Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-12-2020, 19:33   #1
 
Buka's Avatar
 
[D20 modern] Apokalipsa (+21)Fabularnie:

W roku 2027 na świecie pojawił się wyjątkowo zabójczy, nieuleczalny wirus, bardzo szybko rozprzestrzeniający się po całej kuli ziemskiej. Dotarł on w bardzo krótkim czasie do każdego zakątka świata, zabijając miliony, oraz osłabiając na bardzo długi okres czasu tych, którzy mieli szczęście go przeżyć. Co dziwne, na "Plagę" (jak ów wirus wiele lat później nazywano) zwierzęta nie chorowały… Skąd pochodził wirus, kto przyczynił się do jego powstania i rozprzestrzenienia? Tego już dokładnie nikt nie pamięta. Ponoć skośnoocy, albo ruscy? A może powstał w Przeklętych Stanach Ameryki? Albo Taliby… wirus szalał rok, zbierając żniwo w milionach, doprowadzając do zachwiania gospodarki światowej, braków w żywności, do licznych zamieszek, prób obalenia rządów, wojen domowych…

2028 nie był lepszym rokiem. Trzęsienia ziemi o niespotykanej sile, częstotliwości, i występowaniu, gdzie ich nigdy do tej pory nie zanotowano. Do tego huragany, tajfuny, powodzie, tsunami, pożary lasów, susze, zmutowane szerszenie, szarańcza… dla każdego po równo, w każdym zakątku świata coś wrednego, coś niszczycielskiego, zabójczego. By jeszcze bardziej dokopać będącej już na kolanach ludzkości.

W połowie stycznia 2029 na niebie rozległ się z kolei dźwięk trąb, słyszalnych na całym świecie. Po tym zjawisku, trwającym godzinę czasu, na ziemię spadł deszcz płonących… gwiazd?

Dzień Apokalipsy był krwawym dniem.

Gwiazdy okazały się Aniołami, te zaś były niezwykle brutalne. Zabijały bez litości ostrzami mieczy, skinieniem palca, czy i magicznym ogniem każdego na swej drodze, bez względu na kolor skóry, płeć, czy wiek. Były ich dziesiątki tysięcy i wyżynały systematycznie miasto za miastem, armię za armią… osłabiona ludzkość nie miała zbyt dużych szans. A jakby tego było mało, z wielu ogromnych szczelin, powstałych w wyniku trzęsień ziemi, wypełzły i Demony. Śmierć zadawana z ich rąk była z kolei jeszcze bardziej brutalna, pełna tortur, bólu, cierpienia, i często kończyła się pożeraniem nieszczęśnika, najlepiej jeszcze żywcem.

Spadły również bomby.

W akcie desperacji, z biblijnymi stworzeniami próbowano walczyć głowicami atomowymi? Opętały one odpowiednie, uprawnione do ich użycia osoby, przyspieszając eksterminację ludzkości? Dawno noszone urazy, zatargi, czy chęć zemsty, popchnęła do takiego aktu naród przeciw narodowi? Teorii jest wiele… być może wszystkie są prawdziwe, albo żadna.

Anioły i Demony nie skupiały się jednak tylko na dokonywaniu genocydu. Przy każdej możliwej okazji, obie siły walczyły i między sobą, często urządzając bitwy o niespotykanej skali, trwające tygodniami.

Po trzech miesiącach Apokalipsy stało się z kolei coś dziwnego. Bramy Niebios, i Wrota Otchłani zatrzasnęły się, a tysiące, tysiące białych i czarnych skrzydeł na Ziemi pozostawiono samym sobie...


2047
(czasy obecne w sesji)

Cywilizacja upadła... i już nigdy się nie podniosła. Zginęło 80% ludzkości, i utracono niemal wszystko, co “cywilizowane”. Nie ma już państw i rządów jakie wcześniej znano, a ich granice nic już nie znaczą. Nie ma internetu, telefonów, telewizji, samolotów, pociągów. Brak dawnych sił wojskowych, brak służb porządkowych, medycyny, prądu, wody, brak… wszystkiego.

Wcześniejszy świat umarł, i pozostały tylko ruiny.

