Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-07-2018, 09:34   #1
 
Jacques69's Avatar
 
Arrow [Star Wars FFG] Na łasce Huttów

Witam, zgodnie z zapowiedzią z sondażu, rozpoczynam faktyczną rekrutację do sesji Star Wars na systemie od studia FFG, a więc z użyciem podręczników Age of Rebelion, Edge of the Empire, Force and Destiny. Nie różnią się one zbytnio od siebie, poza aspektami nad którymi się skupiają, AoR to część dla zwolenników rebelii, zawiera klasy żołnierzy, dowódców, asów myśliwskich, dyplomatów, szpiegów etc. EotE to część dla oprychów, łowców nagród, płatnych zabójców, najemników, ochroniarzy, FaD to część dla użytkowników Mocy, nie tylko Jedi, ale też takich osób, które nigdy nie miały z nimi styczności, nie znają ich kodeksu i zasad postępowania, używają Mocy według własne widzimisię, oczywiście z pełną świadomością, że w każdej chwili mogą zostać wytropieni przez Darth Vadera lub jego inkwizytorów. To tyle z wytłumaczenia do nieobeznanych.

Przygoda z początku będzie luźno oparta na mojej sprawdzonej na żywo kampanii, potem przejdzie bardziej w sandbox, w którym będę się starał przygotowywać przygody głównie pod graczy, tzn. pasujące do biografii ich postaci, nawiązujące do ich historii, każdemu przydzielę własny osobisty wątek, który powinien rozwijać, czasami gracze będą musieli zrobić coś zupełnie przeciwnego, trzeba będzie poradzić sobie z konfliktami w zespole

Minęło już kilkanaście lat od obalenia Republiki przez Mrocznego Lorda Sithów Sidiousa działającego pod przykrywką kanclerza Palpatine'a. Jego Imperium uzyskało niekwestionowaną dominację w Galaktyce. Obrońcy dawnego, demokratycznego ładu byli rozbici i eksterminowani. Już coraz mniej z nich wierzyło, że można jeszcze odbudować Republikę, struktury Rebelii dopiero się kształtowały.
Podobnie sprawa miała się z Jedi oraz wszelkimi czułymi na Moc osobami. Darth Vader zabił w swym życiu już setki przedstawicieli tego niegdyś potężnego zakonu. I nie ustępuje w swych zamiarach, by pozbyć się absolutnie wszystkich ocalałych Jedi oraz wszystkich, którzy mogliby zagrozić panowaniu Sithów.
W Imperium zaprowadzano nowy porządek, skutecznie ograniczano wpływy grup przestępczych, bardziej zajadle walczono ze szmuglerstwem oraz innymi nielegalnymi interesami. Surowo karano wszelkich przestępców. Ograniczano wolność osobistą, jak można było się spodziewać po autorytarnym imperium.

Wszystkie te trzy grupy mieszkańców galaktyki, lojaliści Republiki, użytkownicy mocy oraz rasowi przestępcy schronienia mogli szukać w paradoksalnie najniebezpieczniejszych możliwych miejscach - systemach rządzonych przez Huttów, gdzie wpływy Imperium były znikome. Zazwyczaj wybierano za miejsce swego azylu najbardziej "cywilizowane" Nar Shaddaa. Jest to księżyc planety Nal Hutta, skąd pochodzą ci wielcy, skłonni do kryminalnych działalności Huttowie. Nar Shaddaa jest niemal w całości zabudowane ogromnymi strukturami, gigantycznymi wieżowcami, obszernymi fabrykami i brudnymi mieszkaniami. W każdej dzielnicy panoszą się inne gangi, rzecz jasna prowadzone głównie przez Huttów. Najważniejszym spośród nich jest jednak Grakkus, który wybudował swą rezydencję, właściwie fortecę w samym centrum Hutta Town. On należy do grona najważniejszych graczy w międzyplanetarnych interesach. Zleca zadania setkom Łowców Nagród, para się szmuglowaniem przyprawy i innych narkotyków. Jeśli jakiś przybysz ma na Nar Shaddaa ważny interes do załatwienia, to tylko z nim. Jeśli jest zdesperowany to trafi do niego prędzej czy później. I wówczas wiadomo już, że chyba błędem było się tu pojawiać i zdecydowanie lepiej będzie się stąd wynieść.


Trafiacie na Nar Shaddaa. Z różnych powodów, być może z takich, jak opisano powyżej. Księżyc Szmuglerów nie jest jednak najlepszym miejscem do życia. Co jednak zrobić, gdy z jednej strony męczy was Imperium, z drugiej grożą wam Huttowskie porachunki, a wy bardzo potrzebujecie kontynuować swoje interesy? Przecież nie polecicie na Tattooine hodować wilgoć za marne grosze. Wy macie ambicje, macie swoje cele, będziecie do nich dążyć mimo przeciwności losu. Chcecie się rozwijać, zdobywać potęgę, władzę, sławę, lub być może po prostu spokój ducha, dążycie do harmonii z Mocą. A może jakiś dług do spłacenia? Może ktoś porwał waszą rodzinę i was szantażuje? Albo czy nie złożyliście przysięgi przywódcom Rebelii? Imperium musi zostać zniszczone, a Republika przywrócona. Jest wiele rzeczy, które można załatwić na Nar Shaddaa, i wiele powodów, by jak najprędzej się stąd wynieść.

