Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-01-2008, 18:19   #1
 
traveller's Avatar
 
Reputacja: 15932 traveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputację
Opowieści z Gotham

Przyznam szczerze, że długo przymierzałem się do tego rekruta nie wiedząc jak za bardzo zacząć mając dość niejasne wyobrażenie nad tym jak powinna wyglądać taka sesja. No ale jak się domyślacie jeśli zakładam taki temat to znaczy, że sytuacja trochę się zmieniła.
Po pierwsze mam trochę wolnego czasu a po drugie mam dość ciekawy pomysł. Inspiracją trochę był Nightcrawler i jego pomysł sesji w świecie Spawna która niestety nie doszła do skutku. A mianowicie chodzi o dość mroczną sesję z mrocznym rycerzem w tle.
Batmana znają wszyscy, niektórzy się na nim wychowali a inni go nie trawią tłumacząc się wstrętem do czarnych rajtuz czy jego długich uszu. Mimo tego jest on jednym z wielu swoistych symboli popkultury. Jednak ta sesja ma za zadanie nie skupiać się na samej jego postaci.
Ma to być szereg storytellingowych opowieści, raz krótszych, raz dłuższych; zahaczających zarówno o postać mrocznego rycerza jak i ciemne środowisko Gotham. Wykreowanego przez komiksowych pisarzy wizerunku współczesnej Sodomy i Gomory. Miasta nocy pogrążonego w cieniu skrywającym niejedną tajemnicę. Myślałem nad zajęciem się zarówno zwykłymi obywatelami tego miasta i ich spojrzeniem na tą metropolię jak i funkcjonariuszami policji, pacjentami zakładu psychiatrycznego Arkham i w końcu samą postacią Batmana która czasem może być po prostu tłem a czasem odgrywać znaczniejszą rolę.
Pomysłów jest całe mrowie i nie chcę psuć zabawy. Mogę tylko powiedzieć, że postać Batmana oprócz współczesności można nagiąć i przenieść do praktycznie każdej epoki czy też świata fantasy od ZC do WoD-u. Oczywiście nie wszystko musi być zgodne z oryginałem i obowiązuje praktycznie pełna swoboda. Dodatkowo w komentarzach zamieszczę kilka użytecznych smaczków.
Jeśli chodzi o konkrety to: potrzebuję max. 3 osób - ale nawet z jedną da sie grać. Jako KP chciałbym dostać - na PW - waszą wizję powstania postaci Batmana, która niekoniecznie musi zgadzać się z oryginałem. Może być ona napisana w jakiejkolwiek formie. Wstępnie rekrutacja będzie trwała tydzień i mam nadzieję, że do tego czasu uda się ją zakończyć. Jeśli chodzi o resztę informacji posty będą pisane raz na tydzień, w trakcie sesji mile widziana a wręcz wskazana będzie momentami komunikacja jeśli chodzi m.in. o wyobrażenie autora dotyczące danej opowieści, jej długość itd. Ma to wyglądać tak, że zaczynam pierwszą opowieść którą następny gracz kontynuuje mając dość dużą swobodę w pisaniu i w końcu zamykam ją postem a następny gracz zaczyna kolejną opowieść przejmując moje zadania. Z wymagań to może tylko miła by była dojrzałość graczy. No i wstępnie tyle. Zapraszam do Gotham

 
__________________
Even a stoped clock is right twice a day
traveller jest offline  
Stary 06-01-2008, 13:10   #2
 
Mira's Avatar
 
Reputacja: 23317 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
Hmmm przyznam, że forma zgłoszenia i przebiegu sesji mimo wyjaśnienia wciąż dla mnie jest niejasna. Czyli jak rozumiem zadaniem Gracza jest: jako KP wysłać historię alternatywnych "narodzin" Batmana, a potem w trakcie gry "ciągnięcie" wątków opowieści zapoczątkowanych przez MG, tak?
Jeśli tak to... gdzie w tym jest miejsce dla indywidualnej postaci gracza? Czy w tej sesji można się wcielić w jakąś postać konkretną (wymyśloną czy już istniejącą w tym świecie?), czy raczej chodzi o wspólne pisanie opowiadania?
 
