Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23-08-2019, 00:01   #1
 
PeeWee's Avatar
 
Twilight 2000 - Ade Polenland

I love working for a uncle Sam - jakże by inaczej. Sęk tylko w tym, że miało być tak pięknie, a tu chuj. Gnój, kiła i mogiła. Wiosenna ofensywa, która miała wszystko odmienić, znowu utknęła w martwym punkcie. Który to już raz wszystko szlag trafił. Wypadałoby zapytać, czyja to wina? Niekompetentnych dowódców, zdemoralizowanych oficerów, niewyszkolonych żołnierz, braku sprzętu i środków… można, by wymieniać tak naprawdę długo. Tylko jakie to ma znaczenie?
Żadne, kurwa, żadne!
Ważne, że znowu siedzimy w szczerym polu, pośrodku niczego. Czołgi ugrzęzły w błocie, zaopatrzenie nie dociera, a my mokniemy w tym jebanym deszczu.
Dobrze, że ruskie kurwy mają tak samo, więc sytuacja jest patowa.
Dobrze, że atomówki już nie wybuchają. Ktoś na górze w końcu stwierdził, że dość tego radioaktywnego gnoju. A może po prostu skończyły im się pociski. Chuj z tym. Ważne, że atomowego grzyba nie widziałem od prawie czterech miesięcy. Tylko, że i tak kilku chłopaków rzyga, jak koty. Konował wmawia im, że to zatrucie pokarmowe, ale ja wiem swoje. Za dużo tego gówna już widziałem.
Johnny, Rambo, Bigos, Freddie, Morgan i Landryna. Wszyscy poszli do piachu. A ja widziałem, jak radiacja zżera ich od środka.
Wiem, że i tak wszyscy zdechniemy, ale tak parszywej śmierci nie życzę nawet tym czerwonym skurwysynom. Lepsza kula w łeb. Rachu, ciachu i po strachu.
Boże, nie chcę zdychać srając i rzygając pod siebie i patrząc, jak płatami odłazi mi poparzona skóra.

Koczujemy tutaj już drugi tydzień. Gdzie? Tutaj, chuj wie, gdzie jest to tutaj. Pewnie, gdzieś między Kaliszem, a Kutnem. Czy jak tam się nazywają te polskie miasta, które mieliśmy wyzwalać od czerwonej zarazy.
Od trzech dni nieprzerwanie pada deszcze. Złota polska jesień, jak żartował Maniek z łączności.
Maniek swój chłop. W piciu wódy nikt mu nie dorówna. Na swojej zna się, jak mało kto. Tylko te jego żarty i powiedzonka. Naprawdę pożal się boże.
“Co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie.”
“Szkłem dupy nie wytrzesz, z gówna bata nie ukręcisz.”
“Jeszcze Maciek w dupie, a już mu kaszę studzą.”
Prawdziwy, kurwa, Konfucjusz, psia jego mać. Lubię go, ale dałby se chłop spokój. Naprawdę.
Wczoraj Sonic, sierżant co robi za ordynansa u naszego majora przyniósł niezłego niusa. W sumie to dwa. Tylko o tym, że ruskie na nasz ruszą wiedzieliśmy od dawna. Zdziwiło nas za to, że nasze tęgie głowy myślą o taktycznym odwrocie. Nie ma mowy oczywiście o ucieczce, ale ponoć jutra ma wyruszyć zwiad, aby przygotować nam odpowiednią drogę.
Mapy to jedno, ale łączności z głównym dowództwem nie mamy już od kilku tygodni. Kto wie, co się dzieje kilka kilometrów stąd.

