Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14-03-2007, 01:48   #1
 
Nevdring's Avatar
 
Reputacja: 13 Nevdring ma wyłączoną reputację
[Autorski] Anánkē

Czas w którym upragnione słońce pali jeszcze ziemię innych krain, a przyjaciółka śmierci odchodzi w krótkie zapomnienie, jest czasem niepowtarzalnym. Chwilą magiczną, okruchem wieczności – nieistotnością myśli.
Ułamek świadomości zawieszony pomiędzy światłem, a cieniem waha się jeszcze tragicznie. Pochyla swe istnienie na zachód i wschód, na północ i południe, lecz dojrzeć nie może wybrańca-ofiary. Kogo obudzi, kogo przygarnie? Komu życie zmarnuje i duszę tchnieniem celowości otruje...?
Gwiazdy śmieją się rozkosznie, mrugają do niego z zadowoleniem przyjmując swój martwy los – wszak bez niego czym byłyby, jeśli nie tym, czego nie ma? Czy istniałyby poza zakresem pojęcia?
Coś, co jest – jest również wtedy, gdy nie udowodniono, że jest? A jeżeli egzystuje tylko w „wydaje się, że...”, co wtedy? Czy to nie starczy, ażeby móc powiedzieć, iż jest?
Kiedy się istnieje, a kiedy się nie-bytuje tak naprawdę, ostatecznie i do końca...? Czyżby sama myśl nie była siłą twórczą, jak i destruktywną?
Cóż byście rzekli, gdyby całość pojęcia i wrażeń nadrealnych powstała i umarła w nieskończenie krótkiej egzystencji impulsu nerwowego jednego Kogoś?
I co uczynilibyście, jeśli dano by Wam szansę poznania istoty wszechrzeczy – uciekli w słodkie zapomnienie nie-bycia, nie-myślenia?


Witam szanownych czytających.

Sesja do której wstępem jest owa notka rekrutacyjna odbywać się będzie w „klimatach”, jakie najpewniej skojarzycie z twórczością takich pisarzy, jak C.S. Lewis – „Opowieści z Narni”, czy Greg Bear – „Koncert Nieskończoności”. (Znajomość owych lektur nie jest wymagana)
Głównym motywem będzie przenikanie się światów i (bez)troski w nich żywot kilku marzycieli.
Nie uświadczycie tutaj wielkich kul ognia pustoszących wszystko na swojej drodze, czy ganiania za orkiem, który poszedł o jedną wieś za daleko. Nie spotkacie się w karczmie słuchając barda z mrożącą krew w żyłach opowieścią, ani nie ujrzycie zdeprawowanego burmistrza, który to haniebnie Was pojmał i wysyła na misję via Dambo III: Zabicie Trolla, czy co to tam było...
Magia – rzecz jasna – istnieje, lecz wymiar jej inny, jakoby głębszy, cichszy – niczym esencja życia krążąca bezustannie. Na pierwszy rzut oka jej nie ma, lecz starczy kogoś ciąć ostrzem po krtani i już wszystkie sprzęty umorusane, ręce klejące, a sygnał niebieskiego ptaka rozdziera nocną ciszę...
Ehm, znowu mnie bierze na wspomnienia – wybaczcie. Jakby nie było, myślę że doskonale wiecie o co mi chodzi.


Tworzenie postaci:

Jedna z niewielu rzeczy odgórnie narzuconych, to wiek. Preferowałbym postaci nie młodsze niźli 15 lat, oraz nie przekraczające 18 roku życia. Najlepiej obywatelki(e) Anglii.
Zachęcam do poluzowania cugli wyobraźni – im ciekawsze postaci stworzycie, tym bardziej interesująca sesja może zaistnieć.

Dalej podług schematu:

1. Imię i Nazwisko oraz Wiek.

2. Wygląd Zewnętrzny.

3. Charakter/Psychika: słabe i mocne strony, upodobania (...) – ogólnie rzecz biorąc, im „szerszy” opis, tym lepiej (aberracje rozmaite jak najbardziej).

4. Historia.

Odnośnie punktu czwartego, to za trzy linijki czcionką [12] podziękuję. Tak samo za pół strony. Mimo, iż te minimum 15 lat to niedużo, ale z pewnością da się coś wymyślić. Pomyślcie o Was samych – czy po przeżyciu tylu wiosen streścilibyście swe dzieje na jednej stronie A4? Tak, tak, wiem - to jeno gra, ale...
Interesują mnie też Wasze marzenia, gdzie zamieszkiwaliście na owej wyspie, kto składa się na Waszą najbliższą rodzinę, przyjaciół – różne różności mile widziane.

Ponadto historia będzie głównym kryterium oceny, dlatego:

Proszę o zamieszczenie w niej również powodu (coś jak krótkie opowiadanie) przez który postać znalazła się 22 stycznia 1957 roku w kolejnej grupie tzw. trudnej młodzieży, kierowanej do izolowanej, specjalistycznej placówki zagubionej w górzystych rejonach Szkocji.
(„Sprawiedliwie” osadzona, czy też poprzez różne zdarzenia losowe – wedle uznania)

Więcej szczegółowych informacji odnośnie powyższego nie potrzebujecie – chcę wiedzieć jedynie, dlaczego stało się tak, a nie inaczej.


