Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28-04-2007, 20:47   #1
 
krzychox's Avatar
 
Reputacja: 14 krzychox nie jest za bardzo znany
[autorski] Sesja Bleach

Sesja Bleach

Witajcie w pierwszej na forum sesji osadzonej w klimatach anime i mangi o nazwie 'Bleach'. Sesja będzie nawiązywać do historii przedstawionej w anime, lecz nie spotkacie tu np. Ichigo czy Ishidy, ale kilka innych postaci z anime, jak i też wiele wymyślonych przeze mnie.
Musicie się odpowiednio wczuć w swoje role. Pamiętajcie, że nie chce tu widzieć jakiejś super-hiper-mega fantasy.
W chwili obecnej nie będę pisał żadnego wprowadzenia, ponieważ aby wyglądało to lepiej zrobię to, gdy zobaczę Wasze karty postaci.

Bardzo potrzebną rzeczą do wypełnienia karty będzie słownik języka japońskiego, wykorzystajcie go przy tworzeniu postaci.
Słownik -> Online English to Japanese to English Dictionary

Karta postaci

Dane główne:

Imię i nazwisko - Tutaj nie muszę chyba nic tłumaczyć, dodam tylko tyle, że musi to być koniecznie japońska nazwa.
Wiek - Tutaj też nie mam co tłumaczyć. Oczywiście nie ma żadnych granic, tylko nie piszcie, że macie z 10 lat ...
Zawód - Jeśli nie macie żadnego, zostawcie puste pole. Jeśli jesteście np. Shinigami to oczywiście możecie mieć inny zawód poza byciem Bogiem Śmierci. Przykładowo będąc w gigai na ziemie wykonujecie pracę np. reportera ...
Biografia - Nie ma co przesadzać, powinna być ona krótka, lecz sensowna. Nie będzie się aż tak na niej opierał, ale przyda się.
Wygląd - Pamiętajcie, że nie są to czasy średniowiecza czy odrodzenia. Mamy XXI wiek, Japonię. Więc pamiętajcie o tym fakcie i nie ubierajcie się w szaty azcety itp.
Broń - tutaj piszemy, jaką bronią władamy. Jeśli jesteśmy Shinigami piszemy tylko nazwę zanpakutou oraz jego prawdziwą formę (można wkleić obrazek). Zanpakutou - konieczna nazwa japońska.Statystyki:

Tutaj muszę napisać ważną rzecz. Nie będzie rzutów na punkty obrażeń, uniki, szanse znalezienia czegoś itp. O tym wszystkim decydował będę JA. Dlaczego? Bo tak mi się podoba, dzięki temu sesja będzie taka, jaką planuje aby była. Wszystko zależy od Was. Oczywiście nie mówię, że punkty statystyk nie będą przydatne. Będą one definiować to, w czym jesteście dobrzy, a co Wam nie wychodzi ... Tak więc nie dodawajcie ich na 'odwal', tylko przemyślcie wszystko.
Oczywiście podczas trwania sesji będzie mieli okazję dodać zdobyte punkty. Ja zadecyduje, kiedy je otrzymacie.

Statystyki podstawowe, dla każdej postaci:

- Siła
- Szybkość
- Zręczność
- Wytrzymałość
- Reiatsu (dla niewiedzących .. jest to oczywiście moc duchowa)
- Ciśnienie duchowe (jest to stopień opanowania swojego reiatsu)

Bazowa wartość każdej postaci musi wynosić 1. Do rozdania daje Wam 20 punktów.
(6 pkt. bazowe + rozdajecie jeszcze 14)

Statystyki klasowe:

Shinigami:

- Walka wręcz ( Hakuda )
- Demoniczna magia ( Kidou )
- Walka z bronią ( Zanjutsu )
- Metody poruszania się, m.in. Flash Step'y itp. ( Hohou )

Shinigami dodatkowo pisze w karcie z jakiego oddziału jest. Zablokowany jest oddział 13 i 1.

Quincy:

Chyba nie muszę nikomu przypominać, co jest umiejętnością każdego Quincy...

- Koncentracja
- Hohou ( podobnie jak u Shinigami, ale odpowiada za to specjalna umiejętność...)
- Hakuda ( gdy nie będziecie używać żadnej broni. Nikt nie powiedział, że Quincy nie potrafią walczyć wręcz )

Człowiek:

- Koncentracja
- Walka z użyciem broni
- Hakuda (jeśli nie korzystasz z innej broni)
- Używanie 'daru' (jak wiemy w Bleachu ludzie mieli specjalne umiejętności, Orihime, Chad itp... )

Tutaj do rozdania macie 15 punktów.