Jest to jakaś nadzieja na powrót do domu. Nikła, bo nikła, ale jakby nie patrzeć to lepsza niż nic. Może sam zgłoszę się na ochotnika do patrolu. Dość mam już tego cuchnącego zgnilizną okopu.
- Ade Polenland - jak śpiewają niemiaszki.Rozpierduchę czas zacząć! Postapokaliptyczną rozpierduchę, oczywiście!
Zapraszam do sesji w systemie Twilight 2000. O tym , co to za zwierz i jak się go je pisałem już w sondzie. O tutaj:
http://lastinn.info/843233-post3.html (Postapokaliptyczna rozpierducha)
Nie będę się więc powtarzał. Teraz tylko konkrety.
Będzie to krótka sesja z raczej szybkimi odpisami, przeznaczona dla 3-6 graczy. Akcja będzie miała miejsce na początku października rok 2000, czyli kilka miesięcy po nieudanej wiosennej ofensywie sił NATO.
Wasze postacie to żołnierze 5 Dywizji Zmechanizowanej wchodzącej w skład 11 Korpus, który wraz z 3 Armią Niemiecką stanowił trzon wojsk biorących udział w wiosennej ofensywie.
5 Dywizja miała brać udział w walkach o Kalisz, ale wskutek kontruderzenia 3 i 5 Dywizji Pancernej Ludowego Wojska Polskiego oraz dwóch brygad Strzelców Zmechanizowanych Armii Czerwonej została odcięta od reszty sił NATO.
W walce z doświadczonym sowieckim generałem Koronevem popełniono wiele błędów, co skutkowało poważnymi stratami w składzie dywizji. Z 21 tys żołnierzy z początku ofensywy, pozostało jedynie 3 tys.
Geniusz taktyczny oraz doskonała znajomość terenu sprawiły, że generał Koronev nie tylko znacznie uszczuplił liczebność dywizji, ale także unieruchomił ją na mokradłach. Amerykańskie wozy pancerne i czołgi stały się praktycznie nieużyteczne. Ku zdziwieniu oraz radości wielu żołnierzy sowieci nie przystąpili do całkowitego rozbicia dywizji. Generał Koronev ograniczył się tylko do nękania amerykańskich żołnierzy sporadycznymi atakami i pilnowania, aby nie uciekli z pułapki.

Wraz z początkiem października wśród amerykańskich żołnierzy zaczęły krążyć plotki o tym, że dowództwo planuje odwrót i próbę przebicia się do pozostałych sił 11 Korpusu.
Co bardziej pesymistycznie żołnierze twierdzili, że 11 Korpus przestał istnieć już dawno. Został ponoć całkowicie zdziesiątkowany w bitwie o Kalisz. Ponoć utracono całkowity kontakt radiowy z głównym dowództwem, a ostatni komunikat generała Sheridana, głównodowodzącego ofensywą, brzmiał:
'”You're on your own. Good luck."
To wszystko niby tylko plotki, ale braki w zaopatrzeniu są już faktem. Oficer zaopatrzeniowy skrupulatnie zmniejsza racje żywnościowe, aby nikomu nie zajrzała w oczy śmierć głodowa.

Zatem, gdy w końcu ogłoszono rozkaz o wysłaniu zwiadu wielu przyjęło to jako dobrą monetę. Dla reszty było to potwierdzenie najgorszych obaw.

Wasze postacie wejdą w skład sześcioosobowej drużyny, której wyznaczono zadanie wyznaczenia bezpiecznej drogi dla reszty oddziału oraz próbę nawiązania kontaktu z innymi oddziałami NATO. Wyposażeni w prowiant i wodę na pięć dni, broń i amunicję oraz pełny bak w kanadyjskim “Kuguarze” ruszacie na misję.

Dla jasności wasza postać nie musi być Amerykaninem. Możecie wybierać spośród narodów należących do NATO plus Polaków. Wiadomo, że nie wszyscy walczą w LWP.

Poniżej krótki opis mechanicznego tworzenia postaci. Jak widać jest on dość ciekawy i w dużej mierze definiuje też historię postaci.

MECHANIKA
Postać określają trzy obszary:
- Background/tło
- Atrybuty (Siła, Zwinność, Kondycja, Inteligencja, Edukacja, Charyzma)
- Doświadczenie

Background - to przede wszystkim narodowość i pochodzenie postaci, czy język ojczysty (niektórych przypadkach można mieć np dwa ojczyste języki). Background to też zestaw podstawowych umiejętności zdobytych do osiągnięcia 17lat.
Tworząc postać wybieramy cztery umiejętności z poniższej listy. Każda z nich jest na poziomie 2pkt.
List umiejętności tła:
- Język (podstawowy język narodowy ma poziom 10pkt DOdatkowy język o ile wynika on z pochodzenia ma poziom 2pkt.
- Pływanie
- Prowadzenie pojazdów
- Komputery
- Sztuki walki
- Jeździectwo
- Sztuka przetrwania, inaczej survival
- Prowadzenie małych łodzi
- Prowadzenie motocykli
- Śledzenie
- Rolnictwo.
W zakres umiejętności tła wchodzi też jedna kariera/termin. Jest on już dowolnie wybierany przez gracza.