Karta postaci:
Robiona na generatorze postaci
Jeśli ktoś potrzebuje opisów, to proszę pisać na PW, podeślę moją bazę danych.
Zaczynamy z 1000 kredytów - ekwipunek początkowy może mieć maksymalnie 6 rarity, exp startowy bazowy +15 exp. Zbanowana rasa: Huttowie, chyba że ktoś wymyśli jakąś super zajebistą fabułę Wszelkie szczególnie dziko wyglądające rasy mogą się spodziewać niezbyt przyjemnego traktowania przez większość mieszkańców, i to nie tylko Nar Shaddaa.
Raczej nie będę korzystał z systemowej mechaniki obligacji czy duty, ale powinniście te wszystkie rzeczy powpisywać do karty, będę się tym sugerował przy doborze misji.
Bonusy z moralności obowiązują +10 exp // +2500 kredytów // +5 exp +1000 kredytów // +21 moralności, -21 moralności. Do wyboru w generatorze, wgląd na 49 stronie w podręczniku FnD. Bonusy z obligacji i duty również.
MAX 3 ZNAJOMOŚĆI
Gotowe karty kopiujecie z folderu i wysyłacie mi, ewentualnie możecie zrobić "drukowanie" na pdf i w tej formie podesłać, ale wolę mieć możliwość edycji.

Biografia jest absolutnie wymagana. Jeśli ktoś nie zna uniwersum to nie musi być to coś długiego. Zależy mi, żeby były w tej biografii opisane wasze motywacje i ich uzasadnienia (skąd się wzięło np. u was dążenie do ratowania świata), jakieś wasze dawne przyjaźnie, kontakty, ludzie z którymi już się nie widzicie, czy były jakieś bolesne rozłąki? Co robiliście w przeszłości, z jakiej warstwy społecznej się wywodzicie, jaki jest wasz stosunek do Imperium, jaki jest wasz stosunek do Mocy.
I ostatnie, dlaczego znaleźliście się na Nar Shaddaa i czy macie zamiar tu zostawiać, jeśli tak to czy jesteście świadomi, co was tu czeka i jaki macie plan na przeżycie. Jeśli nie, to co chcecie robić później, jakie są wasze plany długofalowe. W jaki sposób wasze postacie miały styczność z Grakkusem. Czy jest coś, czego od niego chcecie. Albo czy to on czegoś od was oczekuje. (Krótka notka: Grakkus jest kolekcjonerem, zbiera relikty z czasów wojen klonów, rzeczy związane z Jedi, jakieś niespotykane technologie itp.)
Jak wspomniałem, będę opierał dużą część fabuły na waszych historiach, więc lepiej dla was, gdy będę miał z czego ją tworzyć.

Czas gry, czas postowania - to zależy. Ja będę próbował jechać z tą kampanią tyle ile będę miał sił, to samo się tyczy graczy, jeśli mi ich zabraknie, nie będzie woli to skończymy. Co do wrzucania, nie będę niczego ustalał konkretnego, są wakacje, więc mogą ludzie nie mieć czasu. Ale! jeśli powiedzmy wszyscy piszą bardzo dynamicznie, się angażują, cały czas cisną do przodu z fabułą, a jakiś jeden gracz, będzie tylko sobie coś tam dopisywał raz na jakiś czas i spowalniał resztę to będę poganiał.
@edit - Ustaliliśmy na 5/2, jeśli zwiększy się liczba graczy (co mnie bardzo ucieszy) dam sobie jeszcze jeden dzień więcej na odpisywanie.

W zgłoszeniu proszę pisać:
1. z którego podręcznika będziecie wybierać klasę swojej postaci, albo już konkretnie jaką klasę bierzecie, jeśli już się zdecydowaliście, oraz jakie rasy uwzględniacie dla siebie
2. Czy znasz mechanikę systemu? Czy grałeś wcześniej na systemie Star Wars FFG.
3. Czy twoja wiedza o świecie Star Wars wykracza poza filmy (Oryginalna trylogia, prequele, sequele i spin offy) - w grę wchodzą wszelkie książki expanded universe, komiksy, seriale animowane Clone Wars i Rebels, i gry komputerowe - KOTOR, SWTOR, Jedi Acadamy itp. Jeśli coś się znajdzie, to mogę robić jakieś nawiązania. Sam nie jestem co prawda jakimś mega znawcą uniwersum, a większość mojej wiedzy to czasy Starej Republiki i wojny z Sithami.
4. Fotka postaci o szerokości 200 pikseli

Dialogi będziemy pisać na gdocu.
Rzucać będziemy na discordzie. Ewentualnie pisać też coś można na discordzie, albo zadawać pytania, czy komentować, przynajmniej są tam powiadomienia.
Pytania piszcie tu na pw, lub na discord: xPain666#9340. Biografie na PW, w jakimś dokumencie wordowskim, tak żebym mógł potem wszystko do jednego folderu wrzucić.
 

