Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15-04-2019, 20:59   #1
 
Commputer's Avatar
 
Reputacja: 2216 Commputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputację
[Paranoia] [NIEWYSTARCZAJĄCY_POZIOM_UPRAWNIEŃ]

Paranoia to nieco niszowy system, który w przeszłości spopularyzował styl grania, w którym każda z postaci ma własne - nie raz sprzeczne - ambicje i cele. Akcja Paranoi dzieje się w Kompleksie Alfa, zarządzanym przez wszechpotężny i wszechwiedzący Komputer. Kompleks Alfa to zbieranina intryg, spisków, korupcji, biurokracji oraz zwykłej niekompetencji. Gracze wcielają się w Deproblematorów, czyli agentów Komputera, skierowanych do wykonania misji, ale to nie jest ich jedyna misja... Bardzo często Deproblemator ma też innych zwierzchników i inne zadania do wykonania. Ufasz swoim kolegom za mało? Nie dasz rady wykonać zadania powierzonego ci przez Komputer. Ufasz im za bardzo? Mam nadzieje że lubisz noże wbite w plecy.
I pamiętaj, że cokolwiek robisz, wszystkiemu przygląda się Komputer. Nie da się uciec przed Jego kamerami, botami i agentami. Komputer nie lubi wielu rzeczy: niszczenia Jego mienia, spiskowania, mutantów, śmiecenia, braku higieny... Ale przede wszystkim, Komputer nie lubi komunistów.
Nauka systemu jest bardzo prosta z tego względu, że większość zasad jest powyżej poziomu uprawnień graczy. Część podręcznika przeznaczona dla graczy to tylko sześćdziesiąt stron.Drodzy przyjaciele Deproblematorzy

Oto fragment raportu z zeszłego tygodniocyklu z sektora SNK:

"Zgodnie z obowiązującymi normami potwierdzam odbiór czternastu sześciennych pojemników o krawędzi długości typowego ludzkiego ramienia zawierających ludzkie pożywienie. Będziemy go potrzebować, jako że jesteśmy ciepłokrwistymi istotami ludzkimi. Spożyjemy je zbiorowo w dużych salach służących grupowemu wprowadzaniu żywności do naszych ludzkich układów trawiennych."

Czy widzicie, co tu jest nie tak, Deproblematorzy...?

Dokładnie! Standardowa dostawa żywności zawiera sto czterdzieści krat pożywienia, nie czternaście! Ktoś ukradł dziewięćdziesiąt procent zapasów. Udacie się do sektora SNK i wyjaśnicie sprawę, a winnych poddacie dobrowolnej terminacji.

Aha, jeszcze jedno. Ostatnio zwróciłem uwagę, że całkiem sporo misji kończy się dużymi zniszczeniami. W celu poprawy bezpieczeństwa i komfortu życia obywateli Kompleksu Alfa, jedynie lider drużyny otrzyma broń - po jednej sztuce na każdego członka. Będzie on ją mógł rozdysponować zależnie od potrzeb i własnego osądu, ale jego decyzje w tej kwestii zostaną później poddane dokładnej analizie. Na samo użycie broni, o ile zostanie ona przydzielona przez lidera, nie zostanie zwrócona uwaga.

...

A wy dokąd? Jeszcze jedno. Klony z R&D chcą wypróbować nowe urządenie: WikiKOM. To ulepszona wersja zwykłego komunikatora i rejestratora, która pozwala na komunikację bezpośrednio z Komputerem i wykorzystanie jego mocy obliczeniowej. Zwróciłem bowiem uwagę, że Deproblematorzy częstokroć napotykają się na problemy z wykonaniem powierzonej im misji - dzięki WikiKOMom to więcej się już nie powtórzy! Wpiszcie do WikiKOMa dowolne pytanie, a otrzymacie w stu procentach pewną odpowiedź.
Rozgrywka

Gramy korzystając ze skomplikowanego systemu pistania postów, którego nieprzestrzeganie będzie się wiązało z poważnymi konsekwencjami... albo i nie, różnie to bywa. Nie musisz pisać za każdym razem, ale podejmujesz przy tym pewne ryzyko.
Po pierwsze, piszemy krótkie posty na forum, codziennie. Pięć zdań wystarczy. Czasem wystarczy nawet mniej. Paranoia to nie gra na długie opisy, rozwinięte backstory i tak dalej.

Oprócz tego pojawi się dedykowany google doc na dialogi. Tylko i wyłącznie dialogi. Jest to miejsce na drużynowe ustalenia, jak i dialogi z NPCami, które na forum zwyczajnie zajęłyby zbyt długo.
Dialogi są wiążące - możecie (ale nie musicie) wklejać ich fragmenty do swojego posta. Dla przykładu, jeśli RaKniebo-R-AKK-2 trzyma w ręku pikającą bombę, a w pliku na dialogi zawarty jest następujący dialog:
Je-R-NMO-4: Hej, daj mi to! Też chcę posłuchać, jak pika!
RaKniebo-R-AKK-2: Okej, spoko.

