Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15-02-2007, 16:11   #1
Banned
 
Reputacja: 0 Rhamona nie jest za bardzo znany
Warhammer Mafia

Witam!

Chciałabym zaprosić wszystkich do gry w Warhammer Mafia. Gra i zabawa jest przednia! Wszyscy zapewne pamiętacie taką grę towarzyską powszechnie znaną jako Mafię. Ludzie siedzieli w kółku, był jeden narrator; wszyscy zamykali oczy a narrator wybierał Mafię, Policjanta, Sędziego i tym podobne postacie. Reszta niewybranych osób stanowiła prawe społeczeństwo miasta. W nocy Mafia zabijała ludzi a w dzień wszyscy starali się wykryć mafię rzucając w siebie podejrzeniami (...)
Zagramy sobie w coś podobnego, przerobionego odpowiednio na Warhammera

Potrzebuje 10 graczy z tym, że zastrzegam sobie prawo do selekcji postaci, dlatego proponuje przyłożyć się nieco bardziej do opisów. Nie ukrywam, że pożądane są osoby z doświadczeniem w PBF lub przynajmniej dużym zapałem i pomysłem. Dobrze było by także aby gracze przebywali dosyć często na necie, bowiem jeden dzień w rzeczywistości, będzie jednym dniem w grze.
Postacie z innego niż Młotek systemu będą dyskwalifikowane na wstępie, więc postarajcie się nie mylić ani Ras ani Profesji.

Gdy skończy się rekrutacja, wylosuje postacie specjalne tj. 2-3 Sług Chaosu, Łowcę i Kapłana Sigmara.

Słudzy Chaosu - będą to max 3 postacie, które poznają się po pierwszym Dniu. Będzie to Kapłan i dwóch Akolitów. Budzą się w Nocy i wyznaczają ofiarę (do mnie na PW), którą chcą zabić spośród wszystkich obywateli miasta. W razie niezgodności głosów głos Kapłana Chaosu jest wiążący. W dzień muszą ukrywać się pod maską prawego obywatela aby przeżyć.

Łowca Czarownic - nie wie, kto jest Sługami Chaosu i nie wie o Kapłanie Sigmara. Budzi się zaraz po Chaosie i ma prawo sprawdzić jedną wybraną osobę. Gdy okazuje się ona Mutantem Chosu, Łowca zabija ją.

Kapłan Sigmara - Wie kim są Słudzy Chaosu, jest w miasteczku aby stać na straży niewinnych, jednak musi zachować niesamowitą ostrożność, bo gdy tylko Chaos pozna, która osoba jest Kapłanem Sigmara z pewnością zabije ją najbliższej nocy. Kapłan ten ma za zadanie tak manipulować Naradą Obywateli aby odsuwać wszelkie podejrzenia od niewinnych i kierować je w stronę Chaosytów.

Narada Obywateli - Na naradzie, obywatele miasta prowadzą dysputy i głosowania na temat tego kto jest Chaosytą. Każdy podejrzany obywatel ma prawo do mowy obronnej. Do uniewinnienia potrzebny jest zawsze o jeden/dwa głosy mniej niż do skazania. Narada ma na celu zdemaskowanie Chaosytów i oczyszczenie miasta z plugastwa. Kończy się albo skazaniem podejrzanego o dowolnej porze Dnia, albo bez skazania do godziny 23:00. Potem następuje Noc i budzi się Chaos.

Prowadzący - Każdego dnia do godz. 9:00 MG opisuje co się wydarzyło nocą, kto zginą i w jakich okolicznościach, wyznacza też kto będzie Prowadzącym. Prowadzący rozpoczyna Naradę obywateli, wyznacza podejrzanych, decyduje o momencie ich obronnej mowy i czuwa nad prawidłowością głosowania. Podsumowuje wyniki i je ogłasza w razie potrzeby wykonuje wyrok (w dowolny liryczny sposób).

Gra kończy się wykryciem wszystkich Chaosytów albo wybiciem wszystkich prawych obywateli miasta.

Na początek zamieszczacie schematyczne postacie wg wzoru:

Kod:
Imię: Rasa: Płeć: Zawód: O postaci:min 4 linijki
Rysunek postaci nie jest wymagany.

Gdyby były jakieś wątpliwości co do zasad Gry w Warhammerową Mafię proszę pytać.
 
Rhamona jest offline  
Stary 15-02-2007, 16:18   #2
Banned
 
Reputacja: 0 Arango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodze
Ja pierwszy ! Zaklepuje sobie miejsce sędziowskim młoteczkiem jedna z postaci.
Rozgląda się wokół i widząc iż nikt tego nie zauważył chowa przedmiot w bufiastym rękawie kaftana.
 
Arango jest offline  
Stary 15-02-2007, 16:19   #3
 
denis's Avatar
 
Reputacja: 55 denis jest na bardzo dobrej drodzedenis jest na bardzo dobrej drodzedenis jest na bardzo dobrej drodzedenis jest na bardzo dobrej drodzedenis jest na bardzo dobrej drodzedenis jest na bardzo dobrej drodzedenis jest na bardzo dobrej drodzedenis jest na bardzo dobrej drodzedenis jest na bardzo dobrej drodzedenis jest na bardzo dobrej drodzedenis jest na bardzo dobrej drodze
Ja sie pisze - z opisu wynika ze "sesja " bedzie trwała hmm max 9 dni ( o ile pamietam co co dzien ktos ginie ) ...
 
denis jest offline  
Stary 15-02-2007, 16:21   #4
Cep
Banned
 
Reputacja: 0 Cep nie jest za bardzo znany
Świetny pomysł! Zgłaszam się i jeśli zajdzie taka potrzeba to edytuję ten post i tutaj zamieszczę opis postaci.
 
