Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29-05-2020, 08:03   #1
 
Ayoze's Avatar
 
[Pathfinder] Reign of Winter (18+)

Dokładnie 1400 lat temu, potężna wiedźma z innego świata o imieniu Baba Jaga przybyła na Golarion za pomocą swojej Chatki na Kurzej Nóżce, starożytnego artefaktu, który pozwalał jej podróżować między światami, a nawet między Planami. W szybkim, brutalnym konflikcie znanym jako Zimowa Wojna, samozwańcza Królowa Wiedźm podbiła wschodnie Królestwa Linnorm w Raemerrund i Konfederację Djurstor oraz założyła nową krainę ogarniętą wieczną zimą - Irrisen. Po pozostawieniu swojej córki Jadwigi na tronie jako pierwszej królowej Irrisen, Baba Jaga odeszła, ale wróciła do Irrisen dokładnie sto lat później, aby zastąpić Jadwigę nową córką, Morgannan, zabierając byłą królową i jej pierwsze pokolenie potomków wraz ze sobą do innego świata. Baba Jaga kontynuowała tę tradycję co sto lat przez ostatnie czternaście wieków, co zaowocowało sukcesją czternastu królowych Irrisen. Właśnie zbliżał się czas abdykacji korony, którą dzierżyła obecna królowa Irrisen, Elvanna, czternasta córka Baby Jagi. Jednak tym razem nie wszystko pójdzie po myśli Królowej Wiedźm, a tym samym ściągnie ogromne niebezpieczeństwo na cały Golarion...


Cześć!

Tym krótkim wstępem zapraszam Was do pierwszej części kampanii Reign of Winter, czyli "The Snows of Summer". Chyba nie ma wśród nas osoby, która nie słyszałaby o postaci Baby Jagi występującej w słowiańskich wierzeniach i folklorze. Mądre głowy z Paizo przełożyły jej legendę na jedną z lepszych (ale i bardziej morderczych dla BG) kampanii do Pathfindera, gdzie graczom dane będzie znaleźć się w jej osławionym domku na kurzej nóżce, a nawet w pewnym momencie spotkać się z samą Królową Wiedźm. Przy okazji postaci odwiedzą wiele egzotycznych i mało przyjaznych miejsc, znajdujących się nawet poza głównym uniwersum PFRPG czyli Golarionem, a wszystko to w otoczce trzaskającego mrozu i sypiącego gęsto śniegu. Kampania osadzona w klimatach ponurej baśni oferuje też trochę dungeon crawlu, walki z przeróżnymi przeciwnikami i główkowania, a przede wszystkim szerokie pole do odgrywania postaci, więc myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Przejdźmy jednak do konkretów.


 • mamy 18 Sarenith (odpowiednik naszego czerwca) 4713 AR.
 • bohaterowie zaczynają swoją przygodę w niewielkiej wiosce Heldren położonej w południowym Taldorze. Jej mieszkańcy to głównie rolnicy, pasterze i drwale, ale nie gardzą handlem z przejeżdżającymi kupieckimi karawanami ciągnącymi ze stolicy, Oppary do Zimar i w drugą stronę. To przyjazna, zżyta ze sobą społeczność, żyjąca w zgodzie z naturą i obowiązującym prawem. Ważniejsze miejsca to jedyna w wiosce karczma "Srebrny Gronostaj", świątynia Erastila, punkt medyczny, sklep wielobranżowy, tartak czy ratusz.
 • historia Waszych bohaterów powinna kończyć się na przybyciu właśnie do Heldren, choć zachęcam Was do tworzenia postaci mieszkających w wiosce, jeśli oczywiście będzie to pasować do koncepcji, jaką sobie wymyśliliście. Zachętą do takiego rozwiązania niech będzie bonus w postaci dodatkowego traita dla postaci pochodzącej właśnie z Heldren. Tutaj macie szczegółowy opis Heldren, gdyby ktoś chciał osadzić postać w wiosce.
 • postaci przybywające do wioski z innych części Taldoru lub Golarionu, tak samo jak i mieszkańcy Heldren słyszeli o dziwnych, niewyjaśnionych anomaliach pogodowych. Podobno w niektórych rejonach regionu zaatakowała już zima, co jest bardzo podejrzane, gdyż jest... lato. I tyle właściwie musicie wiedzieć na początek, jeśli chodzi o wstęp fabularny. W Heldren zostaniecie fabularnie desygnowani do pewnego zadania, które w konsekwencji wciągnie Was w wydarzenia z całej kampanii.
 • proszę, byście bardziej przyłożyli się do backgroundu postaci, niż do builda. Bardziej interesuje mnie KIM jest Twoja postać, niż CZYM.


