Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19-04-2007, 15:10   #1
 
shade's Avatar
 
[Battlestar Galactica] - Trzeci Battlestar

Rozpoczynam nabór na battlestara. Sesja storytellingowa rozgrywać się będzie w realiach serialu Battlestar Galactica lecz nie będzie to historia Galactici lecz zupełnie innego okrętu takiego jaki wy stworzycie.
Ilość graczy nieograniczona, a minimum to 3 tak aby był dowódca (komandor), CAG (dowódca skrzydła) i EXO (nie znam za bardzo jego roli ale to chyba zastępca dowódcy).

Jeśli chodzi o tworzenie postaci to wszystko jest niżej ale jeśli chodzi o tworzenie battlestara to może zrobić to tylko dowódca. Dowódcą zostaje ta osoba która jako pierwsza wyśle kartę postaci wraz z kartą battlestara i od razu w randze wpisuje sobie "komandor". Ten kto pierwszy wyśle kartę (bez karty battlestara naturalnie) z napisanym w randze "EXO" zostaje zastępcą komandora to samo się tyczy CAG

Karta postaci
Imię i nazwisko:
Pseudonim: (jak najczęściej wołają na postać lub po prostu jaki ma kod wywoławczy)
Płeć:
Wiek:
Pochodzenie: (z której z 12 kolonii pochodzi postać. Do wyboru macie Aquaria, Aerelon, Canceron, Caprica, Gemenon, Leonis, Libris, Picon, Sagittaron, Scorpia, Tauron, Virgon)
Ranga/pozycja: (Kim jest: pilotem, marines... jaką ma rangę albo chociaż jaką pozycję zajmuje)
Rodzina i bliscy: (wiadomo czy ma żonę/męża dzieci krewnych partnera/partnerkę i gdzie w tej chwili przebywają)
Historia: (krótka historia nie musi być koniecznie od samego początku, głównie interesuje mnie kariera - jak się dana postać znalazła na battlestarze)
Wygląd:
Charakter:
Zainteresowania:
Podejście od załogi: (jaki postać ma stosunek do załogi – toważyszy broni, niższych rangą, przełożonych, do dowódcy okrętu, EXO i CAG)

Karta battlestar-a
Nazwa: (jeśli jest to jeden z pierwszych 12 battlestarów to proszę dodatkowo napisać jaką kolonię reprezentuje)
Typ: (czy jest to pancernik, krążownik, fregata itd.)
Charakterystyka: (krótki opis, jak wygląda, ilość pokładów, śilniki rodzaj poszycia rozmieszczenie dział i inne takie tam pierdoły które mogą niekedy być bardzo ważne)
Uzbrojenie: (Ilość, rodzaj i rozmieszczenie dział okrętowych, rodzaje amunicji i takie tam techniczne sprawy. W przypadku gdy battlestar dysponuje atomówkami proszę podać ich ilość (tylko nie w setkach, max to 20 ale to już dla naprawdę dużego okrętu))
Załoga: (Ilość załogi w tym proszę podać ilu jest pilotów, marines, służby medycznej, mechaników itd.)
Ilość maszyn. (Tutaj proszę podać ilość eskadr Viperów (proszę pamiętać że tych najnowszych chyba mk VII) oraz raptorów. Jedna eskadra będzie się skaładać z 11 maszyn)
Historia: (Króciutka historia okrętu od momentu wyjścia ze stoczni)

Sesja rozpocznie się na kilka godzin przed atakiem Cylonów na Kolonie. Karty proszę umieszczać w temacie. Jeśli są jakieś pytania proszę pytać. Mam nadzieję że będzie wielu chętnych. Jeśli macie jakieś sugestie, pomysły do karty lub sesji proszę walić śmiało.
 
shade jest offline  
Stary 19-04-2007, 15:16   #2
 
Panda's Avatar
 
Jestem chętny, lecz nie za bardzo orientuje się w realiach. Podasz jakiś polski link do tego filmu? Będę wdzięczny
 
