Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21-10-2018, 16:44   #1
 
Lomir's Avatar
 
[DnD 5.0] Oblężenie Eastgate

"OBLĘŻENIE EASTGATE"Nocny patrol w porcie miał swoje uroki. Spokojny spacer brzegiem przystani, wzdłuż morza, gdzie jedynymi dźwiękami był szum fal rozbijających się o słupy podtrzymujące pomosty, skrzypiące przeciągle burty statków i łodzi, które unosząc się na falach przyciskały się i oddalały od miejsca przycumowania, pojedyncze skrzeki mew, które już rozpoczynały swój dzień, mimo, że słońce miało wyłonić się zza morza dopiero za jakiś czas. Port oświetlony pojedynczymi latarniami, rozmieszczonymi co jakiś czas wzdłuż wybrzeża sprawiał wrażenie zatrzymanego w czasie. Skrzynie, beczki, zwinięte liny – wszystko leżało tak, jak zostawili to pracownicy portu, a na przystani ani na uliczkach nie było żywej duszy.
Czwórka strażników miejskich patrolujących tą część Eastgate, miała nawet wrażenie, że w noc taką jak ta, wszyscy zajęli się podziwianiem uroków tej pory dnia – nawet z niedalekiej karczmy nie dobiegały już dźwięki muzyki ani krzyki pijanych marynarzy. Choć bardziej prawdopodobnym było to, że po prostu wszyscy już śpią pijani, to jednak miło było pomyśleć, że to zasługa tej pięknej, letniej nocy i nawet panujący od pewnego czasu niepokój związany z napiętymi stosunkami pomiędzy prowincjami i grożące widmo wojny nie mącił myśli czwórki. Do czasu…

***


Gdy słońce nieśmiało wychyliło swój wierzch z morza i mroki nocy powoli zaczynały się rozmywać, czwórka strażników dostrzegła wiele ciemnych kształtów, które znajdowały się na wodzie przy redzie – cała flota okrętów, które przypłynęły pod osłoną nocy.
Wtem, powietrze przeciął głośny świst, po którym nastąpił wybuch a ziemia pod stopami zadrżała.Oczy strażników powędrowały ku zachodowi, tam, gdzie znajdowało się miasto. Znad budynków portowych rozpostarła się krwistoczerwona łuna, a niebo przecinały kolejne smugi zostawione przez płonące pociski. Ułamki sekund później, ziemią zatrzęsły następne wybuchy. Czwórka strażników stała osłupiała, nie wiedząc co robić, gdy za ich plecami rozległa się eksplozja, wyrzucając ich w powietrze, odrzucając na kilka metrów i pozbawiając przytomności.

***


Po pewnym czasie, strażnicy doszli do siebie. Do ich oszołomionych umysłów poczęły docierać obrazy i dźwięki, które ich otaczały – miasto płonęło i było pogrążone w chaosie! Ciemne dotychczas ulice teraz rozświetlone były przez łuny bijące od płonących budynków, z których część zawaliła się, zasypując okolice gruzem. Ludzie uciekali, próbując dostać się na statki i odpłynąć lub szukali schronienia w jeszcze nie zniszczonych budynkach, niebo przecinały kolejne pociski wystrzeliwane z okrętów i zza murów miejskich a z oddali dobiegały odgłosy walki…

***


Witajcie w mojej rekrutacji do kolejnej sesji fantasy!

Kilka słów o samej sesji
Sesja ta jest próbą mojego powrotu na forum, a co za tym idzie będą tego konsekwencje
Pomyślałem sobie, że powrót na forum będzie okazją do zmiany czegoś w prowadzeniu i padło na dwie rzeczy – system oraz platforma.

Pierwsze zmieniło się z DnD 3.5 na DnD 5.0. Od razu zaznaczę, że mimo, że system jest zbliżony do pozostałych ddków to jednak znajdują się tu różnice, które są dość znaczące, więc nie czuję się ekspertem od mechaniki. Co za tym idzie, fajnie by było, jakby zgłaszający się mieli pojęcie o tym systemie.

Przy okazji zaznaczę, że u mnie w sesjach mechanika nigdy nie jest na pierwszym planie, role play jest ważniejszy, więc (jak zwykle to piszę ) zapraszam osoby, dla których ważniejsze jest odgrywanie postaci niż kurczowe trzymanie się mechanik, statystyk i cyferek.

W związku, iż jest to moja próba powrotu nie chcę aby ta sesja była bardzo absorbująca, może się okazać, że jednak nie będzie na tyle czasu, żeby pisać rozciągłe posty. Preferowałbym krótkie opisy ale nie jednolinikowce.