--------------------------

Ważna wiadomość. Nie wolno nikomu z Was zdradzać swoich umiejętności ! Są one Waszą tajemnicą. Więc nie wypisujcie ich w swoich kartach ! Jako GM proszę o wysłanie do mnie, przez PW Waszą specjalną umiejętność. Jednakże każdy, kto zaczyna jako shinigami jest na poziomie asauchi, więc nie posiada żadnej specjalnej umiejętności. Gdy osiągnie poziom shi-kai zobowiązany jest wysłać mi jedną umiejętność swojego zanpakutou. Gdy postać osiągnie ban-kai będzie to wyglądać inaczej .. Chodzi o kilku etapowe ban-kai. Ale o tym później Każda klasa jak na razie ma do dyspozycji jedną specjalną umiejętność. Później zadecyduje, czy macie już odpowiednio wysoki poziom, by zdobyć kolejną umiejętność.
U Shinigami np. będzie to poziom Shi-Kai, później Ban-Kai. Gdy postać, będąca Shinigami osiągnie wyższy poziom powinna wysłać do mnie właśnie odpieczętowaną formę swojego Zanpakutou oraz jego umiejętność. U Quincy i ludzi może to być rozwinięcie obecnej umiejętności.

Punkty statystyk, gdy je tylko zdobędziecie, będziecie dodawać w Waszych kartach postaci. Wyglądać to będzie następująco:

Statystyki przed dodaniem dodatkowych punktów:

Siła - 5
Szybkość - 5
Zręczność - 5
Wytrzymałość -1
Reiatsu (dla niewiedzących .. jest to oczywiście moc duchowa) - 3
Ciśnienie duchowe (jest to stopień opanowania swojego reiatsu) - 2


Teraz dostajecie np. 4 punkty do dodania. Dokonujecie takiej zmiany w Waszych kartach:

Siła - 5 + 2
Szybkość - 5 + 1
Zręczność - 5
Wytrzymałość -1 + 1
Reiatsu - 3
Ciśnienie duchowe - 2


Gdy po raz kolejny dostaniecie dodatkowe punkty dokonujecie zmiany w ten sam sposób, lecz tym razem sumując poprzednie punkty i dopisując, po znaku '+' kolejne. Więc dostajecie kolejne 2 punkty:

Siła - 7 + 1
Szybkość - 6
Zręczność - 5 + 1
Wytrzymałość - 2
Reiatsu - 3
Ciśnienie duchowe - 2


Na takiej samej zasadzie działa dodawanie punktów do statystyk klasowych.
O tym, ile punktów statystyk, klasowych bądź bazowych, otrzymacie będę informował na końcu mojego postu, dotyczącego update'u sesji.

Jeśli coś jest niezrozumiałego, zapraszam do mnie na gg (6375117)

---------------------------------------

Przejdźmy do następnej sprawy..

Każda postać może umrzeć lub też zostać wyrzucona z sesji przez GM'a. Zależy to tylko od Was, czy będziecie grać dobrze, czy też nie.
Jeśli zostaniecie ciężko ranni w walce Wasze czynności zostaną ograniczone. Co najwyżej będziecie mogli mówić, rozglądać się itp. Nie będziecie w stanie wykonywać żadnej innej czynności.
Co do czasu, jaki gracz ma na dokonanie wpisu. Daje Wam 48 h od dokonania wpisu. Jeśli nie będziecie mieli czasu i mnie o tym poinformujecie przedłużę Wasz czas o dodatkowe 24-48 h.
Jeśli nie zostanę o niczym poinformowany - postać traci kolejkę.
Gdy taka sytuacja zdarzać się będzie więcej razy - postać zostaje usunięta z sesji.
Jeśli dana osoba napisze mi o jakimś dłuższym wyjeździe itp. - oczywiście będę w stanie to zrozumieć i poczekam na taką osobę (no chyba, że będzie to naprawdę długi okres czasu).

O reszcie spraw napiszę później, gdy będę miał Wasze karty.
Jeśli postać chce, może porozumieć się z GM'em podczas dokonywania wpisu w celu np. przyspieszenia całej akcji, dowie się, czy np. trafiła w przeciwnika, znalazła coś itp.