Pojawiły się za to Anioły i Demony, najprawdziwsze, realne istoty z mitów, legend, baśni, czy i stronic (nie)świętych zapisków. Skoro więc one istniały, cała reszta również była prawdą? Wielu wpadło w histerię, w panikę, utracili wiarę, ale i po części ją wzmocnili. Apokalipsa i Sąd Boży dotyczył tylko grzeszników, reszta zostanie Zbawiona? Akurat…

Na tym się jednak nie skończyło. Wraz z nadejściem plag, kataklizmów, oraz białych i jasnych skrzydeł, pojawiło się również kilka dodatkowych, istotnych faktów… zupełnie jakby wprost przyniesionych ze sobą przez owych skrzydlatych przybyszów.

Wraz z mijającymi latami pojawiało się coraz więcej zmutowanych zwierząt i ludzi, pojawiły się osoby obdarzone dziwnymi mocami Telekinetycznymi i Psi. Trzecie oko, pazury u dłoni, łuski na ciele, plunięcie kwasem… od tych subtelnych, ledwie zauważalnych, po potworne mutacje, jak kolce czy i kości wystające z ciał, zębiska jak u rekina, powykręcane i zdeformowane ciała.

Nadprzyrodzone moce istniały… pojawiła się również i Magia. Zaklęcia lecznicze, wspomagające, czysto bojowe, ułudy, kamuflaże. Często wielce chaotyczne, niebezpieczne dla samego używającego, z biegiem czasu i ćwiczeń, stawały się do okiełznania.

A do tego wszystkiego, zaczęto nawet przebąkiwać o wiedźmach, wampirach, zombie, i do tego całego cyrku brakowało jeszcze tylko chyba wilkołaków i ufoludków…

***

Stworzyłam sobie świat USA po Apokalipsie, inspirując się nieco Neuroshimą, choć moja apokalipsa jest trochę inna

Tutaj możecie sobie o nim poczytać, aż tak dużo w sumie tego nie ma(tak mi się przynajmniej wydaje xP)


Ogólnie:

Sesja w klimatach Apokalipsy! Syf, kiła i mogiła. Waryjaty, mutanty, Anioły i Demony, potworki, zniszczone miasta, wiadomo chyba co i jak odnośnie klimatów… będzie brutalnie, będą flaki i poderżnięte gardła, będzie i parno i duszno(i to dosłownie, jak i w przenośni ), a więc i cycki i myszki, i seeeexy tysz bydom! Może być wesoło, może być smutno, może być serio krwaaawo i świńsko.
Nie będzie mechanicznego jojczenia, ani masochistycznego podniecania się o kaaaażdy nabój, czy co dzisiaj zjeść, żeby przeżyć, i gdybania nad każdą napotkaną kałużą. Ma być akcja, wybuchy i strzelaniny!

Uwaga: sesja nie jest dla "delikatnych" graczy. A będzie się działo… naprawdę różnie-świńsko, stąd i sesja oznaczona +21 :PP

No ale co w samej sesji?
Mieszkacie/przebywacie chwilowo gdzieś w jakiejś osadzie/wsi/miasteczku/jak zwał tak zwał… obgadamy gdzie, już po rekrucie, a znacie się między sobą(bo tak mi wygodniej, nie marudzić mi tu :P) i pewnego dnia pojawia się okazja, by zdobyć ponoć masę sprzętu, broni i innych cudów jeszcze z czasów sprzed "Dnia Sądu". Trzeba więc ruszyć 4 litery i w drogę po Przeklętych Stanach Ameryki! Banał? No i co z tego?

Poszukuję nie więcej niż 7 doświadczonych graczy. I nie, to nie jest sesja dla początkujących z systemem D&D i jego pochodnymi, nie mam czasu i ochoty na prowadzenie za rączkę, sesji dla "nowych" jest na forum sporo. Znasz "zwykłe" D&D? To w d20 sobie też poradzisz!