Panda jest offline  
Stary 19-04-2007, 15:37   #3
 
shade's Avatar
 
Nie znasz za bardzo realiów, ale oglądałeś przynajmniej pare odcinków lub chociaż pilota? Bo jeśli tak to w zupełności wystarczy

Ciężko jest znaleźć jakąś polską stronę o Battlestaru, ale tutaj znalazłem forum gdzie jest to i owo o nim Orion-Tokra Forum -> Battlestar Galactica
Dodatkowo podaje adres encyklopedii BSG lecz niestety po angielsku Main Page - Battlestar Wiki
 
shade jest offline  
Stary 19-04-2007, 19:07   #4
 
Lavi's Avatar
 
Ja widziałęm pierwszą i pół drugiej serii karte zrobię jak będe miał chwilke czasu bo teraz nie mam kompa przy sobie. Najpóźniej do końca niedzieli to już jest max.
 
__________________
"I never make the same mistakes twice" -- by Me :P
Lavi jest offline  
Stary 19-04-2007, 20:22   #5
 
Glyph's Avatar
 
Na tej stronie jest też trochę materiałów o serialu. Między innymi dość kompletna historia powstania kolonii i opisy techniczne statków kolonialnych i cylonów. Może się Wam przydać.

Pozdrawiam
Glyph
 
Glyph jest offline  
Stary 19-04-2007, 21:10   #6
Patronaty i PR
 
Redone's Avatar
 
Hmmm, nie wiem czy ten system "kto pierwszy ten lepszy" wyjdzie na dobre. Ktoś kto świetnie zna serial, doskonale opisze battlestara i załogę, ale wyśle kartę później niż ktoś kto już to zrobił i jako tako opisał to wszystko, i tak nie zostanie komandorem. To chyba nie w porządku. No ale ty ustalasz zasady Ja osobiście chciałabym zostać CAG, ale nie wiem czy zdążę zrobić kartę zanim mnie ktoś ubiegnie :P Ale z drugiej strony, BSG cały czas jest mało w Polsce popularny, więc nie wiem czy będzie dużo chętnych :/
 
__________________
Courage doesn't always roar. Sometimes courage is the quiet voice at the end of the day saying, "I will try again tomorrow.” - Mary Anne Radmacher
Redone jest offline  
Stary 19-04-2007, 21:30   #7
 
shade's Avatar
 
Dzięki za link Glyph, poczytam troche o tych koloniach.

Mi też na początku jakoś się nie uśmiechał te sposób wybierania. I tak wasze karty przejdą przez moje sitko więc pierwsza osoba odrazu komandorem nie zostanie bez mojej zgody. Pazatym jakoś wątpię by było wielu chętnych, tak jak mówiłaś "BSG cały czas jest mało w Polsce popularny".
 
shade jest offline  
Stary 19-04-2007, 22:00   #8
 
Lavi's Avatar
 
Ja mogę być komandorem najwyżej będziecie mnie wyzywać potem ;] dymisje zrobię i już. Widziałem dużo tego, trochę wyobraźni mam to może dam rade.

Na pewno będę sie starał i słuchał moich zastępców
 
__________________
"I never make the same mistakes twice" -- by Me :P

Ostatnio edytowane przez Lavi : 19-04-2007 o 22:44.
Lavi jest offline  
Stary 19-04-2007, 23:38   #9
 
Lavi's Avatar
 


Imię i nazwisko: Terry Bogard
Pseudonim: brak
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 30 lat
Pochodzenie: Caprica
Ranga/pozycja: komandor
Rodzina i bliscy: dziewczyna zginęła w próbnym locie nowego modelu Raptora (Obwinia się o jej śmierć), aktualnie tylko brat który jest jednym z najlepszych pilotów na imię mu Paul.

