Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-09-2007, 13:53   #1
Konto usunięte
 
Mira's Avatar
 
[rekrutacja]DELIRIUM

DELIRIUM

CZYLI SEN SZALEŃCA


Wiedeń… piękne miejsce będące od lat kolebką europejskiej kultury. Miasto to pełne jest nie tylko cudownych zabytków i pomników przeszłości, ale także stanowi jeden z ośrodków kwitnącej młodej kultury. Począwszy od wspaniałego barokowego pałacu Schönbrunn przez Muzeum Historii Sztuki aż po aktualną architekturę w Dzielnicy Muzealnej MuseumsQuartier… Wiedeń jawi się w różnych barwach i wymiarach. Żyło tu więcej słynnych kompozytorów niż w jakimkolwiek innym zakątku świata…
Wiedeń pulsuje, tętni życiem niczym żywa istota…
Może to właśnie przyciąga doń wampiry?

Jaka by nie była odpowiedź, faktem jest, że to w Wiedniu właśnie zbiera się potężna Rada Camarilli, złożona z najbardziej wpływowych Kainitów Świata Mroku.

I oto Ty – już nie młodzik, lecz wciąż pacholę wobec kilkusetletnich patriarchów – masz stanąć przed obliczem Rady. Czego chcą? Ponoć pragną nagrodzić Cię za Twe osiągnięcia… Ponoć.

Idziesz długim, zimnym korytarzem, a echo Twych kroków jest niczym dudnienie gongu, wybijającego raz po raz wezwanie.

Stajesz przed mosiężnymi drzwiami, zastanawiając się czy ta staroć przetrwałaby atak na siedzibę Camarilli. Jak znasz tych podstępnych starców, zabytkowe wrota skrywają pewnie nowoczesną technologię. Może nawet są pancerne… Wyciągasz dłoń, by dotknąć ich powierzchni, lecz strażnik zbija twą rękę dość brutalnym uderzeniem włóczni – kolejny archaizm. Patrzycie na siebie z gniewem, mierząc się wzrokiem.

- Wejdziesz, kiedy Cię wyczytają. Nie wcześniej. – rzuca krótko strażnik.

Zapewne celowo pominął jakiekolwiek formy grzecznościowe. Chcesz już coś odpowiedzieć, lecz słowa zamierają ci w gardle, gdy słyszysz jak ktoś przez megafon wymawia Twoje nazwisko.

Drzwi otwierają się, a Ty, gdybyś był człowiekiem, zapewne wstrzymałbyś dech w piersiach. To jednak nie spodziewany przepych Cię zdumiewa, lecz fakt, że sala wizytacyjna Camarilli wygląda jak… pokój przesłuchań (?!).

Niepewnie wchodzisz do środka, a strażnik zamyka za Tobą drzwi. W słabym świetle, przywodzącym na myśl policyjne jarzeniówki, dostrzegasz stojący na środku pomieszczenia skórzany fotel, a naprzeciw niego ogromne lustro. I to wszystko.

W końcu decydujesz się usiąść na krześle. Przez chwilę nic się nie dzieje. Chcesz już wstać, gdy światło gaśnie. Siedząc w ciemnościach zastanawiasz się czy to aby na pewno nie spisek, a obiecana nagroda nie jest przypadkiem wyrokiem na Ciebie.

Zauważasz, że lustro przed Tobą zaczyna połyskiwać delikatnym blaskiem. Twoje odbicie rozmywa się, a zamiast niego widzisz ogromną komnatę. Patrzysz głodnym wzrokiem przez szybę, która jeszcze minutę temu była tylko jednolitą taflą, w której odbijała się Twoja sylwetka i ów skórzany fotel.

Oto przed Tobą roztacza się widok na iście królewską salę audiencyjną, pośród której na wysokich, pozłacanych tronach zasiadają oni – Rada Camarilli.
Twoją uwagę zwraca fakt, że fotel pośrodku – większy niźli pozostałe - jest pusty. To prowokacja? A może kolejna tradycja?

Mężczyzna siedzący z lewej strony pustego tronu, wstał. Jego ascetyczna sylwetka była jakaś nienaturalnie wysoka, a ręce i nogi za długie – jakby ponaciągane.

- Witajcie. – do Twych uszu dotarł jego ciepły, silny głos.

