Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28-02-2007, 14:23   #1
 
klik's Avatar
 
Reputacja: 0 klik ma wyłączoną reputację
[Warhammer] Jesienne gawędy

Są takie dni, kiedy powietrze staje się parne i nieruchome a świat zdaje się zwalniać swój rytm. To godziny poprzedzające nadejście burzy, gdy zwierzęta kryją się w swych norach i gniazdach a ptaki nie maja już siły śpiewać. Pozostaje tylko ciche brzęczenie owadów i niebo ciemniejące nad wysuszonymi polami.
Nadchodzi burza.

Są takie dni, kiedy powietrze staje się gęste od niewypowiedzianych podejrzeń i oskarżeń a świat zastyga w oczekiwaniu na cios. To czas, gdy zaufanie mierzy się ciężarem sakiewki a spojrzenie złego oka może spocząć na każdym. Na ulicach wieszczkowie krzyczą o płomieniach, które zbliżają się, by strawić Imperium, zaś w opactwach i klasztorach kapłani tracąc wiarę, opłakują bogów, którzy zamilkli już dawno. Pośród niezadowolonych mieszczan pojawiają się głosy zarzucające korupcję sięgającą nawet sług Verenny, uniwersytet Nuleński szykuje się do odrzucenia protektoratu elektora a na ciało szanownego Johanna Schmitta, członka Kolegium Niebios, ozdabiające jedno z wyschniętych, przydrożnych drzew, obojętnym wzrokiem spogląda niezwykle jasny Morrslieb.
To nie jest dobry czas.
Coraz więcej dzieci rodzi się martwych lub zniekształconych, coraz więcej zdarza się przypadków obłędu, w końcu zaś – coraz więcej ludzi umiera z głodu. Gorące lato nie przyniosło ze sobą obfitych plonów, co teraz, gdy zbliża się zima wywołuje niepokój i lęk. Szczególnie teraz, gdy nadciąga burza, która przyniesie ze sobą Chaos.


Witajcie

Poszukuję chętnych do gry osadzonej w realiach Starego Świata. Akcja rozgrywać się będzie w okresie poprzedzającym nadejście Burzy Chaosu – w moich oczach jest to czas, gdy Imperium jest nie tylko zagrożone od strony zewnętrznych granic, lecz także od środka. W końcu Chaos to nie tylko zwierzoludzie czy skaveny, a wzrastające w potęgę i zbliżające się siły Chosu powinny odbić się na „nastroju” ludzi w Imperium czy Kislevie, ilości manifestacji, przepływach wiatrów magii itd. Taka sytuacja jest świetnym pretekstem do snucia „jesiennej gawędy”.

Wiąże się to z jeszcze jedną sprawą – magia. Z magią zawsze miałam problemy. Nie podoba mi się stereotyp magicznego barbarzyńcy „maga bojowego”, który kulami ognia rzuca na prawo i lewo. Mag to uczony, jedna z najlepiej wykształconych „profesji” a nie wariat piroman bez cienia subtelności. No i manifestacje... Generalnie preferuję światy które nie ociekają magią, potężnymi artefaktami, istotami nadnaturalnymi stojącymi na każdym rogu czy radosnym magikowaniem bez najmniejszej chwili przerwy. Trudno gra się u mnie magiem.

Potrzebne mi są dwie, może trzy postacie. Nie zależy mi na błyskawicznym odzewie i milionie nadesłanym kart a potem postach pisanych szybko, bez pomyślunku, na swoim bądź cudzym kolanie. Ja nie chcę prowadzić przygody, ja chcę opowiedzieć historię jednej, dwóch, może trzech osób. Chcę wspólnego snucia gawędy, pisania opowiadania, jakkolwiek to nazwać. Dlatego szukam graczy, którzy potrafią i lubią pisać, którzy potrafią stworzyć ciekawe i pełne postacie, którzy – w końcu – będą mieli ochotę napisać coś więcej niż post liczący tylko kilka zdań.

