Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13-03-2018, 18:39   #1
Banned
 
[Only War] Przeznaczenie Soldata

++System Aspadus Prime, w Segmentum Tempestus, 468 700.M41++

Lord Stargov, Planetarny Gubernator systemu Aspadus Prime, przesiadywał w swoim gabinecie. Urządzony skromnie, w ciemnych barwach, dodawał mroku, ale i tonował rozmiary przybytku, jakim był Pałac Gubernatorski na Aspadusie. Leciwy, ponad 70 letni Lord Barnus Stragov, dawniej generał i dowódca wojskowy, przesiadywał za sporym biurkiem zbudowanym z egzotycznego drzewa, dostarczonego z Aspadus Tetro. Spory mebel miał w sobie wszystko, czego potrzebował Planetarny Gubernator, włącznie z wbudowanym komputerem służącym do pracy oraz dużym, holograficznym wyświetlaczem, z którego Planetarni Gubernatorzy Aspadus Prime korzystali w ważnych dla całego systemu sprawach. Wysoki, wysuszony i nieco chudy, był już cieniem dawnego siebie, nie mniej, z jego starczej twarzy, poznaczonej bliznami oraz zębem czasu, biła pewność siebie. Wręcz determinacja, zdecydowanie, które nie raz i nie dwa przeradzało się w tyranię. Jego włosy, rzecz jasna pozostałe na czaszce, zmieniły kolor na mleczno biały. Skóra leżała napięta, zwłaszcza na kościach policzkowych, a lekko haczykowaty nos upodabniał nos Gubernatora do ptasiego dzioba. Tylko tęczówki piwnych oczu zachowały witalność, bacznie i uważnie lustrując otoczenie.
Ubrany w wyjściowy mundur, co prawda pozbawiony medali oraz odznaczeń, Barnus Stragov zajmował się sprawami istotnymi dla systemu. Przeglądał dziesiątki raportów, w głowie układając wstępne rysy decyzji oraz rozkazów, które wyda swoim podwładnym, by te weszły w życie. Ku chwale Imperium i systemowi Aspadus Prime. W chwili gdy miał przejść do wiadomości dotyczących nastrojów politycznych, drzwi komnaty otworzyły się, a do środka wszedł mężczyzna. Łysa czaszka oraz długie szaty, tak charakterystyczne dla Administratum, zdradzały osobę osobistego sekretarza, czy też adiutanta Lorda Stargova. Jedno z oczu łysego, o wiele młodszego mężczyzny, zostało zastąpione przez bioniczny implant, podobnie jak prawa dłoń. Ukłonił się i podszedł bliżej masywnego biurka, przewrotnie nazywanego Lotniskowcem.
- Lordzie Stargovie, przybyli goście: generał Knivell oraz arcybiskup Tormund, pragnąc mówić z Tobą, Panie - przemówił jednostajnym głosem, pozbawionym akcentu czy innych nieczystości. Przemawiał tak, jak urzędnik: prosto i zwięźle, bez frazesów. Za to go lubił, hołdując swej wojskowej naturze.
- Dobrze, niech wejdą. - urzędnik Administratum czekał na dalsze dyspozycje, a po usłyszeniu zgody na audiencje, ukłonił się po raz drugi i wyszedł. Niedługo potem, drzwi komnaty otworzyły się, a do środka weszło dwóch strażników. Zaraz za nimi podążało dwóch mężczyzn - atletycznie zbudowany mężczyzna w mundurze polowym, na którego pagonach widniały generalskie odznaczenia oraz nieco niższy oraz znacznie mniej wyposażony w tężyznę jegomość, którego zdobne szaty zdradzały wysoką pozycję w Eklezjarchii. Stargov wyszedł im na spotkanie, uśmiechając się i wymieniając uściski dłoni. Zaprosił dwójkę do specjalnie umeblowanego kącika, w którym za okrągłym stołem z ciemnego drewna, mogli spocząć w wygodnych krzesłach obitych skórą. Nim zdołał zapytać o powód wizyty, czy choćby zaproponować poczęstunek, pierwszy przemówił arcybiskup Tormund. W jego oczach paliły się ognie wiary, wymieszane z ekscytacją. Ostatni raz, gdy Barnus widział taki stan u świątobliwego, miał miejsce jakieś 10 lat temu, gdy agencji Inkwizycji wytropili i spalili w publicznej egzekucji członków heretyckiego kultu. Rzecz jasna, biskup Tormund pomagał agentom Złotego Tronu jak tylko mógł, pławiąc się w religijnym uniesieniu.
- Lordzie Gubernatorze, nadszedł czas! Nasi astropaci otrzymali przekaz, Aspadus Prime znowu będzie brało w zbożnym dziele Imperatora, przyczyniając się do świętej wojny dla dobra ludzkości - arcybiskup wystrzelił z siebie słowa z siłą godną ciężkiego boltera. Stargov miał już zapytać w czym mogliby (jakby nie robili tego do tej pory...) pomóc Imperium, gdy znowu ubiegł go ktoś inny, tym razem generał Knivell.
- Lordzie, otrzymaliśmy przekaz od Imperialnej Floty. Niedługo do naszego systemu zawita flotylla kontradmirała Perrymay'a, by zabrać na swoje okręty kolejne regimenty. Barnusie.. nadchodzi kolejny Akt Fundacji, Aspadus Prime będzie musiało złożyć daninę.
Lord Stargov przeczesał włosy, rzecz jasna te, które mu pozostały. Oparł się wygodniej o fotel, pozwalając wgnieść się ciężarowi nadchodzących wydarzeń. W swoim życiu przeżył cztery Akty Fundacji, wysyłając tysiące obywateli systemu Aspadus Prime w sam środek bezkresnej wojny. Liczył, że dożyje swoich dni bez konieczności uczestniczenia w tym biurokratycznym oraz logistycznym bajzlu. To, czego nie wiedział to fakt, iż piąty Akt Fundacji systemu Aspadus Prime, miał przynieść chwałę oraz rozgłos regimentom z systemu planetarnego na rubieżach Segmentum Tempestus.
- Dobrze, niech tak się stanie. Po raz piąty w czasie mojej kadencji, odpowiemy na wezwanie Imperatora. Doskonale wiemy co zrobić, jakie kroki poczynić oraz na co być gotowym. Niech wieść o piątym Akcie Fundacji rozniesie się po całym systemie Aspadus Prime ! - jego basowy głos poniósł się echem po komnacie. Dwójka mężczyzn wstała z zajmowanych miejsc i ukłoniła się, gotowa do uruchomienia machiny.***
Witam wszystkich w rekrutacji do sesji do systemu Only War, o przekornym i wiele mówiącym tytule Przeznaczenie Soldata.
Jak zapewne zdążyliście zauważyć, sonda odniosła sukces, a zebrane informacje pozwoliły mi na przemyślenie kilku spraw oraz finalne ukształtowanie wizji, która będzie napędem do kreacji sesji.
Dlatego ogłaszam zasady, które będą przyświecać sesji:


