Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25-02-2007, 22:47   #1
 
kitsune's Avatar
 
Słowa na piasku

Zapomnij o przeszłości, przynajmniej o tej, którą znasz.
* * *
W nocy 24/25 kwietnia 1986 roku eksplozja bloku czwartego elektrowni atomowej w Czarnobylu rozbiła w pył rdzeń reaktora, uszkodziła sąsiedni blok trzeci i uwolniła do atmosfery parę ton radioizotopów. Skończyłoby się na tym, jednak zespoły ratownicze nie zdołały ugasić kilku z blisko 30 ognisk pożaru. Trzeci blok elektrowni, o zgrozo nadal czynny, wpierw uległ przegrzaniu a następnie eksplodował. W reakcji łańcuchowej bloki pierwszy i drugi zostały zmiecione w powierzchni ziemi, a nad pobliskim miastem Prypeć wcześniej o 2 godziny i na południu wzeszło słońce. Purpurowo-pomarańczowa kula ognia na sinym pniu dymów i pyłu. Fala termiczna zwęgliła ciała mieszkańców, nim poczuli ból. Na większe współczucie zasługiwali mieszkańcy nieco odleglejszego Czarnobyla i Nerowlysa, fala uderzeniowa zrównała oba miasta z ziemią, a burza ogniowa pół godziny później dopełniła dzieła zniszczenia. Eksplozja miała moc 2 Megaton, w jej wyniku zginęło ponad 100 tysięcy ludzi, w ciągu 3 miesięcy po niej zmarło 450 tysięcy. Poszkodowanych zostało kilka milionów. Chmury skażeń dotarły nad Skandynawię i Polskę.
Ukraińska SRR pogrążyła się w chaosie. Politbiuro wyprowadziło armię na ulice miast, by zwalczyć panikę. Związek Radziecki stanął na krawędzi rebelii, brakowało wszystkiego: żywności, lekarstw. Równocześnie w wyniku katastrofy doszło do wielu napięć na arenie międzynarodowej. USA i pozostałe kraje NATO zażądały od prezydenta Gorbaczowa zamknięcia pozostałych elektrowni wyposażonych w feralny typ reaktora RMBK. Z drugiej strony Rosja oskarżyła Zachód o spowodowanie wybuchu. Obie strony postawiły swoje armie w stan gotowości. Zerwano wszelkie rozmowy, pierestrojka i glasnost’ stały się pustymi słowami. Powróciła Zimna Wojna.
* * *
Katastrofa ekologiczna, gospodarcza i wreszcie polityczna, jaka, za sprawą Czarnobyla dotknęła obszar Europy Wschodniej i Środkowej w ciągu dwóch-trzech lat doprowadziła Związek Radziecki do stanu wewnętrznego wrzenia. Z jednej strony twardogłowa generalicja, która w nowej Zimnej Wojnie upatrywała szans na rozpętanie światowej rewolucji, z drugiej rozmaite, chaotyczne ruchy demokratyczne, które zaczęły zdobywać coraz większe poparcie wśród społeczeństwa, zmęczonego i przerażonego skutkami wybuchu z 1986 roku. Korzystając z tego, państwa Układu Warszawskiego w mniej lub bardziej pokojowy sposób wyszły spod radzieckiej dominacji. Walki w Polsce z garnizonem radzieckim, które wybuchły 14 lipca 1988 roku, choć ledwie półroczne, skończyły się hekatombą ludności cywilnej (rzeź białostocka). Ale sukces potrzebował męczenników. Błogosławiona Rzeczpospolita również. 29 września 1989 roku Narodowy Rząd Tymczasowy RP proklamował niepodległość. Od tego czasu możemy mówić o zmianie ustroju w naszym kraju. Na fali antyradzieckich i antykomunistycznych nastrojów do władzy doszedł tzw. Obóz Narodowo-Katolicki, z czasem nazwany przez opozycję, która dość szybko zrozumiała, że jej miejsce jest poza granicami kraju, Obozem Szowinistyczno-Fanatycznym. Europa Zachodnia ponownie znalazła swoje przedmurze, tym razem chroniące przed odrestaurowanym, agresywnym Związkiem Radzieckim.
* * *
Wewnętrzne napięcia w ZSRR zaowocowały wojną domową, tak okrutną jak tylko może być walka bratobójcza. Zbuntowana Ukraina została utopiona w morzu krwi. Kolejne republiki, poczynając od Litwy i Łotwy, proklamowały niepodległość. W samej Rosyjskiej SRR frakcje demokratyczna i wojskowa chwyciły się za łby. 6 lat pożogi. Podpisano pokój, Ukraina nadal jest w rękach Rosjan. Nie są to lekkie rządy, prędzej okupacja i wszystko co z nią związane: represje, wywózki, akcje przeciwpartyzanckie, bowiem tzw. „Pandurowcy” (od przydomka przywódcy ruchu) nie zaprzestali walk z Rosjanami. Były walki na ulicach, rebelie syberyjskie. I co z tego? Politbiuro nadal rządzi, a atmosfera w Moskwie podobna jak w latach trzydziestych XX wieku. Komunizm jest wieczny. Gorbaczow zmarł kilka lat temu w areszcie domowym, a rządzą twardogłowi generałowie pamiętający czasy Breżniewa. Państwa nadbałtyckie są niepodległe, ale jak długo jeszcze?
* * *