Wprowadzenie i kilka dodatkowych zasad

Każde życie się kiedyś kończy, prędzej czy później. Każdy zadaje sobie pytanie, na które ciężko znaleźć komukolwiek odpowiedź ... Gdzie wędruje dusza? Do piekła, czyśćca, a może nieba? Nie, nie na tym świecie.
Tutaj niebem jest Społeczność Dusz, do której to trafiają zbłąkane dusze. Pewnie wielu po raz kolejny się zastanawia, jak? Odpowiedzialnymi za to osobami są Shinigami, którzy to przy pomocy swoich Zanpakutou odsyłają zbłąkane dusze do Soul Society.
Co jest piekłem? Jakie istoty się tam znajdują? Tyle pytań, a często tak mało odpowiedzi...
Czasem lepiej jest nie znać Piekła, w którym to 'żyją' Hollowy, dusze, których nie zdołali odesłać Shinigami ... I zostały one pożarte przez innych Pustych.


*****************

Tak właśnie wygląda świat, w którym znajdujecie się Wy, drodzy gracze. Mam nadzieję, że pokrótce przypomniałem Wam jak wygląda świat w Bleachu. Liczę na to, iż każdy z Was jest z Bleachem na bieżąco.. Lub też stara się nadgonić innych. Czemu to mówię? Otóż często będę nawiązywał do obecnej sytuacji przedstawionej w anime .. Ci, którzy są na bieżąco wiedzą o czym mówię. Nie będzie w sesji żadnego wątku dotyczącego Baunto .. Których to saga zapoczątkowała erę filerów w anime.. Tak naprawdę Baunto nie istnieją, nie ma ich w mandze. Więc moja rada .. Możecie bez wahania ominąć ów sagę, w niczym to nie przeszkodzi. Pomoże to i mi, i Wam być na bieżąco. Chodzi tu m.in. o pojawienie się nowych przeciwników - Vaizadoo i Arrancarów. Tak moi drodzy gracze, dane będzie Wam spotkać i tychże przeciwników, lecz oczywiście nie na samym początku... Cóż mogę jeszcze powiedzieć .. Miłej i przyjemnej gry

*******************

Wasza przygoda rozpoczyna się w kilku miejscach, nie tworzycie jednej grupy. Możliwe, że wielu z Was spotka się ze sobą i to nie raz. Gdy dojdzie do jakiegokolwiek starcia .. Jakiego wpisu musicie dokonać? Już tłumaczę. Gdy walczycie z kimś, kto graczem nie jest sprawa wygląda następująco. Nie opisujecie samej walki .. Staracie się opisywać otoczenie, pogodę .. Co się da .. Sama walka nie będzie przebiegać tak: ‘Wykonałem szybkie cięcie i odciąłem przeciwnikowi rękę’. Nie. Pisać będziecie w sposób następujący: ‘Wyskakując w górę wziąłem duży zamach moim mieczem z zamiarem odcięcia przeciwnikowi ręki’. Oczywiście był to tylko przykład i każda walka tak wyglądać nie będzie. O tym, czy udało Wam się decyduje tylko i wyłącznie ja. Walki głównie odbywać się będą na gg, ew. na czacie itp. Gdyby nie to, wpisy byłyby krótkie, a sesja przez długi czas stała w miejscu .. Gdy zdarzy się sytuacja, że Shinigami spotyka Hollowa/y na najsłabszym poziomie nie ma problemu, z pokonaniem takiego przeciwnika Shinigami problemu nie ma, więc bez obaw możecie ich siekać, odcinać ręce itp.. Nie muszę chyba pisać, jak się zabija Hollowy? Dla nie wiedzących .. Musimy zniszczyć maskę Pustego ... Wówczas Hollow ginie. Jednak gdy jesteście ciężko ranni nie możecie sobie w ogóle pozwalać na walkę. Czekacie na wsparcie lub też chowacie się gdzieś, ukrywając przy tym swoje reiatsu, które niektórzy Puści są w stanie wykryć.
Gdy dojdzie do spotkania dwóch graczy, którzy będą ze sobą walczyć .. Wyznaczony zostaje termin walki, dwie osoby walczące i GM (ja) organizują konferencję (na gg, czacie, IRC’u itp.) .. Piszą oni swoje ruchy, a GM decyduje, czy się udało. Tutaj najprawdopodobniej będą rzuty kośćmi, chyba, że gracze ufają GM’owi i wiedzą, że nie jest on stronniczy.
Mam nadzieję, że opisałem to jak trzeba .. W skrócie - o wyniku każdego starcia i wykonanego przez Was ruchu decyduje GM, nie Wy.
Liczę na Waszą wyobraźnię i umiejętności gry. Nie chce tu również widzieć wpisów: ‘Wstałem, otrzepałem się z kurzu, poszedłem dalej, wykosiłem parę Hollowów, wszedłem do knajpy..’. Takie wpisy będą po prostu ignorowane. Ważne jest, abyście dokonywali możliwie najdłuższych wpisów - opisujcie otoczenie, przeżycia wewnętrzne, nie bójcie się iść do przodu itd..
Oczywiście, aby wszystko szło o wiele szybciej i nie było takiego zastoju możecie ( a raczej powinniście ) wypisywać dwie możliwości. O co chodzi? Już tłumaczę... Dla przykładu walczycie z kimś, więc piszecie: ‘Próbowałem trafić go w klatkę piersiową, odskakiwałem na boli ... Bla bla bla’ .. Teraz co piszecie dalej? ‘Jeśli udało mi się go zranić robię to i to’, lecz jeśli nie to robię to i to. Chyba rozumiecie o co chodzi. Działa to tak samo gdy np.. skradacie się itp.. ‘Jeśli udało mi się tam dojść niezauważonym ...’, lecz ‘jeśli mi się nie udało to ..’. Chyba wszystko jest jasne. Przyspieszy to o wiele naszą sesję i będzie się grać o wiele przyjemniej.