1. Sesja dla 4 do 5 graczy, wcielających się w żołnierzy regimentu Imperialnej Gwardii. Gramy bez Kompana. Założenie jest takie, że postacie graczy się znają - razem przeszli blisko dwuletnie szkolenie, w trakcie, którego zrobiono z nich żołnierzy. To, jaka mocne będą to więzi, zostawiam wam. Drużyna ma być zgrana i obeznana z sobą, to nie poborowi czy hałastra z PDF

2. Wy wybieracie rodzaj regimentu (Armored Regiment odpada z oczywistych względów), rodzaj planety z jakiej pochodzicie (w Aspadus Prime nie ma Penal Colony, Penitent, Schola Progenium, Highborn), podobnie jak reszta podpunktów w Regiment Creation. Ode mnie macie 14 pkt na start. Zrobimy tak, że każdy przyjęty do sesji wykona rzut i wyniki powiedzą nam co i jak.

3. Odpisy będą dość często, przewiduje 24 godziny zarówno dla was, jak i dla mnie. Konsekwencje podejmowanych decyzji będą wypełniane bezwzględnie przeze mnie, opuszczone postacie będą albo podejmować dziwne decyzje, chyba, że gracz zadeklaruje np. moja postać będzie blisko X i będzie go osłaniać oraz pomagać w miarę możliwości.

4. Taktycznie - będę wam rysował mapki, będzie rozkmina jak wjechać we wroga na pełnym gazie i wyjść z tego cało. Dotyczyć to będzie tylko i wyłącznie walki, czyli to, z czego Only War słynie.

5. Ograniczenie co do ról - jesteście żołnierzami, wszelkie zaawansowane role odpadają, podobnie jak Operator. Nie mniej, by nie było smutno, ustanawiam jeden slot na strzelca wyborowego. Są pewne wymagania, nie napiszę ich teraz, bo będziecie kantować by takowym zostać ;D zobaczę karty i wybiorę jednego z was.