Google doc będzie. I może go być nawet bardzo dużo. Czy to do szybszego przeprowadzenia walk, czy i do jakiegoś dialogowania. Możemy i pisać TYLKO zwyczajne posty na forum, ale to się często będzie mijało z celem. Jak bowiem wtedy przeprowadzić jakąś normalną rozmowę między 2 postaciami? Trzema? Dziesięcioma??(licząc i jakiś NPC)

Miło by było, gdyby “tam gdzie trzeba” zaglądano w razie konieczności minimum raz na 2 dni. A lepiej raz dziennie. Albo kilka razy dziennie :lol. żartuję...trochę :PP Choćby żeby napisać 1-2-5 zdań, co BG robi, co ma do powiedzenia, żeby nie stał jak kołek gdzieś obok innych, żeby nie był statystą, a MG się wpieniała, że 8 osób musi czekać na 1-ną wiele dni... walki podobnie. Będą odgrywane w docu, a nie na forum post-po poście, gdzie 1 runda zajmie nam aż 2 tygodnie :/

Sama sesja będzie miała tempo około 8+3 odpisów. “Około” oznacza bowiem, iż jak się wyrobicie/wyrobimy w tydzień/8 dni, to tak po 2-3 dniach dam posta, jak będziemy mieli jakieś obsuwy, no to później... Niestety, ale nie mam tak dobrze jak wielu z was, na głowie praca/dom/własna już dawno rodzinka ... życie na częstsze pisanie jako MG mi nie pozwala, a doba ma tylko niestety 24h (prowadzę do tego inną sesję na Li, gram w 2 innych itd itp...) Z drugiej strony, wiadomo, życie to życie, czasem się coś wydarzy, czasem nie idzie odpisać, a ja wbrew pozorom to rozumiem

Rozgadałam się...

Jeśli chodzi o turlanie i ogólnie mechanikę, będzie to jak najbardziej w sesji obecne, a MG będzie rzucać kompletnie wszystko za graczy przed monitorem i informować was na bieżąco/w następnym poście o ewentualnym powodzeniu lub porażce waszych poczynań. Jeśli chcecie koniecznie dowodów owych rzutów możemy korzystać z kostnicy, będzie to jednak moim zdaniem psuło samą rozgrywkę, gdy w postach będą się pojawiały jakieś linki do rzutów/kostki.
Krótko więc i na temat, z założenia liczymy na wzajemne zaufanie jeśli chodzi o rzuty i mechanikę, która nie będzie oczywiście w postach widoczna. W pewnych sytuacjach możemy również doprowadzić do jakiś konsultacji/odgrywania przez pw/gg/hanga/googledocs i dany gracz pozna już jakieś wyniki wcześniej i będzie mógł więcej napisać w swoim poście.

Same posty sesyjne z umiarem. Nie tam jakieś jednolinijkowce, co to to nie, absolutnie... ale i z kolei żadnych elaboratów na 32 strony, z umiarem, z umiarem. Minimalnie na długość avka (a pewnie i tak się rozpiszecie )

~


Mechanicznie:

System d20 Modern. Trzymamy się głównego podręcznika(d20 Modern Podręcznik Źródłowy) tu macie link do srd, po angielsku oraz podręcznika d20 Apocalypse(nie mam linków).. :P

Karta postaci wypełniona w Mythweavers, i nic innego. Nie przyjmuję żadnych pw, ani kart w jakiś edytorach tekstowych. Kartę proszę udostępnić do edytowania dla KatieG. Jest jej format do D20 Modern i tej oczywiście używamy.

Avatarek: Wiadomo, nie? Jakieś zdjęcie/obrazek… i mi tu nie marudzić, że ktoś nie umie odpowiedniego sobie wyszukać, bez nie przyjmuję. Nie musi być serio zdjęcie, może być i rysowany portrecik... ale oczywiście bez Mangowych :P

Poziom 8, klasy dowolne(patrzeć poniżej), byleby pasowały do konceptu sesji i całość dawała owy 8 poziom.

36 punktów na Atrybuty. (A jak! Jesteście tfardzi!) Kalkulatorek
2 punkty dodatkowo do atrybutów za 4 i 8 poziom poza kalkulatorkiem, proszę na karcie zaznaczyć osobno do czego zostały dodane żebym się w tym połapała...

W systemie d20 mamy podział na klasy podstawowe i klasy zaawansowane(coś jakby prestiżowe):

Klasy podstawowe:
- Basic classes (klasy bazowe), czyli podstawa, określająca "rodzaj" waszego BG: Strong Hero, Fast Hero, Smart Hero, Charizmatic Hero itd. Dostajecie w nich dodatkowe atuty i talenty(klasowe zdolności)

Klasy zaawansowane:
- Advanced classes (klasy zaawansowane), dopuszczam: battle mind(psion do walki wręcz!), bodyguard(ochroniarz), daredevil(śmiałek/kaskader?), field medic(medyk polowy/"doktor"), gunslinger(rewolwerowiec), infiltrator(szpieg), martial artist(karateka :P ), soldier(żołnierz), techie(technik), telepath(psion).