Co do kolejności dokonywania wpisów, nie pamiętam już czy o tym wspominałem, czy też nie ... Ale niech to info znajdzie się również tu. O tym kto dokonuje wpisów będę decydował ja. Pierwsza tura wyglądać będzie tak.. Dokonuję pierwszego wpisu jako GM, a Wy dokonujecie wpisów kolejnością ustaloną przeze mnie (czyli najpierw opisałem otoczenie itp.. Osoby X, następnie osoby Y, a na końcu osoby Z. Pierwsza wpisu dokonuje osoba X, druga Y itd....). Nie zawsze będzie taka sama kolejność, miejcie to na uwadze. Od wpisu jednego niekiedy zależeć będzie drugi ...

Potrzebuję około 4-5 graczy. Liczę, że wszyscy nie będą shinigami, itp. tylko będzie zróżnicowanie Jeśli ktoś później chciałby dołączyć - pw, gg.

To tyle jak na razie.

Teraz pozostaje czekać mi na Wasze karty. Napiszcie je w tym temacie...
Jeśli macie jakieś pytanie piszcie je tutaj, bądź też na pw, ew. gg.
Pozdrawiam i życzę miłej, przyjemnej gry w przyszłości.

GM – krzychox
 
krzychox jest offline  
Stary 29-04-2007, 05:10   #2
 
Tammo's Avatar
 
Reputacja: 805 Tammo jest godny podziwuTammo jest godny podziwuTammo jest godny podziwuTammo jest godny podziwuTammo jest godny podziwuTammo jest godny podziwuTammo jest godny podziwuTammo jest godny podziwuTammo jest godny podziwuTammo jest godny podziwuTammo jest godny podziwu
Question Parę pytań...

Witam!

Pomysł ciekawy, bardzo też staranny pierwszy post rekrutacyjny. Mam natomiast parę pytań:

1) Czy kiedyś już prowadziłeś na forum? Jeśli tak, czy gdzieś to można zobaczyć?
2) Akcja - jak rozumiem, kiedy się dzieje na ziemi - dzieje się w Japonii. Czy nasze postacie będą sobie 'sanować' i przestrzegać pewnego rodzaju japońskiej etykiety?
3) Karta postaci:
a) Zawód uczeń - dopuszczalny?
b) Czy w biografii można wpisać sobie znane nazwisko? (Np. ktoś z czterech wielkich rodzin?)
c) Prawdziwa forma zanpakutou, to, jak rozumiem, ani shi-kai, ani ban-kai, czy tak?
4) Statystyki:
a) czy można prosić o podanie przykładu rozpiski statystycznej paru postaci z Bleach? Przyznam, najbardziej ciekawi mnie rozdział reiatsu i ciśnienia duchowego.
b) czy można prosić o podanie skali statystyk: 1 to kiepsko, ale czy np. dobrze to 3, 4 czy 8? A maksimum to? Chcę być w czymś świetny, to 6 (celujący?) czy np. 10 jest dobrą wartością?
5) Klasy:
a) co można zdziałać kidou? czy ew. wymyślanie własnego wchodzi w grę?
b) poza skakaniem po dachach i flash stepem jest coś jeszcze w hohou?
c) I czy na umiejętności też dostajemy punkty do rozdziału (czy to owe 15)?
d) czy shinigami zastępczy może być?
e) jeśli dobrze rozumiem, shinigami na początek nie mają specjalnej umiejętności, czy tak?
6) Wiedza o Soul Society i innych elementach świata, od czego zależy jaką moja postać będzie miała? Chodzi tu o okreslenie, czy moja postac wie co to takiego Arrancarzy, czy zna podział Pustych, co wie o Menos Grande (a. Niebezpieczny, chyba Hollow, czy b. groźny Hollow, czy może z. Najniebezpieczniejszy Hollow, dzieli się na takie rodzaje, załatwia się tak, spotyka tu, wywołać tak, podrażnić w inny sposób, zaskakuje go atak śmaki).
7) Od czego zależy jak dobrze ukrywam swoje reiatsu? I co jeśli moja postać prowadzi z kimś dialog, też czekamy na kolejność wpisów, czy nie?