Co powinna zawierać karta? Najprościej mówiąc: wszystko.
Opis postaci, historię, nawyki, cele, inwentarz rzeczy ożywionych i nieożywionych, rodzinę, przyjaciół, wrogów. Im pełniejsza postać tym łatwiej stworzyć dla niej opowieść. Współczynniki także są mile widziane – pewne rzuty okażą się nieodzowne a lepiej, żebyście wy je wylosowali niż ja. Mechanika będzie jednak pełniła rolę marginalną i żaden z graczy nie będzie musiał kłopotać nią sobie ślicznej główki.
Same postacie mogą być na dowolnym stopniu zaawansowania. Im potężniejsza postać tym bogatszy życiorys musi posiadać [jedna strona worda napisana czcionką 12 nie kwalifikuje się, w moim mniemaniu, do kategorii „długie”]. Generalnie wyznaję zasadę, że piętnastoletni młokos nie ma prawa posiadać profesji zaawansowanej – doświadczenie jest skorelowane z wiekiem. Nie może być inaczej. Weźcie to pod uwagę.
Kryterium wyboru będzie MASOJ [Moja Absolutnie Subiektywna Ocena Jakości]. Postać, styl pisania, „wyczucie” świata – nie da się tego niestety obiektywnie ocenić.

Czy mam jakieś wymagania względem samych postaci czy profesji? Mag musi mnie zadziwić – to jedno. Natomiast zdecydowane >nie< mówię: cacanym bohaterom, mrocznym mścicielom, których życie jest owiane – nawet dla mnie – mgłą tajemnicy, laleczkowatym panienkom, których biust i ładna buźka są jedynymi cechami wyróźniającymi. Takich stereotypów wszędzie jest pełno i właśnie dlatego tu ich nie będzie. Postać musi być czymś więcej niż pustym szablonem.

Jeśli chodzi o częstotliwość, to czas nie jest najważniejszą rzeczą. Jeden post – ale długi i dopracowany – na dzień, dwa w zupełności wystarczy. To przecież nie wyścigi.

Ze swojej strony mogę natomiast obiecać, że postaram się nie zmarnować czasu potencjalnych graczy – tego samego oczekuję, niestety, w zamian.

klik
 
klik jest offline  
Stary 28-02-2007, 14:47   #2
 
Macharius's Avatar
 
Reputacja: 116 Macharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znany
Zgłaszam się, postać nadeślę dziś wieczorem lub najpóźniej jutro. :]
 
Macharius jest offline  
Stary 28-02-2007, 17:26   #3
 
Mroku's Avatar
 
Reputacja: 9170 Mroku ma wspaniałą reputacjęMroku ma wspaniałą reputacjęMroku ma wspaniałą reputacjęMroku ma wspaniałą reputacjęMroku ma wspaniałą reputacjęMroku ma wspaniałą reputacjęMroku ma wspaniałą reputacjęMroku ma wspaniałą reputacjęMroku ma wspaniałą reputacjęMroku ma wspaniałą reputacjęMroku ma wspaniałą reputację
Brzmi zachęcająco więc również się zgłaszam. Kartę wyślę za moment z nadzieją na dostanie się do drużyny.

Pozdrawiam serdecznie!
 
__________________
All we have is now...
Mroku jest offline  
Stary 01-03-2007, 01:33   #4
 
klik's Avatar
 
Reputacja: 0 klik ma wyłączoną reputację
Macharius - czekam więc na postać. Lecz tak jak napisałam powyżej: to nie wyścigi, czasu jest dość.

Mroku - kartę otrzymałam. Wydrukowana leży koło ogromnego kubka z kawą. Zaraz rozpocznę degustację.

klik
 
klik jest offline  
Stary 01-03-2007, 02:06   #5
 
Wellin's Avatar
 
Reputacja: 57 Wellin ma wyłączoną reputację
Jestem zainteresowany. Postać niebawem.

Pozdrawiam,
Wellin
 
Wellin jest offline  
Stary 01-03-2007, 12:18   #6
Maczek
 


Poziom Ostrzeżenia: (0%)
Albo słaby wzrok mnie dopadł albo pomroczność jasna albo zwyczajnie nie ma tu nigdzie która to kurka siwa edycja Warhammera. Więc która? Pytanie też do Mroku stawiam bo On już sobie zdał sprawę z wszechogarniającej prawdy wszechświata i ON WIE

Chętnie bym się dołączył. Postać jak tylko się dowiem w jakiej edycji umieszczona, nieśpiesznie prześlę do MG.
 
 
Stary 01-03-2007, 18:29   #7
 
klik's Avatar
 
Reputacja: 0 klik ma wyłączoną reputację


Witajcie

Macharius - dzięki za postać - z nieodłącznym kubkiem kawy zabiorę się niedługo do czytania. Najpóźniej jutro prześlę Ci odpowiedź.

