Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21-10-2018, 09:35   #1
 
Jaśmin's Avatar
 
(D&D 3.5)Strażnik grobu Pańskiego(18+)


Strzępki chmur na przestworze nieba. Słońce jak rozpalona do białości moneta. Od horyzontu po horyzont kolejne warstwy piasku. Ani jednego źdźbła trawy, które mogłoby urągać swą witalnością martwemu pustkowiu.
A przecież nawet tutaj tli się iskra życia.
Rozciągnięty na zawietrznej stronie wydmy wędrowiec. Okrywający go płaszcz pustynny idealnie zlewa się z kolorami pustkowia. Coś w jego postawie mówi że człowiek ten...
...na ten czas nazwiemy go po prostu wędrowcem...
...jest u kresu sił.
Gdyby ktoś mógłby przyjrzeć mu się dokładnie z bliska, odkrył by natychmiast, że nieszczęśnik ten nie ma przy sobie nawet manierki z wodą.
Nie można przeżyć na pustyni bez wody.
Chyba że ktoś czuwa nad tobą.
Gdzieś w pobliżu daje się nagle słyszeć chrzęst piasku rozstępującego się przed obutymi w sandały stopami. Na leżącego wędrowca pada cień ludzki.
Konający z pragnienia wędrowiec resztką sił unosi głowę z łachy piasku. Chciałby dostrzec któż to zatrzymał się nad nim, ale palące słońce pozwala mu dostrzec jedynie ciemny zarys sylwetki. Mężczyzna z podróżnym kijem w dłoni nachyla się nad leżącym.
- Jestem przyjacielem. Czy chcesz wody?
Wędrowiec bardzo chciałby odpowiedzieć, ale w tym momencie zrywa się pustynny wiatr. Wicher smagający ich obu, szarpiący szatą stojącego mężczyzny, zasypującego ich oczy i wysuszone gardła.
- Tak...
Mężczyzna ( na ten czas nazwiemy go po prostu podróżnikiem) sięga do pasa po czym podaje leżącemu opleciony rzemieniem bukłak. Wędrowiec siada z trudem, wyciąga dłoń i ze słowami podziękowania unosi bukłak do ust.
Wówczas podróżnik widzi wyraźnie, że wędrowiec choć nie musi pochodzić z ludów pustyni, ma za sobą z pewnością przeszkolenie z reżimu wody. Odwodniony, pociąga trzy krótkie łyki, każdy kolejny mniejszy od poprzedniego, po czym za słowami podzięki oddaje swojemu zbawcy bukłak.
- Lepiej? W takim razie oprzyj się na mym ramieniu.
Przez chwilę wędrowiec chwieje się na nogach, kurczowo trzymając się ramienia podróżnika. Szybko jednak odzyskuje siły i staje prosto.
- Nazywam się - podróżnik kiwa w zamyśleniu głową - Piotr, syn Jana. Jak twe miano?
Wędrowiec odpowiada.
- Co tu robisz? - Piotr patrzy uważnie - Czy zabłądziłeś?
Wędrowiec odpowiada.
- Rozumiem więc, że zmieszasz w kierunku siedzib ludzkich. Jeśli chcesz możesz iść ze mną.
- Dokąd?
- Oczywiście do Jerozolimy...Dwie sylwetki widać teraz słabiej z powodu zrywającego się coraz silniejszego wiatru pustynnego. Z powodu niesionego przez wiatr piasku obaj wędrowcy idą z pochylonymi nabożnie głowami rozmawiając rzadko.
- Tam! Widzisz?
Wędrowiec unosi głowę przez chwilę wpatrując się w punkt na horyzoncie.
- Co to?
- To Góra Kalwaria! Miejsce straceń przestępców, którzy wystąpili przeciw prawu rzymskiemu lub rozporządzeniom sanhedrynu. Ale tam nie pójdziemy. Kilka godzin marszu od góry znajdują się ogrody oliwne Getsemani. Tam pójdziesz jeśli pragniesz ludzkiego towarzystwa. Teraz jednak za twoim pozwoleniem zatrzymamy się na pewien czas odpocząć i spożyć posiłek.


