Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28-05-2007, 18:01   #1
 
Kolmyr's Avatar
 
[autorski]Pandemonium-Zacisze

Pandemonium-Zacisze
Wiatr wśród drzew cicho szepcze coś w zapomnianym języku. Ostatnie promienie słońca przedzierają się nad dachem budynku. Jest to budowla sporych rozmiarów. Cześć główna oraz dwa skrzydła, wschodnie i zachodnie. Jest utrzymany w dobrym stanie. Niedawno był przemalowany na spokojny beżowy kolor. Płaskie kolumny wskazują na styl klasycystyczny. Jedynie kraty w oknach nie komponują się zbytnio z resztą. No ale muszą tu być w końcu to dom wariatów. „Azyl Zacisze” taka jest jego oficjalna nazwa. To pozornie spokojne miejsce jest miejscem wielu dziwnych rzeczy i skrywa wiele tajemnic. Żółty autobus właśnie podjeżdża pod drzwi główne. Nowi pacjenci… a może ofiary. Wielu zniknęło w tych murach tylko po to żeby już nigdy nie ujrzeć światła dziennego. Czy Ci podzielą ich los ? Czy zagadka domu dla chorych umysłowo zostanie rozwikłana?
Zaczynam pierwszą sesje tutaj akcja toczy się we współczesności jak już zgadliście w domu wariatów. Szukam 3-4 graczy którzy odegrają role wariatów. Rasa człowiek klasa brak (choć w KP można wpisać dowolny zawód wykonywany przed chorobą kto wie może ułatwi wam to przetrwanie) Waszym celem będzie wydostać się na wolność Historia będzie mroczna i będzie zawierać elementy fantastyki. W KP wymagam imienia nazwiska charakteru postaci oraz historii. Jako smaczek możecie a wręcz musicie wybrać sobie jedną z podanych chorób umysłowych to czysty storytelling ale choroby dają pewne bonusy :

Edit: pogrzebałem i znalazłem definicje chorób

Psychopatia - osobowość dyssocjalna, osobowość antyspołeczna to zaburzenie struktury osobowości o charakterze trwałym, dotyczące 2 – 3% każdej populacji. Zaburzenie to wiąże się z obecnością trzech deficytów psychicznych: lęku, uczenia się i relacji interpersonalnych.

Objawy:
- deficyt lęku - defekt emocjonalny polegający na braku przyswajania odruchów moralnych i braku empatii;
- deficyt uczenia się – dominujące w typie impulsywnym zachowania agresywne;
- upośledzenie związków – relacje oparte na przydatności innych do własnych celów, płytkie związki – dominujące w typie kalkulatywnym, ignorowanie konwencji społecznych;

zasiekałeś nożem do smarowania masła 15 osób! Co było tego powodem? Matka Cie nie kochała… a może koledzy Cię bili ? Pewnie po prostu się wnerwiłeś. Premia do walki wręcz oraz walki bronią jednak gdy bierzesz leki jesteś apatyczny i otępiały.

Egocentryzm- tok rozumowania, który polega na centralnym umiejscowieniu własnej osoby w świecie. Przekonanie o tym, że jest się najważniejszą osobą, a świat "kręci się wokół niej".

W życiu człowieka egocentryzm jest naturalną postawą rozwojową, zarówno umysłową jak i moralną, na określonym etapie rozwoju dziecka (okres przedszkolny). Później, a szczególnie w życiu dorosłym, jest objawem niedojrzałości, a co za tym idzie niedostosowania do życia w społeczeństwie. Występuje również w niektórych stanach psychotycznych.

Objawy:
Osoba egocentryczna postrzega cały świat wyłącznie z własnego punktu widzenia, poprzez absolutyzowanie własnych doświadczeń, obserwacji i przemyśleń, a marginalizowanie opinii pochodzących od innych osób. Jest głęboko przekonana, że świat wygląda dokładnie tak, jak jej się wydaje i na tej podstawie określa własne relacje z resztą otoczenia, a szczególnie wobec innych ludzi. Osoba taka uważa, że świat wygląda tak, jak jej się wydaje, lub że najlepiej by było, gdy tak wyglądał, jak ona uważa. Efektem tego jest pogląd, iż wszyscy pozostali ludzie powinni postępować tak, jak uważa dana osoba, a szczególnie, że powinni oni postępować w określony sposób (najczęściej korzystny) wobec niej samej.

lata monotonii i braku perspektyw uczyniły z Ciebie totalnego świra myślisz że kiedyś będziesz rządził światem! Nie Ty jesteś tego pewny wszyscy inni to robaki które możesz zgnieść kiedy Ci się tylko spodoba. Ludzie albo Cię uwielbiają albo nie znoszą(plusy i minusy do charyzmy w różnych sytuacjach).

