Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25-03-2018, 02:23   #1
 
Buka's Avatar
 
[D&D/FR 3.5] "O 1 skarb za daleko..." (+18)

Sondy rekrutacyjne sondami... ale co mnie to tam, rozrzucam moje zabawki, i zacieram łapkiWitam bez żadnego fabularnego wstępu, bo taki mam kaprys :PP Ci, którzy mają tą (nie)przyjemność :P poznania już mojej skromnej osóbki wiedzą na co mnie stać, mając możliwość poczytania sobie sesji które prowadzę na forum, oraz w których gram. Mówiąc więc krótko, szykuję kolejną sesję, tym razem jednak wyjątkowo krwawą i obleśną, chętni więc niech się dokładniej wczytają w poniższy tekst...

Sesja będzie (+18 ) czyli mhroczna, wredna, czarna, obleśna i świńska, czyli to co zdeprawowane zboki lubią najbardziej. Będzie czasem śmiesznie, czasem czarny humor, będzie brutalnie, będzie golizna, może i parno i duszno, poważnie, strasznie, dla każdego coś "miłego".

Sesja będzie po części sesją drogi, gdzie przeżyjecie sporo przygód, docierając w końcu do celu, gdzie dopiero się zacznie kulminacyjna zabawa

Ok, to dajemy...

Poszukuje(my) nie więcej niż 6 doświadczonych graczy. I nie, to nie jest sesja dla początkujących z systemem, nie mam czasu i ochoty na prowadzenie za rączkę, sesji dla "nowych" jest na forum sporo.

Sesja będzie prowadzona wspólnie z pomocniczym MG, a ta skromna osóbka to "piiip" <cenzura>, która również będzie i jednocześnie jednym z BG (nr.7 tak dla jasności), a wszystko będzie i tak pod kontrolą glównego MG... <złowieszczy śmiech>

Mechanicznie:

D&D 3.5 (Świat FR, rok 1372 "Dzikiej Magii") Całość całkowicie po polsku, proszę więc o posługiwanie się tylko tym językiem. Szczerze nienawidzę, gdy słyszę "to ja robię summona, korzystam z free-cośtam, a jako spell-blabla to..."

Karta postaci wypełniona w Mythweavers, i nic innego. Nie przyjmuję żadnych pw, ani kart w jakiś edytorach tekstowych. Kartę proszę udostępnić do edytowania dla KatieG.

Poziom 7, rasy, klasy i EPP dowolne, byleby całość dawała owy 7 poziom, tylko bez przesadzania z jakimiś wampirami czy półsmokami-półczartami, pół-emo i budyniami w jednym, czy też niezwykle zakręconymi klasami/prestiżówkami. Czasem jest bowiem najlepiej zagrać sobie ludziem bez wielkich dziwów. Wszystko "nietypowe" do obgadania ze mną. Proszę pamiętać o reakcjach reszty świata na waszych BG

Trzymamy się raczej głównych podręczników, choć nie zabraniam jakiś nietypowych klas, wszystko jednak oczywiście do obgadania ze mną.

Charakter dowolny, chociaż mile widziane nie tak bardzo psychicznie chore jednostki, z drugiej też strony obrzydliwie cukierkowo dobrzy BG także nie będą raczej na miejscu, i nie, w tej sesji nie ma miejsca dla Paladynów

Historii nie wymagam strasznie dużo, naprawdę wystarczy 1 strona A4, tylko bez żadnych zapychaczy w stylu odgrywania jakiś scenek... ale i wysiłek będzie nagradzany dodatkowymi przedmiotami magicznymi, odpowiednio mocnymi co do "wartości" opowiadania.

Proszę również wypełnić pewien test, gdzie wystarczy po jednym zdaniu na każdy punkt...

Tworzenie-wiarygodnych-psychologicznie-bohaterow

Psionika mnie nie kręci, więc nie, nie zezwalam :P

Punkty wytrzymałości (pw), podam wam po obejrzeniu kart.

Atrybuty: 32 punkty do wydania w/g kalkulatorka + 1 punkt "poza nim" za 4 poziom i proszę mi to jakoś zaznaczyć na karcie.

Skoro 7 poziom, to i do wydania na sprzęt 19.000sz... koniki już dostaniecie za darmochę.

Można by pisać tu w temacie kto chciałby kim zagrać, ułatwi wam to podjęcie decyzji i uniknięcie sytuacji gdzie drużyna będzie się składała z samych wojów/magów.

Google doc będzie. Czy to do szybszego przeprowadzenia walk, czy i do jakiegoś dialogowania. Miło by było, gdyby tam zaglądano minimum raz na 2 dni :PP Sama sesja będzie miała tempo około 2 tygodniowych odpisów. Niestety, ale nie mam tak dobrze jak wielu z was, na głowie praca/dom/własna już rodzinka ... życie na częstsze pisanie jako MG mi nie pozwala, a doba ma tylko niestety 24h (prowadzę do tego inną sesję na Li, gram w 2 innych...)

