Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy Oznacz fora jako przeczytane

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29-07-2018, 16:38   #1
 
Draugdin's Avatar
 
Reputacja: 23304 Draugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputację
[D&D 5.0] Zaginione Kopalnie Phandelver


Ponad pięćset lat temu klany krasnoludów i gnomów zawarły porozumienie znane do dziś pod nazwą Paktu Phandelvera, który stanowił o podziale bogactw zawartych w tych wspaniałych grotach znanych jako Wave Echo Cave. Poza bogatymi złożami minerałów w jaskiniach tych drzemała również magiczna moc.
Ludzcy czarodzieje zjednoczyli swoje siły z krasnoludami i gnomami aby związać i ukierunkować tę magię i przy jej pomocy stworzyli Wielką Kuźnię zwaną później Kuźnią Czarów, w której miały być i potem były wytwarzane najróżniejsze przedmioty magiczne.
Czasy były spokojne, a znajdujące się w sąsiedztwie ludzkie miasto Phandalin rozkwitało ekonomicznie.
Jednak wszystko co dobre szybko (zazwyczaj) się kończy. Początkiem katastrofy było pojawienie się od północy band orków szerzących grozę i zniszczenie, pozostawiających za sobą zgliszcza i opustoszałe wioski.
Potężne siły orków wspierane najemnymi czarnoksiężnikami z pełną mocą uderzyły w Wave Echo Cave. Ich głównym celem było przejęcie znajdujących się tam bogactw i zgromadzonych tam magicznych skarbów. Ludzcy czarodzieje walczyli ramię w ramię w szeregach swoich krasnoludzkich i gnomich sojuszników w heroicznej obronie Kuźni Czarów. Niestety przegrali, a potężne czary użyte podczas walk doprowadziły do zniszczenia większości jaskiń.
Przeżyło tak niewielu, że w ostateczności miejsce położenia Wave Echo Cave zostało bezpowrotnie zapomniane.
Przez wieki plotki i skrawki informacji o pogrzebanych bogactwach przyciągały poszukiwaczy i awanturników wszelkich maści w okolice miasta Phandalin. Niestety żadne z tych poszukiwań nie przyniosło sukcesu i ani o włos nie przybliżyło nikogo do odnalezienia śladów zaginionej kopalni. Przez te wszystkie lata ludzie stopniowo opuszczali te strony, a okolica niemalże się wyludniła. Miasto Phandalin tało się na wpół zapomnianym prawie opuszczonym granicznym miasteczkiem.
Trójka krasnoludów - bracia Rockseekers odnaleźli wejście do zapomnianej już prawie przez bogów i ludzi Wave Echo Cave. Rozentuzjazmowani tym faktem szybko zaczęli snuć plany ponownego otwarcia kopalń oraz być może i samej kuźni. Jednak jak to mówią tam i wtedy gdy cokolwiek może się spieprzyć to spieprzy się na pewno. Na pewno prędzej czy później. Krasnoludy nie były wystarczająco uważne lub też byli zaślepieni swoim odkryciem. Nie wiedzieli, że byli śledzeni przez goblinich agentów z szajki miejscowego przestępcy. Jego agenci szpiegowali braci Rockseekers i w ten sposób poznali lokalizację wejścia do kopalni.
Tak więc okazało się, że nie tylko bracia Rockseekers byli zainteresowani Wave Echo Cave. Tajemniczy, bezwzględny i nie cofający się przed niczym najemnik znany jedynie pod imieniem Czarny Pająk będący szefem bandy goblinów kontrolującej te tereny również wyciągnął swoje szpony by odkryć tajemnicę zaginionej kopalni. Jego celem jest przywłaszczenie sobie Wave Echo Cave na wyłączność, a dokładniej mówiąc zgromadzonych tam bogactw i skarbów.
Witam serdecznie w mojej rekrutacji. Nosiłem się z tym pomysłem już od dłuższego czasu i w końcu dojrzałem do podjęcia decyzji.
Chciałbym poprowadzić gotową przygodę z zestawu startowego do Dungeons & Dragons 5 edycji. Jest to kompletna przygoda z pregenerowanymi kartami postaci.
Przygoda składa się z czterech części:
Pierwsza obejmuje przygody drużyny w drodze do miasta Phandalin.
Druga skupia się na przygodach w samym mieście.
Trzecia jest seria przygód w okolicach miasta, poszukiwaniu informacji o tajemniczym najemniku oraz śladów zaginionej kopalni.
Czwarta zaś zaprowadzi drużynę do samej Wave Echo Cave.
Przygoda rozpisana jest tak, że pod koniec postacie mogą awansować nawet na 5 poziom.

