Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-08-2019, 14:30   #1
 
Jaśmin's Avatar
 
Melodia metanowych mórz (CP 2020) +1812.03.2020
Manila, Filipiny
Sala konferencyjna hotelu Karma

Przed wejściem do konferencjałki stał wartownik oraz tablica informująca, że wewnątrz odbywa się spotkanie zainicjowane przez firmę HOME&YOU, najlepsze utensylia kuchenne, wejście tylko z ważnym zaproszeniem, dziękujemy.
Wewnątrz zgromadził się prawdziwy tłum. Miejsc siedzących było około sto pięćdziesiąt, ale i tak niektórzy musieli stać pod ścianami. Gdyby ktoś miał okazję zajrzeć teraz do środka i dysponował by przy tym darem obserwacji, zauważyłby pewną niepokojącą prawidłowość. Nie było tu żadnych staruszków regularnie zapraszanych na takie spędy, ani dzieci, a kobiety wyglądały na równie twarde jak mężczyźni. Dominowały cywilne stroje, ale dla każdego bystrego obserwatora coś wyraźnie było na rzeczy.
Mężczyzna w ciemnoszarym eleganckim garniturze, ostrzyżony na zapałkę, z zadbanym zarostem, wszedł na podest. Poprawił krawat, wyregulował mikrofon
- Dla tych z was, którzy mnie nie znają, jestem pułkownik Nazar Bayev Khan - rozpoczął - Witam was na pierwszej turze naszego obozu wypoczynkowego! - dwie setki zgromadzonych zareagowało na stary wojskowy żart mniej lub bardziej uprzejmym śmiechem - Wszyscy jesteśmy zajętymi ludźmi więc żeby nie przedłużać...
Mówca sięgnął po laserowy stylus, na jego znak przyciemniono światła. Z cichym szumem zaczął pracować stary projektor, na ścianie za plecami Khana zaczęły się pojawiać kolorowe fotografie.
- Wszyscy widzieliście już te obrazy przed rozpoczęciem szkolenia w Perth, tak więc potraktujcie to jako powtórkę materiału przed egzaminem. To jest nasz cel - Khan wskazał zdjęcie przedstawiające smukły okręt wojenny - To niszczyciel rakietowy USS "Behemoth" z floty wojennej Propatrii. Szesnaście godzin temu zacumował na redzie portu w Manili. Oczywiście, załoga najpierw zajmie się tym co najważniejsze, czyli podstawowymi naprawami i tankowaniem zapasowego paliwa płynnego. Tak, jest to, jak wiecie, napęd hybrydowy.
Klik. Klik. Klik. Następne zdjęcia.
- Tu mamy przybliżenia pokładu głównego i podpokładu. Zwróćcie też uwagę, że ten niszczyciel przenosi dwa helikoptery. Ponieważ musimy mieć miejsce na nasz ładunek jeden z nich zostanie wyrzucony za burtę.
- Jak udało się nam ustalić Behemoth jest domem dla około dwustu marynarzy Propatrii. Ponieważ mają za sobą długi rejs zgodnie z planem część załogi dostanie urlop na tę noc. Normalnie zostawiono by pełną wachtę, ale tu, w Manili, dowódca niszczyciela czuje się bezpiecznie więc na pokładzie zostanie tylko ośmiu marynarzy. A dokładnie siedmiu marynarzy i jeden radiooperator.
Klik. Klik.
- Właściwa operacja rozpocznie się o pierwszej czterdzieści. Wszystko jak ćwiczyliśmy. Trójka nurków, z kamuflażem termooptycznym, przedostanie się na pokład i wyeliminuje wartowników. Pamiętajcie, najważniejszy jest oficer łącznościowy. Nurków będą osłaniać dwaj snajperzy. Stanowiska strzelnicze już wybraliście.