Ów wampir, zapewne słynny Etrius z klanu Tremere, rozejrzał się powoli, przez moment patrząc ci prosto w oczy. Od spojrzenia jego szarych tęczówek przeszył cię zimny dreszcz, jak gdyby ktoś wpuścił do Twej głowy oślizgłego węża, który miał wykraść Ci wszystkie tajemnice.

- Zostaliście wezwani do Wiednia, by od samej Rady odebrać podziękowania za Wasze dokonania…. – kontynuował mężczyzna, mówiąc wyraźnie nie tylko do Ciebie. – Camarilla jest z Was dumna! Pragnę zatem w imieniu nas wszystkich, jak tu zasiadamy, nagrodzić Was, wyznaczając specjalna misję.

No tak… typowe działanie tych staruchów. Tworzą otoczkę chwały i zasługi po to tylko, byś bardziej się przyłożył do sprzątania ich podwórka…

- Oto w Wasze ręce oddane zostaniem miasto! Jeden z Was zaś stanie na jego straży jako Książę lub Księżna i decydować będzie o życiu i śmierci pozostałych dzieci Kaina! –
Etrius zrobił dramatyczną pauzę, po czym kontynuował. – Reszta spośród Was nie zostanie jednak bez niczego, utworzycie bowiem Radę, by wesprzeć władzę tego, który pierścień Camarilli będzie nosił.

„Asceta” zasiadł na swym tronie i jakby na umówiony znak zaraz wstała nieduża kobieta o orientalnych rysach twarzy… czyżby Anna Magdalena znalazła sobie nowe ciało? Słysząc naprawdę wiele o jej brzydocie, można być tylko wdzięcznym za takie rozwiązanie.

- Wierzymy w Was córy i synowie… -
przemówiła lekko zachrypniętym głosem. – Wierzymy, że zjednoczycie się, by zaradzić chorobom islandzkiej stolicy – miastu Reykjavik. Jednym z owych problemów jest władza nieudolnego księcia Rolanda, który widać nie radzi sobie z ciężarem odpowiedzialności i przestrzeganiem zasad Maskarady. Waszym najpierwszym zadaniem będzie obalenie niekompetentnego Kainity. Jak to zrobicie oraz jaki los mu zgotujecie – to już zależeć będzie od nowego Księcia. A kto nim zostanie? O tym zadecydujemy już wkrótce, uhonorować bowiem chcemy tego, który największą się wykazał lojalnością wobec swych ojców…

Kobieta uśmiechnęła się przebiegle. Ciężar spojrzenia jej piwnych oczu niemal wtłaczał Cię w fotel. Cóż to mogło być?

- Wybrani! – otrzeźwił Cię dźwięk jej głosu. – Przejdziecie teraz do Błękitnego Salonu, gdzie poznacie się. Tam też decyzja Rady, co do wyboru Księcia, zostanie Wam przedstawiona. Idźcie w pokoju.

Nagle obraz kobiety rozpłynął się, a zamiast niego „wróciło” lustro. Znów widzisz swoją twarz… zdziwioną? Zaniepokojoną?

Drzwi za plecami otworzyły się, snop ostrego światła z korytarza oślepił Cię na moment. Mrugasz oczami kilka razy, po czym podnosisz wzrok. Strażnik stoi u wejścia, czyniąc zapraszający gest dłonią.
Czas na Ciebie…

------------


Witam w rekrutacji do mojej nowej sesji DELIRIUM

Zazwyczaj sesję osadzoną w Świecie Mroku zaczyna się od tworzenia postaci od zera… czasami daje się jej kilka „kropek” na wzmocnienie, a może by tak tym razem… zacząć od samej góry?

Powyższe preludium jest zarazem wstępem do sesji i… wskazówką do tworzenia postaci. Żeby jednak nikogo nie zmyliła forma, w sesji pisać będziemy już w 3 os.

Ale od początku…

Sesja jest wedle mojego założenia storytellingiem osadzonym w świecie Wampira: Maskarady z mechaniką ograniczoną do minimum (nie planuje rzucania kostkami). Nie jest to jednak typowa rozgrywka w Świcie Mroku, bowiem poza grozą będzie też myślę sporo śmiechu, który niekiedy tworzyć może atmosferę groteski.

