Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-05-2021, 20:35   #1
 
Buka's Avatar
 
[Pathfinder - Forgotten Realms] "The Gate" (+21)

Cytat:
“Próbowaliśmy dotrzeć jak najszybciej do mostu, skoro nasze zadanie było pilne. Prowadzeni przez księżyc w pełni, byliśmy pewni, iż osiągniemy sukces, a nasze myśli krążyły już wokół rozbicia obozu o świcie. Nagle na nocnym niebie pojawiły się chmury, przysłaniające księżyc, i dosłownie w chwilę znaleźliśmy się w kompletnych ciemnościach.

Wtedy poczuliśmy wiatr. Zdmuchnął cztery z naszych sześciu latarni, i przyznaję, iż trochę spanikowaliśmy, schodząc z drogi, i szukając schronienia w postaci jakiejś jaskini, gdzie można byłoby przeczekać nadchodzącą burzę.

Gdy wiatr stał się jednak lodowato zimny, nie czekając już ani chwili, postanowiliśmy rozbić obóz, gdzie staliśmy. Inaczej skończymy w ciemnościach, w środku burzy bez żadnego schronienia…

Płachty namiotów obciążyliśmy nawet kamieniami, przygotowując się jak najlepiej potrafiliśmy, na to co nadchodziło.

W każdym namiocie w parze, niemal wprost się tuląc z przenikliwego zimna, a wiatr szarpał połami naszych namiotów, niczym jakieś niewidzialne Harpie, próbujące dostać się do środka przez jakąś szczelinę. A ja czułem, jakbym stał nago pośrodku lodowego jeziora, i to w zimie. Obejmując siebie, ogrzewając wzajemnie, i wprost trzymając na wietrzysku, wśród łomotu naszego namiotu, ledwie co słyszeliśmy wrzaski, czy i modlitwy pozostałych towarzyszy.

Zimno stało się jeszcze bardziej dotkliwe, pojawiły się również grzmoty. Zdawały się być daleko, przez kilka sekund jakby gdzieś na południu, po chwili jednak były już wokół nas. Potworne grzmoty, rozsadzające nasze uszy. Straciliśmy kontakt z innymi namiotami...

Pojawił się strach, strach czy to przeżyjemy, w ciemnym namiocie, w którym zgasła latarnia. Wyjący wiatr i coraz głośniejsze grzmoty zdawały się otaczać namiot z każdej strony, a jego poły zamieniły się wprost w bębny, na których dodatkowo dudniło wietrzysko.

Pojawił się oślepiający błysk, i brutalny huk, zupełnie jakby pobliska góra pękła na pół. Głupiecko otworzyliśmy namiot, by sprawdzić co się stało, i zauważyliśmy zniknięcie namiotu blisko naszego. Pozostała tylko osmolona ziemia i rozwiewany popiół, jako jedyne pozostałości po naszych towarzyszach. Wszędzie błyski, wszędzie grzmoty, czasem równie jasno co w dzień. Jeden z naszych nie wytrzymał, wybiegł z obozu prosto w noc… nigdy się nie dowiedzieliśmy, jaki spotkał go los.

Dodatkowo, zaczęło tak lać, iż baliśmy się, że tym razem nas po prostu zmyje, i jeszcze utoniemy. Wtuleni w siebie, trzęsąc z zimna, trwaliśmy w tym wszystkim, starając się nie ogłuchnąć, i nie oszaleć.

Burza trwała do rana. Najpierw zniknęły błyskawice, później grzmoty, w końcu i czarne niebo. Horror został zakończony pięknym wschodem złotego słońca.

Straciliśmy sporo sprzętu, i kilku ludzi. Otrzymaliśmy jednak i naukę na całe życie, by szukać schronienia w jaskini. Wielu również przebąkiwało, iż to nie była zwykła burza, nikt bowiem nie przeżył czegoś podobnego nigdy w swoim życiu. Zupełnie jakby coś… albo jakby te przeklęte góry… ach, sam nie wiem.”


Z pamiętnika pewnego awanturnika.