- Gdy wachtowi zostaną wyeliminowani do akcji wejdą pontony silnikowe. Mamy takich na nabrzeżu sześć. Każdy przenosi jednorazowo operatora i ośmiu żołnierzy. Nurkowie będą, z pokładu, wspomagać desant. Oceniamy, że cała operacja zajmie nie więcej niż dziewięć minut.
- Kolejne czynności zostaną podjęte przez pododdziały już po wejściu na pokład. Podstawowa sprawa dla techników, znaleźć i wyłączyć lokalizatory i uruchomić napęd. Zadanie marynarzy - przyjąć ładunek. Następnie ruszamy w morze.
- Przekazuję was, komandorowi Cutlerowi.
- Dziękuję, pułkowniku - brodacz w sportowej marynarce zajął zwolnione miejsce przy mównicy -Dla tych, którzy mnie nie znają, jestem komandor Austin Cutler i będę waszym dowódcą w tej misji. Jak to ujął pułkownik, jesteśmy wszyscy zajętymi ludźmi, więc do rzeczy.
- Oceniamy, że przed godziną drugą nad ranem, wyjdziemy w morze. Od razu pójdziemy całą naprzód, czyli będziemy szli czterdzieści węzłów. Nasz cel to archipelag wysp japońskich. Czas rejsu: około trzydzieści osiem godzin. Nadłożymy nieco drogi by ominąć Tajwan. Znajduje się tam silna baza lotnictwa morskiego Propatrii.
- To będzie - komandor dotknął otwartą dłonią blatu mównicy, był to najbardziej kontrolowany odpowiednik uderzenia pięścią - wyścig o życie. Normalnie nie mielibyśmy szans przebić się przez flotę Propatrii na Oceanie Spokojnym, ale tym razem, powiedzmy, mamy szczęście. Wszystkie jednostki z tego obszaru zostały przeniesione na manewry na Ocean Indyjski. Zostało kilka dozorowców.
- Moglibyście też zapytać czemu porywać niszczyciel, czemu nie zapakować ładunku we flaki kontenerowca. Odpowiadam, żaden statek transportowy nie jest w stanie uciec okrętom Propatrii ani, w razie potrzeby, obronić siebie i ładunek. USS Behemoth to jeden z najszybszych okrętów w swojej klasie.
- Jak wiecie - komandor kontynuował po krótkiej przerwie - przed drugą nad ranem będziemy już na morzu. Zwróćcie jednak uwagę, że wypływamy dopiero gdy cała załoga i ładunek znajdą się na okręcie. Dlatego, po wyeliminowaniu wachty, do żurawia przedostanie się jedna drużyna, na ciężarówce z ładunkiem. Dwa słowa, panie i panowie. Załadować i wypływać!
- Jeszcze jedna sprawa. Poćwiczcie jeszcze na sucho używanie sygnalizatorów biomagnetycznych - sala zaszumiała lekką irytacją - Tak wiem, że nic innego nie robicie od miesiąca. Ale wiecie jak jest. Ktoś robi mały błąd i działa efekt domina. Pamiętajcie podstawy - zasięg maksymalnie trzydzieści metrów, transmisja praktycznie nie do wykrycia. I to by było na tyle.
- Ktoś chce o coś zapytać? Nie? To dobrze. Widzimy się jutro na stanowiskach. Pamiętajcie, podchodzimy w małych grupach. Utrzymujcie się w zasięgu działania sygnalizatorów. Powodzenia!
Witam wszystkich miłośników Cyberpunka 2020.
Jeśli przeczytaliście wstęp to wiecie co, oprócz wszy, chodzi mi po głowie.
Sesja, a przynajmniej jej pierwsza część, będzie miała miejsce na Oceanie Spokojnym. Waszymi zwierzchnikami będą włodarze paramilitarnej organizacji Nomad. Nie, nie chodzi tu o klasycznych wojowników szos z Cyberpunka.
Sesja wzorowana na świecie mangi Eden: It's an Endless World, autorstwa Hirokiego Endo. Zaznaczam, że nie musicie znać fabuły tego komiksu. To głównie mój fetysz, by mieć przyjemność pomanipulować moimi ulubionymi postaciami kanonicznymi.


