Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27-09-2007, 16:04   #1
 
Akhazard's Avatar
 
[Autorski] O tym, jak człowiek zapragnął władania czasem.

Witam wszystkich userów i nieuserów.

Trafiliście do rekrutacji na moją sesję. Powiem na wstępie, iż pomysł na sesję podsunęła mi szkoła, a dokładniej obóz integracyjny (chyba każdy wie, co to ). Tak więc ukłony w stronę mojej szkoły ^^.

Wyobraź sobie nasz Świat. Europę... Piękne.. teraz wyobraź sobie, jak wyglądałby nasz Dom, gdyby od około roku 1900 ludzkość pogrążona była w niezliczonych konfliktach zbrojnych. Wojna pochłonęła wszystko. Walczą praktycznie wszyscy. Przy obecnych technologiach? Przy broni biologicznej, atomowej, czy innych wynalazkach.. straszny wygląd, nieprawdaż? Teraz wyobraź sobie, że jest rok 2131. Wbrew pozorom my, ludzie, radzimy sobie całkiem nieźle. Stany Zjednoczone, Rosja, Niemcy, Japonia i Polska. To pięć państw, które odnoszą największe militarne sukcesy. Precyzując, praktycznie jedyne państwa, z którymi należy się liczyć i które mają cokolwiek do powiedzenia na Ziemi.

(kilka zbytecznych informacji)
Stany Zjednoczone i Rosja pogrążone są w wojnie między sobą od około 135 lat. Prowadzą otwartą, frontalną walkę przy użyciu piechoty, samolotów i czołgów. Rzadko używają ładunków atomowych.
Japonia - kraj doskonale rozwiniętej robotyki i informatyki. Japończycy prowadzą otwartą wojnę z większością krajów położonych na wschód od nich. Chiny zostały w 3/4 przejęte przez Japonię. Do walki posyłają specjalnie skonstruowane roboty bojowe, unikając licznych śmierci Japończyków. Ich broń głównie opiera się o technologię laserową.
Niemcy - kraj, który osiągnął praktycznie najwięcej. Dzięki zaawansowanej genetyce na bazie fragmentów DNA sklonowany został Adolf Hitler. Stworzony po to, aby rządzić krajem. Aby doprowadzić kraj do postaci imperium. Niemcy, przy użyciu specjalnych technologii modyfikują ciało człowieka tworząc "Arianes". Oni - nigdy nie męczący się, nie odczuwający bólu, pozbawieni niepotrzebnych części ciała wysyłani są do walki. Drugą cechą charakterystyczną Niemców jest bardzo spopularyzowana broń atomowa. Bomby zrzucane są na wrogie miasta przez samoloty, sterowane przez sprytnie ukrytych w bunkrach Niemców.
Hitler długo nie czekał z realizowaniem planu zdobycia Europy. Naprawiając błąd swojego poprzednika, sam posyłał ataki w większych odstępach czasowych. Po kilkunastu latach władzy ruszył na zachód, wysyłając całe wojsko na Francję, Holandię, Belgię, Szwajcarię, Hiszpanię. Jedynie Francja spróbowała obrony. Kilka lat później wojska przerzucone zostały na wschód.
Polska Przez pierwsze dwa lata walk z Niemcami Polacy bronili się niezwykle skutecznie. Jednak po pewnym czasie, między niemieckimi jednostkami zaczęły pojawiać się angielskie czołgi. Anglia podporządkowała się Niemcom w stu procentach. Nasza stolica - Warszawa została dosięgnięta atakiem atomowym i tym samym zrównana z ziemią. Od tamtego momentu nie mieliśmy już szans. Fala niemieckich i angielskich wojsk powoli wdzierała się w naszą ojczyznę. Przez następne kilka lat w kraju nastąpiło kilka zmian:
-Rozwój partyzantki - niezliczone sabotaże Niemców i Anglików. Partyzanci dosłownie "wyrastali" spod ziemi, niszczyli wszystko, co było w zasięgu strzału i znikali
-Nastąpił gwałtowny rozwój informatyki - Polacy, pracując w ukryciu przed agresorem opracowali system, który mógł zmienić losy Świata. System teleportacji materii w czasie lub przestrzeni. Ten system genialnie współpracował z Partyzantką Polską. Grupy ludzi zwyczajnie znikały i pojawiały się kilkaset metrów dalej. Teleportacje w czasie nie były testowane ze względu na obawę przed konsekwencjami.
-(niestety) wzrost korupcji. - Polska stała się krajem, w którym ktoś z pieniądzem może zrobić dosłownie wszystko. Każdego da się przekupić. Każdy ma swoją cenę.