Klasa specjalna: “Magik", Taki nowoczesny Zaklinacz, jest tylko jako bazowa, już od 1 levelu dostępna), dopuszczam tylko jednego w drużynie.

Klasa specjalna: Acolyte, jedyna klasa mająca dostęp do magii objawień(i do czarów leczniczych!). Ale fabularnie nie będziemy tej klasy tak nazywać. Kleryk, Znachor, Szaman, Uzdrowiciel, Kaznodzieja… Padre(?), coś w tym kierunku… whatever pasuje do konceptu postaci/pochodzenia/trybu życia itd
Uwaga mechaniczna: dopuszczam tylko pierwsze 4 levele tej klasy zaawansowanej. I tylko 1 w drużynie.
Uwaga fabularna: ktoś kto potrafi leczyć magią, to istny, chodzący po ziemi, zafajdany cudotwórca. Takich osób jest naprawdę mało, i taki ktoś albo będzie uwielbiany przez tłumy, albo... skończy jako niewolnik jakiegoś potężnego bossa gangsterów czy coś w tym stylu. Przez chęć posiadania takiego "cudotwórcy" na własność wyżynano już całe osady. Lepiej więc uważać…

Jak widać, starałam się wybrać z zaawansowanych klas te, które nadają się na tą sesję i wcale nie musicie brać klasy zaawansowanej(na którą z reguły wchodzi się 4-tym poziomem). Nic nie stoi na przeszkodzie, by mieć i 8 poziomów jedynie w klasie bazowej.

Do tego mamy również coś klimatycznego, co się zwie Profesja Podstawowa(Starting Occupation), a można to nazwać śmiało “Zawodem” czy tam i drogą życiową danego BG z młodości(?). Daje to malutkie bonusiki mechaniczne do paru umiejek i czasem bonusowy atut, a pozwala bardziej określić jego miejsce w świecie:

- Adventurer, Blue colar(pracownik fizyczny, też może być "jajogłowym"), Celebrity, Criminal, Doctor, Law Entforcement(stróż prawa), Military, Religious, Rural(rolnik), Technician. Proszę tylko brać tu poprawkę na świat postapo, oraz wiek waszej postaci. Ktoś mógł się czegoś uczyć/wykonywać jeszcze zanim się wszystko pochrzaniło.


W systemie d20 jest również coś, co się nazywa… - Action points (Punkty akcji). Każdy ma określoną ilość na epizod/rozdział? pomagają w krytycznej sytuacji dając bonusy przy turlaniu kostkami, oczywiście przepadają przy używaniu. Korzystamy z tych przyznanych już w ostatnim levelu advanced class, podam każdemu osobno ile ich posiada.
To już moja czwarta sesja w systemie d20 i muszę powiedzieć, że WSZYSCY gracze zapominają/szkoda im? owych action points, a one serio dużo dają! Wydajesz go i masz dodatkowe 2k6(wybierając lepszy wynik z owych 2k6) co dodajesz do k20!! Do ataku, do rzutu obronnego, testu atrybutu, umiejętności… to się serio przydaje! A w sesji je kiedyś-tam odzyskacie, czy to po osiągnięciu jakiegoś etapu fabularnego, czy przy awansie na kolejny poziom. Awanse będą z kolei w sesji tak chyba ze 2...

Oprócz tego istnieje coś, co się zwie Próg oGromnych Obrażeń(Damage Treshold) (PGO). Oznacza to w skrócie, m/w tyle, że nawet 1 rana może kogoś zabić, jeśli będzie pech na kostkach :PP a rozwijając owe zagadnienie…

PGO jest określane przez wysokość Atrybutu waszej Budowy(Constitution). Jak masz jej 14, to masz i PGO 14, proste. Gdy zaś zostaniesz zraniony JEDNYM ATAKIEM, a owe zadane rany są równe/przekroczą owy PGO, to trzeba wykonać Rzut Obronny Wytrwałości o ST15. Jeśli się nie powiedzie… niezależnie ile masz jeszcze pw, bohatyr pada i jest umierający z -1pw :PP

Gdzieś tam jest chyba jakiś atut co podwyższa owe PGO o 3 punkty Wrogowie również będą mieli PGO.