Propatria

Ponadnarodowa organizacja, która początkowo znajdowała się pod nadzorem ONZ, a następnie, w wyniku przewrotu, przejęła władzę. Obecnie Federacja Propatrii (Gnozja) obejmuje USA, Japonię, większość Europy i Południowej Ameryki. Poza kontrolą Propatrii znajdują się między innymi kraje arabskie i Peru (Agnozja).

Nazwa organizacji wywodzi się z łacińskiego określenia Boga Ojca w Trójcy Świętej. Jej symbolem jest krzyż z owiniętym wokół niego wężem.

Nomad

Międzynarodowa organizacja wojskowa, bez wyraźnie określonych ambicji politycznych. Zajmuje się handlem techniką wojskową, ale prawdopodobnie jest to tylko część ich działalności. Członkowie organizacji w dużej części rekrutują się spośród mniejszości narodowych i ludów koczowniczych. Nomad wyraźnie ma własne cele, nie mieszczące się w założeniach Propatrii.


Przypuszczam, że większość z zainteresowanych Cyberpunkiem zna się na klasycznym, podręcznikowym, podziale politycznym świata CP 2020. Tu jednak trochę się pozmieniało. Choćby USA, który z United States of America, ewoluował w CUSA, Christian United States of America, czyli Chrześcijańskie Stany Zjednoczone Ameryki. Jak się domyślacie maczali w tym palce chrześcijańscy fundamentaliści. CUSA to kraj odcięty od świata, w którym za herezję można trafić do więzienia.

To tak gwoli ewentualnej dalszej części sesji. Innymi słowy, jeśli pokonacie wyzwania i dotrzecie do celu, będzie to mieć znaczenie.


Fabuła:

Przez sztormy i tsunami, pod okiem satelitów wojskowych, pod nieustanną presją ścigających was okrętów i lotnictwa Propatrii, będziecie konwojować tajemniczy ładunek w kierunku archipelagu wysp japońskich. Co będzie dalej, zobaczycie, gdy osiągniecie cel.
Od razu deklaruję, że przyjmę od 1 do 3 graczy. Tak, jeśli nie będzie większego zainteresowania, możemy pójść w solówkę.

Czas trwania:

Pojęcia nie mam. Z założenia sesja nie powinna zająć dłużej niż trzy - cztery miesiące czasu rzeczywistego, ale różnie to bywa. W każdym razie tempo obliczam na pięć dni dla graczy i dwa - trzy dla mnie.

Załoga (archetypy i rola na pokładzie):

Solo: Marynarz, żołnierz piechoty morskiej, strzelec wyborowy, nurek, saper, operator broni przeciwlotniczej, pilot helikoptera, artylerzysta, Operator broni rakietowej, operator wyrzutni bomb głębinowych
Netrunner: Operator radaru, operator sonaru, radiooperator, służba ochrony danych, nawigator, Operator broni rakietowej
Technik: Mechanik, cyberlekarz, operator radaru, operator sonaru, radiooperator, operator wyrzutni bomb głębinowych, rakietowej oraz przeciwlotniczej
Technik medyczny: Lekarz, cyberlekarz, sanitariusz
Reporter: (spec)
Gliniarz: Marynarz, żołnierz piechoty morskiej
Nomad: (spec) Marynarz, żołnierz piechoty morskiej
Fixer: Kwatermistrz

Zakazane archetypy: Buzinessman, Rocker

Kilka słów na temat Reportera i Nomady. Obaj muszą mieć dobry powód by znaleźć się tam gdzie są. Reporter, jeśli zostanie wykryty, raczej poleci za burtę z kamieniem u szyi. Organizacja ceni sobie dyskrecję. A Nomad, cóż, dlaczego oddalił się od rodziny? Oto jest pytanie.
Zaczynacie jako szeregowi członkowie załogi, raczej nie mieliście okazji by poznać kogoś z kolegów wcześniej. Oczywiście miesiąc wspólnego spędzonego czasu to dość by nawiązać kontakty, ale liczyć możecie głównie na siebie, na swój inteligentny pistolet i nowiutki cyberdeck.


Mechanika:

Na start macie 40 punktów na Cechy (Cecha startowa wynosi 1, maksymalna 10, jeśli więc dacie 9 punktów w daną Cechę dostaniecie 10 punktów w Cesze).
Dodatkowo 40 punktów w umiejętności zawodowe, w granicach 0-10.
Do tego wartość REF+INT na umiejętności poza zawodowe. Co wam pasuje i co mi pasuje. Znajomość mechanizmów zegarowych, hodowla gołębi, rysowanie komiksów, to przejdzie bez problemu. Zwróćcie jednak uwagę, że solo raczej nie zna się na neurochirurgii, a netrunner na broni ciężkiej.
Zastrzegam sobie prawo do odrzucenia wybranej umiejętności poza zawodowej. Rozsądek przede wszystkim.
Poniżej, link do edytowalnej karty. Proszę ściągnąć, otworzyć i wypełnić. No i wysłać pw z linkami do karty i historii przez jakiś przyzwoity upload serwer.


