Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23-08-2007, 08:01   #1
 
Sumar's Avatar
 
[Autorski] Podróż po więcej

Było lato, ale tutaj, w górach, wśród zielonej trawy panował chłód
- Ech… już wiem, czemu tym razem tutaj polazłem. Hehe, lubię chłodek. – powiedział do siebie mężczyzna, który wspinał się na górę. Był to niewysoki człowiek, o zwykłej posturze. Mogłoby się wydawać, że jest już w bardziej sędziwym wieku przez brodę i laskę, którą sobie pomagał. Ale gdy się przyjrzało jego twarzy okrytej kapturem, można było dojrzeć twarz, może nie młodzieńca, ale człowieka z widocznym zapasem wielu lat wprzód.
Człowiek ten szedł ścieżką wiodącą gdzieś po całym masywie skalnym. Nagle ścieżka gwałtownie skręcając ukazała ogromną bramę zbudowaną z bardzo solidnego drewna i ze stali, która zdawałaby się przeżyć koniec świata, a nawet jeszcze kilka takich. Na samym środku bramy widniały wielkie dwa skrzyżowane młoty ze złota, a na ich tle kowadło ze srebra. Widać, że mieszkańcy tego miejsca na ilość tych kruszców nie narzekali.
- No, to dotarliśmy malutka – powiedział mężczyzna do małego kotka, który cały czas wtulał się w jego lewy rękaw,
- Ha, jak miło będzie odnowić stare znajomości – dodał podchodząc już bardzo blisko wrót i biorąc zamach swa równie bogato zdobioną laską.
Uderzenie to brzmiało lekko metalicznie, a dziwne echo roznosiło się jeszcze kilka sekund sprawiając wrażenie, jakby na przemian nabierało na sile i cichło.
Za chwilę wrota powoli otworzyły się, a zdawało się, że razem z powietrzem, które zaczęło do środka napływać, lgnęło tam również światło, jakby pragnęło się tam dostać jak najszybciej.
Po chwili mężczyzna zobaczył niższego o głowę od siebie Krasnoluda. Brodę miał on gdzieś do pasa, a za pasem ogromny kolisty topór. Dostrzegając mężczyznę, krasnolud uśmiechnął się szeroko.
Jednak zanim cokolwiek ten zdążył powiedzieć zza jego pleców wyskoczył drugi, znacznie młodszy krasnolud, który od razu wypalił – Którześ jest i po coś przylozł? – z głosem wyraźnie wcześniej wyćwiczonym.
- Cichaj, nie tera, toż to Sandriel, przyjaciel samego Starosty – powiedział ten pierwszy krasnolud.
- Witoj Sandriel. Kupa lat, co nie? – zwrócił się do człowieka jak do starego znajomego – wybacz zachowanie tego o, ale go uczym dopiero, to wiadomo... – mówił z uśmiechem klepiąc tamtego po plecach - Kcesz może siem rozgrzać trochę? – zaproponował krasnolud wyciągając bukłak zza pazuchy.
- Może później – odrzekł mężczyzna, z równie miłym uśmiechem – teraz bym się chętnie zdrzemnął.
Ano oczywistość, proszę, proszę – powiedział krasnal zapraszając ręką do środka – to co tym razem rozdajesz?
- Tym razem to będzie coś naprawdę specjalnego. Niech Gendren przyjdzie do mnie wieczorkiem.
- Pewno! Hundret, obacz, kogo mamy! – zawołał krasnolud, zamykając wrota za mężczyzną.
- Oooo… Sandriel? Jakże miło – wykrzyknął ten nazwany Hundretem – choćże, damy ci takie łóżko, cobyś wypoczął porzondnie.
- Witaj, to jak tam u was? – zapytał człowiek oddalając się z krasnalem w stronę karczmy – bo wiesz, ja to przygotowałem tym razem coś naprawdę wyjątkowego…


-----------------------------------------

Witam. Wstęp miał być krótszy, ale dobra tam.
A więc...
Jest to zwykła przygoda oparta na świecie Warhammera, ale miejsce w którym się wszystko odbywa, jest daleko, daleko od miast typu Nuln itp.
Będzie to Storytelling.