pozdrawiam serdecznie,
Tammo
 
__________________
Zamiast PW poślij proszę maila. Stare sesje:
Dwanaście Masek - kampania w świecie Legendy Pięciu Kręgów, realia 1 edycji
Shiro Tengu
Kosaten Shiro
Tammo jest offline  
Stary 29-04-2007, 08:26   #3
 
Wernachien's Avatar
 
Reputacja: 33 Wernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodze
Widziałam już kawałek autorskiego systemu Bleach i jakoś tego nie widzę w formie która przedstawiłeś.

Odpowiedzi na pytania Tammo trochę by mi wyjaśniły.

Bleacha oglądam, ale zupełnie nie znam się na realiach życia w Japonii, jak rozwiązałbyś taki problem? Czy wciąż mogłabym wziąć udział w sesji?

Czy wszystkie nazwy jakie mamy stworzyć np przy imionach mają być autentyczne, czy tylko japońsko-brzmiące?
 
Wernachien jest offline  
Stary 29-04-2007, 12:04   #4
 
krzychox's Avatar
 
Reputacja: 14 krzychox nie jest za bardzo znany
1) Prowadziłem dotychczas tylko jedną sesję na forum, bo dopiero zaczynam jako GM. Sesję dokładnie taką jak ta możecie zobaczyć na Versatility :: Zobacz temat - Sesja w realiach świata Bleach lecz niestety ... gracze są tam zupełnie początkujący, dlatego też było mi ciężko prowadzić sesję. Grała tam dziewczyna i niestety nie miała zielonego pojęcia co i jak, więc w jednym poście nawet stworzyłem schemat walki za nią (na podstawie rozmowy na gg), tak, aby później wiedziała co i jak. Było też kilka wpadek i sprzeczek, co niestety tam widać .. Tutaj powinno iść o wiele lepiej ..

2) Tak, akcja dzieję się w Japonii. Nie będzie to świat ‘zwalony’ z Bleacha, nie będzie to Karakura Town, tylko akcja będzie się działa w dwóch miejscach, w Tokio i w Soul Society. Mogło by się dziać też w Hueco Mundo, ale nie wprowadziłem możliwości grania Hollowami i to się pewnie przez długi czas nie zmieni. Jeśli ktoś oglądał Bleacha to nie powinno być większego problemu z poznaniem owego świata, a znajomości japońskiej etykiety nie wymagam, liczę na ‘wczucie’ się w klimat. Wielu z pewnością, chociaż w małym stopniu, wie, jak wygląda Japonia w życie w niej

3)

A) Uczeń jest jak najbardziej dopuszczalny. W przypadku człowieka czy quincy nie ma problemu, ale w przypadku shinigami.. Może to być tak jak Ichigo czy grupa przybyła później na ziemię. Dopuszczam taką możliwość, będzie to wyglądać podobnie do Ichigo, ale nie będziecie mieli problemu z dostaniem się do Soul Society.

B) Oczywiście. Możesz również napisać coś jak drzewo genealogiczne. Na przykład Twoim wujkiem może być sam Kuchiki Byakuya Nie widzę tu problemu. Daję Wam wolną rękę. Pamiętajcie, że bycie w takiej rodzicie daje Wam więcej szacunku, ale nie mocy czy talentu. Bonusów za to nie dostaniecie, jednakże pomysł ciekawy więc pozwalam.

C) Prawdziwa forma .. Zaczynacie jako asauchi, nie znacie jeszcze prawdziwej formy swojego miecza, jednak chcę, abyście już teraz napisali, jaka ona będzie. Przykładem będzie prawdziwa forma miecza Ichigo – Zangetsu, stary dziadziuś , Renji – małpo-pawian. Z początku nie będzie to potrzebne, ale gdy osiągniecie Shi-Kai przyda się. Shi-kai i ban-kai będzie dopiero później ..

