Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy Oznacz fora jako przeczytane

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14-07-2007, 01:49   #1
 
Yarot's Avatar
 
[Shadowrun IVed.]JetBlack

__________________________________________________ _____________________
Siedziba Shangri-La Productions, Seattle, 12 października 2070
- Panie Kwon, może pan już uruchomić nagranie - padło z pierwszych rzędów siedzeń, gdzie miejsca zajmowało czworo ludzi ubranych w drogie garnitury i palący cygara. Polimorficzny ekran potężnego monitora robiący w sali kinowej za telebim zalśnił perłowo by potem ożyć feerią barw:Zapadła cisza. Światła rozbłysły na nowo. Czterech mężczyzn spoglądało na siebie i nawet nie dokończyło palić swoich cygar. Ich wzrok ciągle błądził po ekranie w poszukiwaniu tego, co zniknęło przed momentem.
- Wydaje mi się, że to był...JetBlack. Panie Tarkasian, czy to prawda?
Mężczyzna do którego zwrócono się po nazwisku poluźnił krawat przy szyi.
- Tak, panie Otakura. To...on, choć przecież nie żyje od...czterdziestego ósmego - mężczyzna ledwo panował nad głosem.
- To wiem...przecież nie mógł ożyć, ale skąd to nagranie. Nie słyszałem, by coś takiego mógł nagrać
- To ... chyba Carrion Studio Session z 48...
Mężczyzna, który do tej pory zadawał pytania uniósł się z fotela. Japońskie rysy twarzy zlały się w jeden grymas złości, która musiała znaleźć swoje ujście.
- Panie Tarkasian, to pan mnie zapewniał, że ten materiał spłoną, zniknął, rozpłynął się. To co to jest, do kurwy nędzy. Co?
- Ja ... przepraszam ... musi być to zatem kopia...nie udało nam się namierzyć jeszcze nikogo, kto by to posiadał - Tarkasian drżał. Nawet nie pomogły wszczepy endorfinowe do osłony przez potężną dawką strachu.
- Pan wie, co się stanie jak te nagrania trafią na rynek. Kto je ma, ma pieniądze. Ja nie lubię być okradany, dlatego, lepiej żeby pan ODZYSKAŁ MOJE JEBANE NAGRANIA, ZROZUMIANO?
Mężczyzna w jednej chwili uspokoił się i wyszedł z sali. Zaraz za nim ruszyło dwóch pozostałych facetów w garniturach.Ari Tarkasian jeszcze nigdy się tak nie czuł. Teraz naprawdę poczuł, że od jego decyzji należeć będzie nie tylko jego kariera, ale i życie.
Przełączył receptory neuronowe i uruchomił swojego asystenta. Oczy zajaśniały mu na zielono, gdy gładkie i zimne tafle cyfrowego obrazu wtłoczyły mu się na na wewnętrzną powierzchnię rogówki. Surowy wystrój asystenta nic nie mówił o funkcjonalności. I dobrze, bo jak mawia sprzedawca "On ma pracować a nie wyglądać".
Ari uruchomił jeden ze swoich kontaktów. Trzymał takie na czarną godzinę i nie zawiódł się. Połączenie zakończyło się powodzeniem co obwieściła mrugająca na zielono ikona oka.
"Proszę czekać na połączenie...."
