Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22-09-2007, 21:15   #1
 
K.D.'s Avatar
 
Reputacja: 372 K.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetny
[DnD 3,5: FR] Ocalenie

Epizod I
Rzeka KrwiWar... war never changes.

Graddon stał niczym posąg, nie zdradzał go nawet najmniejszy ruch. Dla stojącej z tyłu osoby mogło się wydawać, że Wysoki Lord wpatruje się w płomienie trzaskające w kominku, naprzeciwko którego stał. Jednak oczy generała były zamknięte, a jego ściągnięta w strasznym grymasie twarz przeczyła harmonijnej postawie.
Po skroni Graddona spłynęła mała, mętna kropelka potu, i zatrzymała się na jego kilkudniowym zaroście. To jakby obudziło mężczyznę, który rozwarł powieki i targnął gwałtownie całym ciałem, jak osoba obudzona z długiego, strasznego koszmaru. Zmęczony, przekrwiony wzrok generała powoli tracił wyraz panicznego strachu, jaki towarzyszył mu po 'obudzeniu'. Lord westchnął głęboko i nerwowym gestem przeczesał palcami krótko przystrzyżone, siwiejące włosy swoją poznaczoną bliznami, stwardniałą od drzewca włóczni dłonią.
Twarz weterana była mocno opalona, aż zbrązowiała, i pokryta większymi lub mniejszymi bruzdami - czy to zmarszczkami, czy drobnymi ranami. Kiedyś był przystojny - gładkolicy i wyprostowany, z szerokimi ramionami i mocnym głosem. Kiedyś... kiedyś był młody.
To było dawno i nieprawda.
Teraz Graddon był cieniem, nędzną namiastką, samego siebie sprzed lat. Płaszcz ciążył my na plecach, a zbroja uwierała w bok. Weteran garbił się pod naporem ciężkiego materiału i grubych blach. Ci, którzy nie znali go sprzed lat, nie potrafiliby sobie wyobrazić dzisiejszego Graddona, jako wojownika i dowódcę, potężnego i srogiego.
Tańczące w kominku światło i półmrok panujący w reszcie komnaty nadawały jego rysom upiorność, którą potęgowało jego beznamiętne spojrzenie, utkwione w płomieniach. Graddon odwrócił się powoli, przypiął do pasa pochwę z mieczem i pobrzękując z każdym krokiem wieloma odznaczeniami przyczepionymi do jego opancerzonej piersi ruszył ku drzwiom, gotów spotkać się ze swoimi dowódcami i omówić detale ofensywy.
Na zewnątrz zagrzmiało. Ciężkie krople poczęły uderzać w grube zamkowe okiennice. Przybyliście.


***

Śródlecie Roku Dzikiej Magii, 1372 według rachuby Dolin
Wobec nasilających się, coraz zuchwalszych ataków rozmaitych istot i dekadentów ras cywilizowanych na granicy Cormyru z Dolinami do wielu punktów wysłano oddziały obu stron, by ostudziły rozbójnicze zapędy zamieszkujących tamte regiony bandyckich grup. Zagrożenie okazało się jednak znacznie poważniejsze...
Dolina Shuary jest, lub była, jedną z piękniejszych w okolicy. Znajdowały się tam spokojne osiedla, gdzie farmerzy i drwale wiedli sielankowy, w porównaniu z dzisiejszym, żywot.
Najpierw miasteczko na północy doliny zostało spopielone przez nagły, i niepokojąco skoordynowany hobgobliński najazd. Ludność zmasakrowano lub wzięto w niewolę, zasoby pośpiesznie pozbierano, a budynki zrównano z ziemią, czasami wywożąc nawet na wozach kamienie i belki. Wysłana w tamte strony drużyna królewskich żołdaków została rozbita i rozpędzona na cztery wiatry, podobnie następna, większa. Hobgobliny wycofały się dalej na północ, i ten moment królowa Cormyru wybrała na wysłanie pełnej armii w ten rejon. Owa armia, dowodzona przez podstarzałego generała Graddona, szybko zajęła opuszczony zamek Dallark, przysposobiła go do obrony, i ufortyfikowała mosty łączące północny i południowy brzeg rzeki Shaury, oraz miasto Riverton, znajdujące się po północnej stronie zachodniego mostu. Po tygodniu bez najmniejszej oznaki działalności przeciwnika żołnierze, w liczbie czterystu zbrojnych, łuczników, piechoty, kawalerii i oddziałów specjalnych, a także drugie tyle świeżo zwerbowanej piechoty, poczęło złorzeczyć z nudy i głośno wyrażać swoją opinię o monarchach szastających swoimi siłami po polach uprawnych, a nie bitewnych.