4)
a) Niestety nie mam pojęcia, jakie statsy mają postacie z Bleacha.. Liczę, że sami odpowiednio to dobierzecie. Jeśli chcecie być szybcy, dajecie więcej punktów do szybkości, jednak pamiętając, że siła też się przyda, chyba, że lubicie tylko uciekać. Przykładem jest Ichigo na ban-kai. Niesamowita szybkość, jednak siła też jest .. Co do reiatsu i ciśnienia duchowego. Można dać zaledwie 1 pkt do reiatsu, a o wiele więcej do ciśnienia, co sprawi, że nie będziemy mieli żadnego problemu z rzucaniem zaklęć na słabym poziomie i będą odrobinę silniejsze. Możecie dać więcej pkt do reiatsu, a mniej do ciśnienia, co sprawi, że Wasza ‘moc’ będzie większa, jednak możecie szybciej ją tracić itp. ... (pamiętajcie tylko, reiatsu to nie mana). Nie wiem, czy odpowiedziałem na pytanie, ale nie wiem jak dokładniej odpowiedzieć.

b) Wartości maksymalnej nie ma, ponieważ statystyki będą cały czas rosły i będziecie coraz silniejsi.. Obawiam się, że nie mogę podać takiej skali .. Ponieważ jeśli na początku, przykładowo, określę 5 jako dobrą wartość, to kilka rund później, po zdobyciu więcej punktów, 5 będzie tak naprawdę już słabą wartością ...

5)
a)Kidou ... zaklęcia, jakich możecie używać wypiszę dla każdej postaci osobno, w zależności od ich reiatsu i stopnia jego opanowania. Tak więc to, jakich zaklęć jesteście w stanie używać dowiecie się później. Jeśli ktoś ma zamiar tworzyć własne zaklęcia, niech przyśle mi je najpierw na PW. Wystarczy nazwa, opis działania, słów do wykonania zaklęcia nie wymagam. Tak samo będzie w sesji .. Darujcie sobie inkantacje, od razu piszcie nazwę rzucanego zaklęcia, jednak od razu nie wolno Wam rzucić kilku potężniejszych zaklęć (ze słabszymi też nie przesadzajcie, bo dosłownie padniecie ;p).

b) Flash step to akurat najszybsza metoda poruszania się, a skakać po dachach to każdy Shinigami potrafi. Aby używać flash stepów wymagam minimum 5 punktów w hohou. Nie każdy może używać flash stepa, szczególnie asauchi, jednak da się wyuczyć (owe 5pkt). Poza tym hohou obejmuje rzeczy takie jak szybkość biegania (gdy nie używamy flash stepa), i tym podobne rzeczy... Hohou jest podobne do szybkości w głównych statystykach, więc jeśli i szybkość większa, tym nasze hohou jest ‘lepsze’.

c) umiejętność jest początkowo jedna. Człowiek ma tylko jedną z początku, jednak później ... kurcze, nie chce spoilerować z mangi, ale ... Chad później dostaje drugą umiejętność. Tak więc początkowo jedna umiejętność. Umiejętnością quincy jest łuk... Możecie wymyślić na przykład jakąś umiejętność, nie wzorujcie się tylko na anime Na przykład możecie tak strzelić, aby strzała podzieliła się na dwie części Shinigami nie ma początkowo żadnej umiejętności – punkt dotyczy tylko shi i ban-kai.

d) nie, to tylko Ichigo jest takim asem

e) nie ma, patrz punkt c

6) Człowiek początkowo nie ma pojęcia o Soul Society, ale wie o swojej umiejętności. Wszystkiego dowie się później. Quincy możecie dowiedzieć się czegoś od rodziny itp... Tutaj ważna będzie biografia. Powiem tak, sami zdecydujecie, ile wiecie. Mógł Wam opowiedzieć sporo dziadek itp. ... Jednak o rzeczach takich jak arrancarzy, Aizen, mord council46, nie wiecie i rodzina nie mogła Wam powiedzieć. Jednak o hollowach mogliście się dowiedzieć. Tak więc dowiaduje się o ‘przeszłości’, a o teraźniejszości nie macie pojęcia. Spokojnie, z początku arrancarów na Was nie naśle, ale być może sami się o tym dowiecie, więc wiedza sama będzie przychodzić. Shinigami na przykład wie sporo, lecz nie wszystko. Asauchi to asauchi, takim dużo nie mówią, ale mógł coś zasłyszeć, ma znajomych wyższych stopniem. Więc zależy to od Waszej biografii, w której możecie to wszystko uwzględnić...