Zaznaczam tu, że cała moja wiedza o systemie pochodzi z podręcznika głównego. Jeśli zechcecie zastosować chrom albo ekwipunek z innego źródła, proszę, podajcie mi informacje z tego poda. Zastrzegam sobie prawo do odrzucenia nowości.

Złoto i chrom na start:

Kasa jak w podręczniku głównym na str. 62.
Zwróćcie uwagę, że Nomadzi to taka przyszłościowa legia cudzoziemska. Jeśli podpiszecie z nimi kontrakt na trzy lata dostaniecie dodatkowo 5 tys. nowych jenów na start na sprzęt i cyborgizacje. Dezercję odradzam.
Ale, jeśli cenicie sobie niezależność, zostaniecie przyjęci jako wolni strzelcy na umowę zlecenie. W tym przypadku, zapomnijcie o dodatkowej kasie.
Wszczepy, ile wam wejdzie kasy i człowieczeństwa.
Jeszcze jedno. Nurek, na start, dostaje od organizacji zestaw kamuflażu termooptycznego. Na pierwszy rzut oka wygląda jak worek na zwłoki. Wchodzisz, zapinasz kombinezon. Na przedramieniu masz opaskę z dwoma przyciskami. Wciskasz pierwszy, kombinezon dopasowuje się do twego ciała.
Wciskasz drugi, jesteś niewidoczny, jeszcze raz, wyłączasz maskowanie.
Tak, to nie jest wszczep, to element ekwipunku.
Podobnie sygnalizator biomagnetyczny, nadajnik i odbiornik w jednym, uproszczony do maksimum. Opaska na nadgarstek, jeden przycisk, 30 metrów zasięgu, transmisja prawie nie do wykrycia, wyuczony kod.

Ostatnia sprawa, last but not least. Proszę was, nie wybierajcie wszczepów widocznych na pierwszy rzut oka. Ja rozumiem, że chrom to niezły szpan, ale jeśli dobrniemy do końca sesji i przejdziemy do drugiej części, będzie to miało znaczenie.

Historia:

Wystarczy jedna strona w google doc, ale jeśli macie ochotę się rozpisać to z przyjemnością przeczytam. Dlaczego uprawiacie swój zawód, czemu znaleźliście się na Filipinach o właściwym czasie i dlaczego w ogóle wstajecie codziennie z łóżka.


Na koniec, google dok w trakcie sesji, w zależności od potrzeb. Walka i dialogi, to jest to.


Zapraszam was na rejs po metanowych morzach.

Jaśmin
 

Ostatnio edytowane przez Jaśmin : 08-08-2019 o 07:34. Powód: Się zastanowiłem.
Jaśmin jest offline  
Stary 05-08-2019, 18:23   #2
 
PeeWee's Avatar
 
Bardzo lubię cyberpunkowe klimaty i jestem zainteresowany, ale...
- bazujesz na podręczniku głównym do CP2020, tak?
- czy można gdzieś znaleźć jakiś timeline po 2020, czy są to tylko twoje wymysły?
- ostrzeżenie o widocznych wszczepach jest moim zdaniem dość dziwne. Szpan wszczepami to część ulicznej cyberpunkowej kultury, ale może to kwestia osobistej wizji świata.
- skoro czas poszedł do przodu o kilkadziesiąt lat, co z techniką. Ta z CP2020 jest bardzo przestarzała w stosunku do naszych czasów, a co dopiero do 2097. Jakaś lista sprzętu, wszczepów, oprogramowania dla netrunnera?
- postacie są członkami grupy Nomad, dobrze rozumie? A czy znają się między sobą, czy dopiero na statku się poznają?
- ta grupa Nomad funkcjonuje na zasadzie prywatnego wojska, zrzeszenia najemników, korporacji militarnej, czy może jeszcze coś innego? Jakie panują tam obyczaje? Stricte wojskowe? Są jakieś stopnie, czy coś?

To takich kilka pytań na początek.
 