6. Pochodzicie z systemu Aspadus Prime w Segmentum Tempestus - system słynie z kilku rzeczy: to tutaj, częściowo, klepane są Chimery oraz ich warianty dla regimentów z Krieg; Aspadus Prime słynie z złóż metali, co prawda są tylko na kilku planetach, ale to dobre jakościowo minerały; na jednej z planet, Teminus Aspade znajduje się mała baza przeładunkowa dla Floty Imperialnej, toteż okręty wojenne są częstym gościem systemu - nie jest zatem dziwne, że z Aspadus Prime pochodzą żołnierze Imperialnej Marynarki; Aspadus Prime rządzi się systemem politycznym podobnym do socjalizmu - każdy obywatel ma zajęcie, nikt nie może być bezczynny, władza ma baczne oko na nastroje oraz morale, często używa tajnej policji by stłumić jakieś bunty czy niesnaski. Pomimo tego, nie spodziewajcie się, że wyposażeniem będziecie równi Cadiańskim regimentom, o nie Lasguny są, ale reszta jest skromniejsza

7. Istotne dla mnie Demeanours - sposób bycia/postawa. Losujecie je i chcę, abyście odgrywali postać w oparciu oto, co wylosujecie. Jeśli wasz gwardzista wylosuje np. Joker - chcę widzieć gościa o osobowości jajcarza, Reckless - żołnierz, który będzie wariatem, podejmującym się kozackim i wręcz karkołomnych akcji.

8. W jaki sposób przyjmę zgłoszenia i wybiorę ludzi? Na PW wyślijcie mi krótki zarys waszej postaci, historii, motywacji przy dołączaniu do IG, spojrzenia na Świat oraz ludzi, krótkiego opisu postaci. Co zaś tyczy się avatarów w sesji - mają być regulaminowe, bardziej w formie prostokąta, przedstawiające twarz żołnierza (może być widoczny kawałek munduru). Zdjęć żołnierzy, tych realnych jak i fikcyjnych jest w Sieci od groma, nie będzie problemu.
Cel naszych soldatów?


Regiment zostanie przerzucony na jeden z frontów, niemal w środek walk pomiędzy Imperium, a siłami Chaosu. Całość akcji będzie się dziać na jednej z planet ogarniętych wojną, a nasi wojacy dostaną dość ważne zadanie w jednej z bitew. Jakie? Przekonają się na odprawie, w trakcie której poznają swojego dowódcę. Nie mniej, dowództwo zaplanowało atak na strategiczny punkt na jednym z kontynentów, by przerwać impas jaki trawi walki na owej planecie. Dzięki temu, będzie możliwe wyjście na bok lub tyły przeciwnika i wezwanie dodatkowych posiłków czekających na orbicie planety.
Środek dużej bitwy, to epickie starcia, prawda? Spodziewajcie się w tel artyleryjskich kanonad, kolumn uchodźców, maruderów, deszczu zniszczonych statków, spadających z atmosfery (lub orbity), miejsc masakr czy innych losowych scen, które będą miały wpływ lub też nie na żołnierzy - tym samym wprowadzam coś, co znane jest w Falloucie jako random encounters, w sesji będzie funkcjonować jako Random War Encounters
Dowództwo liczy, że siły wydzielone do tego zadania dokonają szybkiego rajdu przez zaskoczenie, wykonując cel o znaczeniu strategicznym, być może ważnym dla całej walki o planetę.No dobra, ale jak stworzę kartę postaci?

Graczy, których zgłoszenia przyjmę, dostaną niezbędną pomoc w postaci linków do materiałów na Dysku Google. Ułatwi to wam tworzenie postaci, a mi wgląd w karty. Oczekuje pełnych kart, mechanika będzie używana wyłącznie przy walkach. W chwilach marszu/postoju/przegrupowania obowiązuje większa swoboda w dokonywanych akcjach oraz ich sukcesach bądź porażkach. Google Doc - przewiduje go raczej do spraw organizacyjnych, wyjaśniania jakiś spraw czy też małych solówek, gdy gracz lub dwójka odłączy się od grupy/zostanie wysłana na zwiad czy inne zadanie bojowe


Na zgłoszenia czekam do 25 marca, przez PW. Możecie przesyłać zgłoszenia w formacie doc w Dysku Google lub jak też chcecie.
 

Ostatnio edytowane przez Gveir : 22-03-2018 o 15:06.
Gveir jest offline  
Stary 13-03-2018, 19:45   #2
 
Yellow King's Avatar
 
Jestem ciekaw jaki to regiment przejdzie przez "meatgrinder" grimdark future. Emperor protects!
 