Jak już wspomniałem przygoda jest gotowa i karty postaci są też gotowe. Wystarczy wybrać postać i zagrać. Wiem, że nie każdemu może to odpowiadać, a szczególnie “starym wyjadaczom” i weteranom forum . Zapraszam wszystkich zainteresowanych równie serdecznie.
Kogo szukam? Na pewno graczy, którzy nie mieli kontaktu z tą przygodą, żeby nie psuć sobie i innym zabawy. Szukam też graczy wytrwałych gdyż przygoda do piątego poziomu chyba troszkę potrwa. Taką mam nadzieję czego sobie i wam życzę.
W sumie mam już trzech graczy chętnych zanim wystartowała ta rekrutacja i oni już wstępnie dokonali wyboru postaci także na tą chwilę poszukuję dwóch graczy, a do wyboru są dwie karty postaci: halfling łotrzyk posługujący się krótkim mieczem i krótkim łukiem lub ludzki wojownik władający dwuręcznym toporem i miotający oszczepami.

Spotkajmy się w Phandalin.
Sesja z założenia ma być bardziej story telling z uproszczoną mechaniką. Jako że karty postaci są już gotowe wymagam od graczy jedynie nie za długiej lecz miło by było klimatycznej historii postaci przybliżającej nam swoją postać i jak doszło to tego, że trafiła na to właśnie zlecenie. Dobrze by było żebyście w historiach postaci zawarli osobistą umiejętność, ideał, więź i wadę czyli to co jest jedną z esencji 5 edycji D&D. Przypominam że wszystko jest uwzględnione w kartach postaci. Prosiłbym też, by historia postaci kończyła się przybyciem do miasta Neverwinter gdzie każde z was przypadkiem, podstępem lub po znajomości dostało zlecenie od krasnoluda Gundrena Rockseekera na eskortowanie wozu z zapasami do miasteczka Phandalin. Za samo wykonanie tego zadania każdy z Was zostanie nagrodzony 10 sztukami złota.

Myślę, że około dwa tygodnie wystarczą na zgłoszenia i na nakreślenie kilku zdań historii postaci. Jakby się udało myślę, że moglibyśmy wystartować około 13 sierpnia.
 
__________________
There can be only One Draugdin!

We're fools to make war on our brothers in arms.

Ostatnio edytowane przez Draugdin : 29-07-2018 o 16:53.
Draugdin jest offline  
Stary 29-07-2018, 17:09   #2
Adi
 
Adi's Avatar
 
Reputacja: 11520 Adi ma wspaniałą reputacjęAdi ma wspaniałą reputacjęAdi ma wspaniałą reputacjęAdi ma wspaniałą reputacjęAdi ma wspaniałą reputacjęAdi ma wspaniałą reputacjęAdi ma wspaniałą reputacjęAdi ma wspaniałą reputacjęAdi ma wspaniałą reputacjęAdi ma wspaniałą reputacjęAdi ma wspaniałą reputację
Mag zgłasza się do akcji.
 
__________________
I am a Gamer. Not, because i don't have a life. But because i choose to have Many.
GG 53887240
Adi jest teraz online  
Stary 29-07-2018, 17:12   #3
 
SmokeDrinker's Avatar
 
Reputacja: 0 SmokeDrinker jest godny podziwuSmokeDrinker jest godny podziwuSmokeDrinker jest godny podziwuSmokeDrinker jest godny podziwuSmokeDrinker jest godny podziwuSmokeDrinker jest godny podziwuSmokeDrinker jest godny podziwuSmokeDrinker jest godny podziwuSmokeDrinker jest godny podziwuSmokeDrinker jest godny podziwuSmokeDrinker jest godny podziwu
Wojownik/łucznik zgłasza się do boju. Rezerwuje.
 

Ostatnio edytowane przez SmokeDrinker : 29-07-2018 o 17:19.
SmokeDrinker jest offline  
Stary 29-07-2018, 17:16   #4
 
Andriuss's Avatar
 
Reputacja: 0 Andriuss jest po prostu świetnyAndriuss jest po prostu świetnyAndriuss jest po prostu świetnyAndriuss jest po prostu świetnyAndriuss jest po prostu świetnyAndriuss jest po prostu świetnyAndriuss jest po prostu świetnyAndriuss jest po prostu świetnyAndriuss jest po prostu świetnyAndriuss jest po prostu świetnyAndriuss jest po prostu świetny
Kapłan/Krasnolud przybywa.
 
