Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24-12-2006, 01:57   #1
 
Yarot's Avatar
 
Reputacja: 499 Yarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnie
[WFRP v.2] Warsztaty o nazwie "Początek"

Witajcie w rekrutacji do nietypowej sesji.
Podpatrując sesję Bortasza oraz wykorzystując jego pomysł chciałbym zaprosić wszystkich chętnych do wspólnej zabawy jaką jest granie fabularne w systemie WFRP. Sam pomysł byłby niczym bez graczy, a tych wiem, że jest sporo na forum. Jednak mi chodzi o tych, co jeszcze nie grali, nie wiedzą jak się gra na forum albo, o zgrozo, nie wiedzią jak się gra na prawdziwej sesji w realnym życiu. Takie głosy też się pojawiały. Bortasz w swojej sesji pokazuje uroki bycia magiem, co udaje mu się znakomicie. Ja oferuję przygodę ze Starym Światem czyli WFRP pełną gębą. Nie będzie to tradycyjna sesja forumowa ani taka, jak w rzeczywistości. Jej celem nie będzie uratowanie księżniczki czy zdobycie złota, a poznanie świata, mechaniki nim rządzącej oraz przygotowanie do zagrania na forum w prawdziwej sesji. Dlatego też celniejszą nazwą będą warsztaty i tak też to nazwałem.
Zapraszam wszystkich chętnych do zapisania się do tych warsztatów. Pomogą one poznać naturę grania na forum oraz przybliżą znacznie WFRP na tyle, by bez problemów zagrać w niego również poza forum.Warsztaty będą podzielone na cztery kategorie. Każda z nich to zgłoszenie z gildii w Aldorfie w składzie Gildia Magów, Gildia Wojowników, Gildia Złodziei oraz Gildia Tropicieli. To właśnie te gildie czekaną na nowych członków w swoich szeregach. Nowicjusze poznają podstawy bycia wojownikiem, magiem, złodziejem oraz tropicielem (jako typ bohatera a nie ścisła profesja). Całość będzie w pełni fabularna uzupełniona o moje komentarze, wzbogacona o rzuty kostką forumową oraz podpowiedzi dla graczy. Sądzę, że w takiej formie granie będzie dużo bardziej przyjaźniejsze dla Was i nauka WFRP będzie przyjemnością a nie wkuwaniem masy podręczników.
Co z osobami, którym zależy na poznaniu WFRP a grać na forum potrafią? Takich też zapraszam - choć pierwszeństwo mają nowicjusze.
Jak będą zorganizowane warsztaty? Będą cztery sesje (po jednej dla danej gildii) - na każdej będzie jedna osoba (ewentualnie dwie) i to dla nich będą prowadzone warsztaty. Te "ewentualnie dwie" osoby to właśnie jedna bardziej i jedna mniej doświadczona. Razem będą się szkolić i wspierać podczas szkolenia. Po ukończeniu szkolenia otrzyma się stosowny certyfikat umieszczony w opiniach - tak by przyszły MG wiedział co jego gracz wie i jak mu szło poprzednio. Dlatego warto się starać, gdyż taka ocena może się przydać - szczególnie dla nowych.
Nie będą to szczególnie długie sesje a ich intensywność będzie zależała od zaangażowania usera. Jeśli będzie się przykładać i pisać często, to szybciej ukończy warsztaty. Jeśli nie, to zajmie mu to dłużej. Dlatego też przy zgłoszeniu pamiętaj - bierzesz w tym udział bo chcesz. Jeśli będziesz olewać to i ja to oleję wywalając cię z gildii. Nie musisz się niczym stresować - błędy możesz robić (w końcu zgłosiłeś się, by się czegoś nauczyć), szlifować swoje granie na forum a może nawet warsztat pisarski (a co, przecież pisać trzeba a nuż odkryjesz w sobie pisarza ), poznać fajny system i móc się nim bawić nawet po opuszczeniu forum (czego nie dopuszczam ). Jednocześnie proszę osoby, które będą czytać sesje warsztatowe i znające WFRP (2 edycja) o uwagi, poprawki lub uszczegółowienia, które pomogą mi w prowadzeniu sesji.
Czego oczekuję od Was? Zgłoszenia się. Zakładam, że nie znacie świata ani praw nim rządzących toteż nie oczekuję życiorysu ani statystyk. Przyjmę, że jesteście nie wybijający się ponad standard ludzie o pochodzieniu bliżej nie rozpoznanym - mieszczańskim lub chłopskim. Wiek wasz to 17 lat. Rasa - oczywiście ludzie. O ekwipunek i umiejętności również się nie martwcie - będą standardowe i zostanie wszystko objaśnione co do czego. Jedyne co potrzebuję to imię. Ponieważ gramy w kraju, gdzie są imiona gemrańskie - wybierzcie sobie jakieś.
Jak wspomniałem, będą to warsztaty. Obok tekstów ściśle fabularnych, prowadzonych w temacie sesji, będą też prowadzone uwagi w komentarzach, podobnie jak rzucanie kostkami oraz poprawki. Mam nadzieję, że taka forma będzie Wam odpowiadać, gdyż to jest przyjęte na forum granie i tego będę się trzymać. Element fabularny - czyli główne "ciało" sesji będzie takie jak w innych sesjach. Ba, nawet będzie tam coś takiego jak motyw przygodowy, ale nie nastawiajcie się na coś ambitnego. Powtarzam - to mają być głównie warsztaty przybliżające system i mechanikę. Jeśli z czasem będziecie już coraz sprawniej się poruszać w obrębie sesji - element fabularny będzie rósł, a komentarze zanikać. Sądzę, że zakończenie warsztatów każdego usatysfakcjonuje i ostatecznie potwierdzi jak wiele się nauczył.
Terminy? Planuję uruchomić sesje po świętach gdy wszyscy już się zgłoszą. Minimum to jeden post dziennie, bo inaczej to nie skończymy warsztatów nawet za rok. Moja częstotliwość pisania będzie największa wieczorem i w nocy, dlatego nie dziwcie się, że nie ma mojego wpisu za dnia (choć to nie reguła). Jeśli planujesz przerwę lub odejcie ci ochota na branie udziału w warsztatach - napisz do mnie PW. Nie zostawiaj bohatera, bo nie wiem, co z nim dalej będzie. A tak będzie wszystko jasne. Zgłoszenia przyjmuję oczywiście w tym temacie oraz jako potwierdzenie Waszych chęci - na PW. O przydzieleniu do sesji będzie decydować kolejność zgłoszeń oraz moje subiektywne spojrzenie na sprawę. Postaram się pomóc każdemu - w miarę moich możliwości. Liczę na to, że docenicie moje starania i przebrniecie przez całe warsztaty bez przerw i porzucania ich. Dlatego też odpowiedzialni gracze mile widziani. Przy pisaniu zgłoszenia piszcie proszę do jakiej gildii pragniecie się przyłączyć. To pozwoli łatwo zorientować się, gdzie chce iść najwięcej ludzi.

