Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29-09-2020, 03:22   #1
 
Hazard's Avatar
 
[D&D 5ed] [RoleGate] [+18] Ziemia Hioba

Ziemia Hioba


Cześć!

Dawno mnie tutaj nie było. Ale jako, że nigdy się oficjalnie nie żegnałem z Li, to nie będę zbytnio tłumaczył się z powrotu, tylko przejdę do rzeczy.

Chciałbym was zaprosić do udziału w sesji D&D 5ed przez RoleGate*.


O sesji

Świat Autorski (jeżeli można tak to nazwać). W skrócie - Anglia z roku 1450 w wersji fantasy. O samym settingu na samym dole.

Bohaterowie docierają statkiem do wybrzeży Anglii, by rozpocząć swoją wielką przygodę.

Kim są? Dlaczego tu przypłynęli? Skąd? Czego pragną? Jak ich losy wpłyną na pogrążone w chaosie Państwo, rządzone przez niepoczytalnego króla i skorumpowanych hrabiów? Co uda im się osiągnąć przed niechybną śmiercią? To zależy od was.

Sesja będzie swego rodzaju sandboxem - nie narzucam wątku głównego, bohaterowie sami zdecydują co chcą robić. Jesteście awanturnikami, jakich w Europie i na świecie niemało, pragnącymi bogactwa, mocy i przygód.


Technikalia
Jak gramy? Piszemy przez Rolegate i na bieżąco będę wrzucał wydarzenia z sesji tutaj na forum.
Tempo? Chciałbym utrzymać tempo min. jednego wpisu na dzień myślę. 5-10 min na napisanie zdania czy dwóch każdy znajdzie. Ewentualnie jeżeli faktycznie tempo będzie za szybkie, to zwolnimy.
System? D&D 5ed. Z systemu znam tylko podstawkę, więc na chwilę obecną będziemy się tylko jej trzymać. Później ewentualnie będziemy bawić się w klasy i rasy z dodatków.
Typ sesji? Swego rodzaju sandbox. Nie będzie głównego wątku, wielkiej misji, którą z góry narzucę graczom. Przygodę będę opierał na waszych decyzjach. Oczywiście planuję również wpleść różne wątki, które niejako wpływać będą na otoczenie bohaterów, ale to czy się zainteresujecie tematem, czy też nie, będzie zależało tylko od was.
Setting? Poniżej.
Ilu osób szukam? Przyjmę 3-4 osoby. Graczy będę wybierał na podstawie KP.
Lvl? Gracze zaczynają z postaciami na 3 poziomie.
Klimat? Dark Fantasy, świat jest niesprawiedliwy, mroczny, decyzję tutaj nie są proste. Postaram się, by każda wasza decyzja miała swoje konsekwencję, by świat nie był czarno-biały i nie było zawsze “najlepszego dla wszystkich” rozwiązania problemów. Chociaż oczywiście nawet w szarym świecie zdarzają się słoneczne dni.
W jakiej formie KP? Na google docs najlepiej.
Jak tworzymy postać? Point Buy lub na życzenie losuję wam jeden zestaw statystyk metodą 4d6 (po wylosowaniu, nie ma możliwości wybrania Point Buy), długość historii postaci dowolna (preferowana krótka, a konkretna), jednak zaznaczam, że przy wyborze graczy do sesji będę na to zwracać uwagę - lubię ciekawe postacie z wyrazistym charakterem. Chciałbym by sesja opierała się w dużej mierze na personalnych wątkach bohaterów, więc jak dacie mi coś, na czym mogę się oprzeć, to na pewno coś ciekawego uda mi się wpleść w sesję. Klasy i rasy tylko z podstawki.
Deadline rekrutacji? 11.09.2020.

Dawno nie tworzyłem rekrutacji, więc jakbym o czymś zapomniał, to dajcie znać.


Setting
Wyobraźcie sobie nasz świat tylko w wersji fantasy… i to tyle! Sam świat mam jedynie powierzchownie zarysowany, a wraz z rozwojem sesji będzie stawał się on coraz bardziej wyraźny i szczegółowy.