Atrybuty - postać określa sześć atrybutów podzielonych na dwie grupy. Fizyczne, czyli Siła, Zwinność, Kondycja oraz Psychiczne, czyli Inteligencja, Edukacja, Charyzma.
Przy tworzeniu postaci do rozdysponowania jest 32pkt. Wartość atrybutów waha się od 1 do 10 punktów.

Doświadczenie - to czteroletnie okresy liczone od 17 roku życia postaci. W ciągu każdego takiego 4-letnie okresu, zwanego terminem postać zdobywa nowe umiejętności.
Terminy można odbywać, aż do momentu wybuchu wojny.
Później postać ma jedną karierę/termin wojenny.

Tworząc postać gracz wybiera kolejne etapy kariery cywilnej lub wojskowej. Każdy kolejny etap/termin to kolejne cztery lata w życiu postaci. Przechodząc szkolenie w akademii wojskowej postać otrzymuje stopień oficerski. Jeżeli nie ma tego etapu w swojej karierze jest zwykłym szeregowcem. Niektóre kariery składają się z dwóch semestrów. Każdy z nich to kolejne cztery lata w życiu postaci. Można przejść tylko jeden semestr i zmienić karierę na inną.
Po zakończeniu każdego terminu wykonuje się rzut, aby sprawdzić czy wybuchła wojna.
Jest to 1k10. Jeżeli wynik jest równy lub mniejszy aktualnej liczbie terminów, to wybucha wojna.
Wybuch wojny kończy edukację/karierę postaci, która ląduje na froncie.
Za to po wybuchu wojny postacie dostają pakiet umiejętności zdobytych na froncie.
Jednak z racji, że w czasie wojny często, gęsto wybuchały bomby atomowe, to dostają też pakiet napromieniowania. To oczywiście się rzuca, dodaje, odejmuje zależnie od okoliczności.

W każdy terminie postać ma prawo do drugiej aktywności. Wszak nauka nie zajmuj jej 100% czasu. Postać ma też jakieś hobby i z tej racji też może zdobyć dodatkowe umiejętności.

Niektóre umiejętności mają swoje specjalizacje, są to tzw. umiejętności kaskadowe. Do takich zalicza się na przykład pilotowanie. Obejmuje ono zarówno samoloty, jak i śmigłowce. Wybierając taką umiejętność gracz decyduje, jaką ma specjalizację.
Nie wybrana specjalizacja ma wartość połowy głównej specjalizacji.


W związku z tym, że tworzenie postaci jest niemal równoznaczne z opisywaniem jej historii.
Proponuję, aby chętni podesłali mi krótki opis reakcji ich postaci na ogłoszenie rozkazu o planowanym zwiadzie.
Potraktujecie to, jako swego rodzaju prezentację postaci, jej wstępny szkic. Dodajcie kilka opisów reakcji waszej postaci na otaczające ją gówno i wystarczy. Całość, żeby nie przekroczyła strony a4.

Z racji, że drużyna zwiadowcza składać się będzie z sześciu żołnierzy, tyle też osób przyjmę do gry maksymalnie. Jeżeli zgłosi się mniej niż sześć osób, to braki w drużynie zwiadowczej uzupełnię o NPC-ów.

Jak wspomniałem ma to być krótka i w założeniach szybka sesja. Zatem odpisy krótkie, żołnierskie, treściwe zamieszczane tak 2-3 razy w tygodniu. Oczywiście życie pokaże, co z tych założeń uda się zrealizować.

Mechaniką postaci zajmę się już tylko z wybranymi osobami, aby nie tracić niepotrzebnie czasu. Jeżeli ktoś zna Twilight 2000 i potrafi sam ogarnąć cyferki proszę bardzo, niech działa.


Uwaga do wszystkich fanatyków militariów, to jest sesja rpg postapo, a nie jakaś rekonstrukcja historyczna. Ja jestem tylko sympatykiem militariów i laikiem i mogę nie rozróżnić “Cougara” od “Grizzly’ego” czy innego LAV-A2. Proszę zatem o tolerancję i wyrozumiałość w tej materii. Podobnie rzecz ma się jeżeli chodzi o broń. Ak-47 ze składaną kolbą, ze sztywną kolbą, ze zwykłym magazynkiem lub przedłużonym, to dalej jest AK. Strzela i zabija. Wiem, że są różnice, ale dla gry są one nie znaczące. Liczy się zabawa i tyle.

