Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-02-2007, 11:35   #1
Banned
 
[inne] Sin City, miasto grzechu...Cytat:
Noc jest gorąca jak diabli.
To marny pokój, w marnym hotelu, w marnej części marnego miasta.
Gapię się na boginię.
Mówi mi, że mnie pragnie. Nie będę tracił czasu na zastanawianie się, skąd to szczęście.
- Pragnę cię.
Pachnie, jak powinny pachnieć anioły. Kobieta idealna. Bogini.
- Potrzebuję cię. Goldie.
Mówiła, że ma na imię Goldie.
Trzy godziny później. Czuję, że głowę mam o wiele większą niż zwykle.
I ten nieprzyjemny ból żołądka ... kiedy zorientowałem się, że Goldie nie żyje. Żadnego śladu.
Nie trzeba sprawdzać pulsu, by zauważyć, że te idealne piersi, nie poruszają się tak, jak gdyby żyła.
Została zamordowana, a ja przy tym byłem.
Leżałem obok niej. Pijany i naćpany tak jak ona.
Do diabła, Goldie... kim byłaś i kto chciał twojej śmierci?
Kim byłaś, poza aniołem miłosierdzia, który takiemu nieudacznikowi jak ja, podarował noc jego życia?


Cytat:
- Jakie są twoje grzechy, mój synu?
- Padre, nie chcę cię tu trzymać całą noc, więc wyliczę tylko te ostatnie. Mam krew na rękach.
- Mówisz w przenośni?
- Kiedy muszę się czegoś dowiedzieć, po prostu szukam kogoś, kto wie więcej ode mnie i go pytam. Czasami pytam dość ostro. Tak na przykład dzisiaj... zabiłem troje ludzi. Najpierw ich torturowałem. Można powiedzieć, że torowałem sobie drogę w górę łańcucha pokarmowego. Pierwsza dwójka, to byli posłańcy małego kalibru. A potem był Connely, księgowy, który wskazał na ciebie, padre.
- Dobry panie, to jest Dom Boży.
- Daj mi to cholerne nazwisko.
- Roark.
- Przeginasz pałę, ojczulku, karmiąc mnie takimi śmieciami. To nie może być tak wysoko.
- Na rogu North Cross i Lennox jest dom. Tam jest wszystko. Przekonaj się sam. A jak już tam będziesz, zapytaj sam siebie, czy ta zgniła dziwka warta jest śmierci.
- Warta śmierci. Warta zabijania. Warta pójścia do piekła.


Amen.
Proponuję sesje w klimatach filmu Sin City. Długo już myślałam nad nią i wciąż bałam się tego, może nawet teraz też? Poprowadzenie sesji nieopartej na żadnym systemie tylko na klimacie żywca wyjętym z filmu, i to jeszcze takiego jak Sin City to dla mnie totalne wyzwanie. Różnica polega na tym, że na tym forum w końcu znalazłam graczy, z którymi wszystko może się udać. Jest tu ich całkiem sporo... więc czekam na nich. Być może to jesteś właśnie ty?

Sesja będzie uzależniona od postaci jakie dostanę. Nie ukrywam, że chciałabym zamieścić w niej wszystko to, co można zobaczyć w filmie. Na pierwszym miejscu jednak będzie samo miasto i jego ociekająca zgnilizna i smród. Z pewnością wszystkie postacie będą uwikłane w mega intrygę i w miarę rozwijania się fabuły, chcąc czy nie chcąc, będą zbliżały się do prawdy o tym, w jakim gównie siedzą. Zakładam, iż postacie graczy nie będą w stałych kontaktach, być może będą nawet po dwóch stronach barykady.

Potrzebuję maksymalnie 3 graczy, których zamierzam wybrać przez selekcję.
Decydować będą jedynie historie postaci. Im ciekawsza i wpasowana w klimat filmu, tym lepsza. Nie muszą to być wzniosłe i epickie opowieści, wystarczy czasem zgrabne opowiadanko wyjęte z życia postaci, zbudowane z krótkich, lecz treściwych zdań.
Swoje historie postaci zamieszczacie tutaj, w tym temacie, aby jawnie pokazać co wam w głowach siedzi i przy okazji aktywnie przyczyniać się do tworzenia klimatu.