Obaj wędrowcy siedzą przy rozpalonym ognisku, po zawietrznej stronie wydmy, posilając się suchymi plackami ziemniaczanymi popijanymi odrobiną wody z bukłaka. Kończą wreszcie wspólny posiłek.
Wędrowiec raz jeszcze składa swemu wybawcy słowa podzięki.
- Jeśliś wdzięczny, wysłuchaj proszę mojej historii. Albowiem Bóg mi cię zesłał. Tak właśnie mówię, Bóg cię zesłał. Posłuchaj, proszę...
- Wczorajszego dnia, Jezus z Nazaretu, mędrzec i nauczyciel, został pojmany przez Rzymian i przewieziony na górę Kalwarię by zaznać hańby ukrzyżowania. Byłem przy tym, a kilka godzin później, w nocy, miałem sen.
- Śniło mi się, że stoję przed płomieniem gorejącym, który jednakowoż nie parzy mi skóry, nie wysusza gardła ni oczu. I słyszę głos potężny, który mówi: "Idź teraz w głąb pustyni, a pierwszy człowiek którego napotkasz będzie tym wybranym co strzec będzie naczynia duszy syna mego. I uczyń wszystko co konieczne by człowiek ten twe pragnienie dzielił. I zaprowadź go do siedziby grobu Pańskiego by ciała syna mego strzegl."
- Ja i bracia moi zdjęliśmy ciało nauczyciela gdy tylko odeszły straże i gapie. Zanieśliśmy je do pieczary by tam złożyć w oczekiwaniu na obiecane zmartwychwstanie jego. Albowiem Bóg przez swe sługi przyobiecał nam, że trzy dni po ukrzyżowaniu nauczyciel nasz powstanie z martwych.
- Ten właśnie moment będzie kluczowy. Albowiem wiem, że nocy ostatniej, wszystkie potęgi zła i chaosu zbiorą się przy wejściu do pieczary by jego zmartwychwstaniu zapobiec i pogrążyć ludzkość w grzechu.
- Właśnie dlatego ruszyłem w głąb pustyni i, tak jak obiecał mi anioł, napotkałem ciebie. Nie domagam się, byś mi okazywał wdzięczność szeklami płacąc, lecz proszę cię jak człowiek człowieka, byś poszedł ze mną i jak nakazał Pan stanął do próby ostatecznej by ciała i ducha Syna Bożego strzec przed pohańbieniem.
- Powiedz mi, pójdziesz ze mną? Jedna tylko noc i odejdziesz wolny w przekonaniu, żeś dobro uczynił. Pójdziesz...?
Witam wszystkich ponownie.
Jeśli przeczytaliście fabularny wstęp to orientujecie się już mniej więcej jaki to pomysł na sesję przyszedł mi do głowy.
Sesja będzie miała miejsce w realnym świecie, niedaleko Jerozolimy z początku naszej ery. Jeśli jesteście chrześcijanami to prawdopodobnie orientujecie się znakomicie w historii kościoła chrześcijańskiego oraz opowieści o ukrzyżowaniu Syna Bożego. Jeśli jesteście innego wyznania, ewentualnie rzucaliście w szkołę kamieniami...cóż. Od czego jest internet.

Fabuła:

Studiując Biblię natkniecie się bez wątpienia na fragment jakoby grobowca Syna Bożego strzegł anioł ze świetlistym mieczem. Cóż, wy, być może, jesteście zwykłymi śmiertelnikami, ale to jednemu / jednej z was przypadnie honor obrony grobowca Pańskiego przed siłami ciemności, które to niechybnie zjawią się by zapobiec wniebowstąpieniu Mesjasza. Innymi słowy, wasz miecz nieuchronnie splami krew nieludzka.
Tak, to jest sesja solowa.

Czas trwania:

Planuję, że sesja nie potrwa długo. Raz, że wyzwanie będzie zaprawdę nieliche i łatwo będzie można stracić życie. Dwa, akcja sesji będzie się toczyć przez jedną noc czasu gry. Rzeczywisty czas trwania sesji nie powinien przekroczyć kilku miesięcy. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnego tempa odpisów gracza. Ja ze swojej strony deklaruję traktować tą sesję tak poważnie jak na to zasługuje gracz.

Mechanika:

Poziom: 16

Flaws i traits: Maksymalnie jeden, nikogo nie przymuszam. Nie chcesz nie bierzesz.

