Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21-12-2020, 12:33   #1
 
Marrrt's Avatar
 
[Horror] Jaskółka

Latający Wilnianin mknął przez rozległe pola uprawne Podlasia. Rozciągające się po bezkresny horyzont ziemiańskie włości czekające już tylko na pierwszy śnieg, który okryje je zimową pierzyną i nasyci wodą przed wiosną, usypiały podróżnych swą monotonią. A podróżnych na tym rejsie było naprawdę wielu i salonki pękały wprost w szwach. Sławnym bowiem na pół Europy pociągiem linii Warszawa-Wilno jechał balujący już teraz kwiat towarzystwa, sanacji i obozu zjednoczenia narodowego, którego celem w tej podróży był Augustów i mający się tam odbyć nazajutrz bal andrzejkowy.
Wagon restauracyjny grzmiał głośną muzyką i śmiechem raczącego się alkoholem i innymi używkami towarzystwa, które bardzo ochoczo rozgrzewało zimowy nastrój Podlasia. Franciszek i Ludwik dwaj młodzi i nader sprawni kelnerzy wiedzieli kogo obsługują i z lubością zgarniali sute napiwki od szampańsko nastrojonych panów i ich towarzyszek. Nawet jeśli któryś oberwał przy tym jakimś nieprzychylną uwagą. Pomni na nieprzyglądanie się twarzom bawiących się, a tym bardziej nieobyczajnym zachowaniom, których zresztą jak to kelnerzy widywali wiele i które nie robiły na nich specjalnego wrażenia, donosili kolejne butelki, cygara, dania, a jak i była potrzeba to specjalnie przygotowane przez porcjarza pudełka po zapałkach i gilzy papierosów. Upewnił się co do tego ich pryncypał pan Feliks, który wyłuszczywszy w czym rzecz, obu chlasnął po pyskach co by sobie to zapamiętali.
- A zagrzejem może troszku bardziej, co??!
Rzeczywiście. W restauracyjnym zrobiło się chłodniej.

***

Na myśl o nadchodzącym balu, tak jak na myśl o zabawie w restauracyjnym Stanisław Kauzik, przebywający w odległym przedziale, do którego jednak dochodziła muzyka, czuł to charakterystyczne pragnienie przeniesienia się w czasie do dnia kiedy już wróci do domu.

Stanisław Kauzik był rosłym mężczyzną i choć swoje najlepsze lata miał już za sobą, nadal trzymał się bardzo dobrze. Schludnie ubrany w garnitur z dwurzędową marynarką od Lipszyca i oksfordy od Hiszpańskiego wciąż podobał się paniom nawet takim jak towarzysząca mu w podróży Loda Niemierzanka. Równie niemłoda, choć wciąż piękna gwiazda kina i teatru studiowała właśnie zabrane ze sobą żurnale poranne. Żurnale, w których nie bez echa przeszła premiera najnowszego dzieła, w którym grała główną rolę zbierając wszem i wobec pochwały. Stanisław przyjrzał się jej, odwracając wzrok od burego krajobrazu, zastanawiając się nad tym o czym obecnie myślała. Żona, matka, aktorka, tancerka… i jego kochanka. Jego. Pozostającego w cieniu nieformalnego doradcy przy radzie ministrów, którego obecność była w Augustowie konieczna. Bal andrzejkowy był bowiem zaledwie okazją do odbycia serii trudnych pozakulisowych rozmów z pruską arystokracją i niemieckimi politykami, których nazwiska bynajmniej figurowały na liście gości.
- Piszą? - zapytał by skierować myśli gdzie indziej.
Loda uśmiechnęła się kącikiem ust, ale nie spojrzała na niego.
- Piszą - potwierdziła tonem wskazującym na zadowolenie z treści tego co piszą - Ale to nie to...
Patrzył na nią wyczekująco, czekając aż uniesie spojrzenie. Pięć, cztery, trzy, dwa, jeden… Dobry Boże. Jak dobrze zdążył ją poznać.
Loda widząc jego zainteresowanie przewróciła jedną stronę do tyłu.
- Zginiemy w stalowych objęciach czasu mój drogi.
Stanisław kaszlnął nieco nerwowo nad tym jakże zaskakującym stwierdzeniem i odruchowo sięgnął do papierośnicy. Loda zaś wyraźnie zadowolona z jego reakcji poprawiła okulary i zaczęła czytać z emfazą przybierając intonację autora. Nie mógł sobie odmówić myśli, że wyglądała przy tym niezwykle ponętnie.
- Na szarą ziemię coraz to gęstszy zapada zmrok, coraz to większa ciemność zasnuwa horyzonty… W sercach ludzkich dogasa resztka entuzjazmu, a beznadziejność i rozterka coraz szersze zatacza kręgi. Jakiś dziwny smutek i szamotanie się idzie poprzez wioski i miasta — poprzez słomiane chaty i lśniące salony. Jakiś niewytłumaczony lęk bierze w swoje kleszcze proste i uczone serca. Nic nie zdoła wymknąć się ze stalowych objęć ducha czasu….
- To chyba nie Express Poranny?
- Nie Stanisławie. To list od Agni Pilch. “Kobieta Nowoczesna”. Skomentujesz?
- Niezbyt udany dobór lektury do podróży koleją.
Zaśmiała się i złożyła gazetę. Chciała coś powiedzieć, ale nagle zmrużyła oczy zapatrzona za okno pociągu. Jej brwi zbiegły się ku sobie w swoistym zaintrygowaniu, ale ostatecznie potrząsnęła głową.
- Tak? - Stanisław również wyjrzał za okno i choć niczego nie zobaczył jakiś dziwny dreszcz przeszył mu kark - Chyba ogrzewanie nie działa najlepiej. Wezwę kogoś.
- Tak… To ogrzewanie… - Odparła Loda trochę nieobecnym głosem i opatuliła się szalem.