Planuję przyjąć 3-4 Graczy (o końcowej liczbie zadecyduje jakość zgłoszeń, nie ilość), spośród których wyznaczę Księcia/Księżną oraz Radę. Tak więc będziemy się bawić w politykę na wysokich stołkach.


Jakim jestem Mistrzem Gry?
Wszechmogącym.
W tej kwestii nic się nie zmienia, sąd MG stoi ponad podręcznikami, układami i „widzimisiami”. Bardzo ważna jest dla mnie poprawność stylistyczna oraz umiejętność pisania. Cenię ponadto Graczy kreatywnych, którzy chętnie współtworzą świat MG, uzupełniając swoje posty elementami tła.


Czego oczekuję w tej sesji?
- Nie wymagam znajomości podręczników WoD-a. Starczy, jeśli ktoś miał w rękach podstawkę do Maskarady i czuje klimat Świata Mroku. Po prostu Gracz musi się orientować w strukturze władzy wampirzej (wiedzieć, że Camarilla to nie rodzaj sera) i rozumieć różnice pomiędzy poszczególnymi klanami.
- Posty powinny być rozbudowane oraz klimatyczne - tak, aby razem z pozostałymi tworzyły spójne opowiadanie.
- Jeśli chodzi o odpisywanie, to 1-2 posty w tygodniu zupełnie mnie satysfakcjonują. Zależy mi na jakości, a nie ilości.


Co ma zawierać Wasze zgłoszenie do DELIRIUM?
- Foto postaci lub opis wyglądu
- Najważniejsze momenty w życiorysie (może być to nawet wypunktowane)
- Opowiadanie - gdzie będą opisane osiągnięcia postaci, za które Camarilla postanowiła ją nagrodzić (może to być opis misji, kluczowy moment spisku… itp.)
- Karta Postaci – tworzycie standardowo młokosa (klany tylko z Camarilli) i macie… dodatkowo 100 punktów wolnych do rozdania . Jeśli kogoś przeraża perspektywa tworzenia KP, zachęcam do skorzystania z programu, który opisałam w temacie http://lastinn.info/kufer-skarbow/40...-wampirze.html (Program do tworzenia KP w Wampirze)


Na Wasze zgłoszenia czekam do 18 września, czyli równo dwa tygodnie. 19.09 wybiorę najlepsze moim zdaniem postacie i ogłoszę wybór.

Pytania możecie zadawać w tym temacie.
Natomiast postacie najlepiej przesyłać mi na maila: lorinale@poczta.fm

No to czas start!
 
__________________
Konto zawieszone.
Mira jest offline  
Stary 04-09-2007, 14:30   #2
 
behemot's Avatar
 
Wybierz mnie, wybierz mnie. Polityka, wampir no i Mira <wazelina wiem> czego chcieć więcej? Sesja pod obserwacją, zapewne napisze karte.


***
Dla mniej obeznanych Świat Mroku - informacje czyli internetowy portal o W:M
***

Pytanie:
Jaki jest stosunek MG do Lini Krwi, linia krwi to wymysł nWoD, sztuczka polega na tym, ze w ramach każdego klanu tworzą się odłamy. Przykładem tego jest Luna (klan Toreador) który znajduje się gdzieś na forum. Zaletą linii jest to, że można stworzyć postać bliższą naszej wizji.
edit: wpadłem na pomysł venture, a że postać będzie klasycznym bufonem to też udziwnienia nie będa konieczne
Jak się ma sprawa wad i zalet? Dopuszczasz? Jakie są limity? (jeśli są) czy należy poprzestac na 10-20 czy też mamy poszaleć.

***
Aktualna postać: Venture, tak już ją widzę, taki scenarzysta traktujący ludzi jak pacynki, czajacy się w mroku i układający świat wokół siebie wedle swego PLANu. Nie jest rządny władzy, po prostu będzie to dla niego cos normalnego. Tak samo jak rola księcia. Na pytanie Dlaczego kura przeszła przez ulice? odpowie To był mój agent, który poświęcił życie dla dobra Maskarady
 

Ostatnio edytowane przez behemot : 04-09-2007 o 22:51.
behemot jest offline  
Stary 04-09-2007, 15:01   #3
 
Kutak's Avatar
 
Tak jak mówiłem, zgłaszam się W prawdzie jeszcze nie na sto procent (bo nowa szkoła musi zostać "rozpoznana" :P), ale w przeciągu tych dwóch tygodni pewnie dostaniesz postać i potwierdzenie udziału samego Kutaka w sesji Tym razem nie postacią "walczącą o swojego syna" (a to nowość! ), a... Zresztą, o konceptach będę pisał, jak pomysł się wyklaruje.

