Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-10-2019, 22:15   #1
 
Aiko's Avatar
 
Blaszane pudełko [Zew Cthulhu 7ed.][MEDIA]https://bi.im-g.pl/im/d4/6d/14/z21418708V,Warszawa--Plac-Teatralny--zima-1947.jpg[/MEDIA]

Na rynku panowały pustki. Kikuty dawnych kamienic nieśmiało wystawały ze stert gruzu i zasp śniegu, malując przytłaczający krajobraz. Krok, za krokiem… zimnozdawało się przesączać, przez zniszczoną skórę moich butów i wsiąkać w bandaże chroniące obolałe od marszu stopy. Gdzie szedłem? Ach.. tak ślady. Ślady drobnych bosych stóp. Kto mógł być tak szalony by w taką pogodę przechadzać się bez butów. Krok… kolejny… Czuję jak usta pękają od zimna. Toż nie było tak źle gdy wychodziłem z domu… krok… Ale kiedy to było? Gdzie to było? Zobaczyłem przed sobą skrawek błękitu, tak dziwny w tej szarej okolicy naznaczonej jedynie rdzawą czerwienią odsłoniętych cegieł. Zdawał się być zbyt niewinny, zbyt czysty w tym miejscu, w których nawet śnieg pokrył kurz. To do niego prowadziły ślady, ale czemu w ogóle za nimi podążyłem. Czy zbyt mało ich było na dawnym starym mieście? Przychodziliśmy tu wspominać, płakać, szukać resztek dobytku i materiału by uszczelnić zniszczone kamienice. Każdy modlił się, że znajdzie coś cennego, co umożliwi mu choć na chwilę spokojne przeżycie. Jednak zawalone piwnice pilnie strzegły swych tajemnic, tak jak Milicja, która wyjątkowo chętnie strzegła tych terenów. Jak tu wszedłem? Jeszcze krok… może pięć… czy to ciało? Błękitny materiał okrywał drobną postać. Musiała być martwa. Nikt nie przeżyłby boso na tym mrozie. Oddech zdaje się zamarzać, z trudem łapię powietrze, wchodząc przez dawny portal drzwiowy. To sukienka… to musi być sukienka, delikatnym materiał przysypał śnieg zlewający się z bladą, niemal błękitna skórą. Palce zaciskają się kurczowo na czymś błyszczącym. Żółć wyraźnie kontrastowała z chłodną barwą jej sukienki i śniegu. Chcę podejść.. Jeszcze krok… dwa… czemu się oddala…

Obudził mnie trzask. Deska zasłaniająca miejsce po wybitej szybie znów spadła na ziemię, wpuszczając do pokoju lodowate powietrze. Na zewnątrz słychać było kroki w śniegu. Ludzie niby nigdy nic zmierzali do swych zajęć. Raz na jakiś czas do mych uszu dochodziło rżenie koni i odgłos opon gniotących biały puch. Znów padało. Jakby wczorajszy opad był niewystarczający. Trzeba wstać.


Witam w mojej rekrutacji.

Zgodnie z sondą (Zew Cthulhu) zdecydowałam się na poprowadzenie sesji Cthulhu w klimacie PRL. Udało mi się ogarnąć nieco wcześniej, więc jest już 12-ego


Kiedy i Gdzie:

Zagramy pod koniec lat 40-tych w Warszawie. W czasach stalinizmu, rosnącego w siłę MBP, licznych planów odbudowy i zmian, reform gospodarczych i terroru.

Z góry uprzedzę. Nie jestem historykiem. Warszawę znam bo w niej mieszkam, bo moje studia dużo opowiedziały mi o jej historii i zmianach, które przeszła. Jednak jestem głównie samoukiem, osobą, która chętnie doczytuję, więc błędy pewnie się pojawią i mam nadzieję, że jakoś mi je wybaczycie. Dla mnie najważniejsze będzie wprowadzenie was w pewną historię, która nie mogła mieć miejsca, więc naciągania faktów będzie dużo.