Mania prześladowcza
Mania – zaburzenie psychiczne o charakterze zaburzeń afektywnych; zespół objawów, które można podzielić na cztery grupy:

* emocjonalne: nastrój euforyczny, ekspansywny i podwyższony, często towarzyszy mu irytacja i drażliwość
* poznawcze: wielkościowy charakter myśli (w skrajnych przypadkach są urojenia wielkościowe); gonitwa myśli, zawyżona samoocena
* motywacyjne: nadmierne pobudzenie, nadaktywne zachowanie - np. gadatliwość
* somatyczne: obniżona potrzeba snu - hiposomnia

Mania prześladowcza to dawne określenie zaburzenia nerwicowego w postaci nerwicy natręctw, polegające na nadmiernym, nieustannym zastanawianiem się nad skutkami swoich czynów i lęku przed wieloma czynnościami (por. ruminacje). Ponadto występuje przeczucie prześladowania.


wszędzie są szpiedzy! Obserwują Cię na każdym kroku … musisz stale uważać. Wyczuwasz często niebezpieczeństwo lecz równie często intuicja Cię myli.


Depresja - zaburzenie psychiczne charakteryzujące się objawami, które można następująco pogrupować

Objawy:
- symptomy emocjonalne: obniżony nastrój - smutek i towarzyszący mu często lęk, płacz, utrata radości życia (począwszy od utraty zainteresowań, skończywszy na zaniedbywaniu potrzeb biologicznych); czasem dysforia (zniecierpliwienie, drażliwość);
- symptomy poznawcze: negatywny obraz siebie, obniżona samoocena, samooskarżenia, samookaleczenie, pesymizm i rezygnacja, (w skrajnych wypadkach mogą pojawić się także urojenia depresyjne);
- symptomy motywacyjne: problemy z mobilizacją do wszelkiego działania, które może przyjąć wręcz formę spowolnienia psychoruchowego; trudności z podejmowaniem decyzji;
- symptomy somatyczne: zaburzenie rytmów dobowych (m.in. zaburzenia rytmu snu i czuwania), utrata apetytu (ale w depresji łagodnej czasem obserwuje się wzrost a nie spadek wagi ciała chorego), osłabienie i zmęczenie, utrata zainteresowania seksem, czasem skargi na bóle i złe samopoczucie fizyczne.

życie nie miało sensu więc połknąłeś paczkę leków podciąłeś żyły i powiesiłeś się. Niestety lina pękła leki to był apap a rany na nadgarstkach okazały się powierzchowne. Masz wszystko gdzieś nikt Cie nie oszuka i nie zastraszy jednak w naprawdę kryzysowej sytuacji próbujesz się zabić.

Rozdwojenie jaźni- (ang. multiple personality, dissociative identity disorder, DID) to zaburzenie dysocjacyjne, polegające na występowaniu przynajmniej dwóch osobowości u jednej osoby. Zazwyczaj poszczególne osobowości nie wiedzą o istnieniu pozostałych.

Objawy:
Nie tylko wzorce zachowań różnych osobowości są zazwyczaj odmienne, każda osobowość ma odrębną tożsamość, wspomnienia, zdarza się, że nawet płeć, wiek, iloraz inteligencji, ciśnienie krwi, ostrość wzroku , preferencje seksualne, czy alergie . Badania czynności układu nerwowego mogą wykazać różnice w pracy mózgu poszczególnych osobowości u tej samej osoby.

jest was dwóch. Nawet dobrze się uzupełniacie. Plusy w kryzysach włącza się „drugie ja” i ratuje z opresji Minus miewasz w związku z tym zaniki pamięci.

Schizofrenia
Schizofrenia jest to najcięższa i najczęściej spotykana choroba psychiczna. Jej rozpowszechnienie ocenia się na 1% populacji. Występuje zwykle w okresie dojrzewania lub nieco później, zwykle w wieku 17-30 lat. Jest również najbardziej tajemniczą chorobą. Niewiele wiadomo o jej przyczynach.

Objawy:
-Autyzm, to jest odcinanie się od otoczenia i zamykanie w świecie własnych przeżyć,

-Rozszczepienie osobowości, to znaczy rozerwanie poszczególnych funkcji psychicznych, równoczesne występowanie przeciwstawnych uczuć,

-Paratymia, czyli wyraźny rozdźwięk między zawartością wypowiedzi i zachowań chorego a towarzyszącym im wyrazem uczuciowym; przejaw niedostosowania charakterystycznego dla schizofrenii.

-Część specjalistów uważa, że jednym z podstawowych objawów jest stępienie afektywne, jednak ten pogląd jest coraz częściej atakowany jako niesłuszny. Tylko w niektórych przypadkach schizofrenii mamy rzeczywiście do czynienia tym objawem, będącym skutkiem wieloletniej izolacji, czy tez przebywania w szpitalu, a nie objawem choroby.