__________________
Ktoś inny zmienia świat za Ciebie
Nadstawia głowę, podnosi krzyk
A Ty z daleka, bo tak lepiej
I w razie czego nie tracisz nic...
Mira jest offline  
Stary 06-01-2008, 13:55   #3
 
Francez's Avatar
 
Reputacja: 90 Francez wkrótce będzie znanyFrancez wkrótce będzie znanyFrancez wkrótce będzie znanyFrancez wkrótce będzie znanyFrancez wkrótce będzie znanyFrancez wkrótce będzie znanyFrancez wkrótce będzie znanyFrancez wkrótce będzie znanyFrancez wkrótce będzie znanyFrancez wkrótce będzie znanyFrancez wkrótce będzie znany
Cytat:
Napisał Mira Zobacz post
Hmmm przyznam, że forma zgłoszenia i przebiegu sesji mimo wyjaśnienia wciąż dla mnie jest niejasna.
Dokładnie takie same wrażenie odniosłem. Jeżeli dajesz dowolnośc tworzenia historii powstawania, narodzin Batmana, i dajesz, co moim zdaniem jest ryzykowne i troche mętne, wolną rękę opierania jej o światy najprzeróżniejsze, to zabijasz klina potencjalnym graczom. Bo poszukujesz 3 osoby, które wymyślą hisotrie w 3 odmiennych światach, i ciekawi mnie to jak Ty chcesz to wszystko połączyc? Daj jakiś przykład, bo na razie strasznie mgliście się to rysuje.
 
__________________
Mi Casa es Su Casa
Francez jest offline  
Stary 06-01-2008, 14:37   #4
 
grabi's Avatar
 
Reputacja: 35 grabi jest na bardzo dobrej drodzegrabi jest na bardzo dobrej drodzegrabi jest na bardzo dobrej drodzegrabi jest na bardzo dobrej drodzegrabi jest na bardzo dobrej drodzegrabi jest na bardzo dobrej drodzegrabi jest na bardzo dobrej drodzegrabi jest na bardzo dobrej drodzegrabi jest na bardzo dobrej drodzegrabi jest na bardzo dobrej drodzegrabi jest na bardzo dobrej drodze
druzyna batmanow to dla mnie to takie bardzo mocno nagiete. ja osobiscie nie widze tego pomyslu w akcji. moze jakbys nam wyjasnil ta idee.
a co do sesji to chyba lepiej zeby byla to wspolpraca stary batman i jego uczen lub po prostu pomoc jakis innych bohaterow. (moje osobiste zdanie leczy to wszystko zalezy od tego jak to wyjasnisz)
 
grabi jest offline  
Stary 06-01-2008, 14:52   #5
 
sante's Avatar
 
Reputacja: 33 sante jest na bardzo dobrej drodzesante jest na bardzo dobrej drodzesante jest na bardzo dobrej drodzesante jest na bardzo dobrej drodzesante jest na bardzo dobrej drodzesante jest na bardzo dobrej drodzesante jest na bardzo dobrej drodzesante jest na bardzo dobrej drodzesante jest na bardzo dobrej drodzesante jest na bardzo dobrej drodzesante jest na bardzo dobrej drodze
Ja zrozumiałem to tak.

1.Gracz tworzy historie powstania batmana, po tym MG sprawdza kto się nadaje.
2.Rozgrywka to ciąg opowiadań, tylko że każdy z graczy ma możliwość samemu kreowania ciągu dalszego historii i nie koniecznie jak np. poprzedni gracz mowa ma być o losie samego batmana, tylko jakiejś innej postaci która gdzieś w tym czasie żyła w tle. To tak jakby tworzyć kronikę miasta.
3. Batman może przenosić się do światów alternatywnych. Takich np. fantasy.


P.S. Osobiście bym zrezygnował z pkt 3. Nie chciałbym widzieć batmana walczącego z orkami i mrocznymi magami.
 
__________________
"War. War never changes" by Ron Perlman "Fallout"

Ostatnio edytowane przez sante : 06-01-2008 o 14:54.
sante jest offline  
Stary 06-01-2008, 17:32   #6
 
cahn's Avatar
 
Reputacja: 26 cahn jest na bardzo dobrej drodzecahn jest na bardzo dobrej drodzecahn jest na bardzo dobrej drodzecahn jest na bardzo dobrej drodzecahn jest na bardzo dobrej drodzecahn jest na bardzo dobrej drodzecahn jest na bardzo dobrej drodzecahn jest na bardzo dobrej drodzecahn jest na bardzo dobrej drodzecahn jest na bardzo dobrej drodze
sante: kumamy to w ten sam sposób
po Twoje pierwsze: dokładnie o to chyba biega.
po Twoje drugie: nie inaczej ja jednak to trochę kumam nie tylko jako kronikę miasta. na mój łeb to zdeka taka gothamowa hitalia, gdzie tak naprawdę głównym bohaterem jest miasto, a nie tylko postacie.
generalnie pomysł uważam za rewelacyjny, szczególnie na sesję na forum.
w hitalii inicjatywa każdego autora nazywała się 'wpisem', każdy mógł wepchnąć od siebie coś do worka jakim był świat nieosiedlonej dotąd planety, na której rozbił się transportowiec kolonizatorów. tu mamy sprawę nieco łatwiejszą, bo realia świata są już jasno określone przez miasto. gotham to przecież nie tylko nazwa miasta, ale i wręcz całego świata przedstawionego.