To Je-R-NMO-4 może w swoim poście opisać, że bierze bombę od RaKniebo-R-AKK-2 i się jej przygląda. Albo ją wrzuca RaKniebo-R-AKK-2 do plecaka, gdy ten nie patrzy, i zaczyna uciekać ile sił w nogach.
Hej, RaKniebo-R-AKK-2 zgodził się oddać tykającą bombę? Zgodził.
Jeszcze raz powtórzę, w pliku z dialogami nie umieszczamy nic poza samymi dialogami. Żadnych akcji. Będę go przeglądał, ale nie będę ingerował w dyskusje pomiędzy waszymi klonami.

Oprócz tego każdy klon otrzyma swój własny WikiKOM, z którego użytkowania będziecie musieli złożyć raport podczas debriefingu.

Zasadniczo nie korzystamy z prywatnych wiadomości. Zawracanie głowy Komputerowi będzie traktowane właśnie w ten sposób - jak zawracanie głowy Komputerowi. Wiecie, czym to grozi...
Jednak jeśli robicie coś, czego nie widzą inne klony (bo znajdują się w innym miejscu bądź nie chcecie, żeby to widziały), to macie obowiązek wysłać ukrytą część właśnie poprzez wiadomość prywatną.

Moje posty będę wysyłał tylko poprzez prywatne wiadomości. Dlaczego? Ponieważ będą się one różniły w wielu miejscach drobnymi szczegółami w zależności od odbiorcy. Gdybym opublikował wersję "dla wszystkich", a potem wysłał każdemu wiadomość z dodatkowymi informacjami, to nie dość, że wiedzielibyście, które dokładnie informacje są znane tylko wam, a jeszcze zasugerowałbym, że są to ważne informacje.
Nic bardziej mylnego.

Informacje

Jeśli ktoś nie posiada podręcznika, Komputer pomoże znaleźć materiały niezbędne do stworzenia postaci... To jest te materiały, które obejmuje twój poziom uprawnień.

Uwaga! Dane w pamięci Komputera są, oczywiście, w języku angielskim. Komputer posiada podprogramy tłumaczące, ale niektóre pojęcie, zwłaszcza nazwy własne, mogą nieco się różnić od nazw, z którymi mogliście się spotkać. Niezależnie od sytuacji, używanie nazw niezatwierdzonych przez Komputer oznacza zdradę.
Co...? "Polski"? Brzmi jak rosyjski, mały komunisto. Będę miał cię na oku.

Zgłoszenia należy nadesłać w przeciągu dziesięciu dniocykli, ale Komputer przychylniej patrzy na tych, co nie każą mu czekać do ostatniej chwili...

Co powinno znaleźć się w zgłoszeniu

Po pierwsze, powinniście zacząć od imienia swojego klona.
Ale jeszcze ważniejszy jest opis postaci. Dobry opis powinien zawierać w sobie wygląd, historię, cechy charakteru oraz jaką rolę w drużynie spełnia wasz klon, w czym chcielibyście się specjalizować. Taki opis pozwoli mi zaingerować, gdy rzuty będą szły nie po waszej myśli - tak, żebyście nie skończyli z klonem zupełnie nienadającym się do stylu gry, który sobie uwidzieliście... jeśli akurat będę miał dobry humor.
Na opis obowiązuje limit długości - jest to pięć wyrazów.

Następnie możecie wybrać, czy chcielibyście powierzyć swoje atrybuty Mistrzo... znaczy się, losowi, czy też wolelibyście dostać 40 punktów do dowolnego rozdysponowania. W przypadku wybrania opcji nr 2, do zgłoszenia dodajecie swoje atrybuty.
Następnie zgłaszacie, czy chcielibyście należeć do jakiegoś tajnego stowarzyszenia i/lub posiadać mutację. Możecie też zasugerować, do jakiego stowarzyszenia i jaką mutację, ale pamiętajcie - to tylko sugestia.

Jest jeszcze jedna rzecz, którą kategorycznie musicie zawrzeć w zgłoszeniu - informacja o tym, czy kiedykolwiek graliście bądź prowadziliście sesję Paranoi. Koniecznie zgłoście mi też, jeśli przeczytaliście cały podręcznik. Nie żartuję.
To wszystko. Nie wykonujecie żadnych rzutów, zajmuję się tym ja. Oczekujecie na wiadomość zwrotną, w której zawarta będzie karta waszego klona. Umiejętności będziecie mogli sobie wybrać po jej otrzymaniu.
 