***

Sesja w świecie Forgotten Realms, ale na mechanice Pathfindera. A dlaczego takie dziwne rozwiązanie? Bo znam świat FR, ale nie Golarion, a D&D 5 jakoś nie ogarniam :P w sumie wielkich ekscesów z takim wymieszaniem nie powinno być


Ale o co chodzi fabularnie:

Żeby wielce nie spamować... Jako typowa drużyna, uganiająca się za chwałą i skarbami, w końcu traficie “na coś większego”... góra złota i takie tam<evil smile> Sesja będzie trochę sesją drogi, trochę szlajaniem się w dziczy/terenie, dungeoncrawlem, ale i będą też miasta, sioła, whatever (głównie będziecie na Zachodnich Ziemiach Centralnych). Wszystkiego po trochu, dla każdego coś miłego powinno się znaleźć. Będzie też golizna, będą wypruwane flaki, będzie czarny humor, będzie i w miarę możliwości otoczka… narastającego horroru. Zobaczymy jak nam to wyjdzie. Sesja więc raczej nie dla “wrażliwych” :P

Poszukuję 6 graczy.

Korzystamy z tego SRD

Na atrybuty 25 punktów, w/g kalkulatorka, +2 punkty poza nim, za 4 i 8 level. I proszę mi to gdzieś zaznaczyć na karcie, żebym się połapała, łącznie z dodatkami za rasę.

Na sprzęt 46.000sz.

Level 9, karta KOMPLETNIE wypełniona na Mythwavers, i udostępiona do edycji dla KatieG, oraz podrzucenie jej linku. Nie przyjmuję żadnych kart jako pw, doców… w karcie, w dolnych tabelkach jest też wiele miejsca na historię postaci. 1A4 styknie.

Klasy dowolne… rasy w sumie też, ale wolałabym podstawowe… o czymś “nietypowym” możemy pogadać. Charakter też dowolny, byleby umieliście ze sobą współpracować jako drużyna, i żeby mi ktoś na prawo i lewo nie wyżynał NPC dla zabawy

2 Traity, a jak wam mało, to 3, ale wtedy i 1 drawback. Nie ma craftingu, i nie ma żadnego retreinowania atutów, nie chce mi się w to bawić :PP

Nie ma też możliwości brania Leadershipu.

Awanse w sesji będą, i to nawet kilka.

Sesja przewidziana jako (chyba)jednostrzałówka, gramy na forum, doc będzie tylko do przeprowadzania walk (ale wtedy to bym prosiła o obecność nawet codzienną :PP To w końcu chyba nie problem napisać nawet tylko jedno zdanie jako info co kto robi, by nie rozwlekać walki?). Będą też mapki do owych walk.

"Posty ogólne" raz na tydzień, minimum-minimum na avatara, choć liczę na więcej…. i nie, to nie jest żadna jednolinijkowa sesja xP Jak ktoś chce gdzieś “na boku” z kimś odgrywać jakieś dialogi, nie ma sprawy, jak ze mną, tysz nie widzę problemu. Jestem w internetach codziennie na wiele godzinek nie będziemy jednak non-stop przesiadywać w docu.

Avki mi podeślijcie do obróbki, lub zróbcie to sami, szerokość na 200 pixeli, w dół raczej wsio. Mogą być fotki, mogą rysunkowe, ale bez mangowych…

Miło by było (zarówno dla mnie, jak i innych chętnych przyszłych graczy) już tu w temacie rekrutacyjnym napisać kto kim by chciał zagrać, by w miarę możliwości dopasować drużynę i uniknąć dziwacznych sytuacji, jak np. pojawienie się Paladyna i uberZUEGO Kapłana w waszych szeregach jednocześnie, czy tam 3 Zaklinaczy na raz Wolałabym, by nie dochodziło w sesji do sytuacji PvP.

Będzie konkurs kart.

To chyba tyle?

Rekrutacja potrwa do 26.05


Pozdrawiam!Ps: Tytuł sesji po polsku to "Wrota".
 
__________________
"Nawet nie można umrzeć w spokoju..." - by Lechu xD

Ostatnio edytowane przez Buka : 11-05-2021 o 20:41.
Buka jest offline  
Stary 12-05-2021, 13:24   #2
 
Draugdin's Avatar
 
W końcu jakaś ciekawa rekrutacja. Oczywiście zgłaszam się choć zakładam tłumy chętnych i ten konkurs kart to będzie jak matura 2.0.

Ode mnie będzie półork kapłan gdyż ostatnio bardzo dobrze mi się czymś podobnym grało.
 