Pozdr
Kutaczy wompierz.
 
__________________
Kutak - to brzmi dumnie.
Kutak jest offline  
Stary 04-09-2007, 15:28   #4
Konto usunięte
 
Mira's Avatar
 
Behemot:

Osobiście nie jestem wielbicielką nWoD-a i dlatego obracam się raczej w starym (dobrym) Świecie Mroku.
Nie chcę Was jednak ograniczać przy tworzeniu postaci, dlatego... nie mówię "NIE", ale jestem do pomysłu Linii Krwi raczej negatywnie nastawiona.

Wady i zalety - wedle uznania - nie wymagam ich, ale też nie mam nic przeciwko.

I tak w zgłoszeniu najważniejsze będzie dla mnie opowiadanie i życiorys
 
__________________
Konto zawieszone.
Mira jest offline  
Stary 04-09-2007, 15:32   #5
 
MigdaelETher's Avatar
 
Ja również się zgłaszam, już siedze i kropkuję moją Malkaviankę. Dwie wampiryczne noce pod rząd sie kroją, aż mi się kiełki wysuwają.
 
__________________
Zagrypiona...dogorywająca:(
MigdaelETher jest offline  
Stary 04-09-2007, 15:41   #6
Konto usunięte
 
Midnight's Avatar
 
Samobojstwo..... Zglosze sie... Gorzej juz nie bedzie..... Hmm.. i tak mnie nie przyjmie ;(..... Ide cos naskrobac.

Mam tylko jedno pytanie... Bardzo wazne tak dla mnie jak i mojej postaci....
Beda ciasteczka?
 
__________________
[B]poza tym minął już jakiś czas, odkąd ludzie wierzyli w Diabła na tyle mocno, by mu zaprzedawać dusze[/B]
Midnight jest offline  
Stary 06-09-2007, 07:57   #7
 
Maju's Avatar
 
zgłaszam się ze swoim niewidzialnym nosferatu - wyśmienitym szpiegiem i prowokatorem intryg. Uważaj , może właśnie stoję za Tobą....
 
Maju jest offline  
Stary 06-09-2007, 11:52   #8
Konto usunięte
 
Mira's Avatar
 
Ponieważ niektóre pytania padają po kilka razy na GG i PW, odpowiem na nie też tutaj, żeby się już nie powtarzać.

Czy można grać "nie-wampirem"?
Nie, nie można. Gramy w Wampira i to na wysokich stołkach. Nie wyobrażam sobie po prostu, aby Rada Camarilli wybrała np. Lupina do roli Księcia.
Oczywiście, później w sesji pojawią się przedstawiciele innych ras, ale to się szybko nie stanie, a poza tym nie przewiduję dla nich większych ról.

Czy może być w sesji więcej niż jeden przedstawiciel danego klanu?
Jasne, nie widzę problemu.

Czy są jeszcze wolne miejsca?
Oczywiście! Nie ma u mnie czegoś takiego jak rezarwacja miejsc, zatem każdy ma szansę. Raz jeszcze powtarzam, że decyzję podejmę dopiero 18.09 - do tego czasu czekam na zgłoszenia.

Co zrobić żeby zapewnić sobie miejsce w sesji?
A to na PW... podam numer konta. ;D
 
__________________
Konto zawieszone.
Mira jest offline  
Stary 10-09-2007, 22:43   #9
 
mataichi's Avatar
 
Oficjalnie zgłaszam swój udział jak na razie w rekrutacji a jak pani MG pozwoli a ja zasłużę to w sesji. Niemniej jednak kartę postaci podeśle dopiero w przyszłym tygodniu a więc pod sam koniec rekrutacji

pozdrawiam jak widzę sporą konkurencje
 
mataichi jest offline  
Stary 12-09-2007, 19:38   #10
 
Fanael's Avatar
 
Zgłoszenie wysłane. Teraz pozostaje tylko składać ofiary bogom, żeby się udało.
 
__________________
Księciu nigdy nie powinno brakować powodów, by złamać daną obietnicę.
Fanael jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:27.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168