Point Buy – 32

Podręczniki: Wszystkie oficjalne materiały łącznie z psioniką, Tome of Battle, Tome of Magic i co tam jeszcze przyjdzie wam do głowy. Tylko jedna prośba, bądźcie ostrożni z Księgą plugawego mroku. Nie mówię, że zabraniam wszystkiego, ale materiały z tego podręcznika będą podlegały cenzurze.

Charaktery: Wszystkie dobre i neutralne. Macie może ochotę na skruszonego zbrodniarza? Nawróconego grzesznika? Proszę bardzo.

Jeden motyw zostaje na wstępie odrzucony. Są to mianowicie wszelkiego rodzaju efekty teleportacyjne.

I na koniec tego akapitu, w przeciwieństwie do większości mistrzów chciałbym zobaczyć w tej sesji w pełni zoptymalizowaną postać. Czy to wasze autorskie buildy, czy też materiały z netu, niech to będzie postać tak mocna mechanicznie jak tylko jesteście w stanie wymyślić. Niech to będzie Heros co się Balorom nie kłania.
Dlaczego tak? Po prostu mam ochotę zaszaleć przy wymyślaniu wyzwań. Chciałbym tu też zaznaczyć, że preferowałbym postacie walczące wręcz, ewentualnie strzelców. Zdecydowanie nie ma tu miejsca dla łotrzyków, a mag lub kapłan, tudzież druid najprawdopodobniej szybko wypsztyka się z zaklęć, co jest tym bardziej znaczące że w trakcie trwania sesji postać nie znajdzie prawdopodobnie ani chwili na odpoczynek i odzyskanie zużytych czarów mocy itp.
LA Dowolne, byleby się zmieściło w granicach poziomu postaci.
Oczywiście niektóre buildy nie przejdą ale mam tu na myśli przepaki typu Pun Pun lub tauric creature. Co do pozostałych - macie otwarty sezon łowiecki.

Złoto na start:

Klasycznie na 16-tym poziomie, czyli 260,000 gp. Wydajcie wszystko bo sklepów nie będzie.

Historia:

Dwie strony powinny wystarczyć. Za dużo? Jesteście wszak bohaterami o których opowiada się legendy. Tak tak.
Oczywiście jeśli komuś zależy może napisać więcej. Z przyjemnością przeczytam.
Dokładnie rzecz biorąc, zależy mi na poznaniu motywacji waszej postaci. Co sprawia, że codziennie wstajecie z łóżka, jakim sposobem znaleźliście się na pustyni obcego świata i czemu przyjmiecie propozycję Piotra.
Także tutaj obowiązuje otwarty sezon łowiecki, wszystkie możliwe archetypy. Skruszony zbrodniarz? Grzesznik? Święty rycerz? Samotny mistrz miecza przemierzający świat w poszukiwaniu wyzwań? Wysłannik Boży? A jeśli tak to jakiego boga?
Liczę na waszą kreatywność.
Jeszcze jedno. Proszę, byście napisali historię w formie opowiadania. Tak, chodzi tutaj nie tylko o poznanie waszej postaci, ale także o posmakowanie waszego stylu literackiego.

Rekrutacja potrwa wstępnie do czwartego listopada. Jeśli ktoś będzie potrzebował więcej czasu to możemy przedłużyć.

Niech nas wszystkich Bóg prowadzi.

Czekam na zgłoszenia.
 
Jaśmin jest offline  
Stary 21-10-2018, 10:22   #2
Wiedźmin Właściwy
 
Draugdin's Avatar
 
Kurcze brzmi bardzo interesująco i epicko.
Wstępnie się zgłaszam. Z jednej strony super by było móc zagrać taką sesję, taką postacią, na takim poziomie jednak nie wiem czy podołam wyzwaniu stworzenia tak dobrej postaci...
Jedna pokusa jest tak wielka, że albo dam radę albo polegnę(przy tworzeniu) próbując
Ode mnie na pewno wojownik lub paladyn. Szkoda że nie wyższa wersja D&D, bo w tedy najprawdopodobniej byłby dragonborn.
W każdym razie jak to się mówi "masz mój miecz".
 