Cep jest offline  
Stary 15-02-2007, 16:45   #5
 
Kutak's Avatar
 
Reputacja: 172 Kutak ma w sobie cośKutak ma w sobie cośKutak ma w sobie cośKutak ma w sobie cośKutak ma w sobie cośKutak ma w sobie cośKutak ma w sobie cośKutak ma w sobie cośKutak ma w sobie cośKutak ma w sobie cośKutak ma w sobie coś
Fajny, krótki projekcik. I'm in!

Szczegóły dogadamy na gadu
 
__________________
Kutak - to brzmi dumnie.
Kutak jest offline  
Stary 15-02-2007, 16:53   #6
 
Aivillo's Avatar
 
Reputacja: 39 Aivillo jest na bardzo dobrej drodzeAivillo jest na bardzo dobrej drodzeAivillo jest na bardzo dobrej drodzeAivillo jest na bardzo dobrej drodzeAivillo jest na bardzo dobrej drodzeAivillo jest na bardzo dobrej drodzeAivillo jest na bardzo dobrej drodzeAivillo jest na bardzo dobrej drodzeAivillo jest na bardzo dobrej drodzeAivillo jest na bardzo dobrej drodzeAivillo jest na bardzo dobrej drodze
Również się zgłaszam, akurat mam ferie i sporo czasu. Karta postaci niebawem.
 
__________________
"Miłość jest dziką siłą. Kiedy próbujemy ją okiełznać, pożera nas. Kiedy próbujemy ją uwięzić, czyni z nas niewolników. Kiedy próbujemy ją zrozumieć, miesza nam w głowach."
Aivillo jest offline  
Stary 15-02-2007, 19:14   #7
 
Khalida's Avatar
 
Reputacja: 353 Khalida jest jak klejnot wśród skałKhalida jest jak klejnot wśród skałKhalida jest jak klejnot wśród skałKhalida jest jak klejnot wśród skałKhalida jest jak klejnot wśród skałKhalida jest jak klejnot wśród skałKhalida jest jak klejnot wśród skałKhalida jest jak klejnot wśród skałKhalida jest jak klejnot wśród skałKhalida jest jak klejnot wśród skałKhalida jest jak klejnot wśród skał
Hm, chętnie bym sie zgłosiła, ale niestety czasu nie mam za wiele, gdyż mi sie własnie ferie skończyły... Jak by co sie zgłaszam, ale chwilowo nie bierz za bardzo pod uwagę mojej kandydatury. Zadeklaruje sie na 100% w najbliższych dniach.
 
__________________
Każdy powinien mieć motto.
Nawet jeśli jest dziwne:
"I'm greedy, not stupid..."
Widzicie?
Khalida jest offline  
Stary 15-02-2007, 19:22   #8
 
Angrod's Avatar
 
Reputacja: 188 Angrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie coś
Jej mafia! Wstępnie się pisze. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
 
Angrod jest offline  
Stary 16-02-2007, 09:45   #9
Banned
 
Reputacja: 0 Rhamona nie jest za bardzo znany
Fajnie, cieszę się że jest takie zainteresowanie

Nie wiem czy wspominałam, ale statystyki są tutaj nie ważne, więc teoretycznie podręcznik nie jest potrzebny.

Sesja powinna trwać krócej niż 9 dni od rozpoczęcia, ponieważ
1) w nocy zabija Chaos
2) w dzień skazuje Narada (czasami nie udaje jej się dojść do porozumienia, dlatego tak ważną rolę spełnia Prowadzący)
3) Łowca sprawdza obywateli co noc i jak trafi na Chaosytę to go zabija.

Czekam na postacie
... i zapraszam do rektutowania się
 
Rhamona jest offline  
Stary 16-02-2007, 10:44   #10
 
Lorn's Avatar
 
Reputacja: 85 Lorn wkrótce będzie znanyLorn wkrótce będzie znanyLorn wkrótce będzie znanyLorn wkrótce będzie znanyLorn wkrótce będzie znanyLorn wkrótce będzie znanyLorn wkrótce będzie znanyLorn wkrótce będzie znanyLorn wkrótce będzie znanyLorn wkrótce będzie znanyLorn wkrótce będzie znany
Rhamona, super pomysł!
Długo czekałem aby w to zagrać i nigdy nie było okazji, więc tym razem nie przepuszczę i się zgłoszę.
Postać wysyłam Ci na PW.

Od razu mam propozycję, żeby urealnić to że gramy w Warhammera, podaj nazwę miejscowości, w której gramy, jej położenie geograficzne jeżeli jest to jakaś nieznana miejscowość, jej krótki opis. Oczywiście nie będzie to miało większego znaczenia dla zakończenia gry, ale podniesie znacznie walory fabularne całej rozgrywki i ubarwi tworzenie postaci.
Nie napisałaś tego wyraźnie, że postać powinna posiadać jakąś historię. "O postaci" - ktoś może to odebrać jako opis zewnętrzny, osobowości lub cokolwiek. Nie wiem, co sama o tym myślisz, ale tak sobie myślę, że historia jest dobrym rekwizytem do odegrania podczas mowy obronnej, opis wyglądu oczywiście też się przyda.

Mam tylko jedno ale, nie siedzę w sieci w soboty i niedziele zazwyczaj, a rozumiem, że narady są codziennie, więc pytanie czy zgodzicie się przełożyć naradę z soboty na poniedziałek, czy muszę czekać na kolejną okazję żeby zagrać w mafię?

Ps. Coś Ci się lekko obsunęło w garderobie.
 
Lorn jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:44.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166