__________________
>>> Wstań i walcz z Koronasocjalizmem <<<
Nie wierzę w ani jedno hasło na ich barykadach
Illuminati! You're never take control! You can take my heartbeat, but you can't break my soul!
PeeWee jest offline  
Stary 06-08-2019, 09:14   #3
 
Jaśmin's Avatar
 
@PeeWee:

Cytat:
- bazujesz na podręczniku głównym do CP2020, tak?
Dokładnie.

Cytat:
- czy można gdzieś znaleźć jakiś timeline po 2020, czy są to tylko twoje wymysły?
Moje, moje, tylko moje wymysły.

Cytat:
- ostrzeżenie o widocznych wszczepach jest moim zdaniem dość dziwne. Szpan wszczepami to część ulicznej cyberpunkowej kultury, ale może to kwestia osobistej wizji świata.
Tak jak pisałem, podczas rejsu nie będzie to miało znaczenia, ale jeśli skończymy tę sesję i przejdziemy dalej...

Cytat:
- skoro czas poszedł do przodu o kilkadziesiąt lat, co z techniką. Ta z CP2020 jest bardzo przestarzała w stosunku do naszych czasów, a co dopiero do 2097. Jakaś lista sprzętu, wszczepów, oprogramowania dla netrunnera?
Chromebook
Chronić i Służyć
Corporation Report
Dzika Strefa
Edgerunners Inc
Eurosource
Eurosource Plus
Eurotour
Guide to the Net
Home of the Brave
Kosmiczna Otchłań
Land of the Free
Live & Direct
Maximum Metal
Mordercza Stal
Neo Klany
Night City
Pacific Rim Sourcebook
Słuchajcie, Głąby!!!
Solo of Fortune 2
Tales from the Forlorn Hope
When Gravity FailsMożesz też pokombinować i wymyślić coś od siebie.

Cytat:
- postacie są członkami grupy Nomad, dobrze rozumie? A czy znają się między sobą, czy dopiero na statku się poznają?
Poznacie się miesiąc przed rozpoczęciem rejsu wiec jest czas by się zakumplować.

Cytat:
- ta grupa Nomad funkcjonuje na zasadzie prywatnego wojska, zrzeszenia najemników, korporacji militarnej, czy może jeszcze coś innego? Jakie panują tam obyczaje? Stricte wojskowe? Są jakieś stopnie, czy coś?
To, że tak powiem, organizacja paramilitarna, handlująca technologią. Podobnie jak inne korpo także Nomadzi mają zbrojne ramię. I tak, stopnie jak najbardziej, jak to w przyszłościowej legii cudzoziemskiej.

Jaśmin
 
Jaśmin jest offline  
Stary 06-08-2019, 20:03   #4
 
PeeWee's Avatar
 
Większość wymienionych podręczników pochodzi chyba z połowy lat 90-tych o ile się nie mylę. Co prawda nie znam wszystkich, ale tak mi się wydaje. Jakiś większych zmian technologicznych w nich nie było, z tego co kojarzę.
Czyli co? Trzymamy się kanonu CP2020 jeżeli chodzi o technologię. Komórki wielkości paczki papierosów, internet w ulicznych skrzynkach, Dataterm to się chyba nazywało, decki dla netrunnerów niczym małe lapotopy, itd
Nie miałbym nic przeciwko takiej retro wizji, tylko to ma być niby CP2097.

Jak więc to widzisz?

Cytat:
Podobnie jak inne korpo także Nomadzi mają zbrojne ramię.
Zawsze mi się wydawało, że nomadzi to tacy outsiderzy, żyjący poza systemem, taka zbieranina wszelakich indywidualistów, która żyje w mniej lub bardziej trwałych bandach. Nomadzi i korpo, jakoś mi się to strasznie żre.
Choć to może znowu rozbieżność w widzeniu świata. A może po prostu mam starczą demencję i coś mi się pokićkało.

Jakiś choćby ramowy timeline by się przydał, aby jakoś wpasować w świat. Nie wiem, jak daleko posunięte zmiany wprowadziłeś.

Skoro organizacja jest ma kształt legii cudzoziemskiej, to do jakiego stopnia mamy maks dostęp?

Jak wygląda sieć? Kto ma do niej dostęp?
 