Rekrutacja potrwa do około 07.04. Spośród nadesłanych kart wybierzemy owych 6 szczęśliwców(akurat :P ) w/g spełnionych kryteriów, własnego foszka, fusów z herbaty, i tym podobnych. Pisać więc na spokojnie, nikt nie musi karty już po 3 dniach przesyłać...

Jeśli chodzi zaś o turlanie i ogólnie mechanikę, będzie to jak najbardziej w sesji obecne, a MG będzie rzucać kompletnie wszystko za graczy przed monitorem i informować was na bieżąco/w następnym poście o ewentualnym powodzeniu lub porażce waszych poczynań. Jeśli chcecie koniecznie dowodów owych rzutów możemy korzystać z kostnicy, będzie to jednak moim zdaniem psuło samą rozgrywkę, gdy w postach będą się pojawiały jakieś linki do rzutów/kostki.
Krótko więc i na temat, z założenia liczymy na wzajemne zaufanie jeśli chodzi o rzuty i mechanikę, która nie będzie oczywiście w postach widoczna. W pewnych sytuacjach możemy również doprowadzić do jakiś konsultacji/odgrywania przez pw/gg/googledocs i dany gracz pozna już jakieś wyniki wcześniej i będzie mógł więcej napisać w swoim poście.

Jest oczywiście również miejsce dla kobiet, mam więc nadzieję że znajdą się jakieś chętne graczki, bardzo bardzo na to liczę. Przy okazji dla wyjaśnienia: niech każdy gra swoją płcią :P

Same posty sesyjne z umiarem. Nie tam jakieś jednolinijkowce, co to to nie, absolutnie... ale i z kolei żadnych elaboratów na 32 strony, z umiarem, z umiarem. Minimalnie na długość avka (a pewnie i tak się rozpiszecie )

W razie czego pisać tu, możecie też pw/gg, jestem online praktycznie codziennie.

I takie info ogólne, i dla jasności, wasi (anty?)herołsi już się znają. Wspólnie już złupiliście niejeden loch, smoka, księżniczkę a w tej chwili macie odpoczynek, i się rozeźliście na jakieś 2 miesiące...

PS: Pewnie i tak zapomniałam o jakiś 11 rzeczach, to dawać, dawać, czekam
 
__________________
"Nawet nie można umrzeć w spokoju..." - by Lechu xD

Ostatnio edytowane przez Buka : 25-03-2018 o 13:27.
Buka jest offline  
Stary 25-03-2018, 02:46   #2
 
archiwumX's Avatar
 
Cytat:
Napisał Buka Zobacz post
sesji dla "nowych" jest na forum sporo.
- Hę? Gdzie? - głupkowato zapytał noob.
 
__________________
Szukam tajemnic i sekretów.
archiwumX jest offline  
Stary 25-03-2018, 09:56   #3
 
Zormar's Avatar
 
Jestem zainteresowany, tylko mam prośbę o podanie jakiejś przybliżonej lokalizacji w świecie, gdzie znajdują się postacie (czy raczej gdzie się znów spotykają), albo jakiejkolwiek innej informacji fabularnej. Tworzenie postaci w ciemno, bez kontekstu sytuacji jest czymś, czego osobiście za bardzo nie lubię, a co za tym idzie gorzej ją odgrywam.

Pytanie 1: Dopuszczasz atut skrzydła przybysza dla aasimara/diablęcia z podręcznika Rasy Faerunu?

Pytanie 2: Można stworzyć sobie część ekwipunku samodzielnie?

Wstępnie zgłaszam chęć zagrania wojownikiem, kapłanem, czarodziejem, albo tropicielem.
 

Ostatnio edytowane przez Zormar : 25-03-2018 o 18:24.
Zormar jest offline  
Stary 25-03-2018, 10:11   #4
 
Jaśmin's Avatar
 
Buka nie tak dawno dała znać w sondzie, że zagrałaby w dd na poziomie optymalnie 7. Podbiłem wtedy to i teraz.
Wstępnie jestem zainteresowany.
Jako że mistrzyni nie rozpieszcza z fabułą to i o wenę trudniej. Takoż, jeszcze nie wiem kim bym zagrał. Pomyślimy.

Jaśmin
 

Ostatnio edytowane przez Jaśmin : 25-03-2018 o 17:30.
Jaśmin jest offline  
Stary 25-03-2018, 10:20   #5
 
Turin Turambar's Avatar
 
Jestem zainteresowany, karta będzie do świąt.
 