Po kilku jednak latach nastąpił kolejny przełom. Do władzy w Polsce doszedł Maksymiljan Polski. Człowiek, który mimo okupacji widział nadzieję i postanowił sprzeciwić się Niemcom. Perspektywa wolnego, silnego kraju spodobała się ludziom. Polski szybko doszedł do władzy. Po roku mianował się Dyktatorem IX RP. Rzeczywiście realizował swoje postanowienia. Natychmiast wprowadził wojsko regularne. Początkowo potajemnie, później, zupełnie otwarcie zaczął formować jednostki. Komandosi polscy - uznawani za jednych z najszybszych i najbardziej mobilnych na świecie zaatakowali zaborcę. Na czas kontrataku Maksymilian - strona rządu doszedł do porozumienia z Izabelą Postrucką (przywódcą partyzantów). Atak Polaków był gwałtowny, szybki, zorganizowany i bardzo skuteczny. Siły wroga wycofały się po kilku tygodniach walk. Było lepiej. Zdobyliśmy nowe ziemie. Przejęliśmy tereny za Berlinem i na tym zaprzestaliśmy. Granice kraju zostały zamknięte. W Polsce nie mogli żyć obcokrajowcy nie posiadający zezwolenia (którego zdobycie było praktycznie niemożliwe). Handel zagraniczny z państwami europejskimi został zamknięty. Niestety korupcja i siła pieniądza pozostały. Rząd skutecznie chroni granic państwa. Jesteśmy "hermetycznie" zamkniętym państwem. Państwem, którego nie da się zdobyć. Państwem, z którym trzeba się liczyć.


_____________________________________

-Do dnia dzisiejszego wojny panujące na świecie wyrządziły niezwykle wielkie szkody. Zginęły miliony ludzi. Setki tysięcy miast zostały zrównane z ziemią. Obrona naszego kraju w końcu też padnie. Ugniemy się pod Niemcami po raz wtóry. Jednak obawiam się, że następnym razem już się nie podniesiemy. Koniec ludzkości zdaje się być o krok od nas. Grzechem z naszej strony jest przyjmowanie biernej postawy. Nie możemy po prostu zamknąć kraju i patrzeć jak świat upada. My! Polacy! Zwłaszcza wtedy, kiedy mamy możliwości! Tak... wiecie wszyscy o czym mówię. Mówię o Systemie Teleportacji Materii w Czasie.. Przez wiele lat baliśmy się użyć systemu w obawie przed konsekwencjami. Lecz dzisiaj, w dniu, w którym praktycznie ocieramy się o zagładę nie mamy innego wyjścia. Niczego nie możemy już stracić. Możemy tylko coś naprawić.
Ja. Maksymilian Polski, we współpracy z panią Izabelą Postrucką zorganizowaliśmy podróż w czasie, w przeszłość. Grupa ludzi z tej listy *
mężczyzna wskazał na kopertę, którą trzyma w ręku*, którą wybraliśmy spośród wszystkich kandydujących zostanie za chwilę przeniesiona w przeszłość do roku 1870. Roku, w którym Niemcy nie stanowili jeszcze realnego zagrożenia. Od tamtego momentu będziecie ratowali kulturę Polski zabierając ze sobą najważniejsze dzieła literackie oraz prowadzili politykę antyniemiecką, ratując tym samym przyszłośś. W Was jedyna nadzieja. Przeprowadzicie sabotaż na kraju niemieckim. Jedynie to może powstrzymać ich inwazję.
Zaznaczam też, że zostaniecie wyposażeni we wszystkie środki niezbędne do przeżycia. Postaramy się przesłać razem z Wami jak najwięcej urządzeń które mogą być Wam potrzebne. Możliwe też, iż dostaniecie komputery. Wracając do przyszłości, do Polski będziecie postrzegani jako bohaterowie narodowi. Zapewne po pewnym czasie w szkołach będą uczyli o grupce dzielnych Polaków, którzy odważyli się przemieścić się w czasie chcąc ratować ojczyznę. Pamięć o Was przetrwa na wieki.
Pamiętajcie jednak: istnieje mnóstwo zagrożeń i niebezpieczeństw. Podróże w czasie nie były jeszcze praktykowane. Nie wiemy, co może się z Wami stać. Nie wiemy, jak może zaowocować Wasza praca w przeszłości...
Teraz odczytam listę (...)