7) Gdy prowadzisz dialog nie z graczem, prowadzisz go ze mną, na gg najlepiej. Jeśli z graczem, prowadzicie go sami i się dogadujecie jak oba wpisy będą wyglądać. Przykładowo jeden może wkleić dialog, a drugi ... opisać, że rozmawiał z tą osobą i co dalej robi. Gdy nie ma się pomysłu jeden może napisać za dwóch. Czyli druga osoba odpuszcza kolejkę

Wernachien Jeśli znasz bleacha, możesz grać. Jeśli nie znasz Japonii, opieraj się na życiu w świecie Bleacha
Nazwy po prostu muszą być japońskie, niekoniecznie jakieś znane itp. Dałem słownik, więc tłumaczcie co chcecie, ew. sami wymyślcie coś, co japońsko brzmi :P Możecie też 'zaporzyczyć' imię czy nazwisko od jakiejś innej postaci z anime, będzie łatwiej

Jeśli coś niewyraźnie wyjaśniłem, pytajcie

Pzdr.
 
krzychox jest offline  
Stary 29-04-2007, 12:37   #5
 
Wernachien's Avatar
 
Reputacja: 33 Wernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodze
1) Nie do końca mnie przekonuje rozgrywanie czegokolwiek przez gg... Jeśli jakieś akcje miałby zaistnieć tylko na gg to wtedy dialogi toczące się tylko dwójką osób i nie dotyczące pozostałych również powinny się toczyć także na privie. Tylko jaki to ma sens? Co w końcu zostanie w sesji? Albo wszystko ukrywamy, albo wszystko jawne.

2: co rozumiesz przez 'grać dobrze'? Odgrywanie postaci? Wykonywanie questów? wyjaśnij proszę.

3: w Bleachu jest BARDZO ciężko umrzeć. Są specjalne brygady ratujące ludzi, moce leczenia etc etc. Jak takie ratowanie będzie wyglądać u ciebie?:>

4: Masz zamiar prowadzić głównie walki, czy raczej będą to problemy do rozwiązania, wymagające myślenia, kombinowania, pracy zespołowej?
 
Wernachien jest offline  
Stary 29-04-2007, 13:56   #6
 
Marcys's Avatar
 
Reputacja: 20 Marcys nie jest za bardzo znanyMarcys nie jest za bardzo znanyMarcys nie jest za bardzo znanyMarcys nie jest za bardzo znanyMarcys nie jest za bardzo znanyMarcys nie jest za bardzo znany
Duszę jako taką niszcza w Bleachu tylko Quincy oraz Bounto[którzy przecież mają tutaj w ogóle nie istnieć]. Jezeli zabije Cię hollow - stajesz sie jednym z nich. Jezeli zabije Cię shinigami - o ile mi wiadomo również sie nie ginie [acz nei czytam mangi, w której jest to ponoć wyjaśnione, oglądam jedynie anime]. Tak na logike dusza powinna zostac oczyszczona i odesłana do Soul Society, zgodnie z opisem

Chciałbym wziąć udział, jednkaże prawdpodobnie nie będę miał wieczorów do siedzenia na gg/czacie i wielogodzinne rozgrywanie. Oznacza to, że nie moge grać?
 
__________________
Death to all who oppose...Aww, look, a bunny ! xD

Ostatnio edytowane przez Marcys : 29-04-2007 o 13:56. Powód: poprawa błedu
Marcys jest offline  
Stary 29-04-2007, 14:32   #7
 
krzychox's Avatar
 
Reputacja: 14 krzychox nie jest za bardzo znany
1) Co do gg... tak się najlepiej rozgrywa wszelakie akcje, dialogi, walki itp. Przyspiesza to całą rozgrywkę. Jeśli chcesz przez 10 tur z kimś walczyć, zamiast w jednym wszystko uwzględnić (walka na gg) to nie wiem co jest lepsze. Jeśli Cię to nie przekonuje .. mogę wysłać Ci konferencję - ja i MG pewnej sesji z linkiem do mojego wpisu opartego na rozmowie na gg. Wszystko co jest n agg itp umieszczane jest we wpisie, nic nie ukrywamy.

