Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-01-2007, 06:09   #1
 
Esco's Avatar
 
Reputacja: 969 Esco ma wyłączoną reputację
[Rekrutacja] Cranium Rats

Gram w RPG co prawda już dobrze ponad dekadę i ufam, że sprostam wyzwaniu, jakim niewątpliwie dla każdego jest sesja w Cranium Rats, o czym przekonałem się po przeczytaniu podręcznika, ale nie jestem co do tego na 100% pewien :P

Potrzebuje dokładnie troje graczy, którzy pomogą mi w tym wyzwaniu. Biorę tylko sprawdzonych, doświadczonych i odpowiednio wyczesanych - najchętniej siedzących od wielu lat w RPG, znających różne systemy. Doświadczenie z systemami Indie będzie niewątpliwym atutem (którego sam nie posiadam) :P. Jak ktoś jest początkujący, to niech nie ściemnia, tylko sobie odpuści, bo to by było jak z motyką na słońce :P Znajomość systemu Cranium Rats nie jest wymagana.

SYSTEM
Cranium Rats to system z gatunku Indie (a raczej takie pogranicze Indie i autorskiego), totalnie odmiennych od systemów głównego nurtu (mainstream). W skrócie o co chodzi - gracze w tym konkretnym systemie nie kontrolują żadnej postaci, lecz każdy z nich jest jakimś aspektem wpływającym na psychikę jednej i tej samej postaci. Gracze walczą między sobą o to, aby postać postępowała właśnie zgodnie z ich celami.

ROLE
Trzy aspekty, które toczą walkę o kontrolę nad postacią to Proch, Szczur i Woda. Nie są to żadne materialne postacie, przyjmijmy, że są to jakieś niematerialne byty. Gracz może wcielić się w jedną z ról:

Proch (Dirt) - to mrówka, aspekt, który z jednej strony buduje wielkie monumenty dla społeczeństwa i dla siebie samego, z drugiej strony zaś jest szarym robotnikiem bez twarzy. Obracasz się w niego, gdyż z niego powstałeś. Proch to społeczeństwo, powolny stabilny wzrost, to to, co robisz dla innych aby samemu czerpać z tego pożywienie dla ducha. Proch jest tym, co ludzie chcieli by, aby inni widzieli patrząc na nich. Celem Prochu może być np. aby postać założyła fundacje dla chorych dzieci.

Szczur (Rat) - Szczur to ciemność, ukryty w głębi instynkt, który należało by stłumić lub na niego uważać. Szczur to seks i przemoc. Jest tym czymś, czym chciało by się być na prawdę, gdyby tylko było to możliwe. Siła, która poprowadzi cię jeśli tylko na to pozwolisz. Szczur to impuls, wielka chęć, pociąg do czegoś. Popęd aby zapewnić przetrwanie zarówno sobie jak i całemu gatunkowi. Pokusa, aby udowodnić coś samemu sobie, to twoja stopa na piersi pokonanego wroga. To sposób, w jaki strach rozprzestrzenia się wśród tłumu ludzi, to feromony, które wydzielasz i które wdychasz. Szczur to aspekt, z którego ludzie czerpią siłę, a za razem chcieli by go stłumić. Szczur to zwierzę. Celem Szczura może być np. aby postać po raz kolejny upiła się w trupa.

Woda (Water) - Woda to lustro. Woda jest stała. Spróbuj powiedzieć potężnej rzece, aby przestała płynąć. Postaw kamień na środku potoku, a zostanie on zmyty lub odsunięty. Woda zmienia i jest zmieniana przez otoczenie. Woda to potrzeba parcia wciąż naprzód przed siebie. To potrzeba ucieczki od tych, którzy chcą cię okiełznać i potrzeba, aby popychać innych by dostosowali się do ciebie. Woda to płynność. Woda to wolność.

OŚWIECENIE - każda postać w Cranium Rats dąży do oświecenia (Enlightment), w czym mają zamiar przeszkodzić jej walczące ze sobą Aspekty. W role Oświecenia wciela się czwarty z graczy (nazwijmy to mistrz gry, w tym przypadku będę nim ja :P)

FABUŁA
Proponuję następującą fabułę: Mamy trzy postacie. Pierwszą z nich jest pisarka, która pisze powieść. Druga z postaci to żołnierz walczący w czasie II wojny - jest to postać fikcyjna i zarazem główny bohater powieści pisarki. Trzecia z postaci to prawdziwy chłopak, który jest na wojnie w Iraku.
Ale oczywiście jak ktoś ma lepsze pomysły na postacie to bardzo chętnie.