Ostatnio edytowane przez Commputer : 16-04-2019 o 20:25.
Commputer jest offline  
Stary 15-04-2019, 21:48   #2
 
Brilchan's Avatar
 
Reputacja: 13362 Brilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputację
Ja się nie zgłaszam system za bardzo pokręcony jak dla mnie ale może będę czytać ale jak przeczytałem to skojarzyło mi się z tym może się przyda do inspiracji ? https://www.youtube.com/watch?v=f4mb6gzu60U

The Collected Rants of Francis E. Dec, Esquire
 
Brilchan jest offline  
Stary 16-04-2019, 18:13   #3
 
Commputer's Avatar
 
Reputacja: 2216 Commputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputację
Obywatelu B-R-LHN-2, czy możesz wytłumaczyć, jak udało ci się wejść w posiadanie tych materiałów? Wszystko, co dotyczy czasów sprzed Dnia Sądu, wymaga ultrafioletowego poziomu uprawnień...

Tym niemniej, ten Francis-Y-DEC ma ciekawe pomysły... Zastosowanie części z nich w Kompleksie Alfa mogłoby być dobrym rozwiązaniem.
 
Commputer jest offline  
Stary 16-04-2019, 20:19   #4
 
hen_cerbin's Avatar
 
Reputacja: 47599 hen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputację
Zawsze chciałem zagrać. To znaczy zawsze chciałem zostać deproblematorem. Zgłaszam potrzebę wsparcia w postaci podręcznika jak stworzyć deproblematora.
 
__________________
Ostatni - termin: 23.07.2019r.
Gob1in, Komtur, druidh, Morel, Stalowy, pi0t
nowa sesja - Ich oczami II - oblężenie
hen_cerbin jest offline  
Stary 16-04-2019, 22:24   #5
 
Commputer's Avatar
 
Reputacja: 2216 Commputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputację
Twoja gorliwość w wypełnianiu poleceń Komputera została odnotowana, obywatelu hen_ce-R-BIN-2. Otrzymałeś dalsze instrukcje na swoim prywatnym komunikatorze.
 
Commputer jest offline  
Stary 17-04-2019, 15:02   #6
 
Phil's Avatar
 
Reputacja: 20997 Phil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputację
Szanowny Komputerze, obywatel PH-1-L zgłasza stan całkowitego zagubenia i oczekiwanie na szczegółowe instrukcje
 
__________________
Bajarz do wynajęcia

She had the face of an angel smiling with sin
A body of Venus with arms
Phil jest offline  
Stary 17-04-2019, 19:16   #7
 
Commputer's Avatar
 
Reputacja: 2216 Commputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputacjęCommputer ma wspaniałą reputację
Nagły i niewyjaśniony stan zagubienia może być efektem ubocznym pigułek szczęścia, tak samo jak nudności, biegunka, podwyższone ciśnienie krwi, obniżone ciśnienie krwi, krwotoki z uszu, marskość wątroby, fałszywe wrażenie, że jedna z twoich kończyn chce cię zabić, prawdziwe wrażenie, że jedna z twoich kończyn chce cię zabić, śliskie stopy, uporczywa czkawka, syndrom wybuchających gałek ocznych oraz niezdolność odróżnienia liczb parzystych od nieparzystych.
Jeśli masz jeden bądź wszystkie z wyżej wymienionych symptomów, udaj się do najbliższego docbota.
Jeżeli chwilowo nie możesz udać się do docbota, weź więcej pigułek szczęścia - przynajmniej nie staniesz się nieszczęśliwy z powodu nasilających się objawów.
Szczegółowe instrukcje znajdziesz na swoim prywatnym komunikatorze.
 

Ostatnio edytowane przez Commputer : 17-04-2019 o 22:45.
Commputer jest offline  
Stary 23-04-2019, 19:04   #8
BG
 
BG's Avatar
 
Reputacja: 0 BG jest godny podziwuBG jest godny podziwuBG jest godny podziwuBG jest godny podziwuBG jest godny podziwuBG jest godny podziwuBG jest godny podziwuBG jest godny podziwuBG jest godny podziwuBG jest godny podziwuBG jest godny podziwu
Obywatel B-G1 jest zainteresowany uczestnictwem w tak szczytnej misji, lecz również potrzebowałby informacji, aby wiedzieć, czy podoła temu zadaniu.
 

Ostatnio edytowane przez BG : 23-04-2019 o 19:08.
BG jest offline  
Stary 25-04-2019, 13:38   #9
 
hen_cerbin's Avatar
 
Reputacja: 47599 hen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputację
Zgłoszenie wysłane. Ale od razu zaznaczę, że nie widzę takiej sesji w mniej niż trzech graczy. Znaczy się: Potężny Komputerze, ten kto podsunął pomysł wysłania do tak ważnej misji mniej niż trzech Deproblematorów jest oczywistym komunistą-sabotażystą, któremu zależy by ta kradzież zapasów pozostała niewyjaśniona.
 
__________________
Ostatni - termin: 23.07.2019r.
Gob1in, Komtur, druidh, Morel, Stalowy, pi0t
nowa sesja - Ich oczami II - oblężenie
hen_cerbin jest offline  
Stary 25-04-2019, 19:14   #10
 
Phil's Avatar
 
Reputacja: 20997 Phil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputację
ja też się zgłosiłem
 
__________________
Bajarz do wynajęcia

She had the face of an angel smiling with sin
A body of Venus with arms
Phil jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:11.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166