Wtedy zaatakowała Horda.
Trwają wzajemne przepychanki między królewskimi zbrojnymi a hobgoblińskimi wojownikami z klanów zjednoczonych pod sztandarem Wilka. Kilkakrotnie hobgobliny i ich sprzymierzeńcy spychali armię Cormyru ku południowemu brzegowi, i kilkakrotnie ludzie kontratakowali. Dwukrotnie przeprowadzono szturm na Riverton. Obecnie wojska ludzi mocno stoją tuż przed mostami, broniąc ich zaciekle. Riverton, którego mieszkańców niezdolnych nosić broni ewakuowano w okolice zamku, posłużyło za improwizowaną twierdzę i bazę wypadową.

Dolina Shuary jest największym skupiskiem wojska Cormyru na drodze do Suzail.
A Wy jesteście jej obrońcami.Witam!
Oto informacje dla potencjalnych graczy:
1. Edycja, podręczniki, mechanika, kwestia zgodności z systemem: Pełna mechanika DnD 3,5. Jeśli masz wątpliwości co do jakiegoś podręcznika, spytaj, a powiem, czy można z niego korzystać. Można korzystać z materiałów do FR 3,0. Pełna zgodność z każdym kanonicznym materiałem do FR. Chronologia jak z DnD FR: Opis Świata, str. 266-271 polskiej wersji językowej. Karty można przygotowywać w PCProfilerze, WebProfilerze, w formacie .pdf, .jpg, .doc lub podobnym. Zastrzegam, że ręcznie robione karty muszą zawierać wszystkie informacje zawarte w oficjalnej karcie. Rzuty kostkami będę wykonywał we własnym zakresie w niestronniczej kostnicy internetowej.
2. Gracze i postaci: potrzebuję od 4(czterech) do 7(siedmiu) graczy. Poziomy 9-te, rasy dowolne – byle rasowe kostki i wyrównanie poziomów zmieściło się we wspomnianej 9-tce. Z oczywistych powodów, postaci złe lub ze złych ras będą źle widziane(nie tyle przeze mnie, co Waszych pod- i nadkomendnych). Atrybuty wykupujemy systemem Point Buy. Do dyspozycji macie 36 punktów. Co do pieniędzy, posiadacie 12000(dwanaście tysięcy) sztuk złota, za które kupujecie przedmioty i oporządzenie według cen z podręczników. Z ładnym uzasadnieniem w historii, z chęcią powitam nadprogramowe przedmioty i ‘samoróbki’, chyba, że przekroczą one swą potęgę granicę zdrowego rozsądku. Chociaż gra będzie się opierać na walce, wszystkie klasy są mile widziane, gdyż każda znajdzie coś dla siebie na polu bitwy.
3. Historia: W historii proszę uwzględnić, jak postać znalazła się w Dolinie. Przez przypadek? Jest żołnierzem, częścią armii? Najemnikiem? Poszukiwaczem przygód i bitewnej chwały? Ponadto, chciałbym by historię poprzedzała wstawka opowiadana, niekoniecznie bardzo długa, która pozwoli mi się zorientować, na jakim poziomie stoicie, czy to pisarskim, czy stylistycznym, czy wczucia się w postać.
4. Postowanie i nieobecności: Postujemy, gdy mamy czas. To zależy od Was. Zastrzegam sobie prawo do indywidualnego bądź grupowego popędzania. O nieobecnościach chciałbym wiedzieć z góry, jeśli będzie to możliwe. Ostrzegam, że nie będę zwlekać w nieskończoność na gracza, któremu ‘coś wypadło’, na przykład tygodniowy wyjazd nad jezioro, a ja nie będę o tym powiadomiony. W przypadku wcześniejszego usprawiedliwienia, gracz będzie mógł się czuć względnie spokojnie.
5. Pytania i zgłoszenia: Zgłoszenia i postaci proszę wysyłać na PW lub maila, w zależności od rozmiaru. Pytania proszę zadawać tutaj lub na GG, chętnie na nie odpowiem.