***

Równomierny stukot żelaznych kół ekspresu wiozącego osobistości Rzeczypospolitej spłoszył stado wron, które niezrażone dogorywającym ogniem pod osmolonym kociołkiem przechadzały się po polanie.

Pasażerowie ekspresu Warszawa Wilno pochłonięci dysputami nie zauważyli tego jednak. Nawet maszynista, który czujnym okiem wypatrywał przeszkód na drodze by bezpiecznie dowieść podróżnych do Augustowa przegapił ten chaotyczny manewr kilkudziesięciu czarnych ciał podrywających się śpiesznie do lotu.

Dość rzec, że chodź stalowa linia kolei żelaznej przecinała prastarą puszczę, to jednak była zbyt daleko od miejsca gdzie pociesznie podskakując i kracząc złowrogo wśród pozostawionych siekier i pił pożywiały się wrony.

A uczta trafiła im się wielka!

Mięso, świeże mięso.

Kilkanaście ciał rosłych drwali z pobliskiej, choć lepiej rzec najbliższej ordynacji grodzieńskiej.

Jeden z ptaków, nim rozpędzony, żelazny potwór swym świstem i łoskotem spłoszył go, dobierał się właśnie do świecącej gałki ocznej. Rozszerzone źrenice kryły jeszcze ten blask przerażenia gdy cicha i nagła, ale wcale nie spokojna śmierć spadła na robiących sobie przerwę drwali.Tych co dotrwali do końca wstępu (albo przeskoczyli CHWILOWO od razu do tego punktu) niniejszym wraz z Efcią zapraszamy do sesji o charakterze kryminalnym z elementami horroru i fantastyki, osadzonej w roku 1936 w przedzimowej puszczy białowieszczańskiej. Sesja będzie nastawiona na rozwiązanie zagadki i zarówno tempo jak i czas jej trwania zależą w zupełności od graczy. Ze swojej strony będziemy wrzucać średnio 1 post na tydzień. Żadne z nas nie jest historykiem toteż możliwe będą wszelkiego rodzaju niezgodności z realiami, z których sobie nie będziemy robić absolutnie nic. Od graczy oczekujemy inicjatywy. Na bierność nie ma miejsca na pierwszym planie. Bierność rzucamy na pastwę horroru, do którego się nawet nie przyłożymy.

Sesja wystartuje jeśli otrzymamy i zatwierdzimy od 2 do 4 postaci. Przykładowymi archetypami postaci są:
- Rotmistrz
- Doktor / Pani doktor
- Żurnalista / Żurnalistka
- Arystokrata / Arystokratka
- … (?)
Dla każdego archetypu wymogiem jest by był on związany w jakiś sposób z kryminalistyką.

Co ma zawierać karta?
1) Imię, nazwisko i zdjęcie postaci.
2) Historia o objętości od 0,5 do 1 A4. Mniej niż 0,5 to nicość, a więcej niż 1 to już ryzykowne dla zdrowia.
3) Mocna strona i pięta Achillesa.
4) Jeden przyjaciel i jeden wróg w elitarnym gronie jadącym pociągiem. Każdy z krótkim opisem dlaczego.
5) Mechanika. Jest. Bazować będziemy na mechanice Klasycznego Świata Mroku.
Do rozdysponowania macie następującą ilość punktów:
Atrybuty 7/5/3
Zdolność 13/9/5
Cechy Pozycji 5
Cechy Charakteru 7
Punkty Wolne 15
Link do karty do skopiowania zawartości: https://docs.google.com/document/d/1...455Y4sU50/edit
Link do instrukcji jak wypełnić kartę:
http://lastinn.info/gleboka-umbra/76...maskarada.html (WoDowa Kartoteka: tworzenie KP - Wampir:Maskarada)
W internecie można znaleźć opisy potrzebnych Atrybutów/Umiejętności.

Oczywiście w razie potrzeby, służymy pomocą.

Na karty czekamy do święta 6 króli Punkty 1-4 na PW moje i Efci. Punkt 5 jako link w PW do uzupełnionej karty.
 