Drugą zmianą jest sposób prowadzenia sesji – oczywiście, głównie będzie to na forum, ale zastanawiam się nad przejściem na roll20.net, więc przed rozpoczęciem sesji dam Wam jeszcze znać jak to finalnie zrobimy – czy klasyka:
Forum + ggdoc + mythweaver
Czy
Forum + roll20.net

Zastrzegam sobie prawo do zmiany tego jak będziemy grać albo przed rozpoczęciem albo na początku sesji.

Kogo szukam
4 osoby, które chcą zagrać w DnD, cenią bardziej odgrywanie postaci niż mechanikę i turlanie wirtualnymi kostkami. Mechanika jest postawą, na której będziemy budować sesję, nie jej głównym elementem.

Fabuła, miejsce i czas akcji
Sesja nie ma powiązania z żadnymi istniejącymi światami – nazwijmy to szumnie – moim autorskim światem. No, może nie światem a jego maciupeńkim wycinkiem stworzonym na potrzeby sesji

Fabuła sesji dzieje się w państwie podzielonym na cztery prowincje (Avimans, Vierlon, Martiseau, Saunin) powstałe w wyniku rozpadu tegoż państwa po śmierci króla, który nie pozostawił po sobie sukcesora i wieloletnich walk o tron (które spełzły na niczym). W związku z tym, stosunki między prowincjami są co najwyżej neutralne, a głównie są nastawione do siebie na granicy wrogości. Od czasu do czasu zdarzają potyczki między prowincjami.
Dokładniej, akcja dzieje się w prowincji Vierlon, w mieście portowym Eastgate, które wysunięte jest najbardziej na wschód. Miastem zarządza diuk Melidon Thexidor, kapitanem straży i przełożonym BG jest Birvil Rageflare.
Od jakiegoś po mieście roznoszą się plotki o napiętych stosunkach między Vierlon a Avimans, jednak nikt nie spodziewa się, że dojdzie do konfliktu.

Sesja będzie trwała od dnia do kilku dni czasu akcji, podczas oblężenia miasta.

Nie przychodzą mi do głowy inne rzeczy, które mogłyby być Wam potrzebne, jeśli jednak macie pytania to śmiało, odpowiedzi wrzucę pod tym postem.

Postaci i Drużyna
Wcielacie się w czterech strażników miejskich, którzy znaleźli się w samym centrum walki po ataku na miasto. Ich pierwszym zadaniem będzie przedostanie się do koszar, w celu skontaktowania się z kimś starszym stopniem i uzyskanie rozkazów.

To strażnicy miejscy więc klasy postaci, które nie pasują do takiej roli (jak np. barbarzyńca) raczej nie powinny się znaleźć w sesji. Wojownicy, paladyni, łowcy, kapłani, magowie, zaklinacze – jak najbardziej. Oczywiście, jeśli chcecie grać jakąś mniej pasującą klasą to jak to ładnie wybronicie fabularnie to mogę się zgodzić

Karty postaci i zgłoszenia
Postaci graczy zaczynają na 3cim poziomie doświadczenia. W sesji nie przewiduje zdobywania doświadczenia. Cechy na podstawie gotowych wartości z PG (Podręcznika Gracza): 15,14,13,12,10,8.

Ekwipunek dobieracie sobie sami z takim wyjątkiem (wynika to z tego, że jesteście strażnikami miejskimi) zbroi i magicznych przedmiotów.
Zbroja: dowolna niemagiczna poza pełną płytą
Broń: dowolna niemagiczna, tarcza poza pawężem. Można wziąć dwa zestawy tj. np. miecz długi + tarcza i sztylet, łuk + krótki miecz.
Na resztę ekwipunku macie do wydania 500 sztuk złota.

PW na pierwszym poziomie maksymalne, a na następnych rzut kostką.

Mechaniczną część karty proszę przesyłać w MythWeavers z udostępnieniem dla "orson0".

Jeśli chodzi o podręczniki to ograniczamy się do Podręcznika Gracza, podstawy podstaw. Nie przewiduję nietypowych klas, ras.

*Głównym wymaganiem* i podstawą rekrutacji będzie próbka Waszego pisarskiego rzemiosła
Chodzi mi o historię postaci, jakąś jej przygodę – jak została strażnikiem miejskim albo historia co jej się przydarzyło na służbie. Chodzi o improwizację, która pokaże jak piszecie i też nakreśli charakter postaci, żebym wiedział z kim mam do czynienia. Nie ilość, a jakość, pamiętajcie o tym. Pół strony A4 to optimum.

Proszę jeszcze przesyłać portrety dla postaci, bez anime. Najlepiej klimatyczne, trzymające się jednej konwencji, coś jak ten.

Rozgrywka
Forumowa klasyka – sesja głównie na forum, Ew. Googledoc albo rol20.net.