Historia: Matka umarła jak był mały nawet jej nie pamięta. Ojciec Terry'ego był natomiast sławnym komandorem Mateo, od dziecka Terry pomagał mu w pracy, wszędzie z nim chodził, przyglądał się jak planował, projektował i omawiał różne rzeczy, chciałbyć taki ja on. Dlatego Skończył szkołę wojskową z wyróżnieniem, w nauce oczywiście pomagał mu ojciec, potem wstąpił do Akademii Wojskowej które również skończył bez trudu. Tam też poznał Thomas'a Adams'a z którym bardzo się zaprzyjaźnił później jednak ich drogi się rozeszły. Ojciec załatwił mu posadę blisko siebie by mógł dalej się uczyć i w przyszłości zostać kimś. Dzięki temu poznał Caroline, piękną młodą kobietę z oddziału marines. Coś miedzy nimi zaiskrzyło. Byli ze sobą 2 lata, pomagał jej w miarę możliwości. Caroline uwielbiała latać, każdą wolną chwile spędzała w Raptorze, uwielbiała latać każdą maszyną. Dlatego też Terry, pomógł jej załatwić prace jako testera nowych maszyn, nie był z niej zadowolony lecz cieszył się jej szczęściem. Pewnego dnia Caroline miała pokazać możliwości nowego modelu Raptor'a, podczas trudnych ewolucji, system nawalił a Caroline rozbiła się. Przez długi okres Terry nie mógł się pozbierać, obwiniał się o jej śmierć. Gdyby jej nie pomógł załatwić tej pracy to pewnie teraz by żyła. Do całej tej sprawy doszła jeszcze choroba ojca. Trafił on do szpitala Terry musiał go zastąpić przez jakiś czas, starał sie jak tylko mógł by nie zawieść ojca. Wkrótce potem jednak ojciec umarł, a Terry pozostał na stanowisku komandora, miał je oddać innemu dowódcy który troszkę się spóźniał.

Wygląd:Jak widać na załączonym obrazku

Charakter: Spokojny, opanowany, po utracie Caroline i ojca stał się nieczuły, a w czasie służby jest bardzo zasadniczy i poważny poza nią jest smutny i większość czasu spędza albo u siebie albo z bratem na treningach wojskowej capoeiry lub strzelaniu. Umie przyznać się do błędu i bardzo sie stara by żadnego nie popełnić ale jako młody komandor liczy że chociaż po części zostaną mu one wybaczone.

Zainteresowania: wojskowa Capoeira, strzelanie z karabinów szturmowych, gra w pokera, extremalny pilotaż Viper'a, Raptora, broń biała, kolekcjonowanie mieczy samurajskich.

Podejście od załogi: stara sie dbać o dobro całej załogi jaki i cywilów, totalnie tępi każdy przejaw znęcania się na młodszymi kadetami i korupcji. Dba o każdego człowiek, bo nie wiadomo kogo możemy potrzebować. Gdy ktoś zawini zawsze sprawdza całą sprawę do końca i wymierza stosowną kare. Jednocześnie stara sie wszystkich szanować by wszyscy w niego wierzyli i byli mu oddani.

Imię i nazwisko: Paul Bogard
Pseudonim: Iceman
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 25 lat
Pochodzenie: Caprica
Ranga/pozycja: pilot (nie chciał posady CAG na Caprica III)
 
__________________
"I never make the same mistakes twice" -- by Me :P

Ostatnio edytowane przez Lavi : 25-04-2007 o 18:20.
Lavi jest offline  
Stary 20-04-2007, 00:11   #10
 
Lavi's Avatar
 
Nazwa: Caprica III
Typ: Statek kosmiczny klasy Conestoga

Załoga: Obsługa statku kosmicznego wymaga 4 kordynatorów, 2 nawigatorów i officera na mostku. Ponadto na statku znajduje się około 20 mechaników, 10 standardowych lekarzy plus 10 o różnych specjalizacjach, 200 żołnierzy marines o różnych specjalizacjach, 30 pilotów eskadry Viperów i 20 pilotów eskadry Raptorów, 10 dowódców oddziałów marines, 5 officerów, 8 kordynatorów, 4 nawigatorów, 2 łączników.