Cytat:
Wiatr wzmaga napięcie.
Jest miękka, ciepła i niemal bezbronna.
Jej perfumy są jak obietnica przynosząca łzy.
Mówię jej, że wszystko będzie dobrze.
Że uratuję ją przed tym, czego się boi i zabiorę daleko stąd.
Mówię jej... że ją kocham.
Tłumik zamienia dźwięk strzału w szept.
Trzymam ją w objęciach, aż odejdzie.
Nigdy się nie dowiem, przed czym uciekała.
Rano zrealizuję czek.
 

Ostatnio edytowane przez Rhamona : 07-04-2007 o 17:04.
Rhamona jest offline  
Stary 04-02-2007, 12:03   #2
Cep
Banned
 
Tylko 3 graczy? Szkoda ,że tak mało.
 
Cep jest offline  
Stary 04-02-2007, 12:25   #3
 
Harv's Avatar
 
Rhamona, podejmujesz się moim zdaniem bardzo trudnego zadania, ale wierzę, że Ci się uda. Ten klimat ciężko jest oddać, a tym bardziej stworzyć historię postaci, która w tym klimacie żyła. Graczy czeka tu ciężkie wyzwanie, a przecież oni będą tu budować opowieść.

W filmie nie wiemy właściwie nic o przeszłości głównych bohaterów filmu, co moim zdaniem dodaje im indywidualności. To ludzie żyjący teraźniejszością, kierujący się impulsem chwili, nie myślący co będzie jutro. Ważne jest to co czują i czym się kierują. Są też niewątpliwie pozytywnymi bohaterami, ich cel jest szczytny, choć metody niekoniecznie (Uspokój się stary człowieku - później będziesz siebie nienawidzić.). Tu pojawia się następny problem, bo postać nie jest krystalicznie czysta, ale ma ideały. Trzeba naprawdę się przyłożyć i stworzyć taką postać, która nie będzie przyjmowała swojego bohaterstwa z patosem - po prostu robi to, co powinna robić.

Taką postać ciężko jest odgrywać, ale mam nadzieję, że wyjdzie dobrze, ponieważ ten temat jest bardzo ciekawy. Pomyślę nad postacią, choć nie jestem pewien, czy będę miał jakiś dobry koncept.
 
__________________
Nie chcę ukojenia, które mogłoby mi odebrać skruchę, nie pragnę uniesień, które wbiłyby mnie w pychę. Nie wszystko, co wzniosłe, jest święte, nie wszystko co słodkie - dobre, nie wszystko co upragnione - czyste, nie wszystko co drogie - miłe Bogu.
Harv jest offline  
Stary 04-02-2007, 12:36   #4
Cep
Banned
 
Harv po co mieszasz w to bohaterstwo? A np. Żółty Drań? ^^ Nie sądzę by miał jakiś wyższy cel niźli zaspokajanie swych perwersyjnych żądzy... Do Sin City równie dobrze pasują postacie psychopatów, łotrów spod ciemnej gwiazdy, prostytutek zarażających klientów HIV etc.

Przecież to gniazdo perwersji i zepsucia, oczywiście są jednostki 'bohaterskie' ale odgrywanie samych bohaterów przyćmiło by klimat miasta - ociekający krwią i żółcią, aromatyzowany odorem gnijących w kanałach ciał.

Ja bym się pokusił o poprowadzenie 2 drużyn, jedna tzw. czerstwych 'bohaterów' choć nie tak do końca bohaterskich a druga typowych, choć przejawiających czasem człowieczeństwo, łotrów i malwersantów wszelkiej maści.

Znalazłem nawet przykładowego awatara w klimacie:

 
Cep jest offline  
Stary 04-02-2007, 13:42   #5
Banned
 
To od zamieszczanych tu opisów postaci, będzie zależała wysokość poprzeczki. Gracze sami sobie wyznaczą poziom. Nie chciałabym tuż na samym początku, popadać w jakąś skrajność, bo inaczej ta sesja nigdy nie dojdzie do skutku.

Nie trzeba ograniczać się jedynie do profesji głównych bohaterów z filmu. Przecież tło pełne jest niesamowicie jaskrawych postaci i bynajmniej nie chodzi mi tu jedynie o tego żółtka. Nie będę podsuwać tutaj pomysłów, bo potem będziecie starali się zrobić coś bardziej oryginalnego, co nie zawsze jest najlepszym wyjściem.

Proponuje na początek włączyć sobie film, zgasić światło i wciągnąć się w klimat, studiując bardzo uważnie wątek intrygi, przewijający się przez wszystkie trzy obrazki.


