładam, że wszystkie postacie będą się kochać i wspierać nawzajem. Jeśli będzie to miało uzasadnienie przyczynowo - skutkowe dopuszczam do sytuacji, gdy Bohater Gracza zabije innego Bohatera Gracza.
Z racji, że będzie to storytelling, liczę na odgrywanie postaci, oddawanie jej uczuć, jej strachów, jej przemyśleń. To Wy sami w dużej mierze tworzyć będziecie nastrój horroru. Gdzie mieszka strach, jeśli nie w naszych głowach?
Może być brutalnie. Może być seksistowsko. Wasze postacie mogą być poniżane, bite, torturowane. Sesja będzie oznaczona znaczkiem +18. Nie będę weryfikował wieku, nie mam takich możliwości. Proszę dojrzałe osoby o zgłaszanie się do sesji. Osoby, które nie będą w stanie znieść powyższego - proszę o nie branie udziału w rekrutacji.

To teraz, gdy zostały już same freaki i wykolejeńcy, trochę o fabule...
Rzecz będzie się działa w czasach nam obecnych w USA, stanie Utah, pośrodku pustyni Moyave, w małym kilkudziesięciotysięcznym miasteczku Diamond Taint. Dobrze niegdyś prosperujące miasteczko, które powstało wokół kopalni diamentów, po wyczerpaniu złóż, gdy eksploatacja kopalni stała się nieopłacalną i po jej zamknięciu, popada w ruinę. Po kilku latach, nieczynną kopalnię przejmuje agencja rządowa, która zaczyna w niej prowadzić prace geologiczno-badawcze. Tajemnicą poliszynela jest też, że istnieje grupa ludzi, którzy płacąc łapówki ochroniarzom kopalni, “fedruje” w opuszczonych korytarzach, korzystając z porzuconych maszyn. Miasteczko przechodzi poważny kryzys.. Większość dzielnic to opuszczone budynki.
Postawię osobny temat, w którym zamieszczać będę bardziej szczegółowe informacje na temat miasteczka jak i jego mieszkańców.
Od razu powiem, że na górnictwie znam się średnio i wiem, że mijać się będę z prawdą. Diamenty wydobywa się zazwyczaj metodą odkrywkową. Na potrzeby sesji założyłem bliższe naszym wyobrażeniom fedrowanie. Jeśli kogoś to drażni… ma pecha :O)

Kogo szukam?
Potrzebuję 3-5 graczy, którzy wcielą się w mieszkańców Diamond Taint, zwykłych ludzi tam mieszkających. Mogą to być:
- “cywile” - zwykli ludzie zajmujący się swoimi sprawami, niezwiązani, lub luźno związani z kopalnią
- pracownicy - ci, którzy pracują w kopalnii dla geologów (górnicy, inżynierowie, ochrona itd.)
- “nielegale” - ci, którzy fedrują poza nadzorem
Przy wyborze postaci będę sugerował się jakością nadesłanych kart. Chętniej będę przyjmował postacie głęboko osadzone w miasteczku z tzw. backgroundem, z zahaczkami pozwalającymi na zaczepienie się i poprowadzenie osobnego wątku.
Gracze będą mieli okazję na światotworzenie w zakresie nie kolidującym z fabułą. Postacie nie będą prowadzone za rączkę i wymagać będę własnej inicjatywy.
Jak to sobie wyobrażam?
W chwili obecnej zakładam, że sesja będzie podzielona minimum na dwa etapy.
W części pierwszej będziecie mieli możliwość pokazać swoje postacie, jak wygląda ich życie w miasteczku. Będę chciał wam ukazać jego oblicze, jego codzienność, abyście mieli okazję go poczuć. Na tym etapie będą mi właśnie potrzebne Wasze zahaczki. Może będzie lajtowo, może trochę strasznie, to dużo zależy od tego co mi podeślecie.
Prawdziwa groza zacznie się w części drugiej. Taki jest plan. Jak wyjdzie? Zobaczymy.
Google doc będzie w użyciu.
Częstotliwość odpisów: idealnie 7/7 i do tego ideału dążyć będę. Ostatnio niestety notorycznie ze wszystkim się spóźniam, więc mogę nie dotrzymywać terminów o czym lojalnie ostrzegam.
Od graczy wymagam uprzedzenia o ewentualnych obsuwach. Zawalanie bez ostrzeżeń skończyć się może zejściem tragicznym postaci.