Radziecka wojna domowa sprzyjała umocnieniu się reżimu narodowców w Polsce. Błogosławiona Rzeczpospolita Polska roku 2007 to dziwny kraj, ponury jak cholera. Łba tu nie podnoś, jak masz poglądy odmienne od obowiązujących. Żydów i Cyganów już deportowano, teraz kolej na gejów i cyklistów. Wróg się zawsze znajdzie, a gdy go zabraknie, to narodowcy pewnie podzielą się na pół i jedni wywiozą drugich, najlepiej na Madagaskar, by pozostać w zgodzie z tradycją. Do tego czasu drżyj, bo kroki o czwartej rano na schodach mogą wcale nie oznaczać mleczarza a agentów wszechobecnej i wszechmocnej Sztafety Patriotycznej lub równie przerażającej Milicji Bożej (popularnych „diakonów”). Jak żyć? Poradzisz sobie: plwaj na obcych, sław Ojczyznę, śpiewaj Rotę i módl się przynajmniej trzy razy na dzień. Jeśli jesteś kobietą nie zapomnij o corocznych badaniach lekarskich, wszak Matka-Polka nie może mieć założonej spirali. Jesteś samotna? Zarejestruj się w Wykazie Panieńskim, mogą cię obserwować, ale przynajmniej nikt o kurestwo nie oskarży. Zresztą nie jest źle, jeśli duumwirat w postaci Naczelnika i Prymasa Narodu dotrzymają słowa, to może za kilka lat będziesz mogła odwiedzić Wilno i Lwów bez paszportu. I pamiętaj, zawsze pamiętaj o jednym: nigdy nie mów i nie okazuj tego, co czujesz. Nigdy. Bo skończysz jako worek treningowy diakonów.
Czy to jedyne oblicze BRP? Ależ skąd. Unia Europejska dba o nasz rozwój, przedmurze musi być wszak stabilne. Ogromne kwoty idą jako wsparcie dla naszego kraju. Nowoczesne technologie zawitały pod polskie strzechy, zwłaszcza jeśli pod ową strzechą znajduje się garnizon Sztafety lub Konfesjonał Milicji Bożej (tzn. placówka bezpieki). Nie martw się jednak, jeśli masz pieniądze. Na czarnym rynku dostaniesz wszystko: broń, nieprawomyślną literaturę i filmy na DVD a nawet odblokowany dostęp do światowej WWW. Czy tak wiele się zmieniło? Co najwyżej reżim z czerwonego na czarny. I tyle. A teraz ubierz się w przysługujący strój Polki: szarą spódnicę do kostek i bezkształtną bluzkę w ziemistym kolorze, załóż krzyżyk (czy naprawdę diakoni instalują w nich podsłuch?) i wyjdź na miasto, rozświetlone neonami kościołów. A może jesteś Polakiem? Jako lepsza płeć możesz ubierać się jak chcesz, byle niezbyt krzykliwie. Oczywiście bez krzyżyka ryzykujesz bliskie spotkanie z diakonami lub „sztafeciarzami”, ale przynajmniej nie nazwą cię „jawnogrzesznicą” i nie wsadzą do obozu reedukacyjnego. A jeśli jesteś z którejś z uprzywilejowanych grup, to masz dostęp do lepszego żarcia, zagranicznej TV, konsol video z kolejnymi częściami shootera „Russian Thunder versus Polish Catholic”, a może i nawet magazynów porno ze Szwecji czy Holandii. Żyć nie umierać.
* * *
Lipiec w Krakowie jest piękny. Zdaje się, iż sam Pan Niebios rozświetla swą dobrocią trotuar Rynku, złoci kopułę Kościoła Mariackiego, z którego jak co południe słychać „Kiedy ranne wstają zorze...”. Pobliski patrol Milicji Bożej przeszedł obok, oczy funkcjonariuszy lśniące światłem wiary i powołanie lustrowały przechodniów spacerujących w słońcu. Już od tylu lat trwa walka z Szatanem, lecz koniec jest wciąż daleki. Wciąż tyle grzechu na świecie, nawet tu, w kraju gdzie ludzie czują w swej duszy Boga. Szczęśliwie mamy diakonów, chronią nas od zła, nawet jeśli czasem bywają surowi.
Przy pręgierzu przed Sukiennicami znów przypięto kilku kacerzy, wymierzono im karę chłosty, a potem pozostawiono na dzień bądź dwa, by każdy z przechodniów mógł zwrócić im uwagę, jakże źle postępowali. Że jak? Że tylko słuchali zachodniej muzyki, oglądali zakazane filmy, a może oglądali się za mężatkami? Od tego się zaczyna, to daje Szatanowi klucze do duszy chrześcijanina. A my musimy być czyści, bo cały świat jest tak brudny, tak ohydny.
Videobillboard na Kościele Mariackim włączył się, ukazując twarz Prymasa Narodu. Słowa modlitwy popłynęły ponad Starówką, Kazimierzem, Dąbiem, Podgórzem. Ba, dotarł nawet do slumsów Nowej Huty. Trójwymiarowy krzyż z surowo spoglądającym Synem Bożym budził trwogę. Kolejne osoby przyklękały i spuszczały głowy. Słońce z wolna skryło się za chmurami, nieliczne promienie po biblijnemu przebijały się przez nie. Zwiastowały.
A Ty kim jesteś? Robotnikiem w fabryce? A może diakonem, który na co dzień katuje heretyków? Milicjantem tropiącym komórkę terrorystyczną spod znaku „Unii Liberalno-Demokratycznej” lub „Czerwonych Bojówek”? Czy jakiejkolwiek innej z kilkunastu działających organizacji opozycyjnych? A może jesteś jej członkiem? Fanatycznym bojownikiem o wolność i demokrację? Czy cholera wie, o co tam jeszcze walczycie? No bo chyba nie jesteś Matką-Polką, szanowaną, z siódemką dzieci, biorącą udział w pracach lokalnej Ligi Wiernych albo Koła Różańcowego? O innych wolę nie wspominać, już sama myśl o nich może wysłać mnie do obozu. Agenci sowieckiego wywiadu, weterani z Białegostoku wykonujący tajne akcje dla diakonów, przedstawiciele zagranicznych konsorcjów, którzy odpowiedzieli na wezwanie Naczelnika, by inwestować w tym „Kraju Boga”.
Sam odpowiedz.