Maczek - oczywiście, że druga. Wydawało mi się, że skoro Burza Chaosu uprzejmie puka do drzwi i w pas się kłania, to sprawa jest oczywista :]

klik
 
klik jest offline  
Stary 01-03-2007, 18:51   #8
 
Mroku's Avatar
 
Reputacja: 9170 Mroku ma wspaniałą reputacjęMroku ma wspaniałą reputacjęMroku ma wspaniałą reputacjęMroku ma wspaniałą reputacjęMroku ma wspaniałą reputacjęMroku ma wspaniałą reputacjęMroku ma wspaniałą reputacjęMroku ma wspaniałą reputacjęMroku ma wspaniałą reputacjęMroku ma wspaniałą reputacjęMroku ma wspaniałą reputację


Maczek - nie dostałem się do gry bo mój elf jest zbyt człowieczy (a z jego historii jasno wynika że większość życia spędizł w towarzystwie ludzi więc dziwnym mi się to nie wydaje). Aha...i jeśli historia Twojego bohatera będzie liczyć jakieś 10 linijek tekstu to możesz spokojnie nie wysyłać bo i tak Cię klik nie przyjmie. Moja historia liczyła dwie strony A4 ( i nawet nieszblonowa była ) i tak się nie dostałem...Nie ma to jak skrupulatni MG próbujący oddać klimat "mhrocznego" Warhammera na forum hehe....Przy takich wysokich wymaganiach życzę powodzenia w skompletowaniu drużyny klik....
 
__________________
All we have is now...
Mroku jest offline  
Stary 01-03-2007, 20:16   #9
 
klik's Avatar
 
Reputacja: 0 klik ma wyłączoną reputację


Mroku - nie widzę sensu tworzenia elfa skoro niczym [poza długością życia i uszu] nie różni się od człowieka. To jest >inna< rasa - wychowanie tego nie zmieni, tak samo jak psia mamka nie nauczy kota szczekać.
Choć niepozbawiona zalet Twoja postać ma wiele miejsc, do których można mieć uwagi. I nie piszę tego jako mądrzący się mg ale koleżanka po fachu - czyli gracz. Przyznaję, nie zapałałam do twojego elfa sympatią. Czemu? Może dlatego, że jestem wymagająca a postać ślizga mi się niebezpiecznie blisko oklepanych stereotypów [nie odbierz tego źle, to miła postać - ale patrząc na to, z czym zetknęłam się przez dziesięć lat mojego grania w Warhammera - jednak szablonowa].

Nie jestem maniaczką mrrroku, prowadzenia sesji, na których widok psychiatra popłakałby się z radości. Ale tak - dziesięć linijek to za mało, żeby mnie usatysfakcjonować. W dziesięciu linijkach to można przepis na frytki podać a nie dobrą postać opisać. Myślałam, że to widać w moim pierwszym poście - najwyraźniej nie, więc sformułuję to wyraźnie: chcę postaci, które będą "ludzkie", które będą miały wady, więcej cech szczególnych niż najlepszej jakości miecz, o których z przyjemnością przeczytałabym opowiadanie. Tylko i aż tyle.

z ukłonami
klik
 
klik jest offline  
Stary 01-03-2007, 21:33   #10
Maczek
 


Poziom Ostrzeżenia: (0%)
ode mnie piwo za wytrwałość i skrupulatność. Nie łapię Mroku czemu się czepiasz. sprawa została jasno przedstawiona. postać się podoba - przechodzi. nie podoba - nie przechodzi. każdy kto piszę historię postaci do tej sesji musi zakładać że nie trafi w upodobania MG i tyle. pomimo tego że niektóre punkty tych upodobań zostały tu opisane. To okrutne ale nie zaskakujące i MG się z tym nie kryje. Nie znaczy to że HP jest do dupy czy do nosa. Znaczy tylko i wyłączeni że nie pasuje do przygody i koncepcji MG.

Jeśli chodzi o chaos to był on w pierwszej edycji z tego co pamiętam i tam też można było bawić się w inwazje stąd moje niezrozumienie. chętnie się dołączę ale niestety nie mam podręcznika do te edycji i nie mam pojęcia jeśli chodzi o mechanikę jak zrobić postać. jeśli da radę wybrać opcję losowania wspł. przez MG to chętnie skorzystam.
 
 
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:36.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166