"Gildia Wojowników"
Wolna Kompania V Regimentu poszukuje młodych ludzi szukających swego szczęścia w wojaczce. Zapewniamy leczenie i jedzenie a wymagamy tylko byś machał mieczem. Uwaga - dla weteranów zniżki


"Gildia Złodziei"
Podobno mówią, a w zasadzie słyszałem to od kolegi który podobno słyszał to od swojego znajomego, że Kulawy Johann z Powroźniczej szuka ludzi do terminu. A wiadomo, kim on jest. Dlatego nie wiem, czy kogoś najmnie.

"Gildia Magów"
Wielce Szacowna Gildia Magów Imperialnych na Uniwersytecie Altdorfskim ma zaszczyt zaprosić kandydatów w swe szeregi, by swą osobą oraz umiejętnościami budowali potęgę Imperium na magicznej mapie świata. Preferowani są młodzi ludzie, zapewniamy jedzenie i spanie a po nauce - pracę.


"Gildia Tropicieli"
Zielone Płaszcze szukają ludzi do swojej gildii by zapewnić ochronę karawan, przepatrywanie szlaków oraz zwiększyć bezpieczeństwo podróżujących. Duże ryzyko ale i duża płaca.


Pozdrawiam i zapraszam.
Czeka na Was mroczny świat niebezpiecznych przygód!
 
__________________
...and the Dead shall walk the Earth once more
_. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : ._
Yarot jest offline  
Stary 24-12-2006, 09:44   #2
 
rasgan's Avatar
 
Reputacja: 226 rasgan ma w sobie cośrasgan ma w sobie cośrasgan ma w sobie cośrasgan ma w sobie cośrasgan ma w sobie cośrasgan ma w sobie cośrasgan ma w sobie cośrasgan ma w sobie cośrasgan ma w sobie cośrasgan ma w sobie cośrasgan ma w sobie coś
Początkujący może nie jestem, ale chętnie się piszę. Mogę jakiegoś BN w razie czego zagrać :>
 
__________________
Szczęścia w mrokach...
rasgan jest offline  
Stary 24-12-2006, 10:12   #3
 
Bortasz's Avatar
 
Reputacja: 1240 Bortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumny
Yarot, Jakbyś potrzebował Maga, Wojownika lub Kapłana jestem do usług.
 
__________________
Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać.— Cyceron
Mędrzec jest mędrcem tylko dlatego, że kocha. Zaś głupiec jest głupcem, bo wydaje mu się, że miłość zrozumiał.— Paulo Coelho
Bortasz jest offline  
Stary 24-12-2006, 10:25   #4
 
Koinu's Avatar
 
Reputacja: 1826 Koinu ma wspaniałą przyszłośćKoinu ma wspaniałą przyszłośćKoinu ma wspaniałą przyszłośćKoinu ma wspaniałą przyszłośćKoinu ma wspaniałą przyszłośćKoinu ma wspaniałą przyszłośćKoinu ma wspaniałą przyszłośćKoinu ma wspaniałą przyszłośćKoinu ma wspaniałą przyszłośćKoinu ma wspaniałą przyszłośćKoinu ma wspaniałą przyszłość
Ja bym chciał zagrać w tej sesji, a dołączyć się do gildii magów. (jakie to są imiona gemrańskie??)
 