Termin rekrutacji: 18 lutego - godzina 20.00.

Co powinna zawierać Karta Postaci?
...podesłana na PW jako link do google doc’s.
 • Personalia:
  Imię, Nazwisko,
 • Avatar
 • Historia, można krótko, po jednym zdaniu na każde z poniższych
  - Kim była postać w trakcie prosperity?
  - Jak przeżyła zamknięcie kopalni?
  - Kim jest dzisiaj? Dlaczego zdecydowała się zostać w miasteczku?
 • Sieć znajomości
  - rodzina
  - przyjaciele
  - znajomi (można rozbudowywać w trakcie sesji)
  - nieprzyjaciele / wrogowie (min.2)
 • Kawałek fabularny
  Opiszcie jakiś zwrotny punkt w życiu postaci. Coś, co ją ukształtowało. Nie musi tego być dużo. Jakaś migawka.
  Pozwoli mi ocenić Wasz warsztat i wczucie się w klimat
 • Statsy
  Do rozdysponowania 20 punktów. Umiejętności w skali od 1 do 10
  - Siła mięśni
  - Zręczność
  - Kondycja
  - Odporność na stres
 • Strachy i silne strony
  - w czym postać jest dobra? (5 umiejętności)
  - w czym postać jest słaba / ułomna / czego się boi? (5 przypadłości, w tym minimum jedna rzecz, której się boi)
 • moim największym marzeniem jest…
 • Koncepcja na postać. Podsumuj postać kilkoma słowami (może być więcej niż kilka), które pozwolą mi ocenić jak zamierzasz odgrywać postać. Np.:
  Ślamazarny idealista chcący naprawiać świat
  Furiat, drań bez skrupułów gotów sprzedać własną matkę za parę dolarów
  Niepoprawny hazardzista z problemami, zadłużony u lokalnych koników, rozbite małżeństwo, córka, z którą nie może nawiązać kontaktu

To chyba tyle... ale na pewno będą pytania.
Więc piszcie w tym wątku, żebym wiedział i żeby inni wiedzieli czy jest zainteresowanie.
 
__________________
Aktualnie gram w:
Dreamcatcher. Horror. Storytelling. Dokąd prowadzi tunel z koszmaru?
Atrofia Baydura. Postapokaliptyczny świat tonący w strugach deszczu.

Ostatnio edytowane przez GreK : 05-02-2018 o 22:11. Powód: Formatowanie
GreK jest offline  
Stary 04-02-2018, 19:34   #2
 
GreK's Avatar
 
Rezerwuję tego posta na...

F.A.Q.
 • Na czym będzie polegać ta druga część scenariusza?
  Będzie śmierć i przemoc, i rzeczy nadnaturalne...
  Nic więcej nie zdradzę...
 • Jakieś szczegóły o samej mechanice storytelu?
  Mechanika będzie używana sporadycznie w krytycznych momentach. Będzie to rzut na powodzenie akcji, której określę procentowo szanse powodzenia i wezmę pod uwagę współczynniki z KP, które tą szansę mogą zwiększyć.

Nadesłane Karty Postaci.
 • Joel STRODE, nauczyciel, kucharz. (waydack)
 • Augustus „Augie” Gravesend III, przedsiębiorca pogrzebowy pogrzebowy, (killinger)
 • Rose Devin, bibliotekarka, kelnerka. (Vesca)
 • Hariet Hudson, audytorka finansowa. (Proxy)
 
__________________
Aktualnie gram w:
Dreamcatcher. Horror. Storytelling. Dokąd prowadzi tunel z koszmaru?
Atrofia Baydura. Postapokaliptyczny świat tonący w strugach deszczu.