************************************************** ***********************
Zapraszam do sesji graczy lubujących się w konwencji "conspiracy/mystery".
Wymagania:
1. Max. 5 osób.
2. Odpisywanie przynajmniej raz w tygodniu (w innym wypadku przejmuję na jeden post kontrolę nad postacią). Przy dłuższym milczeniu niestety wyłączam bohatera z fabuły.
3. Jeśli ja opóźniam, daję prawo wirtualnego skopania mi tyłka i nazwania "sztokfiszem" .
4. Zakładam, ze interesuje nas fabułą a nie przeciąganie tejże, dlatego zamierzam dynamizować wszelkie "pogadanki, zakupy, opowieści o niczym" .
5. Oczekuję jak najdokładniejszego opisu postaci (wysyłać na PW):
a) Wygląd
b) Historia
c) Psychika (wraz z określeniem możliwych zachowań w różnych sytuacjach, co przyda
się przy opisach działań BG kreowanych przez MG)
d) Cele postaci tudzież rzeczy ważne (koniecznie)
e) Umiejętności/Zdolności/Talenty (około 10ciu, pozostawiam sobie możliwość
ingerencji)
f) Słabości (około trzech, ingerencja jak wyżej )
g) Obecna sytuacja BG (zawód, praca, rodzina i wszelkie takie)