Kogo szukam:

Czterech (ewentualnie pięciu) graczy, którzy wcielą się w zwykłe postacie. Zależeć mi będzie by wykreowani przez was bohaterowie związani byli z Warszawą. Może być to związek ze stolicą przedwojenną, możecie być ludźmi nowoprzybyłymi, którzy już zaczęli budować tu swoje życie.


Czego wymagam:

KP i historii najlepiej w docu. Grać będziemy w edycji 7-mej. W tym momencie mogę pomóc, choć z góry zaznaczę, że nie będzie to najważniejszy element, który będę brała pod uwagę. Zależy mi na historii postaci, na usłyszeniu od was o tym co do tej pory przeżył wasz bohater. Z kim jest blisko, kogo nienawidzi. Na czym mu zależy, a czego unika. Dlaczego jest w Warszawie? Czy doświadczył wcześniej obecności pradawnych? Czy miał do czynienia z jakimś kultem? Czego lub kogo się boi? Mechaniki używać będę czasami, głównie przy jakichś sytuacjach spornych, ale będę to robić sama na boku. Od was będę oczekiwać tylko i wyłącznie odgrywania postaci.

Avatara. Najlepiej zdjęcia pasującego do epoki. Potem ustawimy wspólną szerokość, ale fajnie by nie były mniejsze niż 200px.

Wyrozumiałości! Nie jestem doświadczonym MG, ale słucham uwag i o ile nie wpłynie to na fabułę i będzie to możliwe przy moim bardzo ograniczonym czasie wolnym, będę się starała je wprowadzać w życie… o ile się z nimi zgodzę

Uczciwości! Nie masz czasu - powiedz. Nie podoba ci się sesja - powiedz. Nie gryzę, nie obrażam się. Lubię wiedzieć na czym stoję.


Jak będzie wyglądała sesja:

Będę ją prowadzić w docu, głównie z uwagi na to, że sprawy związane z forum zazwyczaj obsługuję z telefonu (brak czasu by usiąść przed komputerem). Odpisuję w przerwach od reala, czyli często mam na to 5-6 minut. Staram się za to robić to regularnie. Możecie podpytać ludzi, u których gram. Będę dawała dwa tygodnie na współtworzenie, po czym będę wymagała wrzucenia naszej twórczości na forum. Raz na jakiś czas poproszę o danie mi tygodnia, bo będę chciała podsumować jakiś etap i napisać posta dla wszystkich.


Terminy:

Koniec rekrutacji 3.11.2019
Pierwszy post 10.11.2019


Jak szybko stworzyć postać:

1. Rozdysponuj wartości 40, 50, 50, 50, 60, 60, 70 i 80 pomiędzy cechy Badacza wedle własnego uznania.
2. Zastosuj modyfikatory wieku i WYK (patrz str. 36).
3. Oblicz Modyfikator Obrażeń i Krzepę (patrz str. 37).
4. Oblicz punkty Wytrzymałości (KON + BC podzielone przez 10) i Szczęście – (3K6)×5.
5. Wybierz zawód i odpowiadających mu osiem umiejętności zawodowych.
6. Rozdysponuj następujące wartości pomiędzy osiem umiejętności zawodowych i Majętność: jedna 70%, dwie 60%, trzy 50% i trzy 40% (przypisz umiejętnościom dokładnie te wartości i zignoruj ich wartość bazową). Jeśli wybrany przez ciebie zawód ma przypisaną Majętność niższą niż 40%, zapisz odpowiednią wartość Majętności, a nadmiarowe punkty przypisz do innej umiejętności.
7. Wybierz cztery umiejętności niezawodowe i podnieś je o 20% (dodając 20 do ich bazowych wartości).
8. Wykonaj kilka rzutów, aby określić szczegóły historii Badacza – rozwiń je później podczas gry.
9. Wpisz 1/2 i 1/5 wartości cech podczas gry.
10. Zajmij się pieniędzmi, jeśli będzie to konieczne.
11. Stwórz historię odpowiadając na moje pytania


Poniżej będę umieszczać wszystkie informacje dodatkowe, odpowiedzi na pytania itd. Jako, że to moja pierwsza rekrutacja na forum, to pewnie co nieco tu brakuje.