Zaczniecie jako grupka przyjaciół, którzy znają się od małego i zawsze na różne wyprawy łażą razem. Umówiliście się w chacie jednego z was, bo usłyszeliście o człowieku, który za spełnienie kilku próśb odwdzięcza się czymś stokroć cenniejszym od złota.

Na forum to pierwsza sesja prowadzona przeze mnie, ale nie znaczy to, że potrzebuję tylko nowych graczy, bo od razu podkreślę, że wymagać będę rozbudowanych i dłuższych niż kilka linijek wypowiedzi. Ale to się później uzgodni.

Nie ma być to sesja strasznie poważna, jakiś humor zawsze się znajdzie.


Podsumowując:
- Potrzebuję 2 - 5, ewentualnie 6 graczy, rasa w sumie nie ma znaczenia, ale należy pamiętać, że będziecie przyjaciółmi więc odludki odpadają. Możliwe, że w trakcie dojdzie mój kumpel, chyba że mu nie wyjdzie, albo jak nie będziecie chcieli. :P
- Potrzebuję również Kartę Postaci...
Wygląd KP [Wysyłać PW!]:

Zdjęcie - nie jest konieczne, ale przyjemniej tak się gra.
Pełne imię postaci
Rasa
Profesja
Wiek postaci
Płeć
Wygląd wraz z ekwipunkiem - czyli jak wygląda wasza postać, jak się ubiera, jak sie zachowuje. W tym też waga i wzrost. Co do ekwipunku nie ograniczam za bardzo, ale należy trzymać się zdrowego rozsądku. Bo będą poprawki...
Historia - tylko nie od razu cała biografia, po prostu historia. Można też napisać, jak się poznaliście. Trochę inwencji.
Umiejętności - czyli jakieś wyróżniające postać zdolności typu, że słyszy bardzo dobrze, kradnie jeszcze lepiej itp.. Dwie wystarczą.
Rodzina - czyli Ojciec, Matka, Brat, Żona, Dzieci, Narzeczona, albo w ogóle nic. W całej tej grupce przyjaciół może oczywiście być rodzeństwo, lub małżeństwo, jak się zgadacie.
Charakter

Przyjmuje najlepsze karty, szybkość przysłania nie ma znaczenia. Przyjmował będę patrząc na zaangażowanie, bo sam się zawsze bardzo angażuję i tego wymagam, i na pomysłowość KP.
I to by było wszystko jak na razie.
Pytania zadawać tutaj, albo na PW.

Aha, wstępnie czas wysyłania KP, to tydzień.

Pozdrawiam.
 
__________________
Question everything.

Ostatnio edytowane przez Sumar : 23-08-2007 o 08:09.
Sumar jest offline  
Stary 23-08-2007, 11:55   #2
 
Kokesz's Avatar
 
Mam pytanie.

Jeśli przygoda ma być oparta na świecie Młotka to rozumiem, że profesje mają być z WRPG. Jeśli tak to, czy nie można byłoby mieć więcej niż dwóch umiejętności? Przecież wiele profesji w Warhammerze ma np. 4 lub 5 umiejętności i ciężko wybrać akurat dwie.
 
__________________
Nic nie zostanie zapomniane,

Nic nie zostanie wybaczone.
Księga Żalu I,1
Kokesz jest offline  
Stary 23-08-2007, 14:11   #3
 
Sumar's Avatar
 
Tak, profesje z WRPG. I masz racje...

Czyli tych umiejętności, czy tam zdolności to można oczywiście więcej. Ale dwie to minimum. :P

/Dzięki
 
__________________
Question everything.
Sumar jest offline  
Stary 23-08-2007, 14:30   #4
 
Cedryk's Avatar
 
Postacie na jakim stopniu zaawansowania tylko z jednym darmowym rozwinięciem czy też dajesz więcej i mozna bardziej zawansowane tworzyć.
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975
Cedryk jest offline  
Stary 23-08-2007, 14:45   #5
 
Sumar's Avatar
 
Jest to Storytelling, więc to równie dobrze można to opisać... Ale skoro pytasz, to mogą być i bardziej zaawansowane. Chodzi mi po prostu, żeby to byli przyjaciele, jedni może lepsi, silniejsi, drudzy może słabsi, lecz mimo każdy dba o drugiego niejako.
Bardziej mi zależy, żeby postać była dobrze odgrywana, więc jeśli chcecie możecie mieć bardziej zaawansowane. Bo celem sesji nie będą tylko walki z różnymi potworkami (chociaż na pewno nie raz się zdarzy)...