__________________
Prowadzę:
Kryminaliści: Ucieczka Termin: 04.05

You are in Carcosa now.
Yellow King jest offline  
Stary 13-03-2018, 21:01   #3
 
psionik's Avatar
 
Przeglądałem się sondzie, ale że świat jest mi obcy to nic nie pisałem.
Jaknie ma punkt 2, gdzie piszesz, że gracze wybierają planetę i regiment z punktem 6, gdzie piszesz skąd pochodzą postacie graczy?

Jaka znajomość świata jest wymagana?
 
psionik jest offline  
Stary 13-03-2018, 22:32   #4
Banned
 
Cytat:
Napisał psionik Zobacz post
Przeglądałem się sondzie, ale że świat jest mi obcy to nic nie pisałem.
Jaknie ma punkt 2, gdzie piszesz, że gracze wybierają planetę i regiment z punktem 6, gdzie piszesz skąd pochodzą postacie graczy?

Jaka znajomość świata jest wymagana?

Bardzo możliwe, że z mojego opisu jasno to nie wynika, toteż poprawiam się.
System Aspadus Prime ma kilka planet, konkretnie to pięć. Są to różne planety, stąd opisałem w pkt 2 jakie rodzaje światów odpadają. Jedną z planet jest wymieniona wcześniej Aspadus Tetro, bardzo duża planeta-kopiec, gdzie ludność zajmuje się dwoma zajęciami - górnictwem oraz pracą w fabrykach, pracują tam nieliczne tartaki, dostarczające egzotycznych drzew - z takowego, egzotycznego gatunku, zbudowano biurko dla Lorda Stargova.

Główną planetą jest Aspadus, świat imperialny. Teminus Aspade to świat-kuźnia, na niej tworzone są Chimery i broń dla regimentów z Aspadus czy PDF. Jest tam również wspominana wcześniej baza dla Imperialnej Marynarki. To świat nieco oddalony, trochę chłodny z porywistymi wiatrami.
Są jeszcze dwie planety: jedna typowo wydobywcza, gdzie cała populacja żyje dzięki górnictwu oraz przetwarzaniu metali, a ostatnia to Death World - z racji najbliższej odległości do gwiazdy Aspad Majoris, jest to niemal pustynia, na której - jeśli żyją ludzie - są to ludy koczownicze lub ukrywające się w jaskiniach, a na powierzchni królują bestie przystosowane do warunków.
 
Gveir jest offline  
Stary 19-03-2018, 17:26   #5
Banned
 
Rekrutacje przedłużam do 8 kwietnia.
 
Gveir jest offline  
Stary 19-03-2018, 17:38   #6
 
Mike's Avatar
 
To dobrze, może zdążę doczytać o świecie
 
Mike jest offline  
Stary 20-03-2018, 15:41   #7
Banned
 
Jak wspomniałem, wszyscy chętni i przyjęci przeze mnie, otrzymają kilka materiałów przy pomocy których, stworzą własne postaci. Jeśli ktoś jest nieobyty z światem 40K, a rozważa grę, mogę podesłać podręcznik czy odesłać do np. Lexicanum, dobrej wiki o 40K.
 
Gveir jest offline  
Stary 20-03-2018, 18:02   #8
 
Yellow King's Avatar
 
Cytat:
Napisał Gveir Zobacz post
Jak wspomniałem, wszyscy chętni i przyjęci przeze mnie, otrzymają kilka materiałów przy pomocy których, stworzą własne postaci. Jeśli ktoś jest nieobyty z światem 40K, a rozważa grę, mogę podesłać podręcznik czy odesłać do np. Lexicanum, dobrej wiki o 40K.
Zdecydowanie polecam Lexicanum także, natomiast unikałbym tej drugiej wiki - warhammer 40k wiki czy jakoś tak.
 
__________________
Prowadzę:
Kryminaliści: Ucieczka Termin: 04.05

You are in Carcosa now.
Yellow King jest offline  
Stary 20-03-2018, 18:13   #9
 
Krieger's Avatar
 
1d4chan 4 lyfe
 
__________________
Originally Posted by The Giant
Fantasy literature is ONLY worthwhile for what it can tell us about the real world; everything else is petty escapism.
Krieger jest offline  
Stary 22-03-2018, 15:08   #10
Banned
 
Proszę o kulturę, tak na zaś, bo "moderacja" wlepiła mi podwójne ostrzeżenie za "wulgarne" określenie pośladków Musicie być bardzo ciekawymi ludźmi, a na imprezach jesteście wręcz rozchwytywani

Rekrutacja nadal trwa !
Na obecną chwilę zgłosił się Yellow King, a Mike rozważa dołączenie.
 

Ostatnio edytowane przez Gveir : 22-03-2018 o 15:40.
Gveir jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:13.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170