No i tak na koniec… zapraszam serdecznie.Odpowiedzi na pytania:

1. Kiedy dokładnie będzie miała miejsce akcja? W sensie w którym roku?
Grudzień 1949

2. Zwykłe postacie, to tak naprawdę kto? Ślusarz, bibliotekarz? A przedwojenny profesor lub oficer LWP też się łapią pod kategorię zwykłe postacie.
Profesor no problem, z oficerem mogę sobie nie poradzić przy prowadzeniu

3. Czy postać może być częścią aparatu komunistycznego? Na przykład oficer KGB lub partyjny dygnitarz.
Wolałabym by postacie stały po stronie polskiej

4. Czy nasz postacie znają się, czy poznamy się dopiero w momencie startu sesji?
Poznacie się podczas sesji. Nie wiem czy w momencie startu

5. Skoro możemy grać postaciami, które zetknęły z cthulhowatymi mackami, to jak duże może być to doświadczenie i jak to mechanicznie ugryźć? Wskaźnik Mitów i Poczytalności na pewno będzie u takiej postaci niż u takiej, która żyje w błogiej nieświadomości.
Zakładałam że było to raczej niewielkie doświadczenie. Profesor mógł znaleźć nietypowe zapiski, budowlaniec zobaczyć jakieś przerażające zjawisko. Wskaźnik Mitów... powiem tak, to będzie zależało mocno od historii postaci. Wolałabym by to było coś w granicach 5.. może 10. Ile poczytalności ubędzie ocenię po przeczytaniu historii.

6. W jakiej osobie trzeba pisać posty? 1-sza osoba mi nie leży, wolę w 3-ciej. Tak ino mówię
W 3-ej. Powyżej to tylko zajawka

7. Nie znam Zewu ani mechy więc tej rozpiski mechy w ogóle nie ogarniam.
Postaram się przygotować jakiegoś posta w dziale horror z tym jak stworzyć postać.

8. Ten oficer KWP to nie teges bo oficer czy wojskowy? Myślałem o jakimś akowcu z LWP ale może być i po prostu były akowiec.
Głównie bo oficer. Boję się że nie podołam ogarnianiu wyższych stopni, z uwagi na ich mocne osadzenie w polityce.

 

Ostatnio edytowane przez Aiko : 24-10-2019 o 09:20.
Aiko jest offline  
Stary 12-10-2019, 23:11   #2
 
Alaron Elessedil's Avatar
 
Nie znam mechaniki. Nie przepadam za PRLem. Wstępnie się zgłaszam. Zobaczymy co uda się ogarnąć

I mam pierwsze pytanie. Jak bardzo postać może siedzieć w mitologii Cthulhu? I od razu zaznaczam, że nie pytam pod kątem konkretnego pomysłu na postać - obecnie mam kilka.

EDIT:
Rzuciłbym jakąś reputacją, ale ostatnio przydzieliłem ją całkiem niedawno, bo 23-03-2019 o 11:57 i jesteś trzecia od najświeższych, więc... muszę trochę porozdawać. Ale cały czas pamiętam
 
__________________
Drogi Współgraczu, zawsze traktuję Ciebie i Twoją postać jako dwie odrębne osoby. Proszę o rewanż. Wszystko, co powstało w sesji, w niej również zostaje.
Nie jestem moją postacią i vice versa.

Ostatnio edytowane przez Alaron Elessedil : 12-10-2019 o 23:14.
Alaron Elessedil jest offline  
Stary 12-10-2019, 23:21   #3
 
PeeWee's Avatar
 
Jestem wstępnie zainteresowany i od razu garść pytań.

