Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-10-2007, 19:44   #1
homeosapiens
 


Poziom Ostrzeżenia: (0%)
[D&D] Konflikt interesów

Pułapka, klęska i nadzieja.Niebo było pochmurne. Miało się już na zmierzch, gdy spokojny wiejski krajobraz został zmieniony przez nadciągającą chmurę kurzu. Dzieci pochowały się do domów, chłopi sięgnęli po kłonice, kusze, widły łuki, słowem mówiąc wszystko, co im się pod rękę nawinęło. Czekali w napięciu.

Kopyta rytmicznie uderzały o usypaną z piachu i żwiru drogę oddzielającą usiane wszelakim zbożem pola. Koń gnał ile tylko sił miał w nogach, a Gaar jeszcze popędzał go wbijając mu co chwilę w miękkie metalowe ostrogi. Jaki wierzchowiec wytrzymał by tyle galopu? ~~Tylko mój!~~ Przeleciało mu przez głowę. Nie był próżny, ale musiał go doceniać. Bez konia czułby się jak bez ręki.

W wiosce zaś usłyszano głos Gertrudy – dawnej wioskowej wiedźmy, czy jak kto woli uzdrowicielki, która zrezygnowała z dalszego uprawiania zawodu ze względu na wiek.

-Nie bojajcie się dzieci.

Chłopi zmienili wyraz twarzy z bojowego – gotowego na wszystko, na zakłopotany.

-Toć nie widzicie jegoż pelerynki? Ja tu słysze jak mu powiewa... To Rycerz. Po rumaku można poznać, że i dobry to rycerz, krzywda nam się nie stanie.

Broń powędrowała na swoje miejsce, a chłopi wrócili do swoich zajęć. Czasy były ciężkie. Wtem do starowinki podszedł mały chłopiec:

-Babulu, ać skąd ty to wiedziała? Przecież ja mam zdrowe oczy i stąd dojrzeć nie mogę, a ty przecie całkiem ciemne oczy masz! Nie widzisz nic...

Stara kobieta pogłaskała dziecinę po głowie, spojrzała na nie z wysoka. Była wyższa niż większość mężczyzn w mieście i szczupła jak szkielet. Większość dzieci się jej bała.

-Nie potrzebuję widzieć, by wiedzieć, mój chłopcze. Sam zaraz zresztą zobaczysz.

Chłopiec stał i przypatrywał się jak urzeczony. Jeździec rzeczywiście był rycerzem, prawdopodobnie i paladynem jakiegoś bóstwa, ale tego chłopiec nie mógł wiedzieć, przynajmniej nie teraz.

Wioska zginęła w oddali, Gaar zwany Nieugiętym gnał dalej. Musiał dojechać do Silvermoon w ciągu dziesięciu dni. Tak powiedziała wyrocznia. Małe zawiniątko, które miał przypięte do piersi przypominało mu o jego misji. Jeżeli zawiódł by na Fearun miały spaść olbrzymie klęski. Nie wiedział nawet czym jest ten mały przedmiot i nie obchodziło go to. Wjechał do lasu. Drzewa z jego punktu widzenia wyglądały, jakby wystawiały swoje konary niczym korytarz z włóczni, jaki często sam robił z innymi, kiedy król, bądź jego małżonka nadchodzili. Zdarzali się też goście, im też trzeba było wyświadczyć tę kurtuazję. Jego zmysły percepcji były na skraju wytrzymałości. Nic więc dziwnego, że nie zauważył. Nagle czarny nietoperz spadł mu na kark i zrzucił go z konia.

-Kim jesteś i czego ode mnie chcesz, stworze przeklęty?

W ten sposób przebiegle wypracował sobie czas na wyjęcie broni. Był paladynem – święty rycerz nie oznacza tego samego co głupiec, wbrew temu co sądzą niektórzy. Od strony adwersarza usłyszał piekielny chichot.

-Nie domyślasz się, czego chcę? Czy ważne kim jestem? Przecież ty i tak nikomu niczego już nie powiesz!

Rycerz nie przeląkł się takiego zuchwalstwa.