To chyba na tyle w temacie.
Pozdrawiam i zapraszam do gry.
Jak o czymś zapomniałem, to krzyczcie, pytajcie i co tam jeszcze .

PeeWee
 
__________________
>>> Wstań i walcz z Koronasocjalizmem <<<
Nie wierzę w ani jedno hasło na ich barykadach
Illuminati! You're never take control! You can take my heartbeat, but you can't break my soul!

Ostatnio edytowane przez PeeWee : 23-08-2019 o 00:03.
PeeWee jest offline  
Stary 24-08-2019, 11:23   #2
 
PeeWee's Avatar
 
Wojskowa Komisja Uzupełnień informuje, że w poczet rekrutów został zaliczony obywatel:
- archiwumX

Zgłoś się i Ty! Armia i ojczyzna wzywa!


EDIT:
Zapomniałem wspomnieć, że mechanika pochodzi z wersji 2.2 systemu.
 
__________________
>>> Wstań i walcz z Koronasocjalizmem <<<
Nie wierzę w ani jedno hasło na ich barykadach
Illuminati! You're never take control! You can take my heartbeat, but you can't break my soul!

Ostatnio edytowane przez PeeWee : 24-08-2019 o 13:12.
PeeWee jest offline  
Stary 24-08-2019, 17:21   #3
 
archiwumX's Avatar
 
Mój BG to Tom (...)Trikcster(...) Snyder z Ameryki i jest hakerem, specjalistą z dziedziny Cyber i ew. WRE.


Po przedstawieniu się mam 2 pytania:
1) Nie wiem jak ugryżć kwestię statystyk.
Mógłbyś opowiedzieć w skrócie opisać jak wygląda ich testowania i pokazać ogólną skalę trudności?
2) Spory związek dostał się w klincz pod Kaliszem i jest jakieś pół roku nie jest za mocno niepokojony przez wroga... to przypomina mi sytuację zielonych (przynajmniej oficjalną) ludzików w Donbasie. To dobra analogia?
 
__________________
Szukam tajemnic i sekretów.
archiwumX jest offline  
Stary 24-08-2019, 18:43   #4
 
PeeWee's Avatar
 
Mechanika opiera się o trzy podstawowe kości k6, k10 i k20.
Testy to atrybut plus umiejętność. Określa się poziom trudności i należy rzucić poniżej niego. "1" na kości to zawsze sukces, "20" to porażka. Jest 5 poziomów trudności i do tego odpowiednie mnożniki (np. poziom łatwy to x4, ardzo trudny to x1/4 o ile pamiętam) i oczywiście tajne modyfikatory MG. Jednym słowem stara mechanika d20.

System jest nastawiony na symulacjonizm, więc pełen jest zasad dodatkowych, tabel, wzorów dotyczących pancerzy, punktów trafień, zarządzania żywnością i tego typu gówna.
Jest na przykład wzór na ustalenie, czy nastąpił u postaci, która była w pobliżu eksplozji wstrząs mózgu. Coś plus coś i pierwiastek z czegoś. Serio!
W naszej grze reguły będą maksymalnie uproszczone. Nie będzie rozliczania liczby amunicji, rzucania na trafienie, aby sprawdzić gdzie się trafiło itd.
Zdrowy rozsądek i kości, jako element losowy, coby wprowadzić troszkę chaosu i przypadkowości.

archiwumX system tworzono w latach 80-tych, więc w ścieżkach kariery nie ma kogoś takiego jak spec od WRE. Jedyne, co wpasowuje się pod haker, spec od komputerów, to w ścieżce cywilnej Computer Operator/Programmer oraz w ścieżce wojskowej Military Intelligence Arm, ale tylko w pewnym stopniu.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli tego typu ścieżkę.

Co do sytuacji na froncie, to można nakreślić tego typu analogię jak najbardziej. Dodać tylko należy wojnę atomową, powszechne zniszczenie, radiację, głód i choroby szerzące się w całej Europie.
 