E-mail: krz6dom@wp.pl
GG: 11452451, często niewidoczny

Przydatne linki:
Kalkulator do systemu PointBuy, szybki i wygodny.
Wspomniany wyżej PCProfiler, czyli edytowalna karta do DnD 3,5.
WebProfiler, taki PCP, tylko że on-line. Przydatny, gdy masz Linuxa.
I, co najważniejsze, SRD d20, Wasza Biblia DnD w pigułce. Trzy podstawowe podręczniki do 3,5 on-line! Za darmo i legalnie. A specjalnie dla użytkowników preferujących nasz ojczysty język, SRD 3,5 po Polsku, z podziękowaniem dla Odysei.

Z miejsca mówię, że NIE wiem, kiedy zakończę rekrutację.

Pozdrawiam i czekam!
 
__________________
"Uproczywe[sic] niestosowanie się do zaleceń Obsługi"

Ostatnio edytowane przez K.D. : 23-09-2007 o 20:00.
K.D. jest offline  
Stary 22-09-2007, 23:53   #2
 
dziobon's Avatar
 
Reputacja: 85 dziobon ma wyłączoną reputację
No w końcu porządnie zapowiadająca się sesja w D&D, czyli to co lubię - zgłaszam się.

I na wstępie: Nie pogodzisz chyba prestiżówek z podręcznika do Zapomnianych Krain 3.0 do mechaniki w której chcesz grać czyli 3.5, nie wiem czy to stanowi problem (chyba, nie sprawdzałem czy są tam jakieś sprzeczności) ale może sprawić to kłopot. Dlatego ja to z nimi wygląda?

Czy trzeba znać "Chronologie jak z DnD FR: Opis Świata, str. 266-271" dokładnie, czy wystarczy, że dobrze znam Cormyr i jego "zasady" oraz Doliny? Jeżeli trzeba to czy mógłbyś chociaż opowiedzieć o ogólnym stanie wydarzeń politycznych i historycznych, bo z podręcznika źle i niewygodnie się czyta - nawet nie wiemy jakie mają być te interesujące dla nas informacje.

A tak z ciekawości - czy to jest przygoda z jakiejś podstawki czy zrodzony z twojej własnej wyobraźni. Jeżeli to drugie to jak udało ci się stworzyć taką ładną mapę?
 
__________________
"Za stodołą, gdzieś na płocie,
kogut gromko pieje,
zaraz przyjdę, miła do cię,
tylko się odleję" - A.Sapkowski "Coś się kończy, coś zaczyna"

Ostatnio edytowane przez dziobon : 22-09-2007 o 23:55.
dziobon jest offline  
Stary 23-09-2007, 09:08   #3
 
Moldgard's Avatar
 
Reputacja: 14 Moldgard nie jest za bardzo znanyMoldgard nie jest za bardzo znany
Piszę się na to... Pytania wysłałem na gg czekam na odp i zabieram się za postać...
 