-Z innych częstych objawów stwierdza się urojenia i omamy, iluzje, dziwaczność mimiki, natłok myśli, rzadziej zaburzenia ruchowe pod postacią stuporu, czyli całkowitego bezruchu, czy też nadmiernej ruchliwości, a nawet pobudzenia. Może również pojawić się dziwaczność w zachowaniu i ubieraniu, pewien manieryzm i stereotypia

Masz swój własny świat i jest Ci w nim dobrze
Plusy przeważnie jesteś w stanie pełnej świadomości minusy przeważnie świat realny miesza się z wyimaginowanym

Czekam na zgłoszenia do niedzieli lub do czasu pojawienia się chętnych wymagam dwóch postów dziennie. A i wybiore najciekawsze zgłoszenia oczywiście.
 
__________________
To była dłuuuga przerwa... przepraszam wszystkich i ogłaszam oficjalnie... wróciłem !!!

Ostatnio edytowane przez Kolmyr : 03-06-2007 o 14:42.
Kolmyr jest offline  
Stary 28-05-2007, 18:05   #2
 
Macharius's Avatar
 
Oj piszę się na taką czubkowatą sesje, tylko muszę się poważnie zastanowić nad schorzeniem które wybiorę ;]
 
Macharius jest offline  
Stary 28-05-2007, 18:26   #3
 
Marok's Avatar
 
Kocham odgrywać czubków! Buchachachachachacha... Chyba się popłaczę. Ktoś wreszcie zrobił sesję o czubkach! Żebyśmy się nie powtarzali w choróbskach - Psychopatyczny morderca, ale jeśli ktoś lubi kostki masła to wezmę Manię prześladowczą.
 

Ostatnio edytowane przez Marok : 28-05-2007 o 18:42.
Marok jest offline  
Stary 28-05-2007, 18:31   #4
 
Kolmyr's Avatar
 
Wiedziałem że się spodoba No piszcie choroby dwuch takich samych nie przyjme :P a jak się będą powtarzać to wybore lepszego pamietajcie 3-4 graczy
 
__________________
To była dłuuuga przerwa... przepraszam wszystkich i ogłaszam oficjalnie... wróciłem !!!
Kolmyr jest offline  
Stary 28-05-2007, 18:35   #5
 
Marok's Avatar
 
A może 5 graczy - każdy inną chorobę. Wtedy to dopiero:
Dyktator (dowódca)
Psychopatyczny morderca (straż przednia)
Mania prześladowcza (szpieg)
Rozdwojenie jaźni (wyprowadza wszystkich z kłopotów)
Zespół depresyjny (załatwia wszystkie sprawy)
Czyli każdy o drobnym nawet doświadczeniu w dowodzeniu - Dyktator. Każdy rzeźnik - Psychopatyczny morderca. Ci co lubią prawdziwych świrów - Mania prześladowcza. Rozdwojenie jaźni - ci co nie mają czasu grać za dużo (druga jaźń ich wyręcza). I na koniec: Zespół depresyjny dla tych co to nie martwią się o swoją postać i pozwalają jej zginąć.
 

Ostatnio edytowane przez Marok : 28-05-2007 o 18:42.
Marok jest offline  
Stary 28-05-2007, 18:50   #6
 
Szarlej's Avatar
 
Piszę sie. Biorę dwie choroby:
rozdwojenie jaźni i psychopatycznego morderce
 
__________________
[...]póki pokrętna nowomowa
zakalcem w ustach nie wyrośnie,
dopóki prawdę nazywamy, nieustępliwie ćwicząc wargi,
w mowie Miłosza, w mowie Skargi - przetrwamy [...]
Szarlej jest offline  
Stary 28-05-2007, 18:54   #7
 
Marok's Avatar
 
Te rozdwojony morderca, weź jedną, będzie nas pięciu/cioro. Im więcej tym lepiej.
 
Marok jest offline  
Stary 28-05-2007, 18:55   #8
 
Irrlicht's Avatar
 
Ja już swoją postać wysłałem. Mam nadzieję, że się spodoba .
Narkomanka z rozdwojeniem jaźni? Hope ya'll enjoy it.
 
Irrlicht jest offline  
Stary 28-05-2007, 19:06   #9
 
Szarlej's Avatar
 
RYBA*.

*zobaczę jak będzie mi pasować do historii.
 
__________________
[...]póki pokrętna nowomowa
zakalcem w ustach nie wyrośnie,
dopóki prawdę nazywamy, nieustępliwie ćwicząc wargi,
w mowie Miłosza, w mowie Skargi - przetrwamy [...]
Szarlej jest offline  
Stary 28-05-2007, 21:27   #10
 
Kolmyr's Avatar
 
nie mieszajcie chorób po jednej tylko ! No jak ciekawe to może być 5 w sumie narazie 2 kp dostałem Marok-mania prześladowcza , Irrlicht-rozdwojenie jaźni
 
__________________
To była dłuuuga przerwa... przepraszam wszystkich i ogłaszam oficjalnie... wróciłem !!!
Kolmyr jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:23.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168