Tyle na teraz, wszelkie pytanie proszę póki co umieszczać w rekrutacji lub na PW. W przypadku większej ilości zgłoszeń wybieram wedle tego, jak dobrze postać wpasowuje się w fabułę (wiem, nie znacie jej, ale nic więcej rzec nie mogę).

Jeśli chodzi o samą konwencję. Ci, co czytali "Jawnogrzesznicę" Ziemkiewicza (czy cokolwiek z polskiej "klerykal fiction") ewentualnie "Opowieść podręcznej" Atwood, wie o co chodzi. Można się posiłkować powyższymi. "Przenajświętszej Rzeczypospolitej" Piekary nie czytałem jeszcze, ale pewnie też pasuje do tematu. Dołóżcie do tego teorie spiskowe i wszystko jasne !
 
__________________
Lisia Nora Pluton szturmowy "Wierny" (zakończony), W drodze do Babilonu


kitsune jest offline  
Stary 25-02-2007, 22:54   #2
 
Kutak's Avatar
 
Ja.

(co się będę rozpisywał)

Mały edit. Piszesz o wyłączaniu po tygodniu zaległości- tylko jak dokończymy przygodę jak wyłączymy MG? Bo nie chcę Ci niczego wypominać, ale co do opóźnień... (musiałem)
 
__________________
Kutak - to brzmi dumnie.
Kutak jest offline  
Stary 25-02-2007, 22:56   #3
Banned
 
Te Borsuki to juz umiaru nie znają. Pcha to to się wszędzie pierwsze.
Ja oczywiście też się zgłaszam.

Kits za rekrutkę i pomysł masz "krzynkę" piwa
 
Arango jest offline  
Stary 25-02-2007, 23:00   #4
 
kitsune's Avatar
 
Jak wspomniałem, Kutak, nazwiesz mnie sztokfiszem. A poza tym, tak wiem, ale pamiętasz nasze rozmowy o sensownym graniu na LI? Jak to zorganizować, by móc choć jedną fabułę doprowadzić do końca? To taki mój eksperyment. Mam nadzieję, że wypali. Ze swej strony obiecuję się starać i pisać na czas (tak, racja, święty nie jestem ).

Pozdr
 
__________________
Lisia Nora Pluton szturmowy "Wierny" (zakończony), W drodze do Babilonu


kitsune jest offline  
Stary 25-02-2007, 23:00   #5
 
Też chętnie zagram. A MG dopilnujemy co by nie miał opóźnień Nie martw się Kutak. Najwyzej przejmiemy kontrolę nad MG. I jak miło będzie nazwać go "stokfiszem"...
 
__________________
"Było tak zimno, że gdyby termometr był o cal dłuższy, zamarzlibyśmy na śmierć".
Mark Twain
kemuri jest offline  
Stary 25-02-2007, 23:02   #6
 
kitsune's Avatar
 
Żona, sztokfiszem, sztokfiszem. Oglądasz te same filmy, a nie pamiętasz, że to sztokfisz był nie jakiśtam "stokfisz" (ryba na stoku? znaczy się górska ryba?)

Ps. A jak dopilnujesz mnie? Będziesz miła i łagodna na co dzień?