Mechanika:

Jaka mechanika? Nie ma żadnej mechaniki. Oczywiście - bywa często przydatna, ale można się obejść bez niej – i ja preferuje właśnie taki styl.


Na zakończenie słów kilka:

Poszukuję aktualnie trzech, bądź czterech osób. Nie decyduje kolejność.

Karty postaci proszę słać na PW (prywatna wiadomość).

Nie wymagam, a nawet jestem przeciw obrazkom swoich postaci.

Jest to moja pierwsza, poważna sesja na forum, proszę więc potencjalnych graczy o wyrozumiałość i konstruktywne uwagi w komentarzach. Część z nich na pewno mi się przyda (wydźwięk nieładny – tylko on), abyście mogli przyjemniej czas poświęcony „Anánkē” spędzić.

Notki nie powinny ograniczać się do kilku lichych zdań – ja od siebie postaram się dać coś wartościowego, lecz od graczy także oczekuję pewnego zaangażowania.

Częstotliwość postowania będzie mniej więcej odpowiadała jednej notce na dwa dni (pierwotne założenie).
Wszelkie korekty – jako rzekłem, nigdy nie prowadziłem – będę zamieszczać w odpowiednim temacie.

Wskazane jest nie ingerowanie w rolę MG. Na przykład „Podchodzę do tego tamtego i szybkim ruchem robię mu to i tamto. Ten tamten pada niczym bela, ja zaś bez szwanku odchodzę”. Myślę, że wiadomo w czym sęk.
Czy będzie dużo walki, czy dużo myślenia? Więcej relaksu, choć może umysłu cierpienia?
Ja, przyznam szczerze, nie mam zielonego pojęcia Ogólny zarys jest, lecz wolę improwizować. Może być bardzo blisko do wspomnianej Narni, jak i trochę więcej „mroku” – to jedynie czas pokaże.
Jeśli przygotujecie się na różne dziwne rzeczy wykreowane przez chory mój umysł (albo też całkiem zwyczajne, bezstresowe tępienie dobra [bądź zła] ), to myślę, iż czekają nas miłe chwile.

Cóż by tu jeszcze powiedzieć trzeba...Postaci „wiszące” narażone są na spadające fortepiany i inne, rozmaite niebezpieczeństwa, hm...
O poprawności językowej i tym, że nikt nie jest nieśmiertelny chyba nie ma sensu wspominać...

To wszystko. Jeśli macie jakieś pytania, bądź wątpliwości – proszę pisać.


Z nadzieją w sercu czekam na zainteresowanych,Pozdrawiam, Nev.


"Gdyby tak człowiek mógł przejść we śnie
przez Raj i gdyby podarowano mu kwiat na
dowód, że jego dusza naprawdę tam była,
i gdyby obudził się z tym kwiatem w ręku - Oj!
- i co wtedy?"

Samuel Taylor Coleridge
 
__________________
"...codziennie wszystko z niczego tworzyć i uczyć śpiewu gwiazdy poranne."
Nevdring jest offline  
Stary 16-03-2007, 14:23   #2
 
Geisha's Avatar
 
Reputacja: 321 Geisha jest jak klejnot wśród skałGeisha jest jak klejnot wśród skałGeisha jest jak klejnot wśród skałGeisha jest jak klejnot wśród skałGeisha jest jak klejnot wśród skałGeisha jest jak klejnot wśród skałGeisha jest jak klejnot wśród skałGeisha jest jak klejnot wśród skałGeisha jest jak klejnot wśród skałGeisha jest jak klejnot wśród skałGeisha jest jak klejnot wśród skał
Brzmi zachęcająco. BARDZO zachęcająco. A tu taka cisza w tym temacie...
W każdym razie - chciałabym zaznaczyć swoją gotowość do zabawy. :]
Postać podeślę - jak napiszę. Bo troszeczkę tego pisania będzie.
Mam tylko pytanie - czy jest jakiś graniczny termin? Muszę się śpieszyć, czy mogę podesłać coś dopieszczonego - ale za to później?
 
__________________
Oto tańczę na Twoim grobie;
Ty, który wyzwałeś mnie od Aniołów...
Geisha jest offline  
Stary 16-03-2007, 14:50   #3
 
Tahu-tahu's Avatar
 
Reputacja: 17 Tahu-tahu nie jest za bardzo znanyTahu-tahu nie jest za bardzo znanyTahu-tahu nie jest za bardzo znanyTahu-tahu nie jest za bardzo znanyTahu-tahu nie jest za bardzo znanyTahu-tahu nie jest za bardzo znany
Ja też chętnie bym się dołączyła - tylko na dziś moja wena twórcza już padła i leży . Też bym była wdzięczna za termin.
 