Historia: Statki Caprica I były prototypem nowego modelu statku, niestety nie przetrwał testów bojowych, Caprica II był już dużo lepszym modelem wprowadzonym do produkcji, jego obrona, opancerzenie oraz ładowność byłą znacznie większa niż w Caprica I. Wyprodukowano około 15 modeli tych statków. Okazało się jednak że podczas walki system rozpoznawania wrogów szwankuje przy zbyt dużej liczbie wrogów, winą było nie tylko oprogramowanie ale także złe rozmieszczenie czujników. Caprica III wyszła dopiero 20 lat po Carpica II, było to statek idealny, poprawiono w nim wszystko co tylko sie dało, zwiększyli siłę ognia, ładowność, opancerzenie, cały system statku został gruntownie przebudowany i poprawiony oraz porządnie przetestowany. Caprica III miałą stać się nowym modelem statków transportowo-bojowych, lecz ze względu na złe wspomnienia z poprzednimi wersjami zbudowali oni na razie jeden statek. Statek tak naprawdę nie miał zbytniej okazji do sprawdzenia się, przeprowadzono na nim zaledwie wszystkie podstawowe testy, jak również kilka prawdziwych sprawdzianów w terenie. Wyniki nie były rewelacyjne aczkolwiek były znacznie lepsze od Capricii I czy II.Statkiem tym latał komandor Mateo którego miał z swoim dużym doświadczeniem porządnie przetestować i ewentualne ale oddać w ręce ekspertów. Niestety udało mu się to przeprowadził tylko 1 bojowy test, raport z tego zdarzenia jednak nie sporządził był to ten pechowy dzień w którym zachorował. Po nim statek przejął tymczasowo Terry. Przeprowadzał nim standardowe testy gdy niespodziewanie wybuchał wojna.

Dokładna Charakterystyka

Okręty klasy CONESTOGA zostały zaprojektowane jako okręty wsparcia i logistyki z ograniczonymi zdolnościami obrony. Jednak w miarę upływu lat rola ich diametralnie się zmieniły. Dzięki swoim zdolnościom zmieniły się w lekkie okręty liniowe z możliwością kontroli kosmicznej oraz wsparcia w bombardowaniach orbitalnych. Z długością 385 metrów i masą 75.000 ton, okręty klasy CONESTOGA zostały zaprojektowane według rozkładu 8-17-0, schematu który zapewniał optymalną pojemność ładowni z dość dobrze opancerzonym kadłubem.Statki

W głównych hangarach znajduje się 40 Viperów, 30 Raptorów, 5 Transportowców mieszczących około 20 ludzi każdy, 3 pojazdy dyplomatyczne, 10 Ciężkich Transporterów przewożących złoża Tylium po około 70t każdy, 10 Ciężkich Transporterów przewożących inne dobra takie jak np. jedzenie, woda, ubrania, amunicja itd.

Zasilanie i napęd:

Zasilanie dla całego sprzętu znajdującego się od początku kadłuba po sam jego koniec zapewnia reaktor fuzyjny A-59 firmy Westingland o mocy maxymalnej 3.6 terrawata. Jak większość wojskowych okrętów Conestoga brała zasilanie do reaktora ze krystalizowanego proszku wytwarzanego z rudy tylium. Reaktor jest w pełni chroniony na wypadek uszkodzenia w czasie walki. W przypadku jakiegokolwiek sygnału o uszkodzeniu reaktora następuje tzw. "zimne wyłączenie". Polega ono na tym iż po otrzymaniu z czujników sygnałów o zagrożeniu uszkodzenia reaktora komputer rozpoczyna procedurę otwarcia zaworów zewnętrznych przez co komora reaktora ma bezpośrednią wentylację do przestrzeni kosmicznej a co za tym idzie następuje gwałtowne wychłodzenie rdzenia oraz całości komory. Reaktor ulega wyłączeniu i zagrożenie zostaje zneutralizowane. W przypadku wyłączenia reaktora zasilanie okrętu jest realizowane przez cztery zespoły akumulatorowe Continental Electric AS-4B oraz magneto-hydrodynamiczne turbiny AV-5. Każde z tych urządzeń generuje moc w granicach od 20 do 40 megawatt. Okręty klasy Conestoga napędzane są podwójnym systemem napędowym FTL (faster than light) do lotów z prędkościami większymi od prędkości światła (wykorzystywanym tylko podczas skoków) oraz napędem podświetlnym składającym się z czterech silników rakietowych Gates-Haidmann GF-240 biorącego bezpośrednio zasilanie z napędu fuzyjnego. Napęd podświetlny opiera się na reakcji plazmy ze specjalną masą która podgrzewa ją. Następnie gaz wytworzony przez tą reakcję jest kierowany wprost do dysz silników rakietowych gdzie zostaję wyrzucony z ogromną prędkością. Masa która jest wykorzystywana do reakcji z plazmą to przemysłowe wysokoenergetyczne tylium, które bardzo łatwo wchodzi z reakcję z plazmą wytwarzając bardzo gorący gaz. Materia ta jest stosowana ze względu na bardzo łatwe i tanie metody produkcyjne, dużą gęstość własną oraz łatwość przechowywania. Poza tym reakcja plazmy z tą materią nie pozostawia emisji radiowej ciągnącej się za okrętami napędzanymi innymi typami materii niczym ślad. Ciąg jest sterowany za pomocą przepływu tylium które to powoduje większe wytwarzanie gazu w przypadku większej dawki tego materiału i na odwrót. W przypadku podawania maksymalnej dawki tylium każdy z silników może wytworzyć ciąg o mocy 35.100 ton. Moc ponad maksymalna tzw."Specific Excess Power" uzyskiwana z tego napędu osiąga przelicznik 1.8:1 jednak zużycie paliwa w tym przypadku jest bardzo duże przez co maksymalny ciąg może być utrzymany tylko przez krótka chwilę.Do wykonywania skoków nadświetlnych wykorzystywany jest Romberg-Rockwell Cygnus 5. Napęd ten pozwala osiągnąć okrętowi prędkość wyższą od prędkości światła. On zapewnia wykonywanie skoków kosmicznych. Większą część okrętu zajmują hangary i ładownie. Dostęp do tych hangarów jest zorganizowany za pomocą pięciu drzwi ładunkowych o wymiarach 25m x 10 m. Załadunek do hangarów może być wspomagany za pomocą dźwigów o układzie H rozmieszczonych wzdłuż drzwi hangarów na specjalnych szynach. Przestrzeń ładunkowa ma pojemność 1.2 miliona m3. Poniżej przestrzeni ładunkowej znajduje się hangar dropship-ów oraz wszelkich promów zrzutowych. Mieści on do 4 promów. Promy i UD-4 mogą być przestawiane pomiędzy hangarami za pomocą specjalnych drzwi łączących hangary o rozmiarach 30 m x 30 m.

Systemy komputerowe

Jeśli chodzi o kontrolę nad okrętem to jest ona w pełni zautomatyzowana i nie wymaga ingerencji ludzkiej. Komputer główny okrętu sam zarządza wszystkimi systemami i pozwala na bez obsługową pracę w każdej sytuacji włącznie z prowadzeniem walki. Jedynym momentem gdy niezbędna jest ingerencja ludzka to podanie celu podróży bądź celu misji. Poza tym okręt jest całkowicie autonomiczny i działa zgodnie ze standardami USCMC.