__________________
There can be only One Draugdin!

We're fools to make war on our brothers in arms.
Draugdin jest offline  
Stary 12-05-2021, 14:41   #3
Administrator
 
Kerm's Avatar
 
Zapewne stworzę wojaka-łucznika.
Człowiek.
 
Kerm jest offline  
Stary 12-05-2021, 14:52   #4
 
Seachmall's Avatar
 
Sesja wygląda ciekawie.

Mnie się widzi Mnich(szka) Changeling. Może być?
 
__________________
Mother always said: Don't lose!
Seachmall jest offline  
Stary 12-05-2021, 18:53   #5
 
Buka's Avatar
 
Ktoś się rekrutą interesi!

Mniszka Changeling? Może być!
 
__________________
"Nawet nie można umrzeć w spokoju..." - by Lechu xD
Buka jest offline  
Stary 13-05-2021, 09:14   #6
 
Quantum's Avatar
 
Też się zgłaszam, mam kilka konceptów na postać, pewnie wkrótce coś wybiorę. Są to:

- elf (półdrow) magus (eldritch archer)
- ratfolk, unchained rogue
- dhampir spiritualist.

Jeśli któraś z opcji wyraźnie nie pasuje do przygody, daj znać to ją odrzucę
 
Quantum jest offline  
Stary 13-05-2021, 09:53   #7
 
Lord Melkor's Avatar
 
Buka pewnie znowu napisze że się interesuje rekrutacjami i potem nie wychodzi ale akurat z różnych przyczyn większość sesji mi się pokończyła i mam więcej czasu.

Może np. człowiek wojownik, chciwy i twardy najemnik współpracujący z Zhentarimami? Jakby nie było stricte dobrej drużyny.
 
Lord Melkor jest offline  
Stary 13-05-2021, 11:50   #8
 
Buka's Avatar
 
Quantum i Lord Melkor w tej chwili serio ciężko powiedzieć, jak się ukształtuje przyszła drużyna... widzicie/wiecie tyle samo co ja, patrząc na ewentualne zgłoszenia do sesji ¯\_(ツ)_/¯

Co mam doradzić... chyba jedynie: zrób postać, którą ci się będzie dobrze grało, to najważniejsze. "Wpasowanie się" w przyszłą ekipę to sprawa drugorzędna, trochę trzeba to jednak również mieć na uwadze, no ale jak już napisałam w pierwszych tu zdaniach... :P

Nie widzę problemu, jeśli komuś się chce, by chętni na sesję, obgadali tutaj dokładniej, kto by kim chciał zagrać, jakie charaktery, podejście do spraw świata ich BG by mieli, i takie tam pomocne rzeczy, żebyście się właśnie lepiej "poznali" już na etapie tworzenia postaci

Melkor jaaaa coś takiego powiedziałam? A w życiu! Tym razem to nie ja ta ZUA, ja tam tylko wtedy przytaknęłam xP
 
__________________
"Nawet nie można umrzeć w spokoju..." - by Lechu xD
Buka jest offline  
Stary 13-05-2021, 12:18   #9
 
Lord Melkor's Avatar
 
Dzięki Buka za miłe słowa. W sumie takiego pragmatycznego najemnika mogę zrobić też bardziej neutralnego niż złego.


A wymagasz znajomości aktualnego lore Forgotten Realms ponieważ ja kojarze je bardziej z gier i książek sprzed wielu lat a wiem że ostatnio był jakiś duży przeskok czasowy itp.
 
Lord Melkor jest offline  
Stary 13-05-2021, 12:31   #10
 
Buka's Avatar
 
Cytat:
Napisał Lord Melkor Zobacz post
A wymagasz znajomości aktualnego lore Forgotten Realms ponieważ ja kojarze je bardziej z gier i książek sprzed wielu lat a wiem że ostatnio był jakiś duży przeskok czasowy itp.
Nie ma to absolulu żadnego wpływu na naszą przygodę i ubiegając ew. pytania... Darujemy sobie również dokładniejszy rok i takie tam sprawy chronologiczne/światowe i osadzanie sesji w konkretnej dacie. Do niczego nam to nie potrzebne... przygoda ma być o waszej drużynie, a nie o całym Torilu
 
__________________
"Nawet nie można umrzeć w spokoju..." - by Lechu xD
Buka jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:28.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168