__________________
"Beer is proof that God loves us and wants us to be happy"
Benjamin Franklin
Marrrt jest offline  
Stary 22-12-2020, 12:59   #2
 
rudaad's Avatar
 
Doskonała ekipa prowadząca - bardzo polecam szczególnej uwadze wszystkich tą rekrutację.
 
__________________
"Najbardziej przecież ze wszystkich odznaczyła się ta, co zapragnęła zajrzeć do wnętrza mózgu, do siedliska wolnej myśli i zupełnie je zeżreć. Ta wstąpiła majestatycznie na nogę Winrycha, przemaszerowała po nim, dotarła szczęśliwie aż do głowy i poczęła dobijać się zapamiętale do wnętrza tej czaszki, do tej ostatniej fortecy polskiego powstania."
rudaad jest offline  
Stary 22-12-2020, 19:05   #3
Rot
 
Rot's Avatar
 
O wstępnie się interesuje, postaram się wyrobić z karta.
 
Rot jest offline  
Stary 22-12-2020, 19:23   #4
Banned
 
Ja właśnie bardzo chciałbym wziąć udział, biorąc pod uwagę skład mistrzów gry. Marrrt i Efcia. Mogłoby być lepiej? Nie wiem. Nie sądzę.
Ale mam dużo własnych sesji i mógłbym się nie wyrobić. Ale i tak polecam wszystkim udział w sesji!
 
Ombrose jest offline  
Stary 28-12-2020, 21:43   #5
Moderator
 
Campo Viejo's Avatar
 
Rzadko zaglądam do rekrutacji i o mało bym przegapił

Postać ma być w pociągu, czy może być jaki miejscowy z posterunku Policji Państwowej? Jak to pierwsze, to mógłby właśnie wracać do Sejn ze stolycy.

Jaka długość i częstotliwość postów? Gra na docsie głównie? To w zamiarach sesja na długo? Za siedem miesięcy może być ciężko z regularnym forumowaniem o ile nie poddam się klonowaniu...
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill
„Kocham Kriegera, nigdy się nie myli!”
Campo Viejo jest teraz online  
Stary 28-12-2020, 22:18   #6
 
Efcia's Avatar
 
Cytat:
Napisał Campo Viejo Zobacz post
Postać ma być w pociągu, czy może być jaki miejscowy z posterunku Policji Państwowej? Jak to pierwsze, to mógłby właśnie wracać do Sejn ze stolycy.
Może być to miejscowy z posterunku Policji Państwowej.

Cytat:
Napisał Campo Viejo Zobacz post
Jaka długość i częstotliwość postów?
Cytat:
Ze swojej strony będziemy wrzucać średnio 1 post na tydzień.
Nie mamy wymagań co do długości postu.
Cytat:
Napisał Campo Viejo Zobacz post
Gra na docsie głównie?
Planujemy używać. Nie planujemy używać jako głównego narzędzia.


Cytat:
Napisał Campo Viejo Zobacz post
To w zamiarach sesja na długo? Za siedem miesięcy może być ciężko z regularnym forumowaniem o ile nie poddam się klonowaniu...
Nie jest to sesja na miesiąc czy dwa.
Za siedem miesięcy to każdy może potrzebować kolonowania
Rób śmiało postać Zapraszamy
 
__________________
- I jak tam sprawy w Chaosie? - zapytała.
- W tej chwili dość chaotycznie - odpowiedział Mandor.

"Rycerz cieni" Roger Zelazny
Efcia jest offline  
Stary 28-12-2020, 22:39   #7
Moderator
 
Campo Viejo's Avatar
 
Nie doczytałem, raz na tydzień może być większym kłopotem niż nieznajomość mechaniki. Spowalniać nie chciałbym jeśli reszta graczy będzie tak sumienna, jak para prowadzących. Ale pomyślę, czasu jeszcze trochę jest.
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill
„Kocham Kriegera, nigdy się nie myli!”

Ostatnio edytowane przez Campo Viejo : 28-12-2020 o 22:41.
Campo Viejo jest teraz online  
Stary 28-12-2020, 23:20   #8
 
Efcia's Avatar
 
Średnio, Campo, średnio raz na tydzień
 
__________________
- I jak tam sprawy w Chaosie? - zapytała.
- W tej chwili dość chaotycznie - odpowiedział Mandor.

"Rycerz cieni" Roger Zelazny
Efcia jest offline  
Stary 04-01-2021, 13:30   #9
Moderator
 
Campo Viejo's Avatar
 
No cóż, moje strony i jeden z ulubionych okresów, lecz gdybym został przyjęty to niestety nie dałbym rady niczego nowego dźwignąć w tym roku bez rykoszetu sesjom, w które już jestem zobowiązany.
Udanej zabawy!
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill
„Kocham Kriegera, nigdy się nie myli!”
Campo Viejo jest teraz online  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:09.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168