Na wolnej przestrzeni wyświetlacza pojawiła się zmęczona twarz jego znajomego. Gdzieś w tle widać były budynki City.
- Mac. Tu Ari.
- Widzę. Co chcesz? - głos był surowy i od razu przechodzi do rzeczy.
- Chcę wiedzieć, kto ma pewną rzecz należącą do mnie. Nie obchodzi mnie jak, ale chcę to odzyskać. Przesyłam ci dane.
Monochromatyczna twarz patrzyła wprost w Ariego, albo raczej Ari to odbierał tak, jakby stała przed nim. Na tej twarzy pojawił się uśmiech i nie był on szczerym uśmiechem człowieka, który właśnie dowiedział się o podwyżce.
- Załatwione. W jaki sposób?
- Szybko i skutecznie, koszty mnie nie obchodzą.
- Ari, Ari, Ari. Wreszcie dorastasz. Odezwę się.
"Połączenie zostało przerwane..."
Ari wyłączył asystenta. Ostre światło sali kinowej uderzyło go po oczach i aż zacisnął powieki z bólu. Pomasował chwilę gałki oczne i wreszcie mógł odetchnąć. Spojrzał na zegar - południe.
"No, Ari, teraz możesz zacząć się bać" - powiedział sobie w duchu i podkręcił endorfiny. Życie stało się ciekawsze.
__________________________________________________ _______________________
Stało się. Shadowrun pojawił się na LI w postaci sesji. Pewnie niektórzy zawołają, że nareszcie, jeszcze inni wyklną ten niestrawny miks. Mimo to uważam, że warto spróbować, bo system jest tego godzien. Dlaczego? Zapraszam do mojego opisu systemu tutaj (Shadowrun).
Mechanicznie oraz technologicznie obowiązywać będzie IV edycja SR-a, zatem rok 2070 oraz wszelkie nowinki, które pojawiły się w międzyczasie. Akcja zaczyna się w Seattle i raczej go nie opuści. To sztandarowe miasto dla Shadowruna i na razie nie ma sensu tego zmieniać. Sama przygoda jest wzorowana na firmowym scenariuszu "On the run", z kilkoma istotnymi zmianami. Dzięki temu zapewnia ona poznanie świata oraz praw nim rządzących nawet dla osób z Shadowrunem nie związanych. Postaram się przeprowadzić ją tak, by dawała maksymalnego cybernetycznego kopa dla każdego gracza z całą masą satysfakcji z gry i pozytywnych odczuć.
Potrzebuję maksymalnie 5 graczy - doświadczenie w Shadowrunie nie jest istotne, w RPG jako takim (niekoniecznie na forum) wskazane. Od zgłaszających się oczekuję konceptu postaci. Wiem, że solidny życiorys bez znajomości świata będzie ciężko dopracować, dlatego potrzebuję konceptu - solidnego opracowania postaci. Chodzi o charakter, silne i słabe strony, co miałby sobie usprawnić wszczepami, do czego dąży w życiu i co ma dla niego wielkie znaczenie. Oczywiście im fajniej napisane tym lepiej - będę widzieć, czy gracz "czuje" postać i system. Możecie obmyślić sobie dowolną profesję - na jej podstawie dobierze się coś z systemu. Z dostępnych ras - poza ludźmi - są oczywiście krasnoludy, elfy, orki i trolle. W zasadzie nie różnią się one niczym od archetypów znanych