-Nawet jeżeli miałbym sczeznąć, chciałbym zabrać ze sobą do tamtego świata twoje miano, by móc powiedzieć z czyjem ręki pomarł. Nie chcesz chyba by twój wyczyn nie został zapamiętany? Tego chesz? Spróbój wziąć, ale przedtem się przedstaw jak mężczyzna!

Stwór zaśmiał się raz jeszcze.

-Niech i tak będzie. Zwą mnie Fander.

Po czym rzucił się na paladyna. Kły i zęby przebiły wspaniałą zbroję, ale gdy potwór odskoczył, przybierając już bardziej ludzkie zgoła kształty Gaar jeszcze żył, choć był ciężko ranny. Spojrzał na swoją pelerynę – była ucięta w pół. Zaryczał głośno i przypadł do człowieka szybciej, niż mógłby to uchwycić wzrok. W oku Garra zabłysła iskra. Zareagował szybciej, niż myślał że potrafi.

-Nie trzeba było być tak pewnym siebie mości Fander.

Od strony pleców napastnikowi wystawała prawie cała paladyńska klinga. Garr już miał ją wyciągnąć, gdy poczuł mocne szarpnięcie. Oponent przyciągnął go do siebie nie zważając na miecz, który przebił go na wskroś.

-Co do...?

Nie dokończył już. Ciemność przerwała mu w pół zdania.

Krzyk zabójcy z powodu utraty części peleryny był słyszany aż w wiosce. Osobą jednak, która zdołała znaleźć się na miejscu najprędzej był Henry, mały chłopiec, który jako jedyny nie bał się Starej. Zawiadomił ją o tym co się stało.

Wieść ta poszła dalej w świat uzupełniona o relację samego paladyna, z którym to wiedźma zdążyła odbyć rozmowę, zanim jego ciało tajemniczo nie zginęło z wioskowej świątyni. Początkowo bito na alarm, mobilizowano armie, nic się jednak nie stało. Wyrocznia jednak nie kłamała. Po dwudziestu latach stolicę Cormanthoru zniszczyło potężne trzęsienie ziemi. Świadkowie, którzy przeżyli twierdzili, że słyszeli dziki śmiech unoszący się nad miastem, oraz widzieli trzy postacie, gdzieś w powietrzu. Almand, nadworny zaklinacz króla, próbował odpowiedzieć na atak, jednak z nieba spadły na niego trzy olbrzymie pioruny. Deszcz ognia i siarki nie pozostawił po wielkim mieście nawet śladu.

W tej sytuacji przypomniano sobie sprawę zniknięcia artefaktu. Każde większe miasto, każdy kraj postanowił wysłać najlepszych, jakich tylko mogli znaleźć, by odnaleźć teraz już nazwaną Zgubę Garra.

************************************************** **************

Witam wszystkich. Zapraszam do mojej nowej sesji w systemie Dungenons&Dragons. Charakter dowolny- z jednym haczykiem. Będą dwie drużyny. Postacie z dobrymi charakterami w jednej - postacie ze złymi w drugiej. Neutralnym pozostawiam wybór w ich własnej gestii.

Kilka przydatnych informacji:

Podręczniki, do których macie dostęp:
Podręcznik Gracza
Podręcznik Mistrza Podziemi
Księga Potworów
Complete Warrior
Complete Divine
Complete Adventurer
Complete Mage
Complete Arcane
Tome of Magic
Zapomniane krainy: Opis Świata

Oczekuję w pełni wypełnionej karty postaci - każde pole musi być wypełnione, więc nie polecam na ten cel programu Microsoft Word. Polecam za to:
www.campaign-blog.com

Potrzebuję 8-10 graczy podzielonych na dwie grupy. Jeżeli osób chętnych będzie zbyt mało, bym te grupy mógł wybrać zgodnie z charakterami będziemy dłużej czekać. Polecam na ten wypadek umawianie się co do charakteru i przynależności postaci między sobą.