 • gramy na zasadach 1 edycji PFRPG, korzystamy tylko z tego SRD.
 • wszelkie rzuty w trakcie rozgrywki wykonywane będą przez MG.
 • abilities: point buy 20 - tutaj macie kalkulator
 • nie lubię power gamingu i min-maxowania postaci, dlatego tylko jedną cechę możecie ustawić na '8'.
 • o ile fabuła odzwierciedla mechanikę i na odwrót, o tyle zawsze będzie zwyciężał zdrowy rozsądek oraz fabuła. Mistrzom taktyki z INT 8 dziękuję.
 • na pewno postaciom przyda się cold resistance, tak samo jak umiejki typu survival, stealth, use magic device, perception, disable device, knowledge (local), linguistics i diplomacy.
 • bierzcie pod uwagę, że to przygoda w specyficznym środowisku (zima, mróz), zatem odpowiedni do warunków ekwipunek jest niezbędny,
 • bohaterowie będą awansować jednocześnie na zasadzie kamieni milowych w kampanii, tak więc po dotarciu do określonego "checkpointa" dostaniecie kolejny poziom. Nie będę rozdawał XPa indywidualnie, ale za dobre odgrywanie postaci na pewno pojawią się jakieś indywidualne nagrody, które napotka postać w przygodzie. Może to być jakiś dedykowany przedmiot, jakieś bonusy do rzutów itd. Na pewno to odczujecie podczas gry.
 • trafienia krytyczne: tutaj zmiana zaczerpnięta z 5 edycji D&D - wyrzucenie naturalnej 20 to zawsze krytyk; na obrażenia rzuca się wtedy podwójnie.
 • jeśli chodzi o postaci z familiarami, czy innymi zwierzątkami, wybiorę tylko tę, która będzie pomagać skutecznie czyścić pole walki.
 • proponuję zapoznać się również z kampanijnym Przewodnika Gracza, który nakieruje Was na odpowiednie tory względem tworzenia postaci, tam również znajdują się traity kampanijne dla Was. A skoro mowa o tworzeniu postaci...


 • poziom: 1
 • mechanika i fabularia według tego WZORU KP. Kopiujecie wszystko, co się tam znajduje do siebie i wypełniacie.
 • mechanikę polecam zrobić w myth-weavers, potem jednak i tak trzeba ją przepisać wg formatki, którą zamieściłem w tym pliku.
 • HP: 150% na pierwszym poziomie (zatem jeśli przykładowo Hit Die Twojej klasy to d8, masz 12HP na start + mod. z Con.), następnie uśrednione w górę.
 • rasy:
  - core: wszystkie
  - featured: aasimar, fetchling, ifrit, oread.
  - uncommon: changeling, kitsune, samsaran,
  można wykorzystać 1 alternate racial trait, by zamienić go z bazowym,
 • dostępne klasy:
  - core: wszystkie,
  - base: alchemist, inquisitor, magus, oracle, witch,
  - hybrid: arcanist, bloodrager, brawler, hunter, investigator, shaman, skald, slayer, warpriest,
  - unchained: barbarian, monk, rogue,
 • klasy i rasy 3rd Party?: nie mówię nie, ale potrzebna moja zgoda, bo jeśli chcesz zagrać Wulfkinem będącym Time Thiefem, to najpierw lepiej odezwij się na PW . Generalnie nie jestem fanem przekombinowywania, ale możesz próbować mnie przekonać. Jednakże, jeśli konkretnej rasy i klasy nie ma na stronie d20pfsrd, to na bank nie przejdzie.
 • archetypy klas: dostępne.
 • charaktery: złe postaci są zabronione.
 • ekwipunek: zaczynacie, mając 180 sztuk złota na wydatki.
 • traits: standardowo 2 traity (1 musi być kampanijny), bez drawbacków. Ponadto, 1 dodatkowy trait dla każdej postaci mieszkającej w Heldren.
 • historia: nie musi być długa, w końcu to 1 poziom, ważne, żeby zaciekawiła. Indywidualnych zahaczek nie będzie w przygodzie, bo na to nie będzie miejsca, ale jeśli chcecie dorzucić jakis dodatkowy "flavor" do biosa Waszego bohatera, to proszę bardzo. To Wam ma się potem dobrze odgrywać postać, więc im bardziej zadbasz o swoją postać i ją poczujesz przy tworzeniu, tym bardziej prawdopodobne jest, że i mi się spodoba.
 • gramy z Hero Points. Zaczynacie, mając jeden taki punkcik, w trakcie przygody będzie można zdobywać dodatkowe. Więcej o tym napiszę w komentarzach do sesji, gdy już skompletuję drużynę.
 • gramy bez background skills.