Aha, odnośnie samych atutów… dostajecie ich masę, ale i trzeba ich wiele wydać, by być obeznanym z jakimś pancerzem, by umieć posługiwać się pistoletami i karabinami, by umieć strzelać serią, dla wyrzutników są osobne atuty, do walk bronią wręcz osobne itd. itp.

Jak komuś mało atutów dopuszczam max. 2 ogólne flawy(taak, wiem, te są z Patha, ale mają większy sens) za 2 dodatkowe atuty, sprawa indywidualnie do obgadania. I nie brać jakiś tam powiązanych z Wealth, bo "Zamożność" określająca wasz status finansowy nie ma w tym settingu najmniejszego sensu a odnośnie np.skilli społecznych… już ja dopilnuję by wam się gadka nie kleiła xP

d20 jest chyba bardziej skomplikowane niż “zwykłe” D&D :P ale pomogę wam z kartami!

Mutacje(są w srd ale w dziale future): chcesz widzieć w ciemności? Bier… działa na zasadzie +/-
Mutacja np.za 3 punkty i tyle punktów ma mieć jakiś drawbak/drawbacki(flaw/y). Ale nawet owe widzenie w ćmicy to nieco inksze oczka niż normalnie, i komuś się twój wygląd może nie spodobać...


Historii nie wymagam strasznie dużo, naprawdę wystarczy 1 strona A4, tylko bez żadnych zapychaczy w stylu odgrywania jakiś scenek i to jeszcze z dialogami... ale i wysiłek będzie nagradzany dodatkowymi “bajerami”, odpowiednio mocnymi co do mojego uznania xP Historię postaci wpiszcie na dole karty w “Personality”. Mieszkacie w USA, i nie, nie musicie być “białasami” Co do wieku waszych postaci… skoro już jesteście na 8 levelu, to już i sporo przeżyliście, a więc od... 25 lat w górę? <uwaga, od 40-tki są pierwsze kary/bonusy za wiek średni> No chyba, że ktoś mi jakoś piknie wytłumaczy, jak młody szczyl doszedł już do takiego doświadczenia(poziomu). Wiek dolny, minimalny… hmmm...16? Ale serio serio, ja chcę poważne argumenty jak co.

Sprzęt! A tak sobie w tym D20 Apocalypse wymyślili, że wszystko jest liczone w… Trade Units (Punkty Handlu?) Baardzo mi się ta nazwa nie podoba :PP Będziemy używać skrótu TU po angelsku, albo po polskiemu PH? Albo wymyślimy inną nazwę? Tylko jaką… no bo przecież nie “Gamble” co? xP może "Fanty"?

W każdym bądź razie, macie ich 120 na sprzęt. I radzę zostawić tak 15 na wspólną ściepę w postaci auta + pełnego baku, w końcu jak inaczej będziecie się szlajać po tym świecie postapo?

Na naboje jest promocja, i kosztują one cenę podręcznikową Apocalypse ale za 10 sztuk. Płacisz np. 1 TU za 10 sztuk 9mm, zamiast 1 TU za 1 sztukę 9mm, jasne? Wypas nie? Ale… do pistoletów/strzelb/snajperek/whatever, dopuszczam 30 sztuk max, do karabinów maszynowych max.90. Nie ma, że promo, to MG wykorzystacie i każdy będzie latał z 15kg “zapasowej” amunicji :PP by sobie w sesji handlować na lewo i prawo czy coś.

W sesji amunicja będzie miała już normalne koszty.

Srebrne kule kosztują zaś cenę podręcznikową +2, za 5 sztuk.
Przykład: 3 TU za 5 sztuk srebrnych 9mm, jasne?

Srebrny oręż do walki wręcz… tu to rozpatrzę indywidualnie.