1. Kiedy dokładnie będzie miała miejsce akcja? W sensie w którym roku?
2. Zwykłe postacie, to tak naprawdę kto? Ślusarz, bibliotekarz? A przedwojenny profesor lub oficer LWP też się łapią pod kategorię zwykłe postacie.
3. Czy postać może być częścią aparatu komunistycznego? Na przykład oficer KGB lub partyjny dygnitarz.
4. Czy nasz postacie znają się, czy poznamy się dopiero w momencie startu sesji?
5. Skoro możemy grać postaciami, które zetknęły z cthulhowatymi mackami, to jak duże może być to doświadczenie i jak to mechanicznie ugryźć? Wskaźnik Mitów i Poczytalności na pewno będzie u takiej postaci niż u takiej, która żyje w błogiej nieświadomości.


Na tę chwilę tyle.
 
__________________
>>> Wstań i walcz z Koronasocjalizmem <<<
Nie wierzę w ani jedno hasło na ich barykadach
Illuminati! You're never take control! You can take my heartbeat, but you can't break my soul!
PeeWee jest offline  
Stary 13-10-2019, 22:44   #4
 
Aiko's Avatar
 
Dałam odpowiedzi w pierwszym poście chyba odpowiedziałam wam obu.. chyba.
 
Aiko jest offline  
Stary 14-10-2019, 14:58   #5
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Siemka

- Tak sobie spojrzałem na tą rekrute i mam parę pytań

1 - W jakiej osobie trzeba pisać posty? 1-sza osoba mi nie leży, wolę w 3-ciej. Tak ino mówię

2 - Nie znam Zewu ani mechy więc tej rozpiski mechy w ogóle nie ogarniam.

3 - Ten oficer KWP to nie teges bo oficer czy wojskowy? Myślałem o jakimś akowcu z LWP ale może być i po prostu były akowiec.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami
Pipboy79 jest offline  
Stary 14-10-2019, 15:08   #6
 
Aiko's Avatar
 
Wrzuciłam odpowiedzi do pierwszego posta, a co do mechy, mogę spróbować nieco pomóc ale za 2-3 dni spróbuję postawić posta z tym jak tworzyć postać.
 
Aiko jest offline  
Stary 14-10-2019, 15:16   #7
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
- Ok, dzięki za szybką odpowiedź z tym wojskowym to myślałem o zwyklym szfeju czyli szer - kapr. A na meche poczekam bo nawet te pkt w tej chwili nie wiem na co obdzielic.

- A w ogóle to fajno, że zrobiłaś rekrute i do Zewa i do horroru bo dawno nic nie było w ten deseń
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami
Pipboy79 jest offline  
Stary 21-10-2019, 14:59   #8
 
kanna's Avatar
 
Ja też chętnie, wstępnie

Nawet grałam w Zewie parę razy, ale to faktu nie zmienia, że mechaniki nie znam wcale Postaci nie rozpiszę, chyba że będzie to proste podzielenie 20 punkcików na 4 cechy.

Więc teraz pytania : czy obiecane hinty postaciowe będą, czy raczej powinnam jakąś starą postać rozpisaną wyciągnąć (choć nie wiem, czy ona akurat w tej wersji 7 jest napisana).
 
__________________
A poza tym sądzę, że Reputację należy przywrócić.
kanna jest offline  
Stary 21-10-2019, 19:35   #9
 
Aiko's Avatar
 
Mi zależy głównie na historia postaci. Z mechą postaram się ogarnąć ale real mi zawirował.
 
Aiko jest offline  
Stary 23-10-2019, 18:55   #10
 
PeeWee's Avatar
 
Aiko wyczyść proszę skrzynkę, bo nie mogę ci przesłać mojego zgłoszenia do sesji.
 
__________________
>>> Wstań i walcz z Koronasocjalizmem <<<
Nie wierzę w ani jedno hasło na ich barykadach
Illuminati! You're never take control! You can take my heartbeat, but you can't break my soul!
PeeWee jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:57.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172