______________________________________

To jest minimalne wprowadzenie do sesji. Niezwykle uproszczone (zwyczajnie przepraszam za to.. ciężko było mi to uporządkować). Zapewne widzicie zamysł. Grupa Polaków przenosząca się w przeszłość.. Jak Pan Maksymilian wspominał " Nie wiemy, co może się z Wami stać". Cóż. Uchylę rąbka... (spódnicy) tajemnicy. W takich eksperymentach musi się coś nie udać... cóż... Tyle starczy .

Czego możecie spodziewać się po sesji, a czego nie.
Napewno nie spodziewajcie się epickich czynów. To nie D&D. W czasach, w które zostaniecie przeniesieni nie ma elfów, krasnoludów, magii czy herosów. To przeszłość świata obecnego. Oparty na historii.
Czego możecie się spodziewać? Zawiłości sprawy. Jeśli dobrze pójdzie, nie będziecie wiedzieli jak się tak właściwie nazywacie. Mnóstwo zwrotów akcji. Pełno kłamstwa.
Raczej nie spodziewajcie się wielotygodniowych wypraw eksploracyjnych..

Czego ja wymagam od Was?
Zacznijmy od postaci. Tu nie daję Wam, mili zainteresowani, pełnej swobody. Dam Wam listę "osób".. może profesji, których musicie się trzymać i których zmieniać nie powinniście. Są to osoby typu: Partyzant(żołnierz), Biolog, Doktor Historii Filozofii, Pielęgniarz. Tego typu profesje. Musisz wybrać jedną osobę i zbudować jej tożsamość na bazie tej jednej rzeczy. Co musisz uwzględnić? Na pewno podstawowe informacje typu:
Imię i nazwisko
Wiek
Wygląd zewnętrzny (tu proszę o wiele szczegółów i przykładów. Sesja będzie "story tellingiem" tak więc brak jej mechaniki. Nie mam współczynnika "siła" który powie mi, czy to uniesiesz, czy nie. Muszę wiedzieć, jak jesteś zbudowany, dlaczego tak, co przykładowo zdołasz podnieść nad głowę, co przesunąć)
Styl ubioru (oficjalny i nieoficjalny)
Karta postaci musi też zawierać informacje typu:
Cechy charakteru
Skłonności
Nawyki
Cechy charakterystyczne (W zachowaniu np.)
Historię (!!! jedna z ważniejszych części KP. Tworząc odpowiednio rozbudowaną i ciekawą historię masz szanse rozbudować postać. Możesz dodać swojej postaci wiele ciekawych udogodnień typu.. "Osoba zna się doskonale z dyktatorem" Co wiadomo, jakie może dawać korzyści)
Stan małżeński (w tym też kilka informacji o rodzinie)
Powód, dla którego chcecie przenieść się w przeszłość (mile widziane ciekawe pomysły)
To kilka konkretów. Ale, mile widziane będą również Wasze własne pomysły. Musicie po prostu stworzyć postać i opisać mi ją.

Dodam jeszcze, iż ilość bohaterów nie ma zbyt wielkiego znaczenia. Jak dla mnie może ich być 12. Może ich być 4. Ale każdy z nich będzie musiał uważać, gdyż litości nie zaznacie z mojej strony.

Następna ważna rzecz, której napewno będę od Was wymagał. Jeżeli masz zamiar odegrać postać, która np. jest Biologiem, będę wymagał od Ciebie wiedzy biologicznej. W tej sesji będziesz zmuszony/a wczuć się dokładnie w swojego bohatera. Mogą zdarzyć się np. momenty, gdy będę opisywał pewną roślinę. Owy biolog musi rozpoznać roślinę. A jak będzie to możliwe dla biologa, jeśli gracz pozbawiony będzie wiedzy biologicznej? A roślinę chce zjeść inny bohater myśląc, że nie jest trująca... To napewno się przyda.

Ostania najważniejsza rzecz, której będę od Was wymagał to.. cierpliwość.. jak chyba każdy wie, od września zaczęła się szkoła (:P). Trochę czasu spędzać trzeba nad książkami.. a gdy wraca się jeszcze późno do domu.. wolnego czasu jest wyjątkowo mało. Tak więc myślę, że na sesji będzie panowała zasada "Jedna wypowiedź na 3 dni". Oczywiście odpowiedzi będą mogły padać częściej. Ale 3 dni to maksymalny czas na odpowiedź.