Ostatnio edytowane przez Jacques69 : 18-07-2018 o 19:46.
Jacques69 jest offline  
Stary 10-07-2018, 10:42   #2
 
Hawkeye's Avatar
 
Dodatkie wszelakie wchodzą w grę? Jeżeli już bym robił to FnD, ale zastanawiam się czy jakieś ograniczenie w tym względzie.
 
__________________
We have done the impossible, and that makes us mighty
Hawkeye jest offline  
Stary 10-07-2018, 10:54   #3
 
Jacques69's Avatar
 
Wszystko to, co w generatorze, on jest chyba aktualizowany z każdym nowym suplementem.
 
Jacques69 jest offline  
Stary 10-07-2018, 11:15   #4
Mag
 
Mag's Avatar
 
Do kiedy trwa rekrutacja?
 
__________________
"Just remember, there is a thin line between being a hero and being a memory"

Gram jako: Irya, Marion, Venora, Riva, Lyn i Ursula
Mag jest offline  
Stary 10-07-2018, 11:52   #5
 
Jacques69's Avatar
 
Aż będę usatysfakcjonowany składem :P
Jak ktoś będzie chciał dołączyć w trakcie, to nie widzę problemu. Powiedzmy, że dam na razie czas do 17-20 lipca na razie.
 
Jacques69 jest offline  
Stary 10-07-2018, 11:58   #6
 
archiwumX's Avatar
 
Mam parę spraw i pytań:
- Nie mam u siebie Windowsa, więc jestem zmuszony tworzyć KP na www.myth-weavers.com
-
Cytat:
Napisał Jacques69 Zobacz post
Zaczynamy z 1000 kredytów - ekwipunek początkowy może mieć maksymalnie 6 rarity, exp startowy bazowy.
Podczas tworzenia użytkownika mocy można korzystać z opcji z sekcji (...)PLAYER CHARACTER STARTING MORALITY VALUES(...) ze strony 49?
- W kroku kupna wyposażenia będą akceptowane zmodyfikowane sprzęty?
- W trakcie sesji jest przewidziana opcja wprowadzanie dodatków?
 
__________________
Szukam tajemnic i sekretów.
archiwumX jest offline  
Stary 10-07-2018, 12:17   #7
 
Dhratlach's Avatar
 
Nie mogę znaleźć, ale ja ślepy jestem.

Jakie tempo kolejki? Ile dni dla graczy, ile dla MG na odpis?
 
__________________
"We aren’t no thin red ‘eroes, nor we aren’t no blackguards too,
But single men in barricks, most remarkable like you;
An’ if sometimes our conduck isn’t all your fancy paints,
Why, single men in barricks don’t grow into plaster saints!"
Dhratlach jest offline  
Stary 10-07-2018, 12:26   #8
 
archiwumX's Avatar
 
Cytat:
Napisał Dhratlach Zobacz post
Jakie tempo kolejki?
Intesywne... może 2 dni dla graczy i 2 dni dla MG?
 
__________________
Szukam tajemnic i sekretów.
archiwumX jest offline  
Stary 10-07-2018, 12:39   #9
 
Dhratlach's Avatar
 
2/2 przy docu? Szarżujesz
 
__________________
"We aren’t no thin red ‘eroes, nor we aren’t no blackguards too,
But single men in barricks, most remarkable like you;
An’ if sometimes our conduck isn’t all your fancy paints,
Why, single men in barricks don’t grow into plaster saints!"
Dhratlach jest offline  
Stary 10-07-2018, 13:00   #10
 
Jacques69's Avatar
 
Napisałem coś takiego
Cytat:
Czas gry, czas postowania - to zależy. Ja będę próbował jechać z tą kampanią tyle ile będę miał sił, to samo się tyczy graczy, jeśli mi ich zabraknie, nie będzie woli to skończymy. Co do wrzucania, nie będę niczego ustalał konkretnego, są wakacje, więc mogą ludzie nie mieć czasu. Ale! jeśli powiedzmy wszyscy piszą bardzo dynamicznie, się angażują, cały czas cisną do przodu z fabułą, a jakiś jeden gracz, będzie tylko sobie coś tam dopisywał raz na jakiś czas i spowalniał resztę to będę poganiał.
Powiedzmy, że oficjalnie tydzień, nie wiem jak to będzie wyglądać, bo nie prowadziłem wcześniej pbf, z tego co widziałem to chyba standardowa opcja.
 
Jacques69 jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:08.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168