__________________
Show me again... The power of the darkness... And I'll let nothing stand in our way.
Turin Turambar jest offline  
Stary 25-03-2018, 10:30   #6
 
Pan Elf's Avatar
 
Każdy swoją płcią? Bleee, nuda
 
Pan Elf jest offline  
Stary 25-03-2018, 10:31   #7
 
Cedryk's Avatar
 
Cytat:
Pytanie 2: Można stworzyć sobie część ekwipunku samodzielnie?
Pozwolę sobie nieco rozszerzyć to pytanie, czy można wykonać ekwipunek samodzielnie tj za 1/3 ceny w przypadku rzemiosła, 1/2 w przypadku magicznych przedmiotów, ceny jaja lub młodego stworzenia w przypadku samodzielnie wytresowanych "zwierząt" za pomocą postępowania ze zwierzętami.
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975
Cedryk jest offline  
Stary 25-03-2018, 19:06   #8
 
Buka's Avatar
 
Cytat:
Napisał archiwumX Zobacz post
- Hę? Gdzie? - głupkowato zapytał noob.
Regularnie się pojawiają, a przynajmniej do niedawna tak było, co chwilę tylko 1 i 1 poziom... ostatnio nieco mniej, ale raz w miesiącu z reguły coś wyskakuje, ot np. tydzień temu zakończono rekrutację dla 1-poziomowych odnośnie Bezsłonecznej Cytadeli :PP
Cytat:
Napisał Zormar Zobacz post
Jestem zainteresowany, tylko mam prośbę o podanie jakiejś przybliżonej lokalizacji w świecie, gdzie znajdują się postacie (czy raczej gdzie się znów spotykają), albo jakiejkolwiek innej informacji fabularnej. Tworzenie postaci w ciemno, bez kontekstu sytuacji jest czymś, czego osobiście za bardzo nie lubię, a co za tym idzie gorzej ją odgrywam.

Pytanie 1: Dopuszczasz atut skrzydła przybysza dla aasimara/diablęcia z podręcznika Rasy Faerunu?

Pytanie 2: Można stworzyć sobie część ekwipunku samodzielnie?

Wstępnie zgłaszam chęć zagrania wojownikiem, kapłanem, czarodziejem, albo tropicielem.
Lokacje to by tak były: Waterdeep, jego okolice, Zachodnie Ziemie Centralne, Dzikie Pogranicze.

Odp.1 Musiałabym się zastanowić... CHYBA tak :P

Odp.2 Nie, raczej nie. Według mnie to leci w kierunku faworyzowania klas czarujących, co to właśnie mogą sobie takie rzeczy samodzielnie stworzyć, a nie-czarujący będą odnośnie tego "poszkodowani" i/lub zacznie się mocne kombinowanie, i wielu graczy będzie brało nikomu do szczęścia niepotrzebne umiejki profesji, żeby zaoszczędzić te parę złociszy...

Jeśli jednak nadal się będziecie przy tym upierać to by trzeba to było dokładniej obgadać na gg lub pw, albo nawet tu, co konkretnie kto by chciał swoją postacią stworzyć, może wtedy bym pozwoliła na to i owo, ale z pewnością nie będzie to cały ekwipunek, ani jego połowa, co najwyżej pojedyncze przedmioty.

Panie Elfie jeśli naprawdę nie zgłosi się żadna forumowiczka, lub co najwyżej tylko 1, a ja uznam, że w drużynie jest kobitek za mało, to wtedy ewentualnie
 
__________________
"Nawet nie można umrzeć w spokoju..." - by Lechu xD

Ostatnio edytowane przez Buka : 25-03-2018 o 19:10.
Buka jest offline  
Stary 25-03-2018, 19:46   #9
 
Googolplex's Avatar
 
Cytat:
Napisał Buka Zobacz post
nikomu do szczęścia niepotrzebne umiejki profesji
Nawet nie wiesz jak się może przydać kowalstwo, albo ślusarstwo jak się trafi na pannę w pas cnoty zakutą.

A i takie pytanie, wady (flaws) i atuty za nie można brać? Jeśli tak to ile, jeśli nie to chwalę za rozsądek.

I jeszcze jedno, dopuszczasz kupowanie przez graczy sztuczek wynikających z umiejętności (skill trick*)? To te z podręcznika Complete Scoundrel.__________________
*gwoli wyjaśnienia, to nie są atuty
 
__________________
De mortuis crepitus
Aberdonensis de furor
Infernus irae!
Then they died

Ostatnio edytowane przez Googolplex : 25-03-2018 o 19:55.
Googolplex jest offline  
Stary 25-03-2018, 21:39   #10
 
Bielon's Avatar
 
Sami munchkini się tu wysypują Taki system, wiem coś o tym. Może bym i co urodził, ale znając moją niechęć do wyszukiwania systemowych rozwiązań, stworzył bym jakiegoś dzikusa w linii prostej. Taki Conan the Barbarian, DnD. Może z grupą oddanych towarzyszy, równie dzikich.
 
__________________
Bielon "Bielon" Bielon
Niedorzecznik Forumowy
I inne takie
Kocham Kreigera, nigdy się nie myli!
Bielon jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:14.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168