To jak? Są jacyś chętni? Jeśli tak to zgłaszajcie się, a ja wyjaśnie jak tworzymy postacie i za co każdy z Aspektów jest odpowiedzialny. Mechanika systemu jest na prawde prosta.
 
Esco jest offline  
Stary 11-01-2007, 15:00   #2
 
Harv's Avatar
 
Reputacja: 207 Harv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie coś
Esco, jeśli dobrze zrozumiałem, to gracze mają wpływać na zachowania tych trzech postaci, skłaniając je do celów, które sobą reprezentują, jako siły. Czy są to tylko podszepty, czy możemy kształtować rzeczywistość?
 
__________________
Nie chcę ukojenia, które mogłoby mi odebrać skruchę, nie pragnę uniesień, które wbiłyby mnie w pychę. Nie wszystko, co wzniosłe, jest święte, nie wszystko co słodkie - dobre, nie wszystko co upragnione - czyste, nie wszystko co drogie - miłe Bogu.
Harv jest offline  
Stary 11-01-2007, 17:25   #3
 
Esco's Avatar
 
Reputacja: 969 Esco ma wyłączoną reputację
Jest to storytelling i kazdy z was ksztaltuje rzeczywistosc tych postaci.

Ponizej przykladowa rozgrywka:

Postac:
Sara - mloda dziewczyna, ktora uciekla z domu
Aspekty:
Harv(Proch), Kutak(Szczur), Redone(Woda), Esco(Oswiecenie).
Cele:
Znalezc stala prace (Proch), Za nic w swiecie nie wracac do domu (Szczur)

Narracje prowadzi Kutak (jest jego kolej), ktory u Sary jest odpowiedzialny za aspekt Szczura. Wykozystuje on cel Prochu (Znalezc stala prace) aby zaczac narracje:

Kutak: "Sara szla wlasnie ulica w celu znalezienia pracy, gdy natknela sie na policjanta. Policjant zwrocil uwage na ubrudzona i niedozywiona dziewczyne i ruszyl w jej strone. Gdy dziewczyna zaczela rozgladac sie za mozliwoscia ucieczki, policjant zaczal zadawac pytania..."

Kutak specjalnie doprowadza do Konfliktu (o tym pozniej) pomiedzy Szczurem a Prochem. Kutak chce, aby Sara zaczela uciekac, podczas gdy Harv chce, aby Sara wrocila do domu, znalazla stala prace i poukladala sobie zycie, zatem decyduje sie pomoc policjantowi. Esco (Oswiecony) prowadzi Licytacje pomiedzy graczami i informuje o wyniku (zalozmy, ze Kutak wygral). Postac Sary traci jedna kropke Prochu i zyskuje jedna kropke Szczura (o tym tez pozniej). Wynik Konfliktu jak zwykle opisuje Woda, czyli w przypadku Sary - Redone.

Redone: "Sara nie spuszczajac wzroku z policjanta zdjela buty i niespodziewanie rzucila sie do ucieczki. Biegla boso ulicami miasta..."

Narracje kontynuuje Harv (Proch) - jest teraz jego kolej. Postanawia dalej prowadzic postac do swojego celu.

Harv: "W koncu zatrzymala sie ciezko dyszac w jakiejs uliczce. Gdy starala sie zlapac oddech, jej wzrok padl na kartke przyklejona na drzwiach jakiegos baru. "Potrzebna pomoc..." przeczytala ogloszenie..."

I tak dalej...
 
Esco jest offline  
Stary 11-01-2007, 17:43   #4
 
Harv's Avatar
 
Reputacja: 207 Harv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie coś
Hmm, ciekawe.. I nawet przyporządkowałeś mnie do sfery, którą bym wybrał.. Zagrałbym, ale trochę czasu mi brakuje na rozrywki . Gdyby nie było chętnych, to z przyjemnością zagram. I piwo za dobre pomysły.
 