__________________
"All that we see or seem is but a dream within a dream." E.A.Poe
Odskrzydlenie.
Tahu-tahu jest offline  
Stary 16-03-2007, 15:26   #4
 
Nevdring's Avatar
 
Reputacja: 13 Nevdring ma wyłączoną reputację
<Przeciera oczy zdumiony>

Już powoli traciłem nadzieję, a tu proszę - całe dwie osoby . Odnośnie Karty Postaci, to nie musicie się spieszyć. Dni kilka spokojnie poczekam, albo nawet i trochę dłużej - zdecydowanie lepsza "dopieszczona", aniżeli pisana "na kolanie".

Pozdrawiam, Nev.
 
__________________
"...codziennie wszystko z niczego tworzyć i uczyć śpiewu gwiazdy poranne."
Nevdring jest offline  
Stary 16-03-2007, 20:56   #5
 
Kutak's Avatar
 
Reputacja: 173 Kutak ma w sobie cośKutak ma w sobie cośKutak ma w sobie cośKutak ma w sobie cośKutak ma w sobie cośKutak ma w sobie cośKutak ma w sobie cośKutak ma w sobie cośKutak ma w sobie cośKutak ma w sobie cośKutak ma w sobie coś
Dobra, zdecydowałem się Nie wiem jak będzie z czasem, czy nie będę spędzał połowy życia przy LI- najwyżej. Zgłaszam się, pomysł naprawdę urzekł moją borsuczą osobę, mam nadzieje, że podołam. Postać na mejlu/PW będziesz miał w przeciągu 2-3 dni

Pozdrawiam serdecznie,
Kutak.
 
__________________
Kutak - to brzmi dumnie.
Kutak jest offline  
Stary 16-03-2007, 21:00   #6
 
Mira's Avatar
 
Reputacja: 12912 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
Mmm wygląda klimatycznie... Dziś albo jutro prześlę kartę na PW
 
Mira jest offline  
Stary 16-03-2007, 21:32   #7
 
Nevdring's Avatar
 
Reputacja: 13 Nevdring ma wyłączoną reputację
Cieszy mnie tak niespodziewanie duże zainteresowanie.

Zaznaczę w owym temacie, gdy wstępna rekrutacja zostanie ukończona - do tej pory każda chętna osoba może słać KP.

Odnośnie zaś pojawiających się pytań co do kreacji postaci, mam jedną tylko uwagę - nie twórzcie młodocianego, zimnokrwistego mordercy. Jeśli ktoś chce iść w podobnym kierunku, to bardziej pasowałby charakter wrobiony/zamieszany w jakowąś makabryczną zbrodnię;) Cała reszta wedle uznania.

Pozdrawiam, Nev.
 
__________________
"...codziennie wszystko z niczego tworzyć i uczyć śpiewu gwiazdy poranne."
Nevdring jest offline  
Stary 16-03-2007, 21:54   #8
 
Yrvyn's Avatar
 
Reputacja: 0 Yrvyn nie jest za bardzo znanyYrvyn nie jest za bardzo znany
Ja też !

Ja też chce ale objaśnij mi co i jak, bo początkujący jestem. I jak mam ci przesłać kartę postaci?
 
Yrvyn jest offline  
Stary 16-03-2007, 22:53   #9
 
Milly's Avatar
 
Reputacja: 1041 Milly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumny
Cytat:
Napisał Yrvyn
Ja też chce ale objaśnij mi co i jak, bo początkujący jestem. I jak mam ci przesłać kartę postaci?


Przeczytałeś może rekrutację? Bo nie wydaje mi się. Objaśnione i dokładnie co i jak wytłumaczone znajdziesz w pierwszym poście tego tematu. Tam też wyraźnie pisze jak przesłać kartę postaci. Najpierw czyta się dokładnie wymagania i wytyczne MG a potem zgłasza sie do sesji. To zapobiega późniejszym rozczarowaniom/niedomówieniom. Radzę naprawdę najpierw dokładnie przeczytać pierwszy post a potem rozważyć chęć wzięcia udziału w tej sesji.


Swoją drogą miałam właśnie napisać, że rekrutacja jest bardzo dobrze zrobiona i sama przygoda również zapowiada sie ciekawie (ale musiałam najpierw zareagować na post wyżej, bo coś mnie trafia jak ktoś nie czytając zgłasza się do sesji...). Z chęcią wzięłabym w niej udział, ale niestety moja skłonność do zaniedbywania wszelkich terminów postów i zdrowy rozsądek podpowiadają mi, że lepiej nie psuć innym zabawy i nie stopować sesji, toteż będę jedynie ją śledzić. Za to z zapartym tchem!
Powodzenia i dobrej zabawy!
 
Milly jest offline  
Stary 17-03-2007, 14:16   #10
 
Stradetch's Avatar
 
Reputacja: 0 Stradetch nie jest za bardzo znany
No dobra, jestem i zdecydowałem się. W głowie zaczyna mi kiełkować pomysł na postać, ale z tego co widzę jestem piąty w kolejce więc nie wiem czy się załapię ^_^'. Kartę zrobię w najbliższym czasie, aczkolwiek "najbliższy" to pojęcie względne, spodziewaj się jej do kilku dni. Over and out.
 
Stradetch jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:30.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166