Uwaga: rany zadawane wręcz/każdą bronią zadają o 1 kostkę więcej. Przykład:
- Pięści 1k3, robimy 2k3 stłuczeń.
- Nóż/sztylet zadaje 1k4, robimy 2k4.
- Pistolety zadają z reguły 2k6, więc robimy 3k6.
- Karabiny 2k8, robimy 3k8.
I tak dalej… a co, jedziemy ostro! I nie, to nie jest przesada


Srebrny krzyżyk każdy już ma za darmochę a takimi pierdołami jak ubrania, kabury, szelki itp. to się nie przejmować, macie je i tyle.

Papierosy, cygara, alkohol, narkotyki i inne takie… nigdzie tego ni ma, ale pomyślę co i jak, będzie to więc "wkrótce" xP

Jeśli nie dorwiecie się do podręcznika, mogę wam zarzucić kilka screenów, tych najważniejszych odnośnie cen sprzętu.
.
.
.
.
.
.

Wzór karty. Ma na niej być wszystko co trzeba wpisane TAK JAK WE WZORZE. W ten sposób jest bowiem porządeczek i idzie się mi łatwiej we wszystkim połapać… Przy tworzeniu swoich kart proszę się przyjrzeć tej zaprezentowanej… to chyba serio nic trudnego wpisać co trzeba, gdzie trzeba?
- hp ja wam przydzielę.
- te "tymczasowe" atrybuty w sile, to właśnie te zyskane za 4 i 8 level.
- action points wpisane po prawej(NPC ich nie mają, to tylko przykład dla was)
- atuty i talenty/zdolności klasowe obok siebie
- w umiejkach te co mają + przy nazwie są w obu klasach
- Ceny sprzętu wpisywać gdzie normalnie jego waga, a karta sama policzy, i fajnie jest.(NPC inaczej liczę za sprzęt, nie zawracać sobie tym głowy)
- językami się nie przejmować…
- occupation wpisany
- parę rzeczy na dole karty i taa-daaa gotowe.

~

Kto by się ogólnie wam przydał w ekipie?

- Zwykły lekarz/Znachor(ten Acolyte, wiadomo o co biega...)
- Mechanik(naprawi zaciętą spluwę albo auto, otworzy jakiś zamek, coś ogólnie naprawi, coś zepsuje itd.)
- Jakiś cwaniak(gadka-szmatka, negocjacje, ściemy, korzystny handelek…)
- Goście od "mokrej roboty", od strzelania, skucia mordy, odcięcia łapy itd może jakiś snajper.
- Myśliwy/Traper/Zwiadowca/Ktoś potrafiący tropić.
- Co tam sobie wymyślicie pasującego do klimatu/ekipy!


Rekrutacja potrwa do 15.12 i jest konkurs kart, wróżenie z fusów, foszki MG i tym podobne akrobacje, ale szansę ma w sumie każdy! Wystarczy przebrnąć przez tworzenie karty, które już samo w sobie pokaże, kto chce zagrać, a kto ma tylko słomiany zapał :P (i powtórzę raz jeszcze: pomogę z kartami!)

To chyba tyle… aha! Zapraszam oczywiście również do sesji panie, niekoniecznie słowami "na gwałt potrzebne" ale płeć piękniejsza(:P) również by nam się przydała!

Wszelkie pytania, uwagi, skargi, i inne takie plutony egzekucyjne najlepiej tu w temacie, bez zapychania mi skrzynki pw, raczej wiadoma sprawa...

Pozdrawiam!
PS: Komuś może się wydawać, że duuuużo wymogów/obwarowań/blabla… ale w rzeczywistości to wszystko po to, by był porządek, nie było błędnych wrażeń/nieporozumień, co trzeba wyjaśnione nawet już teraz, żeby nie było "rozczarowań" w sesji, i by NAM się dobrze grało, i to zniknie/będzie praktycznie nieodczuwalne wraz ze startem sesji
 
__________________
"Nawet nie można umrzeć w spokoju..." - by Lechu xD

Ostatnio edytowane przez Buka : 05-12-2020 o 14:19.
Buka jest offline  
Stary 01-12-2020, 19:46   #2
Administrator
 
Kerm's Avatar
 
Jedna sesja mi właśnie odpadła, więc spróbuję coś stworzyć.
 
Kerm jest offline  
Stary 02-12-2020, 08:19   #3
 
Lord Melkor's Avatar
 
Kusząca koncepcja, pomyślę jak stoję z czasem.
 