__________________
There can be only One Draugdin!

We're fools to make war on our brothers in arms.
Draugdin jest offline  
Stary 21-10-2018, 12:15   #3
 
Arvelus's Avatar
 
Ok, pomysł ciekawy i podoba mi się rozmach połączony z określonym czasem trwania.
Ale rodzi się pytanie o kosmologię.
To jest jakiś z wymiarów multiświata?
Postać mogła tu zawędrować (wiedziona przeznaczeniem) z Miasta Drzwi znanego z Planescape: Torment? =]
 
Arvelus jest offline  
Stary 21-10-2018, 12:55   #4
 
Jaśmin's Avatar
 
Witam was obu.
Draugdin, to nie musi być wcale dobra postać. Jak pisałem, neutralny też podejdzie.
To trochę inaczej smakuje, ale może czytałeś Kroniki Amberu Zelaznego? Corwin nie był paladynem, w zasadzie był z niego, za przeproszeniem, niezły skurwiel. Ale gdy przyszło wziąć klejnot wrzechmocy i wykreślić nowy Wzorzec nie zawahał się. Nie na darmo był żołnierzem, wiedział co to obowiązek.
Arvelus, tak to jest wymiar Multiświata, stara dobra Ziemia. I jak najbardziej można i tam zawędrować z Sigil. Portale są wszędzie.
Czekam na wasze postacie i na kolejne zgłoszenia.

Jaśmin
 
Jaśmin jest offline  
Stary 21-10-2018, 14:11   #5
Konto usunięte
 
Clutterbane's Avatar
 
Jak Pun Pun nie przejdzie, to Arseplomancer pewnie też nie?
 
__________________
[B]Prowadzę:[/B]
- [D&D 5E] Waterdeep: Dungeon of the Mad Mage (kampania przez Roll20)
[B]Gram:[/B]
- [Stars Without Number] WARHAMMER 29K (kampania przez Roll20)
Clutterbane jest offline  
Stary 21-10-2018, 17:01   #6
 
Jaśmin's Avatar
 
Clutterbane, przecież ty siedzisz w 5 ed!
Próbuj dalej. Nice try.

Jaśmin
 
Jaśmin jest offline  
Stary 22-10-2018, 09:51   #7
 
Asmodian's Avatar
 
3,5ed...eh. Ale koncept tak ciekawy, że aż muszę spróbować. Najpewniej wojownik lub paladyn, choć klasyczny wizard też kusi.
 
__________________
Iustum enim est bellum quibus necessarium, et pia arma, ubi nulla nisi in armis spes est
Asmodian jest offline  
Stary 22-10-2018, 10:33   #8
 
Ehran's Avatar
 
ohoho. mój dobry stary dnd 3.5 i jeszcze tak smaczny poziom. Na dodatek optymalizacja mile widziana. No jak mogło by mnie zabraknąć

Coś podeślę. Mam kilka postaci na tym lub podobnym poziomie na dysku
 
Ehran jest offline  
Stary 22-10-2018, 10:40   #9
 
Arvelus's Avatar
 
Ok, to ja zrobię może cheerliderkę, albo iluzjonistę co będzie udawał, że coś robi a tak na prawdę pił herbatkę gdy postać Ehrana uratuje świat, a po drodze stworzy zupełnie nowy =p

No dobra, zobaczymy czy MG nie porywa się na zbyt głęboką wodę

Btw. To ja robię łucznika
Chyba klasyczny zoptymalizowany build. Średnie obrażenia, ale deszcz strzał.
No ale postać mi się mega podoba =D

Btw mistrzu...
Jak patrzysz na zdolności przywódcze?
Bo zdajesz sobie sprawę, że jeśli je dopuścisz to każdy jeden z nas będzie miał cohorta w roli wsparcia, a Ehran pewnie będzie jeszcze na tyle bezczelny, że przyprowadzi nawet followerów w roli mięsa armatniego? =p
 

Ostatnio edytowane przez Arvelus : 22-10-2018 o 10:43.
Arvelus jest offline  
Stary 22-10-2018, 11:49   #10
 
Ehran's Avatar
 
oj... zawsze te paskudne oszczerstwa
Nie straszyć mi proszę MG.... będzie miał na to czas jak zobaczy kartę

to deklaruję, że nie użyję leadership, ani venom fire.
 
Ehran jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:31.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170