Pozdr
 
__________________
Lisia Nora Pluton szturmowy "Wierny" (zakończony), W drodze do Babilonu


kitsune jest offline  
Stary 25-02-2007, 23:36   #7
 
Ratkin's Avatar
 
1. Podejście do nacjonalizmu jest tutaj jakieś takie no... tendencyjne :P

2. GRAM
 
__________________
-Only a fool thinks he can escape his past.
-I agree, so I atone for mine.


Sate Pestage and Soontir Fel
Ratkin jest offline  
Stary 25-02-2007, 23:38   #8
 
kitsune's Avatar
 
Ratkin, ja pamiętam tamta czapeczkę , mam ja nawet na zdjęciu

W ogóle, to miło się z Tobą w jednym topiku spotkać.
Pozdr
 
__________________
Lisia Nora Pluton szturmowy "Wierny" (zakończony), W drodze do Babilonu


kitsune jest offline  
Stary 25-02-2007, 23:59   #9
 
[center:7238881384]Zniszczenie Winnych
[/center:7238881384]
1. Potem zawołał donośnym głosem, że to na własne uszy słyszałem: Przybliżcie się, wykonawcy sądu nad miastem, każdy z narzędziem zniszczenia w ręku
2. A oto sześciu mężów przyszło od górnej bramy, zwróconej ku północy, a każdy miał w swoim ręku narzędzie zniszczenia. A był wśród nich jeden mąż, odziany w lnianą szatę z przyborami do pisania u swojego boku; ci przyszli i stanęli koło miedzianego ołtarza.
3. A chwała Boga izraelskiego podniosła się z cheruba, na którym spoczywała, w stronę progu przybytku. Potem zawołał na męża odzianego w lnianą szatę, który miał przybory do pisania u swojego boku.
4. I rzekł Pan do niego: Przejdź przez środek miasta Jeruzalemu, i uczyń znak na czole mężów, którzy wzdychają i jęczą nad wszystkimi obrzydliwościami popełnionymi w nim!
5. A do innych rzekł tak, że to na własne uszy słyszałem: Przejdźcie za nim przez miasto i zabijajcie bez zmrużenia oka, i nie litujcie się!
6. Wybijcie do nogi starców, młodzieńców i panny, dzieci i kobiety, lecz tych wszystkich, którzy mają na sobie znak, nie dotykajcie! A rozpocznijcie od mojej świątyni! I rozpoczęli od starszych mężów, którzy byli przed przybytkiem.
7. Potem rzekł do nich: Zanieczyśćcie przybytek i napełnijcie dziedzińce zabitymi, potem wyjdźcie i zabijajcie w mieście!
8. A gdy tak zabijali i pozostałem ja sam, padłem na twarz i z krzykiem mówiłem: Ach! Wszechmocny Panie! Czy chcesz wyniszczyć resztkę Izraela, wylewając swój gniew na Jeruzalem?
9. A On rzekł do mnie: Wina domu izraelskiego i judzkiego jest wielka ponad wszelką miarę, kraj jest pełen krwi, a miasto pełne bezprawia, gdyż myślą, że Pan opuścił ziemię, że Pan tego nie widzi.
10. Dlatego również i moje oko nawet nie mrugnie i nie zlituje się; postępki ich włożę na ich głowę.
11. A oto mąż odziany w lnianą szatę, który miał przybory pisarskie u swojego boku, zdał sprawę mówiąc: Uczyniłem, jak mi kazałeś.


Księga Ezechiela, 9


Zgłaszam się, jeśli można nie będąc znanym...
 
__________________
"...codziennie wszystko z niczego tworzyć i uczyć śpiewu gwiazdy poranne."
Nevdring jest offline  
Stary 26-02-2007, 00:03   #10
 
kitsune's Avatar
 
Można, można, decyduje postać.
Swoją drogą wychodzi na to, że mam komplet. W przypadku kolejnych chętnych, będę decydować wedle postaci. Z góry wówczas przepraszam niewybranych.
Pozdr
 
__________________
Lisia Nora Pluton szturmowy "Wierny" (zakończony), W drodze do Babilonu


kitsune jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:50.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170