Lord Melkor jest offline  
Stary 02-12-2020, 15:13   #4
 
psionik's Avatar
 
Dawno chodziły za mną takie klimaty, więc z chęcią zrobię postać.
 
psionik jest offline  
Stary 02-12-2020, 16:53   #5
 
Arvelus's Avatar
 
Stosujemy przedmioty mistrzowskie? Bo jeśli tak to pewnie wszytscy skończymy mają pancerz i broń z bonusami +3 =p
 
Arvelus jest offline  
Stary 02-12-2020, 18:21   #6
 
Buka's Avatar
 
Cytat:
Napisał Arvelus Zobacz post
Stosujemy przedmioty mistrzowskie? Bo jeśli tak to pewnie wszytscy skończymy mają pancerz i broń z bonusami +3 =p
Przypominam, że akcja sesji ma się dziać 18 lat po końcu świata, więc nie bardzo widzę w obiegu na prawo i lewo przedmiotów wykonanych mistrzowsko... nie ma już kto ich robić/"zużyły się" i już nie są takie cacy jak kiedyś...

Jest kilka pistoletów i chyba lekkich karabinków co mają "mistrzowskie" wykonanie, i niech już tak zostanie, ale żeby zaraz każdy miał taki M16 czy cokolwiek podobnego to nie bardzo. Podobnie sprawa z kamizelkami/pancerzami.

Nóż mistrzowskiej roboty dopuszczę bo to łatwiej wykonać niż jakąś broń palną... Ale znowu cena powina wzrosnąć? :P

I btw. pancerze mistrzowsko wykonane nie dają żadnych + do obrony a jedynie zmniejszają kary/są lżejsze/wygodniejsze( większy dopuszczalny bonus ze zręczności) i takie tam drobnice. No i oprócz tego te wspomniane przez Ciebie +3 to nie wiem jakim cudem, bo to nie typowy d&d gdzie są takie bonusy... Magiczne

Pozdrawiam zainteresowanych sesją!
 
__________________
"Nawet nie można umrzeć w spokoju..." - by Lechu xD
Buka jest offline  
Stary 02-12-2020, 18:27   #7
 
Arvelus's Avatar
 
d20 Resources - Equipment - Mastercraft Objects

Wedle SRD daje plusy do trafienia, obrażeń i obrony... dokładnie jak umagicznienie w D&D.

A koszt za coś "mistrzowskie +3" wzrasta tylko o 9 niezależnie od ceny bazowej (jeśli dobrze zgaduję zasadę działania punktów handlu).

No ale właśnie dokładnie z tych powodów które wymieniłaś na górze wydaje mi się to wątpliwe i sprzeczne z konwencją i dlatego właśnie zadałem to pytanie
 
Arvelus jest offline  
Stary 02-12-2020, 18:31   #8
 
Buka's Avatar
 
Uch i ach... :PP Dobra... No ale jak już pisałam, w świecie apo to by już było serio maaało dostępne
 
__________________
"Nawet nie można umrzeć w spokoju..." - by Lechu xD
Buka jest offline  
Stary 02-12-2020, 19:55   #9
 
Phil's Avatar
 
Cytat:
Napisał Buka Zobacz post
I nie, to nie jest sesja dla początkujących z systemem D&D i jego pochodnymi, nie mam czasu i ochoty na prowadzenie za rączkę, sesji dla "nowych" jest na forum sporo. Znasz "zwykłe" D&D? To w d20 sobie też poradzisz!
Fajna koncepcja na sesję, ale nie znam D&D, d20 Modern i d20 Apocalypse i za leniwy jestem, żeby się uczyć Szkoda, Constantine Postapokalipsa brzmi nieźle
 
__________________
Bajarz do wynajęcia. Warhammerophil.
Phil jest offline  
Stary 04-12-2020, 18:58   #10
 
Arvelus's Avatar
 
Flawy brać mamy z Pathfindera dobrze rozumiem?

I jak z atutami?

Dostajemy 1 za okupację, 1 za 1 poziom i poza tym tylko to co z klas, czy tak jak mi internet powiedział:
Jeden za okupację, drugi za pierwszy poziom, trzeci za to, że jest się człowiekiem, czwarty i piąty za poziomy 3 i 6, a poza tym to co za klasy?
 

Ostatnio edytowane przez Arvelus : 04-12-2020 o 19:15.
Arvelus jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:58.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168