Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-11-2007, 20:35   #1
 
Beriand's Avatar
 
[D&D] Nie za piękna okolica


"Wysoka postać otulona płaszczem szła przez ulice Ashindar. W deszczowe dni w dzielnicy szlacheckiej nie było wielu przechodniów tylko tu i tam stali strażnicy. Postać kierowała się do małego budynku we wschodniej części dzielnicy, przy murze.
Gdy doszła na miejsce wyciągnęła rękę i wyszeptała zaklęcia. Zasuwy skomplikowanego zamka zaczęły się przemieszczać, a po chwili zamek szczeknął i drzwi otworzyły się. W środku było tylko jedne pomieszczenie pełne skrzyń. Ale najwyraźniej to nie one interesowały tajemniczego czarodzieja. Podszedł on do tylnej ściany i wyszeptał kolejne zaklęcie.
Nagle przed nim pojawił się na ścianie sejf. Zdobiony złotem i klejnotami, chroniony potężna magią. Nawet on, najpotężniejszy mag w tej części Everlands, nie mógł ot tak anulować magii chroniącej sejf. Ale miał i na to sposób.Z kieszeni wydobył zwój. Rozpoczął inkantację, długa na kilka minut. Musiał być maksymalnie skoncentrowany. I opłaciło się. Aura wokół sejfu osłabła, a magia trzymająca razem zaklęcia znikła. Teraz tylko rozproszenie resztek magii i stopienie płyty z adamantu.
W środku była księga, pierścień i laska. Schował je pod płaszcz i szybko wyszedł z budynku. Skręcił w najbliższy zaułek i stamtąd się odteleportował.
Coś o świecie:
Nazywa się on Pharias. Magia jest w nim silna.
Jest wielu magów. A przynajmniej było... Daleko na południu od kilkuset lat trwa proces przejmowania władzy przez magów.
Niedawno rozpoczęły się tam krwawe wojny między poszczególnymi miastami-państwami.
Jednak na północy, gdzie zaczyna i toczy się przygoda, nie trwają wojny magów. Rządzą tam przeważnie królowie lub rady.
Miasto, które jest głównym terenem przygody, Ashindar, mimo braku większych wojen nie jest bezpieczne. Niedawno na drogach nastąpił wysyp bandytów, w pobliskich górach panoszą się hordy orków, a wieśniacy są wobec tego wojowniczo nastawieni.
Ciężko wydostać się z miasta do Dolin, ponieważ droga wiedzie albo przez góry, albo przez wąwóz, który jest istnym siedliskiem bandytów. Mimo to karawan i śmiałków prędko nie zabraknie.


Everlands do kraina geograficzna, w której leży miasto, Doliny i Królestwo Etrnalmight.

Opis Ashindar:

Włada nim król wojownik, człowiek. Ma doradcę, półelfiego maga. na dworze znaczny wpływ ma tez pewien bard.
To Duże miasto- 20 000 mieszkańców, duże mury, pałac wewnątrz, zamek dość daleko w górach, wsie dookoła... główna droga
przez wąwóz. Mieszkańcy to: 40% ludzie, 25% elfy, 10%gnomy, 5%półelfy, 5% półorkowie, 15% krasnoludy.
Budynki główne:
Świątynia Ilmatera, Akademia magii, Koszary, pałac króla.1)Graczy potrzebnych: 4-8
2) Poziom postaci: max 15, bez klas prestiżowych... Poziom postaci może być niższy. Właściwie to prosiłbym bardziej o niższe
levele, a nie o grupę herosów. Niemniej mogą być 15 levelówki.
3) System tworzenia postaci: D&D
4) Rasy: Ludzie, elfy, krasnoludy, półelfy, półorkowie i niziołki. Ewentualnie mogą być aasimary i diablęta.
Podrasy te co w Faerunie (oprócz duergarów)
5)Profesje: wszystkie podstawowe. Mogą być mieszanki oczywiście.
6)Charakter: dowolny. Całkowicie. Możecie wybrać własną ścieżkę .
7) Przedmioty i złoto: Do negocjacji. Oczywiście podstawowe dla klasy i powiedzmy 50 złota dla każdego. Ale magiczne i większe ilości złota zależą od historii.
8 ) Historia postaci: Opisać skąd pochodzi (może nie jest z miasta. Nie przejmujcie się tym, że nie znacie świata. Możecie wymyślać ), kim jest, skąd ma dane umiejętności i jak trafiła do miasta. To ostatnie bardzo ważne! Od tego zależy początek i być może cały wasz los. Może być że mieszkała w mieście- to co robi w takim razie.
9)wygląd postaci
10) gotowe postacie słać na email- wojciechjancz@wp.pl
11) Co decyduje o przyjęciu postaci- po pierwsze historia, po drugie czas przysłania zgłoszenia. po 3 klasa (to już pod koniec).
12)Sposób prowadzenia: w 30% storytelling, w jakichś 70% kości. Nie lubię zdawać się tylko na los. Bardziej mnie cieszy, jak sam wyładowuję swoją sadystyczną naturę

Ci co nie mają podręczników to tu jest SRD:

SRD!
Głównie powinno was interesować: Rasy, klasy, atuty, umiejętności i dla magów czary.