__________________
>>> Wstań i walcz z Koronasocjalizmem <<<
Nie wierzę w ani jedno hasło na ich barykadach
Illuminati! You're never take control! You can take my heartbeat, but you can't break my soul!

Ostatnio edytowane przez PeeWee : 06-08-2019 o 21:31.
PeeWee jest offline  
Stary 07-08-2019, 09:02   #5
 
Jaśmin's Avatar
 
Zwróć uwagę, że mamy 2019 i jakoś nie widać na ulicach ludzi z wszczepami. Wizja wyprzedziła twórców.
Co do Nomadów w wersji CP 2020 to byli wojownicy szos, w rodzaju Mad Maxa. Po prostu kłóci się terminologia z CP 2020 z Edenem.
Co do neta, może z tymi cyberdeckami to nie taki dobry pomysł, ale wielu miłośników cybra ma fiksację na punkcie Neuromancera. Może po prostu postawić na łącze cybermodemu?
Maksymalny stopień - starszy szeregowy PeeWee. Ale zwróć uwagę, że Nomadzi zatrudniają zarówno specjalistów wojskowych jak i cywilnych. A netrunnerzy to raczej wolne duchy czyli praca na umowę zlecenie rządzi.

Jaśmin
 
Jaśmin jest offline  
Stary 07-08-2019, 10:23   #6
 
PeeWee's Avatar
 
Przyznam, że tymi odpowiedziami bardzo mnie zniechęciłeś. Co z tego mamy, że 2019 i nie ma powszechnych wszczepów. Rzeczywistość w jednych aspektach wyprzedziła twórców, w innych nie.
Proponujesz niby CP2097 ale z całym stuffem z CP2020. Siedemdziesiąt lat to kupa czasu i technologia na pewno poszłaby do przodu. Jedynie jakaś globalna katastrofa lub kryzys mogłaby to powstrzymać.
Ja nadal nie wiem ani jak wygląda twoja wizja roku 2097, zarówno jeżeli chodzi o politykę, kwestie społeczne, czy technologię. Nie wiem czy będzie retro cyberpunk, czy jednak jakaś nowa wizja znanych schematów i motywów.
Być może masz jakiś pomysł jak ma to wyglądać, ale w twoich odpowiedziach tego nie widać.

Ja zatem rezygnuje, bo mimo chęci nie wiedziałbym w oparciu o co mam stworzyć postać i jak nadać jej charakter i wkomponować w świat.
 
__________________
>>> Wstań i walcz z Koronasocjalizmem <<<
Nie wierzę w ani jedno hasło na ich barykadach
Illuminati! You're never take control! You can take my heartbeat, but you can't break my soul!
PeeWee jest offline  
Stary 07-08-2019, 11:50   #7
 
Jaśmin's Avatar
 
PeeWee dał mi do myślenia. Niniejszym zmieniam czas akcji na 2020-ty rok.
Wygląda na to, że przeceniłem swoje możliwości. Żaden ze mnie pisarz science fiction, który potrafi namalować obraz odległej przyszłości.

Powtarzam, start akcji rok 2020-ty.

Jaśmin
 
Jaśmin jest offline  
Stary 10-08-2019, 01:21   #8
 
PeeWee's Avatar
 
Zgłoszenie poszło. Pokręcony netrunner zamierza wejść na pokład i namieszać troszkę.
Jaśmin daj znać, co sądzisz o moim Wietnamczyku.
 
__________________
>>> Wstań i walcz z Koronasocjalizmem <<<
Nie wierzę w ani jedno hasło na ich barykadach
Illuminati! You're never take control! You can take my heartbeat, but you can't break my soul!
PeeWee jest offline  
Stary 10-08-2019, 08:52   #9
 
psionik's Avatar
 
Hej, od dawna mnie korci cyberpunk, ale ostatnio grałem chyba coś w 1994
Czy byłabyś w stanie pomoc z mechaniką i ogólnym ogarnięciem świata?
 
psionik jest offline  
Stary 10-08-2019, 10:48   #10
 
Jaśmin's Avatar
 
PeeWee, jak ci napisałem, jutro, na świeżo, przeczytam twoją historię. Stay calm.
psionik, oczywiście. Może załóż gg doka, prześlij link i tam sobie pogadamy. Ale to jutro. Masz czas jutro?

Jaśmin
 
Jaśmin jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:52.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168