Czego wy wymagacie ode mnie?
Szczerze powiedziawszy.. chętnie wysłucham Waszych pytań. Zadawajcie je tutaj, bądź skype/gg. (huorek / 11805380). W tym ... /\ napewno coś jest niejasnego. Zapytaj, napewno odpowiem..


Liczę na kilku chętnych i pozdrawiam!

p.s. Mogę coś dodać do powyższego tekstu. Jeśli o czymś sobie przypomnę oczywiście..

p.s.2 W załączniku macie listę osób oraz mapę obecnej Europy. Wybaczcie, za małą czytelność mapy.. każdy raczej zna obecny stan kontynentu.. ten jest nieco zmieniony.. W razie wątpliwości pytajcie.

@edit
p.s.3 (już trzeci? Pewnie będzie ich więcej)
Padło pytanie na temat krajów afrykańskich oraz Australii.

Sprawa w tamtych krajach nie jest do końca jasna. Państwa, których głównymi surowcami jest ropa naftowa, diament. Zasoby niezbędne dla rozwoju militarnego. Czołgi mimo postępu nadal napędzane są ropą. Bez kryształu nie stworzono by broni laserowej. Potężne państwa tego świata obędą się bez tych krajów, lecz nie bez ich surowców.
Afryka jest źródłem większości surowców, jakimi dysponują potężne państwa tego świata. Również i tam panują walki. Afryka nabrała innych kształtów wewnątrz kontynentu. Granice zatarły się. Granice między regionami nie są tak istotne. Liczą się jedynie skupiska kopalni surowców.
Prawie jedynym krajem, który stawia opór jest Arabia Saudyjska. Częściowo skutecznie odpiera ataki napastników, zachowując obecne granice państwa.
W Australii sytuacja wygląda podobnie.
Do pewnego czasu Australia była punktem strategicznym Anglików. Jednak od około 2120 roku kontynentem zaczęły interesować się Stany Zjednoczone i Japonia. Również tam trwają intensywne walki.
Kraje Afryki początkowo rozwijały się. Głód powoli zanikał. Większość krajów przybierała bardziej cywilizowane formy. Wzrost gospodarczy i socjalny szybko zmienił się w potężny dół. W momencie ataku Amerykanów, Niemców i Rosjan kraje afrykańskie przestały mieć znaczenie. Wprowadzono niewolnictwo, zmuszając rdzennych mieszkańców do ciężkiej i niewdzięcznej pracy.
Sytuacja nie wygląda dobrze. Nie zanosi się na poprawę.

p.s. 4
Ważna kwestia. Proszę Was jeszcze o dopisanie/uwzględnienie jednej rzeczy przy tworzeniu karty postaci.
Co zabieracie ze sobą w przeszłość? Co macie przy sobie w momencie, w którym siedzicie na sali, przed dyktatorem. W walizce, w kieszeni. Gdziekolwiek. Powiadomiono Was o spotkaniu na kilka godzin przed nim, więc wiele wziąć nie zdążyliście.
W co jesteście ubrani i co macie przy sobie.
Oczywiście rzeczy pokroju broni odpadają.
Dopuszczam alkohol, narkotyki, tytoń. Coś nie dużego. Może jakieś zapasowe ubrania? Może pieniądze? (choć obecnie, w Polsce używa się "Nowego Złotego", nie "Złotego).
Przepraszam, że dopiero teraz.
To ważne. Dzięki i pozdrawiam.
 
__________________

Omnis homo mendax...


Homo vitae commodatus non donatus est...

Ostatnio edytowane przez Akhazard : 28-09-2007 o 22:40.
Akhazard jest offline  
Stary 27-09-2007, 18:08   #2
 
Oktawius's Avatar
 
Ja się piszę na to. Do kiedy jest rekrutacja? Postać postaram się w weekend wysłać bo do piątku mam dużo do roboty i nie zdążę nic napisać
 
__________________
Wolę chodzić do studia niż na nie po prostu,
palić piątkę do południa niż mieć ją na kolokwium.

511409
Oktawius jest offline  
Stary 27-09-2007, 18:21   #3
 
Akhazard's Avatar
 
Do kiedy rekrutacja pytasz? Trudne pytanie.. Myślę, że mamy sporo czasu, a nikomu się nie spieszy. Poza tym, chcę, żeby przyszły do mnie jakiekolwiek KP.. Również chciałbym, żeby stworzone postacie były interesujące. Zapewniam, że praktycznie każdy zdąży. Dokładnego terminu nie potrafię narazie określić.
 