Ostatnio edytowane przez GreK : 15-02-2018 o 07:30. Powód: FAQ, KP
GreK jest offline  
Stary 05-02-2018, 00:25   #3
 
Proxy's Avatar
 
Hmm... GreKu, nie zdradziłeś ani słowa o rzeczy właściwie najważniejszej. Rozumiem, ze nie chcesz spoilować, acz wydaje mi się, że parę słów przydałoby się o pewnej kwestii.

Horror - okej.

Ale jaki?

Na czym będzie polegać ta druga część scenariusza?

Kosmici przylecą z góry? Potwory wyjdą z dołu? Terroryści zaatakują miasteczko? Dotknięty diamencik zamienia w zombie? Czy zasypie wszystkich pod ziemią i będzie trzeba odgrywać scenariusz filmu Zejście? Będą Reptilianie, czy czekają na angaż w innej sesji?
 
Proxy jest offline  
Stary 05-02-2018, 07:55   #4
 
GreK's Avatar
 
Cześć Proxy,
no właśnie nie chcę spojlerować. Tyle co mogłem i chciałem zdradzić jest w sesji.
Będzie śmierć i przemoc, i rzeczy nadnaturalne...
Nic więcej nie zdradzę...
 
__________________
Aktualnie gram w:
Dreamcatcher. Horror. Storytelling. Dokąd prowadzi tunel z koszmaru?
Atrofia Baydura. Postapokaliptyczny świat tonący w strugach deszczu.
GreK jest offline  
Stary 05-02-2018, 10:40   #5
 
Asmodian's Avatar
 
Jakieś szczegóły o samej mechanice storytelu? Na jakiej zasadzie wpływamy na scenę na przykład?
 
Asmodian jest teraz online  
Stary 05-02-2018, 11:52   #6
 
GreK's Avatar
 
Tak jak pisałem w pierwszym poście, mechanika będzie używana sporadycznie w krytycznych momentach. Będzie to rzut na powodzenie akcji, której określę procentowo szanse powodzenia i wezmę pod uwagę współczynniki z KP, które tą szansę mogą zwiększyć.
Stawiam w moich sesjach na odgrywanie postaci.
 
__________________
Aktualnie gram w:
Dreamcatcher. Horror. Storytelling. Dokąd prowadzi tunel z koszmaru?
Atrofia Baydura. Postapokaliptyczny świat tonący w strugach deszczu.
GreK jest offline  
Stary 05-02-2018, 21:16   #7
 
Proxy's Avatar
 
Cytat:
- Strachy i silne strony
Jak rozumieć ten podpunkt, który jest... Wliczony w limit statystyk 20 punktów... A jednocześnie użyte są przeciwstawne wyrazy?
 
Proxy jest offline  
Stary 05-02-2018, 22:13   #8
 
GreK's Avatar
 
Cytat:
Napisał Proxy Zobacz post
Jak rozumieć ten podpunkt, który jest... Wliczony w limit statystyk 20 punktów... A jednocześnie użyte są przeciwstawne wyrazy?
Punkt dla Ciebie. Błąd w fotmatowaniu. Spójrz teraz. Poprawiłem.
 
__________________
Aktualnie gram w:
Dreamcatcher. Horror. Storytelling. Dokąd prowadzi tunel z koszmaru?
Atrofia Baydura. Postapokaliptyczny świat tonący w strugach deszczu.
GreK jest offline  
Stary 09-02-2018, 23:11   #9
 
kanna's Avatar
 
Przymierzam się.
 
__________________
A poza tym sądzę, że Reputację należy przywrócić.
kanna jest offline  
Stary 10-02-2018, 00:10   #10
 
GreK's Avatar
 
Cytat:
Napisał kanna Zobacz post
Przymierzam się.
Cieszy mnie to.

Jedną kartę już mam. Jeśli ktoś jeszcze się przymierza byłoby miło gdyby tu skrobnął te dwa słowa.
 
__________________
Aktualnie gram w:
Dreamcatcher. Horror. Storytelling. Dokąd prowadzi tunel z koszmaru?
Atrofia Baydura. Postapokaliptyczny świat tonący w strugach deszczu.
GreK jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:09.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170