2) Grać dobrze ... cóż, najlepiej żeby były to dobre, przemyślane wpisy, a nie jednozdaniowe wypowiedzi .. Jednozdaniówki eliminują na przykład dialogi przeprowadzane na gg itp, aby nie pisać co chwile jednego zdania i dialog na forum ... Lepiej wszystko w jednym poście umieścić. Odgrywanie postaci .. cóż, to chyba akurat oczywiste Ktoś, kto dał sobie więcej do siły, a nie do szybkości nie będzie przecież pisał, że przemieścił się w chwilę na drugi koniec miasta

3) Ciężko umrzeć? Jeśli mowa o dywizji 4, racja, są nieźli. Ale jest wiele śmierci w bleach'u ... Chociażby Aizen ... Może tego nie widać, ale tak jest. Poza tym na ziemię nie przybywa 4 oddział, aby ratować zwykłych ludzi .. Więc ten punkt raczej nie dotyczy ludzi i quincy .. A ratowanie w sesji? To zależy. Jeśli ktoś miał siłe wysłać czarnego motyla z wiadomością o przysłanie pomocy ja zdecyduje, czy brygada zdążyła, czy nie, lub też czy ewentualnie ktoś Cię nie dobił czy uratował ktoś inny.

4) Tutaj będzie wszystko. Dosłownie. Walk nie zabraknie, jednak czasem będzie trzeba rozwiązać jakąś ciekawą zagadkę. Przykładem może być ... Mord Council46. Mielibyście możliwość sprawdzić, czy coś się tam stało .. Jak byście na to wpadli, nie wiem Jednak coś mogłoby wzbudzić Wasze podejrzenia itp. Tak więc będzie to .. prawdziwe życie, w którym może być wszystko.

Marcys o jakich duszach mówisz? O Plusach? Na przykład w pierwszym odcinku dziewczynka czy dziadek uratowany przez Rukię? Ich mogą jedynie odsyłać do Soul Society Shinigami, lub zjadać Hollowy i przenosić na swoją stronę. Poza tym Shinigami raczej nie ma prawa zabić człowieka .. chyba .. jednak jeśli to zrobi - śmierć to śmierć. Lecz jeśli to takie ważne, mogę sprawdzić dokładnie.
Co do 'wielogodzinnej rozgrywki'. Jeśli mowa o konferencjach na gg - można przerwać ją w każdej chwili i kontynuować później, dokonując wpisu później. Nic się nie stanie. Jednak konfy nie będą tak często .. Myślę, że więcej będzie wpisów bez porozumiewania się z GM'em. Tak więc nic chyba nie stoi na przeszkodzie.

Pozdrawiam
 
krzychox jest offline  
Stary 29-04-2007, 15:07   #8
 
Wernachien's Avatar
 
Reputacja: 33 Wernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodze
hm hm hm... Pomyślę sobie nad tym jeszcze. Przedkładam myślenie nad walki i dialogi na forum ponad rozgrywanie na gg. Szczerze powiem, że właśnie to co mnie urzeka w sesjach na forum to właśnie kontakt z innymi postaciami, pogaduchy, kłótnie, romanse, dyskusje Pomyślę.

Do kiedy jest limit składnia kart?
 
Wernachien jest offline  
Stary 29-04-2007, 15:35   #9
 
krzychox's Avatar
 
Reputacja: 14 krzychox nie jest za bardzo znany
Nie ma limitu ... poczekam chwilę i zobacze ile mam kart ... Nie ma się co spieszyć. Jednak za długo czekać też nie będę. Chwilowo mam wolne od szkoły do przyszłego wtorku, więcej czasu na takie sprawy ... Później (w szkole) update'y do sesji nie będą się pojawiać tak często. Jeśli przez ten czas dostane te 4-5 dobrych kart, możemy grać. Jeśli nie .. poczekam, lub dołącze kogoś później

Pzdr.
 
krzychox jest offline  
Stary 29-04-2007, 15:56   #10
 
Marcys's Avatar
 
Reputacja: 20 Marcys nie jest za bardzo znanyMarcys nie jest za bardzo znanyMarcys nie jest za bardzo znanyMarcys nie jest za bardzo znanyMarcys nie jest za bardzo znanyMarcys nie jest za bardzo znany
Nie zgadzam się krzychox. Jezeli Shinigami zabije Hollowa, to jego dusza zostaje oczyszczona i albo idzie do 'piekła', albo do Soul Society. Patrz: brat Inoue, pierwsze kilka odcinkow. Natomiast jezeli Hollow zabije czy dusze czy shinigami - ofiara staje sie hollowem.
 
__________________
Death to all who oppose...Aww, look, a bunny ! xD
Marcys jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:08.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169