Systemy awaryjne

Wszystkie systemy awaryjne są w pełni zautomatyzowane. Nawet w przypadku bezpośredniego zagrożenia eksplozja reaktora nie istnieje niebezpieczeństwo uszkodzeń gdyż komputer pokładowy odstrzeli reaktor w przestrzeń kosmiczną na kilkanaście sekund przed eksplozją co zapewni pełną ochronę okrętu. W przypadku nieszczelności kadłuba każde z pomieszczeń może być izolowane i oddzielnie utrzymywane zapewniając wystarczające warunki dla życia. W przypadku gdy uszkodzenia będą tak poważne iż niemożliwym będzie utrzymywanie środowiska wystarczającego dla życia okręt dysponuje dwudziestoma kapsułami ewakuacyjnymi typu 337 EEV (Emergency Escape Vehicle), które mogą być wystrzelone w przeciągu kilku sekund po ustaleniu przez komputer pokładowy takiej potrzeby (oczywiście po załadunku załogi - czy to automatycznym czy manualnym przez samą załogę). Kapsuły te zapewniają także ewakuacje w czasie skoków nadświetlnych.

System autodestrukcji

Każdy okręt klasy CONESTOGA posiada system autodestrukcji. System ten może zostać uruchomiony tylko i wyłącznie przez uprawnionego do tego oficera posiadającego odpowiednie kody. Sam system autodestrukcji opiera się na niczym innym jak na manualnym zmuszeniu do wyłączeniu chłodzenia reaktora przy jednoczesnym zablokowaniu czujników komputera głównego. Doprowadza to do eksplozji reaktora która ma wystarczająca siłę niszczącą. Czas na ewakuacje załogi w takim wypadku wynosi 15 minut.

Czujniki

W przedzie kadłuba umieszczona jest większość czujników jakie posiada krążownik klasy CONESTOGA. Na przedzie umieszczone są dwa główne czujniki optyczne - dwa teleskopy o długości około 12 metrów mieszczące w sobie układy optyczne w zakresie fal widzialnych jak i fal UV. Dane zbierane z tych teleskopów dodatkowo wspierane są przez 60 metrowy radioteleskop wraz z 20 metrowym zapasowym radioteleskopem. Cały zestaw czujników zajmuje się pasywnym monitoringiem otoczenia okrętu. Aktywny zestaw czujników opiera się na trzech głównych głowicach radarowych służących do aktywnego przeczesywania przestrzeni kosmicznej oraz dalekiej obserwacji. Zestaw ten
potrafi wykrywać obiekty o skutecznej powierzchni odbicia równej 2 m2 z odległości 1000 km oraz obiekty o powierzchni około 100 m2 z odległości 80.000 km. Pozostałe pięć głowic radarowych rozmieszczonych na całej długości kadłuba zajmuje się zbieraniem danych wykorzystywanych do naprowadzania systemów uzbrojenia. Tuż przed sekcją napędu umieszczona jest specjalna antena pozwalająca nawiązywać łączność okrętowi w czasie wykonywania skoków nadświetlnych. Ma ona długość 64 metrów. Do łączności w normalnych warunkach stosowana jest 16 metrowa antena nadająca na niskiej częstotliwości.

Charakterystyka radarowa okrętu

Cały kadłub okrętu klasy CONESTOGA pokryty jest specjalnym materiałem mającym za zadanie zmniejszenia skutecznego pola odbicia wiązki radarowej. Pokrycie to zapewnia okrętowi skuteczne pole odbicia wiązki od przodu wielkości 10 m2 oraz 260 m2 w przypadku profilu bocznego. Moduł silnikowy ma zamontowane specjalne rozpraszacze promieniowania podczerwonego, które dość silnie emanuje z silników. Dzięki temu sygnatura w podczerwieni jest bardzo niska i okręt jest dość dobrze maskowany w zakresie wykrywaczy bazujących na promieniowaniu podczerwonym. Poza funkcjami absorbującymi fale radarowe wykładzina która pokrywa cały kadłub zapewnia także pochłanianie promieniowania laserowego często wykorzystywanego w uzbrojeniu krótkiego zasięgu. Cały okręt pokryty jest także specjalną farba maskującą która dodatkowo wzmacnia pochłanianie fal. Farba ta ma najczęściej ciemnoszary bądź czarny zależnie od przeznaczenia okrętu.