PS W poście numer 9# jest link do mapki i opisy krain.
 

Ostatnio edytowane przez Beriand : 10-11-2007 o 19:29.
Beriand jest offline  
Stary 09-11-2007, 22:07   #2
 
Yourek's Avatar
 
Zgłaszam chęć udziału. Na skrzynce znajdziesz wiadomość ode mnie odnośnie postaci. Czekam na odpowiedź.
 
__________________
W takich sytuacjach, gdy warstwa nakłada się na warstwę, gdy wszystko jest fasadą, wplecioną w sieci oszustwa, prawdą jest to, co z nią uczynisz. - Artemis Entreri
Yourek jest offline  
Stary 10-11-2007, 00:55   #3
 
Gettor's Avatar
 
Ja też wyrażam chęć wzięcia udziału, KP wyślę jutro wieczorem (1sza sesja od dawna bez prestiżówki... co to będzie :P )
 

Ostatnio edytowane przez Gettor : 10-11-2007 o 00:58.
Gettor jest offline  
Stary 10-11-2007, 16:32   #4
 
Beriand's Avatar
 
Dobra, sprawdzam!
Zapomniał historii załączyć...
Dobra, już przeczytałem... Może być, Yourek... To teraz czekam na Gettora.
Ja nigdy nie lubiłem prestiżówek....

EDIT-
AHA! Może jakąś mapkę zrobię świata (na paincie taką prowizoryczną ), to będzie wiadomo skąd może pochodzić. Potem dam jeszcze mapkę terenów przy Ashindar.
 
Beriand jest offline  
Stary 10-11-2007, 16:45   #5
 
RyldArgith's Avatar
 
Ja sie zgłaszam. Ja, ja!!!! D&D 3.0? czy 3.5? wolałbym 3.0 jeśli już 3.5 nie znam A co do poziomu tez jestem za niskimi. najlepiej pierwszy.
 
RyldArgith jest offline  
Stary 10-11-2007, 16:49   #6
 
Beriand's Avatar
 
Może być i 3.0! 1 level tez może być....
 
Beriand jest offline  
Stary 10-11-2007, 16:59   #7
 
RyldArgith's Avatar
 
Moge tylko spytać o coś: chodzi mi o zakony mnichów? są jakieś? gdzie?
 
RyldArgith jest offline  
Stary 10-11-2007, 17:18   #8
 
dziobon's Avatar
 
Zgłaszam się. Spodziewaj się mojej karty ale tylko w 75% pewności, gdyż nie wiem czy się wyrobię z czasem.

Cytat:
Napisał RyldArgith
Może być i 3.0!
to znaczy, że obydwa są dozwolone? Bedzie to trochę mieszać, szczególnie gdy chcesz grać w większości mechaniką

Jak ma wyglądać karta postaci? - Mam po prostu "przepisać" uzupełnioną oryginalną karte postaci i wysłać ci na -emaila?
 
__________________
"Za stodołą, gdzieś na płocie,
kogut gromko pieje,
zaraz przyjdę, miła do cię,
tylko się odleję" - A.Sapkowski "Coś się kończy, coś zaczyna"
dziobon jest offline  
Stary 10-11-2007, 17:25   #9
 
Beriand's Avatar
 
Zakony mnichów? Oczywiście że sa. Ale nie na południu. Najwięcej jest w Królestwie Entagrimu i Królestwach Nadmorskich. To w pobliżu Everlands. Największy z nich (z 60%) to Zakon Białej Pięści.


Bardziej 3.5, ale ewentualnie 3.0...
Przepisać? No, piszesz historię, wygląd, ekwipunek i statystyki. Wiek, imię, klasę, rasę itp.
Nie wyrobisz się z czasem? Spokojnie!

PS Jest mapka krain- nędzna.
Pod tym adresem:MAPKA!
SKALA- 1cm:10 km

A tutaj dam opisy krain:

Królestwa Nadmorskie:
Są to 4 królestwa nad morzem Arsundzkim. Ludzie tam zajmują się głównie handlem i rybołówstwem. Około 80% stanowią ludzie. Ludność- 100tys. mieszkańców. Życie tam jest spokojne i bezpieczne. Mało wojen, tylko liczne małe konflikty między gildiami kupieckimi.