__________________
Nie chcę ukojenia, które mogłoby mi odebrać skruchę, nie pragnę uniesień, które wbiłyby mnie w pychę. Nie wszystko, co wzniosłe, jest święte, nie wszystko co słodkie - dobre, nie wszystko co upragnione - czyste, nie wszystko co drogie - miłe Bogu.
Harv jest offline  
Stary 11-01-2007, 17:47   #5
 
Esco's Avatar
 
Reputacja: 969 Esco ma wyłączoną reputację
W Cranium Rats gra sie wszystkimi aspektami czyli dla Sary bys byl powiedzmy Prochem, dla Zbigniewa - Szczurem, a dla Stefana - Woda.

Nie wymagam w tej sesji pisania postow codziennie (sam bede mial teraz mniej czasu), wiec mozesz sie smialo zglaszac.
 
Esco jest offline  
Stary 11-01-2007, 17:51   #6
Cep
Banned
 
Reputacja: 0 Cep nie jest za bardzo znany
Po przeczytaniu przykładowej rozgrywki wydaje mi się ,że dałbym radę zagrać na godnym poziomie w Cranium Rats. Nie jestem starym wyjadaczem ale na brak wyobraźni nie narzekam.

EDIT: Jasna sprawa, postaram się.
 
Cep jest offline  
Stary 11-01-2007, 17:57   #7
 
Esco's Avatar
 
Reputacja: 969 Esco ma wyłączoną reputację
Oczywiscie przyklady narracji podane przeze mnie to pisane na szybko bzdety, zeby pokazac "bebechy" tej gry. Prawdziwe posty maja byc dluzsze, ciekawsze i ladnie napisane. Nie trzy zdania na krzyz tylko storytelling z prawdziwego zdarzenia.
 
Esco jest offline  
Stary 11-01-2007, 20:36   #8
MisieK666
 


Poziom Ostrzeżenia: (0%)
Bardzo chętnie bym zagrał jednak istnieje jedno ale: system eliminacji studentów niedługo zostanie aktywowany, więc za niedługo byłbym w stanie pisać jeden post na trzy dni. Jeśli chodzi o moje doświadczenia ze storytellingami i PBFami to jest dość duże. Jeśli chodzi o moje preferencje, to: woda>szczur>proch
 
 
Stary 11-01-2007, 20:43   #9
 
Esco's Avatar
 
Reputacja: 969 Esco ma wyłączoną reputację


1 post na 3 dni w zupelnosci wystarczy. Preferencje sa jak juz wspomnialem nie wazne, bo kazdy gra kazdym aspektem, tylko ze u innej postaci, czyli:

Postac 1 - grasz Szczurem
Postac 2 - grasz Prochem
Postac 3 - grasz Woda.

Tylko Oswiecony, czyli MG, sie nie zmienia.

Czekam na kolejne zgloszenia. Rekrutacje zamykam w niedziele 14-tego.
 
Esco jest offline  
Stary 12-01-2007, 02:46   #10
 
rudaad's Avatar
 
Reputacja: 193 rudaad ma w sobie cośrudaad ma w sobie cośrudaad ma w sobie cośrudaad ma w sobie cośrudaad ma w sobie cośrudaad ma w sobie cośrudaad ma w sobie cośrudaad ma w sobie cośrudaad ma w sobie cośrudaad ma w sobie cośrudaad ma w sobie coś


No niech Ci już będzie Esco, chetnie zagram..
System wydaje się byc ciekawy.. Zwałaszcza przykładowa postać chłopaka, który walczy na wojnie w Iraku i tam życzyłabym sobie "rolę Szczura"... Do reszty jakoś się dopasuję..
Pytanie podstawowe brzmi- czego wymagasz od graczy przed sesją??
Jakieś opisy.. Nie wiem bo ani na historię, ani na krte postaci nei widzę tu miejsca..
 
__________________
"Najbardziej przecież ze wszystkich odznaczyła się ta, co zapragnęła zajrzeć do wnętrza mózgu, do siedliska wolnej myśli i zupełnie je zeżreć. Ta wstąpiła majestatycznie na nogę Winrycha, przemaszerowała po nim, dotarła szczęśliwie aż do głowy i poczęła dobijać się zapamiętale do wnętrza tej czaszki, do tej ostatniej fortecy polskiego powstania."
rudaad jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:40.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166