po Twoje trzecie: jak dla mnie lipa myślę, że objętość świata i możliwości jakie daje gotham są na tyle obszerne, że nie trzeba przenosić czarnego rycerza do alternatywnych światów. choć nie ukrywam, że w drugą stronę nie byłoby to może tak całkiem głupie. patrz -> 'sąd nad gotham' simona bisleya.

ja się osobiście pod tym pomysłem podpisuję obiema rękami.
nawet częstotliwość umieszczania historii jest racjonalna.
jak dla mnie piątka z plusem dla travellera.
peace !
 
cahn jest offline  
Stary 06-01-2008, 19:01   #7
 
Harv's Avatar
 
Reputacja: 208 Harv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie coś
Cytat:
Napisał traveller Zobacz post
Ma to wyglądać tak, że zaczynam pierwszą opowieść którą następny gracz kontynuuje mając dość dużą swobodę w pisaniu i w końcu zamykam ją postem a następny gracz zaczyna kolejną opowieść przejmując moje zadania.
Bardzo dobry pomysł, ale moim zdaniem wymaga doprecyzowania - czy jeden wątek jest pozostawiony dla jednego gracza, posty są pisane przez graczy jeden po drugim wyjaśniając dalsze części intrygi czy może robimy "burzę mózgów" dotyczącą jednego wątku?

Sesja Rhamony Sin City http://lastinn.info/sesje-rpg-inne/2...o-grzechu.html była dość podobnym eksperymentem - mieliśmy tam sporą wolność i, przynajmniej ja, sporo frajdy . Tutaj z kolei widzę to tak, że będzie można prowadzić narrację jak się podoba - skupić się na konkretnej postaci, przedmiocie, zdarzeniu.

Co do przeniesienia Batmana w inną konwencję to jestem przeciw. Samo Gotham jest wystarczająco niesamowite i wielkim wyzwaniem będzie odtworzyć jego klimat. Przenoszenie klimatu w inne realia jest możliwe i może dać niezłe efekty, ale będzie też trudniejsze.

Swoją drogą jak zobaczyłem tą rekrutację to z początku byłem sceptyczny. Jednak tak samo było z sesją Sin City (jedyna sesja którą czasem jeszcze czytam dla wspomnień dobrej zabawy). Ogólnie jestem wielkim fanem Batmana i mam małe pytanie jaką konwencję przybieramy - brutalną w stylu Franka Millera, czy bardziej taką kreskówkowo-mroczną, ale wciąż opowieść głównie dla dzieci? Czyli krótko mówiąc Mroczny rycerz, czy Opowieści z Gotham (były komiksy o takich tytułach).

PS: Strasznie się cieszę, że ludzie biorą się za to na serio
 
__________________
Nie chcę ukojenia, które mogłoby mi odebrać skruchę, nie pragnę uniesień, które wbiłyby mnie w pychę. Nie wszystko, co wzniosłe, jest święte, nie wszystko co słodkie - dobre, nie wszystko co upragnione - czyste, nie wszystko co drogie - miłe Bogu.
Harv jest offline  
Stary 08-01-2008, 09:49   #8
 