Uzbrojenie

Wszystkie okręty klasy CONESTOGA posiadają lekkie uzbrojenie spełniając swoje zadanie jako drugoplanowy okręt wsparcia. Jest ono jednak wystarczające do zapewnienia przewagi w obrębie planety. Jako główne uzbrojenie CONESTOGA przenosi rakiety XIM-128A Long Lance ASAT w specjalnym przedziale umieszczonym w górnej części kadłuba. XIM-128A ma 5,6 metra długości. Jest typową rakietą SS (space to space) stosowaną w walkach kosmicznych. Napędzana jest dwustopniowym silnikiem rakietowym Lockmart LP-XII. Po odpaleniu główny i pierwszy silnik przyspiesza rakietę do maksymalnej prędkości w kierunku wyznaczonego celu. Po 4 sekundach człon ten zostaje odłączony i rakieta rozpoczyna fazę lotu opartą o nadana jej energię. W pobliżu wyznaczonego celu uruchamia się drugi silnik który odpowiada za korygowanie kursu rakiety aż do trafienia celu. System chłodzenia umieszczony w ogonie rakiety zmniejsza jej profil promieniowania podczerwonego oraz promieniowania UV. Rakieta ta należy do klasy rakiet FF (fire-forget) co oznacza iż po odpaleniu sama koryguje pozycję celu za pomocą własnych czujników. Oczywiście w przypadku gdy cel jest poza zasięgiem jej autonomicznych czujników cały czas korzysta z sensorów umieszczonych na CONESTODZE co daje jej dokładny obraz sytuacji. Jednak należy pamiętać iż może ona sama prowadzić obserwację wyznaczonego celu bez udziału krążownika. Głowica bojowa rakiety składa się ze specjalnego stopu metalu pociętego w pierścienie. W przypadku detonacji cel zostaje "uderzony" chmurą wirujących pierścieni o bardzo wysokiej prędkości. Skuteczność tego typu broni jest bardzo duża i powoduje najczęściej tragiczne w skutkach uszkodzenia. Rakieta najczęściej próbuje doprowadzić do przechwycenia na kursie czołowym. Powód jest banalny w przypadku kursu zderzeniowego do prędkości odłamków po detonacji dochodzi prędkość celu co znacznie zwiększa siłę. Atak boczny ma mniejszą siłę jednak jest wystarczający do uszkodzenia większości istniejących jednostek. Uzbrojenie zapasowe stanowi para generatorów EMP o mocy 800MeV które zapewnia obezwładnienie elektroniczne celu w odległości 100.000 km w przypadku braku jakiejkolwiek osłony. Główną obroną bezpośrednią zajmuje się zestaw wieżyczek rozmieszczonych na całym kadłubie. Te 50mm działa są w stanie likwidować małe cele jak myśliwce rakiety. Poza tym w skład uzbrojenia wchodzi wyrzutnia 60 orbitujących, inteligentnych min. Miny te są po wystrzeleniu bardzo skuteczną bronią przeciw niskoorbitującym statkom kosmicznym. Są całkowicie autonomiczne po wystrzeleniu i posiadają własny system naprowadzania. Do walki planetarnej CONESTOGA posiada magazyn o pojemności 80 sztuk wolno opadających, naprowadzanych RVs (re-entry vehicle) zdolnych przenosić wszelkiego rodzaju głowice poczynając od odłamkowych przez głębokiej penetracji przeciwko bunkrom po termonuklearne czy biologiczne.
 
__________________
"I never make the same mistakes twice" -- by Me :P

Ostatnio edytowane przez Lavi : 21-04-2007 o 01:36.
Lavi jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:06.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168