z fantasy. Czyli? Jak ktoś chce wymiatać wszystkich na ulicy z broni ciężkiej bierze trolla, dla elfów są ludzie od sieci lub magowie (choć i szermierz z nich niezgorszy) a krasnolud to mechanik, babrzący się w robotyce. A czym się wzorować? Czerpać możecie ze wszystkiego co ma w tytule SF i cyberpunka - od "Blade Runnera" po książki Gibsona, filmy itp. Jeśli znacie cyberpunka i łatwiej wam operować w tym systemie, podeślijcie postać na jego podstawie. Nie ma najmniejszego problemu. Po wyborze postaci, z każdym z was podyskutuję i doszlifujemy szczegóły. Kto gra ze mną, wie, że to bardzo ważne, szczególnie gdy
chodzi o dobór postaci. O przyjęciu do sesji nie decydować będzie czas a postać - jeśli mi się spodoba, to ją biorę. Jeśli nie, lub będzie kłóciła się z postaciami już przyjętymi, to zostanie odrzucona.
Teraz sama sesja. Rozpocznie się dopiero w połowie sierpnia. Niestety nie będę miał na tyle czasu, by się nią porządnie zająć. Dlatego jest miesiąc na działanie i postacie. To nie znaczy, że rekrutacja będzie tyle trwała. Jeśli nawet w ciągu tygodnia znajdę 5 fajnych postaci, to zamykam i tyle. Dlatego nie zwlekajcie na ostatnią godzinę, tylko piszcie na PW. Mechanikę zostawcie mnie - rozliczę kości i wyniki akcji. Przy akcjach zbiorowych z dużą ilością ołowiu w powietrzu, możliwe będzie rozegranie pewnych elementów sesji na chacie, by maksymalnie przyspieszyć walkę i posmakować adrenalinki. Mam pewne pomysły do zastosowania w sesji, ale może do połowy sierpnia uda mi się wszystko ustawić i wam przekazać.
Shadowrun to taki system, gdzie najważniejszy jest styl. Jeśli postać nie ma stylu, to jest nijaka i jako shadowrun ginie w pomroce dziejów. Drugim najważniejszym aspektem jest grupa runnerska. Poszczególni runnerzy mogą się nienawidzić, podkładać bomby albo sztyletować się w ciemnej ulicy. Jednak nie na runie. Tam grupa jest święta. Nie znaczy, że tak jest zawsze - przecież to Shadowrun, ale tylko takie grupy zdobywają uznanie ulicy i najlepsze zadania. Nie liczcie, że od razu będziecie elitą zarabiającą grubą forsę. Raczej zastanówcie się, ile dołożyć ze swoich, by liczyć się w światku. Ale to procentuje. Wiecie, marketing.
Magia, Walka, Ciosy w Plecy, Ołów oraz krew
Komentarze do sesji potraktuję ze swojej strony jako swoisty biuletyn, gdzie będę wrzucać rzeczy ze świata Shadowrunu. Czasami się przydadzą, a czasami nie. Ich wykorzystanie będzie już zależne od was. Tam również znajdą się ciekawe linki, odnośniki do stron z bronią albo z podmatrycami w sieci. Wszystko dla Was i dla waszej wygody.
Uwaga! Dodałem w tym miejscu komentarze do sesji, gdzie będą pojawiać się informacje dodatkowe o systemie oraz odpowiedzi na pytania, które mi zadanie odnośnie systemu.
 