traveller's Avatar
 
Reputacja: 15932 traveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputację
[left]No cóż jako, że w końcu jestem wypada dać jakieś wyjaśnienia. Tak KP w którym zawarta jest historia narodzin Batmana jest tylko kryterium dostania się żebym wiedział kogo wybrać.
Co do reszty Sante jako pierwszy zrozumiał dość dobrze moje intencje, nie chodziło robienie armii Batmanów czy innych bohaterów nawet przez myśl mi coś takiego nie przeszło.
Tak Harv również podczas myślenia o sesji zauważyłem, że Sin City i Gotham mają wiele wspólnego i zastanawiałem się nad taką formą jaką zaprezentowała Rhamona i inni gracze. Mój pomysł jest dość podobny, ale inny.
Po pierwsze, wprowadzanie tzw. "zmiennego mg" na czas opowiadania które zarówno je zaczyna jak i ma prawo je zamknąć wtedy kiedy będzie nim usatysfakcjonowany po którym to samo robi następny gracz.
Ciągnięcie np. 3 opowiadań naraz jakże ambitne by nie było na dłuższą metę byłoby męczące i przeciętnemu odbiorcy sprawiło by kłopot wielowątkowościom w której by się zagubił oraz pewnie wykończyło by samego mg.
Co do reszty pytań w wymaganiach zaznaczyłem, że dobrze by było gdyby gracze spełniali kryterium dojrzałości więc raczej chcę uniknąć opowieści dla dzieci. Przemoc, alkohol, seks, przekleństwa mogą być jak najbardziej wykorzystywane byleby czasem nie na siłę.
Millera sam lubię, ale biorąc pod uwagę sam pomysł opowiadań wolałbym nie popadać w schemat. Każdy gracz inaczej widzi Gotham, chciałby zając się innymi postaciami albo inaczej widzi te same i pewnie ma inne pomysły. Jednakże fajnie by zachować pewną dojrzałość w pisaniu.
Podkreślę jeszcze raz w poszczególnych opowiadaniach nie zawsze musi się pojawić postać Batmana jak również nie zawsze musi ona odgrywać główną rolę.
Co do światów fantasy i różnych ram czasowych. Nie myślałem tutaj o przeginaniu w stylu zrobienia z niego tolkienowskiej przygody z orkami, ale załóżmy, że nasz mroczny rycerz zostaje ugryziony przez wampira a czy ktoś lepiej nadawałby się na wampira niż wielki nietoperz żądny krwi? No ok pomysł numer dwa ulice Gotham stały się zupełnie wyludnione jeśli nie liczyć jakiś dziwnych oślizgłych stworów. Przyczyną okazuje się połączenie światu ZC z miastem Gotham jakimś portalem. Ale są to tylko przykłady, które jeśli ktoś ma ochotę może wcielić w życie.
Dobrze by było gdyby każdy potencjalny początkowy autor opowieści napisał w komentarzach sposób w jaki ją widzi by nakierować na niego graczy tak, żeby ci weszli w jego ogólną koncepcję i nie mówię tu o narzucaniu innym czegoś.
Co do postaci Batmana w zależności od sytuacji w oczach zwykłego przechodnia może się wydawać miejskim mitem, wielkim cieniem czy - dla dziecka - potworem którym straszono go na dobranoc. W oczach psychopaty może być on jego obsesją a natomiast on sam ze swojej perspektywy może być zwykłym człowiekiem w masce.
Swoboda jak zauważyliście jest ogromna a jeden post na tydzień to wystarczająco dużo czasu żebyście przed dodaniem postu zastanowili spokojnie się nad jego jakością. Chciałbym tworzyć miasto i jego historię czasem eksperymentując cofając się np. 100 lat w przeszłość czy 50 lat w przyszłość. Sama zaś moim zdaniem postać Batmana jest nieśmiertelna i nieograniczająca się do jednego normalnego człowieka. To legenda a legendy żyją własnym życiem więc jeśli ktoś chciałby opisać pogoń Batmana za Kubą Rozpruwaczem droga wolna. Jednak w dużej mierze chciałbym żebyśmy skupili się na współczesności.
Mira może wcielać się postacie które naprawdę występowały w tym świecie albo tworzyć nowe, (to samo tyczy się do miejsc, nazw ulic itd.) wszyscy gracze skupiają się na jednym wątku i tej postaci przedstawionych przez "tymczasowego" mg który po zamknięciu wątku staje się znowu graczem i tak stopniowo zataczamy krąg. Jednak mimo tego jeżeli to jest możliwe można opisywać kilka postaci naraz np. zamiennie raz akcja widziana oczami Robina a raz Batmana ale wciąż w tym samym opowiadaniu.
Opowiadania mogą się ze sobą łączyć ,ale nie muszą. Wydarzenia podobnie jak w Sin City mogą się przeplatać dziejąc dokładnie w tym samym czasie wynikiem czego mignąć nam może bohater z poprzedniego opowiadania robiący jakąś czynność - wydarzenie które było opisywane wcześniej - ale nie musi.
 
__________________
Even a stoped clock is right twice a day

Ostatnio edytowane przez traveller : 08-01-2008 o 12:24.
traveller jest offline  
Stary 11-01-2008, 22:35   #9
 
traveller's Avatar
 
Reputacja: 15932 traveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputację
No cóż sesja eksperymentalna ale zainteresowanie choć początkowo było to do tej pory wciąż brak KP czy jakiś deklaracji. Jeśli to się nie zmieni do niedzieli to niestety raczej nie przedłużę rekrutacji.
 
__________________
Even a stoped clock is right twice a day
traveller jest offline  
Stary 12-01-2008, 19:20   #10
 
Harv's Avatar
 
Reputacja: 208 Harv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie coś
Cóż problemem u mnie jest zbliżająca się nieuchronnie S.E.S.J.A. Nie mam czasu o myślenie o tej sesji póki co. Życzę powodzenia tym, którzy wezmą udział (chyba, że się niestety nie uda).
 
__________________
Nie chcę ukojenia, które mogłoby mi odebrać skruchę, nie pragnę uniesień, które wbiłyby mnie w pychę. Nie wszystko, co wzniosłe, jest święte, nie wszystko co słodkie - dobre, nie wszystko co upragnione - czyste, nie wszystko co drogie - miłe Bogu.
Harv jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:39.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169