__________________
Quick! Like a Shadows we must be!
Moldgard jest offline  
Stary 23-09-2007, 09:54   #4
Gem
 
Gem's Avatar
 
Reputacja: 73 Gem wkrótce będzie znanyGem wkrótce będzie znanyGem wkrótce będzie znanyGem wkrótce będzie znanyGem wkrótce będzie znanyGem wkrótce będzie znanyGem wkrótce będzie znanyGem wkrótce będzie znanyGem wkrótce będzie znanyGem wkrótce będzie znanyGem wkrótce będzie znany
witam

Też chętnie zagrałbym w tej sesji, ale mam pytanie. Jeśli jest ona związana z walką, to chciałbym wiedzieć jak będzie wyglądać kwestia mechaniki, a dokładnie rzut kośćmi. Kartę postaci prześle dziś lub jutro.
 
Gem jest offline  
Stary 23-09-2007, 11:32   #5
 
K.D.'s Avatar
 
Reputacja: 372 K.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetny
Cytat:
Napisał dziobon
No w końcu porządnie zapowiadająca się sesja w D&D, czyli to co lubię - zgłaszam się.
Bardzo mi miło! Pewnie nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale uratowałeś mnie przed zbanowaniem.

Cytat:
Napisał dziobon
Nie pogodzisz chyba prestiżówek z podręcznika do Zapomnianych Krain 3.0 do mechaniki w której chcesz grać czyli 3.5, nie wiem czy to stanowi problem (chyba, nie sprawdzałem czy są tam jakieś sprzeczności) ale może sprawić to kłopot. Dlatego ja to z nimi wygląda?
Oczywiście, materiały mechaniczne mogą sprawić problem - z tego faktu wolałbym, by ich nie używać. Miałem na myśli materiały fabularne. W ekstremalnych przypadkach, porównam zasady i własnoręcznie dostosuję klasy do 3.5, lub po prostu zdobędę do nich dostęp.

Cytat:
Napisał dziobon
Czy trzeba znać "Chronologie jak z DnD FR: Opis Świata, str. 266-271" dokładnie, czy wystarczy, że dobrze znam Cormyr i jego "zasady" oraz Doliny? Jeżeli trzeba to czy mógłbyś chociaż opowiedzieć o ogólnym stanie wydarzeń politycznych i historycznych, bo z podręcznika źle i niewygodnie się czyta - nawet nie wiemy jakie mają być te interesujące dla nas informacje.
Znajomość chronologii jest absolutnie niewymagana - po prostu gdyby ktoś zechciał umieścić swoją postać w jakimś wydarzeniu historycznym, chciałbym, by oparł się on o chronologię zamieszczoną na tych stronach podręcznika. Znajomość Cormyru to aż rozpusta

Cytat:
Napisał dziobon
A tak z ciekawości - czy to jest przygoda z jakiejś podstawki czy zrodzony z twojej własnej wyobraźni. Jeżeli to drugie to jak udało ci się stworzyć taką ładną mapę?
Przygoda zrodziła się w mej głowie, a mapka została znaleziona w jednym z podręczników i tak mi się spodobała, że zmieniłem trochę wygląd pola bitwy, by pasowała. Chwilowo nie sugerujcie się mapką - na przykład krasnoludy i giganci jeszcze nie przybyli, powinna dawać ona tylko ogólny zarys wyglądu Doliny.

Cytat:
Napisał gem
Też chętnie zagrałbym w tej sesji, ale mam pytanie. Jeśli jest ona związana z walką, to chciałbym wiedzieć jak będzie wyglądać kwestia mechaniki, a dokładnie rzut kośćmi. Kartę postaci prześle dziś lub jutro.
Rzuty będę wykonywał sam, w jednej z internetowych kostnic, i informował Was o nich. Często będę jednak używał zdrowego rozsądku i własnego widzimisię, oraz prawdopodobnych predyspozycji Waszych postaci.
 