__________________
...and the Dead shall walk the Earth once more
_. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : ._

Ostatnio edytowane przez Yarot : 14-07-2007 o 13:58. Powód: Dodanie informacji o komentarzach
Yarot jest offline  
Stary 29-07-2007, 12:37   #2
 
Julian's Avatar
 
O... Ja czekam i czekam na sesje SR, a tu leży na drugiej stronie zapomniana... Przyda się mały BUMP.

No i mam kilka pytań.
Czy ktoś już się zgłosił poza tym tematem?
Nie mam doświadczenia w SR, ale mam podręcznik, czy wysłać w takim razie kompletną kartę, czy jednak zwykły koncept?
No i ewentualnie jak dokładny ma być ten koncept?
 
__________________
Watch your back,
shoot straight,
conserve ammo,
and never, ever, cut a deal with a dragon.
Julian jest offline  
Stary 29-07-2007, 22:54   #3
 
Yarot's Avatar
 
Wszelkie odpowiedzi dotyczącej samej sesji i moich oczekiwań względem postaci są wymienione w pierwszym poście. Zatem jest tam coś o koncepcie - opis postaci, jej charakteru, przekonań, upodobań, może przemyśleń, może traumatycznych przeżyć. Cokolwiek, co nie jest czystą mechaniką i nie jest opisem cech. To z konceptu potem mają wyniknąć cechy, które podzielę. Nie musi być to karta postaci - jak pisałem cyferki niewiele mi powiedzą (w niektórych przypadkach). Generalnie - oczekuję mniej mechaniki a więcej inwencji oraz ciekawych pomysłów. Postacie i opisy które dostałem nie muszą ściśle pokrywać się z wiedzą o świecie. Nie przejmujcie się tego, że czegoś nie wiecie, lub źle użyjecie. To wszystko ustalę już po wyborze postaci na rozmowie z każdym przyjętym graczem.
Co do zgłoszeń - to jest jedyna rekrutacja, gdzie nie ma zbędnego spamu jeśli chodzi o zgłoszenia w stylu "wysłałem kartę na PW" I choć nie ma wpisu to mam 7 zgłoszeń. Jest w czym wybierać, choć czekam nadal na innych. Planuję w połowie sierpnia skończyć rekrutkę i wybrać graczy. Potem - jest czas na uzupełnienie zgłoszonych postaci. I będzie można zacząć...ale najpierw krótkie przygody solo dla każdego. To pozwoli Wam na wejście w świat SR i poznać resztę teamu.
Nadal zachęcam do oglądania komentarzy do sesji, które już się pojawiły a w których są zawarte informacje dotyczące szczególików ze świata Shadowruna.
 
__________________
...and the Dead shall walk the Earth once more
_. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : ._
Yarot jest offline  
Stary 21-08-2007, 19:34   #4
 
Yarot's Avatar
 
Połowa sierpnia minęła - nadszedł czas zakończenia rekrutacji. Zatem od dzisiaj każde zgłoszenie, które przyjdzie do mnie będzie już nieaktualne. Z osób, które do tej pory się zgłosiły wybiorę te, których postacie podobają mi się i wpisują się w koncepcję przygody. Za kilka dni umieszczę tutaj wszystkich, którzy się dostali. Następnym krokiem będą drobne solowe przygody dla każdego - na chacie lub gg - by każdy mógł poznać troszkę świat oraz wejść w przygodę bez komplikacji. Mam nadzieję, że taka forma rozpoczęcia będzie Wam odpowiadała. Wszystkim, którzy się zgłosili, dziękuję za chęć uczestniczenia w sesji. Mam nadzieję, że nie zawiedziecie się. Tym, którym się nie uda, chciałbym powiedzieć, że jeszcze będą podobne sesje i wtedy śmiało przesłane postacie mogą zostać wykorzystane.
 
__________________
...and the Dead shall walk the Earth once more
_. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : ._
Yarot jest offline  
Stary 27-08-2007, 23:45   #5
 
Yarot's Avatar
 
Czas ogłosić, kto dostał się do sesji. Wybór jak zawsze łatwy nie był, choć w niektórych przypadkach nie miałem wątpliwości. Ponieważ żadnej postaci nie chcę odrzucać, zatem prosiłbym graczy, którzy nie dostali się do sesji, by nie porzucali nadziei bowiem planuję epizodyczne role właśnie z myślą o nich. O takim zagraniu oraz o sposobie wejścia do sesji, jeszcze będę rozmawiał z wami. A teraz ci, którzy zaczynają JetBlacka i mam nadzieję, że będą się dobrze bawić.

Yuri Oshima (postać Nightcrawlera)
Shayna Cosseou (postać Miry)
Takihiro Yamaoka (postać Tammo)
Eugeniusz Jeremiasz Rudolf Czort-Tatarkiewitzh (postać Ratkina)
Dan (postać Malekitha)

Pozostałych, to znaczy Juliana Burnsa, Meg Dergan, Henry`ego Jenkinsa i Richarda Attenborough pozwolę sobie zatrzymać do wykorzystania, szczególnie, że są one dość specyficzne i ich przydatność w pewnych częściach przygody może stać się niezbędna.

Co do postaci na stałe w grze - będę teraz z Wami ustalać szczegóły oraz umawiać się na pierwsze przygody solowe. Kontakt już wkrótce. Czas wreszcie znaleźć JetBlacka.
 
__________________
...and the Dead shall walk the Earth once more
_. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : ._
Yarot jest offline  
 


Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:11.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168