 • rekrutacja potrwa do 7 czerwca, północy.
 • karty wysyłajcie tylko na PW.
 • przyjmę 5-6 graczy, na pewno nie więcej.
 • flowy gry: 3 dni dla graczy, 2 dla MG.
 • gramy tylko na forum, ewentualne dialogi rozgrywacie na własną rękę.
 • mechanika nie jest wyznacznikiem dostania się do sesji. Najważniejsza jest sama postać i jej historia.
 • wymagam punktualności i wytrwałości (wszakże zgłaszasz się do kampanii, więc dobrze to przemyśl, czy masz dość czasu). Można zerknąć do sesji, którą obecnie prowadzę (Bezsłoneczna Cytadela), gdzie czasami mamy naprawdę ostre tempo (momentami MG i gracze odpisywali codziennie i nie były to jednolinijkowce), choć 3 dni to będzie zawsze górny limit.
 • odpisów wymagam porządnych. Nie muszą być nie wiadomo jak długie, ale klimatyczne i charakteryzujące postać. Powiedzmy "na awatara" w górę.
 • nie wymagam znania na wyrywki świata Pathfindera, czy nawet Taldoru (postać może pochodzić z Heldren nie wyściubiając nosa poza najbliższą okolicę) więc się nie stresujcie. Wszystkie rzeczy odnośnie lore będą na sesji wyjaśniane w razie potrzeby.
 • nie wymagam też znania mechaniki PFRPG na wylot, ale niezbędne minimum to wiedza, jak zrobić postać, jak nią potem grać mechanicznie i awansować na wyższe poziomy. Można też znaleźć kogoś, kto z mechaniką pomoże, ale ważna jest wola, by się jej chociaż w podstawowym stopniu nauczyć.

To chyba wszystko. Jeśli są jakieś pytania, zadawajcie je w temacie. W temacie również wpisujcie ew. koncept na postać (rasę i klasę), żeby inni wiedzieli, kim zamierzacie się zgłosić.

Pozdrawiam i czekam na KP

ZGŁOSZONE KP:

- sorcerer, human (Kerm)
- fighter, human (Nanatar)
- druid, aasimar (Umbree)
- monk unchained, tiefling (shewa92)
- warpriest, half-orc (Draugdin)
- ninja unchained, catfolk (psionik)
- hunter, arctic elf (Aiko)
- wizard, elf (Asmodian)
 

Ostatnio edytowane przez Ayoze : 07-06-2020 o 16:48.
Ayoze jest offline  
Stary 29-05-2020, 08:22   #2
 
Draugdin's Avatar
 
Ayoze jak widzę podnosi poprzeczkę.
Po raz pierwszy dane mi jest właśnie grać z Tobą sesją Bezsłoneczna Cytadela i jestem zachwycony nawet początkowo przerażającym mnie lekko tempem także zgłaszam się w ciemno i zaczynam pracować na postacią.
 
__________________
There can be only One Draugdin!

We're fools to make war on our brothers in arms.
Draugdin jest offline  
Stary 29-05-2020, 08:22   #3
 
Krieger's Avatar
 
Hej!

Żałowałem trochę że nie spróbowałem swoich sił do Bezsłonecznej, jesteś MG z krwi i kości! Lubię Pathfindera i tym razem stanę w szranki
 
__________________
Originally Posted by The Giant
Fantasy literature is ONLY worthwhile for what it can tell us about the real world; everything else is petty escapism.
Krieger jest offline  
Stary 29-05-2020, 08:35   #4
Administrator
 
Kerm's Avatar
 
Oczywiście się zgłaszam
 
Kerm jest offline  
Stary 29-05-2020, 08:36   #5
 
Draugdin's Avatar
 
Czy można zapytać do jakiego ewentualnie poziomu postacie mogą awansować w tej kampanii?
 
__________________
There can be only One Draugdin!

We're fools to make war on our brothers in arms.
Draugdin jest offline  
Stary 29-05-2020, 08:50   #6
 
Umbree's Avatar
 
Jak już wiesz również się zglaszam

Ode mnie będzie aasimarka, druidka z archetypem arctic, bez familiara. Mieszkająca w Heldren
 
__________________
She herself is a haunted house.
Umbree jest offline  
Stary 29-05-2020, 09:05   #7
 
shewa92's Avatar
 
Też się zgłaszam. W sumie mam już pomysł i prawie gotową kartę.

Wyślę dziś do wieczora.
 

Ostatnio edytowane przez shewa92 : 29-05-2020 o 09:08.
shewa92 jest offline  
Stary 29-05-2020, 09:19   #8
 
Ayoze's Avatar
 
Ależ szybki odzew, miło Zapraszam!

Draugdin, w tej kampanii postaci mogą awansować maksymalnie do 17 poziomu. Pierwszą przygodę kończą natomiast na 4 poziomie.
 
Ayoze jest offline  
Stary 29-05-2020, 09:37   #9
 
Draugdin's Avatar
 
Cytat:
Napisał Ayoze Zobacz post
Ależ szybki odzew, miło Zapraszam!

Draugdin, w tej kampanii postaci mogą awansować maksymalnie do 17 poziomu. Pierwszą przygodę kończą natomiast na 4 poziomie.
Tym bardziej jestem zainteresowany. Nigdy jeszcze nie grałem takiej sesji "na dłużej" z możliwością awansowania. Z takim MG i z graczami, których sobie dobiera widzę, że jest to możliwe i tym większa motywacja do wystartowania.

Materiały ode mnie maks do weekendu powinny być.
 
__________________
There can be only One Draugdin!

We're fools to make war on our brothers in arms.
Draugdin jest offline  
Stary 29-05-2020, 09:50   #10
 
Asmodian's Avatar
 
Spróbuję również. Karta pewnie też do weekendu dotrze.
 
__________________
Iustum enim est bellum quibus necessarium, et pia arma, ubi nulla nisi in armis spes est
Asmodian jest teraz online  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:49.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168