Królestwo Entagrimu:
Jest to starożytne krasnoludzie królestwo w górach na północy. Około 99% procent to krasnoludy- Entagrimczycy nie lubią osadników z innych ras ani podróżników. Mieszkańcy (około 30 tys.) trudnią się górnictwem i kowalstwem głównie. Pożywienie kupują. Oczywiście trochę polują, ale to nikła część ich jadłospisu. Życie w miastach wspaniałe, świetne warunki. Myśliwi, górnicy i inni spoza miast wiodą ciężki żywot i walczą z goblinami o przetrwanie.


Everlands:
Znajdują się tu: Doliny (największa- Dolina Wiatru), Królestwo Etrnalmight i miasto Ashindar z przyległymi ziemiami. Mieszkańcy zajmują się głównie rolnictwem. Około 60% to ludzie, 30% elfy a reszta to inne rasy. Wyjątkiem jest Ashindar- tutaj można spotkać wiele niziołków, półelfów, krasnoludów i półorków. Ludność- 90tys. mieszkańców. Życie ostatnimi czasy stało się niebezpieczne ze względu na zadziwiająca ilość bandytów wszelkiej maści. Także ciągłe wojny pomiędzy Dolinami, do których czasem włączają się sąsiedzi utrudniają życie zwykłym chłopom.

Smallhall:
Niewielka kraina niziołków (20 tys. mieszkańców, z czego 75% to niziołki). Głównie zajęcia: handel, rzemiosło i rolnictwo. Niziołki tworzą samowystarczalną społeczność. Przy tym bardzo spokojną i powolną. Rzadko kiedy kiedy ktoś próbował podbić Smallhall, a wtedy na pomoc przychodziły inne kraje.


Równiny środkowe:
Największa kraina w Pharias. Składa się z 3 królestw, ma 80tys. mieszkańców (40% ludzie, 40%elfy, 15% półelfy). Głównie zajęcia: handel, rzemiosło i rolnictwo, rybołówstwo, pasterstwo. Ogólnie- wszystko . Równiny środkowe to stosunkowo dzika kraina, często toczą się w niej wojny pomiędzy Elfim Królestwem a Królestwem Tror.

Pustynia Ergorath:
Wielka pustynia. Co dziwne, na północy znajduje się jezioro, a niedaleko niego jest miasto beduinów. Mieszka na niej około 20 000 głównie ludzi, choć tez wiele półorków. Zajęcia- głównie handel między wioskami. Każda produkuje inne rzeczy. Tu nie ma wojen- kiedyś wszedła na pustynię armia i została unicestwiona przez potężną burze piaskową.Państwo Amdruila:
Królestwo elfów. 50 tys. mieszkańców, około 90% to elfy.Reszta to głównie ludzie i półelfy oraz handlarze różnych ras. Jego królem od 300 lat (i stwórca) jest Amdruil. Elfy tak go uwielbiają, że nazwały królestwo i stolicę jego imieniem. Głównie zajęcia: myślistwo, handel i rzemiosło. Na królestwo Amdruila dawnymi czasy próbowało napadać wielu sąsiadów, jednak zawsze potęga elfów przeważała, tak że od 100 lat nie było żadnej większej wojny.Miasta magów :
Kraina w której rywalizuje 9 głównych miast rządzonych przez potężnych magów. Ma !!180 tys.!! mieszkańców- czyli ogromnie dużo (40% ludzie, 30% elfy, 10% półelfy, 10% krasnoludy, 5% niziołki, 5% półorkowie). Magowie stanowią jakieś 5% społeczeństwa. Oni wytwarzają 60% jedzenia, przedmiotów itp. jeśli chodzi o wojny.... toczą się tu ciągle. Średnio raz na 2 lata jest jedna porządna wojna, a raz na 50 wojna ogólna pomiędzy wszystkimi. A nawet jeżeli wydaje się że nie ma wojny, to cały czas trwają spiski, intrygi itp.

[reszta potem]
 

Ostatnio edytowane przez Beriand : 11-11-2007 o 13:10.
Beriand jest offline  
Stary 10-11-2007, 20:37   #10
 
Yourek's Avatar
 
Karta postaci i wygląd - na PW

Historia poprawiona - e-mail

Mam nadzieję, że teraz wszystko gra
 
__________________
W takich sytuacjach, gdy warstwa nakłada się na warstwę, gdy wszystko jest fasadą, wplecioną w sieci oszustwa, prawdą jest to, co z nią uczynisz. - Artemis Entreri

Ostatnio edytowane przez Yourek : 10-11-2007 o 20:40.
Yourek jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:55.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172