__________________
>>> Wstań i walcz z Koronasocjalizmem <<<
Nie wierzę w ani jedno hasło na ich barykadach
Illuminati! You're never take control! You can take my heartbeat, but you can't break my soul!

Ostatnio edytowane przez PeeWee : 24-08-2019 o 23:31.
PeeWee jest offline  
Stary 24-08-2019, 20:10   #5
 
archiwumX's Avatar
 
No to już wiem dość, żeby ruszyć tworzenie mechaniki BG. A co do symulacjoznizmu, mi osobiście nie przeszkadza


Cytat:
Napisał PeeWee Zobacz post
archiwumX system tworzono w latach 80-tych, więc w ścieżkach kariery nie ma kogoś takiego jak spec od WRE. Jedyne, co wpasowuje się pod haker, spec od komputerów, to w ścieżce cywilnej Computer Operator/Programmer oraz w ścieżce wojskowej Military Intelligence Arm, ale tylko w pewnym stopniu.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli tego typu ścieżkę.
Nie ma ciśnienia... Jak uzbiera się parę pkt elektroniki w karierze to dobrze, a jak nie to tragedii też nie ma.
 
__________________
Szukam tajemnic i sekretów.
archiwumX jest offline  
Stary 24-08-2019, 20:18   #6
 
PeeWee's Avatar
 
Cytat:
Napisał archiwumX Zobacz post
No to już wiem dość, żeby ruszyć tworzenie mechaniki BG. A co do symulacjoznizmu, mi osobiście nie przeszkadza
Myślę, że mogła by na tym ucierpieć akcja, jak przez tydzień, czy dwa rozważalibyśmy kwestie walki dwóch czołgów. Punkty trafienie, pancerz, obrażenia załogi po trafieniu, ataki paniki, wstrząsy mózgu. Na żywo było to nawet całkiem ciekawe przynajmniej jak kiedyś w to grałem. Nie wiem, jakbym na to reagował dzisiaj.

Cytat:
Napisał archiwumX Zobacz post
Nie ma ciśnienia... Jak uzbiera się parę pkt elektroniki w karierze to dobrze, a jak nie to tragedii też nie ma.
Z tym nie powinno być raczej problemu.
 
__________________
>>> Wstań i walcz z Koronasocjalizmem <<<
Nie wierzę w ani jedno hasło na ich barykadach
Illuminati! You're never take control! You can take my heartbeat, but you can't break my soul!
PeeWee jest offline  
Stary 24-08-2019, 20:20   #7
 
Lynx Lynx's Avatar
 
Do kiedy termin zgłoszeń?
 
Lynx Lynx jest offline  
Stary 24-08-2019, 20:27   #8
 
PeeWee's Avatar
 
Nauczony poprzednią rekrutacją nie napisałem konkretnego terminu.
Moim zdaniem im szybciej tym lepiej, ale tak naprawdę to przecież nie odpalę sesji bez graczy.

Myślę, że dwa tygodnie to maks. Dłużej chyba nie ma sensu. Tym bardziej, że nie wymagam wielostronicowej historii postaci, a jedynie krótki szkic. Na napisanie takiego wystarczy 10-15 min, a może i mniej.
 
__________________
>>> Wstań i walcz z Koronasocjalizmem <<<
Nie wierzę w ani jedno hasło na ich barykadach
Illuminati! You're never take control! You can take my heartbeat, but you can't break my soul!
PeeWee jest offline  
Stary 24-08-2019, 20:41   #9
 
Lynx Lynx's Avatar
 
Ok, to coś sktobne. Możliwe jest stworzenie 17 letniej postaci?
 
Lynx Lynx jest offline  
Stary 24-08-2019, 20:53   #10
 
PeeWee's Avatar
 
Czysto teoretycznie tak, ale miej świadomość, że taka postać to żółtodziób. I to dosłowny żółtodziób, gdyż poza umiejętnościami podstawowymi i pierwszym pakietem umiejętności wojennych nic innego nie będzie potrafiła.

Rozumiem, że fabularne chcesz rzucić dzieciaka w środek wojny i fajnie. Mi się to podoba, ale żebyś wiedział na co się piszesz
 
__________________
>>> Wstań i walcz z Koronasocjalizmem <<<
Nie wierzę w ani jedno hasło na ich barykadach
Illuminati! You're never take control! You can take my heartbeat, but you can't break my soul!
PeeWee jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:52.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168