__________________

Omnis homo mendax...


Homo vitae commodatus non donatus est...
Akhazard jest offline  
Stary 27-09-2007, 19:30   #4
 
Reving's Avatar
 
Ja chętnie się dołącze, zaczynam robić karte postaci.
 
__________________
,,Zabij mutanta, spal heretyka"
Reving jest offline  
Stary 27-09-2007, 19:35   #5
 
Prabar_Hellimin's Avatar
 
Mam pytańko:
1900 rok - podajesz jako swego rodzaju rok odniesienia. Europa była pogrążona w wielkich konflikatach zbrojnych. Mnie interesuje to, czy wojny światowe miały taki kształt, jak w rzeczywistości i sposób, w jaki polska zyskała niepodległość.
 
__________________
Zasadniczo chciałbym przeprosić za tę manierę, jeśli kogoś ona razi w oczy... ;P
Prabar_Hellimin jest offline  
Stary 27-09-2007, 20:15   #6
 
mocca90's Avatar
 
Również się zgłaszam. Zapowiada się bardzo ciekawie - jest to coś innego niż zazwyczaj i mi się to podoba Za parę dni dostaniesz KP

Moje jedyne narazie pytanie: czy może być tylko 1 osoba w każdej profesji? Np. tylko jeden fizyk, jeden biolog itp. czy może być np. 3 nauczycieli i 2 dziennikarzy?
 

Ostatnio edytowane przez mocca90 : 27-09-2007 o 20:27.
mocca90 jest offline  
Stary 27-09-2007, 22:58   #7
 
Akhazard's Avatar
 
Cytat:
Napisał Prabar_Hellimin Zobacz post
Mam pytańko:
1900 rok - podajesz jako swego rodzaju rok odniesienia. Europa była pogrążona w wielkich konflikatach zbrojnych. Mnie interesuje to, czy wojny światowe miały taki kształt, jak w rzeczywistości i sposób, w jaki polska zyskała niepodległość.
Cóż, jeśli dobrze rozumiem pytanie... Do roku 1900 historia Polski wyglądała tak samo.. jak wygląda tu, u nas. W realnym świecie. Po (właśnie!) około. 1900 roku, Europa pogrążyła się w wojnach. Pierwsza Wojna Światowa wyglądała mniej więcej podobnie do tej, która na prawdę miała miejsce. Wystąpiło tam tylko kilka mało ważnych szczegółów. Druga Wojna Światowa miała zupełnie inny przebieg, wynik.


Cytat:
Napisał mocca90
Moje jedyne narazie pytanie: czy może być tylko 1 osoba w każdej profesji? Np. tylko jeden fizyk, jeden biolog itp. czy może być np. 3 nauczycieli i 2 dziennikarzy?
Oczywiście, że może być większa liczba ludzi z jednej profesji. Myślę nawet, że wprowadzi to do sesji wiele ciekawych sytuacji.

Pozdrawiam.
 
__________________

Omnis homo mendax...


Homo vitae commodatus non donatus est...
Akhazard jest offline  
Stary 28-09-2007, 10:46   #8
 
Mordragon's Avatar
 
ja mam zas pytanie :P czy doszla moja wiadomosc PW:} i czy skoro wymagasz od nas tajemnej wiedzy nauk scislych i nie tylko to czy mozemy wymagac od ciebei znajomosci jezyka polakow z 1870 roku? jak wiadomo mowili troche inaczej:> a napewno calkiem inaczej niz ludzie z 2135 ... jak sobie wyobrazas spotkanie takich osob:>?
 
__________________
Gdybym nie odpisywał przez 2 dni.. plsss PW:)
-"Na horyzoncie widzisz szyb kopalni"
-"Co to za rasa szybko-palni?"
Czego pragnie eMdżej?!
Mordragon jest offline  
Stary 28-09-2007, 17:04   #9
 
MrYasiuPL's Avatar
 
Jak jst jeszcze miejsce to ja też się zgłaszam. KP zrobię rozbudowane więc prześlę dopiero za jakąś godzinkę....
 
MrYasiuPL jest offline  
Stary 28-09-2007, 17:22   #10
 
Najda's Avatar
 
Chętnie, bardzo chętnie udział, udział wezmę. KP jest w trakcie tworzenia, niebawem prześlę.
 
Najda jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:22.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168