Andriuss jest offline  
Stary 29-07-2018, 17:30   #5
 
Draugdin's Avatar
 
Reputacja: 23304 Draugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputację
Jak widzę wszyscy wspomniani gracze potwierdzili zgodnie chęć udziału w sesji także czekamy na zgłoszenia do zagrania łotrzykiem i drugim wojownikiem.
Zapraszam serdecznie.
 
__________________
There can be only One Draugdin!

We're fools to make war on our brothers in arms.
Draugdin jest offline  
Stary 31-07-2018, 11:16   #6
Konto usunięte
 
Nitara's Avatar
 
Reputacja: 2800 Nitara ma wspaniałą reputacjęNitara ma wspaniałą reputacjęNitara ma wspaniałą reputacjęNitara ma wspaniałą reputacjęNitara ma wspaniałą reputacjęNitara ma wspaniałą reputacjęNitara ma wspaniałą reputacjęNitara ma wspaniałą reputacjęNitara ma wspaniałą reputacjęNitara ma wspaniałą reputacjęNitara ma wspaniałą reputację
Ja mogłabym spróbować drugim wojownikiem, zwłaszcza że nie znam tej przygody. Pytanie tylko, czy chciałbyś osobę zieloną w 5 edycję (znam tylko wersję 3.5) i czy mogłabym zmienić płeć postaci, jeśli to mężczyzna
 
Nitara jest offline  
Stary 31-07-2018, 18:15   #7
 
Draugdin's Avatar
 
Reputacja: 23304 Draugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputację
Cieszę się, że ktoś jeszcze poza umówionymi przeze mnie graczami jednak się tą sesją zainteresował i witam serdecznie.
Nie przejmuj się ja będę pierwszy raz prowadził D&D 5. Dotychczas też "wyznawałem" jedynie D&D 3,5. Tak, że jak coś potrzeba to pytaj/pytajcie i z drugiej strony od siebie proszę o wyrozumiałość.
Zmiana płci nie powinna być żadnym problemem jeżeli cała reszta zawarta na gotowej karcie postaci pozostanie bez zmian.

Czekamy więc jeszcze jedynie na kogoś chętnego na objęcie stanowiska włamy-hobbita. Przepraszam to nie ta bajka. Włamywacza czyli łotrzyka.
 
__________________
There can be only One Draugdin!

We're fools to make war on our brothers in arms.
Draugdin jest offline  
Stary 31-07-2018, 18:31   #8
 
Cedryk's Avatar
 
Reputacja: 10094 Cedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputację
Włamhobbit zgłasza się
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975
Cedryk jest offline  
Stary 01-08-2018, 06:26   #9
Konto usunięte
 
Nitara's Avatar
 
Reputacja: 2800 Nitara ma wspaniałą reputacjęNitara ma wspaniałą reputacjęNitara ma wspaniałą reputacjęNitara ma wspaniałą reputacjęNitara ma wspaniałą reputacjęNitara ma wspaniałą reputacjęNitara ma wspaniałą reputacjęNitara ma wspaniałą reputacjęNitara ma wspaniałą reputacjęNitara ma wspaniałą reputacjęNitara ma wspaniałą reputację
Draugdin, oczywiście nie zamierzam ingerować w mechanikę ani nic z tych rzeczy. Po prostu fajnie, jakby była możliwość wybrania imienia, płci i avatara postaci Możesz mi podesłać tę postać na PW, pokombinuję
 
Nitara jest offline  
Stary 01-08-2018, 09:27   #10
 
Draugdin's Avatar
 
Reputacja: 23304 Draugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputację
No i witam piątego gracza i nieocenionego członka drużyny jakim jest włamyhobbit

Wygląda na to, że mamy komplet na tą chwilę także z niecierpliwością oczekiwał będę historii postaci. Możecie wysyłać na priv bądź też w google docs.
Zapomniałem dopisać, że google docs być może będziemy używać w sesji, ale to na życzenie Was czyli graczy.
Nitara i Cedryk proszę podesłać mi adresy email żebym mógł Wam przesłać karty postaci, gdyż przez Lastinn chyba załączniki nie przechodzą. No chyba, że ja nie wiem jak to zrobić.
 
__________________
There can be only One Draugdin!

We're fools to make war on our brothers in arms.
Draugdin jest offline  
 


Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:22.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169