Aha, jeszcze coś, ja jestem dość elastyczny, będziecie mieli dość szeroki zakres możliwości, na tyle, by mi na fabułę nie wpłynąć.
 
__________________
Question everything.
Sumar jest offline  
Stary 23-08-2007, 14:53   #6
 
Cedryk's Avatar
 
Jakieś ograniczenie co do miejsca poznania duże miasto, wioska. Czy na przykład może to być jedno zmiast waznych dla Imperium to jest np Nuln, Middenheim. Czy masz jakieś konkretne propozycje. A co do zaawansowania proponował jednak zastosowanie jakiegoś ograniczenia bo nie wszystkim graczom może podobać się pomysł iż ich postać jest tylko jakims dodatkiem do arcymaga który prowadzi inny, gracz a do tego może dojść jak nie wprowadzi się żadnych ograniczeń. Zawsze lepiej jest jak postacie są w miarę równo rozwinięte (zaawansowane).
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975
Cedryk jest offline  
Stary 23-08-2007, 15:13   #7
 
Sumar's Avatar
 
Dobra, dzięki lekkiej pomocy Cedryka na początek dostajecie 1500 PD co daje 15 rozwinięć.
A co do miejsca poznania, macie szeroką rękę, ale mogłoby robić problemy poznawanie się nie po kolei, a więc możemy uznać, że całkiem przypadkiem poznaliście się w karczmie w jakieś wiosce. Możecie napisać, jak to się stało, że tam trafiliście. Chyba, że nie chcecie. Ale w storytellingu wszystko się przyda.
Ewentualnie możecie historie ze mną uzgadniać.
 
__________________
Question everything.

Ostatnio edytowane przez Sumar : 23-08-2007 o 15:15.
Sumar jest offline  
Stary 23-08-2007, 15:22   #8
 
Cedryk's Avatar
 
Proponuję jednak duże miasto ma to zalety takie iż znacznie więcej profesji mozna spotkać w takim mieście. Wojskowe akademie, uniwerki, akademiem magów. O wiele wiecej możliwość spotkania i zapoznania postaci i od razu proponuję zbliżony wiek dla postaci powiedzmy w granicach 18 - 22 lata. Te możliwości daje tak jak wyżej pisałem Altdorf, Nuln, Middenheim.
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975
Cedryk jest offline  
Stary 23-08-2007, 15:39   #9
 
Sumar's Avatar
 
Skoro zależy ci na tym dużym mieście (Nie no, masz racje oczywiście. :P ) To OK, spotkaliście się w Nuln, bo to takie typowe duże miasto... nie bądźmy oryginalni. :P Poza tym myślę, że jest to na tyle znane miasto, że pewnie wiele młodych "bohaterów" właśnie bierze się najpierw za takie miasto.

Co do wieku postaci, masz racje, ale jeśli chodzi o ludzi, bo taki krasnal wiadomo, że więcej mieć będzie. A cała przygoda będzie działa się 3 lata po spotkaniu. Jesteście przyjaciółmi od 3 lat, a teraz spotkaliście się u jednego z was w domku.
W sumie niektórzy z was mogą znać się od zawsze... będąc rodzeństwem.


Kurcze, liczę na waszą pomysłowość. Napiszcie jak znaleźliście się w tej karczmie.. i że np. siedliście tam gdzie było najwięcej rówieśników. Dlaczego ich polubiłeś itp. Wymyślajcie coś. Wiem, że to trochę jak składanka, bo nie wiadomo, jak to inny opisze, ale nie chce wiele. Najlepiej, żeby było tylko wspomniane o tym, wcale nie jakieś rozpisywanie się.

/Zapraszam :P
 
__________________
Question everything.

Ostatnio edytowane przez Sumar : 23-08-2007 o 15:43.
Sumar jest offline  
Stary 23-08-2007, 15:41   #10
 
Kokesz's Avatar
 
Myślę, że to nie głupi pomysł. JA myślałem nad postacią krasnoluda trapera więc jakoś mógłbym wkleić jakąś wizytę w wielkim mieście.
 
__________________
Nic nie zostanie zapomniane,

Nic nie zostanie wybaczone.
Księga Żalu I,1
Kokesz jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:08.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168