Walka będzie z jawnymi rzutami (i tylko ona), ale nie zawsze. Czasami będziemy się ograniczać jedynie opisowego rozwiązania sprawy.
Po rozegranej walce mechanicznej, każdy gracz wrzuca swój "raport z walki", czyli fabularny opis tego, co działo się z perspektywy PG podczas potyczki.

Jeśli chodzi o tempo gry to pewnie tryb tydzień-tydzień się okaże wystarczający – tj. tydzień dla graczy tydzień dla mnie na odpis.

Czas trwania rekrutacji
Dwa tygodnie, tj. do niedzieli 4.11.2018r..
Oczywiście zastrzegam sobie prawo do zakończenia rekrutacji szybciej albo jej wydłużenia, w zależności od zainteresowania i zgłoszeń.

W razie pytań proszę o posty tutaj, żeby każdy mógł przeczytać moją odpowiedź.

ZAPRASZAM!

ODPOWIEDZI NA PYTANIA:

- miejcie gdzie będę wrzucał pytania dot. sesji -

PRZESŁANE KP:

- miejsce gdzie będę wrzucał osoby, które się zgłosiły i coś mi przesłały -
 
__________________
Może jeszcze kiedyś tu wrócę :)
Lomir jest offline  
Stary 21-10-2018, 18:56   #2
 
Morfik's Avatar
 
W końcu się doczekałem Zgłaszam się jak najbardziej, postać prześlę na dniach
 
Morfik jest offline  
Stary 24-10-2018, 15:43   #3
 
Plomiennoluski's Avatar
 
Ile gdoca przewidujesz gdyby przeszła opcja z gdociem?
 
__________________
Wzory światła i ciemności pośród pajęczyny z kości...
Plomiennoluski jest offline  
Stary 24-10-2018, 17:26   #4
 
Lomir's Avatar
 
Im mniej tym lepiej. Jak pisałem, chcę, żeby nie była bardzo absorbująca ta sesja.

Minimum doca na walki. Wolałbym, żeby nie było narad i snucia planów na docu, tylko to wszystko na forum.
 

Ostatnio edytowane przez Lomir : 24-10-2018 o 17:29.
Lomir jest offline  
Stary 24-10-2018, 18:28   #5
 
Cedryk's Avatar
 
Czy postacie mogą wykonać przedmioty taniej przed grą, za połowę ceny, jeżeli posiadają do tego umiejętność w odpowiednich narzędziach?
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975
Cedryk jest offline  
Stary 24-10-2018, 20:04   #6
 
Lomir's Avatar
 
Nie wiem, zależy co Ci chodzi po głowie
 
Lomir jest offline  
Stary 24-10-2018, 20:09   #7
 
Cedryk's Avatar
 
Dokładnie napisałem wykonanie przedmiotów zwykłych oraz magicznych taniej bo za połowę ceny.
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975
Cedryk jest offline  
Stary 24-10-2018, 20:43   #8
 
Lomir's Avatar
 
To zrozumiałem, bardziej chodziło mi o to co chcesz zrobić
Jeśli w jakiś podstępny sposób chcesz uzyskać przewagę, wykorzystując moją niewiedzę, na przykład zmontowac pełna płytę plus pięćdziesiąt to nie, a jeśli dodatkowe mikstury leczenia albo pierścień plus jeden do KP to niech będzie :P
 
Lomir jest offline  
Stary 24-10-2018, 21:06   #9
 
Cedryk's Avatar
 
Ograniczeniem są zasoby i koszt ale np. Tak jak napisałeś może jakieś drobne przedmioty magiczne, lub np. zwykła niemagiczna pełna płytowa zbroja.
Po sprzedaży np. części ekwipunku.
Cytat:
Zbroja: dowolna niemagiczna poza pełną płytą
Broń: dowolna niemagiczna, tarcza poza pawężem. Można wziąć dwa zestawy tj. np. miecz długi + tarcza i sztylet, łuk + krótki miecz.
jak to rozumiesz można wybrać dwa rodzaje zestawów czy trzeba wybrać albo zestaw z tarcza lub ten zestaw z łukiem.
Czy przedmioty z backgroundu wchodzą?
Myślę o łotrzyku w końcu to niema to samo co strażnik miejski ;p
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975
Cedryk jest offline  
Stary 24-10-2018, 22:48   #10
 
Lomir's Avatar
 
No zaproponuj coś, najwyżej będziemy myśleć:P

Co do zestawów to bardziej chodziło mi o:
Broń głowna + broń podręczna
tutaj dowolność, główna to miecz długi i tarcza, łuk, miecz dwuręczny, włócznia itd. a podręczna to coś małego- krótki miecz, sztylet, kastet itd.

EDIT.

eq z backgroundu nie wchodzi
 

Ostatnio edytowane przez Lomir : 24-10-2018 o 23:00.
Lomir jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:41.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170