Początkowy poziom postaci jest wysoki, bo aż osiemnasty. Najlepiej dopracować kartę, ponieważ mimo iż nie będzie się ona liczyła przy rekrutacji, w trakcie gry będzie miała spore znaczenie. Przy rekrutacji (jeżeli będzie za dużo osób) liczy się ciekawość, oryginalność i długość historii. Proszę się nie łudzić - bez historii w ogóle nie biorę karty pod uwagę (to dla tych, którzy liczą na to, żę nie znajdzie się więcej niż dziesięć osób).

Drużyna dobrych postaci (możecie nadać sobie sami jakąś bajerancką nazwę - nie będę wam niczego narzucał) zaczyna przygodę w Silvermoon. Ich konkurenci zaczynają w Thay. Wymagam także, żeby każda z drużyn wybrała spośród siebie przywódcę, który w sytuacji wymagającej szybkiej decyzji będzie miał ostatnie słowo. Prawdopodobne są dwa wyjścia:
a) Wybierzecie go teraz, w rekrutacji, wybierając najbardziej doświadczonego gracza.
b) Wybierzecie przywódcę już w trakcie rozgrywki.

Przydatne linki:
http://home.san.rr.com/thegraggs/dnd/Misc/pbcalc.htm Kalkulator do systemu PointBuy, szybki i wygodny.
I, co najważniejsze, http://www.d20srd.org/ - SRD d20, Wasza Biblia DnD w pigułce. Trzy podstawowe podręczniki do 3,5 on-line! Za darmo i legalnie. A specjalnie dla użytkowników preferujących nasz ojczysty język, http://isa.pl/srd.html - SRD 3,5 po Polsku, z podziękowaniem dla Odysei.
 

Ostatnio edytowane przez homeosapiens : 31-10-2007 o 23:02.
 
Stary 05-10-2007, 20:14   #2
 
Cedryk's Avatar
 
Reputacja: 10093 Cedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputację


Jakieś rasy zabronione. Czy z polskich przewodników takich jak np Władcy dziczy można korzystać?
Ile punktów na zakup cech.
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975
Cedryk jest offline  
Stary 05-10-2007, 20:15   #3
homeosapiens
 


Poziom Ostrzeżenia: (0%)
Nie ma zabronionych ras - jedyne, co bym wskazał w tym temacie, to żeby nie było problemów z przebywaniem w miastach. Co się tyczy Władców Dziczy, to większość zaprezentowanych tam klas ma odpowiednik w serii Complete. Chociaż i tak raczej zezwolił bym na użycie tego podręcznika.
 
 
Stary 06-10-2007, 10:20   #4
 
Cedryk's Avatar
 
Reputacja: 10093 Cedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputację


Jeszcze parę spraw.
1. Ile punktów na zakup cech.
2 . Ile pieniędzy na zakup przedmiotów magicznych standartowo dla postaci na 18 poziomie jest 440 tysięcy.
3 . Co do sprawiedliwości czy masz zamiar np od razu pozbawiać ich tych przedmiotów lub mocą MG bo tak mówię pozbawić przedmiotów magicznych jest to ważne bo np karałoby to osoby które stworzyły maga wytwórcę przedmiotów magicznych który wydałby swoje PD przynależne do awansu na 18 POZ na wytworzenie ich czyli było by to nad wyraz niesprawiedliwe bo wiedząc iż ot tak zabierzesz mu je nie stworzyłby wytwórcy przedmiotów magicznych tym bardziej iż w/g ciebie ma to być narracyjny sposób określania zwycięstwa..
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975
Cedryk jest offline  
Stary 06-10-2007, 11:55   #5
 
Irrlicht's Avatar
 
Reputacja: 74 Irrlicht wkrótce będzie znanyIrrlicht wkrótce będzie znanyIrrlicht wkrótce będzie znanyIrrlicht wkrótce będzie znanyIrrlicht wkrótce będzie znanyIrrlicht wkrótce będzie znanyIrrlicht wkrótce będzie znanyIrrlicht wkrótce będzie znanyIrrlicht wkrótce będzie znanyIrrlicht wkrótce będzie znanyIrrlicht wkrótce będzie znany


Pytanie z mojej strony: można używać własnych klas, zaaprobowanych oczywiście przez MG, czy też należy stosować wszystkie klasy w FR i tylko te?
Poza tym, jeśli ktoś zna się ogólnie na D&D, jednak na FR zna się słabo, to czy może on zagrać?
 