Cytat:
- Z wielką przykrością, muszę zwrócić uwagę na twoją impulsywność, która skłoniła cię do wyboru tak rzucającego się w oczy i niepraktycznego środka transportu. Może pan protestować, panie Klump, ale musi pan przyznać, że osiągi tego Ferrari są niebotyczne. Pod maską znajduje się silnik o mocy cyklonu. Pozwól, że wyłożę ci, jak niestosownym pomysłem zdaje się być twój wybór. Jakżesz w tym oto pozbawionym przyzwoitego bagażnika i bardzo krzykliwym samochodzie, mamy przewieźć nasz martwy ładunek? Ciekawa hipoteza warta szybkiego wyjaśnienia.
* * *
- Przepełnia mnie stan zdziwienia, graniczący z lękiem!
- Mów gdzie Roark zabiera dziewczyny, albo ci odetnę głowę. I mów po ludźku!
- Odpowiedź jest rolna, nawet agralna... farma!
 
Rhamona jest offline  
Stary 05-02-2007, 23:55   #6
 
Harv's Avatar
 
Jeszcze co do inspiracji do sesji, to poleciłbym też (nie wiem, jak Rhamona się do tego odniesie) "Taksówkarza" z Robertem de Niro. Tu z perspektywy taksówkarza z nocnej zmiany jest pokazane miasto, gdzie taksówkarz "codziennie zmywa z tylnego siedzenia spermę, czasem krew". Styl narracji też jest podobny do Sin City, słyszymy rozmyślania, listy pisane w myślach. Klimat jest moim zdaniem podobny - zdrady, prostytucja, gangi, bieda, niezrozumienie otaczającego świata.
 
__________________
Nie chcę ukojenia, które mogłoby mi odebrać skruchę, nie pragnę uniesień, które wbiłyby mnie w pychę. Nie wszystko, co wzniosłe, jest święte, nie wszystko co słodkie - dobre, nie wszystko co upragnione - czyste, nie wszystko co drogie - miłe Bogu.
Harv jest offline  
Stary 07-04-2007, 16:00   #7
Banned
 
Przepełnia mnie stan zdziwienia graniczący z lękiem.
Czyżby nikt nie chciał podjąć takiego tematu?

(odświeżam temat)
 
Rhamona jest offline  
Stary 07-04-2007, 16:17   #8
 
Darken's Avatar
 
Zastanawiam się właśnie, ale niby jaki problem były utrzymać klimat? Sorki, ale to przecież czerń i biel, i spirala jakiegoś bohatera który z kogoś tam staje się czymś tam. I jeszcze gadanie "oj może być ciężko". Do jasnej cholery, spróbujemy i zagramy, najwyżej nie wyjdzie. Nikt nam dupska nie odstrzeli są złą grę.
Zgłaszam się, ale mam dodatkowe pytanie. Jak dzielimy narrację? Oczekuje pełnej spójnej odpowiedzi Rhamona, wiesz że mnie tak łatwo nie spławisz
 
__________________
Mroczna wydawnicza małpa przedstawia Gindie, czyli wydawnictwo fabularnych gier karcianych.
Uuuk.
Darken jest offline  
Stary 07-04-2007, 16:41   #9
Banned
 
Narracja praktycznie taka sama co w filmie. Jako Gracz piszesz praktycznie wszystko aż w końcu będziesz potrzebował odpowiedzi MG. Pożądane są motywy z naginaniem fizyki, jeśli tylko skorzysta na tym klimat, tak jak w filmie. Poza tym będą przejściówki aby gra była dynamiczna i przypominała komiks.
MG może ci się wpakować zawsze do twojego tekstu kiedy ewidentnie przegniesz pałę. Przegięcie w tym wypadku będzie jak założysz, że akcja społeczna z łatwością ci się udała - szczególnie kiedy będzie ona w odniesieniu do założeń fabuły bardzo trudna. Jakieś podrzędne akcje społeczne oczywiście zawsze zakładasz, że ci się udały. Chociażby zamówienie drinka w pubie, kupienie bułeczek, czy nawet zdobycie gnata. Chyba, że opiszesz to w tak niemożliwy sposób, że aż mnie sumienie ruszy.
 
Rhamona jest offline  
Stary 07-04-2007, 16:59   #10
homeosapiens
 


Poziom Ostrzeżenia: (0%)
No ok to ja się zgłoszę, złapała mnie za serce Rhamona tą reklamą w shoutboxie. Nad postacią jeszcze pomyslę. Może będzie wieczorem.
 
 
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:12.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168