Ale oczywiście dam wam coś więcej, na czym możecie się oprzeć tworząc postacie:
 • Mimo, że świat ten jest pełen magii, wiele wielkich wydarzeń historycznych się pokryło z tym, co wydarzyło się w prawdziwej historii Europy i Świata. Państwa są mniej więcej w takim samym kształcie, władcy są Ci sami (w większości).
 • Wielki konflikt religijny, między nową wiarą w jednego Boga (chrześcijaństwo) i starą wiarą (mitologia grecka, nordycka i inne). Nie ma na chwilę obecną żadnej otwartej wojny, jednak te religie ciągle walczą o wpływy w Europie. Tworząc kapłanów, możecie wybrać religię chrześcijańską lub jakąś z mitologii starożytnych. Podpowiem, że w Anglii raczej panuje Chrześcijaństwo (kościoły innych religii można spotkać ewentualnie w większych miastach).
 • Większość albo i wszystkie uniwersytety z XV wieku możecie potraktować teraz jako uniwersytety magiczne.
 • Malta to królestwo smoków i Dragonbornów. Rasa ta ma też mniejsze Państwo na terenie Włoch (Prowincja Salerno i Neapol).
 • Kornwalia była niegdyś królestwem Niziołków. Teraz jest częścią Anglii, jednak niziołki wciąż stanowią tam większość mieszkańców i mają nawet własnego hrabię. Poza tym mniejsze społeczności niziołków można spotkać na całym świecie.
 • Twierdze Krasnoludów można spotkać praktycznie w większości większych pasm górskich. Szwajcaria, to największe znane w Europie Górskie Państwo Krasnoludów, niedostępne dla większości osób z innych ras.
 • Elfy mają w Europie trzy główne królestwa - na Korsyce, na terenach Słowacji oraz na terenach Walii. Mniejsze enklawy można spotkać oczywiście w całej Europie.
 • Islandia jest nazywana “Wyspą Gigantów”, gdzie żyją barbarzyńskie plemiona ludzi, które toczą zaciekłe boje z ogrami i olbrzymami.
 • Anglia i Francja toczą obecnie ze sobą Wojnę Stuletnią (ta wygląda jakby zbliżała się do końca).
 • Wielkie Imperium Bizantyjskie upada, atakowane przez Imperium Osmańskie. Hiszpania i Portugalia kolonizują nieznane ziemie.
 • Oczywiście wszystkie kraje w dużo większym stopniu niż w rzeczywistości składają się z dziczy, które zamieszkują zielonoskórzy, inne rasy i potwory.

To tylko kilka z moich na szybko wymyślonych pomysłów. Tworząc KP możecie śmiało światotworzyć - jakieś grubsze wydarzenia i sytuacje na świecie możecie tworzyć po konsultacji ze mną.

Wasze postacie mogą pochodzić z całej Europy, wszystkie dodatkowo znają Angielski (common) i języch ich narodowości. Jeżeli ktoś chce zagrać anglikiem, to też oczywiście śmiało możecie go stworzyć, tylko z jakiegoś powodu musi znaleźć się na łodzi, którą przypływają wasze postacie.

I to tyle!

Zapraszam do udziału w sesji i zadawania pytań!

*[Link] - swego rodzaju chat do gry RPG online.


 
Hazard jest offline  
Stary 29-09-2020, 06:28   #2
 
Gladin's Avatar
 
Deadline do 11 października, nie września, tak?
Tak czytam, ale się nie zgłaszam
 
Gladin jest offline  
Stary 29-09-2020, 08:14   #3
 
Draugdin's Avatar
 
Pomysł i świat trochę zakręcony jednak chyba właśnie przez to intrygujący.
Jako, że zawsze chciałem zagrać przez Rolgate to chętnie się zgłaszam.
Pytanie w sumie na tą chwilę jedno: Point Buy ok, ale ile punktów jest do wydania?
 
__________________
There can be only One Draugdin!

We're fools to make war on our brothers in arms.
Draugdin jest offline  
Stary 29-09-2020, 10:06   #4
Konto usunięte
 
Clutterbane's Avatar
 
Zagrać nie zagram z powodu ograniczonych zasobów czasowych, ale polecam wszystkim granie z Hazardem no i granie przez Role Gate. Gra się trochę inaczej niż na LI, ale moja sesja pięknie idzie do przodu. Trochę o Role Gate z nadzieją na jakąś dyskusję pisałem tutaj (Gramy przez Role Gate, czyli... [D&D 5E Basic Rules] Zatraceni Pogromcy (18+)).

Pomysł na setting fajny, polecam Midgard wyd. Kobold Press (podejście do bóstw - tzw. "maski" - i konfliktów pomiędzy nimi powinno Ci się spodobać) i Dark Albion jakbyś szukał inspiracji do fantastycznej Wojny Róż.