Irrlicht jest offline  
Stary 06-10-2007, 12:24   #6
 
MrYasiuPL's Avatar
 
Reputacja: 611 MrYasiuPL to imię znane każdemuMrYasiuPL to imię znane każdemuMrYasiuPL to imię znane każdemuMrYasiuPL to imię znane każdemuMrYasiuPL to imię znane każdemuMrYasiuPL to imię znane każdemuMrYasiuPL to imię znane każdemuMrYasiuPL to imię znane każdemuMrYasiuPL to imię znane każdemuMrYasiuPL to imię znane każdemuMrYasiuPL to imię znane każdemu


Hmmm.... ja też mam pytanie, można mieć prestiżówkę?
 
MrYasiuPL jest offline  
Stary 06-10-2007, 13:07   #7
 
Cedryk's Avatar
 
Reputacja: 10093 Cedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputację


Oczywiście, że można mieć prestiżówki, wszakżę wszystkie klasy z dodatków profesyjnych są prestiżówkami.
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975
Cedryk jest offline  
Stary 06-10-2007, 15:00   #8
 
Stalker's Avatar
 
Reputacja: 42 Stalker jest na bardzo dobrej drodzeStalker jest na bardzo dobrej drodzeStalker jest na bardzo dobrej drodzeStalker jest na bardzo dobrej drodzeStalker jest na bardzo dobrej drodzeStalker jest na bardzo dobrej drodzeStalker jest na bardzo dobrej drodzeStalker jest na bardzo dobrej drodzeStalker jest na bardzo dobrej drodzeStalker jest na bardzo dobrej drodzeStalker jest na bardzo dobrej drodze


Zwykle nie gram w D&D boświat taki sobie, ale myśle że można zagrać.

Mam tylko pierwsze trzy podręczniki z podanej listy (na kompie wszystkie), i troche mało klas tam jest. Jeślibyś mógł mi przesłać pozostałe byłbym wdzięczny.

Aha i skoro rasy wszystkie, to mogą być też te z Bestiariusza???
 
__________________
Chciałeś dać swego Boga innym, choć tego nie chcieli.
Żyli w zgodzie, spokoju, swego Boga już mieli...
Stalker jest offline  
Stary 06-10-2007, 15:09   #9
 
MrYasiuPL's Avatar
 
Reputacja: 611 MrYasiuPL to imię znane każdemuMrYasiuPL to imię znane każdemuMrYasiuPL to imię znane każdemuMrYasiuPL to imię znane każdemuMrYasiuPL to imię znane każdemuMrYasiuPL to imię znane każdemuMrYasiuPL to imię znane każdemuMrYasiuPL to imię znane każdemuMrYasiuPL to imię znane każdemuMrYasiuPL to imię znane każdemuMrYasiuPL to imię znane każdemu


A właśnie, można być pół-jaszczuroludziem?
 
MrYasiuPL jest offline  
Stary 06-10-2007, 15:18   #10
 
Cedryk's Avatar
 
Reputacja: 10093 Cedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputację


No nie, co jeszcze wszystkie podręczniki po polsku, co posiadam ważą coś, pietanaście kilo i była by to duża paczka . A skoro posiadam dużo ich, bo nie mówię, iż wszystkie to znaczy, iż nie popieram piractwa. Ot taka moja mała ułomność kolekcjonerska.

A potrafiłbyś je prawidłowo przekształcić z uwzględnieniem efektywnych poziomów postaci. Przy niektórych jest to napisane, ale nie zawsze.

W opisie Zapomnianych krain jest wystarczająco dużo ras ludzie różne odmiany popularnych krasnoludów, elfów, gnomów, niziołków, genasi, sferotknięci. Naprawdę jest, w czym wybierać, żeby nie było potrzeby wybierać z bestiariusza.
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975
Cedryk jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:07.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169