Koinu jest offline  
Stary 24-12-2006, 10:29   #5
 
Yarot's Avatar
 
Reputacja: 499 Yarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnie
Imiona to wszelkie to chociażby: Gunther, Klaus, Udo, Herman, Gerhard, Bernard itp.
Bortasz - dzięki za pomoc; na pewno skorzystam.
rasgan - BN nie potrzebuję, bo to nie będzie sesja z tyloma BN-ami, bym nie dał sobie rady - a co do "pisania się" to jeszcze napisz, do jakiej gildii.
 
__________________
...and the Dead shall walk the Earth once more
_. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : ._
Yarot jest offline  
Stary 24-12-2006, 10:31   #6
 
Bortasz's Avatar
 
Reputacja: 1240 Bortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumny
Gangretyx, Hemorojdyx :P

A poważniej zapraszam tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Imiona_germa%C5%84skie


Edit:
Choroba uprzedziłeś mnie Yarot
 
__________________
Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać.— Cyceron
Mędrzec jest mędrcem tylko dlatego, że kocha. Zaś głupiec jest głupcem, bo wydaje mu się, że miłość zrozumiał.— Paulo Coelho
Bortasz jest offline  
Stary 24-12-2006, 11:43   #7
 
Abdullah's Avatar
 
Reputacja: 0 Abdullah ma wyłączoną reputację
Ja bym chętnie zagrał. Dotychczas grałem tylko klasyczne sesje w realu i nigdy nie grałem w WFRP. Chciałbym dołączyć do Gildii Złodzieji
 
Abdullah jest offline  
Stary 24-12-2006, 12:36   #8
 
Lhianann's Avatar
 
Reputacja: 1088 Lhianann ma z czego być dumnyLhianann ma z czego być dumnyLhianann ma z czego być dumnyLhianann ma z czego być dumnyLhianann ma z czego być dumnyLhianann ma z czego być dumnyLhianann ma z czego być dumnyLhianann ma z czego być dumnyLhianann ma z czego być dumnyLhianann ma z czego być dumnyLhianann ma z czego być dumny
Ooooo...Gildia Złodzieji.
Ale już widzę chętnego...
No to Tropiciele...

Cecylia Tanegatt
 
__________________
Whenever I'm alone with you
You make me feel like I'm home again
Dear diary I'm here to stay
Lhianann jest offline  
Stary 24-12-2006, 15:18   #9
 
bratek's Avatar
 
Reputacja: 13 bratek nie jest za bardzo znany
też bym chętnie zagrał -
na forum jeszcze nie grałem,
w młotka 1ed grałem i to dość dużo w realu,
w 2ed tylko 2 sesje,
świata już za bardzo nie pamiętam a mechanika w 2ed coś się pozmieniała z tego co wiem,
pisałbym się do Gildii złodziei - jeśli jeszcze można, a jak nie to Wojowników
 
bratek jest offline  
Stary 24-12-2006, 15:46   #10
 
rudaad's Avatar
 
Reputacja: 530 rudaad jest jak niezastąpione światło przewodnierudaad jest jak niezastąpione światło przewodnierudaad jest jak niezastąpione światło przewodnierudaad jest jak niezastąpione światło przewodnierudaad jest jak niezastąpione światło przewodnierudaad jest jak niezastąpione światło przewodnierudaad jest jak niezastąpione światło przewodnierudaad jest jak niezastąpione światło przewodnierudaad jest jak niezastąpione światło przewodnierudaad jest jak niezastąpione światło przewodnierudaad jest jak niezastąpione światło przewodnie
A, ja również chętnie bym zagrała i zajęła jakiekolwiek wolne miejsce w Gildii..
Wstyd się przyznać, ale Młotka tylko z opowieści znam.. I chętnie bym się doedukowała. Można w historii zawsze zaznaczyć, iż nie byłam zbyt rozgarnietym dzieckiem, a i rodzina za mną nie przepadała, więc wysłali mnie gdziekolwiek na nauki, byle dalej od siebie.

Pozdr
 
__________________
"Najbardziej przecież ze wszystkich odznaczyła się ta, co zapragnęła zajrzeć do wnętrza mózgu, do siedliska wolnej myśli i zupełnie je zeżreć. Ta wstąpiła majestatycznie na nogę Winrycha, przemaszerowała po nim, dotarła szczęśliwie aż do głowy i poczęła dobijać się zapamiętale do wnętrza tej czaszki, do tej ostatniej fortecy polskiego powstania."
rudaad jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:14.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166