Stary cRPG Darklands realizował podobny pomysł tyle że w Świętym Cesarstwie, konkretny opis świata miał w instrukcji dołączonej do gry, też polecam.
 
__________________
[B]Prowadzę:[/B]
- [D&D 5E] Waterdeep: Dungeon of the Mad Mage (kampania przez Roll20)
[B]Gram:[/B]
- [Stars Without Number] WARHAMMER 29K (kampania przez Roll20)

Ostatnio edytowane przez Clutterbane : 29-09-2020 o 13:53.
Clutterbane jest offline  
Stary 29-09-2020, 16:14   #5
 
Hazard's Avatar
 
@Gladin, mój błąd, oczywiście 11.10. Dzięki!

@Draugdin mogę zagwarantować, że fabuła będzie również intrygująca i zakręcana ^^ 27 punktów do rozdysponowania.

@Clutter dzięki za dobre słowa i porady. Z pewnością zerknę do tych materiałów!
 
Hazard jest offline  
Stary 29-09-2020, 16:16   #6
 
Icarius's Avatar
 
Link przerzuca mnie na Rollgate ogólnie. Nie do konkretnego odnośnika.
 
Icarius jest offline  
Stary 29-09-2020, 16:20   #7
 
Hazard's Avatar
 
@Icarius tak, to jest tylko dla osób które chcieliby zobaczyć jak ta apka wygląda. Grę sama będę tworzył, jak już będzie team.
 
Hazard jest offline  
Stary 29-09-2020, 16:26   #8
 
Icarius's Avatar
 
Cytat:
Napisał Hazard Zobacz post
@Icarius tak, to jest tylko dla osób które chcieliby zobaczyć jak ta apka wygląda. Grę sama będę tworzył, jak już będzie team.
Dobra teraz kumam. Proponuję stworzyć tam próbna grę. Oczywiście bez gry ale tak żeby każdy mógł wejść. Zobaczyć jak apka wygląda przeklikać i ewentualnie publicznie wykonać rzut na postać po ustaleniu z MG. (lub nie jeśli nie dopuścisz takiej opcji) Sama apka jest super więc możliwość wejścia może przekonać trochę wachajacych się do nowości.
 

Ostatnio edytowane przez Icarius : 29-09-2020 o 16:31.
Icarius jest offline  
Stary 29-09-2020, 19:01   #9
 
Arvelus's Avatar
 
Szybkie pytanie...
Rasy/klasy podstawowe.
Zaklęcia też? Składam w głowie wizję krasnludzkiego kapłana Odyna (multiklasa czegoś walczącego z czymś co ma dostęp do zaklęć elektrycznych).
Chciałbym jednak więcej walczyć wręcz niż czarować, a w dodatkach są fajne zaklęcia zawierające w sobie atak (choćby booming blade). To by mi się przydało
 
Arvelus jest offline  
Stary 29-09-2020, 20:44   #10
 
Hazard's Avatar
 
Cytat:
Napisał Icarius Zobacz post
Dobra teraz kumam. Proponuję stworzyć tam próbna grę. Oczywiście bez gry ale tak żeby każdy mógł wejść. Zobaczyć jak apka wygląda przeklikać i ewentualnie publicznie wykonać rzut na postać po ustaleniu z MG. (lub nie jeśli nie dopuścisz takiej opcji) Sama apka jest super więc możliwość wejścia może przekonać trochę wachajacych się do nowości.
Na chwilę obecną nie widzę w tym sensu.
Jeżeli ktoś chcę zobaczyć, jak apka wygląda w praktyce, to polecam na przykład zajrzeć na ciekawą sesję.
Natomiast jeżeli ktoś chcę poczytać nieco o zaletach Rolegate nad np. takim Google Doc, to polecam wejść na wątek, który Clutterbane zalinkował wyżej.
Tak szczerze mówiąc, to nawet ja będę w trakcie sesji dopiero uczył się tej apki, więc osoby, które nigdy z niej nie korzystały, nie muszą niczego się obawiać - będziemy się wspólnie uczyć z niej korzystać.

@Arvelus myślę, że mógłbym się zgodzić na zaklęcia Proszę tylko o informację jakie zaklęcia nie są z podstawki przy tworzeniu postaci.
 
Hazard jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:29.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168