__________________
"Uproczywe[sic] niestosowanie się do zaleceń Obsługi"
K.D. jest offline  
Stary 23-09-2007, 12:20   #6
 
Odyseja's Avatar
 
Reputacja: 1118 Odyseja ma z czego być dumnyOdyseja ma z czego być dumnyOdyseja ma z czego być dumnyOdyseja ma z czego być dumnyOdyseja ma z czego być dumnyOdyseja ma z czego być dumnyOdyseja ma z czego być dumnyOdyseja ma z czego być dumnyOdyseja ma z czego być dumnyOdyseja ma z czego być dumnyOdyseja ma z czego być dumny
Wchodzę w to Tylko jest jeden problem. 29 wyjeżdżam na tydzień. Czy będzie to bardzo przeszkadzało?
 
__________________
A ja niestety nie mam nic na swoje usprawiedliwienie. Co spróbuję coś napisać, nic mi nie wychodzi. Nie mogę się za nic zabrać, chociaż bardzo bym chciała. Nie wiem, co się ze mną dzieje. W najbliższym czasie raczej nic nie napiszę. Przepraszam.
Odyseja jest offline  
Stary 23-09-2007, 12:25   #7
 
K.D.'s Avatar
 
Reputacja: 372 K.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetny
Cytat:
Wchodzę w to Tylko jest jeden problem. 29 wyjeżdżam na tydzień. Czy będzie to bardzo przeszkadzało?
Nie sądzę. Prawdopodobnie zaczniemy mniej wiecej wtedy gdy wrócisz, a jeśli będziemy gotowi wcześniej, spytam się graczy, czy nie będa mieli nic przeciwko poczekaniu. Ok?
 
__________________
"Uproczywe[sic] niestosowanie się do zaleceń Obsługi"
K.D. jest offline  
Stary 23-09-2007, 13:18   #8
 
Qumi's Avatar
 
Reputacja: 430 Qumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetny
No ja bym chętnie zagrał, dozwolone są "niestandardowe" klasy podstawowe jak czarnoksiężnik, psion, upiorny nekromanta czy wojenny mag(nie mylić z prestiżówką!!!)? jeśli nie masz materiałów mogę ci podrzucić, tyle że po angielsku raczej, ewentualnie przetłumaczyć(student anglistyki )
 
Qumi jest offline  
Stary 23-09-2007, 13:24   #9
 
K.D.'s Avatar
 
Reputacja: 372 K.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetny
Drogi Qumi, podzielam Twoje zainteresowanie 'niestandardowymi' klasami i jestem w posiadaniu około 52 podręczników i dodatków do DnD 3.5 i FR 3.0 - twórz postać śmiało i nie martw się o mnie
 
__________________
"Uproczywe[sic] niestosowanie się do zaleceń Obsługi"
K.D. jest offline  
Stary 23-09-2007, 17:37   #10
 
Odyseja's Avatar
 
Reputacja: 1118 Odyseja ma z czego być dumnyOdyseja ma z czego być dumnyOdyseja ma z czego być dumnyOdyseja ma z czego być dumnyOdyseja ma z czego być dumnyOdyseja ma z czego być dumnyOdyseja ma z czego być dumnyOdyseja ma z czego być dumnyOdyseja ma z czego być dumnyOdyseja ma z czego być dumnyOdyseja ma z czego być dumny
Mam takie pytanko. Ściągnęłam ten program, do robienia karty. Są tam dwie wersje. 3.0 i 3.5. Ta druga po angielsku. Obojętne na której zrobimy kartę? Bo mi się wydają bardzo podobne
 
__________________
A ja niestety nie mam nic na swoje usprawiedliwienie. Co spróbuję coś napisać, nic mi nie wychodzi. Nie mogę się za nic zabrać, chociaż bardzo bym chciała. Nie wiem, co się ze mną dzieje. W najbliższym czasie raczej nic nie napiszę. Przepraszam.
Odyseja jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:36.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169